Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Råbockalången

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Råbockalången
Arrangörsorganisation: Hjärnarps OL
Datum: söndag 4 november 2018

Öppen motion 5

3 620 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Fredrik NilssonFK Snapphanarna28:20
2Hans KulstadSkåneslättens OL29:52+1:32
3Desirée SegerslättSkåneslättens OL33:38+5:18
4Thomas NilssonFK Snapphanarna35:01+6:41
5Ola SvenssonFK Åsen35:08+6:48
6Thomas PeterssonNyköpings OK35:45+7:25
7Mikael AnderssonHelsingborgs SOK37:01+8:41
8Jerker NilssonOK Älme37:19+8:59
9Erik PålssonOK Kontinent38:55+10:35
10Filip GrimsholmHalmstad OK39:18+10:58
11Håkan LejonLaholms IF OK39:25+11:05
12Niklas GustafsonLunds OK41:13+12:53
13Lotta HanssonOK Kontinent41:37+13:17
14Ann-Louise JohanssonMalmö OK41:59+13:39
15Kajsa AspegrenOK Kontinent42:03+13:43
16Heidi HedinIS Skanne42:55+14:35
17Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg43:11+14:51
18Magnus EliassonFK Friskus-Varberg43:16+14:56
19Hans BirganderHelsingborgs SOK43:18+14:58Ladda ner rutt i gpx-format
20Anna NilssonHästveda OK43:50+15:30
21Cornelia MöllerOK Kontinent44:38+16:18
22Kristina PerssonHalmstad OK45:49+17:29
23Anders PerssonHelsingborgs SOK46:32+18:12
24Sven-Otto JönssonEslövs FK47:27+19:07
25Rickard DahlOK Torfinn47:40+19:20
26Kerstin DahlHärlövs IF47:59+19:39
27Anders RongbyHästveda OK49:05+20:45
28Katarina FränkelIFK Göteborg50:11+21:51
29Emma LundgrenFalköpings AIK OK51:55+23:35
30Anders ElvlandHalmstad OK53:07+24:47
31Marie SvennerudKarlskrona SOK55:23+27:03
32Lena TebringOK Kompassen55:30+27:10
33Jesper PerssonMalmö OK56:38+28:18
34Lea PalmEslövs FK56:45+28:25
35Karin KarlssonHalmstad OK57:47+29:27
36Lars JohanssonKlubblös57:55+29:35
37Kerstin StrömbergKlubblös58:21+30:01
38Eva KarlssonOK Nackhe1:01:08+32:48
39Jan-Åke KarlssonOK Norrvirdarna1:04:14+35:54
40Karin VidarssonOK Nackhe1:06:52+38:32
41Ross PedersenKlubblös1:08:36+40:16
42Jeanette HenningssonLunds OK1:10:18+41:58
43Lennart MagnussonLaholms IF OK1:13:01+44:41
44Ida BenattiSkåneslättens OL1:20:16+51:56
Henrik BengtssonFK Snapphanarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser