Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nackheträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nackheträffen
Arrangörsorganisation: OK Nackhe
Datum: lördag 31 mars 2018

D21

6 975 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrine BenjaminsenLillomarka OL51:337:23
2Andrea SvenssonOK Tisaren55:11+3:387:54
3Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK56:01+4:288:01
4Amanda HanssonBredaryds SOK56:28+4:558:05
5Agnes LeoHalden SK58:06+6:338:19
6Maria MagnussonSävedalens AIK59:29+7:568:31
7Eva JurenikovaHalden SK1:01:31+9:588:49
8Amanda LeoBredaryds SOK1:06:07+14:349:28
9Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK1:06:42+15:099:33
10Lovisa LemanGöteborgs SK1:07:35+16:029:41
11Emma AnderssonSävedalens AIK1:10:08+18:3510:03
12Lisa JohanssonOK Tranan1:13:06+21:3310:28
13Sofie SöderblomFalkenbergs OK1:14:27+22:5410:40
14Frida AnderssonFalkenbergs OK1:20:52+29:1911:35
15Lisa WeimannFalköpings AIK OK1:32:04+40:3113:11
Moa HanssonBredaryds SOKej start
Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarnaej start

H21

9 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:00:586:11
2Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OK1:01:18+0:206:13
3Albin AnderssonMarkbygdens OK1:02:02+1:046:17
4Andreas HöyeFredrikstad SK1:02:32+1:346:20
5Mats NordbrødenHalden SK1:04:03+3:056:30
6Matthieu PuechHalden SK1:04:11+3:136:30
7Martin HederskogIFK Umeå1:04:27+3:296:32
8Edvin CarlssonMarkbygdens OK1:05:40+4:426:40
9Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:06:07+5:096:42
10Håkan AnderssonHalmstad OK1:10:54+9:567:11
11Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:14:50+13:527:35
12Gustav BoquistIK Uven1:14:53+13:557:36
13Loke AgmarkenHalmstad OK1:18:53+17:558:00
14Niclas StåhlFalköpings AIK OK1:21:46+20:488:18
15Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:22:32+21:348:22
16Patrik OttossonGävle OK1:26:09+25:118:44
17Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:34:32+33:349:35
Love BerzellOK Ravinenutgått
Eskil KinnebergIFK Göteborg Orienteringej start

H21 Kort

7 725 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK1:01:417:59
2Anton HemlinIK Uven1:10:50+9:099:10
3Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:11:41+10:009:16
4Johan HagströmFalkenbergs OK1:30:53+29:1211:45
Ola SöderblomFalkenbergs OKej godkänd

D20

5 325 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amelia SkalbergBredaryds SOK53:089:58
2Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK55:49+2:4110:28
3Emelie KarlssonSävedalens AIK58:45+5:3711:01
4Olivia LönkvistOK Vivill1:12:05+18:5713:32
5Anna NordholmSävedalens AIK1:18:21+25:1314:42
6Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:18:41+25:3314:46
Alice HultinOK Löftanej start

H20

7 425 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK49:216:38
2Oscar JohanssonKarlskrona SOK53:04+3:437:08
3Johan OlsonIK Uven53:37+4:167:13
4Jonas TofteredIF Rigor56:30+7:097:36
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarnaej start
Olle JosarpOK Tisarenej start

D18

4 875 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia RajanIFK Lidingö SOK41:178:28
2Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK41:28+0:118:30
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK42:06+0:498:38
4Emilia EngelOK Ravinen45:54+4:379:24
5Linnea SkalbergBredaryds SOK51:37+10:2010:35
6Lovisa RingHalmstad OK53:19+12:0210:56
7Lovisa JohanssonKarlskrona SOK54:42+13:2511:13
8Paulina JägstedtHalmstad OK1:08:46+27:2914:06
9Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:09:01+27:4414:09
10Elin CarlssonIK Trenne Ullared1:23:50+42:3317:11
11Lovisa LagerHalmstad OK1:29:45+48:2818:24
Vendela LönkvistOK Vivillej start

H18

6 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan42:156:33
2Filip BengtssonOK Orion42:31+0:166:35
3Carl JosefssonSävedalens AIK43:01+0:466:40
4Hugo SetthagenOK Tranan43:08+0:536:41
5Olof LjunggrenLinköpings OK43:56+1:416:48
6Tim JohanssonFK Friskus-Varberg45:22+3:077:02
7Thorsten SvenssonFinspångs SOK47:25+5:107:21
8Per NordholmSävedalens AIK52:27+10:128:07
9Noah BechtelFK Friskus-Varberg1:11:42+29:2711:06
Adrian VartiaOK Löftanej start
Klas JohanssonOK Trananej start
Axel OlssonIF Hagenej start
Axel BlomFrölunda OLej start

D16

4 275 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK31:127:17
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK31:44+0:327:25
3Emma ErikssonEksjö SOK36:10+4:588:27
4Klara PerssonHalmstad OK36:52+5:408:37
5Linn AldénOK Roxen40:18+9:069:25
6Olivia AspIFK Göteborg Orientering42:16+11:049:53
7Thilda SeldénIF Rigor47:06+15:5411:01
8Unni GranforsIF Rigor47:14+16:0211:02
9Emma EliassonFK Friskus-Varberg53:37+22:2512:32
10Emma IsidorssonOK Vivill1:04:23+33:1115:03
11Matilda ÅkessonOK Landehof1:14:23+43:1117:23
12Alva WallinIK Trenne Ullared1:17:23+46:1118:06
13Emmy WallinFalkenbergs OK1:28:21+57:0920:39

H16

5 625 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK44:047:50
2Albin PerssonHalmstad OK44:41+0:377:56
3Anton GunnarssonBredaryds SOK48:27+4:238:36
4Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK48:30+4:268:37
5Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK50:55+6:519:03
6Emil RavakkoSävedalens AIK51:32+7:289:09
7Emil JägstedtHalmstad OK56:18+12:1410:00
8David JohanssonFK Friskus-Varberg1:20:55+36:5114:23
9Alex JohanssonFK Friskus-Varberg1:21:31+37:2714:29
10Gustav BohmanOK Orinto1:25:00+40:5615:06
Alfred ErdeliusIF Rigorej start
Arvid LundqvistHalmstad OKej start
Axel BechtelFK Friskus-Varbergej start

H16 Kort

3 875 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus JohanssonOK Stigen54:2614:02
2Alexander WestlingFK Friskus-Varberg1:06:17+11:5117:06

D14

3 825 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK33:428:48
2Maja KarmstigFK Friskus-Varberg40:24+6:4210:33
3Ella PetterssonSävedalens AIK41:13+7:3110:46
4Marta TörnströmFK Friskus-Varberg45:22+11:4011:51
5Olivia EngelOK Ravinen49:59+16:1713:04
6Sarah RoomanTrol Belgium50:23+16:4113:10
7Tilde BlomOK Nackhe54:07+20:2514:08
8Ida AnderssonOK Löftan58:20+24:3815:15
9Kristina BohmanOK Orinto1:13:35+39:5319:14

H14

3 825 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK27:207:08
2Victor BeischerIK Uven29:50+2:307:47
3Tobias JohanssonOK Löftan30:42+3:228:01
4Simon BååthSävedalens AIK31:04+3:448:07
5Victor HanssonOK Löftan33:04+5:448:38
6Melker ÅkessonOK Landehof34:09+6:498:55
7Isak BengtssonOK Lindéna35:34+8:149:17
8William RönnborgIK Uven35:49+8:299:21
9Adam SjööarvOK Nackhe36:07+8:479:26
10Johan Wall JungbjerGöteborgs SK37:40+10:209:50
11David MorénHjärnarps OL38:26+11:0610:02
12Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb38:39+11:1910:06
13Karl GranforsOK Landehof39:04+11:4410:12
14Isak JohanssonOK Gisle42:53+15:3311:12
15Emil SeldénIF Rigor46:26+19:0612:08
16Love PerssonMalmö OK47:07+19:4712:19
17Edvin AlexanderssonIF Rigor50:15+22:5513:08
18Liam JohanssonIF Hagen54:12+26:5214:10
19Jakob AspIFK Göteborg Orientering57:43+30:2315:05
Jonathan RundqvistOK Nackheej godkänd
Simon CorneliussonOK Löftanutom tävlan
Albin PaulssonOK Löftanej start
Gustav LundqvistHalmstad OKej start
Hugo ÅkerbergOK Löftanej start
Gustav AnderssonOK Löftanej start
Oskar BlomOK Löftanej start

D14 Kort

2 825 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LundqvistFK Friskus-Varberg37:1713:11
2Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg40:27+3:1014:19
3Lilly ChristieSnättringe SK1:17:55+40:3827:34

H14 Kort

2 875 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin ErikssonAnnebergs GIF27:349:35
Filip CarlqvistFK Friskus-Varbergej start

D12

2 875 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb27:519:41
2Hanna MorénHjärnarps OL32:02+4:1111:08
3Julia LönnHalmstad OK32:05+4:1411:09
4Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg34:35+6:4412:01
5Alice WernklevIK Ymer36:55+9:0412:50
6Emy HjertströmFK Friskus-Varberg37:20+9:2912:59
7Agnes JohanssonIF Hagen38:21+10:3013:20
8Emma PerssonHalmstad OK39:13+11:2213:38
9Ebba SkullmanLinköpings OK40:03+12:1213:55
10Lova JohanssonFK Friskus-Varberg41:02+13:1114:16
11Signe JohanssonFK Friskus-Varberg42:54+15:0314:55
12Mira WallinFalkenbergs OK45:04+17:1315:40
13Jenny SeverinssonHylte OK48:13+20:2216:46
14Elin AnderssonOK Löftan50:59+23:0817:44
15Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg51:38+23:4717:57
Lisa Hafstad WallanderBrattås CKej start

H12

2 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor FischerOK Linné23:168:37
2Emil SkeppSävedalens AIK27:27+4:1110:10
3Noah HedenblomSjövalla FK30:03+6:4711:07
4Filip HanssonOK Löftan31:00+7:4411:28
5Isak TörnströmFK Friskus-Varberg34:51+11:3512:54
6Samuel DahlbergIK Trenne Ullared35:42+12:2613:13
7Oliver CarlidenHalmstad OK36:00+12:4413:19
8Linus BååthSävedalens AIK36:08+12:5213:22
9Andy GranforsIF Rigor39:13+15:5714:31
10Albin SvenssonFK Herkules43:10+19:5415:59
11Walter HällåsOK Löftan51:53+28:3719:12
12Viggo WallinIK Trenne Ullared53:38+30:2219:51
Joel AhlbergOK Linnéej godkänd
Alvar AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Gabriel EkströmHalmstad OKej start
Isak ÖgrenSävedalens AIKej start

D12 Kort

2 525 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL26:5710:40
2Kerstin ChristieSnättringe SK45:58+19:0118:12
3Agnes BestermanIK Trenne Ullared55:56+28:5922:09

H12 Kort

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin LönkvistOK Vivill45:5918:01

D10

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg27:0510:50
2Hilma TrofastJönköpings OK27:26+0:2110:58
3Agnes PaulssonOK Löftan36:32+9:2714:36
4Sara LönnHalmstad OK38:49+11:4415:31
Cornelia HällåsOK Löftanej godkänd
Ella AnderssonOK Löftanutgått

H10

2 575 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg28:5111:12
2William BjörnbeckerSjövalla FK30:33+1:4211:51 Ladda ner rutt i gpx-format
3Joar AnderssonVäxjö OK33:00+4:0912:48
4Hugo CorneliussonOK Löftan33:06+4:1512:51
5Herman PetterssonSävedalens AIK35:04+6:1313:37
6Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg36:03+7:1213:59
7Anton KarlssonUlricehamns OK37:34+8:4314:35
8Gustav KarlssonUlricehamns OK37:39+8:4814:37

D35

6 225 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofi ThorsellVästerås SOK1:05:3510:32
2Eva GustafssonVäxjö OK1:19:04+13:2912:42

H35

7 675 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik WeihardSävedalens AIK57:407:30
2Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb1:01:08+3:287:57
3Albin AnderssonVäxjö OK1:05:13+7:338:29
4Jonas LindholmCentrum OK1:06:40+9:008:41 Ladda ner rutt i gpx-format
5Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:20:59+23:1910:33
6Daniel SeverinssonHalmstad OK1:32:27+34:4712:02
Jonas FagerholmHalmstad OKej start

D40

5 025 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina WildheimMölndal Outdoor IF51:4310:17
2Katrin SkeppSävedalens AIK52:07+0:2410:22
3Pernilla AlexanderssonIF Rigor53:07+1:2410:34
4Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb54:52+3:0910:55
5Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL57:33+5:5011:27
6Linda HedenblomSjövalla FK59:10+7:2711:46
7Jenny JohanssonOK Gisle1:01:49+10:0612:18
8Camilla StengrenFalkenbergs OK1:03:01+11:1812:32
9Sara JägstedtHalmstad OK1:20:51+29:0816:05

H40

7 625 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias KarlssonIK Trenne Ullared54:107:06
2Martin PetterssonSävedalens AIK54:57+0:477:12
3Sven GranforsOK Landehof57:12+3:027:30
4Fredrik PerssonHalmstad OK59:04+4:547:44
5Mikael TrofastJönköpings OK1:06:54+12:448:46
6Anders BestermanIK Trenne Ullared1:10:17+16:079:13
7Patrik CorneliussonOK Löftan1:12:35+18:259:31
8Magnus WallinIK Trenne Ullared1:13:18+19:089:36
9Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:15:20+21:109:52
Peter WernklevIK Ymerej start
David HellerströmFK Friskus-Varbergej start
Henrik BengtssonFalkenbergs OKej start

D45

3 875 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen33:118:33
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK33:48+0:378:43
3Camilla EngelOK Ravinen35:02+1:519:02
4Annika JohanssonOK Tranan35:10+1:599:04
5Camilla ÖhgrenSävedalens AIK36:22+3:119:23
6Åsa JosarpFK Friskus-Varberg38:19+5:089:53
7Camilla HolmqvistOK Stigen39:12+6:0110:06 Ladda ner rutt i gpx-format
8Kristel MertensTrol Belgium41:30+8:1910:42
9Ulrika GranforsIF Rigor43:25+10:1411:12
10Lotta MorénHjärnarps OL46:32+13:2112:00
11Maria AspIFK Göteborg Orientering49:08+15:5712:40
12Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared50:25+17:1413:00
13Malin JohanssonFK Friskus-Varberg50:40+17:2913:04
14Anna RönnborgIK Uven50:46+17:3513:06
15Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared50:57+17:4613:08
Kristina LjunggrenLinköpings OKej start

H45

6 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK43:146:51
2Mattias GunnarssonBredaryds SOK45:49+2:357:16
3Ola JodalGöteborg-Majorna OK46:14+3:007:20
4Åke LjunggrenLinköpings OK51:49+8:358:13
5Lennart BengtssonFalkenbergs OK51:54+8:408:14
6Ulf JohanssonOK Gisle52:35+9:218:20
7Thomas JosarpFK Friskus-Varberg52:38+9:248:21
8Fredrik BergIF Rigor54:32+11:188:39
9Magnus HanssonOK Löftan56:20+13:068:56
10Urban BromsFK Friskus-Varberg58:20+15:069:15
11Torbjörn LönkvistOK Vivill1:04:44+21:3010:16
12Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK1:06:00+22:4610:28
13Joakim ÅkessonOK Landehof1:09:07+25:5310:58
14Andreas FischerOK Linné1:10:03+26:4911:07
15Magnus TrofastBredaryds SOK1:14:43+31:2911:51
16Ronnie BohmanOK Orinto1:16:10+32:5612:05
17Lennart MorénHjärnarps OL1:17:00+33:4612:13
18Mats RönnborgIK Uven1:24:34+41:2013:25
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Peter AspIFK Göteborg Orienteringej start
Mikael LundqvistHalmstad OKej start
Emil ErdeliusIF Rigorej start

D50

3 675 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina SkalbergBredaryds SOK34:489:28
2Anna ErikssonOK Landehof37:08+2:2010:06
3Kristina JohanssonBredaryds SOK40:58+6:1011:08
4Annika JosefssonKarlskrona SOK41:46+6:5811:21
5Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK41:47+6:5911:22
6Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK43:04+8:1611:43
7Anne JohanssonKarlskrona SOK43:14+8:2611:45
8Ulrika BacklundDalaportens OL46:57+12:0912:46
9Lena TuressonBurseryds IF49:02+14:1413:20
10Katarina AlmehedFrölunda OL51:12+16:2413:55
11Lucy LouTibro OK1:12:42+37:5419:46
12Maria AhlbergNorbergs OK1:31:49+57:0124:59
Karin JägrydSkåneslättens OLej start

H50

6 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonOK Löftan42:207:03
2Kjell ObergerIFK Lidingö SOK44:02+1:427:20
3Mikael ÖhgrenSävedalens AIK45:30+3:107:35
4Per KällvikÅmåls OK45:55+3:357:39
5Odd WallumSävedalens AIK48:14+5:548:02
6Niclas AnderssonMarkbygdens OK49:01+6:418:10
7Peter AronssonFK Friskus-Varberg51:05+8:458:30
8Magnus RajanIFK Lidingö SOK51:13+8:538:32
9Gert WildheimFK Friskus-Varberg52:40+10:208:46
10Mattias BååthSävedalens AIK53:31+11:118:55
11Richard BlomFrölunda OL53:35+11:158:55
12Ulf AlmehedFrölunda OL57:59+15:399:39
13Ulf JohanssonKarlskrona SOK58:30+16:109:45
14Jan TuressonBurseryds IF59:23+17:039:53
15Erik RuotsalainenFrölunda OL59:49+17:299:58
16Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:00:36+18:1610:06
17Per GerdleHalmstad OK1:02:26+20:0610:24
18Stefan JohanssonBredaryds SOK1:04:45+22:2510:47
19Per JohanssonOK Reftele1:06:05+23:4511:00
20Kennet HorvathHalmstad OK1:08:17+25:5711:22
21Leif HagmanIK Uven1:14:28+32:0812:24
22Mats DahlrotIK Uven1:22:44+40:2413:47
Anders JägrydSkåneslättens OLej start
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orienteringej start
Jonas HultinOK Löftanej start

D55

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules34:218:48
2Lena ErikssonElfsborg SOK39:17+4:5610:04
3Christina SöderblomÄtrans IF43:21+9:0011:06
4Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF43:38+9:1711:11
5Sofie NylanderOK Kåre57:03+22:4214:37
6Ingvor JohanssonFalkenbergs OK1:08:42+34:2117:36
Lena RunessonOK Vivillej start
Annika AasaIK Uvenej start
Christina MalmqvistFalkenbergs OKej start

H55

5 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK42:217:54
2Bertil ÅkessonMarkbygdens OK44:05+1:448:14
3Magnus JosefssonSävedalens AIK50:27+8:069:25
4Stefan OlofssonOK Gisle51:26+9:059:36
5Mikael BacklundDalaportens OL53:09+10:489:56
6Pär ClaessonSävedalens AIK53:57+11:3610:05
7Lars GreilertHaninge SOK55:34+13:1310:23
8Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared1:04:13+21:5212:00
9Ingemar MånssonRonneby OK1:06:31+24:1012:25
10Mikael HanssonBredaryds SOK1:06:44+24:2312:28
11Bosse WiggeDomnarvets GOIF1:06:57+24:3612:30
12Clas BörjessonIK Uven1:07:52+25:3112:41
13Johan KarlssonNorbergs OK1:17:08+34:4714:25

D60

3 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie RöllikeOK Lindéna42:5312:59
2Anita EklöfIK Ymer45:39+2:4613:50 Ladda ner rutt i gpx-format
3Marianne ThorssonIK Trenne Ullared45:44+2:5113:51
4Marianne KlassonUlricehamns OK47:36+4:4314:25
5Eva. AndreassonMarkbygdens OK48:50+5:5714:47
6Maria AnderssonBredaryds SOK56:18+13:2517:03
7Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg1:01:49+18:5618:43
8Anita KarlssonOskarströms OK1:10:15+27:2221:17

H60

4 925 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan ErikssonHylte OK48:299:50
2Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF49:08+0:399:58
3Mats LindqvistSävedalens AIK50:39+2:1010:17
4Björn KarlssonHalmstad OK57:33+9:0411:41 Ladda ner rutt i gpx-format
5Lars RunessonOK Vivill1:00:50+12:2112:21
6Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:04:37+16:0813:07
7Bengt KlassonUlricehamns OK1:13:34+25:0514:56

D65

3 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela NelsénFalkenbergs OK41:3612:48
2Maria NordwallOK Kolmården42:14+0:3812:59
3Margareta JohanssonHalmstad OK42:42+1:0613:08
4Maria NorellFrölunda OL43:55+2:1913:30
5Eva PetterssonVäxjö OK44:56+3:2013:49
6Karin AxelssonIK Uven48:54+7:1815:02
7Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK51:00+9:2415:41

H65

4 525 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL43:419:39
2Kent KardellLjungskile FK44:23+0:429:48
3Bo HerderssonMarkbygdens OK44:34+0:539:50
4Kenneth WalterssonBredaryds SOK44:52+1:119:54
5Björn JägerströmIK Uven46:36+2:5510:17
6Håkan WinnbergIK Trenne Ullared47:23+3:4210:28
7Stanley MattssonIK Uven47:45+4:0410:33
8Arne AnderssonBredaryds SOK53:19+9:3811:46
9Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb54:23+10:4212:01
10Håkan AnderssonMarkbygdens OK57:49+14:0812:46
11Lennart JakobssonTibro OK1:00:11+16:3013:18
12Hans TrofastTenhults SOK1:04:15+20:3414:11
13Lennart AnderssonGöteborgs SK1:05:16+21:3514:25
Göran BengtssonTockarps IKej start

D70

3 075 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof47:2415:24
2Ulla LingJönköpings OK49:46+2:2216:11
3Lena JönssonLaholms IF OK51:09+3:4516:38
4Rosa JohanssonIK Uven53:37+6:1317:26
5Kerstin JohanssonMarkbygdens OK53:48+6:2417:29
6Kerstin ErnvidUlricehamns OK54:11+6:4717:37
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK58:23+10:5918:59
8Göta SeverinssonHylte OK58:37+11:1319:03
9Barbro BengtssonOskarströms OK58:39+11:1519:04
10Carola AnderssonOK Löftan1:02:31+15:0720:19
11Maja-Lisa HanssonOK Lindéna1:03:26+16:0220:37
12Hjördis ErlandssonOK Lindéna1:15:14+27:5024:27

H70

4 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering41:3910:24
2Benny IvarssonFjärås AIK43:59+2:2010:59
3Kjell ErlandssonOK Lindéna44:12+2:3311:03
4Kjell JeppsonIF Rigor54:21+12:4213:35
5Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK54:27+12:4813:36
6Bengt MattssonOK Orinto56:02+14:2314:00
7Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:00:37+18:5815:09
8Sture GrytheimElfsborg SOK1:02:26+20:4715:36
9Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:05:37+23:5816:24
Nils KarlssonVäxjö AISej godkänd
Hans CarlstedtSävedalens AIKej start

D75

2 975 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer42:3814:19
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK58:55+16:1719:48
Gun LarssonOK Lindénaej start

H75

3 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK43:3813:13
2Magne HagströmFrölunda OL49:06+5:2814:52
3Bengt-Åke SvenssonIK Ymer49:29+5:5114:59
4Ivan ErnvidUlricehamns OK49:30+5:5215:00
5Karl-Axel JohanssonIK Uven53:30+9:5216:12
6Ingvar BengtssonOskarströms OK59:15+15:3717:57
7Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:03:28+19:5019:13
8Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:08:03+24:2520:37
9Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:11:23+27:4521:37

D80

2 425 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven44:5518:31
2Barbro VallinKungälvs OK47:40+2:4519:39
3Gunni EkbergÄtrans IF1:01:53+16:5825:31
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej start

H80

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK42:5713:51
2Stig JohanssonHalmstad OK56:05+13:0818:05
3Kurt RydinOK Tranan59:50+16:5319:18
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:00:27+17:3019:30
5Bernt LarssonOK Lindéna1:02:51+19:5420:16
6Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:12:15+29:1823:18
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKej start
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej start

Inskolning

1 875 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Majvi BaeckOK Nackhefullföljt
Ellen BengtssonFalkenbergs OKfullföljt
Nova CarlidenHalmstad OKfullföljt
Ebba FranssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Märta JohanssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Ebba LennartssonÄtrans IFfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Lova NygrenOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Jonathan RexOK Landehoffullföljt
Filip ThorsellVästerås SOKfullföljt
Vidar WallinIK Trenne Ullaredfullföljt
Edvin ÅhlénOK Österåkerfullföljt

U1

1 925 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob AnderssonOK Löftan21:5111:21
2Alvar HedenblomSjövalla FK22:39+0:4811:45
3Hugo BestermanIK Trenne Ullared23:50+1:5912:22
4Frank BaeckOK Nackhe25:41+3:5013:20
5Oscar GripFalkenbergs OK32:12+10:2116:43
6Alma TrofastJönköpings OK34:47+12:5618:04
7Stina AnderssonOK Löftan35:09+13:1818:15
8Alfred KarlssonFalkenbergs OK35:21+13:3018:21
8Vera WildheimMölndal Outdoor IF35:21+13:3018:21
10Moa JohanssonOK Gisle35:47+13:5618:35
11Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb40:56+19:0521:15

U2

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb31:3112:07
2Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg32:08+0:3712:21
3Folke FranssonFK Friskus-Varberg41:10+9:3915:50
4Saga WildheimMölndal Outdoor IF43:06+11:3516:34
5Vilma RingHalmstad OK46:06+14:3517:43
6Filip PerssonMalmö OK51:15+19:4419:42
7Alve NygrenOK Gläntan Vessigebro54:50+23:1921:05
8Axel MagnussonHalmstad OK1:01:02+29:3123:28
9Elsa KarlssonFalkenbergs OK1:02:08+30:3723:53
10Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL1:04:25+32:5424:46
11Rasmus GripFalkenbergs OK1:14:39+43:0828:42
12Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:35:08+1:03:3736:35

Öppen motion 1

2 675 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta BohmanOK Orinto1:00:0022:25
2Stefan OdelbergIK Ymer1:30:52+30:5233:58

Öppen motion 2

3 725 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Paula Nygrenklubblös50:4513:37
Izabelle BertilssonOK Nackheej godkänd

Öppen motion 3

2 875 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxelssonOK Gläntan Vessigebro29:5010:22
2Renita PåsseIF Hagen35:57+6:0712:30
3Matilda RundqvistOK Nackhe38:17+8:2713:18
4Adam SamuelssonFalköpings AIK OK42:51+13:0114:54
5Martina BengtssonFK Friskus-Varberg44:09+14:1915:21
6Monica NilssonÄtrans IF45:12+15:2215:43
7Katharina MyrénIK Trenne Ullared46:16+16:2616:05
8Christer NelsénFalkenbergs OK46:31+16:4116:10
9Eva ErikssonFK Friskus-Varberg49:39+19:4917:16
10Kristina HellerströmFK Friskus-Varberg53:29+23:3918:36
11Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg53:33+23:4318:37
12Kristina TellqvistIK Dran53:36+23:4618:38
13Reijo MukkalaHalmstad OK56:31+26:4119:39
14Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg1:00:41+30:5121:06
15Ulrika CarlqvistFK Friskus-Varberg1:00:45+30:5521:07
16Julia TellqvistIK Dran1:02:34+32:4421:45
17Sören AnderssonIK Dran1:02:44+32:5421:49
18Bo AnderssonOK Löftan1:05:23+35:3322:44
19Lotta LemanGöteborgs SK1:06:12+36:2223:01
20Ingela MårtenssonIK Trenne Ullared1:10:23+40:3324:28
Sebastian FrickOK Nackheej godkänd
Ulf JönssonLaholms IF OKej godkänd

Öppen motion 4

5 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel FrantzichFalkenbergs OK47:549:18
2Mikael NilssonFK Friskus-Varberg59:24+11:3011:32
3Martin WiklundFalkenbergs OK1:09:55+22:0113:34
4Filip GrimsholmHalmstad OK1:10:04+22:1013:36
5Erika BengtssonBredaryds SOK1:27:51+39:5717:03
Karin ÅkessonOK Landehofej godkänd

Öppen motion 5

3 700 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda CorneliussonOK Löftan44:0111:53
2Johanna RönnqvistOK Löftan45:40+1:3912:20
3Michael FranssonFK Friskus-Varberg46:05+2:0412:27
4James ChristieSnättringe SK48:04+4:0312:59
5Daniel HällåsOK Löftan48:57+4:5613:13
6Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg49:28+5:2713:22
7Kurt JohanssonOK Gisle54:10+10:0914:38
8Anna GranforsOK Landehof55:01+11:0014:52
9Annika IsidorssonOK Vivill55:04+11:0314:52
10Frida RönnqvistOK Löftan57:34+13:3315:33
11Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL57:38+13:3715:34
12Annette SeldénIF Rigor57:44+13:4315:36
13Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK58:07+14:0615:42
14Ida ErikssonOK Landehof58:13+14:1215:44
15Lisa ErikssonOK Landehof58:14+14:1315:44
16Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg58:51+14:5015:54
17Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK59:02+15:0115:57
18Kristin FranssonFK Friskus-Varberg59:59+15:5816:12
19Sandra WallinFalkenbergs OK1:00:05+16:0416:14
20Stefan ClaessonOK Stigen1:02:05+18:0416:46
21Amanda BeckmanOK Nackhe1:02:13+18:1216:48
22Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:03:29+19:2817:09
23Anneli ChristieSnättringe SK1:05:06+21:0517:35
24Chalotte NordlindOK Nackhe1:05:15+21:1417:38
25Gertie OdelbergIK Ymer1:30:12+46:1124:22

Öppen motion 6

5 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LorénOK Frisene59:4010:01
2Anders IvarssonFK Friskus-Varberg1:02:48+3:0810:33
3Jonas NielsenOK Skogshjortarna1:07:10+7:3011:17
4Jan SamuelssonFalköpings AIK OK1:08:01+8:2111:25
5Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering1:08:32+8:5211:31
6Jenny AnderssonÄtrans IF1:12:59+13:1912:15
7Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:13:46+14:0612:23
8Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:21:58+22:1813:46
Susanne AndreassonGöteborgs SKej godkänd
Anita Karlssonklubblösej godkänd
Elis Kummel WelterOK Linnéej godkänd

Öppen motion 7

3 775 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar BenjaminsenLillomarka OL33:298:52
2Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg33:31+0:028:52
3Per SvenssonFinspångs SOK34:32+1:039:08
4Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK36:06+2:379:33
5Morgan CarlidenHalmstad OK37:42+4:139:59
6Ulrika TofteredIF Rigor38:51+5:2210:17
7Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg39:40+6:1110:30
8Annika LeufvénÅmåls OK40:01+6:3210:36
9Jonas ErikssonHylte OK41:38+8:0911:01
10Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg41:53+8:2411:05
11Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK42:23+8:5411:13
12Annika BechtelFK Friskus-Varberg42:42+9:1311:18
13Sören BremerBoxholm-Mjölby OL44:00+10:3111:39
14Karin ÅhlénOK Österåker44:16+10:4711:43
15Jørn NordbrødenHalden SK44:21+10:5211:44
16Jonas RutbergIK Stern45:03+11:3411:56
17Johan HjertströmFK Friskus-Varberg46:33+13:0412:19
18Fredrik NorellFrölunda OL47:00+13:3112:27
19Frans JohanssonFK Friskus-Varberg48:02+14:3312:43
20Karin GreilertHaninge SOK48:27+14:5812:50
21Pia HjertströmFK Friskus-Varberg48:37+15:0812:52
22Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK50:49+17:2013:27
23Sara SöderblomÄtrans IF51:45+18:1613:42
24Madelene HanssonOK Löftan53:40+20:1114:12
25Jeanette BlomOK Löftan54:05+20:3614:19
26Anders ZederinOK Nackhe54:42+21:1314:29
27Anne TuressonBredaryds SOK55:28+21:5914:41
28Peter HagströmFalkenbergs OK55:47+22:1814:46
29Lisa ErikssonHylte OK56:09+22:4014:52
30Lars ErikssonMarkbygdens OK56:38+23:0915:00
31Pertti HeedOK Orinto56:44+23:1515:01
32Jesper PerssonMalmö OK56:57+23:2815:05
33Anna HagströmFalkenbergs OK57:44+24:1515:17
34Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg58:38+25:0915:31
35Katarina AnderssonÄtrans IF58:56+25:2715:36
36Anna BeischerIK Uven1:00:23+26:5415:59
37Monica NordbrödenHalden SK1:01:07+27:3816:11
38Göran EklövIK Ymer1:06:18+32:4917:33
39Benny JohanssonOK Reftele2:15:56+1:42:2736:00
Kirsten TofteredIF Rigorej godkänd
Birgitte AronssonFK Friskus-Varbergutgått
Odd WallanderBrattås CKej start

Öppen motion 8

5 075 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard SvenssonVästerås SOK45:038:52
2Hugo JohanssonOK Reftele45:27+0:248:57
3Rudy RoomanTrol Belgium46:13+1:109:06
4Marcus ÅhlénFalkenbergs OK50:58+5:5510:02
5Mikael SvenssonFK Herkules51:06+6:0310:04
6Stefan SvenssonBredaryds SOK51:23+6:2010:07
7Erika LindholmCentrum OK51:25+6:2210:07
8Mikael SvärdOskarströms OK52:26+7:2310:19
9Leif SöderlindBredaryds SOK53:10+8:0710:28
10Fredrik ArnessonRinghals IF53:59+8:5610:38
11Mattias PetterssonKlubblös54:03+9:0010:39
12Johan EliassonFalkenbergs OK54:47+9:4410:47
13Filip LemanGöteborgs SK54:48+9:4510:47
14Benny WallinFalkenbergs OK57:33+12:3011:20
15Carina AnderssonFK Friskus-Varberg59:50+14:4711:47
16Johanna HenrikssonFalkenbergs OK1:00:18+15:1511:52
17Thomas BäckströmIF Rigor1:02:33+17:3012:19
18Maria JohanssonOK Löftan1:02:52+17:4912:23
19Kjell JohanssonIF Hagen1:04:38+19:3512:44
20Ove ThorssonIK Trenne Ullared1:04:41+19:3812:44
21Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:06:37+21:3413:07
22Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:08:05+23:0213:24
23Martin EricssonFalkenbergs OK1:09:18+24:1513:39
24Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:09:26+24:2313:40
25Margareta BerghSkarpnäcks OL1:10:16+25:1313:50
26Sebastian MannfolkUlricehamns OK1:14:35+29:3214:41
27Kajsa IsidorssonOK Vivill1:26:02+40:5916:57
28Emelie RönnborgIK Uven1:31:46+46:4318:04
Jan BörjessonFK Friskus-Varbergej godkänd

Öppen motion 9

7 425 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob AnderssonOK Linné43:295:51
2Henrik AnderssonBredaryds SOK54:38+11:097:21
3Johan GullFK Friskus-Varberg55:38+12:097:29
4Olle WinrothOK Löftan55:40+12:117:29
5Fredrik AnderssonIF Rigor59:25+15:568:00
6Peter NordbrødenNTNUI59:39+16:108:02
7Leif SvenssonOK Tisaren1:00:25+16:568:08
8Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering1:05:46+22:178:51
9Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:18:09+34:4010:31
10Hanne FoghFSK Orientering1:24:54+41:2511:26
11Kim FolanderFSK Orientering1:51:52+1:08:2315:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser