Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för High Chaparral-sprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: High Chaparral-sprinten
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: söndag 10 juni 2018

D21

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad21:339:47
2Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK22:27+0:5410:12
3Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad22:37+1:0410:16
4Anna ArvidssonKalmar OK23:49+2:1610:49
5Maria ArvidssonKalmar OK24:37+3:0411:11
6Stina GranefeltOK Tyr27:14+5:4112:22
Lina BergmanOK Skogsfalkenej start

H21

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik KroksmyrVäxjö OK21:069:10
2Thomas AspIFK Göteborg Orientering22:09+1:039:37
3Daniel HärströmFalköpings AIK OK22:38+1:329:50
4Jörgen GranefeltOK Tyr22:49+1:439:55
5Niklas KarlssonVäxjö OK24:06+3:0010:28
6Erik StillemarkIF Hallby SOK27:09+6:0311:48
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Isak BergmanOK Skogsfalkenej start

D18

2 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela LönkvistOK Vivill23:4711:22
2Emma NilssonAlvesta SOK28:13+4:2613:30
3Sofia JanssonHjobygdens OK30:25+6:3814:33
4Paulina JägstedtHalmstad OK30:26+6:3914:33
5Ia NyrellAlvesta SOK53:35+29:4825:38
6Sabine JonestrandFK Finn54:16+30:2925:57
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Julia ArvidssonVimmerby OKej start

H18

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus FyhrSOK Aneby27:1112:21
Emil NilssonAndrarums IFej start

D16

1 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonOK Orion19:3710:13
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna19:58+0:2110:23
3Clara SamuelssonOK Vivill22:10+2:3311:32
4Alma GustafssonSOK Aneby22:56+3:1911:56
5Elin NilssonAndrarums IF23:46+4:0912:22
6Hanna OlssonIFK Sävsjö26:46+7:0913:56
7Elin RahmOK Norrvirdarna30:54+11:1716:05
8Frida MouchardIF Hallby SOK33:08+13:3117:15
9Emma IsidorssonOK Vivill34:16+14:3917:50
10Ellinor LihvOK Gränsen35:12+15:3518:20
11Fanny CarlssonFK Finn38:56+19:1920:16
12Emmy WallinFalkenbergs OK39:19+19:4220:28
13Bella PalmqvistIFK Sävsjö41:10+21:3321:26
14Ellen JohanssonBurseryds IF45:35+25:5823:44
15Kimberlie LeAnderstorps OK47:16+27:3924:37
Linnea AnderssonFK Finnej godkänd
Elin BomanSkattkärrs SOKej godkänd

H16

2 020 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian ValleriusGamleby OK17:568:52
2Karl PetersénOK Njudung19:25+1:299:36
3Olle KallerbäckVäxjö OK20:14+2:1810:00
4Erik ÅkessonVäxjö OK20:58+3:0210:22
5Oscar HultgrenOK Njudung21:35+3:3910:41
6Olle ElfströmOK Orinto22:42+4:4611:14
7Emil JägstedtHalmstad OK24:30+6:3412:07
8Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna26:10+8:1412:57
9Fabian EvertssonLessebo OK29:41+11:4514:41
10Linus NorénOK Njudung30:50+12:5415:15
11Rasmus JohanssonOK Stigen31:13+13:1715:27
12Linus BägebyOK Vivill32:07+14:1115:53
13Philip MartinssonFK Finn32:48+14:5216:14
14Alfred ÖstergrenAlvesta SOK34:38+16:4217:08
Linus BoströmOK Alehofej godkänd
Isak HenningssonOK Gisleej godkänd
Andreas BorängSnättringe SKej godkänd
Erik JohanssonOK Alehofej godkänd

D14

1 840 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AnderssonAnderstorps OK17:179:23
2Vera ElfströmOK Orinto21:15+3:5811:32
3Tova RangertIK Hakarpspojkarna21:56+4:3911:55
4Ebba NäsmanLerums SOK22:20+5:0312:08
5Matilda AspIFK Göteborg Orientering23:12+5:5512:36
6Tilda HagelbergEksjö SOK23:49+6:3212:56
7Martina NiklassonVäxjö OK23:56+6:3913:00
8Jenny JanssonTenhults SOK24:22+7:0513:14
9Alice HallOK Bävern24:24+7:0713:15
10Tove ValleriusGamleby OK24:44+7:2713:26
11Asta TörnkvistAnderstorps OK24:51+7:3413:30
12Selma HedströmTenhults SOK25:24+8:0713:48
13Elsa LarssonBurseryds IF25:40+8:2313:56
14Clara AdolfssonAnderstorps OK26:14+8:5714:15
15Emelie BägebyOK Vivill28:11+10:5415:19
16Agnes HertzTenhults SOK28:18+11:0115:22
17Klara NilssonHestra IF28:33+11:1615:30
18Johanna LexellFK Finn28:40+11:2315:34
19Hanna NilssonHestra IF29:19+12:0215:55
20Tindra MolinFalköpings AIK OK31:04+13:4716:53
21Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK32:08+14:5117:27
22Andrea LundellIF Hallby SOK32:59+15:4217:55
23Felicia FyhrSOK Aneby33:46+16:2918:21
24Elsa RaneboFalkenbergs OK36:48+19:3120:00
25Elin RothzénOK Gisle37:26+20:0920:20
26Emelia CarlströmFK Boken39:04+21:4721:13
27Moa HolstenHestra IF48:06+30:4926:08
28Tilda NyrellAlvesta SOK1:00:28+43:1132:51
Elin BengtssonFalkenbergs OKej godkänd
Olivia KarlssonLessebo OKej start

H14

1 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus VernströmRonneby OK15:258:33
2Victor HörnquistAnderstorps OK17:02+1:379:27
3Edvin ForsbergOK Ravinen17:21+1:569:38
4Alexander GustafssonOK Njudung18:40+3:1510:22
5Elias ThunbergOK Vivill19:19+3:5410:43
6Olle PetersénOK Njudung19:49+4:2411:00
7Oskar ErikssonRonneby OK21:03+5:3811:41
8Jakob AspIFK Göteborg Orientering21:12+5:4711:46
9Linus ForsbergOK Ravinen21:39+6:1412:01
10Moltas ÖstergrenAlvesta SOK22:14+6:4912:21
11Isak JohanssonOK Gisle26:04+10:3914:28
12Hugo MartinssonFK Finn26:17+10:5214:36
13Anton KarlssonFK Finn30:45+15:2017:05
14Hugo HedströmOK Bävern30:51+15:2617:08
15Caspin SinaiVästerviks OK32:06+16:4117:50
16Malcolm SvenssonAnderstorps OK34:19+18:5419:03
17Albin JägstedtHalmstad OK37:56+22:3121:04
18Kevin KarlssonIF Hallby SOK38:09+22:4421:11
19Christoffer KärrebergFalkenbergs OK38:17+22:5221:16
20Love JonestrandFK Finn39:42+24:1722:03
21Simon ÅkessonAnderstorps OK43:13+27:4824:00
22Elias NilssonAndrarums IF55:03+39:3830:35
23Arvid RydellIF Hallby SOK1:07:04+51:3937:15
Albin SamuelssonOK Vivillej godkänd
Oskar JuelTenhults SOKej godkänd
Liam KarlssonAlvesta SOKej godkänd
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

1 660 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna11:016:38
2Ebba SkullmanLinköpings OK11:58+0:577:12
3Lovisa KroksmyrVäxjö OK12:18+1:177:24
4Felicia GustafssonOK Njudung12:50+1:497:43
5Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb12:53+1:527:45
6Kajsa ElfströmOK Orinto13:24+2:238:04
7Ebba RanbroHelsingborgs SOK13:54+2:538:22
8Alva HagelbergEksjö SOK13:57+2:568:24
9Tilda SundkvistOK Gränsen14:16+3:158:35
10Lea JohannesdalSkattkärrs SOK14:38+3:378:48
11Elvina BergdahlOK Orinto15:26+4:259:17
12Evanna JohanssonOK Njudung16:06+5:059:41
13Wilma KroksmyrVäxjö OK16:24+5:239:52
14Wilma JönssonÖrkelljunga FK17:10+6:0910:20
15Frida LindénVäxjö OK18:01+7:0010:51
16Pia EliassonIK Hakarpspojkarna19:06+8:0511:30
17Emma LindénVäxjö OK19:39+8:3811:50
18Linnéa SandströmOK Älme19:52+8:5111:58
19Ebba AnderssonAlvesta SOK20:05+9:0412:05
20Tindra DavidssonOK Bävern20:47+9:4612:31
21Tilde ElmerssonIFK Sävsjö21:23+10:2212:52
22Lilly AxelssonJönköpings OK22:06+11:0513:18
23Erika KjellsonLessebo OK22:17+11:1613:25
24Nellie NilssonOK Vivill23:10+12:0913:57
25Mira WallinFalkenbergs OK23:16+12:1514:00
25Leah LindqvistFalkenbergs OK23:16+12:1514:00
27Ronja GlanshedVäxjö OK24:10+13:0914:33
28Lova ElvingFK Finn25:11+14:1015:10
29Elin JohanssonBurseryds IF26:04+15:0315:42
30Stina SvenssonVimmerby OK26:20+15:1915:51
31Jenny SeverinssonFalkenbergs OK27:26+16:2516:31
32Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK28:04+17:0316:54
33Frida RothzénOK Gisle31:36+20:3519:02
34Märta HolmgrenGamleby OK33:51+22:5020:23
35Elisa SvenssonFalkenbergs OK37:03+26:0222:19
36Linnea Grahn EskilssonLunds OK52:14+41:1331:27
Kajsa LarssonBurseryds IFej start

H12

1 690 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti JohanssonOK Njudung11:386:53
2Viggo WulffOK Gränsen11:58+0:207:04
3Hjalmar FolkestadAnderstorps OK12:03+0:257:07
4Gustav AspIFK Göteborg Orientering12:33+0:557:25
5Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna13:46+2:088:08
6Adam SamuelssonFalköpings AIK OK13:55+2:178:14
7Alfred NybergSkattkärrs SOK14:08+2:308:21
8Max OlssonIFK Sävsjö14:11+2:338:23
9Simon WenzinOK Södertörn15:00+3:228:52
10Kurt SjöbergHelsingborgs SOK15:56+4:189:25
11Elias SamuelssonOK Vivill16:02+4:249:29
12Måns SandahlIK Hakarpspojkarna16:21+4:439:40
13Felix BlombergIF Hallby SOK16:44+5:069:54
14Isac ElingforsVäxjö OK17:10+5:3210:09
15Wille VernströmRonneby OK17:44+6:0610:29
16Arvid ErikssonRonneby OK18:03+6:2510:40
17Gustaf GusedFalkenbergs OK18:08+6:3010:43
18Oliver HammarFalköpings AIK OK18:17+6:3910:49
19Leon RybergFalkenbergs OK18:52+7:1411:09
20Gustav NilssonAlvesta SOK19:17+7:3911:24
21Henning SöderhjelmOK Stigen19:39+8:0111:37
22Ossian ÖstergrenAlvesta SOK19:45+8:0711:41
23Emil KarlssonOK Bävern19:46+8:0811:41
24Axel HäggAnderstorps OK20:40+9:0212:13
25Alvin LönkvistOK Vivill21:03+9:2512:27
26Valter RoothVäxjö OK21:12+9:3412:32
27Vincent DahmTjalve IF Norrköping21:32+9:5412:44
28Albin FranzénOK Södertörn22:24+10:4613:15
29Oliver EdvardssonHjobygdens OK27:49+16:1116:27
30Walter BlomqvistJönköpings OK29:16+17:3817:19
31Isak HertzTenhults SOK29:49+18:1117:38
32Casper SandströmÖrkelljunga FK30:09+18:3117:50
33Jonatan BarthOK Orinto31:23+19:4518:34
34Albert SvenssonFK Finn41:00+29:2224:15
Elliot JägstedtHalmstad OKej godkänd

D10

1 230 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida AhlOK Norrvirdarna8:407:02 Ladda ner rutt i gpx-format
2Vera FolkestadAnderstorps OK8:42+0:027:04
3Klara JohanssonSOK Aneby8:46+0:067:07
4Emmy EllbringFK Finn9:51+1:118:00
5Olivia LindgrenFalkenbergs OK9:55+1:158:03
6Elsa HallOK Bävern11:47+3:079:34
7Sigrid HolmgrenGamleby OK12:54+4:1410:29
8Lisa JohnssonFK Finn13:15+4:3510:46
9Molly ValleriusGamleby OK17:51+9:1114:30
10Ella NybergSkattkärrs SOK17:52+9:1214:31
11Lovisa LexellFK Finn18:19+9:3914:53
12Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK18:31+9:5115:03
13Tuva ThuressonFalkenbergs OK19:56+11:1616:12
14Lova BergdahlOK Orinto24:37+15:5720:00
14Kajsa BengtssonAlvesta SOK24:37+15:5720:00

H10

1 230 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte GranefeltOK Tyr6:575:39
2Truls SvedbergLessebo OK8:10+1:136:38
3Erik MarkusOK Norrvirdarna8:36+1:396:59
4Wilhelm WestströmAlvesta SOK8:43+1:467:05
5Felix SvenssonJönköpings OK8:54+1:577:14
6Hugo JanssonTenhults SOK10:21+3:248:24
7Hampus SahlénIF Hagen10:33+3:368:34
8Selvin AnderssonOK Bävern10:52+3:558:50
9Karl Hugo NilssonOK Orinto11:05+4:089:00
10Arvid RosanderSOK Aneby11:23+4:269:15
11Vilmer HagelbergEksjö SOK12:24+5:2710:04
12Viggo NäsmanLerums SOK12:25+5:2810:05
13Tage MöllerströmJönköpings OK12:50+5:5310:26
14Elias KarlssonOK Bävern14:06+7:0911:27
15Hampus KarlssonOK Bävern14:08+7:1111:29
16Theo ZaninottiGamleby OK14:46+7:4912:00
17Wiggo JönssonÖrkelljunga FK15:06+8:0912:16
18Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK16:59+10:0213:48
19Elgot SinaiVästerviks OK17:11+10:1413:58
20Anton CarlströmFK Boken17:24+10:2714:08
21Rasmus GripFalkenbergs OK17:36+10:3914:18
22Rufus HedströmOK Bävern20:06+13:0916:20
23Albin StamfjordFalkenbergs OK22:20+15:2318:09
24Gustav FlinkOK Bävern22:30+15:3318:17
Johan GusedFalkenbergs OKej godkänd
Assar Rosén ThelinJönköpings OKutgått
Albin ThunbergOK Vivillej start

D35

2 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline GreenOK Vivill24:5012:17
2Jenny GreenOK Vivill25:35+0:4512:39
3Maria SahlénIF Hagen26:29+1:3913:06
4Lina LudvigssonEksjö SOK27:05+2:1513:24
5Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK27:57+3:0713:50
6Jenny NybergSkattkärrs SOK29:02+4:1214:22
7Anna EkIF Hallby SOK31:53+7:0315:47
8Anna HammarFalköpings AIK OK37:07+12:1718:22
9Camilla MatanovicVästerviks OK43:58+19:0821:45
10Marie AugustssonOK Bävern45:09+20:1922:21
11Jessica KarmetunOK Bävern46:16+21:2622:54
12Emma SöderhjelmOK Stigen47:36+22:4623:33
Sandra DavidssonOK Bävernutgått
Susanna CaleklintKarlskrona SOKej start

H35

2 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NybergSkattkärrs SOK20:5610:00
2Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF22:23+1:2710:42
3Christophe ZaninottiGamleby OK24:02+3:0611:29
4Petter ValleriusGamleby OK25:48+4:5212:20
5Mikael M KarlssonOK Bävern26:39+5:4312:45
6Jakob LexellFK Finn29:02+8:0613:53
7Mattias KarlssonOK Bävern34:44+13:4816:37

D40

1 920 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HagelbergEksjö SOK22:1811:36
2Marion BüchliOLG Suhr22:35+0:1711:45
3Susanne AxelssonJönköpings OK25:06+2:4813:04 Ladda ner rutt i gpx-format
4Maria Rosén ThelinJönköpings OK25:25+3:0713:14
5Linda RanbroHelsingborgs SOK25:58+3:4013:31
6Ulrika ForsbergOK Ravinen28:06+5:4814:38
7Sara WulffOK Gränsen29:06+6:4815:09
8Jenny JohanssonOK Gisle31:25+9:0716:21
9Anneli ArvidssonVimmerby OK31:38+9:2016:28
10Anna WikströmHästveda OK32:24+10:0616:52
11Sara JägstedtHalmstad OK32:37+10:1916:59
12Mona LindénVäxjö OK36:53+14:3519:12
13Maria LarssonBurseryds IF37:27+15:0919:30
14Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK40:47+18:2921:14
15Gudrun PetterssonOK Reftele1:41:28+1:19:1052:50
Stina BorängSnättringe SKej godkänd

H40

2 090 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ThunbergOK Vivill18:438:57
2Ingemar ErikssonRonneby OK18:53+0:109:02
3Frans SvenssonFK Finn20:08+1:259:37
4Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers20:28+1:459:47
5Jonas BergdahlOK Orinto21:05+2:2210:05
6Dennis GustafssonOK Njudung22:40+3:5710:50
7Martin JohanssonOK Orinto22:45+4:0210:53
8Håkan KarlssonFK Finn22:53+4:1010:56
9Mattias JohannesdalSkattkärrs SOK23:38+4:5511:18
10Daniel AxelssonMålilla OK23:43+5:0011:20
11Jonas NorénHelsingborgs SOK24:12+5:2911:34
12Niclas HörnquistAnderstorps OK24:14+5:3111:35
13Fredrik AugustssonOK Bävern24:20+5:3711:38
14Karl NilssonOK Orinto25:04+6:2111:59
14Niklas SahlénIF Hagen25:04+6:2111:59
16Ulrik JohanssonOK Bävern25:10+6:2712:02
17Jörgen GlanshedVäxjö OK25:16+6:3312:05
18Tobias MöllerströmJönköpings OK26:26+7:4312:38
19Björn DavidssonOK Bävern30:18+11:3514:29
20Nils-Anders BrunnsgårdOK Reftele32:49+14:0615:42
21Karl-Oskar BrunnsgårdOK Reftele34:45+16:0216:37
22Johan TibbelinVimmerby OK35:04+16:2116:46
23Cave SinaiVästerviks OK44:16+25:3321:10
Stefan CaleklintKarlskrona SOKej start

D45

1 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann BägebyOK Vivill26:5113:59
2Annika AnderssonOK Orinto27:32+0:4114:20
3Veronica AdolfssonAnderstorps OK27:42+0:5114:25
4Helena RangertIK Hakarpspojkarna27:56+1:0514:32
5Petra OlssonIFK Sävsjö34:47+7:5618:06
6Agneta BomanSkattkärrs SOK35:12+8:2118:20
7Camilla HolmqvistOK Stigen35:18+8:2718:23 Ladda ner rutt i gpx-format
8Angelica BrandqvistTibro OK36:21+9:3018:55
9Lotta PetersénOK Njudung38:19+11:2819:57
10Maria AspIFK Göteborg Orientering39:15+12:2420:26
11Monika HjellströmGränna-Bygdens OK44:56+18:0523:24
12Camilla SvenssonBurseryds IF47:10+20:1924:33
Annika JohanssonOK Alehofej godkänd
Johanna AspIFK Göteborg Orienteringutgått

H45

2 030 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK22:0510:52
2Ulf JohanssonOK Gisle23:11+1:0611:25
3Lasse ForsbergOK Ravinen23:38+1:3311:38
4Mattias JägstedtHalmstad OK24:01+1:5611:49
5Hans JensenFalkenbergs OK25:13+3:0812:25
6Mats RanbroHelsingborgs SOK25:30+3:2512:33
7Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb25:56+3:5112:46
8Torbjörn LönkvistOK Vivill27:11+5:0613:23
9Patrik ArvidssonVimmerby OK28:32+6:2714:03
10Thomas BomanSkattkärrs SOK30:26+8:2114:59
11Robert SvenssonAnderstorps OK30:29+8:2415:00
12Johan NiklassonVäxjö OK31:03+8:5815:17
13Ola NilssonAlvesta SOK32:23+10:1815:57
13Johan DahmTjalve IF Norrköping32:23+10:1815:57
15Hans JohanssonOK Reftele33:33+11:2816:31
16Jonny LindénVäxjö OK35:30+13:2517:29
17Per WikströmHästveda OK37:43+15:3818:34
18Torbjörn SvenssonVimmerby OK38:36+16:3119:00
19Johan LarssonOK Reftele40:48+18:4320:05
20Mats LarssonBurseryds IF49:17+27:1224:16

D50

1 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby23:2112:37
2Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK28:27+5:0615:22
3Lena PeterssonOK Alehof30:09+6:4816:17
4Katarina AnderssonÄtrans IF32:07+8:4617:21 Ladda ner rutt i gpx-format
5Ann FranzénOK Södertörn33:43+10:2218:13
Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OKej start
Anneli KarlssonFK Finnej start

H50

1 910 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FranzénOK Södertörn21:0311:01
2Fredrik MouchardIF Hallby SOK22:05+1:0211:33
3Philip HjellströmGränna-Bygdens OK24:14+3:1112:41
4Per JohanssonOK Reftele24:30+3:2712:49
5Ulf PerssonBottnaryds IF26:23+5:2013:48
6Jonny JohanssonOK Njudung26:32+5:2913:53
7Jens LindströmTibro OK27:56+6:5314:37
8Stephan ÖstergrenAlvesta SOK28:33+7:3014:56
9Johan MarsMarkbygdens OK28:57+7:5415:09
10Bengt AnderssonAlvesta SOK30:59+9:5616:13
11Lars HolmgrenGamleby OK33:58+12:5517:47
12Peter JohanssonBurseryds IF34:49+13:4618:13
13Niclas SjögrenOK Stigen35:55+14:5218:48 Ladda ner rutt i gpx-format
14Ulf HolstenHestra IF36:30+15:2719:06
15Håkan RydellIF Hallby SOK39:14+18:1120:32
16Hans-Olof PerssonOK Alehof48:21+27:1825:18
17Niclas PetterssonOK Reftele53:53+32:5028:12
Marko KarkulehtoOK Vilse 87ej start
Anders KnudsenHerlufsholm OKej start

D55

1 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RunessonOK Vivill22:3814:19
2Marita FilipssonMarkaryds FK28:23+5:4517:57
3Elisabeth SkoglundOK Gränsen37:39+15:0123:49
4Ingrid AdolfssonOK Bävern41:45+19:0726:25
5Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK48:06+25:2830:26

H55

1 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas BornetunSkillingaryds FK19:5911:57
2Ove LernåKalmar OK21:20+1:2112:46
3Martin WidmerOLG Suhr24:13+4:1414:30
3Anders GranqvistVärend GN OL24:13+4:1414:30
5Roy JohanssonOK Skogsvargarna24:40+4:4114:46
6Clas BörjessonIK Uven25:16+5:1715:07
7Stefan OlofssonOK Gisle26:03+6:0415:35

H60

1 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne KlintbergEksjö SOK16:5510:07
2Ulf PalmérUlricehamns OK22:57+6:0213:44
3Lars LindgrenFK Finn24:33+7:3814:42
4Stefan AdolfssonOK Bävern26:08+9:1315:38 Ladda ner rutt i gpx-format
5Jan-Ola KarlssonOK Njudung29:14+12:1917:30
6Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK31:14+14:1918:42
Lars RunessonOK Vivillej godkänd

D65

1 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LindblomOK Orinto1:07:2542:56
Margareta HeldFK Åsenej start

H65

1 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK17:0310:51
2Jan KarlssonOK Virdarna18:42+1:3911:54
3Pelle SkullmanLinköpings OK23:18+6:1514:50
4Bernt-Ove KarlssonFK Finn25:39+8:3616:20
5Lennart GustafssonJönköpings OK27:44+10:4117:39
6Gunnar ErikssonFK Finn28:28+11:2518:07
7Björn PetterssonUlricehamns OK33:25+16:2221:17
Bill AnderssonHestra IFej godkänd
Åke KarlssonAlvesta SOKej start

D70

1 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna23:1714:49
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK36:44+13:2723:23
3Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK39:00+15:4324:50
4Gunilla HolstBottnaryds IF42:06+18:4926:48
5Berit ByströmOK Virdarna51:49+28:3233:00
6Margareta WikströmVäxjö AIS55:48+32:3135:32
7Kristina JohanssonMullsjö SOK57:06+33:4936:22
Kristina FranssonOK Virdarnaej godkänd
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej godkänd
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej godkänd

H70

1 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto20:0812:49
2Torbjörn WikströmOK Orinto22:48+2:4014:31
3Leif AxelssonMålilla OK23:39+3:3115:03
4Ingemar LindblomOK Orinto26:58+6:5017:10
5Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK29:30+9:2218:47
6Bo TuressonIFK Sävsjö29:43+9:3518:55
7Gunnar AnderssonIK Vista31:11+11:0319:51
8Roland NilssonFalköpings AIK OK31:21+11:1319:58
9Erling SamuelssonOK Vilse 8735:36+15:2822:40
Tommy HeldFK Åsenej start

D75

1 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK37:4124:57
2Eva BergstrandVärend GN OL56:04+18:2337:07

H75

1 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna26:5117:46
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK34:06+7:1522:34
3Torgny JonssonVäxjö AIS36:43+9:5224:18
4Gunnar BrystHjobygdens OK37:00+10:0924:30
5Waste ByströmOK Virdarna37:15+10:2424:40
6Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK37:53+11:0225:05
7Göran ThourVärend GN OL42:14+15:2327:58
Arne SvenssonOK Njudungej start

D80

1 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg38:3425:32
2Gunnel BörjessonIK Uven45:00+6:2629:48

H80

1 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune AhlanderJönköpings OK38:5125:43
2Johan JanssonVäxjö OK39:54+1:0326:25
3Mats BirgerssonForserums SOK54:37+15:4636:10
Torild BornetunSkillingaryds FKej start

U1

1 210 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle GranefeltOK Tyr8:447:13
2Arvid BöhmVästerviks OK9:43+0:598:01
3Tilja SvedbergLessebo OK10:23+1:398:34
4Emil NordqvistVästerviks OK10:29+1:458:39
5Bertil EliassonOK Norrvirdarna10:36+1:528:45
6Alicia LindgrenFalkenbergs OK10:45+2:018:53
7Felix SandahlIK Hakarpspojkarna10:53+2:098:59
8Leon SjöholmOK Norrvirdarna10:54+2:109:00
9Hanna SundkvistOK Gränsen11:08+2:249:12
10Oskar BerggrenIFK Sävsjö11:09+2:259:12
11Axel StamfjordFalkenbergs OK11:26+2:429:26
12Leon BardIF Hallby SOK11:46+3:029:43
13Patricia PrakapieneBig Foot Orienteers11:51+3:079:47
13Hannes GredegårdIF Hallby SOK11:51+3:079:47
15Anna DacklingLessebo OK12:17+3:3310:09
16Norah BlomqvistJönköpings OK12:19+3:3510:10
17Viktor BerggrenIFK Sävsjö12:29+3:4510:19
18Alexander EkIF Hallby SOK12:31+3:4710:20
19Erik AhlOK Norrvirdarna12:54+4:1010:39
20Astrid NilssonBredaryds SOK13:02+4:1810:46
21Stina MalmborgBurseryds IF13:10+4:2610:52
21Jens EliassonIK Hakarpspojkarna13:10+4:2610:52
23Wilma JohanssonTenhults SOK13:14+4:3010:56
24David MatanovicVästerviks OK13:20+4:3611:01
25Ella BrunnsgårdOK Reftele13:56+5:1211:30
26Arvid GredegårdIF Hallby SOK14:04+5:2011:37
27Tyra LarssonOK Reftele14:08+5:2411:40
28Alwin HärströmFalköpings AIK OK14:10+5:2611:42
29Tor HenkowIF Hallby SOK14:20+5:3611:50
30Niklas Costa SegerstråleOK Reftele14:22+5:3811:52
31Stella SjöholmOK Norrvirdarna14:32+5:4812:00
31Tim AhlströmEmmaboda Verda OK14:32+5:4812:00
31Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK14:32+5:4812:00
34Stina AnderssonOK Bävern14:42+5:5812:08
35Elliot BodinIF Hallby SOK14:43+5:5912:09
36Elin BöregårdFalkenbergs OK14:46+6:0212:12
37Carl SandströmOK Älme14:51+6:0712:16
38Olle HeldKlubblös14:56+6:1212:20
39Karin WestströmAlvesta SOK14:58+6:1412:22
40Jacob EllbringFK Finn15:03+6:1912:26
41Tim LoreforsIF Hallby SOK15:11+6:2712:32
42Hanna SchüllerqvistVästerviks OK15:40+6:5612:56
43Anton SvenssonLessebo OK15:57+7:1313:10
44Moa JohanssonOK Gisle16:08+7:2413:20
45Selma SöderströmVästerviks OK16:17+7:3313:27
46Inez LingFalkenbergs OK16:27+7:4313:35
47Nils TryggesonOK Norrvirdarna16:46+8:0213:51
48Melker BengtssonAlvesta SOK17:27+8:4314:25
49Elisabet EliassonOK Norrvirdarna17:58+9:1414:50
50Felicia SvenssonJönköpings OK17:59+9:1514:51
51Saga AronssonLessebo OK18:05+9:2114:56
52Alice MatanovicVästerviks OK18:27+9:4315:14
53Ella BöhmVästerviks OK18:33+9:4915:19
54Simon LarssonBodafors OK18:42+9:5815:27
55Viggo Grahn EskilssonLunds OK19:28+10:4416:05
56Britta MalmborgBurseryds IF19:30+10:4616:06
57Theo ElofssonOK Njudung19:59+11:1516:30
58Oliver MarkusOK Norrvirdarna21:12+12:2817:31
59Hugo ÅkessonAnderstorps OK21:26+12:4217:42
60Sixten ThunbergOK Vivill21:52+13:0818:04
61Johanna HörnquistAnderstorps OK22:27+13:4318:33
62Filippa LandeliusLessebo OK23:02+14:1819:02
63Olle SjöbergHelsingborgs SOK23:39+14:5519:32
64Ebba KarlssonOK Bävern23:42+14:5819:35
65Elina LindénVäxjö OK24:10+15:2619:58
66Clara BomanSkattkärrs SOK24:46+16:0220:28
67Edvin JohannesdalSkattkärrs SOK24:49+16:0520:30
68Viggo FlinkOK Bävern25:02+16:1820:41
69Vidar ValleriusGamleby OK26:36+17:5221:59
70Alma HedbergVästerviks OK27:57+19:1323:05
70Ida SchüllerqvistVästerviks OK27:57+19:1323:05
72Ruben SöderströmVästerviks OK29:52+21:0824:40
73Agnes AnderssonFalkenbergs OK31:14+22:3025:48
Isac BardIF Hallby SOKej godkänd
Leo HeldKlubblösej godkänd
Emil EreltOK Norrvirdarnaej start

U2

1 230 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid GunnarssonBig Foot Orienteers7:416:14
2August GrahnBredaryds SOK9:20+1:397:35
3Amanda FyhrSOK Aneby9:53+2:128:02
4Ellen CarlssonFK Finn10:27+2:468:29
5Bo MöllerströmJönköpings OK10:36+2:558:37
6Hugo HasselqvistFalkenbergs OK10:49+3:088:47
7Emma WulffOK Gränsen10:51+3:108:49
8Jon WikströmHästveda OK10:55+3:148:52
8Emma WikströmHästveda OK10:55+3:148:52
10Johan SandströmOK Älme11:17+3:369:10
11Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK11:34+3:539:24
12Jonatan SahlénIF Hagen11:49+4:089:36
13Agnes BöregårdFalkenbergs OK11:55+4:149:41
14Signe RanbroHelsingborgs SOK12:07+4:269:51
15Anton KroksmyrVäxjö OK12:13+4:329:55
16Alva SvenssonFK Finn12:15+4:349:57
17Oskar RanbroHelsingborgs SOK12:35+4:5410:13
18Emma LindblomLessebo OK12:37+4:5610:15
18Alvin SvenssonLessebo OK12:37+4:5610:15
20Hjalmar HörnquistAnderstorps OK12:43+5:0210:20
21Thyra LindqvistLessebo OK12:48+5:0710:24
22Olle HedströmTenhults SOK12:59+5:1810:33
23Samuel BernhardtFalkenbergs OK13:03+5:2210:36
24Filippa KarkulehtoOK Vilse 8713:04+5:2310:37
25Nike BlombergIF Hallby SOK13:20+5:3910:50
26Alva SunnenellFalkenbergs OK13:21+5:4010:51
27Alice MalmborgBurseryds IF13:55+6:1411:18
28Tuva MolinFalköpings AIK OK14:03+6:2211:25
29Filip BarthOK Orinto14:49+7:0812:02
30Alma EreltOK Norrvirdarna14:57+7:1612:09
31Oskar WallinFalkenbergs OK15:13+7:3212:22
32Loke JagetegFalkenbergs OK15:16+7:3512:24
32Felicia FärmLessebo OK15:16+7:3512:24
34Agnes LindstrandBodafors OK15:29+7:4812:35
35Lava-Li SinaiVästerviks OK15:51+8:1012:53
36Alexander AnderssonFalkenbergs OK15:53+8:1212:54
37Sofie HibsonFalkenbergs OK16:01+8:2013:01
38Wilma MolinFalköpings AIK OK16:07+8:2613:06
39Johannes LarssonBodafors OK16:19+8:3813:15
39Kasper ArvedalIFK Sävsjö16:19+8:3813:15
41Stina LoreforsIF Hallby SOK16:20+8:3913:16
42Anton LindstrandBodafors OK16:21+8:4013:17
43Marie HibsonFalkenbergs OK16:31+8:5013:25
44Hjalmar HäggAnderstorps OK16:56+9:1513:46
45Belle WildeLessebo OK17:35+9:5414:17
46Ella AnderssonAnderstorps OK19:15+11:3415:39
47Fanny ValleriusGamleby OK19:27+11:4615:48
48Gry ValleriusGamleby OK19:37+11:5615:56
49Thilly LindqvistLessebo OK20:42+13:0116:49
50Leah RingdahlAlvesta SOK22:40+14:5918:25
51Olle TryggesonOK Norrvirdarna24:31+16:5019:55
52Alva HaraldssonIF Hallby SOK30:30+22:4924:47
53Ylva SöderhjelmOK Stigen30:32+22:5124:49
54Elsa BråhnBurseryds IF30:56+23:1525:08
55Emmi SöderlindLessebo OK36:43+29:0229:51
Anja RydellIF Hallby SOKöver maxtid
Troj GunnarssonBig Foot Orienteersej godkänd

Öppen motion 1

1 210 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra HenkowIF Hallby SOK7:306:11
2Michael NilssonAndrarums IF7:39+0:096:19
3anders BlomkvistJönköpings OK8:12+0:426:46
4Maria Fyhr BodinIF Hallby SOK8:41+1:117:10
5Erik NyquistEmmaboda Verda OK9:51+2:218:08
6Catrine BöregårdOK Gläntan Vessigebro10:40+3:108:48
7Olof NyquistEmmaboda Verda OK10:47+3:178:54
8Nils NyquistEmmaboda Verda OK11:16+3:469:18
9Angelica FyhrSOK Aneby11:41+4:119:39
10Marita OlofssonOK Kompassen11:43+4:139:40
11Jennie LandrudIF Hallby SOK12:18+4:4810:09
12Angelica JohanssonSOK Aneby13:22+5:5211:02
13Helena SvenssonOK Vilse 8713:49+6:1911:25
14Marie CarlströmFK Boken14:57+7:2712:21
15Maria RosanderSOK Aneby16:32+9:0213:39
16Anna RothzénOK Gisle16:56+9:2613:59
Anna HaraldssonIF Hallby SOKej godkänd

Öppen motion 4

1 770 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mario MatanovicVästerviks OK14:508:22
2Henrik JohanssonSOK Aneby15:20+0:308:39
3Pelle SöderströmVästerviks OK15:22+0:328:40
4Anton JohanssonSOK Aneby15:47+0:578:55
4Martin FlinkOK Bävern15:47+0:578:55
6Lars EkmarkHjobygdens OK16:05+1:159:05
6Mikael HallOK Bävern16:05+1:159:05
8Helena NyquistEmmaboda Verda OK16:15+1:259:10
9Anna GöranssonIFK Sävsjö16:22+1:329:14
10Martin LoreforsIF Hallby SOK16:29+1:399:18
11Mikael FyhrSOK Aneby16:46+1:569:28
12Sandra WallinFalkenbergs OK17:35+2:459:56
13Eleinor SchüllerqvistVästerviks OK17:49+2:5910:03
14Anna HäggAnderstorps OK17:54+3:0410:06
15Mattias BardIF Hallby SOK17:57+3:0710:08
16Annika GranqvistVärend GN OL18:05+3:1510:12
17Anders WestströmAlvesta SOK18:08+3:1810:14
18Mikael BlombergIF Hallby SOK18:29+3:3910:26
19Jenny AnderssonAnderstorps OK18:49+3:5910:37
19Carolin BlombergIF Hallby SOK18:49+3:5910:37
21Per LeanderssonAnderstorps OK18:53+4:0310:40
22Anders HolmbergOK Vivill19:17+4:2710:53
23Åsa WestströmAlvesta SOK19:26+4:3610:58
24Karin HedströmTenhults SOK19:28+4:3810:59
25Olof GredegårdIF Hallby SOK19:32+4:4211:02
26Oskar NyquistEmmaboda Verda OK19:42+4:5211:07
27Linnea EkmarkHjobygdens OK19:44+4:5411:08
28Thomas AhlströmEmmaboda Verda OK19:50+5:0011:12
29Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK19:59+5:0911:17
30Maria KroksmyrVäxjö OK20:16+5:2611:27
31Robert NorénOK Njudung20:22+5:3211:30
32Magnus JönssonÖrkelljunga FK20:30+5:4011:34
33Emma EidertEmmaboda Verda OK20:47+5:5711:44
34Stina BengtssonAlvesta SOK20:56+6:0611:49
35Sara SjöholmOK Norrvirdarna21:38+6:4812:13
36Linda NilssonAlvesta SOK21:40+6:5012:14
37Maria DacklingLessebo OK22:03+7:1312:27
38Charlotte GustafssonBredaryds SOK22:26+7:3612:40
39Magnus NyrellAlvesta SOK22:53+8:0312:55
40Maria BernanderssonFalkenbergs OK23:07+8:1713:03
40Britt-Marie EkbergOK Orinto23:07+8:1713:03
42Susanne NyrellAlvesta SOK24:08+9:1813:38
43Marie MouchardIF Hallby SOK24:16+9:2613:42
44Camilla LoreforsIF Hallby SOK24:32+9:4213:51
45Pernilla JuelTenhults SOK24:44+9:5413:58
46Fredrik WulffOK Gränsen25:28+10:3814:23
47Camilla MalmborgBurseryds IF26:26+11:3614:56
48Barbro LudvigssonForserums SOK27:30+12:4015:32
49Charles MolinFalköpings AIK OK29:07+14:1716:27
50Caroline JönssonÖrkelljunga FK29:11+14:2116:29
51Tanja LingOK Gläntan Vessigebro29:41+14:5116:46
52Fredrik JuelTenhults SOK31:26+16:3617:45
53Sofia JuelTenhults SOK31:39+16:4917:52
54Barbro NilssonAlvesta SOK31:48+16:5817:57
55Barbro AnderssonOK Skogshjortarna32:42+17:5218:28
56Meja KarlssonLessebo OK36:41+21:5120:43
57Colin AxelssonJönköpings OK39:27+24:3722:17
58Rickard BarthOK Orinto45:46+30:5625:51
59Ulf PalmqvistIFK Sävsjö45:47+30:5725:51
60Anna PapatheodorouAnderstorps OK46:26+31:3626:14
Jonas EkIF Hallby SOKöver maxtid
Elin SvenssonVimmerby OKej godkänd
Jesper SchüllerqvistVästerviks OKej godkänd
Ulrika FranssonOK Njudungej godkänd
Jonas JuelTenhults SOKej godkänd
Åsa ElmerssonIFK Sävsjöej godkänd
Sofie GredegårdIF Hallby SOKej godkänd
Åsa AhlOK Norrvirdarnaej start
Emma EreltOK Norrvirdarnaej start

Öppen motion 7

1 810 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John GabrielssonSävedalens AIK22:5912:41
2Anders ReimertzGällstadbygdens SOK23:21+0:2212:54
3Håkan BengtssonAlvesta SOK23:42+0:4313:05
4Fredrik EreltOK Norrvirdarna24:05+1:0613:18
5Gustav MalmborgBurseryds IF24:24+1:2513:28
6Fredrik StamfjordFalkenbergs OK24:25+1:2613:29
7Pär SöderhjelmOK Stigen25:37+2:3814:09
8Jenny AnderssonÄtrans IF26:10+3:1114:27
9Jan SamuelssonFalköpings AIK OK26:18+3:1914:31
10Patrik RothLessebo OK26:37+3:3814:42
11Helena SandahlIK Hakarpspojkarna27:02+4:0314:56
12Joacim FranssonAnderstorps OK27:38+4:3915:16
13Patrik AnderssonAnderstorps OK28:21+5:2215:39
14Per RoothVäxjö OK28:29+5:3015:44
15Maria SturessonAnderstorps OK28:32+5:3315:45
16Anders AhlOK Norrvirdarna28:36+5:3715:48
17Maria FolkestadAnderstorps OK28:40+5:4115:50
18Kristoffer JagetegFalkenbergs OK28:49+5:5015:55
19Viktor TorstenssonÄtrans IF29:01+6:0216:01
20Martin PehrssonSkillingaryds FK29:20+6:2116:12
21Maria PeterssonHalmstad OK29:23+6:2416:14
22Martin JohanssonHalmstad OK29:31+6:3216:18
23Anna ErikssonRonneby OK29:53+6:5416:30
24Morgan NilssonHestra IF29:54+6:5516:31
25Martin AnderssonFK Finn30:15+7:1616:42
26Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK30:53+7:5417:03
27Pär SundkvistOK Gränsen31:31+8:3217:24
28Jonny AxelssonJönköpings OK31:49+8:5017:34
29Morgan LandeliusLessebo OK32:37+9:3818:01
30Oskar KarlssonBredaryds SOK33:07+10:0818:17
31Thomas ElofssonOK Njudung33:17+10:1818:23
32Patrik MarkusOK Norrvirdarna33:31+10:3218:31
33Björn HertzTenhults SOK33:38+10:3918:34
34Martin CarlströmFK Boken33:50+10:5118:41
35Thomas LindgrenFalkenbergs OK33:58+10:5918:45
36Henrik SöderlindLessebo OK34:01+11:0218:47
37Martina SöderlindLessebo OK34:07+11:0818:50
38Benny WallinFalkenbergs OK34:52+11:5319:15
39Andreas NäsmanLerums SOK35:19+12:2019:30
40Niklas GripFalkenbergs OK37:52+14:5320:55
41Annika IsidorssonOK Vivill38:00+15:0120:59
42Maria MarkusOK Norrvirdarna38:26+15:2721:14
43Bert OlofssonOK Kompassen38:59+16:0021:32
44Ann SvärmOK Gisle39:22+16:2321:44
45Cecilia ElofssonOK Njudung39:41+16:4221:55
46Morgan SvenssonLessebo OK40:04+17:0522:08
47Lars OlssonFK Göingarna41:03+18:0422:40
48Arne SvärmOK Gisle42:32+19:3323:29
49Anette HertzTenhults SOK42:48+19:4923:38
50Jan VernströmRonneby OK44:32+21:3324:36
51Maria VernströmRonneby OK44:36+21:3724:38
52Lena ElfströmOK Orinto45:01+22:0224:52
53Elisabeth HenningssonOK Gisle45:46+22:4725:17
54Thorwald FranssonOK Virdarna52:22+29:2328:55
55Karin ReimertzGällstadbygdens SOK52:48+29:4929:10
56Kurt EkbergOK Orinto52:49+29:5029:10
57Henrik SvenssonLessebo OK53:12+30:1329:23
58John-Erik BergstrandVärend GN OL1:00:57+37:5833:40
59Kerstin FränkelFK Snapphanarna1:08:02+45:0337:35
Lena StrandMarkaryds FKej godkänd
Arvid HammarFK Herkulesej godkänd
Emilia SvärmOK Gisleej godkänd
Pontus SjöholmOK Norrvirdarnaej godkänd
Björn FränkelFK Snapphanarnaej godkänd
Fredrik ElingforsVäxjö OKej godkänd
Kristina AreskougAnderstorps OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser