Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Södermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Södermanland
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: lördag 19 maj 2018

D21

2 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susen LöschÄrla IF14:106:21
2Johanna EngströmOK Hällen14:54+0:446:40
3Kristin HylanderNyköpings OK15:42+1:327:02
4Ida HylanderNyköpings OK15:54+1:447:07
5Julia DavidssonÄrla IF16:13+2:037:16
6Chantelle HesselbergOK Hällen16:53+2:437:34
7Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF18:00+3:508:04
8Linnéa CarlssonOK Hällen20:59+6:499:24
9Norna MolinOK Klemmingen27:22+13:1212:16
Johanna ÖbergOK Hällenej godkänd

H21

2 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro13:435:24
2Peter ÖbergOK Hällen15:32+1:496:06
3Gustaf SundbüeOK Hällen16:06+2:236:20
4Martin NorrbomSala OK17:34+3:516:54
5Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF17:52+4:097:02
6Carl PramlidOK Klemmingen18:23+4:407:14
7Patrik LindÄrla IF18:31+4:487:17
8Lars-Erik HaslerSurahammars SOK19:10+5:277:32
9Anders GranbergOK Klemmingen19:18+5:357:35
10Magnus FranssonÄrla IF21:41+7:588:32
11Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF21:43+8:008:32
Johan HagströmerOK Hällenej start

D18

1 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma LarssonOK Tor12:507:00
2Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF12:56+0:067:04
3Beatrice ErikssonOK Hällen14:43+1:538:02
4Linnéa GustafssonOK Hällen15:09+2:198:16
5Heidi ForsOK Grip18:46+5:5610:15

H18

2 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip CarlssonNyköpings OK12:475:43
2Albin FalkNyköpings OK13:39+0:526:07
3Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF14:10+1:236:21
4Pontus BierfeldtÄrla IF14:40+1:536:34
5Ludvig HolmqvistOK Tor14:53+2:066:40
6Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF16:07+3:207:13
7Ola EklundKatrineholms OK17:45+4:587:57
8Christopher AnderssonVingåkers OK19:03+6:168:32
Casper HedarOK Torej godkänd

D16

1 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF12:117:10
2Malin BierfeldtÄrla IF12:33+0:227:22
3Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL13:22+1:117:51
4Ida HofstedtTäby OK13:36+1:258:00
5Frida JardingNyköpings OK13:39+1:288:01
6Alice EkNyköpings OK13:56+1:458:11
7Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL14:26+2:158:29
8Emma WesterlundNyköpings OK14:36+2:258:35
9Ella StenilsOK Hällen14:48+2:378:42
10Caroline GuttkeNyköpings OK14:53+2:428:45
11Ingrid OlssonOK Tor15:26+3:159:04
12Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF15:30+3:199:07
13Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF15:44+3:339:15
14Malin HanssonTäby OK17:22+5:1110:12
15Ebba CarneliusOK Hällen17:35+5:2410:20
16Rebecka HaslerSurahammars SOK18:37+6:2610:57
17Agnes OlssonOK Tor18:49+6:3811:04
18Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF19:36+7:2511:31
19Tilde WickströmOK Tor23:30+11:1913:49
20Vera CarlssonOK Hällen31:06+18:5518:17
Josefine JonssonOK Torej godkänd

H16

2 070 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker LundinOK Hällen13:436:37
2Karl LundinOK Hällen14:37+0:547:03
3Edvin HellstenNyköpings OK14:44+1:017:07
4Kasper LagerströmNyköpings OK15:08+1:257:18
5Hugo KindbornOK Hällen15:16+1:337:22
6Isak AnängenNyköpings OK15:20+1:377:24
7Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL15:42+1:597:35
8Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF16:05+2:227:46
9Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL16:51+3:088:08
10Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF17:10+3:278:17
11Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL18:28+4:458:55
12Anton JedarOK Tor18:53+5:109:07
13Axel LindgrenNyköpings OK19:05+5:229:13
14Niklas LönnqvistÄrla IF20:02+6:199:40
15Lukas WibergStora Sundby GoIF20:09+6:269:44
16Olle MolinOK Klemmingen20:10+6:279:44
17Andreas HolmqvistNyköpings OK21:41+7:5810:28
18William VuorinenOK Tor22:38+8:5510:56
19Emil JanssonVingåkers OK24:56+11:1312:02
Ludvig SigrandOK Södertörnej godkänd
Tobias Janzon SjöstedtOK Måsenej godkänd
Joel Aristondo MagnussonOK Torej godkänd
David BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D14

1 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF10:406:42
2Meja AleniusNyköpings OK11:30+0:507:13
3Filippa RydensjöOK Tor12:01+1:217:33
4Lovis HellstenNyköpings OK12:04+1:247:35
5Katja GustafssonTrosabygdens OK12:05+1:257:35
6Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF12:28+1:487:50
7Tilde MansénSkarpnäcks OL13:31+2:518:30
8Elvira BjörnbergVästerås SOK14:16+3:368:58
9Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF14:19+3:399:00
10Hanna AnängenNyköpings OK15:00+4:209:26
11Lina HolmqvistOK Tor15:29+4:499:44
12Julia AnderssonOK Tor16:01+5:2110:04
13Ylva LidehnNyköpings OK16:10+5:3010:10
14Frida GustavssonStora Sundby GoIF16:33+5:5310:24
15Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF16:56+6:1610:38
16Malva Habana LindénOK Klemmingen17:27+6:4710:58
17Liana LagervikNyköpings OK22:42+12:0214:16
18Klara JedarOK Tor23:42+13:0214:54
Ella MellbergNyköpings OKej start

H14

1 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF12:007:03
2Casper KarlssonOK Tor12:05+0:057:06
3Björn RennerOK Södertörn12:32+0:327:22
4Viktor FröbergOK Tor12:52+0:527:34
5Ludvig HaslerSurahammars SOK13:38+1:388:01
6Oscar EkenborgNyköpings OK13:58+1:588:12
7Alexander HelminÄrla IF14:09+2:098:19
8Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF15:01+3:018:50
9Melker BerggrenNyköpings OK16:42+4:429:49
10Albin StenssonNyköpings OK17:05+5:0510:02
11Emil BrunbergNyköpings OK17:15+5:1510:08
12Emanuel ErikssonNyköpings OK17:19+5:1910:11
13Wilhelm TengrothOK Måsen18:08+6:0810:40
14Isak SöderblomNyköpings OK18:46+6:4611:02
15Jonatan WickströmOK Tor19:03+7:0311:12
16Rasmus HedarOK Tor19:16+7:1611:20
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Odin EkNyköpings OKej godkänd
Pablo Aristondo MagnussonOK Torej start

D12

1 260 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa GuttkeNyköpings OK8:326:46
2Ella JacobsonOK Tor8:56+0:247:05
3Miriam GustafssonTrosabygdens OK9:06+0:347:13
4Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL9:34+1:027:35
5Elin LönnqvistÄrla IF10:34+2:028:23
6Klara StrindSödertälje-Nykvarn OF12:10+3:389:39
7Elsa VernerOK Tor12:33+4:019:57
8Alicia LarssonVingåkers OK13:44+5:1210:53
9Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL13:51+5:1910:59
10Klara BjällhageOK Tor13:54+5:2211:01
11Sofia WestbomSträngnäs-Malmby OL14:35+6:0311:34
12Nike RinaldoOK Tor15:40+7:0812:26
13Emilia AnderssonOK Tor16:30+7:5813:05
14Lovisa BjörnbergVästerås SOK16:48+8:1613:20
15Evelina PeterssonNyköpings OK18:40+10:0814:48
Elsa BrunbergNyköpings OKej start

H12

1 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL9:297:31
2Anders PeterssonNyköpings OK9:32+0:037:33
3Jonathan AnderssonVingåkers OK9:40+0:117:40
4Liam RönblomKatrineholms OK10:29+1:008:19
5Matheus BengtssonSträngnäs-Malmby OL10:35+1:068:23
6Melvin StranskyStora Sundby GoIF11:39+2:109:14
7Arvid FröbergOK Tor13:00+3:3110:19
8Neo BergNyköpings OK14:28+4:5911:28
9Jonah StenilsOK Hällen15:11+5:4212:03
10Hampus HolmgrenOK Måsen17:38+8:0913:59
11Castor FlordalKatrineholms OK17:46+8:1714:06
12Gustav RaskVingåkers OK21:31+12:0217:04
13Birk LagervikNyköpings OK23:49+14:2018:54
14Gustav HjelmOK Måsen41:47+32:1833:09

D10

1 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira LindstenNyköpings OK10:348:52
2Ellen FlordalSnättringe SK14:20+3:4612:02
3Astrid JacobsonOK Tor15:26+4:5212:58
4Gabriella HaslerSurahammars SOK17:19+6:4514:33
5Laura RaskVingåkers OK21:19+10:4517:54
6Agnes LarssonVingåkers OK23:29+12:5519:44

H10

1 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL8:056:47
2Vilgot HellstenNyköpings OK9:14+1:097:45
3Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL12:11+4:0610:14
4Melvin JohanssonOK Hällen12:32+4:2710:31
5Emil LindgrenOK Tor13:51+5:4611:38
6Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL13:59+5:5411:45
7Melker VernerOK Tor15:10+7:0512:44
8Malcom WallinEskilstuna OL17:37+9:3214:48
9Tage LindstenNyköpings OK19:33+11:2816:25
Vidar OdénOK Tjärnenej godkänd

D35

1 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JacobsonOK Tor14:488:05
2Elinor LindstenNyköpings OK17:36+2:489:37
3Nayara GillsparrOK Österåker22:33+7:4512:19
Lena LindholmSträngnäs-Malmby OLej start

H35

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HellstenNyköpings OK16:357:05
2Per VernerOK Tor16:40+0:057:07
3Erik NetzOK Tor19:37+3:028:22

D40

1 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniela RennerOK Södertörn14:398:00
2Sara HellstenNyköpings OK14:47+0:088:04
3Johanna JonssonIK Gandvik18:29+3:5010:06
4Helena EkmanStora Sundby GoIF21:37+6:5811:48
5Karin FlordalSnättringe SK22:28+7:4912:16
6Åsa CarlssonOK Hällen30:22+15:4316:35
Linda RinaldoOK Torej godkänd
Sofia HaslerSurahammars SOKej godkänd
Åsa LinnersjöOK Torej start

H40

2 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik AnängenNyköpings OK14:166:23
2Hugo FlordalSnättringe SK15:13+0:576:49
3Daniel AnderssonIK Gandvik16:08+1:527:14
4Henrik FlordalKatrineholms OK16:22+2:067:20
4Anders FröbergOK Tor16:22+2:067:20
6Mats GustafssonTrosabygdens OK17:16+3:007:44
7Mattias EklundOckelbo OK17:26+3:107:49
8Fredrik EkenborgNyköpings OK18:04+3:488:06
9Mikael StranskyStora Sundby GoIF19:08+4:528:34
10Daniel SeestrandVisborgs OK19:40+5:248:49
11Torbjörn GillsparrOK Österåker19:49+5:338:53
12Daniel BoströmOK Tor20:22+6:069:07
13Martin HanssonKatrineholms OK26:41+12:2511:57
Arvid RinaldoOK Torej start

D45

1 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette LarssonOK Tor13:428:03
2Åsa PleinerTäby OK14:36+0:548:35
3Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF15:34+1:529:09
4Helen MagnussonOK Tor15:53+2:119:20
5Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF16:47+3:059:52
6Anna TimnerKatrineholms OK18:14+4:3210:43
7Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF19:14+5:3211:18
8Carolina SigrandOK Södertörn20:34+6:5212:05
9Monica AnderssonVingåkers OK21:36+7:5412:42
Erika JedarOK Torej godkänd

H45

2 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin SigrandOK Södertörn14:296:29
2Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF14:48+0:196:38
3Jörgen JonssonOK Tor15:12+0:436:48
4Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF16:02+1:337:11
5Johan KarlssonOK Tor18:37+4:088:20
6Johan ErikssonOK Hällen20:20+5:519:07
7Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF21:54+7:259:49
8Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF22:00+7:319:51
9Patrik StenilsOK Hällen22:52+8:2310:15
Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Mathias LindgrenNyköpings OKej start

D50

1 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:366:40
2Marie HedarOK Tor11:47+1:117:24
3Anna NorrbomSala OK12:33+1:577:53
4Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF12:57+2:218:08
5Anna EkSödertälje-Nykvarn OF12:58+2:228:09
6Annika OhlssonÄrla IF13:09+2:338:16
7Maria FredrikssonNyköpings OK15:57+5:2110:01
8Eva KindlundhTrosabygdens OK21:51+11:1513:44
Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

H50

2 070 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK14:517:10
2Gunnar KindlundhTrosabygdens OK16:31+1:407:58
3Mats FryxellTullinge SK16:42+1:518:04
4Björn CarlssonOK Hällen17:04+2:138:14
5Håkan OlofssonÄrla IF17:12+2:218:18
6Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK17:40+2:498:32
7Niclas BjällhageOK Tor19:17+4:269:18
8Peter ForsOK Grip19:33+4:429:26
9Thomas AnderssonKatrineholms OK20:55+6:0410:06
10Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF21:56+7:0510:35
11Niklas CarneliusOK Hällen22:16+7:2510:45
12Jörgen EklundKatrineholms OK26:18+11:2712:42
13Patrick HolmqvistNyköpings OK27:13+12:2213:08
Tomas JonssonVandrarringenej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Anders BrinkmanVandrarringenej start

D55

1 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona BierfeldtÄrla IF13:098:16
2Annika LundströmVäsby OK14:08+0:598:53
3Kerstin OhlssonHaninge SOK14:46+1:379:17
4Gun JanssonOK Klemmingen17:33+4:2411:02

H55

2 070 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen16:137:50
2Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF16:27+0:147:56
3Ulf HylanderNyköpings OK16:40+0:278:03
4Jan SundbüeOK Hällen17:07+0:548:16
5Jörgen BatzSkarpnäcks OL17:24+1:118:24
6Per CarlssonNyköpings OK17:36+1:238:30
7Karri LindellOK Måsen19:16+3:039:18
8Claes RennerOK Södertörn19:27+3:149:23
9Torbjörn OhlssonHaninge SOK19:51+3:389:35
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Anders RoothVästerås SOKej godkänd
Guy LindellEskilstuna OLej start

D60

1 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK12:528:05
2Annika DavidssonOK Klemmingen17:54+5:0211:15
3Monika LarssonSkarpnäcks OL20:42+7:5013:01
4Eva LindOK Tor32:02+19:1020:08

H60

1 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LandströmLånghundra IF13:437:29
2Torgny JeppssonKatrineholms OK15:34+1:518:30
3Kurt NensénOK Måsen15:39+1:568:33
4Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF16:27+2:448:59
5Roy FranssonÄrla IF16:50+3:079:11
6Stefan GustafssonOK Hällen17:51+4:089:45
7Anders RunanderTrosabygdens OK18:04+4:219:52
8Ove ErikssonNyköpings OK20:08+6:2511:00
9Tomas AnderssonOK Tor20:11+6:2811:01
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

1 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL8:496:59
2Annette RagvaldVingåkers OK10:04+1:157:59
3Titti BergendahlOK Måsen10:24+1:358:15

H65

1 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSala OK14:378:35
2Gunnar MunkteliusSurahammars SOK15:00+0:238:49 Ladda ner rutt i gpx-format
3Tommy LjungkvistÄrla IF18:59+4:2211:10
4Hans RagvaldVingåkers OK21:16+6:3912:30
Göran DavidssonOK Klemmingenej godkänd
Sven-Olov WiklundArboga OKej godkänd
Lars SilvervretOK Hedströmmenej godkänd
Weine WolterÅkers IFej godkänd
Johnny FranssonÄrla IFej godkänd

D70

1 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja JedarÅkers IF11:449:18
2Anna BlomgrenTullinge SK12:22+0:389:48
3Vivianne HolgerssonOK Måsen16:31+4:4713:06
4Gunvor GranathNynäshamns OK17:03+5:1913:31

H70

1 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK8:356:48
2Hans HolgerssonOK Måsen9:06+0:317:13
3Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF10:16+1:418:08
4Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF13:05+4:3010:23
5Bo LindkvistKöping-Kolsva OK13:42+5:0710:52
6Bo SegerEskilstuna OL13:59+5:2411:05
7Kurt Håkan AnderssonOK Tor16:36+8:0113:10
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OFej start

H75

1 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jerry HolmEskilstuna OL10:028:25
2Sven-Arne NilssonOK Klemmingen10:24+0:228:44
3Bengt JönssonÅkers IF10:29+0:278:48
4Karl-Robert MoqvistOK Tor11:22+1:209:33
5Alf LundkvistOK Tor11:34+1:329:43
6Arne KarlssonOK Tor12:15+2:1310:17
7Ulf EskilssonOK Södertörn14:47+4:4512:25
Sune AhlinKöping-Kolsva OKej godkänd

Inskolning

960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vidar EngströmOK Hällenfullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Disa KristensenVingåkers OKfullföljt
Isabella LennellSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Casper Pärsson BierfeldtOK Torfullföljt
Nils RaskVingåkers OKfullföljt
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Karl SvenssonVingåkers OKfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt

U1

960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigge RinaldoOK Tor8:228:42
2Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL9:13+0:519:36
3Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL9:34+1:129:57
4Adam LindgrenOK Tor10:03+1:4110:28
5Oskar HelminÄrla IF10:08+1:4610:33
6Olle JacobsonOK Tor10:15+1:5310:40
7Stella PetterssonÅkers IF12:25+4:0312:56
8Algot OdénOK Tjärnen13:41+5:1914:15
9Agnes LindholmSträngnäs-Malmby OL14:11+5:4914:46
10Hilda HaraldssonSträngnäs-Malmby OL14:12+5:5014:47
11Hugo PleinerTäby OK14:48+6:2615:25
12Sanna JönssonVingåkers OK15:40+7:1816:19
13Matilda FlordalSnättringe SK18:14+9:5218:59
14Alfons StenilsOK Hällen18:56+10:3419:43
15Astrid ErikssonVingåkers OK21:26+13:0422:19
16Maja DahlgrenNyköpings OK22:39+14:1723:35
Hilding GindemoÄrla IFej godkänd

U2

1 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SvärdSträngnäs-Malmby OL11:239:59
2Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF13:08+1:4511:31
3Albin JohanssonOK Hällen14:23+3:0012:37
4Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL17:19+5:5615:11
5Loh LagervikNyköpings OK20:52+9:2918:18
6Ida StrindSödertälje-Nykvarn OF21:36+10:1318:56

Öppen motion 1

1 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessika PeterssonNyköpings OK17:4715:19

Öppen motion 2

1 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PeterssonNyköpings OK16:1511:41
2Wilma AnderssonSträngnäs-Malmby OL20:12+3:5714:31
3Linda WickströmOK Tor20:36+4:2114:49
4Lo JademarkSödertälje-Nykvarn OF21:29+5:1415:27
5Anna GuttkeNyköpings OK21:33+5:1815:30
6Göran NilssonEskilstuna OL22:23+6:0816:06
7Rasmus CorneliussonKatrineholms OK25:52+9:3718:36
8Åsa  GindemoÄrla IF30:21+14:0621:50
9Kristina HolmströmNyköpings OK30:54+14:3922:13
Tomas Johansson WickströmOK Torej godkänd

Öppen motion 3

2 130 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika LiljebergKlubblös17:398:17
2Tomas PleinerTäby OK17:53+0:148:23
3Mikael AndersenIK Gandvik18:24+0:458:38
4Mats JohanssonOK Hällen18:55+1:168:52
5Anders HassisKlubblös19:14+1:359:01
6Sofia GyllensvärdOK Linné20:14+2:359:29
7Linda LandinSträngnäs-Malmby OL20:33+2:549:38
8Harald NorbySträngnäs-Malmby OL20:51+3:129:47
9Per BerggrenNyköpings OK22:40+5:0110:38
10Karin FredriksonIstrums SK23:01+5:2210:48
11Mattias GyllenswärdOK Linné23:43+6:0411:08
12Teresia LidehnNyköpings OK24:14+6:3511:22
13Linda StrindSödertälje-Nykvarn OF24:15+6:3611:23
14Anna LarssonVingåkers OK24:17+6:3811:24
15Peter TengbrandSträngnäs-Malmby OL27:14+9:3512:47
16Stina GunnarssonÄrla IF31:10+13:3114:37
17Titti DahlgrenNyköpings OK31:24+13:4514:44
18Catharina AnderssonOK Tor32:21+14:4215:11
19Lena LindholmSträngnäs-Malmby OL33:31+15:5215:44
20Marike StäglichOK Linné49:26+31:4723:12
21Vincent LiljekvistIF Rune1:10:09+52:3032:56
Frank NordahlSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Vanja PetterssonÅkers IFej godkänd
Jesper AnderssonVingåkers OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser