Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träningsserie 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träningsserie 6
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: tisdag 5 september 2017

Långa banan

5 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EklöfOK Milan33:516:09
2Martin LarboIFK Lidingö SOK37:22+3:316:47
3Tom KorkeakoskiOK Milan39:31+5:407:11
4Evelina EricssonSöders-Tyresö41:01+7:107:27
5Patrik ThybeckLindebygdens OK41:21+7:307:31
6Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro42:23+8:327:42
7Per HåstlundAlmby IK42:24+8:337:42
8Tomas L KarlssonLindebygdens OK42:51+9:007:47
9Andreas MogrenOK Milan44:30+10:398:05
10Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro46:07+12:168:23
11Anna-Maria BackrydLindebygdens OK46:31+12:408:27
12Hanna HellsingLindebygdens OK47:47+13:568:41
13Josefin ErlandssonOK Milan48:36+14:458:50
14Annika BrodinLindebygdens OK49:29+15:388:59
15Mickael GöranssonAlmby IK52:04+18:139:28
16Saga SanderOK Milan53:54+20:039:48
17Henrik HallorLindebygdens OK59:02+25:1110:44
Jan-Åke IsraelssonOK Milanej godkänd

Mellan banan

4 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KorkeakoskiOK Milan35:218:02
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan35:56+0:358:10
3Sven-Olov WiklundArboga OK40:24+5:039:10
4Susanne ErikssonOK Milan40:27+5:069:11
5Lage JonssonLindebygdens OK41:06+5:459:20
6Per-Åke HullAlmby IK45:03+9:4210:14
7Mats HastadFellingsbro GOIF45:08+9:4710:15
8Kenneth HagströmOK Letstigen45:55+10:3410:26
9Håkan SvenssonAlmby IK50:52+15:3111:33
10Ann-Britt GöranssonAlmby IK53:48+18:2712:13
11Roland KarlssonLindebygdens OK55:38+20:1712:38
12Mikael GrönborgLindebygdens OK59:17+23:5613:28
Gunilla SandströmAlmby IKej godkänd
Kent KarlssonLindebygdens OKej godkänd

Korta banan

3 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK28:428:58
2Fredrik ArnessonLindebygdens OK33:21+4:3910:25
3Gert IngvarssonLindebygdens OK37:40+8:5811:46
4Jessica KorkeakoskiOK Milan37:45+9:0311:47
5Kjell GustafssonOK Järnbärarna38:30+9:4812:01
6Hanna ArnessonLindebygdens OK41:54+13:1213:05
7Per-Erik GustafssonLindebygdens OK43:00+14:1813:26
8Susanne HellsingLindebygdens OK43:49+15:0713:41
9Stefan ÖbergOK Milan43:50+15:0813:41
10Bengt WisénLindebygdens OK45:13+16:3114:07
11Anders NorgrenLindebygdens OK47:03+18:2114:42
12Rolf HelmerssonLindebygdens OK48:32+19:5015:10
13Jörgen HolmströmOK Milan48:59+20:1715:18
14Bengt RobertssonAlmby IK49:21+20:3915:25
15Oliver JohnsonLindebygdens OK1:08:58+40:1621:33

Lätta banan

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olliver JohnssonLindebygdens OK22:3713:18
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK24:00+1:2314:07
3Eva KorkeakoskiOK Milan27:33+4:5616:12
4Per ThybeckLindebygdens OK32:20+9:4319:01
5Monica ThybeckLindebygdens OK44:29+21:5226:10
6Oliver ArnessonLindebygdens OK49:19+26:4229:00
Ingrid ArnessonLindebygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser