Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockenfejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockenfejden
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: lördag 27 oktober 2018

D21

4 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF33:086:56
2Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK36:00+2:527:32
3Lisa AnderssonÄrla IF39:36+6:288:18
4Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK39:45+6:378:20
5Julia DavidssonÄrla IF41:31+8:238:42
6Carolin SvenssonHaninge SOK42:07+8:598:49
7Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK46:41+13:339:47
8Therese KlintbergLinköpings OK50:57+17:4910:40
9Linnéa GustafssonOK Hällen51:58+18:5010:53
Ebba JärplingOK Klemmingenej start
Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IFej start

H21

6 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro37:455:46
2Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF44:11+6:266:45
3Martin NorrbomSala OK45:13+7:286:55
4Johan HagströmerOK Hällen45:56+8:117:02
5Arvid LinderOK Hällen46:43+8:587:09
6Adam NymanCentrum OK49:07+11:227:31
7Patrik OttossonGävle OK51:43+13:587:55
8Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF51:57+14:127:57
9Henrik FlordalKatrineholms OK58:13+20:288:54
10Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:06:37+28:5210:12
11Gabriel JanssonOK Linné1:27:52+50:0713:27
Marcus RamströmOK Kåreej start
Tintin KarlbergTullinge SKej start
Fredric JohanssonSnättringe SKej start
Olof LethagenCentrum OKej start

H18

4 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen31:126:16
2Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF34:52+3:407:00
3Edvin HellstenNyköpings OK35:38+4:267:10
4Casper HedarOK Tor37:32+6:207:33
5Ludvig HolmqvistOK Tor40:21+9:098:07
6Pontus BierfeldtÄrla IF49:15+18:039:54
7Christopher AnderssonVingåkers OK1:03:59+32:4712:52

D16

3 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL28:167:25
2Malin BierfeldtÄrla IF34:19+6:039:00
3Tindra JonssonSkarpnäcks OL36:27+8:119:34
4Elsa LinderOK Hällen38:24+10:0810:04
5Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK43:18+15:0211:21
6Felicia Von LindernÅkers IF44:05+15:4911:34
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OFej start

D14

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården24:478:32
1Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF24:478:32
3Julia AnderssonOK Tor26:57+2:109:17

H14

3 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper KarlssonOK Tor24:517:31
2Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF28:11+3:208:32
3Zeb SvenssonOK Tjärnen35:26+10:3510:44
4Vidar SöderholmSträngnäs-Malmby OL40:24+15:3312:14
5Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF43:42+18:5113:14
6Isak SöderblomNyköpings OK45:59+21:0813:56
7Olle IhrsénSträngnäs-Malmby OL1:11:10+46:1921:33
Rasmus HedarOK Torej godkänd

D12

2 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL23:098:40
2Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK25:44+2:359:38
3Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL34:58+11:4913:05
4Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL38:03+14:5414:15
Klara BjällhageOK Torej start
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start

H12

2 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL27:0510:08
2Jonathan AnderssonVingåkers OK28:12+1:0710:33
3Castor FlordalKatrineholms OK1:04:52+37:4724:17
Jonathan IhrsénSträngnäs-Malmby OLej start

D10

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL33:2214:41

H10

2 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL16:147:09
2Hilding GindemoÄrla IF25:19+9:0511:09
3Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL27:01+10:4711:54
4Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL31:14+15:0013:45
5Emil LindgrenOK Tor34:04+17:5015:00
6Arvid HellbergSundbybergs IK44:53+28:3919:46

D35

4 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa LinnersjöOK Tor48:1310:41
2Malin SundebySkogslöparna1:18:07+29:5417:19
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej start

H35

5 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas SjögrenHaninge SOK38:036:52
2Mikael KindbornOK Hällen41:54+3:517:34
3Henrik SjögrenHaninge SOK42:02+3:597:36
4Christian BjörkmanÅkers IF54:10+16:079:47
5Henrik MorastHaninge SOK55:19+17:1610:00
6Mikael PerssonFK Göingarna57:13+19:1010:20
7Fredrik MorastHaninge SOK59:59+21:5610:50
8Niclas PeterssonCentrum OK1:01:53+23:5011:11
9Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:03:14+25:1111:26
Mats SandinHaninge SOKej start

H40

5 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders KnutssonLinköpings OK39:317:36
2Marcus NilssonÄrla IF51:22+11:519:53

D45

3 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallOK Tor34:058:39
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF39:36+5:3110:03
3Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF40:04+5:5910:10
4Kristin HellbergSundbybergs IK41:59+7:5410:39
5Ann KalmanÅkers IF45:36+11:3111:34
Agneta ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

4 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus AnderssonSundbybergs IK42:368:34
2Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK43:00+0:248:39
3Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK43:38+1:028:46
4Donald McCarthyÄrla IF45:58+3:229:14
5Magnus ElwinIFK Enskede46:50+4:149:25
Martin SigrandOK Södertörnej start

D50

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba HedegårdOK Kolmården40:4211:00
2Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF44:49+4:0712:06
3Anna NorrbomSala OK50:56+10:1413:45
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Ann JärplingOK Klemmingenej start
Lina BerggrenTullinge SKej start
Kristina ZillingOK Södertörnej start
Karin Swärd LindbergVandrarringenej start

H50

4 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne JanssonOK Klemmingen37:298:03
2Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK37:42+0:138:06
3Håkan OlofssonÄrla IF38:20+0:518:14
4Urban RisbergEskilstuna OL39:18+1:498:27
5Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb44:25+6:569:33
6Staffan ZillingOK Södertörn45:58+8:299:53
7Eric HuijsersHammarby IF OF47:59+10:3010:19
8Jan ViklundVästerås SOK49:13+11:4410:35
9Patric JärleskogOK Tor50:11+12:4210:47
Fredrik ÅslundKatrineholms OKej start

D55

3 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK33:239:21
2Mona BierfeldtÄrla IF42:54+9:3112:01
3Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF47:03+13:4013:10
4Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK51:18+17:5514:22
Marie BjörklundEskilstuna OLej godkänd
Karina LangerakJärfälla OKej start
Karin JanssonOK Rodhenej start

H55

4 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OskarssonLaxå OK41:579:18
2Jörgen BatzSkarpnäcks OL42:20+0:239:23
3Mikael SundqvistTullinge SK45:27+3:3010:04
4Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK49:27+7:3010:57
5Karri LindellOK Måsen52:01+10:0411:32
6Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF55:45+13:4812:21
7Werner KöhlerTullinge SK1:09:46+27:4915:28
Peter YlsöbäckKjula IFej start

D60

3 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF43:5313:08
2Monika LarssonSkarpnäcks OL54:15+10:2216:14
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK59:15+15:2217:44
Susanne HolmbergOK Södertörnej godkänd

H60

4 370 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK33:377:41
2Ulf BurmanGustavsbergs OK33:46+0:097:43
3Hans-Ove ErikssonNyköpings OK36:45+3:088:24
4Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF38:09+4:328:43
5Tapani MattusIFK Lidingö SOK38:41+5:048:51
6Arne KlintbergEksjö SOK38:54+5:178:54
7Bo NeidenströmFrölunda OL38:58+5:218:55
8Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL39:50+6:139:06
9Stefan GustafssonOK Hällen41:08+7:319:24
10Tomas AnderssonOK Tor43:05+9:289:51
11Roland JanssonOK Linné46:02+12:2510:32
12Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby47:21+13:4410:50
13Lars SegerqvistSkarpnäcks OL52:48+19:1112:04
14Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF54:19+20:4212:25
15Ove ErikssonNyköpings OK54:29+20:5212:28
16Sven-Erik LevinTierps SOK55:22+21:4512:40
17Kurt MaxéSundbybergs IK1:12:53+39:1616:40
Ivar NäsholmÄrla IFej godkänd

D65

3 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL31:559:33
2Marianne LissEskilstuna OL40:48+8:5312:12
3Monica SvärdOK Klemmingen42:45+10:5012:47
4Kerstin LissEskilstuna OL46:09+14:1413:49
5Annette RagvaldVingåkers OK50:46+18:5115:11
Gittan JonssonKjula IFej godkänd

H65

3 940 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine WolterÅkers IF32:058:08
2Karl-Erik JohanssonOK Södertörn37:57+5:529:37
3Rolf MathisenEskilstuna OL38:34+6:299:47
4Rolf KarlssonOK Hällen41:50+9:4510:37
5Anders SohlbergOK Södertörn44:43+12:3811:20
6Per ÖhlundGustavsbergs OK46:17+14:1211:44
7Kjell HolmbergOK Södertörn47:17+15:1212:00
8Ingemar LarssonTullinge SK47:53+15:4812:09
9Christer NordströmOK Älvsjö-Örby47:55+15:5012:09
10Tommy LjungkvistÄrla IF49:25+17:2012:32
11Lennart LundquistOK Nalle50:58+18:5312:56
12Hans GustavssonNyköpings OK53:37+21:3213:36
13Olle ArmanNyköpings OK56:04+23:5914:13
14Hans RagvaldVingåkers OK57:08+25:0314:30
Lars-Gunnar LarssonOK Södertörnej start

D70

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja JedarÅkers IF39:1512:59
2Louise-Marie NilssonOK Klemmingen1:03:06+23:5120:53
Anita JohanssonOK Torej start

H70

3 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL32:218:44
2Hans AurellGävle OK32:51+0:308:52
3Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF35:25+3:049:34
4Stig LandstorpOK Tor40:08+7:4710:50
5Johnny GustafssonGamleby OK41:09+8:4811:07
6Lennart OlssonIK Standard41:33+9:1211:13
7Bo SegerEskilstuna OL43:04+10:4311:38
8Kurt Håkan AnderssonOK Tor43:12+10:5111:40
9Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF45:01+12:4012:10
10Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF48:45+16:2413:10

D75

2 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro CedérusSnättringe SK42:1416:49
2Britt ErikssonHammarby IF OF44:43+2:2917:48
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby52:17+10:0320:49
4Gunvor GranathNynäshamns OK56:57+14:4322:41
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd

H75

3 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK43:4612:15
2Jerry HolmEskilstuna OL46:28+2:4213:00
3Lars JohanssonOK Tor47:16+3:3013:14
4Lars CedérusSnättringe SK47:36+3:5013:20
5Sven-Arne NilssonOK Klemmingen56:49+13:0315:54
6Leif JanssonEskilstuna OL57:52+14:0616:12
7Lars NordSödertälje IF59:58+16:1216:47
8Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:01:45+17:5917:17
9Göran JohanssonSnättringe SK1:03:47+20:0117:51
Kjell AnderssonEskilstuna OLej start

H80

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JohanssonOK Tjärnen41:2513:42

H85

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF35:1914:04
2Alf LundkvistOK Tor45:46+10:2718:14
3Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby58:14+22:5523:12

Inskolning

1 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Aron FalkOK Hällenfullföljt
Oliver JohanssonNyköpings OKfullföljt
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Dag SöderholmSträngnäs-Malmby OLfullföljt

U1

2 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL21:279:34
2Theo HanssonOK Klemmingen26:12+4:4511:41
3Ester FalkOK Hällen28:01+6:3412:30
4Adam LindgrenOK Tor37:20+15:5316:40
5Hedda FalkKlubblös1:02:32+41:0527:54

U2

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeremiah BengtssonSträngnäs-Malmby OL21:409:08
2Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL28:04+6:2411:50
3Sofia LundströmSträngnäs-Malmby OL41:54+20:1417:40
4Hjalmar FalkSödertälje-Nykvarn OF50:39+28:5921:22
Jonas NicanderJärla Orienteringej start
Per NicanderJärla Orienteringej start

Öppen motion 1

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Corina wahlinKlubblös27:1911:31

Öppen motion 3

2 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik EliassonKlubblös25:369:12
2Andreas NyströmKlubblös33:17+7:4111:58
3Mikael HanssonOK Klemmingen49:51+24:1517:55
4Katarina SundvissonKlubblös54:41+29:0519:40
5Christina ÖbergOK Hällen1:02:36+37:0022:31
6Doris NilssonOK Klemmingen1:57:36+1:32:0042:18

Öppen motion 5

3 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette LarssonOK Tor39:1911:06
2Erik NetzOK Tor39:25+0:0611:08
3Ejvin Von LindernÅkers IF1:01:41+22:2217:25
4Åsa GindemoÄrla IF1:12:59+33:4020:37
5Heinrich Josef WöbelOK Kolmården1:15:48+36:2921:24
6Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:18:24+39:0522:08
7Vuk Martti RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF1:22:17+42:5823:14
8Adam HellstadiusOK Hällen1:36:12+56:5327:10
8Katrine MichaginKlubblös1:36:12+56:5327:10
10Fredrik KarlssonOK Hällen1:36:14+56:5527:11

Öppen motion 7

3 020 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael AnderssonOK Tor26:278:45
2Magnus JedarÅkers IF27:56+1:299:14
3Emil HelanderTullinge SK28:08+1:419:18
4Marie HedarOK Tor29:51+3:249:53
5Peter ForsOK Grip30:06+3:399:58
6Klas ErikssonOK Grip30:18+3:5110:01
7Marcus ErikssonOK Grip30:56+4:2910:14
8Jesper AnderssonVingåkers OK32:01+5:3410:36
9Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK33:46+7:1911:10
10Kristina ForsOK Grip34:01+7:3411:15
11Caroline SegerEskilstuna OL35:38+9:1111:47
12Natalie JosefssonOK Hällen36:37+10:1012:07
13Ida ErikssonOK Grip38:08+11:4112:37 Ladda ner rutt i gpx-format
14Heidi ForsOK Grip38:37+12:1012:47
15Thomas LindgrenOK Tor40:08+13:4113:17
16Åke ErikssonOK Grip40:59+14:3213:34
17Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF41:47+15:2013:50
18Karin LindgrenOK Tor43:26+16:5914:22
19Anita TalltjärnVästerås SOK49:32+23:0516:24
20Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF50:51+24:2416:50
21Göran SvärdOK Klemmingen51:34+25:0717:04
22Arvid BergOK Klemmingen51:37+25:1017:05
23Margareta ErikssonOK Klemmingen54:51+28:2418:09

Öppen motion 8

4 690 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats RöjgårdOK Kolmården31:496:47
2Tommy SöderbergOK Hällen33:52+2:037:13
3Magnus JohanssonNyköpings OK34:05+2:167:16
4Sverre RöjgårdOK Kolmården34:09+2:207:16
5David FriebergKlubblös35:10+3:217:29
6Johan HerrmanOK Hällen43:33+11:449:17
7Christofer NäsholmÄrla IF45:03+13:149:36
8Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK46:03+14:149:49
9Annika LiljebergKlubblös46:41+14:529:57
10Daniel ClaessonKlubblös49:01+17:1210:27
11Kari TalltjärnVästerås SOK50:47+18:5810:49
12Göran KarlssonOK Hällen51:57+20:0811:04
13Andrea BalakovaNyköpings OK58:34+26:4512:29
14Daniel HelanderTullinge SK1:07:25+35:3614:22
15Mattias GyllenswärdOK Linné1:11:59+40:1015:20
16Sofia GyllenswärdOK Linné1:12:04+40:1515:21
17Bengt ÖstlundOK Roxen1:29:58+58:0919:10
Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OLej start
Joel WiklundSträngnäs-Malmby OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser