Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tränings-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tränings-OL
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 23 maj 2017

Långa banan

6 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK44:567:29
2Per EklöfOK Milan46:17+1:217:42
3Erik KlingLindebygdens OK54:21+9:259:03
4Hans LibergOK Milan54:52+9:569:08
5Anna-Maria BackrydLindebygdens OK58:07+13:119:41
6Evelina EricssonSöders-Tyresö1:00:36+15:4010:06
7Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:00:40+15:4410:06
8Germund BFMTM1:13:51+28:5512:18
9Tomas VidfeltLindebygdens OK1:24:29+39:3314:04
10Kenneth HagströmOK Letstigen1:26:22+41:2614:23
11Henrik HallorLindebygdens OK1:27:37+42:4114:36
Tomas L KarlssonLindebygdens OKej godkänd

Mellan banan

4 400 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa WesterbergOK Milan38:568:50
2Susanne ErikssonOK Milan40:40+1:449:14
3Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan41:02+2:069:19
4Therese KorkeakoskiOK Milan43:27+4:319:52
5Josefin ErlandssonOK Milan43:59+5:039:59
6Marcus IsraelssonOK Milan45:50+6:5410:24
7Fredrik GöranssonAlmby IK46:55+7:5910:39
8Klas ThybeckLindebygdens OK47:15+8:1910:44
9Andreas MogrenOK Milan47:36+8:4010:49
10Karl-Göran WahlströmAlmby IK47:39+8:4310:49
11Jonas KlingLindebygdens OK48:53+9:5711:06
12Hans HelmerssonLindebygdens OK50:58+12:0211:34
13Niklas SanderOK Milan54:13+15:1712:19
14Håkan LibergOK Milan55:12+16:1612:32
15Per HöglundOK Milan58:01+19:0513:11
16Nicklas Jansson GrythOK Milan1:00:25+21:2913:43
17Roland KarlssonLindebygdens OK1:02:24+23:2814:10
18Ove JohanssonOK Järnbärarna1:04:36+25:4014:40
19Lars KarlssonAlmby IK1:05:41+26:4514:55
20Kent KarlssonLindebygdens OK1:06:04+27:0815:00
21Lage JonssonLindebygdens OK1:06:08+27:1215:01
22Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:07:36+28:4015:21
23Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:07:37+28:4115:22
24Ulrika SanderOK Milan1:14:46+35:5016:59
25Bengt WisénLindebygdens OK1:23:25+44:2918:57
26Mikael GrönborgLindebygdens OK1:24:38+45:4219:14
27Anders NorgrenLindebygdens OK1:24:40+45:4419:14
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnautgått

Korta banan

3 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HellsingLindebygdens OK34:4410:12
2Tomas F KarlssonLindebygdens OK36:39+1:5510:46
3Kenneth IsraelssonOK Milan40:40+5:5611:57
4Stefan ÖbergOK Milan42:01+7:1712:21 Ladda ner rutt i gpx-format
5Åke MossbergOK Milan45:31+10:4713:23
6Leif HjulströmOK Milan48:47+14:0314:20
7Helena BjörzénLindebygdens OK49:04+14:2014:25
8Jörgen HolmströmOK Milan54:02+19:1815:53
9Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK55:27+20:4316:18
10Maud MossbergOK Järnbärarna59:23+24:3917:27
11Bengt KammerlandOK Milan59:28+24:4417:29
12Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:00:02+25:1817:39
13Susanne HellsingLindebygdens OK1:00:32+25:4817:48
14Inga HolmströmOK Milan1:01:50+27:0618:11
15Asta SjöbergLindebygdens OK1:05:11+30:2719:10
16Roland RohdeFellingsbro GOIF1:08:20+33:3620:05
17Rolf PerssonOK Milan1:14:53+40:0922:01
18Lena LindgrenOK Järnbärarna1:45:43+1:10:5931:05

Lätta banan

1 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias KlingLindebygdens OK26:5914:12
2Arne YngströmHagaby GoIF Örebro28:01+1:0214:44
3Oliver ArnessonLindebygdens OK42:45+15:4622:30
4Lovisa ThybeckLindebygdens OK48:32+21:3325:32
5Per ThybeckLindebygdens OK55:41+28:4229:18
6Gun HelmerssonLindebygdens OK59:17+32:1831:12
7Ingrid ArnessonLindebygdens OK1:11:38+44:3937:42
8Hanna ArnessonLindebygdens OK1:12:50+45:5138:20
9Claes SjöbergLindebygdens OK1:14:32+47:3339:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser