Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kringelträffen, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kringelträffen, medeldistans
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: lördag 28 april 2012

D21

4 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina LabasovaMagnus Orienteering37:368:20
2Tina JunegardTullinge SK38:16+0:408:29
3Anna-Stina PåledalLinköpings OK39:15+1:398:42
4Diana SoldaggOK Klemmingen42:06+4:309:20
5Hanna BrusSnättringe SK42:16+4:409:22
6Linda SundinOK Tor43:25+5:499:37
7Anna EkOK Grip44:59+7:239:58
8Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IF45:12+7:3610:01
9Martina SpurnaSILD team45:51+8:1510:09
10Åsa LarssonOK Klemmingen49:16+11:4010:55
11Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK52:06+14:3011:33
12Kristina ForsOK Grip59:57+22:2113:17
13Monika NilssonOK Klemmingen1:03:08+25:3213:59
14Ida Otken-ErikssonOK Grip1:09:56+32:2015:30
Ida NilssonOK Gripej godkänd
Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OLej start

H21

4 940 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖbergOK Hällen29:436:00
2Oscar ArmanNyköpings OK34:50+5:077:03
3Torbjörn SvenskOK Hällen35:09+5:267:06
4Mikael WesterbergOK Kolmården35:38+5:557:12
5Tomas MusinskyMagnus Orienteering37:39+7:567:37
5Radek NožkaOK Kåre37:39+7:567:37
7David FrankoMagnus Orienteering38:48+9:057:51
8Anders LindeborgOK Grip39:26+9:437:58
9Måns FaxénVäxjö OK39:49+10:068:03
10Lars SoldaggOK Klemmingen40:13+10:308:08
11Peter ForsOK Grip42:26+12:438:35 Ladda ner rutt i gpx-format
12Göran GustafssonOK Grip42:40+12:578:38
13Tomas LissEskilstuna OL43:27+13:448:47
14Lubos MatejuSILD team44:38+14:559:02
15Magnus FranssonÄrla IF45:35+15:529:13
16Henrik FlordalKatrineholms OK47:40+17:579:38 Ladda ner rutt i gpx-format
17Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL47:44+18:019:39
18Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL47:51+18:089:41
19Robert HagströmEskilstuna OL48:56+19:139:54
20Klas ErikssonOK Grip48:58+19:159:54
21Jan ViklundEskilstuna OL49:18+19:359:58
22Fredrik LennmarkOK Grip49:51+20:0810:05
23Tomas NavratilMagnus Orienteering55:28+25:4511:13
Marek MinarMagnus Orienteeringej start
Ulf PerssonIFK Enskedeej start
Per EkNyköpings OKej start

D18

3 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcela TesarovaMagnus Orienteering46:2112:13

H18

3 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petr HorvatMagnus Orienteering28:047:24
2Martin ChmelarMagnus Orienteering31:52+3:488:24
3Jiri SinclMagnus Orienteering34:00+5:568:58
4Radek DvoracekMagnus Orienteering34:05+6:018:59
5Martin NorrmanEskilstuna OL40:10+12:0610:35
6Arvid JohnsonDegerfors OK40:37+12:3310:43

D16

3 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eliška KulhaváMagnus Orienteering32:299:15
2Märta BerggrenOK Kolmården33:18+0:499:29
3Sofia EhnSödertälje-Nykvarn OF34:06+1:379:42
4Zuzana PetrasováMagnus Orienteering34:31+2:029:50
5Hana HorvatovaMagnus Orienteering35:20+2:5110:03
6Sara MagnussonOK Måsen41:18+8:4911:45
7Frida JunegardTullinge SK54:37+22:0815:33
Klara AndénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

H16

3 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SundbüeOK Hällen24:226:56
2Martin SmelikMagnus Orienteering24:41+0:197:01
3Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF25:21+0:597:13
4Oskar EngmanNyköpings OK34:19+9:579:46
5Douglas PerssonEskilstuna OL39:35+15:1311:16
6Gabriel JanssonOK Linné41:53+17:3111:55
Patrik RoosSödertälje-Nykvarn OFej start

D14

2 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna ForsOK Grip22:107:29
2Lisa BerggrenOK Kolmården22:57+0:477:45
3Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL24:09+1:598:09
4Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL28:23+6:139:35
5Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK33:48+11:3811:25
6Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF36:05+13:5512:11
7Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL38:21+16:1112:57
8Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF48:38+26:2816:25
9Emma FalkOK Grip58:02+35:5219:36
10Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OF1:42:22+1:20:1234:35
Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OLej start
Tora WesterbergOK Kolmårdenej start
Chantelle HesselbergSträngnäs-Malmby OLej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start

H14

2 960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl CarlssonNyköpings OK18:456:20
2Simon LarssonOK Hällen20:13+1:286:49
3Ludvig EkNyköpings OK22:38+3:537:38
4Oskar ForsbergTullinge SK26:32+7:478:57
5Jesper HedarEskilstuna OL27:16+8:319:12
6Tobias KronhelmOK Måsen29:04+10:199:49
7Marcus ErikssonOK Grip30:48+12:0310:24
8Olle LindeborgOK Grip31:21+12:3610:35
9Felix Lindell ÖhmanOK Måsen34:51+16:0611:46
10Lukas ArkängTullinge SK35:08+16:2311:52
11Elias LarssonSödertälje-Nykvarn OF37:27+18:4212:39
12Christopher BrennanSödertälje-Nykvarn OF40:39+21:5413:43
Olof SkyllbergOK Klemmingenej start
Johan HagströmerOK Klemmingenej start

D14 Kort

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa HillTumba-Mälarhöjden OK25:1811:11
2Tilde ErikssonSödertälje-Nykvarn OF34:30+9:1215:15

H14 Kort

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip Welin-BergerSödertälje-Nykvarn OF24:2010:46

D12

2 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heidi ForsOK Grip21:589:43
2Matilda LarssonOK Hällen32:12+10:1414:14
3Linnea GustafssonOK Hällen36:33+14:3516:10
4Astrid ErikssonSträngnäs-Malmby OL37:46+15:4816:42
5Rebecka ÖhrnellOK Grip38:53+16:5517:12
6Ellen BergquistSödertälje-Nykvarn OF42:08+20:1018:38
7Ebba Helin AxelssonOK Grip42:48+20:5018:56

H12

2 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid WesterbergOK Kolmården15:587:03
2Philip CarlssonNyköpings OK17:00+1:027:31
3Axel JunegardTullinge SK17:18+1:207:39
4Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF17:26+1:287:42
5Casper HedarEskilstuna OL18:37+2:398:14
6Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF19:19+3:218:32
7Rasmus WinbergHaninge SOK19:52+3:548:47
8Isak EricssonNyköpings OK20:02+4:048:51
9Niklas KronhelmOK Måsen22:01+6:039:44
10Alex LindbergOK Grip22:59+7:0110:10
11Joel WiklundOK Grip25:20+9:2211:12
12Rasmus WallströmNyköpings OK28:46+12:4812:43
13Philip NordströmSödertälje-Nykvarn OF29:17+13:1912:57
14Linus GyllenbergSkogsluffarnas OK35:27+19:2915:41
Albin FalkNyköpings OKej start

D12 Kort

1 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin PetterssonSödertälje-Nykvarn OF19:0112:02
Lykke ÅhmanOK Gripej start

H12 Kort

1 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF11:397:22
2Olle MolinOK Klemmingen15:21+3:429:42
3Alvin AnderlingOK Klemmingen1:03:33+51:5440:13

D10

1 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF11:107:04
2Lina ErikssonOK Grip12:02+0:527:36
3Sara WänströmTrosabygdens OK13:36+2:268:36
4Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL15:33+4:239:50
5Caroline GuttkeNyköpings OK16:27+5:1710:24
6Irina LindbergOK Grip20:01+8:5112:40
Alice EkNyköpings OKej start

H10

1 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF9:165:51
2Axel FlordalKatrineholms OK11:07+1:517:02
3Lucas WinsnesSödertälje-Nykvarn OF12:15+2:597:45
4Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF12:17+3:017:46
5Isak AnängenNyköpings OK14:06+4:508:55
6Tobias SjöstedtOK Måsen17:23+8:0711:00
7Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL23:04+13:4814:35
8Sven SjöqvistOK Måsen23:23+14:0714:47
Hampus GyllenbergSkogsluffarnas OKej godkänd

H35

4 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas ÖqvistSträngnäs-Malmby OL42:348:37
2David AlesMagnus Orienteering44:12+1:388:56
3Ingemar LarssonTullinge SK51:04+8:3010:20

D40

3 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria WallströmNyköpings OK35:239:20
2Annica BerggrenOK Kolmården36:39+1:169:40
3Marika Nylund EkNyköpings OK39:03+3:4010:18
4Annika LundströmSundbybergs IK43:16+7:5311:24
5Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK46:26+11:0312:15

H40

4 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ÅhmanOK Klemmingen34:457:42
2Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL38:34+3:498:33
3Bengt-Arne FrankssonEskilstuna OL41:02+6:179:05
4Stefan CarlssonOK Klemmingen41:13+6:289:08
5Stefan PetterssonArboga OK43:15+8:309:35
6Björn LinderGustavsbergs OK46:59+12:1410:25
Peter HaglundHaninge SOKej start

D45

3 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia BierfeldtÄrla IF36:149:33
2Marie HedarEskilstuna OL41:17+5:0310:53
3Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL44:19+8:0511:41
4Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK44:49+8:3511:49
5Eva-Lena JonssonNyköpings OK52:38+16:2413:53
6Ebba HedegårdOK Kolmården1:16:19+40:0520:08

H45

4 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar MagnussonOK Måsen38:038:26
2Dan NilssonNyköpings OK39:24+1:218:44
3Per CarlssonNyköpings OK41:38+3:359:13
4Thomas AnderssonKatrineholms OK42:08+4:059:20
5Peter BerggrenOK Kolmården42:14+4:119:21
6Håkan OlofssonÄrla IF42:29+4:269:25
7Micke WallströmNyköpings OK43:04+5:019:32
8Tomas BäckTrosabygdens OK46:36+8:3310:19
9Patrik BlombergIK Standard47:35+9:3210:33
10Mats AnderlingOK Klemmingen55:22+17:1912:16

D50

3 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona BierfeldtÄrla IF38:1010:04
2Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn45:44+7:3412:04
3Anita KarlssonOK Södertörn45:45+7:3512:04
4Christina GranathOK Södertörn1:01:55+23:4516:20
5Annika DavidssonOK Klemmingen1:08:42+30:3218:07
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd

H50

3 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny JunegardTullinge SK27:577:22
2Mikael KindbornOK Hällen29:37+1:407:48
3Bo NorrmanEskilstuna OL34:26+6:299:05
4Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL35:51+7:549:27
5Stefan WestlinOK Måsen37:31+9:349:53
6Peter JäderfeldtOK Klemmingen38:07+10:1010:03
7Kjell ErikssonSträngnäs-Malmby OL40:54+12:5710:47
8Anders WinaldHellas Orientering1:05:27+37:3017:16
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Per SkyllbergOK Klemmingenej start

D55

3 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL33:529:38
2Agneta NilssonEskilstuna OL36:14+2:2210:19
3Lotta ValentinGustavsbergs OK39:12+5:2011:10
4Maria KärrströmTullinge SK42:10+8:1812:00
5Margareta WadinOK Älvsjö-Örby45:39+11:4713:00
6Stina GunnarssonHärlövs IF1:08:08+34:1619:24
Maggan BogstedtTullinge SKej start

H55

3 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roy FranssonÄrla IF35:379:23
2Stefan GustafssonOK Hällen38:24+2:4710:07
3Roland JanssonOK Linné40:24+4:4710:39
4Lars ForsstedtSöders-Tyresö40:39+5:0210:43
5Anders RunanderTrosabygdens OK41:15+5:3810:53
6Harald BauerIFK Lidingös Skid o OK45:10+9:3311:55
7Tommy LjungkvistÄrla IF48:25+12:4812:46
8Ove EricssonNyköpings OK50:58+15:2113:26
9Johan KarlstenSolna OK52:35+16:5813:52
10Tore ÖhmanOK Grip52:41+17:0413:54
11Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK55:50+20:1314:43
Bengt KärrströmTullinge SKej start

D60

3 140 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne LissEskilstuna OL34:4011:02
2Titti BergendahlOK Måsen36:39+1:5911:40
3Kerstin SvenskOK Hällen38:01+3:2112:06
4Margareta HaraldssonGustavsbergs OK41:06+6:2613:05
5Kerstin LissEskilstuna OL42:24+7:4413:30
6Britta EklundTrosabygdens OK42:38+7:5813:34
7Kerstin PalmKjula IF43:18+8:3813:47
8Louise-Marie NilssonOK Klemmingen44:16+9:3614:05
9Monica SvärdOK Klemmingen52:23+17:4316:40
10Lena AlshedenIFK Enskede58:28+23:4818:37

H60

3 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran DavidssonOK Klemmingen40:3210:41
2Göran SvärdOK Klemmingen41:03+0:3110:49
3Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK41:58+1:2611:04
4Matz LarssonGustavsbergs OK42:33+2:0111:13
5Kurt Håkan AnderssonOK Tor43:04+2:3211:21
6Jan JonssonOK Tjärnen46:50+6:1812:21
7Göran EklundTrosabygdens OK47:06+6:3412:25
8Jörgen WidlundNynäshamns OK52:22+11:5013:49
9Billy JakobssonÅkers IF53:36+13:0414:08
10Bengt-Erik LarssonKjula IF53:43+13:1114:10
11Olle ArmanNyköpings OK57:45+17:1315:14
Kjell HolmbergOK Södertörnej start
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej start

D65

3 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita JohanssonOK Tor39:4912:40
2Sonja JedarÅkers IF43:33+3:4413:52
3Ulla LindellOK Hällen49:21+9:3215:42
4Ann-Christine EkNyköpings OK59:32+19:4318:57
Marianne PerssonIFK Enskedeej start

H65

3 140 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK26:198:22
2Rolf SkoglundHellas Orientering29:10+2:519:17
3Jan BojlingSolna OK33:14+6:5510:35
4Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL33:33+7:1410:41
5Bo NorbäckTullinge SK34:17+7:5810:55
6Ingvar SvenssonBjursås OK34:30+8:1110:59
7Curt CarlssonNyköpings OK34:57+8:3811:07
8Nils SjödinGOIF Tjalve35:24+9:0511:16
9Bertil GranbergOK Klemmingen36:18+9:5911:33
10Erik RundströmOK Tjärnen36:39+10:2011:40
11Jouko O PajulampiOK Tjärnen36:50+10:3111:43
12Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK37:58+11:3912:05
13Kjell BlombergIK Standard38:07+11:4812:08
14Ingemar LindqvistSnättringe SK38:36+12:1712:17
15Kjell NilssonOK Klemmingen38:44+12:2512:20
16Sven-Arne NilssonOK Klemmingen40:47+14:2812:59
17Kjell JohanssonNyköpings OK40:58+14:3913:02
18Ingvar JanssonSundbybergs IK44:19+18:0014:06
19Anders KihlströmTullinge SK44:53+18:3414:17
20Lars JohnssonOK Måsen58:52+32:3318:44
Stig LandstorpOK Torej godkänd

D70

3 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel GranqvistNynäshamns OK46:3714:50
2Barbro CedérusSnättringe SK55:17+8:4017:36
3Edda NilssonStockholmspolisens IF OF59:19+12:4218:53
4Britt EricsonHammarby IF OF1:00:00+13:2319:06
5Solveig DillmanHammarby IF OF1:02:43+16:0619:58

H70

3 140 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede33:4710:45
2Lars CedérusSnättringe SK35:31+1:4411:18
3Curt ThorénNyköpings OK35:39+1:5211:21
4Lars Johansson IOK Tor37:30+3:4311:56
5Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby38:42+4:5512:19
6Hans LindgrenTrosabygdens OK38:53+5:0612:22
7Benny BogstedtTullinge SK38:54+5:0712:23
8Håkan SjökvistSöders-Tyresö39:10+5:2312:28
9Sture NilssonStockholmspolisens IF OF43:50+10:0313:57
10Lennart KarlssonOK Grip44:24+10:3714:08
11Hugo IsgrenIFK Enskede46:50+13:0314:54
12Sune LindellOK Hällen48:36+14:4915:28
13Lars Olov PetterssonArboga OK54:46+20:5917:26
14Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OL57:11+23:2418:12
15Lennart SchweitzOK Grip1:07:49+34:0221:35

D75

3 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK50:4316:09
2Birgitta WestergrenTäby OK1:06:36+15:5321:12
3Dagny AnderssonOK Tjärnen1:13:00+22:1723:14
4Harriet KarlssonOK Grip1:14:57+24:1423:52
Karin CarlssonNyköpings OKej godkänd

H75

3 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne ÅhmanOK Klemmingen41:1613:08
2John BerglundAlfta-Ösa OK45:08+3:5214:22
3Sixten WesterlundOK Grip46:28+5:1214:47
4Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby47:57+6:4115:16
5Nils JohanssonOK Tjärnen55:54+14:3817:48
6Bo ElmgrenSundbybergs IK1:13:46+32:3023:29
7Ove WigertzNyköpings OK1:18:13+36:5724:54
Bo NorenvikOK Torej start

H80

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart StenbergStigfinnarna38:1815:26
2Alf LundkvistOK Tor39:53+1:3516:04
3Lennart WestergrenSöders-Tyresö57:31+19:1323:11

Inskolning

1 680 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alexander AhlsenSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Noa BerglundSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Hugo BergquistSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Hannes BjörndalOK Gripfullföljt
David BrennanSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Lisen BäckTrosabygdens OKfullföljt
Mira BäckTrosabygdens OKfullföljt
Rasmus HedarEskilstuna OLfullföljt
Erika JanssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Maja NilhejmerSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Elin NilssonKlubblösfullföljt
Viktor NilssonKlubblösfullföljt
Hugo OlsenSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Edvin PetterssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Jacob PåledalLinköpings OKfullföljt
Rasmus PåledalLinköpings OKfullföljt
Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Frode SmittSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Elliot WikströmOK Torfullföljt
Fabien WästlundSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Emilia ÅndbergNyköpings OKfullföljt
Rasmus ÖbergOK Hällenfullföljt

U1

1 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AnängenNyköpings OK18:3911:48
2Sebastian SjöqvistOK Måsen19:09+0:3012:07
3Emma ThunellSödertälje-Nykvarn OF19:53+1:1412:35
4Odin EkNyköpings OK20:02+1:2312:40
5Filippa GuttkeNyköpings OK29:05+10:2618:24
6Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OF29:20+10:4118:33
Herman JanssonSödertälje-Nykvarn OFej start

U2

2 260 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen23:3610:26
2Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF27:27+3:5112:08
3Sara ThunellSödertälje-Nykvarn OF28:16+4:4012:30
4Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF30:22+6:4613:26
5Emil WallströmNyköpings OK31:40+8:0414:00
6Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF35:03+11:2715:30
7Carl HedegårdOK Kolmården35:14+11:3815:35
8Oskar HaglundHaninge SOK35:47+12:1115:50
9Vilhelm PrytzSödertälje-Nykvarn OF37:08+13:3216:25
10Esther JanssonSödertälje-Nykvarn OF37:49+14:1316:43
11Nadia Welin-BergerSödertälje-Nykvarn OF40:58+17:2218:07
12Axel LindgrenNyköpings OK41:43+18:0718:27
13Viktor ForsbergTullinge SK43:11+19:3519:06
14Miranda FredrikssonNyköpings OK44:26+20:5019:39
15Anton NessSödertälje-Nykvarn OF46:38+23:0220:38
16Ellen LarssonSödertälje-Nykvarn OF50:02+26:2622:08
17Linnea JohnsonDegerfors OK50:28+26:5222:19
18Bennedict LerjenKlubblös53:59+30:2323:53
19Lovisa EriksonSträngnäs-Malmby OL59:55+36:1926:30
20Anders EjevallKlubblös1:00:41+37:0526:51
21Ture BlomgrenOK Klemmingen1:18:39+55:0334:48
Leonard AppelquistOK Klemmingenej godkänd

Öppen motion 1

1 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik AxelssonSnättringe SK17:3011:04
2Camilla CarlinKlubblös26:35+9:0516:49

Öppen motion 3

2 960 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda WänströmTrosabygdens OK34:4411:44
2Magdalena O´CallaghanKlubblös37:29+2:4512:39
3Mikael GuttkeNyköpings OK41:39+6:5514:04
4Rebecka MartinssonOK Klemmingen42:32+7:4814:22
5Micaela LiljestrandOK Klemmingen42:48+8:0414:27
6Per CarlinKlubblös43:51+9:0714:48
7Annika FasthBoxholm-Mjölby OL44:34+9:5015:03
8Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL46:01+11:1715:32
9Erik SjöqvistOK Måsen52:23+17:3917:41
10Jarl Erik PalmKjula IF54:37+19:5318:27
11Filippa JohnsonDegerfors OK57:57+23:1319:34
12Ann KarlstenSolna OK1:06:08+31:2422:20
13Björn JanssonKlubblös1:16:14+41:3025:45
14Anders HedarEskilstuna OL1:23:17+48:3328:08
15Camilla PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:24:01+49:1728:23
16Cecilia ÖhrnellOK Grip1:30:25+55:4130:32
17Gunvor HögbergOK Klemmingen1:33:32+58:4831:35
18Kjell-Åke PramlidOK Klemmingen1:33:35+58:5131:36
Anette WästlundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Marianne Eriksson-JonssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Lotta BlomgrenOK Klemmingenej godkänd
Bodil AppelkvistOK Klemmingenej godkänd
Mathias LindgrenNyköpings OKej godkänd
Carina EricssonNyköpings OKej godkänd

Öppen motion 5

3 510 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla LarssonOK Hällen34:419:52
2Simon MartinssonOK Klemmingen37:32+2:5110:41
3Gustaf HedegårdOK Kolmården39:22+4:4111:12
4Rikard JanssonKlubblös41:49+7:0811:54
5Filippa ArmanNyköpings OK43:21+8:4012:21
6Kenneth LjungbergNyköpings OK45:19+10:3812:54
7Robert JanssonSödertälje-Nykvarn OF45:45+11:0413:02
8Rebecca LinderNyköpings OK46:28+11:4713:14
9Katarina AnderssonKjula IF47:56+13:1513:39
10Anders WigrenTullinge SK49:42+15:0114:09
11Pernilla StammOK Klemmingen53:34+18:5315:15
12Karri LindellOK Måsen53:46+19:0515:19
13Sven AnderssonOK Hällen55:44+21:0315:52
14Göran AxelssonSnättringe SK56:29+21:4816:05
15Torbjörn SvenssonTullinge SK1:00:15+25:3417:09
16Anna FrankssonEskilstuna OL1:01:12+26:3117:26
17Magnus HedegårdOK Kolmården1:01:37+26:5617:33
18Karin KronhelmOK Måsen1:04:47+30:0618:27
19Tobias CarlssonKlubblös1:05:31+30:5018:39
20Andreas KågemalmNyköpings OK1:08:28+33:4719:30
21Håkan LarssonOK Älvsjö-Örby1:09:06+34:2519:41
22Patrik ÖhrnellOK Grip1:09:37+34:5619:50
23Anna JonssonSträngnäs-Malmby OL1:09:54+35:1319:54
23Lotta ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:09:54+35:1319:54
25Anneli MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:11:54+37:1320:29
26Ulf JanssonKlubblös1:16:56+42:1521:55
27Roger AnderssonIK Stern1:27:08+52:2724:49
28Monica AndreassonOK Tor1:28:03+53:2225:05
29Siv BergOK Klemmingen1:29:33+54:5225:30
30Doris NilssonOK Klemmingen2:15:19+1:40:3838:33
Mikael ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Reneé LinderNyköpings OKej godkänd

Öppen motion 7

3 140 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BrusVästerbergslagens OL31:3810:04
2Sören Nilsson-PåledalLinköpings OK31:59+0:2110:11
3Mattias JanssonOK Klemmingen32:32+0:5410:21
4Jan EkmanKA 3 IF33:17+1:3910:35
5Linus BacklundOK Hällen34:09+2:3110:52
6Jan DahlinHellas Orientering37:00+5:2211:47
7Clas TärnrotTullinge SK37:51+6:1312:03
8Knut Åke HallebroOK Klemmingen38:58+7:2012:24
9Anders MagnussonNyköpings OK39:45+8:0712:39
10Weronica BäckTrosabygdens OK41:13+9:3513:07
11Rolf TärnfjordOK Tor42:04+10:2613:23
12Rolf LindblomOK Klemmingen42:29+10:5113:31
13Leif ThorssonOK Grip43:06+11:2813:43
14Marianne LerjenKlubblös44:13+12:3514:04
15Charlotte JohnsonOK Klemmingen44:17+12:3914:06
16Jenny AxelssonSnättringe SK46:13+14:3514:43
17Richard WelanderOK Älvsjö-Örby50:22+18:4416:02
18Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby50:44+19:0616:09
19Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örby50:49+19:1116:11
20Lotten LundebergOK Södertörn52:32+20:5416:43
21Per FröbergGOIF Tjalve52:40+21:0216:46
22Margareta ErikssonOK Klemmingen52:54+21:1616:50
23Lars AndreassonOK Tor54:52+23:1417:28
24Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL55:22+23:4417:37
25Leif HermundstadSnättringe SK57:00+25:2218:09
26Margaretha NylundOK Södertörn1:02:05+30:2719:46
27Cecilia JanzonOK Måsen1:11:34+39:5622:47
28Pia WestlinOK Måsen1:11:35+39:5722:47
Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Maria GunnarssonOK Hällenutgått
Lars Åke SvenskOK Hällenutgått

Öppen motion 8

4 940 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik AnängenNyköpings OK39:217:57
2Niklas WansölinOK Ravinen42:37+3:168:37
3Johan FröbergGOIF Tjalve42:48+3:278:39
4Micael StammOK Klemmingen44:46+5:259:03
5Håkan MalmströmKlubblös45:13+5:529:09
6Björn SundinSelångers SOK45:15+5:549:09
7Lennart AgénTullinge SK45:34+6:139:13
8Martin LerjenTullinge SK46:01+6:409:18
9Lars ErikssonKlubblös46:51+7:309:29
10Per-Arne ForsbergTullinge SK48:56+9:359:54
11Royne MyrmanNyköpings OK50:23+11:0210:11
12Göran KarlssonOK Hällen50:26+11:0510:12 Ladda ner rutt i gpx-format
13Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF51:49+12:2810:29
14Johan WänströmTrosabygdens OK52:23+13:0210:36
15Stefan WikströmOK Tor52:31+13:1010:37
16Johan KammargårdenBjörkfors GOIF56:33+17:1211:26
17Johan Welin-BergerSödertälje-Nykvarn OF56:51+17:3011:30
18Tomas MovinSnättringe SK58:59+19:3811:56
19Tomas BorgSundbybergs IK59:31+20:1012:02
20Jan BergmanSundbybergs IK1:01:44+22:2312:29
21Arvid RinaldoOK Tor1:03:44+24:2312:54
22Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL1:05:55+26:3413:20
23Erik JohnsonOK Klemmingen1:14:19+34:5815:02
24Eva BühlmanTullinge SK1:15:53+36:3215:21
25Kjell EriksonSträngnäs-Malmby OL1:20:55+41:3416:22
26Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:29:00+49:3918:00
27Karin TörnquistKlubblös1:29:39+50:1818:08
28Laila NorrmanKjula IF1:31:52+52:3118:35
29Arvid BergOK Klemmingen1:34:19+54:5819:05
30Gitte JutvikTrosabygdens OK1:36:51+57:3019:36
Lena FröbergGOIF Tjalveej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser