Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SOK Aneby

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SOK Aneby
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: söndag 29 april 2012

D21

5 630 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EnvallIK Hakarpspojkarna41:347:22
2Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna42:08+0:347:29
3Hanna PalmIK Hakarpspojkarna43:13+1:397:40
4Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna45:03+3:298:00
5Marie AnderssonJönköpings OK47:35+6:018:27
6Annika IvarssonLinköpings OK48:34+7:008:37
7Anna JohanssonAnkarsrums OK48:57+7:238:41
8Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK49:50+8:168:51
9Anna RunessonOK Vivill50:37+9:038:59
10Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL51:19+9:459:06
11Sarah LindströmRonneby OK51:22+9:489:07
12Britta NorénBoxholm-Mjölby OL51:49+10:159:12
13Kristina AnderssonJönköpings OK52:33+10:599:20
14Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK53:00+11:269:24
15Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK53:18+11:449:28
16Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL53:56+12:229:34
17Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna54:30+12:569:40
18Cecilia BerganderEksjö SOK54:32+12:589:41
19Jenny LarssonSol Tranås55:39+14:059:53
20Helena S SandahlIK Hakarpspojkarna56:55+15:2110:06
21Elisabet LarssonSol Tranås57:40+16:0610:14
22Helena LindénVäxjö OK1:00:59+19:2510:49
23Linnéa AxelssonSol Tranås1:03:14+21:4011:13
24Maria ThelinJönköpings OK1:03:31+21:5711:16
25Stina SternerLinköpings OK1:11:06+29:3212:37
26Julia AxelssonSol Tranås1:12:57+31:2312:57
27Sara BerganderEksjö SOK1:14:00+32:2613:08
Evi JüniEksjö SOKej godkänd
Elin TudénIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarnaej start
Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start

H21

8 180 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna48:025:52
2Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna48:18+0:165:54
2Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna48:18+0:165:54
4Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarna48:59+0:575:59
5Lars LundströmIF Hallby SOK50:34+2:326:10
6Thomas AspIFK Göteborg50:52+2:506:13
7Andreas RangertIK Hakarpspojkarna50:56+2:546:13
8Peter ErikssonLinköpings OK51:58+3:566:21
9Peter TudénIK Hakarpspojkarna52:00+3:586:21
10Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL52:53+4:516:27
11Marcus A KarlssonIK Hakarpspojkarna52:55+4:536:28
12Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna53:15+5:136:30
13Fredrik RosénJönköpings OK54:00+5:586:36
14Lucian SemeniucFK Finn54:01+5:596:36
15Mats Erik MalmbergJönköpings OK54:32+6:306:40
16Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna55:15+7:136:45
17Stefan LundOK Orinto56:01+7:596:50
18Thord HultbergSOK Viljan56:11+8:096:52
19Emil SvalbringMålilla OK56:55+8:536:57
20Simon LennermoNässjö OK57:28+9:267:01
21Erik LennartssonSOK Viljan58:16+10:147:07
22Anders HederskogIFK Göteborg59:14+11:127:14
23Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna1:00:13+12:117:21
24Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK1:00:52+12:507:26
25Niklas KarlssonVäxjö OK1:01:13+13:117:29
26Patrik JohanssonKexholms SK1:01:46+13:447:33
27Martin SchagerlindTrollhättans SOK1:01:56+13:547:34
28Erik PetterssonJönköpings OK1:02:28+14:267:38
29Simon ChristofersonTormestorps IF1:02:39+14:377:39
30Jonas AnderssonIK Hakarpspojkarna1:02:42+14:407:39
31Johan SchagerlindOK Bävern1:04:30+16:287:53
32Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:05:07+17:057:57
33Joel Käll-KarlssonLinköpings OK1:05:27+17:258:00
34Mikael TrofastJönköpings OK1:06:24+18:228:07
35David SvensonSOK Viljan1:06:32+18:308:08
36Thomas PerssonOK Denseln1:09:57+21:558:33
37Niklas JakobssonSol Tranås1:13:10+25:088:56
38Alan SemeniucFK Finn1:26:44+38:4210:36
39Robin ÖhrnOK Bävern1:28:23+40:2110:48
Peter WaldenströmJönköpings OKej godkänd
Peter JacobssonIK Hakarpspojkarnaej start

D18

4 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa JohanssonVästerviks OK48:1311:11
2Mi Jansson KindAnkarsrums OK49:57+1:4411:35
3Irma HåkanssonOK Gränsen1:02:01+13:4814:23

H18

5 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel PoschSol Tranås51:199:06
2Karl ReiverBodafors OK51:28+0:099:08
3Josef SvalbringMålilla OK52:37+1:189:20
4Erik HolmbergJönköpings OK57:28+6:0910:12
5Adam HanssonOK 64 Torpa59:01+7:4210:28
6Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK1:12:21+21:0212:51
7Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa1:18:45+27:2613:59
Johan LöfströmJönköpings OKej start
Erik NykvistJönköpings OKej start

D16

3 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterEksjö SOK30:538:22
2Petra GunnarsdotterTenhults SOK40:12+9:1910:53
3Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL42:09+11:1611:25
4Sara FreylandSOK Aneby45:00+14:0712:11
5Stina GuståsLinköpings OK46:01+15:0812:28
6Ellen SanderGöteborg-Majorna OK47:17+16:2412:48
7Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL49:09+18:1613:19
8Petra OlejnikSOK Viljan50:58+20:0513:48
9Linnéa AnderssonBredaryds SOK53:09+22:1614:24
10Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna1:01:16+30:2316:36
Lovisa KnutssonBoxholm-Mjölby OLej start
Kajsa JohanssonJönköpings OKej start
Sanna FasthBoxholm-Mjölby OLej start
Lovisa HäroldSol Tranåsej start
Stina HåkanssonOK Gränsenej start

H16

4 530 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliwer LundbergOK Bävern31:406:59
2Rasmus LundbergOK Bävern32:00+0:207:03
3Lucas SundbladEksjö SOK33:07+1:277:18
4Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna34:27+2:477:36
5Arvid NordSol Tranås35:21+3:417:48
6Philip EdvardssonEksjö SOK36:07+4:277:58
7Jonathan EnvallTullinge SK37:55+6:158:22
8Adam EricksonBodafors OK41:57+10:179:15
9Theodor WahlbomOK Orion42:05+10:259:17
10Sven EngströmLinköpings OK44:29+12:499:49
11Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL48:10+16:3010:37
12Henning BollmarkIF Hallby SOK49:11+17:3110:51
13Anton EricksonBodafors OK49:12+17:3210:51
14David GunnarssonIK Hakarpspojkarna51:31+19:5111:22
15Daniel SahlinNässjö OK55:36+23:5612:16
16Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL57:01+25:2112:35
17Nils BremerBoxholm-Mjölby OL57:12+25:3212:37
18Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:03:31+31:5114:01

H16 Kort

3 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes ÖdénSOK Aneby40:5612:06

D14

3 440 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna24:257:05
2Sophia BjörnlingerIK Vista25:32+1:077:25
3Amanda RangertIK Hakarpspojkarna26:40+2:157:45
4Gabriella BerganderEksjö SOK27:06+2:417:52
5Elsa AnderssonBredaryds SOK29:50+5:258:40
6Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna29:51+5:268:40
7Sarah PerssonOK Denseln30:19+5:548:48
8Elin PoschSol Tranås30:55+6:308:59
9Agnes LundqvistJärfälla OK31:02+6:379:01
10Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK31:10+6:459:03
11Johanna GuståsLinköpings OK31:41+7:169:12
12Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL35:04+10:3910:11
13Tea GustafssonEmmaboda Verda OK35:39+11:1410:21
14Clara GustafssonHultsfreds OK36:30+12:0510:36
15Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna39:56+15:3111:36
16Linn SanderGöteborg-Majorna OK40:34+16:0911:47
17Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL44:07+19:4212:49
18Emma BillingHultsfreds OK47:41+23:1613:51
Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarnaej start

H14

3 710 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK25:166:48
2Isac JohanssonSol Tranås26:01+0:457:00
3Anders MagnussonOK Landehof26:40+1:247:11
4Victor ThörnqvistSol Tranås27:31+2:157:25
5Benjamin SturekSOK Viljan27:46+2:307:29
6Albin LagerNässjö OK29:30+4:147:57
7Eric LöfkvistOK Njudung29:39+4:237:59
8Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL30:17+5:018:09
9Pontus LindblomOK Roxen30:29+5:138:12
10Oskar HûbschOK 64 Torpa31:45+6:298:33
11Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna32:58+7:428:53
12Hampus LindmanNässjö OK33:57+8:419:09
13Ludwig GustavssonOK Bävern39:01+13:4510:30
14Axel KullbergLinköpings OK44:16+19:0011:55
15Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK53:37+28:2114:27
16Måns ErikssonJönköpings OK57:02+31:4615:22
17Hjalmar NiemiEmmaboda Verda OK1:07:29+42:1318:11
18Filip JohanssonSOK Viljan1:15:04+49:4820:14
Adam LöfströmJönköpings OKej start

D14 Kort

2 540 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Stina ErikssonBodafors OKej start
Hilda SvenssonNässjö OKej start
Lovisa LindqvistBoxholm-Mjölby OLej start

H14 Kort

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias SahlinNässjö OK33:2013:07

D12

2 540 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna15:196:01
2Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK15:31+0:126:06
3Ella PalmIK Hakarpspojkarna17:13+1:546:46
4Lovisa NordSol Tranås17:36+2:176:55
5Ellen WahlbomOK Orion17:42+2:236:58
6Ebba LindmanNässjö OK18:35+3:167:18
7Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna19:23+4:047:37
8Selma MoqvistLerums SOK19:28+4:097:39
9Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna21:43+6:248:32
10Isa LundqvistJärfälla OK23:05+7:469:05
11Julia RangertIK Hakarpspojkarna23:31+8:129:15
12Jenna MagnussonIK Hakarpspojkarna25:13+9:549:55
13Elisabet MikkelsenSOK Viljan25:43+10:2410:07
14Julia WahlströmTenhults SOK29:24+14:0511:34
15Viveka BollmarkIF Hallby SOK30:14+14:5511:54
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Wilma BerganderEksjö SOKej start

H12

2 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip RosjöJönköpings OK16:096:21
2Hugo DjurstedtEksjö SOK16:30+0:216:29
3Victor HanssonJönköpings OK17:23+1:146:50
4Gunnar EngströmLinköpings OK17:28+1:196:52
5Jonathan FranzenOK Bävern19:49+3:407:48
6Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK20:39+4:308:07
7Josef HelanderOK Roxen20:58+4:498:15
8Jonas MiltonBoxholm-Mjölby OL23:16+7:079:09
9Edvin SchillerOK Njudung23:43+7:349:20
10Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna24:51+8:429:47
11Filip ÅrnfeltLinköpings OK25:23+9:149:59
12Simon FreylandSOK Aneby26:15+10:0610:20
13Oskar SvahnEksjö SOK26:37+10:2810:28
14Theodor NilssonIK Hakarpspojkarna27:01+10:5210:38
15Adam BremerBoxholm-Mjölby OL28:35+12:2611:15
16Axel JohanssonSol Tranås28:42+12:3311:17
17Karl HjellströmGränna-Bygdens OK30:17+14:0811:55
18Simon SvahnEksjö SOK32:42+16:3312:52
19Erik GranathIF Hallby SOK39:47+23:3815:39
Emanuel HerberthsonLinköpings OKej godkänd
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

D12 Kort

2 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine MaqtariForserums SOK19:208:13
2Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL24:36+5:1610:28

H12 Kort

2 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus FyhrSOK Aneby24:1810:20
Isak HultbergSOK Viljanej godkänd
Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OLej start

D10

2 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna13:125:44
2Emma LingJönköpings OK16:12+3:007:02
3Elin RindstigSOK Viljan16:46+3:347:17
4Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna17:32+4:207:37
5Felicia ErlandssonSOK Aneby19:56+6:448:40
6Johanna FranssonIF Hallby SOK20:08+6:568:45
7Selma NiemiEmmaboda Verda OK20:21+7:098:50
8Alma GustafssonSOK Aneby20:48+7:369:02
9Erica MolinBoxholm-Mjölby OL21:52+8:409:30
10Lovisa MoqvistLerums SOK22:24+9:129:44
11Mikaela JohanssonVästerviks OK23:12+10:0010:05
12Alice StrömgrenSOK Aneby24:10+10:5810:30
13Stina LindSOK Viljan25:26+12:1411:03
14Tilda PalmIK Hakarpspojkarna25:31+12:1911:05
15Evelina JonassonSOK Aneby26:13+13:0111:23
16Ebba DanielssonMålilla OK26:30+13:1811:31
17Ellen SigvardsonBredaryds SOK26:34+13:2211:33
Tilda RosanderSOK Anebyej godkänd
Ebba RosanderSOK Anebyej start
Amanda KarmetunOK Njudungej start
Hanna LöfströmJönköpings OKej start
Ida EdvardssonEksjö SOKej start

H10

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PetersénOK Njudung15:016:31
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna15:38+0:376:47
3Axel EvebornSOK Viljan16:10+1:097:01
4Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK19:37+4:368:31
5Erik LingJönköpings OK19:59+4:588:41
6Elias RangertIK Hakarpspojkarna21:35+6:349:23
7Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna22:25+7:249:44
8Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna26:28+11:2711:30
9Hampus StockhedenIF Hallby SOK27:40+12:3912:01
10Gustaf KullbergBjörkfors GOIF28:17+13:1612:17
11Albin HjellströmGränna-Bygdens OK30:10+15:0913:06
12Jacob FranzénOK Bävern32:44+17:4314:13
Erik LindkvistIK Hakarpspojkarnaej start

H35

6 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian EnbergLinköpings OK54:098:16
2Mattias StockhedenIF Hallby SOK55:16+1:078:27
3Joakim KarmetunOK Njudung57:01+2:528:43 Ladda ner rutt i gpx-format
4Björn DavidssonOK Bävern59:06+4:579:02 Ladda ner rutt i gpx-format
5Fredrik AugustssonOK Bävern1:10:26+16:1710:46

D40

4 310 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna38:458:59
2Susanna DjurstedtEksjö SOK39:32+0:479:10
3Louise RundkvistIK Hakarpspojkarna39:35+0:509:11
4Maria AndellTenhults SOK41:48+3:039:41
5Helena RangertIK Hakarpspojkarna42:16+3:319:48
6Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna42:21+3:369:49
7Anna SvenssonSOK Viljan44:25+5:4010:18
8Marie NordSol Tranås45:53+7:0810:38
9Helene LöfströmJönköpings OK48:30+9:4511:15
10Lena HögrellJönköpings OK51:50+13:0512:01
11Carola BillingHultsfreds OK52:30+13:4512:10
12Helena HolmOK Roxen59:48+21:0313:52
13Katarina StockhedenIF Hallby SOK1:23:16+44:3119:19
14Anna BorensvedEmmaboda Verda OK1:29:43+50:5820:48
Sara HektorJärla Orienteringej godkänd
Maria HolmbergJönköpings OKej start

H40

5 110 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna34:506:49
2Erik HelanderOK Roxen36:55+2:057:13
3Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna37:03+2:137:15
4Våge RindstigSOK Viljan37:04+2:147:15
5Matti EnvallIK Hakarpspojkarna37:27+2:377:19
6Per SigvardsonBredaryds SOK38:52+4:027:36
7Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna38:56+4:067:37
8Klas FriborgJönköpings OK39:03+4:137:38
9Anders LingJönköpings OK41:28+6:388:06
9Urban BillingHultsfreds OK41:28+6:388:06
11Pär MoqvistLerums SOK41:30+6:408:07
12ROBERT HJELMVimmerby OK43:33+8:438:31
13Christian ErikssonLinköpings OK46:08+11:189:01
14Anders PetterssonOK Njudung46:40+11:509:07
15Thomas JohanssonGamleby OK46:41+11:519:08
16Björn KarlssonKexholms SK47:39+12:499:19
17Melker ErikssonJönköpings OK49:20+14:309:39
18Tomas LundhGränna-Bygdens OK49:59+15:099:46
19Andreas G. AinemoHultsfreds OK53:51+19:0110:32
20Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK54:05+19:1510:35
21Johan GranathIF Hallby SOK55:52+21:0210:55
22Anders ErikssonKexholms SK58:28+23:3811:26
23Ulf IsakssonHässleby SOK59:50+25:0011:42
24Jimmy NicklassonNorrhults SOK1:01:12+26:2211:58
25Staffan JohanssonSol Tranås1:25:05+50:1516:39
Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Tony LövdahlSOK Viljanej start

D45

3 760 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne MagnussonOK Landehof33:208:51
2Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL36:46+3:269:46
3Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL37:32+4:129:58
4Anna JohanssonJönköpings OK38:41+5:2110:17 Ladda ner rutt i gpx-format
5Maritha HenrikssonEksjö SOK39:02+5:4210:22
6Gitte EngströmLinköpings OK40:57+7:3710:53
7Ulrika WahlströmTenhults SOK41:36+8:1611:03
8Helena KarlssonNässjö OK41:42+8:2211:05
9Inger GuståsLinköpings OK41:57+8:3711:09
10Hillevi ErikssonIF Hallby SOK43:06+9:4611:27
11Sari HåkanssonOK Gränsen47:10+13:5012:32
12Christina SternerOK Njudung47:15+13:5512:33
13Åsa Flink-SvenssonNässjö OK48:15+14:5512:49
14Agneta Hallberg-HanssonJönköpings OK50:05+16:4513:19
15Helena ÅhlinHelsingborgs SOK50:19+16:5913:22
16Liselott JohanssonTenhults SOK51:17+17:5713:38
17Camilla EklöfAnnebergs GIF51:45+18:2513:45
18Marie SvalbringMålilla OK52:02+18:4213:50
19Carina BerganderEksjö SOK55:26+22:0614:44
20Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF58:52+25:3215:39
21Anna KullbergLinköpings OK1:04:51+31:3117:14
22Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:05:59+32:3917:32

H45

4 690 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian PalmIK Hakarpspojkarna33:587:14
2Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna35:16+1:187:31
3Johan HanssonJönköpings OK36:26+2:287:46
4Per SanderGöteborg-Majorna OK36:28+2:307:46
5Lars MagnussonOK Landehof38:24+4:268:11
6Anders MolinBoxholm-Mjölby OL40:08+6:108:33
7Magnus SvenssonNässjö OK40:38+6:408:39
8Claus JohanssonJönköpings OK41:18+7:208:48
9Ola AllvinIK Hakarpspojkarna41:51+7:538:55
10Kent LarssonNässjö OK43:20+9:229:14
11Göran NordSol Tranås43:39+9:419:18
12Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna43:49+9:519:20
13Peter SahlinNässjö OK44:28+10:309:28
14Tomas KarlssonKexholms SK44:51+10:539:33
15Krister RosjöJönköpings OK45:01+11:039:35
16Ola EnvallTullinge SK46:30+12:329:54
17Stefan SpetzUlricehamns OK47:33+13:3510:08
18Rolf E JohanssonVästerviks OK47:53+13:5510:12
19Göran LundqvistJärfälla OK48:33+14:3510:21
20Johan ÅttingLinköpings OK48:41+14:4310:22
21Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL48:54+14:5610:25
22Mikael WahlbomOK Orion50:03+16:0510:40
23Stefan ReiverBodafors OK50:57+16:5910:51
24Christer JohanssonEksjö SOK51:10+17:1210:54
25Magnus HektorJärla Orientering51:17+17:1910:56
26Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL52:16+18:1811:08
27Michael ChristofersonTormestorps IF54:09+20:1111:32
28Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK57:20+23:2212:13
29Mikael ÖhrnOK Bävern57:51+23:5312:20
30Pontus LöfströmJönköpings OK1:02:30+28:3213:19
31Anders SvalbringMålilla OK1:03:20+29:2213:30
Ulf LinderfalkSkåneslättens OLej godkänd
Per GuståsLinköpings OKej start
Clas LöfkvistOK Njudungej start

D50

3 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK29:058:22
2Monica HenrikssonEksjö SOK35:04+5:5910:06
3Ingrid JohanssonGamleby OK38:07+9:0210:59
4Lena RunessonOK Vivill38:14+9:0911:01
5Maria AnderssonBredaryds SOK40:41+11:3611:43
6Eva CarlssonJönköpings OK41:22+12:1711:55
7Lena ErikssonElfsborg SOK41:52+12:4712:03
8Karin ErnfridssonOK 64 Torpa43:58+14:5312:40
9Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL45:01+15:5612:58
10Agneta SanderGöteborg-Majorna OK46:38+17:3313:26
11Yvonne JohanssonGamleby OK48:09+19:0413:52
Monica KollbergEksjö SOKej start
Kerstin SegerssonOK 64 Torpaej start

H50

4 690 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna34:447:24
2Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna38:37+3:538:14
3Gert JonssonIK Hakarpspojkarna40:39+5:558:40
4Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna40:50+6:068:42
5Håkan SandstedtEksjö SOK43:41+8:579:18
6Per BülundOK Tyr45:56+11:129:47
7Lars RunessonOK Vivill46:42+11:589:57
8Jan KarlssonVäxjö OK46:53+12:099:59
9Egon GustavssonOK Bävern49:50+15:0610:37
10Rune ThuressonOK Bävern53:44+19:0011:27
11Evert JohanssonOK Bävern55:04+20:2011:44
12Bertil CarlssonJönköpings OK59:34+24:5012:42
13Magnus ThorOK Bävern1:00:04+25:2012:48
14Lennart ErikssonSol Tranås1:01:12+26:2813:02
15Håkan HåkanssonOK Gränsen1:01:18+26:3413:04
16Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:08:48+34:0414:40
17Jan-Erik CarlssonBoxholm-Mjölby OL1:15:19+40:3516:03
18Anders PetterssonVästerviks OK1:19:34+44:5016:57
19Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK1:24:46+50:0218:04
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOKej start

D55

3 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona PalmLessebo OK32:5310:24
2Gun HenrikssonEksjö SOK34:10+1:1710:48
3Bente KällVäxjö OK34:45+1:5210:59
4Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna36:07+3:1411:25
5Birgitta LööfSävedalens AIK39:58+7:0512:38
6Marianne ThorssonIK Trenne Ullared44:55+12:0214:12
7Siv LarssonVäxjö AIS52:59+20:0616:46
8Margareta SchölinTockarps IK1:07:21+34:2821:18
Eva SvanströmVästerviks OKej godkänd

H55

4 310 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna35:018:07
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL35:11+0:108:09
3Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna37:03+2:028:35
4Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna38:48+3:479:00
5Ulf SvenssonOK Njudung39:46+4:459:13
6Jan-Olof ErikssonAnnebergs GIF42:16+7:159:48
7Christer FolkessonEksjö SOK42:44+7:439:54
8Björn TholénStjärnorps SK44:37+9:3610:21
9Arne AnderssonBredaryds SOK46:01+11:0010:40
10Stefan ArbinAnnebergs GIF46:44+11:4310:50
11Olle SjösäterRonneby OK47:49+12:4811:05
12Torgny JohanssonBjörkfors GOIF49:19+14:1811:26
13Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL49:26+14:2511:28
14Per LindgrenIK Hakarpspojkarna49:32+14:3111:29
15Manfred OlejnikSOK Viljan51:07+16:0611:51
16Pär ForsströmStjärnorps SK51:35+16:3411:58
17Hans SamuelssonOK 64 Torpa1:01:12+26:1114:11
18Jan JohanssonGamleby OK1:06:20+31:1915:23
Lennart LarssonJönköpings OKej start
Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OLej start
Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarnaej start

D60

2 830 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK30:5310:54
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK31:57+1:0411:17
3Gunvor ArbinAnnebergs GIF32:28+1:3511:28
4Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF35:26+4:3312:31
5Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK35:43+4:5012:37
6Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna39:50+8:5714:04
7Margareta SvensonAnkarsrums OK44:40+13:4715:46
8Eva ArvidssonAlvesta SOK45:08+14:1515:56
9Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL46:12+15:1916:19
10Margaretha EricsonÖlmstads IS49:18+18:2517:25
11Majvie AnnegårdSOK Viljan53:32+22:3918:54
Sinikka KukkohoviAnderstorps OKej godkänd

H60

3 760 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ErikssonLinköpings OK34:109:05
2Kent GranqvistVästerviks OK35:36+1:269:28
3Björn PalmLessebo OK36:26+2:169:41
4Klas BjörkIK Hakarpspojkarna36:53+2:439:48
5Jan Olof NybergIK Hakarpspojkarna37:41+3:3110:01
6Lars-Erik SpaakEksjö SOK37:56+3:4610:05
7Sven KäckSol Tranås39:14+5:0410:26
8Ove ThorssonIK Trenne Ullared39:20+5:1010:27
9Göran DehlinAnnebergs GIF40:37+6:2710:48
10Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna42:26+8:1611:17
11Hans SvensonSOK Viljan42:53+8:4311:24
12Sven-Olof LarssonVäxjö AIS43:08+8:5811:28
13Sven-Inge NylundJärfälla OK43:37+9:2711:36
14Kent ErikssonLerums SOK43:44+9:3411:37
15Bill SchölinTockarps IK45:08+10:5812:00
16Uno ÅkessonNässjö OK46:35+12:2512:23
17Anders HallbergStjärnorps SK46:47+12:3712:26
18Göran SvensonSOK Viljan47:33+13:2312:38
19Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL48:16+14:0612:50
20Stig AdolfssonOK Bävern52:35+18:2513:59
21Tommy WahlbergVäxjö OK1:05:57+31:4717:32
Hans LingforsIF Hallby SOKej start
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarnaej start

D65

2 630 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK28:1910:46
2Berit ByströmOK Virdarna29:59+1:4011:24
3Britt RangertIK Ymer30:52+2:3311:44
4Berith IvehagFrämmestads IK31:59+3:4012:09
5Monica BråhnJönköpings OK32:16+3:5712:16
6Ulla LingJönköpings OK33:00+4:4112:32
7Vega SlottnerJönköpings OK33:21+5:0212:40
8Gerd LindholmSol Tranås35:57+7:3813:40
9Solbritt GustafssonOK Virdarna36:49+8:3013:59
10Gerd WallinJönköpings OK38:23+10:0414:35
11May-Sofie OlssonForserums SOK39:04+10:4514:51
12Kerstin ErnvidUlricehamns OK40:10+11:5115:16
13Inger PetterssonBjörkfors GOIF41:00+12:4115:35
14Kerstin GunnarssonNässjö OK41:40+13:2115:50
15Laila ErlandssonMålilla OK42:05+13:4616:00
16Birgitta LundhGränna-Bygdens OK42:11+13:5216:02
17Karin ClaessonJönköpings OK42:19+14:0016:05
18Siv EkelöfVärend GN OL47:19+19:0017:59
19Birgitta NylundJärfälla OK48:00+19:4118:15
20Eva BergstrandVärend GN OL1:09:04+40:4526:15

H65

3 470 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK29:008:21
2Bengt BergmanLunds OK30:01+1:018:39
3Stefan G LarssonOK Njudung30:10+1:108:41
4Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL30:25+1:258:45
5Roger DanielssonLinköpings OK31:20+2:209:01
6Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK31:55+2:559:11
7Kenneth IvehagFrämmestads IK31:59+2:599:13
8Åke EckerbomIFK Sävsjö32:46+3:469:26
8Ingemar JohanssonVäxjö OK32:46+3:469:26
10Bo JernbergOK Roxen32:50+3:509:27 Ladda ner rutt i gpx-format
11Gunnar EnbergMålilla OK33:12+4:129:34
12Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL33:50+4:509:45
13Morgan LjungVaggeryds SOK33:52+4:529:45
14Peter JakobssonLinköpings OK34:33+5:339:57 Ladda ner rutt i gpx-format
15Waste ByströmOK Virdarna35:33+6:3310:14
16Göran BengtssonTockarps IK36:41+7:4110:34
17Gunnar AnderssonIK Vista36:52+7:5210:37
18Bo TuressonOK Bävern37:22+8:2210:46
19Ulf WaldenfjordLinköpings OK37:31+8:3110:48
20Bengt SörensenJönköpings OK37:34+8:3410:49
21Åke BorgerAnkarsrums OK37:58+8:5810:56
22Lennart PetterssonBjörkfors GOIF38:02+9:0210:57
23Rune RingsgårdOK Roxen38:19+9:1911:02
24Sture GrytheimElfsborg SOK38:25+9:2511:04
25Roland SandahlAnnebergs GIF40:06+11:0611:33
26Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna40:51+11:5111:46
27Gunnar WallinJönköpings OK41:11+12:1111:52
28Kjell LindholmSol Tranås45:05+16:0512:59
29Jan HultmanSol Tranås45:09+16:0913:00
30Göran LillieströmOK Roxen46:03+17:0313:16
31Jan-Ulf KarlssonMålilla OK46:08+17:0813:17
32Anders SvensonAnkarsrums OK47:26+18:2613:40
33Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan49:59+20:5914:24
34Göran JanssonGränna-Bygdens OK51:12+22:1214:45
35Kenneth ArvidssonAlvesta SOK53:03+24:0315:17
36Anders BjörnbergFrölunda OL57:02+28:0216:26
37Lars-Erik EricsonÖlmstads IS1:06:13+37:1319:04
38Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:21:20+52:2023:26

D70

2 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK29:3611:15
2Ann-Marie BirgerssonForserums SOK31:47+2:1112:05

H70

3 160 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK29:179:16
2Erland LingJönköpings OK31:46+2:2910:03
3Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF34:23+5:0610:52
4Rune ArvidssonMarkbygdens OK35:06+5:4911:06
5Alf OlssonForserums SOK35:33+6:1611:15
6Sven Olof FranssonOK Stigen36:00+6:4311:23
7Rune GunnarssonNässjö OK37:53+8:3611:59
8Bengt OlssonMarkbygdens OK39:10+9:5312:23
9Göran KarlssonOK Bävern41:42+12:2513:11
10Rolf HallbergFK Finn41:53+12:3613:15
11Ivan ErnvidUlricehamns OK43:55+14:3813:53
12Ellert ThunholmOK Roxen44:13+14:5613:59
13Stig JaremalmAnkarsrums OK44:38+15:2114:07
14Göran ThourVärend GN OL46:05+16:4814:35
15John-Erik BergstrandVärend GN OL48:49+19:3215:26
16Ingemar ErlandssonVäxjö OK51:28+22:1116:17
17Erling EkelöfVärend GN OL54:13+24:5617:09
18Curt TillmanLinköpings OK1:03:48+34:3120:11

D75

2 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun ThigerLinköpings AIK38:4317:03
2Laila MalmqvistVäxjö OK48:59+10:1621:34

H75

2 830 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AdlerLinköpings AIK29:2910:25
2Sven-Olof LundinSol Tranås31:50+2:2111:14
3Ola KleistBoxholm-Mjölby OL32:06+2:3711:20
4Allan HåkanssonSOK Viljan33:14+3:4511:44
5Mats BirgerssonForserums SOK35:37+6:0812:35
6Sven JonssonOK Roxen35:52+6:2312:40
7Lennart ErikssonOK Stigen36:47+7:1812:59
8Göran GabrielssonSOK Viljan38:49+9:2013:42
9Bernt KarlssonOK Bävern39:51+10:2214:04
10Rune FritzLinköpings OK40:43+11:1414:23
11Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan41:59+12:3014:50
12Nilsevert SöderqvistIFK Sävsjö42:42+13:1315:05
13Gillis AlmVäxjö OK43:46+14:1715:27
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Per LarssonJönköpings OKej godkänd
Bengt LifSol Tranåsej godkänd

H80

2 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK33:5512:53
2Olle LifSol Tranås35:26+1:3113:28
3Ingemar LindströmJönköpings OK39:32+5:3715:01
4Mattias RundgrenSol Tranås40:21+6:2615:20
5Arne EnvallEksjö SOK40:49+6:5415:31
6Sven AnderssonOK Stigen43:55+10:0016:41
7Rune KarlssonLinköpings OK46:54+12:5917:49
8Gösta LindblomÖlmstads IS53:23+19:2820:17
9Arne EdgrenKexholms SK56:09+22:1421:20
Harald HåkanssonOK Gränsenej start

H90

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke SvenssonVästerås SOK39:0017:10

Inskolning

1 670 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Julia AbajiEksjö SOKfullföljt
Lovisa AkarlssonOK Bävernfullföljt
Gustaf AspIFK Göteborgfullföljt
Matilda AspIFK Göteborgfullföljt
Erik BerglundEksjö SOKfullföljt
Ebba BjörnOK Bävernfullföljt
Emelie BråhnBottnaryds IFfullföljt
Linnea BråhnJönköpings OKfullföljt
Ida DahlenEksjö SOKfullföljt
Linnéa EdvardssonEksjö SOKfullföljt
Martin ErikssonAnnebergs GIFfullföljt
Minna ErikssonIFK Stockarydfullföljt
Leija ErlandssonSOK Anebyfullföljt
Signe EskilssonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Felix IrsaraOK Bävernfullföljt
Elin JohansonSOK Viljanfullföljt
Karl KullbergBjörkfors GOIFfullföljt
Smilla LennartssonNässjö OKfullföljt
Emil LingJönköpings OKfullföljt
Sandra LingJönköpings OKfullföljt
Rebecka MolinBoxholms OKfullföljt
Minna PalmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Karl PetterssonBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Linda SahlinNässjö OKfullföljt
Sanna SigvardsonBredaryds SOKfullföljt
Lovis WallermanEksjö SOKfullföljt
Julia ÅttingLinköpings OKfullföljt
Elsa ClaessonIFK Stockarydej godkänd
Emrik EvebornSOK Viljanej godkänd

U1

1 980 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo AlmqvistIK Hakarpspojkarna13:056:36
2Alexander DahlenEksjö SOK13:51+0:466:59
3ivar ElehedLinköpings OK15:01+1:567:35
4Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna15:04+1:597:36
5Ida RosjöJönköpings OK15:39+2:347:54
6Otto NilssonEksjö SOK15:47+2:427:58
7Elin JennerstandOK Njudung16:17+3:128:13
8Filip JennerstrandOK Njudung17:31+4:268:50
9Emma RindstigSOK Viljan18:03+4:589:06
10Frida SchillerOK Njudung18:08+5:039:09
11Alma HagKlubblös Klubb 9000118:42+5:379:26
12Inez NilssonEksjö SOK19:26+6:219:48
13Gustav EvebornSOK Viljan19:31+6:269:51
14Tova RangertIK Hakarpspojkarna19:46+6:419:58
15Elsa MoqvistLerums SOK21:01+7:5610:36
16Love DahlEksjö SOK21:55+8:5011:04
17Isak BogmarkEksjö SOK24:40+11:3512:27
18Gustav PerssonSOK Aneby26:44+13:3913:30
19Hugo PerssonOK Denseln27:22+14:1713:49
20Olle PetersénOK Njudung28:53+15:4814:35
21Alice AndellTenhults SOK31:14+18:0915:46
22Moa CederSOK Aneby31:39+18:3415:59
22Felicia FyhrSOK Aneby31:39+18:3415:59
24Noah PansellEksjö SOK34:34+21:2917:27
Arvid PetterssonBoxholm-Mjölby OLej start

U2

2 450 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes DjurstedtEksjö SOK17:377:11
2Carl HedinEksjö SOK18:14+0:377:26
3Emma ErikssonAnnebergs GIF20:56+3:198:32
4Wilma StrömgrenSOK Aneby22:13+4:369:04
5Olof HedinEksjö SOK22:47+5:109:17
5Kristin HerberthsonLinköpings OK22:47+5:109:17
7Stella RangertIK Hakarpspojkarna23:05+5:289:25
8Oscar HultgrenOK Njudung23:35+5:589:37
9Theo LövdahlSOK Viljan24:01+6:249:48
10Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna24:49+7:1210:07
11Hampus KarmetunOK Bävern26:10+8:3310:40
12Thea AbajiEksjö SOK28:26+10:4911:36
13Lukas FreylandSOK Aneby29:55+12:1812:12
14Aron RudbergOK Bävern39:12+21:3516:00
15Oskar BjörnOK Bävern40:36+22:5916:34
16Hugo JanssonEksjö SOK41:02+23:2516:44
17Elias RudbergOK Bävern47:28+29:5119:22
18Luca IrsaraOK Bävern47:57+30:2019:34
19Malte NicklassonNorrhults SOK50:14+32:3720:30
Moa NicklassonNorrhults SOKej godkänd
Elias ErikssonIFK Stockarydej godkänd
Alexander ZhangLinköpings OKej start

Öppen motion 1

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josef JennerstarndOK Njudung16:167:04
2Ludvig AskBoxholm-Mjölby OL16:31+0:157:10
3Tina BörjessonSOK Aneby18:55+2:398:13
4Malin BerlinSOK Aneby18:56+2:408:13
5Kristina JennerstrandOK Njudung21:02+4:469:08
6Fredrik BjörnOK Bävern26:50+10:3411:40
7Monika MaktariForserums SOK30:21+14:0513:11
8Anna NordénKalmar OK30:45+14:2913:22
9Adrian SjödinOK 64 Torpa33:38+17:2214:37
10Truls SamuelssonOK 64 Torpa35:32+19:1615:26
11Maja NicklassonNorrhults SOK1:15:03+58:4732:37
12Marion NicklassonNorrhults SOK1:16:02+59:4633:03

Öppen motion 3

2 930 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PetterssonOK Njudung25:488:48
2Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL26:24+0:369:00
3Mikael KarlssonOK Bävern26:58+1:109:12
4Annika EnvallKlubblös Klubb 9000128:03+2:159:34
5Alice StenqvistOK 64 Torpa29:42+3:5410:08
6Ann-charlotte Andersson-StenkvistOK 64 Torpa29:49+4:0110:10
7Maria PetterssonOK Njudung31:31+5:4310:45
8Maud GustavssonOK Bävern32:12+6:2410:59
9Sven-Olof HultgrenOK Bävern32:27+6:3911:04
10Ingrid AdolfssonOK Bävern33:17+7:2911:21
11Carina SvenssonAnnebergs GIF35:27+9:3912:05
12Marie AugustssonOK Bävern36:28+10:4012:26
13Frida HögrellJönköpings OK36:44+10:5612:32
14Håkan B SvenssonVästerviks OK37:10+11:2212:41
15Thomas PetersenOK Njudung38:03+12:1512:59
16Gunilla JohanssonVäxjö OK38:10+12:2213:01
17Lennart SahlinAnnebergs GIF38:57+13:0913:17
18Hampus EsseliusIK Hakarpspojkarna40:22+14:3413:46
19Matilda EsseliusIK Hakarpspojkarna40:24+14:3613:47
20Viveka Arbeståhl LundqvistJärfälla OK41:41+15:5314:13
21Birgitta OlejnikSOK Viljan42:46+16:5814:35
22Monica BerggrenBodafors OK42:57+17:0914:39
23anders RydIK Hakarpspojkarna43:22+17:3414:48
24Marie GolsäterEksjö SOK43:51+18:0314:57
25Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK44:12+18:2415:05
26Marie PetterssonVästerviks OK45:44+19:5615:36 Ladda ner rutt i gpx-format
27Sofie SchillerOK Njudung46:32+20:4415:52
28Anita IvarssonSol Tranås48:24+22:3616:31
29Lina PansellEksjö SOK48:51+23:0316:40
30Kjell RosgrenOK Njudung49:29+23:4116:53
31Stig SvenssonOK Virdarna50:20+24:3217:10
32Veronica SahlinNässjö OK52:15+26:2717:49
33Inga PetterssonTenhults SOK52:56+27:0818:03
34Helen SandlundOK Njudung53:54+28:0618:23
35Eva BengtssonEksjö SOK56:41+30:5319:20
36Siv BerganderEksjö SOK1:00:56+35:0820:47
37Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:02:58+37:1021:29
Ayan LingJönköpings OKej godkänd
Per LennartssonNässjö OKej godkänd

Öppen motion 4

4 810 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel ValfridssonBoxholm-Mjölby OL30:456:23
2Claes DahlenEksjö SOK32:42+1:576:47
3Lars KarlssonÖdeshögs SK41:47+11:028:41
4Martin AbajiEksjö SOK45:16+14:319:24
5Anders LagoGränna-Bygdens OK47:20+16:359:50
6Anette FranssonIF Hallby SOK51:48+21:0310:46
7Stefan JulsgardLekeryd-Svarttorps SK54:51+24:0611:24
8Magnus HanssonBoxholm-Mjölby OL57:52+27:0712:01
9Boine KvarnströmJönköpings OK1:01:20+30:3512:45
10Erik BacklundÖdeshögs SK1:06:06+35:2113:44
11Mats PetterssonJönköpings OK1:06:40+35:5513:51
12Inger MiltonBoxholm-Mjölby OL1:08:09+37:2414:10
13Anniken GustafssonÖdeshögs SK1:11:26+40:4114:51
14Anders MalmUmeå OK1:13:00+42:1515:10
15Lise-Lott JanssonEksjö SOK1:27:22+56:3718:09
Wåge ElmekeIF Hallby SOKej godkänd
Emma WichardtEksjö Garnisons IFej godkänd
Oscar AntellTenhults SOKutgått
Susanne LeanderEksjö SOKutgått

Öppen motion 5

3 500 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip HjellströmGränna-Bygdens OK28:528:14
2Jessica ElmerssonOK Bävern36:38+7:4610:28
3My LarssonNässjö OK39:03+10:1111:09
4Marie ErikssonLinköpings OK40:09+11:1711:28
5Ingemar HedinEksjö SOK40:12+11:2011:29
6Per-Gunnar GabrielssonMålilla OK41:04+12:1211:44
7Simon NilssonEksjö SOK41:53+13:0111:58
8Mikael AxelssonIK Hakarpspojkarna42:48+13:5612:13
9Hans-Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK44:29+15:3712:42
10Anna LennartssonNässjö OK45:19+16:2712:56
11Linus KarlssonMålilla OK45:45+16:5313:04
12Oliver KarmetunOK Bävern45:52+17:0013:06
13Viktor BendeliusIF Hallby SOK46:53+18:0113:23
14Anna LindkvistIK Hakarpspojkarna49:06+20:1414:01
15Birgit HenrikssonEksjö SOK49:15+20:2314:04
16Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna49:25+20:3314:07
17Johan StenströmLinköpings OK49:31+20:3914:08
18Ann-Sofie UrdalBoxholm-Mjölby OL52:07+23:1514:53
19Mariella CarnanderIK Hakarpspojkarna52:16+23:2414:56
19Rikard CarlssonKalmar OK52:16+23:2414:56
21Sven IreståhlSol Tranås52:29+23:3714:59
22Per KramBodafors OK52:54+24:0215:06
23Marianne JohanssonKexholms SK53:15+24:2315:12
24Susanne BerganderEksjö SOK54:50+25:5815:40
25Anita LiljaJönköpings OK56:27+27:3516:07
26Robert BillingHultsfreds OK57:26+28:3416:24
27Pierre JanssonAnkarsrums OK58:36+29:4416:44
28Annika ElmekeIF Hallby SOK1:01:20+32:2817:31
29Marie KramBodafors OK1:01:23+32:3117:32
30Joel LundbladEksjö SOK1:03:29+34:3718:08
31Kerstin NykvistJönköpings OK1:07:56+39:0419:24
32Sixten ElehrdLinköpings OK1:08:07+39:1519:27
33Mikael ThörnkvistSol Tranås1:09:13+40:2119:46
34Maud ConradssonÖdeshögs SK1:11:56+43:0420:33
35Britt-Marie HalvardssonNässjö OK1:12:59+44:0720:51
36Berndt HalvardssonNässjö OK1:13:18+44:2620:56
37Kennerth GustafssonOK Virdarna1:17:28+48:3622:08
Anna BenderiusIF Hallby SOKej godkänd
Hanna P-EdvardssonEksjö SOKutgått

Öppen motion 7

3 470 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik NilssonEksjö SOK26:197:35
2Tomas KarlssonOK Njudung29:11+2:528:24
3Arne SvenssonOK Njudung31:22+5:039:02
4Mikael SvenssonAnnebergs GIF32:55+6:369:29
5Carolin ÖhlundIK Hakarpspojkarna33:02+6:439:31
6Bo HultgrenOK Njudung33:49+7:309:44
7Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL34:04+7:459:49
8Lena MolinBoxholms OK34:20+8:019:53
9Sven KarlssonEksjö SOK35:25+9:0610:12
10Magnus SchillerOK Njudung35:43+9:2410:17
11Henric KarlssonHultsfreds OK36:44+10:2510:35
12Leif JohanssonKexholms SK38:43+12:2411:09
13Maria SundbergOK Njudung38:44+12:2511:09
14Magnus NykvistJönköpings OK39:03+12:4411:15
15Sven MikkelsenSOK Viljan39:23+13:0411:20
16Torgny ConradssonÖdeshögs SK40:12+13:5311:35
17Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL40:27+14:0811:39
18Lars KjellströmGränna-Bygdens OK40:33+14:1411:41
19Marianne RosgrenOK Njudung41:41+15:2212:00
20Hanna AdolfssonOK Bävern41:54+15:3512:04
21Malin PeterssonOK Denseln42:20+16:0112:11
22Fredrik SturekSOK Viljan42:31+16:1212:15
23Göran ÖhlundIK Hakarpspojkarna42:32+16:1312:15
24Jennie HoglandSävedalens AIK42:57+16:3812:22
25Ulrica RudbergOK Bävern44:45+18:2612:53
26Ingvar AhlsénSol Tranås44:56+18:3712:56
27Robin SchagerlindOK Bävern46:17+19:5813:20
28Rolf JonassonJönköpings OK46:35+20:1613:25
29Erik ÅrnfeltLinköpings OK48:11+21:5213:53
30Jan WingstedtBodafors OK51:11+24:5214:45
31Arne LiljaJönköpings OK51:57+25:3814:58
32Göran NilssonEksjö SOK52:31+26:1215:08
33Lars SönsterödSOK 6853:26+27:0715:23
34Jesper RundbäckVaggeryds SOK54:03+27:4415:34
35Rohnny AnderssonForserums SOK55:51+29:3216:05
36Margareta LarssonOK Njudung56:24+30:0516:15
37Kenneth LindblomVäxjö OK56:31+30:1216:17
38Emil BruhnBoxholms OK56:36+30:1716:18
39Johan EvebornSOK Viljan57:36+31:1716:35
40Åke PerssonOK Bävern58:31+32:1216:51
41Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL58:52+32:3316:57
42Rolf AnderssonVimmerby OK1:04:38+38:1918:37
43Ulla SönsterödSOK 681:05:11+38:5218:47
44Göran BerganderEksjö SOK1:05:49+39:3018:58
45Bo EklöfIK Hakarpspojkarna1:13:22+47:0321:08

Öppen motion 8

5 630 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BerglundEksjö SOK41:027:17
2Stefan N-DjurstedtEksjö SOK43:35+2:337:44
3Mats JohanssonSol Tranås44:43+3:417:56
4Jonatan FridolfssonOK Gränsen44:47+3:457:57
5Lasse JanssonEksjö SOK45:59+4:578:10
6Peter LindSOK Viljan48:06+7:048:32
7Sven-Erik SamuelssonOK 64 Torpa48:15+7:138:34
8Thomas StenströmLinköpings OK51:28+10:269:08
9Pär SvenssonSöders-Tyresö54:32+13:309:41
10Stefan JohanssonSOK Viljan55:37+14:359:52
11Per SandlundOK Njudung57:51+16:4910:16
12Tobias ConradssonÖdeshögs SK58:13+17:1110:20
13Michael HubschOK 64 Torpa58:20+17:1810:21
14Karl BengtssonSol Tranås1:01:33+20:3110:55
15Åsa BogmarkEksjö SOK1:02:47+21:4511:09
16Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL1:02:57+21:5511:10
17Oskar HektorJärfälla OK1:03:29+22:2711:16
18Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL1:05:09+24:0711:34
19Per A VåtzBoxholm-Mjölby OL1:06:29+25:2711:48
20Anna KullbergBjörkfors GOIF1:06:30+25:2811:48
21Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:07:27+26:2511:58
22Bertil KjellströmGränna-Bygdens OK1:07:41+26:3912:01
23Patric JohanssonBoxholms OK1:09:23+28:2112:19
24Peter SvahnEksjö SOK1:13:07+32:0512:59
25Roger BergvikVäxjö OK1:22:56+41:5414:43
26Tomas PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:23:36+42:3414:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser