Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Råbockalången

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Råbockalången
Arrangörsorganisation: Hjärnarps OL
Datum: söndag 4 november 2018

Öppen motion 3

3 040 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK24:31Ladda ner rutt i gpx-format
2Anders PeterssonNyköpings OK28:18+3:47
3Wilde HedinIS Skanne34:27+9:56
4Torun HedinIS Skanne34:30+9:59
5Katja HedinIS Skanne34:37+10:06
6Marie JohanssonOK Gynge36:47+12:16
7Annika NilssonEslövs FK37:54+13:23
8Caroline LindströmHelsingborgs SOK39:50+15:19
9Ella FranzonHelsingborgs SOK41:39+17:08
10Conny FranzonHelsingborgs SOK41:40+17:09
11Jurgita PrakapieneBigfoot42:51+18:20
12Anette NilssonTormestorps IF43:25+18:54
13Ingrid NilssonVäxjö OK43:46+19:15
14Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK44:53+20:22
15Alma KjellénHelsingborgs SOK45:13+20:42
16Sofia EdmanHelsingborgs SOK45:18+20:47
17Åsa StricklandKlubblös45:41+21:10
18Hedda ÅbergLunds OK46:00+21:29
19Tora LarssonYstads OK46:54+22:23
20Gunilla MårtenssonSimrishamns OK47:04+22:33
21Lars MattssonOK Tyringe47:52+23:21
22August MagnussonLaholms IF OK49:24+24:53
23Emil MårtenssonÖrkelljunga FK50:45+26:14
24Arvid JohanssonHelsingborgs SOK52:54+28:23
25Lena JohanssonHelsingborgs SOK53:02+28:31
26Johan HedinIS Skanne54:27+29:56
27Lisa KjellénHelsingborgs SOK54:36+30:05
28Anna-Stina ArnessonIK Dran1:03:13+38:42
29Hellevi AlnervikIS Kullen1:03:39+39:08
30Asta NilssonHärlövs IF1:04:15+39:44
31Karin LindénIS Kullen1:12:10+47:39
32Margareta HeldFK Åsen1:20:15+55:44
33Malte FranzonHelsingborgs SOK1:20:33+56:02
34Ulrika FranzonHelsingborgs SOK1:20:35+56:04
35Ulla KarlssonOK Tyringe1:24:51+1:00:20
36Mona LindelöfKlubblös1:52:40+1:28:09
37Leif GunnarssonKlubblös2:18:51+1:54:20
Elin WulffOK Kompassenej godkänd
Roger LindénOK Kompassenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser