Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slättö sand-medeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Slättö sand-medeln
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: lördag 9 juni 2018

D21

4 790 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SvenssonNässjö OK35:107:20
2Lisa JohanssonOK Tranan36:31+1:217:37
3Maria ArvidssonKalmar OK37:13+2:037:46
4Cecilia BerganderEksjö SOK39:28+4:188:14
5Anna ArvidssonKalmar OK40:30+5:208:27
6Moa SvenssonNässjö OK40:48+5:388:31
7Stina GranefeltOK Tyr41:10+6:008:35
8Klara LjunggrenLinköpings OK44:25+9:159:16
9Maja PorleVäxjö OK44:44+9:349:20
10Agnes AspMölndal Outdoor IF57:02+21:5211:54
Katarina LenanderVäxjö OKej start
Lina BergmanOK Skogsfalkenej start

H21

5 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik KarlssonVäxjö OK29:545:20
2Jacob LindstamOK Ravinen33:49+3:556:02
3Anton NilssonJärla Orientering34:18+4:246:07
4Simon NilssonEksjö SOK36:26+6:326:30
5Henrik EklundVäxjö OK37:39+7:456:43
6Thomas AspIFK Göteborg Orientering38:00+8:066:47
7Jörgen GranefeltOK Tyr38:04+8:106:47
8Niklas KarlssonVäxjö OK40:06+10:127:09
9Joel Käll KarlssonLinköpings OK41:15+11:217:21
10Henrik KroksmyrVäxjö OK41:46+11:527:27
11Johan SchagerlindOK Bävern42:05+12:117:30
12Johan LöfströmJönköpings OK45:30+15:368:07
13Lasse ForsbergOK Ravinen46:10+16:168:14
14Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL52:14+22:209:19
15Adam LöfströmJönköpings OK53:23+23:299:31
16Mats RanbroHelsingborgs SOK55:20+25:269:52
17Anders PerssonVäxjö OK55:27+25:339:54
18Jan KarlssonVäxjö OK56:34+26:4010:06
19Joakim MagnussonOK Reftele1:05:55+36:0111:46
20Oskar NilssonOK Stigen1:10:28+40:3412:35
Isak BergmanOK Skogsfalkenej start
Adam FredénFalköpings AIK OKej start
Per LenanderVäxjö OKej start

D18

4 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotten KindlundhFK Finn31:287:38
2Paulina JägstedtHalmstad OK46:55+15:2711:23
3Emma NilssonAlvesta SOK54:25+22:5713:12
4Tove JohanssonOK Alehof56:45+25:1713:46
Julia ArvidssonVimmerby OKej start

H18

5 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof LjunggrenLinköpings OK33:216:36
2Klas JohanssonOK Tranan37:23+4:027:24
3Melker ElofssonOK Njudung37:35+4:147:26
4Gustav ClassonOK Stigen1:01:04+27:4312:05

D16

3 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara SamuelssonOK Vivill28:497:18
2Amanda KarmetunOK Njudung30:08+1:197:38
3Alma GustafssonSOK Aneby31:52+3:038:05
4Elin NilssonAndrarums IF33:03+4:148:23
5Emely WeihartHestra IF34:33+5:448:46
6Hanna OlssonIFK Sävsjö38:34+9:459:47
7Klara AnderssonOK Orion39:00+10:119:53
8Elin RahmOK Norrvirdarna40:31+11:4210:17
9Elsa AspMölndal Outdoor IF49:32+20:4312:34
10Emmy WallinFalkenbergs OK52:44+23:5513:23
11Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:01:05+32:1615:30
12Fanny CarlssonFK Finn1:09:48+40:5917:42

H16

4 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo EricssonVäxjö OK26:406:21
2Emil JägstedtHalmstad OK30:54+4:147:22
3Olle KallerbäckVäxjö OK31:18+4:387:28
4Oscar HultgrenOK Njudung33:04+6:247:53
5Olle ElfströmOK Orinto33:14+6:347:55
6Rasmus JohanssonOK Stigen37:03+10:238:50
7Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna37:53+11:139:02
8Alfred ÖstergrenAlvesta SOK42:23+15:4310:06
9Philip MartinssonFK Finn46:29+19:4911:05
10Erik JohanssonOK Alehof46:52+20:1211:11
11Fabian EvertssonLessebo OK47:36+20:5611:21
12Linus NorénOK Njudung47:42+21:0211:23
13Linus BoströmOK Alehof51:17+24:3712:14

D14

3 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK26:417:40
2Tilda HagelbergEksjö SOK32:59+6:189:28
3Stina AnderssonAnderstorps OK34:37+7:569:56
4Fanny HanssonFalkenbergs OK36:08+9:2710:22
5Felicia FyhrSOK Aneby38:53+12:1211:10
6Martina NiklassonVäxjö OK41:55+15:1412:02
7Vera ElfströmOK Orinto51:12+24:3114:42
8Hanna NilssonHestra IF52:08+25:2714:58
9Moa HolstenHestra IF57:19+30:3816:28
10Emelia CarlströmFK Boken58:40+31:5916:51
11Klara NilssonHestra IF58:46+32:0516:53
12Elsa RaneboFalkenbergs OK1:31:41+1:05:0026:20
Tindra MolinFalköpings AIK OKej godkänd
Tilda NyrellAlvesta SOKej godkänd
Elin BengtssonFalkenbergs OKej godkänd

H14

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ForsbergOK Ravinen29:368:27
2Victor HörnquistAnderstorps OK29:42+0:068:29
3Kasper VemdalMullsjö SOK37:39+8:0310:45
4Hugo MartinssonFK Finn40:34+10:5811:35
5Moltas ÖstergrenAlvesta SOK46:08+16:3213:10
6Felix JohanssonOK Reftele50:37+21:0114:27
7Caspin SinaiVästerviks OK51:41+22:0514:46
8Rasmus RydbergOK Stigen53:49+24:1315:22
9Malcolm SvenssonAnderstorps OK1:01:36+32:0017:36
10Anton KarlssonFK Finn1:02:46+33:1017:56
11Christoffer KärrebergFalkenbergs OK1:10:43+41:0720:12
Alexander GustafssonOK Njudungej godkänd
Oskar ErikssonRonneby OKej start

D12

2 570 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb20:007:46
2Felicia GustafssonOK Njudung20:23+0:237:55
3Wilma KroksmyrVäxjö OK21:14+1:148:15
4Lovisa KroksmyrVäxjö OK21:17+1:178:16
5Ebba RanbroHelsingborgs SOK22:31+2:318:45
6Ebba SkullmanLinköpings OK22:38+2:388:48
7Alva HagelbergEksjö SOK22:43+2:438:50
8Frida LindénVäxjö OK23:14+3:149:02
9Elvina BergdahlOK Orinto24:09+4:099:23
10Selma AbrahamssonHalmstad OK25:02+5:029:44
11Mira WallinFalkenbergs OK30:03+10:0311:41
12Kajsa ElfströmOK Orinto30:32+10:3211:52
13Tilde ElmerssonIFK Sävsjö33:38+13:3813:05
14Emma LindénVäxjö OK34:18+14:1813:20
15Lova ElvingFK Finn35:12+15:1213:41
16Jenny SeverinssonHylte OK36:26+16:2614:10
17Tindra DavidssonOK Bävern37:28+17:2814:34
18Stina SvenssonVimmerby OK39:56+19:5615:32
19Erika KjellsonLessebo OK40:02+20:0215:34
20Evanna JohanssonOK Njudung40:53+20:5315:54
21Ebba AnderssonAlvesta SOK41:07+21:0715:59
22Leah LindqvistFalkenbergs OK48:07+28:0718:43
Agnes ErlandssonVimmerby OKej start
Miranda NiklassonVäxjö OKej start
Moa VemdalMullsjö SOKej start

H12

2 740 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar FolkestadAnderstorps OK17:116:16
2Matti JohanssonOK Njudung18:37+1:266:47
3Gustav AspIFK Göteborg Orientering19:22+2:117:04
4Wilhelm KarmetunOK Njudung21:13+4:027:44
5Alfred NybergSkattkärrs SOK21:47+4:367:57
6Kurt SjöbergHelsingborgs SOK22:26+5:158:11
7Elliott RehnGränna-Bygdens OK23:49+6:388:41
8Leon RybergFalkenbergs OK26:45+9:349:45
9Max OlssonIFK Sävsjö27:17+10:069:57
10Arvid ErikssonRonneby OK27:37+10:2610:04
11Oliver HammarFalköpings AIK OK37:29+20:1813:40
12Ossian ÖstergrenAlvesta SOK38:17+21:0613:58
13Albert SvenssonFK Finn40:31+23:2014:47
14Gustaf GusedFalkenbergs OK44:11+27:0016:07
15Gustav NilssonAlvesta SOK47:08+29:5717:12
16Adam SamuelssonFalköpings AIK OK48:15+31:0417:36

D10

2 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma TrofastJönköpings OK20:369:02
2Vera FolkestadAnderstorps OK20:48+0:129:07
3Hugo HasselqvistFalkenbergs OK21:59+1:239:38
4Olivia LindgrenFalkenbergs OK22:59+2:2310:04
5Emmy EllbringFK Finn24:54+4:1810:55
6Ella NybergSkattkärrs SOK26:08+5:3211:27
7Frida AhlOK Norrvirdarna27:00+6:2411:50
8Lovisa LexellFK Finn27:59+7:2312:16
9Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK34:28+13:5215:07
10Tuva ThuressonFalkenbergs OK39:00+18:2417:06
11Lisa JohnssonFK Finn42:01+21:2518:25
Nikki WeihartHestra IFej start

H10

2 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte GranefeltOK Tyr14:196:20
2Erik MarkusOK Norrvirdarna20:16+5:578:58
3Hampus SahlénIF Hagen20:22+6:039:00
4Felix SvenssonJönköpings OK21:00+6:419:17
5Wilhelm WestströmAlvesta SOK21:26+7:079:29
6Truls SvedbergLessebo OK21:53+7:349:40
7Hampus KarlssonOK Bävern28:33+14:1412:37
8Johan GusedFalkenbergs OK29:55+15:3613:14
9Albin StamfjordFalkenbergs OK30:12+15:5313:21
10Anton CarlströmFK Boken51:07+36:4822:37
Rasmus GripFalkenbergs OKej godkänd
Vilmer HagelbergEksjö SOKej start

D35

4 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SahlénIF Hagen35:277:50
2Elin NeckénOK Älme45:08+9:419:59
3Jenny NybergSkattkärrs SOK49:23+13:5610:55
4Camilla MatanovicVästerviks OK52:12+16:4511:32
5Anna HammarFalköpings AIK OK54:36+19:0912:04
6Jessica KarmetunOK Bävern59:46+24:1913:13
7Anna TibbelinVimmerby OK1:13:37+38:1016:17
Sandra DavidssonOK Bävernutgått
Susanna CaleklintKarlskrona SOKej start

H35

5 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NybergSkattkärrs SOK49:349:22
2Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF50:46+1:129:35

D40

4 120 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HagelbergEksjö SOK37:549:11
2Ulrika ForsbergOK Ravinen39:51+1:579:40
3Marion BüchliOLG Suhr41:36+3:4210:05
4Linda RanbroHelsingborgs SOK42:12+4:1810:14
5Camilla HolmqvistOK Stigen43:52+5:5810:38 Ladda ner rutt i gpx-format
6Susanne AxelssonJönköpings OK45:34+7:4011:03
7Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK45:40+7:4611:05
8Eva PerssonVäxjö OK46:09+8:1511:12
9Sara JägstedtHalmstad OK50:47+12:5312:19
10Anna WikströmHästveda OK50:52+12:5812:20
11Cecilia KarmetunOK Njudung51:35+13:4112:31
12Malin ClassonOK Stigen51:37+13:4312:31
13Mona LindénVäxjö OK53:12+15:1812:54
Anneli ArvidssonVimmerby OKej godkänd
Annika WigrenLunds OKej start

H40

5 050 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HomannOK Orinto36:017:07
2Ingemar ErikssonRonneby OK36:12+0:117:10
3Mikael TrofastJönköpings OK38:35+2:347:38
4Frans SvenssonFK Finn41:35+5:348:14
5Patrick EricsonMullsjö SOK43:10+7:098:32
6Martin JohanssonOK Orinto45:17+9:168:58
7Martin GummessonFK Finn46:10+10:099:08
8Jonas BergdahlOK Orinto46:13+10:129:09
9Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK48:40+12:399:38
10Jonas NorénHelsingborgs SOK51:39+15:3810:13
11Magnus ClassonOK Stigen52:23+16:2210:22
12Niklas SahlénIF Hagen53:14+17:1310:32
13Fredrik AugustssonOK Bävern56:06+20:0511:06
14Tobias MöllerströmJönköpings OK59:27+23:2611:46
15Cave SinaiVästerviks OK1:04:42+28:4112:48
16Stefan ClaessonOK Stigen1:06:02+30:0113:04
17Göran KlemmingOK Stigen1:11:37+35:3614:10
18Björn DavidssonOK Bävern1:15:53+39:5215:01
Anders BlomqvistJönköpings OKej start
Stefan CaleklintKarlskrona SOKej start

D45

4 120 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika JohanssonOK Tranan32:097:48
2Annika EricssonVäxjö OK35:44+3:358:40
3Kristina LjunggrenLinköpings OK35:56+3:478:43
4Angelica BrandqvistTibro OK38:27+6:189:19
5Anna MattssonOK Norrvirdarna40:10+8:019:44
6Ulrika RibbholmOK Njudung47:02+14:5311:24
7Helene LöfströmJönköpings OK49:20+17:1111:58
8Petra OlssonIFK Sävsjö49:56+17:4712:07
9Maria PeterssonHalmstad OK54:45+22:3613:17
10Camilla WeihartOK Orinto1:02:21+30:1215:08
11Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:07:29+35:2016:22
Agneta BomanSkattkärrs SOKej godkänd

H45

4 570 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke LjunggrenLinköpings OK29:206:25
2Fredrik SvenssonJönköpings OK29:45+0:256:30
3Kenneth JohanssonOK Tranan30:21+1:016:38
4Anders AspMölndal Outdoor IF32:33+3:137:07
5Joakim KarmetunOK Njudung32:38+3:187:08
6Filip SjöforsOK Älme37:01+7:418:05
7Magnus EricssonVäxjö OK38:01+8:418:19
8Brett WeihartHestra IF38:06+8:468:20
9Björn KarlssonKexholms SK40:17+10:578:48
10Mattias JägstedtHalmstad OK41:04+11:448:59
11Jan SamuelssonFalköpings AIK OK41:50+12:309:09
12Jonas CarlssonOK Reftele42:35+13:159:19
13Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb43:17+13:579:28
14Martin JohanssonHalmstad OK43:42+14:229:33
15Patrik ArvidssonVimmerby OK47:19+17:5910:21
16Torbjörn SvenssonVimmerby OK48:38+19:1810:38
17Thomas BomanSkattkärrs SOK49:52+20:3210:54
18Peter SvenssonOK Reftele50:48+21:2811:06
19Ola NilssonAlvesta SOK53:08+23:4811:37
20Hans JohanssonOK Reftele54:11+24:5111:51
21Jonny LindénVäxjö OK56:18+26:5812:19
Per WikströmHästveda OKej godkänd
Ola SamuelssonOK Vivillej godkänd
Johan LarssonOK Refteleej start

D50

3 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby32:199:10
2Charlott LiljaOK Stigen37:50+5:3110:44
3Lena PeterssonOK Alehof39:08+6:4911:07
4Anneli KarlssonFK Finn40:08+7:4911:24
5Maria StrömOK Stigen45:09+12:5012:49
6Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK46:42+14:2313:16
7Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK47:56+15:3713:37
8Susann BerntssonOK Reftele49:14+16:5513:59
Åsa Flink-SvenssonNässjö OKej start

H50

4 570 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter Lillen NilssonOK Tranan31:326:54
2Magnus SvenssonNässjö OK32:41+1:097:09
3Magnus AbrahamssonHalmstad OK32:55+1:237:12
4Olle SjöforsOK Älme35:01+3:297:39
5Johan HanssonJönköpings OK35:12+3:407:42
6Tomas KarlssonKexholms SK37:10+5:388:07
7Håkan KarlssonFK Finn37:29+5:578:12
8Magnus PorleVäxjö OK37:42+6:108:14
9Jens LindströmTibro OK37:49+6:178:16
10Christer LiljaOK Stigen40:04+8:328:46
11Geir Inge FolkestadAnderstorps OK40:28+8:568:51
12Jonas AnderssonOK Norrvirdarna41:43+10:119:07
13Jonny JohanssonOK Njudung42:31+10:599:18
14Per JohanssonOK Reftele43:35+12:039:32
15Ulf HolstenHestra IF43:52+12:209:35
16Hans-Olof PerssonOK Alehof49:28+17:5610:49
17Graham KempGöteborg-Majorna OK53:25+21:5311:41
18Pontus LöfströmJönköpings OK53:27+21:5511:41
19Bengt AnderssonAlvesta SOK53:41+22:0911:44
20Kennet HorvathHalmstad OK54:55+23:2312:01
21Stephan ÖstergrenAlvesta SOK55:07+23:3512:03
22Anders SjöbergOK Reftele1:12:25+40:5315:50
23Niclas PetterssonOK Reftele1:30:26+58:5419:47
Anders KnudsenHerlufsholm OKej godkänd
Bo HultgrenOK Njudungej godkänd
Marko KarkulehtoOK Vilse 87ej start

D55

3 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK28:168:01
2Christina SöderblomÄtrans IF35:50+7:3410:10
3Eva EklundVäxjö OK38:59+10:4311:04
4Karin HelmiusOK Reftele51:08+22:5214:31
5Eva TollsternVäxjö AIS51:15+22:5914:33
6Ingrid AdolfssonOK Bävern55:27+27:1115:45

H55

4 120 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK28:186:52
2Ove LernåKalmar OK29:27+1:097:08
3Magnus JoelssonSOK 6830:52+2:347:29
4Stefan OlofssonOK Gisle31:02+2:447:31
5Ingemar MånssonRonneby OK33:22+5:048:05
6Arne SääfGudhems IF38:24+10:069:19
7Clas BörjessonIK Uven40:10+11:529:44
8Gunnar GustavssonOK Reftele40:56+12:389:56
9Roy JohanssonOK Skogsvargarna45:05+16:4710:56
10Martin WidmerOLG Suhr51:10+22:5212:25
Anders GranqvistVärend GN OLej godkänd
Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Benny JohanssonOK Refteleej start

D60

3 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bente KällVäxjö OK31:099:40
2Lisbeth DahlHelsingborgs SOK42:49+11:4013:17
3Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK44:33+13:2413:50
4Marita JohanssonOK Stigen49:22+18:1315:19
5Kristina TellqvistIK Dran59:41+28:3218:32
Inger LindblomOK Orintoej godkänd
Berit RuneforsVäxjö OKej start

H60

3 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonHestra IF28:077:32
2Lars RunessonOK Vivill33:26+5:198:57
3Thomas GeorgssonOK Nackhe37:58+9:5110:10
4Dan SjöholmHalmstad OK39:35+11:2810:36
5Stefan AdolfssonOK Bävern41:58+13:5111:15 Ladda ner rutt i gpx-format
6Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK43:52+15:4511:45
7Nils-Gunnar PetterssonOK Reftele46:29+18:2212:27
8Lars EklundVäxjö OK49:22+21:1513:14
9Kjell RehnströmOK Reftele56:11+28:0415:03
10Bosse YbeOK Stigen59:06+30:5915:50
Pierre KarlssonOK Alehofej godkänd
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start

H65

3 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK28:017:30
2Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe36:08+8:079:41
3Roger BergvikVäxjö OK38:29+10:2810:19
4Pelle SkullmanLinköpings OK39:26+11:2510:34
5Rainer ScholzIK Vista39:58+11:5710:42
6Arne BogrenOK Vivill42:15+14:1411:19
Lennart GustafssonJönköpings OKej start
Bill AnderssonHestra IFej start

D70

3 220 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK40:5812:43
2Britt-Mari KarlssonVäxjö OK43:41+2:4313:33
3Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK45:02+4:0413:59
4Vivianne HolgerssonOK Måsen47:09+6:1114:38
5Kerstin GunnarssonNässjö OK50:55+9:5715:48
6Ann-Mari PerssonVäxjö OK54:10+13:1216:49
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK56:25+15:2717:31
8Göta SeverinssonHylte OK1:03:46+22:4819:48
9Berit ByströmOK Virdarna1:08:45+27:4721:21
10Solbritt GustafssonOK Virdarna1:17:19+36:2124:00
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Eva BergstrandVärend GN OLej godkänd

H70

3 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto29:428:53
2Åke EckerbomIFK Sävsjö31:07+1:259:18
3Torbjörn WikströmOK Orinto33:37+3:5510:03
4Sören AnderssonIK Dran34:15+4:3310:15
5Roy OvessonHelsingborgs SOK37:07+7:2511:06
6Ingemar LindblomOK Orinto43:28+13:4613:00
7Erling SamuelssonOK Vilse 8745:25+15:4313:35
8Sölve AnderssonOK Stigen45:31+15:4913:37
9Bo JohanssonOK Stigen47:54+18:1214:20
10Hans HolgerssonOK Måsen49:10+19:2814:43
11Kenneth LindblomVäxjö OK53:00+23:1815:52

H75

3 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne SvenssonOK Njudung35:1110:32
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK36:47+1:3611:00
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna37:53+2:4211:20
4Erland LingJönköpings OK43:37+8:2613:03
5Rune GunnarssonNässjö OK49:17+14:0614:45
6Torgny JonssonVäxjö AIS56:23+21:1216:52
7Waste ByströmOK Virdarna56:24+21:1316:53
8Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:03:11+28:0018:55
9Gunnar BrystHjobygdens OK1:06:26+31:1519:53
10Ingemar ErlandssonVäxjö OK1:10:13+35:0221:01
11Göran ThourVärend GN OL1:10:19+35:0821:03
Leif LindströmNybro OKej start

D80

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven48:5919:59
2Gunni EkbergÄtrans IF56:56+7:5723:14

H80

2 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Erik LundAnderstorps OK36:0012:54
2Torild BornetunSkillingaryds FK39:41+3:4114:13
3Rune AhlanderJönköpings OK47:03+11:0316:51
4Johan JanssonVäxjö OK1:00:58+24:5821:51
Helmer EkbergÄtrans IFej start

Inskolning

1 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alma HedbergVästerviks OKfullföljt
Per KarlssonEmmaboda Verda OKfullföljt
Elina LindénVäxjö OKfullföljt
Inez LingFalkenbergs OKfullföljt
Alice MatanovicVästerviks OKfullföljt
Patricia PrakapieneBig Foot Orienteersfullföljt
Carl SandströmOK Älmefullföljt
Ida SchüllerqvistVästerviks OKfullföljt
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Ruben SöderströmVästerviks OKfullföljt
Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Amanda SvärmOK Gisleej godkänd

U1

1 850 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle GranefeltOK Tyr14:548:03
2Tilja SvedbergLessebo OK16:18+1:248:48
3Emil NordqvistVästerviks OK17:25+2:319:24
4Alicia LindgrenFalkenbergs OK18:18+3:249:53
5Troj GunnarssonBig Foot Orienteers18:27+3:339:58
6David MatanovicVästerviks OK19:23+4:2910:28
7Karin WestströmAlvesta SOK20:29+5:3511:04
8Erik AhlOK Norrvirdarna20:44+5:5011:12
9Selma SöderströmVästerviks OK21:09+6:1511:25
10Hanna SchüllerqvistVästerviks OK21:19+6:2511:31
11Elgot SinaiVästerviks OK22:08+7:1411:57
12Oskar BerggrenIFK Sävsjö22:56+8:0212:23
13Lovisa DahlbergJönköpings OK23:06+8:1212:29
14Emma LindblomLessebo OK23:09+8:1512:30
15Emil RydbergOK Stigen23:26+8:3212:40
16Arvid BöhmVästerviks OK24:22+9:2813:10
17Sofie HibsonFalkenbergs OK24:24+9:3013:11
18Nils TryggesonOK Norrvirdarna24:31+9:3713:15
19Saga AronssonLessebo OK24:35+9:4113:17
20Ella BöhmVästerviks OK25:39+10:4513:51
21Axel StamfjordFalkenbergs OK25:48+10:5413:56
22Viktor BerggrenIFK Sävsjö25:50+10:5613:57
23Anna DacklingLessebo OK26:18+11:2414:12
24Leon SjöholmOK Norrvirdarna26:19+11:2514:13
25Bertil EliassonOK Norrvirdarna26:45+11:5114:27
26Loke JagetegFalkenbergs OK27:16+12:2214:44
27Alwin HärströmFalköpings AIK OK27:19+12:2514:45
28Stella SjöholmOK Norrvirdarna27:29+12:3514:51
29Elin BöregårdFalkenbergs OK28:02+13:0815:09
30Jacob EllbringFK Finn28:46+13:5215:32
31Anton SvenssonLessebo OK29:31+14:3715:57
32Tilde MårtgårdBredaryds SOK30:24+15:3016:25
33Alma TrofastJönköpings OK31:47+16:5317:10
34Felicia SvenssonJönköpings OK31:49+16:5517:11
35Agnes AnderssonFalkenbergs OK32:33+17:3917:35
36Lova BergdahlOK Orinto33:55+19:0118:20
37Marie HibsonFalkenbergs OK33:57+19:0318:21
38Oliver MarkusOK Norrvirdarna35:30+20:3619:11
39Filippa LandeliusLessebo OK47:22+32:2825:36
Elisabet EliassonOK Norrvirdarnaej godkänd
Norah BlomqvistJönköpings OKej start
Emil EreltOK Norrvirdarnaej start
Emma LagerströmRonneby OKej start

U2

2 350 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo ZaninottiGamleby OK18:397:56
2Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK21:21+2:429:05
3Filippa KarkulehtoOK Vilse 8723:39+5:0010:03
4Linnéa SandströmOK Älme24:20+5:4110:21
5Jonatan SahlénIF Hagen24:22+5:4310:22
6Johan SandströmOK Älme24:26+5:4710:23
7Agnes BöregårdFalkenbergs OK24:28+5:4910:24
8Anton KroksmyrVäxjö OK24:40+6:0110:29
9Karl NilssonOK Orinto25:28+6:4910:50
10Samuel BernhardtFalkenbergs OK25:32+6:5310:51
11Alva SvenssonFK Finn26:39+8:0011:20
12Gunarsson ArvidBig Foot Orienteers27:11+8:3211:34
13Alma EreltOK Norrvirdarna27:26+8:4711:40
14Alice LagerströmRonneby OK28:26+9:4712:05
15Ellen CarlssonFK Finn28:55+10:1612:18
16Lava-Li SinaiVästerviks OK28:56+10:1712:18
17Alvin SvenssonLessebo OK30:25+11:4612:56
18Maja JohanssonOK Reftele30:34+11:5513:00
19Elisa SvenssonFalkenbergs OK30:48+12:0913:06
20Thyra LindqvistLessebo OK31:12+12:3313:16
21Amanda FyhrSOK Aneby31:23+12:4413:21
22Alva SunnenellFalkenbergs OK31:39+13:0013:28
23Tuva MolinFalköpings AIK OK32:46+14:0713:56
24Jon WikströmHästveda OK35:16+16:3715:00
25Felicia FärmLessebo OK37:21+18:4215:53
26Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK40:42+22:0317:19
27Wilma MolinFalköpings AIK OK41:34+22:5517:41
28Thilly LindqvistLessebo OK42:11+23:3217:57
29Oskar WallinFalkenbergs OK43:10+24:3118:22
30Ella AnderssonAnderstorps OK47:20+28:4120:08
31Alexander AnderssonFalkenbergs OK1:04:00+45:2127:14
Belle WildeLessebo OKej godkänd
Emmi SöderlindLessebo OKej start
Emma WikströmHästveda OKej start

Öppen motion 1

2 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjöholmOK Norrvirdarna21:058:58
2Sofia LagerströmRonneby OK26:07+5:0211:06
3Catrine BöregårdOK Gläntan Vessigebro33:18+12:1314:10
4Annica HolstenHestra IF36:14+15:0915:25
5Helena SvenssonOK Vilse 8739:40+18:3516:52
Lars-Göran KlemmingOK Stigenej godkänd

Öppen motion 3

2 740 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus ForsbergOK Ravinen21:097:43
2Camilla MalmborgBurseryds IF24:53+3:449:04
3Maria BernanderssonFalkenbergs OK25:41+4:329:22
4Martina SöderlindLessebo OK26:14+5:059:34
5Emma FritzellAnderstorps OK26:24+5:159:38
6Malin NilssonOK Tranan26:30+5:219:40
7Pär GustafssonAnderstorps OK27:28+6:1910:01
8Morgan LandeliusLessebo OK27:45+6:3610:07
9Ulrik ElmerssonIFK Sävsjö28:04+6:5510:14
10Åsa AhlOK Norrvirdarna29:20+8:1110:42 Ladda ner rutt i gpx-format
11Annika GranqvistVärend GN OL32:15+11:0611:46
12Maria PetterssonOK Njudung32:57+11:4812:01
13Maria KroksmyrVäxjö OK33:06+11:5712:04
14Maria DahlbergJönköpings OK33:49+12:4012:20
15Susanne JohanssonOK Reftele34:07+12:5812:27
16Linnea AnderssonFK Finn34:11+13:0212:28
17Love JonestrandFK Finn34:12+13:0312:28
18Sabine JonestrandFK Finn34:23+13:1412:32
19Britt-Marie EkbergOK Orinto34:57+13:4812:45
20Anna GöranssonIFK Sävsjö35:21+14:1212:54
21Åsa ElmerssonIFK Sävsjö36:18+15:0913:14
22Marie AugustssonOK Bävern36:35+15:2613:21
23Barbro AnderssonOK Skogshjortarna38:38+17:2914:05
24Pernilla NilssonHestra IF38:40+17:3114:06
25Jenny AnderssonAnderstorps OK39:08+17:5914:16
26Barbro BengtssonOskarströms OK41:12+20:0315:02
27Margareta WikströmVäxjö AIS41:26+20:1715:07
28Maria DacklingLessebo OK42:26+21:1715:29
29Hans FalkVärend GN OL43:47+22:3815:58
30Alvin LönkvistOK Vivill44:05+22:5616:05
31Ulf PalmqvistIFK Sävsjö50:20+29:1118:22
32Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK51:18+30:0918:43
33Gudrun PetterssonOK Reftele1:14:33+53:2427:12
Anna TrofastJönköpings OKej godkänd
Barbro NilssonAlvesta SOKej godkänd
Ann Karolina KarlssonLessebo OKej godkänd
Marie CarlströmFK Bokenej godkänd
Kerstin FränkelFK Snapphanarnaej godkänd
Emma EreltOK Norrvirdarnaej start

Öppen motion 4

4 220 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HolmbergOK Vivill29:577:05
2Thomas LindgrenFalkenbergs OK31:12+1:157:23
3Kristoffer JagetegFalkenbergs OK32:16+2:197:38
4Jesper SchüllerqvistVästerviks OK32:30+2:337:42
5Christophe ZaninottiGamleby OK33:05+3:087:50
6Andersson LinusGnosjö FK36:15+6:188:35
7Anders WestströmAlvesta SOK41:02+11:059:43
8Mario MatanovicVästerviks OK41:13+11:169:46
9Niclas SjögrenOK Stigen41:31+11:349:50 Ladda ner rutt i gpx-format
10Ulrik JohanssonOK Bävern42:58+13:0110:10
11Mikael FyhrSOK Aneby43:37+13:4010:20
12Åsa WestströmAlvesta SOK44:12+14:1510:28
13Fredrika KindlundhFK Finn44:31+14:3410:32
14Pelle SöderströmVästerviks OK45:48+15:5110:51
15Erik HedbergVästerviks OK49:49+19:5211:48
16Eleinor SchüllerqvistVästerviks OK49:58+20:0111:50
17Svensson ElinVimmerby OK52:20+22:2312:24
18Marianne ThorssonIK Trenne Ullared52:56+22:5912:32
19Tanja LingOK Gläntan Vessigebro54:51+24:5412:59
20Kent RobertssonVaggeryds SOK55:04+25:0713:02
21Sandra WallinFalkenbergs OK58:23+28:2613:50
22Magnus NyrellAlvesta SOK58:34+28:3713:52
23Robert NorénOK Njudung1:02:36+32:3914:50
24Gunnel BörjessonBredaryds SOK1:17:03+47:0618:15
25Gunitha RobertssonVaggeryds SOK1:21:53+51:5619:24
Ia NyrellAlvesta SOKej godkänd
Susanne NyrellAlvesta SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 520 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian ValleriusGamleby OK24:026:49
2Hans JensenFalkenbergs OK24:49+0:477:03
3Mattias RehnGränna-Bygdens OK28:15+4:138:01
4Petter ValleriusGamleby OK28:45+4:438:10
5Mats AnderssonOK Orion29:35+5:338:24
6Tomas RahmOK Norrvirdarna30:58+6:568:47 Ladda ner rutt i gpx-format
7Fredrik EreltOK Norrvirdarna32:01+7:599:05
8Anders ReimertzGällstadbygdens SOK32:34+8:329:15
9Robert SvenssonAnderstorps OK33:09+9:079:25
10Pontus SjöholmOK Norrvirdarna33:17+9:159:27
11Emilia SvärmOK Gisle33:47+9:459:35
12Jakob LexellFK Finn33:52+9:509:37
13Linda LarssonFrämmestads IK34:01+9:599:39
14Linus IsebornFrämmestads IK34:02+10:009:40
15Ing-Marie AronengBredareds IF34:43+10:419:51
16Fredrik BöregårdOK Gläntan Vessigebro34:51+10:499:54
17Helena TryggesonOK Norrvirdarna35:00+10:589:56
18Tove ValleriusGamleby OK35:06+11:049:58
19Ann FranzénOK Södertörn35:54+11:5210:11
20Minna PalmIK Hakarpspojkarna37:50+13:4810:44
21Tova RangertIK Hakarpspojkarna37:51+13:4910:45
22Dennis GustafssonOK Njudung38:40+14:3810:59
23Liam KarlssonAlvesta SOK38:57+14:5511:03
24Maria SturessonAnderstorps OK39:01+14:5911:05
25Patrik MarkusOK Norrvirdarna39:05+15:0311:06
26Kristina NilssonOK Tranan39:39+15:3711:15
27Thomas ElofssonOK Njudung39:49+15:4711:18
28Lars RibbholmOK Njudung39:54+15:5211:20
29Åke KarlssonAlvesta SOK40:41+16:3911:33
30Sigrid VemdalMullsjö SOK41:15+17:1311:43
31Johan NiklassonVäxjö OK41:19+17:1711:44
32Tommy RoosFalköpings AIK OK41:54+17:5211:54
33Lena RunessonOK Vivill42:09+18:0711:58
34Timo KononenOK Gisle42:36+18:3412:06
35Björn FränkelFK Snapphanarna42:37+18:3512:06
36Maria FolkestadAnderstorps OK42:50+18:4812:10
37Henrik SöderlindLessebo OK43:46+19:4412:26
38Annika AnderssonOK Orinto44:30+20:2812:38
39Karin ReimertzGällstadbygdens SOK44:52+20:5012:44
40Morgan NilssonHestra IF44:55+20:5312:45
41Anna ErikssonRonneby OK45:25+21:2312:54
42Patrik AnderssonAnderstorps OK49:46+25:4414:08
43Sofia GustavssonAlvesta SOK50:09+26:0714:14
44Patrik RothLessebo OK50:14+26:1214:16
45Kurt EkbergOK Orinto53:07+29:0515:05
46Lena StrandMarkaryds FK55:10+31:0815:40
47Clara AdolfssonAnderstorps OK56:08+32:0615:56
48Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK56:18+32:1615:59
49Petra RosénVäxjö OK56:39+32:3716:05
50Borjesson BengtIFK Stockaryd57:43+33:4116:23
51Maria MarkusOK Norrvirdarna58:53+34:5116:43
52Roland NilssonFalköpings AIK OK59:47+35:4516:59
53Monica LarssonOK Tranan59:52+35:5017:00
54Lars-Åke LarssonOK Tranan1:07:53+43:5119:17
55Ingvar BengtssonOskarströms OK1:11:29+47:2720:18
56Stig WallermanBorås GIF1:12:59+48:5720:44
57Lena ElfströmOK Orinto1:15:43+51:4121:30
58Annika JohanssonOK Alehof1:31:57+1:07:5526:07
Morgan SvenssonLessebo OKej godkänd
Ann SvärmOK Gisleej godkänd
Arne SvärmOK Gisleej godkänd

Öppen motion 8

5 050 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HöyeFredrikstad SK29:035:45
2Victor HanssonJönköpings OK30:19+1:166:00
3Henrik TryggesonOK Norrvirdarna31:37+2:346:15
4Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering32:57+3:546:31
5Anton HanssonIK Hakarpspojkarna34:33+5:306:50
6Daniel HärströmFalköpings AIK OK35:40+6:377:03
7Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers38:15+9:127:34
8Oskar PetterssonOK Njudung38:37+9:347:38
9Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK38:38+9:357:39
10Stefan AronengHestra IF38:40+9:377:39
11Per FranzénOK Södertörn40:06+11:037:56
12Claes AnderssonFalkenbergs OK40:59+11:568:06
13Johan MarsMarkbygdens OK41:45+12:428:16
14Linus SvärmOK Gisle42:27+13:248:24
15Niclas HörnquistAnderstorps OK45:42+16:399:02
16Kaveren Andreasklubbl;s46:10+17:079:08
17Philip HjellströmGränna-Bygdens OK47:12+18:099:20
18Andreas BergLinköpings OK47:24+18:219:23
19Vendela LönkvistOK Vivill48:12+19:099:32
20Julius KindlundhFK Finn48:44+19:419:39
21Fredrik StamfjordFalkenbergs OK49:26+20:239:47
22Veronica AdolfssonAnderstorps OK50:09+21:069:55
23Karl NilssonOK Orinto51:14+22:1110:08
24Gustav MalmborgBurseryds IF52:21+23:1810:21
25Peter BadenfeltFalkenbergs OK54:34+25:3110:48
26Linda SternerSträngnäs-Malmby OL59:48+30:4511:50
27Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:01:10+32:0712:06
28Hampus FyhrSOK Aneby1:03:28+34:2512:34
29Martin CarlströmFK Boken1:03:48+34:4512:38
30Jonny LagerströmRonneby OK1:06:40+37:3713:12
31Ove ThorssonIK Trenne Ullared1:08:09+39:0613:29
32Henrik SvenssonLessebo OK1:11:39+42:3614:11
33Bo AndreassonOK Reftele1:26:34+57:3117:08
Daniel AxelssonMålilla OKej godkänd
Benny WallinFalkenbergs OKej godkänd
Anders AhlOK Norrvirdarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser