Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Småland
Arrangörsorganisation: Kalmar OK
Datum: söndag 26 augusti 2018

D12

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 157:16
1. Minna Palm17:12117:121
2. Sofia Öhlund19:262+0:4736:38100:00
3. Signe Eskilsson20:383+1:4157:16100:00
2Växjö OK 159:19+2:03
1. Filippa Braun17:472+0:3517:472+0:35
2. Miranda Niklasson20:335+1:5438:2020+1:42+1:07
2. Emma Lindén21:266+2:4738:2020+1:42+1:07
3. Wilma Kroksmyr20:594+2:0259:1920+2:03+0:21
3Växjö OK 21:00:07+2:51
1. Frida Lindén22:315+5:1922:315+5:19
2. Hilda Lindén18:39141:103-2+4:32-0:47
3. Lovisa Kroksmyr18:5711:00:0730+2:51-1:41
4Eksjö SOK 11:00:48+3:32
1. Linnéa Edvardsson21:253+4:1321:253+4:13
2. Julia Abaji19:474+1:0841:125+2+4:34+0:21
3. Alva Hagelberg19:362+0:391:00:484-1+3:32-1:02
5Nässjö OK 11:02:44+5:28
1. Tilde Lennartsson21:314+4:1921:314+4:19
2. Ida Säleby19:403+1:0141:1140+4:33+0:14
3. Ebba Stenhag21:335+2:361:02:445+1+5:28+0:55
6Kalmar OK 11:26:44+29:28
1. Alma Fredriksson22:376+5:2522:376+5:25
2. Sofie Malmqvist40:277+21:481:03:0460+26:26+21:01
2. Vendela Stighag40:277+21:481:03:0460+26:26+21:01
2. Hanna Klingsell40:289+21:491:03:0460+26:26+21:01
3. Lova Jönsson23:406+4:431:26:4460+29:28+3:02

H12

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 152:47
1. Måns Sandahl18:064+0:5318:064+0:53
2. Olof Hertin15:07133:131-3-0:53
3. Emil Ling19:342+1:3652:47100:00
2OK Njudung 154:06+1:19
1. Matti Johansson17:182+0:0517:182+0:05
2. Felicia Gustafsson15:582+0:5133:1620+0:03-0:02
2. Evanna Johansson16:255+1:1833:1620+0:03-0:02
2. Daniel Karlsson16:093+1:0233:1620+0:03-0:02
3. Wilhelm Karmetun20:503+2:5254:0620+1:19+1:16
3OK Gränsen 156:14+3:27
1. Viggo Wulff17:13117:131
2. Hannes Holmberg16:476+1:4034:003+2+0:47+0:47
2. Tilda Sundkvist16:547+1:4734:003+2+0:47+0:47
3. Rasmus Sterner22:145+4:1656:1430+3:27+2:40
4Gamleby OK 158:04+5:17
1. Carl Öberg17:233+0:1017:233+0:10
2. Alice Degerman21:5012+6:4334:174+1+1:04+0:54
2. Vidar Pihl16:547+1:4734:174+1+1:04+0:54
3. Tyra Stalebrant23:478+5:4958:0440+5:17+4:13
5Växjö OK 159:29+6:42
1. Valter Rooth19:276+2:1419:276+2:14
2. Alvin Lundgren16:134+1:0635:405-1+2:27+0:13
2. Linus Lindén29:0817+14:0135:405-1+2:27+0:13
2. Joar Andersson21:0711+6:0035:405-1+2:27+0:13
3. Isac Elingfors23:499+5:5159:2950+6:42+4:15
6SOK Viljan 11:01:38+8:51
1. Walter Löfqvist18:505+1:3718:505+1:37
2. Vilgot Tyrberg20:4210+5:3539:326+1+6:19+4:42
3. Linus Hansson22:064+4:081:01:3860+8:51+2:32
7OK Vivill 11:02:45+9:58
1. Elias Samuelsson22:077+4:5422:077+4:54
2. Arvid Josefsson17:289+2:2139:3570+6:22+1:28
3. Oskar Andrén Skoglund23:106+5:121:02:4570+9:58+3:36
8Nybro OK 11:06:08+13:21
1. Molly Wirefeldt23:269+6:1323:269+6:13
2. Erik Olastuen24:4416+9:3748:1090+14:57+8:44
3. Filip Gummesson17:5811:06:088-1+13:21-1:36
9Kalmar OK 11:09:08+16:21
1. Viktor Argus23:068+5:5323:068+5:53
2. Johan Glatz22:2813+7:2145:3480+12:21+6:28
2. Selmer Månsson22:3714+7:3045:3480+12:21+6:28
2. Olof Lundqvist22:4315+7:3645:3480+12:21+6:28
3. Jakob Ellin23:347+5:361:09:089+1+16:21+4:00

D14

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gamleby OK 11:10:30
1. Hanna Öberg23:57123:571
2. Hanna Stalebrant28:476+5:3247:12100:00
2. Anja Svensson23:333+0:1847:12100:00
2. Tuva Östangård23:15147:12100:00
3. Tove Vallerius23:1811:10:30100:00
2IK Hakarpspojkarna 11:20:00+9:30
1. Tova Rangert29:402+5:4329:402+5:43
2. Sandra Ling23:312+0:1653:1120+5:59+0:16
2. Emma Olin25:444+2:2953:1120+5:59+0:16
3. Emmy Granstedt26:492+3:311:20:0020+9:30+3:31
3SOK Viljan 11:38:31+28:01
1. Emma Rindstig29:503+5:5329:503+5:53
2. Klara Hultberg34:578+11:421:04:474+1+17:35+11:42
3. Vendela Sturek33:444+10:261:38:313-1+28:01+10:26
4Växjö OK 11:40:19+29:49
1. Martina Niklasson32:344+8:3732:344+8:37
2. Hilda Petersson36:5410+13:391:09:286+2+22:16+13:39
3. Maja Lindén30:513+7:331:40:194-2+29:49+7:33
5Kalmar OK 11:44:22+33:52
1. Judith Lundqvist39:396+15:4239:396+15:42
2. Linnea Skobe28:385+5:231:08:175-1+21:05+5:23
3. Linn Björneld36:055+12:471:44:2250+33:52+12:47
6Nässjö OK 11:45:21+34:51
1. Linda Sahlin33:495+9:5233:495+9:52
2. Tuva Johansson35:269+12:111:03:043-2+15:52+6:00
2. Smilla Lennartsson29:157+6:001:03:043-2+15:52+6:00
3. Moa Säleby42:176+18:591:45:216+3+34:51+18:59

H14

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 11:23:58
1. Isak Eskilsson26:12126:121
2. Joel Svensson Finndahl31:363+3:0057:48100:00
3. Adrian Sjödin26:1011:23:58100:00
2OK Njudung 11:39:04+15:06
1. Alexander Gustafsson32:443+6:3232:443+6:32
2. Olle Petersén29:272+0:511:02:1130+4:23-2:09
2. Alvin Johansson44:545+16:181:02:1130+4:23-2:09
3. Ellen Toll36:532+10:431:39:042-1+15:06+10:43
3SOK Viljan 11:43:15+19:17
1. Theo Lövdahl29:352+3:2329:352+3:23
2. Emil Kreutner31:504+3:141:01:2520+3:37+0:14
3. Gustav Eveborn41:504+15:401:43:153+1+19:17+15:40
4Kalmar OK 12:09:04+45:06
1. Lukas Hagberg59:374+33:2559:374+33:25
2. Olof Glatz28:3611:28:1340+30:25-3:00
3. Ville Lundgren40:513+14:412:09:0440+45:06+14:41
Torsås OK 1ej godkänd
1. Hampus Holgerssonej godkändej godkänd
2. Simon Waxegård53:116+24:35ej godkänd
3. Rasmus Ejermark44:245+18:14ej godkänd

D16

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eksjö SOK 11:23:01
1. Agnes Djurstedt27:27127:271
2. Thea Nordin Abaji27:123+3:5754:39100:00
3. Emma Eriksson28:2211:23:01100:00
2IK Hakarpspojkarna 21:26:10+3:09
1. Ida Eskilsson31:592+4:3231:592+4:32
2. Stella Rangert23:272+0:1255:1420+0:35-3:57
2. Eira Hertin23:15155:1420+0:35-3:57
3. Tilda Palm30:562+2:341:26:1020+3:09+2:34
3SOK Viljan 11:45:09+22:08
1. Stina Lind39:574+12:3039:574+12:30
2. Tuva Lövdahl29:484+6:331:09:453-1+15:06+2:36
3. Elin Rindstig35:243+7:021:45:0930+22:08+7:02
4Eksjö SOK 21:56:57+33:56
1. Martina Rizzi39:013+11:3439:013+11:34
2. Ella Persson31:355+8:201:10:364+1+15:57+4:23
3. Tilda Hagelberg46:214+17:591:56:5740+33:56+17:59

H16

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 11:23:34
1. Mattias Öhlund27:435+0:5027:435+0:50
2. Olle Karlsson25:34153:171-4-0:50
2. Oscar Olin43:3710+18:0353:171-4-0:50
2. Albin Hjelström28:043+2:3053:171-4-0:50
3. Viktor Gunnarsson30:173+3:571:23:34100:00
2Växjö OK 11:23:41+0:07
1. Hugo Ericsson29:266+2:3329:266+2:33
2. William Björkman27:502+2:1657:162-4+3:59+1:26
2. Olle Kallerbäck30:295+4:5557:162-4+3:59+1:26
3. Erik Åkesson26:252+0:051:23:4120+0:07-3:52
3Kalmar OK 11:23:43+0:09
1. Hugo Unosson27:034+0:1027:034+0:10
2. Jonathan Konradsson30:204+4:4657:233-1+4:06+3:56
2. Filippa Söderberg36:029+10:2857:233-1+4:06+3:56
3. Isak Hagberg26:2011:23:4330+0:09-3:57
4OK Njudung 11:33:15+9:41
1. Karl Petersén26:53126:531
2. Amanda Kamertun34:328+8:581:01:256+5+8:08+8:08
2. Gustaf Johansson54:5013+29:161:01:256+5+8:08+8:08
3. Oscar Hultgren31:504+5:301:33:154-2+9:41+1:33
5Bredaryds SOK 11:41:55+18:21
1. Anton Gunnarsson27:023+0:0927:023+0:09
2. Filip Broling34:137+8:391:01:155+2+7:58+7:49
3. Tuva Nylund40:406+14:201:41:5550+18:21+10:23
6Gamleby OK 11:43:16+19:42
1. Aron Östangård26:552+0:0226:552+0:02
2. Isak Liljeholm32:266+6:5259:214+2+6:04+6:02
2. Hannes Degerman53:5312+28:1959:214+2+6:04+6:02
3. Fabian Vallerius43:557+17:351:43:166+2+19:42+13:38
7SOK Viljan 12:12:47+49:13
1. Axel Eveborn43:068+16:1343:068+16:13
2. Johan Hansson49:4911+24:151:32:557-1+39:38+23:25
3. Olle Erlandsson39:525+13:322:12:4770+49:13+9:35
8OK Vivill 12:48:57+1:25:23
1. Clara Samuelsson34:327+7:3934:327+7:39
2. Albin Samuelsson58:5114+33:171:33:238+1+40:06+32:27
2. Linus Bägeby59:1915+33:451:33:238+1+40:06+32:27
3. Emma Isidorsson1:15:348+49:142:48:5780+1:25:23+45:17

D17-20

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eksjö SOK 11:31:10
1. Fanny Sundblad30:212+1:1030:212+1:10
2. Sarina Züllig29:37159:581-1-1:10
3. Gabriella S Bergander31:122+5:071:31:10100:00
2IK Hakarpspojkarna 11:34:26+3:16
1. Alma Holmqvist Johansson31:473+2:3631:473+2:36
2. Sara Granstedt36:344+6:571:08:214+1+8:23+5:47
3. Isa Envall26:0511:34:262-2+3:16-5:07
3Bredaryds SOK 11:35:44+4:34
1. Moa Hansson29:11129:111
2. Linnea Skalberg31:093+1:321:00:202+1+0:22+0:22
3. Amelia Skalberg35:243+9:191:35:443+1+4:34+4:12
4IK Hakarpspojkarna 21:39:46+8:36
1. Ebba Lindman32:594+3:4832:594+3:48
2. Ella Palm30:022+0:251:03:013-1+3:03-0:45
3. Julia Rangert36:454+10:401:39:464+1+8:36+5:33

H17-20

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bredaryds SOK 11:33:59
1. Filip Trofast32:45132:451
2. Axel Elmblad26:37159:22100:00
3. Emil Auselius34:372+1:371:33:59100:00
2Växjö OK 11:40:50+6:51
1. Isac Ericsson38:392+5:5438:392+5:54
2. Lukas Lundgren27:232+0:461:06:0220+6:40+0:46
3. Gustav Runefors34:483+1:481:40:5020+6:51+0:11
3OK Bävern 11:44:37+10:38
1. Linus Lundberg41:296+8:4441:296+8:44
2. Rasmus Lundberg30:084+3:311:11:375-1+12:15+3:31
3. Oliwer Lundberg33:0011:44:373-2+10:38-1:37
4IK Hakarpspojkarna 11:46:36+12:37
1. Andreas Gustafsson39:245+6:3939:245+6:39
2. Emil Öhlund30:475+4:101:10:114-1+10:49+4:10
3. Joar Hertin36:254+3:251:46:3640+12:37+1:48
5Eksjö SOK 11:47:22+13:23
1. Hugo Jakobsson39:193+6:3439:193+6:34
2. Mattis Persson29:053+2:281:08:2430+9:02+2:28
3. Hugo Djurstedt38:585+5:581:47:225+2+13:23+4:21
6Eksjö SOK 22:27:27+53:28
1. Simon Freyland39:234+6:3839:234+6:38
2. Simon Svahn39:066+12:291:18:296+2+19:07+12:29
3. Oskar Svahn1:08:586+35:582:27:2760+53:28+34:21

D21

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 11:45:03
1. Alice Svensson Finndahl38:012+1:1338:012+1:13
2. Emma Ling32:4011:10:411-1-1:13
3. Hanna Palm34:2211:45:03100:00
2Växjö OK 11:47:45+2:42
1. Josephine Regnell38:183+1:3038:183+1:30
2. Alicia Lundgren32:4011:10:582-1+0:17-1:13
3. Louise Lundgren36:473+2:251:47:4520+2:42+2:25
3Nässjö OK 11:55:25+10:22
1. Moa Svensson36:48136:481
2. Anna Lennartsson43:303+10:501:20:183+2+9:37+9:37
3. Elin Svensson35:072+0:451:55:2530+10:22+0:45
4Torsås OK 12:09:24+24:21
1. Annie Lennartsson40:584+4:1040:584+4:10
2. Catrine Olsson49:554+17:151:30:5340+20:12+16:02
3. Lisa Olsson38:314+4:092:09:2440+24:21+4:09

H21

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 12:05:19
1. Arvid Nord46:203+2:0646:203+2:06
2. Markus Hederskog38:1911:24:392-1+1:13-0:53
3. Ludwig Ljungqvist40:4012:05:191-1-1:13
2IK Hakarpspojkarna 22:05:30+0:11
1. Albin Axelsson44:14144:141
2. Adam Granstedt39:122+0:531:23:26100:00
3. Andreas Jansson42:043+1:242:05:302+1+0:11+0:11
3Eksjö SOK 12:16:15+10:56
1. Lucas Sundblad44:172+0:0344:172+0:03
2. Viktor Antonsson42:413+4:221:26:583+1+3:32+3:29
3. Andreas Bergander49:174+8:372:16:1530+10:56+7:24
4Växjö OK 12:18:08+12:49
1. Mattias Karlsson49:134+4:5949:134+4:59
2. Henrik Eklund47:004+8:411:36:1340+12:47+7:48
3. Patrik Karlsson41:552+1:152:18:0840+12:49+0:02
5Växjö OK 22:55:25+50:06
1. Simon Runefors52:175+8:0352:175+8:03
2. Niklas Karlsson56:265+18:071:48:4350+25:17+17:14
3. Francesco Magenes1:06:426+26:022:55:2550+50:06+24:49
6Torsås OK 13:08:11+1:02:52
1. Emil Nilsson1:03:326+19:181:03:326+19:18
2. John Fridolfsson1:03:087+24:492:06:407+1+43:14+23:56
3. Simon Fogelström1:01:315+20:513:08:116-1+1:02:52+19:38
7OK Gränsen 13:20:03+1:14:44
1. Daniel Håkansson1:06:167+22:021:06:167+22:02
2. Karin Håkansson59:156+20:562:05:316-1+42:05+20:03
3. Simon Björnehäll1:14:327+33:523:20:037+1+1:14:44+32:39

D35

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 11:29:00
1. Helena Sandahl30:56130:561
2. Anna Olin30:1111:01:07100:00
3. Eva Öhlund27:5311:29:00100:00
2Eksjö SOK 11:37:38+8:38
1. Susanna Djurstedt35:112+4:1535:112+4:15
2. Elisabeth Hagelberg30:392+0:281:05:5020+4:43+0:28
3. Linda Nordin31:482+3:551:37:3820+8:38+3:55
3Växjö OK 11:58:59+29:59
1. Eva Gustafsson44:155+13:1944:155+13:19
2. Eva Persson34:103+3:591:18:254-1+17:18+3:59
3. Jennie Gustavsson40:343+12:411:58:593-1+29:59+12:41
4Västerviks OK 12:05:33+36:33
1. Elisabet Larsson35:163+4:2035:163+4:20
2. Maria Lang40:084+9:571:15:2430+14:17+9:57
3. Camilla Matanovic50:095+22:162:05:334+1+36:33+22:16
5OK Njudung 12:24:27+55:27
1. Ulrika Ribbholm35:184+4:2235:184+4:22
2. Rose-Marie Hjalmarsson59:025+28:511:34:205+1+33:13+28:51
3. Cecilia Karmetun50:074+22:142:24:2750+55:27+22:14

H35

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 11:53:05
1. Daniel Evaldsson39:462+0:0439:462+0:04
2. Henrik Kroksmyr33:282+0:191:13:1420+0:17+0:13
3. Albin Andersson39:512+0:371:53:051-1-0:17
2SOK Viljan 11:54:00+0:55
1. Stefan Löfqvist39:483+0:0639:483+0:06
2. Tord Hultberg33:0911:12:571-2-0:06
3. Tony Lövdahl41:033+1:491:54:002+1+0:55+0:55
3Kexholms SK 11:59:13+6:08
1. Magnus Eriksson39:42139:421
2. Kristin E Karlsson37:513+4:421:17:333+2+4:36+4:36
3. Thomas E Eriksson41:404+2:261:59:1330+6:08+1:32
4Gamleby OK 11:59:59+6:54
1. Richard Olovsson42:314+2:4942:314+2:49
2. Thomas Johansson38:144+5:051:20:4540+7:48+4:59
3. Petter Vallerius39:1411:59:5940+6:54-0:54
5OK Gränsen 12:41:57+48:52
1. Tobias Den Braver1:00:555+21:131:00:555+21:13
2. Per Sterner50:015+16:521:50:5650+37:59+16:46
3. Mats Holmberg51:015+11:472:41:5750+48:52+10:53

D45

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 11:39:49
1. Åsa Eskilsson34:412+0:3534:412+0:35
2. Helena Gunnarsson33:2911:08:101-1-0:35
3. Anette Granstedt31:3911:39:49100:00
2Växjö OK 11:58:27+18:38
1. Annika Ericsson43:087+9:0243:087+9:02
2. Susanne Lundgren39:553+6:261:23:035-2+14:53+5:51
3. Lena Regnell35:242+3:451:58:272-3+18:38+3:45
3OK Njudung 11:58:31+18:42
1. Marina Johansson36:303+2:2436:303+2:24
2. Maria Sundberg36:452+3:161:13:152-1+5:05+2:41
3. Anna Rosén45:165+13:371:58:313+1+18:42+13:37
4Bredaryds SOK 12:00:41+20:52
1. Ina Skalberg34:06134:061
2. Maria Andersson41:446+8:151:15:503+2+7:40+7:40
3. Kristina Johansson44:514+13:122:00:414+1+20:52+13:12
5SOK Viljan 12:05:06+25:17
1. Anna Svensson42:326+8:2642:326+8:26
2. Anna Hansson40:374+7:081:23:0960+14:59+6:33
3. Åsa Bergfors41:573+10:182:05:065-1+25:17+10:18
6Nybro OK 12:12:26+32:37
1. Magdalena Jonsson38:014+3:5538:014+3:55
2. Caroline Liljebjörn41:015+7:321:19:0240+10:52+6:57
3. Karolina Karlsson53:247+21:452:12:266+2+32:37+21:45
7Växjö OK 22:27:47+47:58
1. Eva Eklund41:215+7:1541:215+7:15
2. Berit Runefors58:297+25:001:39:507+2+31:40+24:25
3. Bente Käll47:576+16:182:27:4770+47:58+16:18

H45

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 11:38:57
1. Stefan Sandahl35:382+0:0435:382+0:04
2. Lars Svensson28:0011:03:381-1-0:04
3. Fridolf Eskilsson35:192+1:161:38:57100:00
2IK Hakarpspojkarna 31:41:02+2:05
1. Peter Jacobsson35:443+0:1035:443+0:10
2. Håkan Johansson28:132+0:131:03:572-1+0:19+0:09
3. Lennart Söderberg37:053+3:021:41:0220+2:05+1:46
3IK Hakarpspojkarna 21:41:49+2:52
1. Markus Olin38:346+3:0038:346+3:00
2. Bengt Öhlund29:123+1:121:07:463-3+4:08+1:08
3. Klas Karlsson34:0311:41:4930+2:52-1:16
4Växjö OK 11:47:10+8:13
1. Peter Braun37:405+2:0637:405+2:06
2. Sven Lundgren31:034+3:031:08:434-1+5:05+2:59
3. Patrik Rosén38:274+4:241:47:1040+8:13+3:08
5OK Njudung 11:56:04+17:07
1. Leif Johansson37:304+1:5637:304+1:56
2. Joakim Karmetun35:327+7:321:13:026+2+9:24+7:28
3. Per Fransson43:027+8:591:56:045-1+17:07+7:43
6Eksjö SOK 11:59:22+20:25
1. Rickard Jakobsson42:228+6:4842:228+6:48
2. Lars Hagelberg35:225+7:221:17:447-1+14:06+7:18
3. Stefan Djurstedt41:386+7:351:59:226-1+20:25+6:19
7Torsås OK 12:00:22+21:25
1. Magnus Olsson43:4010+8:0643:4010+8:06
2. Evert Karlsson35:306+7:301:19:109-1+15:32+7:26
3. Jonas Persson41:125+7:092:00:227-2+21:25+5:53
8OK Njudung 22:06:36+27:39
1. Anders Petersson42:157+6:4142:157+6:41
2. Jonny Johansson35:508+7:501:18:058+1+14:27+7:46
3. Dennis Toll48:318+14:282:06:3680+27:39+13:12
9Bredaryds SOK 12:11:32+32:35
1. Håkan Svensson35:34135:341
2. Stefan Svensson35:508+7:501:11:245+4+7:46+7:46
3. Magnus Trofast1:00:0811+26:052:11:329+4+32:35+24:49
10Kexholms SK 12:13:57+35:00
1. Mats Ljungqvist43:389+8:0443:389+8:04
2. Jimmy Nicklasson38:2810+10:281:22:0610+1+18:28+10:24
3. Tomas Karlsson51:5110+17:482:13:57100+35:00+16:32
11Nybro OK 12:26:27+47:30
1. Fredrik Karlsson51:3311+15:5951:3311+15:59
2. Henrik Petersson43:2311+15:231:34:56110+31:18+15:19
3. Michael Adamsson51:319+17:282:26:27110+47:30+16:12

H55

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Västerviks OK 12:28:10
1. Rolf E Johansson41:452+1:1341:452+1:13
2. Lars Jörbrink43:362+6:261:25:2120+7:39+6:26
3. Thomas Almqvist1:02:4912:28:101-1-7:39
IK Hakarpspojkarna 1ej godkänd
1. Arto Blomdahl40:32140:321
2. Tommy Ljungdahl37:1011:17:42100:00
3. Mikael Hertinej godkändej godkänd

D65

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Emmaboda Verda OK 12:08:00
1. Gun-Britt Fransson42:42142:421
2. Kerstin Hjalmarsson35:0011:17:42100:00
3. Monica Påhlstorp50:1812:08:00100:00
2Växjö OK 12:42:52+34:52
1. Lisa Kumlin59:063+16:2459:063+16:24
2. Ann-Mari Persson39:062+4:061:38:122-1+20:30+4:06
3. Ulla-Britt Karlsson1:04:402+14:222:42:5220+34:52+14:22
3Nybro OK 13:05:44+57:44
1. Ros-Mari Karlsson51:322+8:5051:322+8:50
2. Vanja Gummesson1:07:593+32:591:59:313+1+41:49+32:59
3. Marie-Louise Karlsson1:06:133+15:553:05:4430+57:44+15:55

H65

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1SOK Viljan 11:40:52
1. Leif Carlsson34:50134:501
2. Hans Svenson32:1011:07:00100:00
3. Göran Svenson33:5211:40:52100:00
2Emmaboda Verda OK 12:11:22+30:30
1. Christer Martinsson47:394+12:4947:394+12:49
2. Kent Ekdahl45:232+13:131:33:023-1+26:02+13:13
3. Ronny Hjalmarsson38:202+4:282:11:222-1+30:30+4:28
3Växjö AIS 12:19:02+38:10
1. Nils Karlsson41:223+6:3241:223+6:32
2. Bengt Henriksson49:363+17:261:30:582-1+23:58+17:26
3. Conny Berggren48:043+14:122:19:023+1+38:10+14:12
4SOK Aneby 12:31:21+50:29
1. Bo Henriksson39:352+4:4539:352+4:45
2. Agneta Granström56:026+23:521:35:374+2+28:37+23:52
3. Tommy Olausson55:446+21:522:31:2140+50:29+21:52
5Växjö OK 12:44:43+1:03:51
1. Krister Nilsson55:526+21:0255:526+21:02
2. Johan Jansson53:565+21:461:49:4860+42:48+21:46
3. Hagbert Persson54:554+21:032:44:435-1+1:03:51+21:03
SOK Viljan 2ej godkänd
1. Karl-Evert Annegårdej godkändej godkänd
2. Karl-Erik Petterssonej godkändej godkänd
3. Roland Nilsson55:435+21:51ej godkänd
Nybro OK 1utgått
1. Leif Lindström47:495+12:5947:495+12:59
2. Bengt Petersson52:044+19:541:39:5350+32:53+19:54
3. Anders Buhréutgåttutgått

Prop 1 DH16

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Kalmar OK 11:12:34
1. Emmy Argus27:134+6:0627:134+6:06
2. Alice Ellin20:47148:0040+4:43-1:23
3. Matilda Björneld24:3411:12:341-3-4:43
2Emmaboda Verda OK 11:12:37+0:03
1. Gerda Medin24:333+3:2624:333+3:26
2. Ebba Magnusson25:248+4:3745:432-1+2:26-1:00
2. Isak Franzén21:102+0:2345:432-1+2:26-1:00
2. Hannes Gustavsson21:113+0:2445:432-1+2:26-1:00
3. Meja Hansson26:542+2:201:12:3720+0:03-2:23
3Västerviks OK 11:14:16+1:42
1. Arvid Stark24:302+3:2324:302+3:23
2. Nora Stark21:594+1:1246:293+1+3:12-0:11
2. Alice Matanovic22:287+1:4146:293+1+3:12-0:11
3. Mikaela Johansson27:473+3:131:14:1630+1:42-1:30
4SOK Viljan 11:18:01+5:27
1. Alfred Tyrberg21:07121:071
2. Amalia Erlandsson22:105+1:2343:17100:00
2. Ida Hansson22:266+1:3943:17100:00
3. Filip Hultberg34:444+10:101:18:014+3+5:27+5:27
5Växjö OK 12:02:13+49:39
1. Elsa Petersson28:045+6:5728:045+6:57
2. Elina Lindén42:009+21:131:10:0450+26:47+19:50
3. Anton Kroksmyr52:095+27:352:02:1350+49:39+22:52

Prop 2 DH17-

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Värend GN OL 11:26:02
1. Rasmus Svensson26:464+1:3326:464+1:33
2. Rebecca Svensson26:585+5:3153:442-2+3:58+2:25
3. Pär Svensson32:184+1:111:26:021-1-3:58
2Nässjö OK 21:27:32+1:30
1. Magnus Svensson25:13125:131
2. Veronica Sahlin29:408+8:1354:533+2+5:07+5:07
3. Peter Sahlin32:395+1:321:27:322-1+1:30-3:37
3Anderstorps OK / OK Pan-Kristianstad 11:28:11+2:09
1. Sofie Josefsson28:197+3:0628:197+3:06
2. Peter Valtersson (Anderstorps OK)21:27149:461-6-3:06
3. Kristina Areskoug (Anderstorps OK)38:2510+7:181:28:113+2+2:09+2:09
4Bredaryds SOK 11:28:50+2:48
1. Stefan Johansson30:488+5:3530:488+5:35
2. Håkan Auselius26:082+4:4156:566-2+7:10+1:35
3. Mikael Hansson31:542+0:471:28:504-2+2:48-4:22
5SOK Viljan 21:29:18+3:16
1. Johan Eveborn31:5410+6:4131:5410+6:41
2. Lars Kreutner26:174+4:5058:118-2+8:25+1:44
3. Arne Erlandsson31:0711:29:185-3+3:16-5:09
6Emmaboda Verda OK 11:33:45+7:43
1. Peter Franzén26:515+1:3826:515+1:38
2. Jörgen Fransson28:377+7:1055:2850+5:42+4:04
3. Peter Hansson38:178+7:101:33:456+1+7:43+2:01
7OK Njudung 11:36:17+10:15
1. Tomas Petersén31:5711+6:4431:5711+6:44
2. Dennis Gustafsson26:093+4:4258:067-4+8:20+1:36
3. Magnus Johansson38:117+7:041:36:1770+10:15+1:55
8Nässjö OK 11:42:07+16:05
1. Daniel Johansson26:453+1:3226:453+1:32
2. Helena Karlsson28:176+6:5055:024+1+5:16+3:44
3. Åsa Flink-Svensson47:0515+15:581:42:078+4+16:05+10:49
9OK Vivill 11:48:46+22:44
1. Helen Ahlstrand37:5613+12:4337:5613+12:43
2. Lea Friberg38:4012+17:131:16:3610-3+26:50+14:07
3. Marcus Josefsson32:103+1:031:48:469-1+22:44-4:06
10Växjö OK 22:02:21+36:19
1. Fredrik Elingfors31:499+6:3631:499+6:36
2. Johanna Lindén44:3514+23:081:16:2490+26:38+20:02
3. Ulf Carlsson45:5713+14:502:02:2110+1+36:19+9:41
11SOK Viljan 12:06:25+40:23
1. Martina Sturek46:3918+21:2646:3918+21:26
2. Elisabet Mikkelsen33:329+12:051:20:1112-6+30:25+8:59
2. Marie Mikkelsen33:4910+12:221:20:1112-6+30:25+8:59
3. Emmelie Tyrberg46:1414+15:072:06:2511-1+40:23+9:58
12Västerviks OK 12:07:17+41:15
1. Mario Matanovic37:3012+12:1737:3012+12:17
2. Ann-Katrin Johansson51:2716+30:001:28:5714+2+39:11+26:54
3. Johan Stark38:209+7:132:07:1712-2+41:15+2:04
13OK Vivill 22:09:55+43:53
1. Charlotte Josefsson38:0514+12:5238:0514+12:52
2. Annika Isidorsson38:4213+17:151:16:4711-3+27:01+14:09
3. Therese Friberg53:0816+22:012:09:5513+2+43:53+16:52
14Växjö OK 12:18:13+52:11
1. Johan Niklasson44:3715+19:2444:3715+19:24
2. Maria Kroksmyr49:2315+27:561:34:00150+44:14+24:50
3. Lars Eklund44:1312+13:062:18:1314-1+52:11+7:57
15Emmaboda Verda OK 22:27:40+1:01:38
1. Sven-Olof Larsson46:2517+21:1246:2517+21:12
2. Joakim Ekdahl37:2911+16:021:23:5413-4+34:08+12:56
3. Siv Larsson1:03:4618+32:392:27:4015+2+1:01:38+27:30
16Nybro OK 22:57:18+1:31:16
1. Linda Petersson45:5016+20:3745:5016+20:37
2. Ann-Mari Johansson1:11:3917+50:121:57:29160+1:07:43+47:06
3. Stina Alriksson59:4917+28:422:57:18160+1:31:16+23:33
Kexholms SK 1ej godkänd
1. Markus Ljungqvist26:422+1:2926:422+1:29
2. Axel Erikssonej godkändej godkänd
3. Björn Karlsson34:166+3:09ej godkänd
Nybro OK 1ej start
1. Rasmus Johansson28:186+3:0528:186+3:05
2. ej startej start
3. Jonathan Johansson43:3711+12:30ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser