Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprint, publiktävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, publiktävling
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / OK Gränsen
Datum: lördag 2 juni 2018

Almby IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Emil AlpbergÖppen Motion 10 (H20) (7)25:35+8:499:39
7Björn AlpbergÖppen Motion 10 (H20) (7)30:58+14:1211:41

Anderstorps OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Hjalmar FolkestadH12 (22)9:22+1:387:15
11Ella AnderssonU2 (14)23:55+13:2820:58
14Stina AnderssonD14 (29)19:31+4:538:57
20Clara AdolfssonD14 (29)21:33+6:559:53
22Veronica AdolfssonÖppen Motion 11 (D21) (34)24:21+7:109:46
26Maria FolkestadÖppen Motion 11 (D21) (34)27:59+10:4811:14
52Patrik AnderssonÖppen Motion 12 (H21) (70)27:57+9:309:40
Victor HörnquistH14 (17)ej godkänd

Ankarsrums OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Meja BergerD14 (29)19:35+4:578:58
John BergerU1 (5)ej start

Annebergs GIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Martin ErikssonH14 (17)31:10+14:3912:22

Bodafors OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jan WingstedtÖppen motion 7 (D18) (39)18:30+0:028:29
10Anton LindstrandU2 (14)19:38+9:1117:13

Bottnaryds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Gunilla HolstÖppen motion 7 (D18) (39)42:16+23:4819:23

Boxholm-Mjölby OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Ivar FrisellU2 (14)15:42+5:1513:46
13Maria PetterssonÖppen Motion 11 (D21) (34)21:51+4:408:46
13Irma FrisellD12 (22)12:29+5:1810:04
19Lovisa KnutssonÖppen motion 7 (D18) (39)25:37+7:0911:45
37Johan KnutssonÖppen Motion 12 (H21) (70)25:23+6:568:46

Bredaryds SOK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Carl HultU1 (5)10:5510:42
1Axel ElmbladÖppen motion 8 (H18) (11)14:215:41
2Mimmi DahlbergÖppen motion 9 (D20) (10)17:38+2:388:03
6Anton GunnarssonH16 (18)20:14+2:087:00
7Filip BrolingH14 (17)21:32+5:018:32
9Mats NylundÖppen Motion 12 (H21) (70)21:19+2:527:22
9Tuva NylundD14 (29)18:16+3:388:22
13Karin EmanuelssonÖppen motion 7 (D18) (39)23:05+4:3710:35
23Magnus TrofastÖppen Motion 12 (H21) (70)23:02+4:357:58
58Micael ElmbladÖppen Motion 12 (H21) (70)29:10+10:4310:05
Per HultÖppen Motion 12 (H21) (70)diskvalificerad
Mattias GunnarssonÖppen Motion 12 (H21) (70)ej godkänd
Mikael HanssonÖppen motion 9 (D20) (10)ej start

Degerfors OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Amanda NylénÖppen Motion 11 (D21) (34)32:36+15:2513:05
58Patrik NylénÖppen Motion 12 (H21) (70)29:10+10:4310:05

Eksjö SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jonas SoldiniÖppen motion 8 (H18) (11)14:45+0:245:51
4Thea Nordin AbajiD16 (17)18:25+3:097:23
5Linnéa EdvardssonD12 (22)9:26+2:157:36
6Vilmer HagelbergH10 (11)9:33+2:198:22
9Emma ErikssonD16 (17)19:55+4:397:59
11Agnes DjurstedtD16 (17)20:16+5:008:08
13Tilda HagelbergD14 (29)19:23+4:458:53
15Elisabeth HagelbergÖppen Motion 11 (D21) (34)22:06+4:558:52
15Julia AbajiD12 (22)13:25+6:1410:49
18Arne KlintbergÖppen Motion 12 (H21) (70)22:16+3:497:42
33Lars HagelbergÖppen Motion 12 (H21) (70)24:57+6:308:37
Alva HagelbergD12 (22)ej godkänd
Ella PerssonD16 (17)ej godkänd

Emmaboda Verda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gun-Britt FranssonÖppen motion 3 (6)13:1810:18

Falkenbergs OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Axel StamfjordU1 (5)21:55+11:0021:29
6Sofie SöderblomÖppen Motion 11 (D21) (34)18:38+1:277:28
8Claes AnderssonÖppen Motion 12 (H21) (70)21:04+2:377:17
30Fredrik StamfjordÖppen Motion 12 (H21) (70)24:14+5:478:23

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ida WillénÖppen Motion 11 (D21) (34)18:19+1:087:21
Rolf GabrielssonÖppen motion 7 (D18) (39)ej start

Forsa OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Leif BylarsÖppen motion 9 (D20) (10)21:33+6:339:50
9Christer EngmanÖppen motion 9 (D20) (10)26:18+11:1812:00
11Anki Teike AnderssonÖppen motion 7 (D18) (39)22:48+4:2010:27
19Johan NymanÖppen Motion 12 (H21) (70)22:20+3:537:43
25Amy RankkaÖppen Motion 11 (D21) (34)27:12+10:0110:55
51Gunnar ForsgrenÖppen Motion 12 (H21) (70)27:50+9:239:37

Gamleby OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Carl ÖbergH12 (22)7:445:59
1Hanna ÖbergD14 (29)14:386:42
3Aron ÖstangårdH16 (18)18:27+0:216:23
5Fabian ValleriusH16 (18)19:08+1:026:37
5Tove ValleriusD14 (29)16:00+1:227:20
6Tuva ÖstangårdD14 (29)16:13+1:357:26
8Theo ZaninottiU2 (14)17:19+6:5215:11
12Isak LiljeholmH16 (18)24:20+6:148:25
16Hanna StalebrantD14 (29)19:38+5:009:00
20Tyra StalebrantD12 (22)19:34+12:2315:46
34Petter ValleriusÖppen Motion 12 (H21) (70)25:09+6:428:42
65Christophe ZaninottiÖppen Motion 12 (H21) (70)34:47+16:2012:02
Vidar PihlH12 (22)ej godkänd
Johnny GustafssonÖppen motion 7 (D18) (39)ej godkänd
Molly ValleriusD10 (5)ej start

Gränna-Bygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Siri RehnD10 (5)17:45+6:4815:34
12Elliott RehnH12 (22)13:09+5:2510:11
32Philip HjellströmÖppen Motion 12 (H21) (70)24:38+6:118:31

Gustavsbergs OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Gabriella FriskÖppen motion 8 (H18) (11)29:39+15:1811:45
29Patrik FriskÖppen Motion 12 (H21) (70)23:54+5:278:16
31Lennart FriskÖppen motion 7 (D18) (39)32:10+13:4214:45

Gällstadbygdens SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Kurt BodinÖppen motion 3 (6)17:19+4:0113:25
30Anita BodinÖppen Motion 11 (D21) (34)31:02+13:5112:27

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Andreas EklundÖppen Motion 12 (H21) (70)21:28+3:017:25
Jens KaminskyÖppen Motion 12 (H21) (70)ej start

Hagaby GoIF Örebro

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Arvid ErikssonÖppen motion 8 (H18) (11)19:03+4:427:33
17Stefanie AnderssonÖppen Motion 11 (D21) (34)23:13+6:029:19

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jan LagerÖppen Motion 12 (H21) (70)19:39+1:126:47

Hestra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Sofia KlassonÖppen Motion 11 (D21) (34)19:37+2:267:52
10Kent KlassonÖppen Motion 11 (D21) (34)19:46+2:357:56

Hudiksvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Lennart WinbergÖppen motion 8 (H18) (11)35:21+21:0014:01

Hultsfreds OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ellen HedU2 (14)12:28+2:0110:56
16Elias HedH12 (22)17:00+9:1613:10
44Martin HedÖppen Motion 12 (H21) (70)26:28+8:019:09
45Johan AnderssonÖppen Motion 12 (H21) (70)26:57+8:309:19

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Simon EngelÖppen Motion 12 (H21) (70)22:56+4:297:56

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Anders KindbomÖppen Motion 12 (H21) (70)22:35+4:087:48
David OlssonÖppen motion 8 (H18) (11)ej start

IF Hallby SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Nike BlombergU2 (14)14:38+4:1112:50
10Felix BlombergH12 (22)12:04+4:209:21
12Frida MouchardD16 (17)23:25+8:099:24
25Andrea LundellD14 (29)29:19+14:4113:26

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ramona Åkermarck-MähönenÖppen Motion 11 (D21) (34)21:05+3:548:28

IK Hakarpspojkarna

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Olle KarlssonH14 (17)16:316:33
1Minna PalmD12 (22)7:115:47
1Emma LingD16 (17)15:166:07
2Adrian SjödinH14 (17)19:00+2:297:32
2Ida EskilssonD16 (17)17:29+2:137:01
2Emmy GranstedtD14 (29)15:13+0:356:58
3Felix SandahlU1 (5)15:05+4:1014:47
3Sandra LingD14 (29)15:45+1:077:13
3Evelina Svensson FinndahlD16 (17)17:59+2:437:13
5Felix FrykfeldtH12 (22)9:48+2:047:35
6Måns SandahlH12 (22)10:01+2:177:45
7Hilda Holmqvist JohanssonD16 (17)19:15+3:597:43
7Tova RangertD14 (29)16:41+2:037:39
8Emil LingH12 (22)10:52+3:088:25
11Signe EskilssonD12 (22)11:02+3:518:53
13Erik LingH16 (18)24:24+6:188:26
14Albin HjellströmH16 (18)25:07+7:018:41
17Filip JanekeH16 (18)33:15+15:0911:30
18Stella RangertD14 (29)19:41+5:039:01
19Viggo PerssonH12 (22)22:27+14:4317:24
64Bengt OlssonÖppen Motion 12 (H21) (70)32:04+13:3711:05
Maya LjubezD16 (17)ej godkänd
Vilda PerssonD14 (29)utgått
Viktor GunnarssonH16 (18)ej start
Joel BjörnlingerH16 (18)ej start
Isak EskilssonH14 (17)ej start
Joel Svensson FinndahlH14 (17)ej start

IK Uven

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Albin KarlsmoH14 (17)27:24+10:5310:52
18Linus KarlsmoH12 (22)21:12+13:2816:26

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Gunnar AnderssonÖppen motion 7 (D18) (39)43:30+25:0219:57

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mirjam CostermansD10 (5)12:40+1:4311:06
21Anna-Lena CostermansÖppen motion 7 (D18) (39)25:43+7:1511:47

Jönköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alfred ClaessonU3 (1)21:0517:00
4Ida RosjöD14 (29)15:47+1:097:14
9Benjamin ClaessonH16 (18)20:38+2:327:08
9Gabriel ClaessonH14 (17)23:03+6:329:08
27Martin BeijerÖppen Motion 12 (H21) (70)23:43+5:168:12Ladda ner rutt i gpx-format
61Christoffer LiljaÖppen Motion 12 (H21) (70)31:05+12:3810:45

Kalmar OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Isak HagbergH16 (18)18:23+0:176:21
3Matilda BjörneldD10 (5)13:40+2:4311:59
6Lukas HagbergH14 (17)21:26+4:558:30
10Hugo UnossonH16 (18)21:11+3:057:19
11Maria ArvidssonÖppen Motion 11 (D21) (34)20:37+3:268:16
13Filippa SöderbergD16 (17)24:09+8:539:41
15Olle BjörneldÖppen Motion 12 (H21) (70)21:55+3:287:35
21Linn BjörneldD14 (29)22:34+7:5610:21
29Anne LindellÖppen Motion 11 (D21) (34)30:54+13:4312:24

Karlskrona SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Stefan CaleklintÖppen Motion 10 (H20) (7)22:58+6:128:40
3Alma SvennerudÖppen Motion 11 (D21) (34)18:11+1:007:18
8Susanna CaleklintÖppen motion 9 (D20) (10)25:36+10:3611:41
12Emma ZettervallD14 (29)19:15+4:378:49

KFUM Örebro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mats GustafssonÖppen Motion 10 (H20) (7)21:37+4:518:09

Kils OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Elis NordströmÖppen Motion 12 (H21) (70)28:37+10:109:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mattias JosefssonÖppen motion 1 (1)11:3211:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Arvid GergeÖppen motion 8 (H18) (11)36:02+21:4114:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gustav LindqvistÖppen Motion 10 (H20) (7)23:33+6:478:53

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Magnus JohanssonÖppen Motion 12 (H21) (70)21:53+3:267:34

Mullsjö SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Irma WesthD12 (22)8:26+1:156:48
9Moa VemdalD12 (22)10:29+3:188:27
10Simon WesthH14 (17)25:08+8:379:58
12Kasper VemdalH14 (17)25:49+9:1810:14
13Patrick EricsonÖppen Motion 12 (H21) (70)21:51+3:247:33
32Kaarina VoudinmäkiÖppen motion 7 (D18) (39)32:55+14:2715:05
34Toivo VoudinmäkiÖppen motion 7 (D18) (39)37:34+19:0617:13
37Kristina JohanssonÖppen motion 7 (D18) (39)44:05+25:3720:13

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Leif AxelssonÖppen motion 7 (D18) (39)24:02+5:3411:01

OK Denseln

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Alma BrantvallU2 (14)28:07+17:4024:39
13Otto BrantvallU2 (14)28:23+17:5624:53
21Hilda BrantvallD12 (22)24:23+17:1219:39
Karl MollénÖppen Motion 10 (H20) (7)ej start

OK Gränsen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hannes HolmbergH10 (11)8:04+0:507:04
2Viggo WulffH12 (22)7:45+0:016:00
7Tilda SundkvistD12 (22)10:02+2:518:05
8Linus HolmbergH10 (11)10:57+3:439:36
9Lukas HultH10 (11)11:45+4:3110:18
16Moa DahlsonD12 (22)14:21+7:1011:34
17Daniel HåkanssonÖppen Motion 12 (H21) (70)22:15+3:487:41
28Ida KarlssonD14 (29)32:49+18:1115:03
Calle DahlsonU2 (14)återbud

OK Hällen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Stefan GustafssonÖppen Motion 12 (H21) (70)27:07+8:409:22

OK Kolmården

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Klas JohanssonÖppen Motion 12 (H21) (70)18:276:23
4Peter LundÖppen Motion 12 (H21) (70)20:33+2:067:06
8Linnea LundÖppen Motion 11 (D21) (34)19:14+2:037:43
16Maria NordwallÖppen Motion 11 (D21) (34)22:58+5:479:13
19Annie LundD14 (29)20:10+5:329:15
Veronica LundÖppen Motion 11 (D21) (34)ej godkänd

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Kajsa SundkvistÖppen motion 7 (D18) (39)30:30+12:0213:59
49Kurt NensénÖppen Motion 12 (H21) (70)27:45+9:189:36

OK Njudung

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Felicia GustafssonD12 (22)8:04+0:536:30
2Theo ElofssonU1 (5)10:56+0:0110:43
3Matti JohanssonH12 (22)7:57+0:136:09
4Gustaf KarlssonH10 (11)9:13+1:598:05
4Karl PetersénH16 (18)18:39+0:336:27
5Marina JohanssonÖppen motion 9 (D20) (10)18:54+3:548:37
7Oscar HultgrenH16 (18)20:28+2:227:04
8Alexander GustafssonH14 (17)22:39+6:088:59
8Amanda KarmetunD16 (17)19:25+4:097:47
9Wilhelm KarmetunH12 (22)10:53+3:098:26
11Melker ElofssonÖppen motion 8 (H18) (11)6:22:09+6:07:482:31:38
17Evanna JohanssonD12 (22)14:58+7:4712:04
25Dennis GustafssonÖppen Motion 12 (H21) (70)23:31+5:048:08
26Joakim KarmetunÖppen Motion 12 (H21) (70)23:34+5:078:09
47Anders PeterssonÖppen Motion 12 (H21) (70)27:22+8:559:28
54Bo HultgrenÖppen Motion 12 (H21) (70)28:28+10:019:51
63Thomas ElofssonÖppen Motion 12 (H21) (70)31:32+13:0510:54
Olle PetersénH14 (17)ej godkänd

OK Norrvirdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonas AnderssonÖppen motion 7 (D18) (39)18:288:28
1Elias AnderssonÖppen Motion 10 (H20) (7)16:466:19

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Carl-Henry AnderssonÖppen Motion 12 (H21) (70)25:51+7:248:56

OK Pan-Kristianstad

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ulla EngelbyÖppen motion 9 (D20) (10)22:31+7:3110:16
10Peo BengtssonÖppen motion 9 (D20) (10)32:20+17:2014:45

OK Ravinen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kent BergmanÖppen motion 9 (D20) (10)18:36+3:368:29
20Anette ÖnerudÖppen Motion 11 (D21) (34)24:08+6:579:41

OK Roxen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mattias FredsbergÖppen Motion 10 (H20) (7)27:17+10:3110:17
10Linus FredsbergH10 (11)23:34+16:2020:40
12Helena HolmÖppen motion 7 (D18) (39)22:49+4:2110:27
30Jessica FredsbergÖppen motion 7 (D18) (39)31:05+12:3714:15

OK Stigen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Henning SöderhjelmH12 (22)16:42+8:5812:56
55Pär SöderhjelmÖppen Motion 12 (H21) (70)28:33+10:069:52
Emma SöderhjelmÖppen Motion 11 (D21) (34)ej start

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Catherine TaylorÖppen Motion 11 (D21) (34)18:30+1:197:25

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Pär NymanÖppen motion 8 (H18) (11)19:00+4:397:32

OK Vivill

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per ThunbergÖppen Motion 12 (H21) (70)19:38+1:116:47
4Sixten ThunbergU1 (5)17:23+6:2817:02
4Elias ThunbergH14 (17)19:57+3:267:55
6Clara SamuelssonD16 (17)19:04+3:487:39
7Albin ThunbergH10 (11)10:45+3:319:25
14Emma IsidorssonD16 (17)30:40+15:2412:18
15Annika IsidorssonÖppen motion 7 (D18) (39)24:24+5:5611:11
17Elias SamuelssonH12 (22)18:16+10:3214:09
18Lena RunessonÖppen Motion 11 (D21) (34)23:37+6:269:29
19Torbjörn LönkvistÖppen Motion 11 (D21) (34)23:52+6:419:35
22Lea FribergD14 (29)28:26+13:4813:02
24Ida ThunbergÖppen motion 7 (D18) (39)27:08+8:4012:26
27Kajsa IsidorssonÖppen Motion 11 (D21) (34)30:09+12:5812:06
28Therese FribergÖppen Motion 11 (D21) (34)30:46+13:3512:21
31Olivia LönkvistÖppen Motion 11 (D21) (34)32:22+15:1112:59
33Ola SamuelssonÖppen motion 7 (D18) (39)36:58+18:3016:57
41Lars RunessonÖppen Motion 12 (H21) (70)26:17+7:509:05
41Albin SamuelssonÖppen Motion 12 (H21) (70)26:17+7:509:05
Alvin LönkvistH12 (22)ej godkänd

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Stefan ErikssonÖppen motion 8 (H18) (11)19:45+5:247:50
Oskar ErikssonÖppen motion 8 (H18) (11)ej start

OK Älme

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Johan BjörckH14 (17)21:20+4:498:27
10Enni LindskogD14 (29)18:21+3:438:25
14Ville LindskogH12 (22)14:35+6:5111:18
35Jon LindskogÖppen Motion 12 (H21) (70)25:17+6:508:44

OLC Graz

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Martina WalchÖppen Motion 11 (D21) (34)17:55+0:447:11
24Christian WalchÖppen Motion 11 (D21) (34)25:30+8:1910:14

OLG Suhr

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Martin WidmerÖppen motion 7 (D18) (39)20:18+1:509:18
7Marion BüchliÖppen Motion 11 (D21) (34)19:07+1:567:40

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Sven GiselssonÖppen motion 8 (H18) (11)30:19+15:5812:01

Skillingaryds FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Jonas BornetunÖppen Motion 12 (H21) (70)21:59+3:327:36
31Martin PehrssonÖppen Motion 12 (H21) (70)24:35+6:088:30
38Ulrika BornetunÖppen Motion 12 (H21) (70)25:41+7:148:53

Skogspojkarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Hanna KromnérD16 (17)20:04+4:488:03

Skåneslättens OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Embla CinthioÖppen Motion 11 (D21) (34)ej start

SOK Aneby

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Klara JohanssonD10 (5)10:579:36
3Karin ÖhlinÖppen motion 7 (D18) (39)19:12+0:448:48
5Maia FagerströmD10 (5)23:07+12:1020:16
8Tommy OlaussonÖppen motion 8 (H18) (11)34:55+20:3413:51
8Tilda RosanderD14 (29)17:31+2:538:02
11Arvid RosanderH10 (11)26:34+19:2023:18
24Moa FagerströmD14 (29)29:02+14:2413:19
Alma GustafssonD16 (17)ej godkänd
Felicia FyhrD14 (29)ej godkänd

SOK Träff

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Marite ÅkerströmÖppen motion 7 (D18) (39)25:07+6:3911:31
21Andreas ÅkerströmÖppen Motion 12 (H21) (70)22:52+4:257:54

SOK Viljan

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tina EvebornÖppen motion 3 (6)16:02+2:4412:25
3Emrik EvebornÖppen motion 3 (6)16:18+3:0012:38
3Theo LövdahlH14 (17)19:44+3:137:49
5Elin RindstigD16 (17)19:03+3:477:39
6Martina SturekÖppen motion 7 (D18) (39)20:48+2:209:32
11Gustav EvebornH14 (17)25:10+8:399:59
11Johan HanssonH16 (18)22:46+4:407:52
11Vendela SturekD14 (29)18:46+4:088:36
13Linus HanssonH12 (22)13:52+6:0810:44
14Amalia ErlandssonD12 (22)12:34+5:2310:08
15Olle ErlandssonH16 (18)26:09+8:039:02
15Emil KreutnerH14 (17)32:59+16:2813:05
16Axel EvebornH16 (18)29:11+11:0510:05
16Emma RindstigD14 (29)19:38+5:009:00
22Roland NilssonÖppen motion 7 (D18) (39)25:44+7:1611:48
23Madelene Oscarsson ErlandssonÖppen motion 7 (D18) (39)26:42+8:1412:14
28Stefan LöfqvistÖppen Motion 12 (H21) (70)23:46+5:198:13
36Johan EvebornÖppen Motion 12 (H21) (70)25:18+6:518:45
38Ulla NilssonÖppen motion 7 (D18) (39)1:00:57+42:2927:57
57Arne ErlandssonÖppen Motion 12 (H21) (70)28:44+10:179:56
62Lars KreutnerÖppen Motion 12 (H21) (70)31:19+12:5210:50
Walter LöfqvistH12 (22)ej godkänd
Tuva LövdahlD16 (17)ej start

Sol Tranås

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Svea EkbladhÖppen motion 3 (6)17:43+4:2513:44
6Elin EkbladhÖppen motion 3 (6)17:50+4:3213:49
7Andreas EkbladhÖppen Motion 12 (H21) (70)21:02+2:357:16
26Vivianne LindstamÖppen motion 7 (D18) (39)27:42+9:1412:42
Sixten EkbladhH16 (18)ej godkänd

Sävedalens AIK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kateryna DzemaÖppen Motion 11 (D21) (34)17:116:54
23Anette BernhedÖppen Motion 11 (D21) (34)24:23+7:129:47
24John GabrielssonÖppen Motion 12 (H21) (70)23:24+4:578:05
48David GabrielssonÖppen Motion 12 (H21) (70)27:43+9:169:35
Vitalii HychkoÖppen Motion 12 (H21) (70)ej godkänd
Magnus Ö BernhedÖppen Motion 12 (H21) (70)ej start

Tenhults SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Olle HedströmU2 (14)12:38+2:1111:04
4Sofia NayströmÖppen motion 9 (D20) (10)18:45+3:458:33
26Selma HedströmD14 (29)30:05+15:2713:47
60Per-Olof ClaéssonÖppen Motion 12 (H21) (70)29:14+10:4710:06

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ragnar OlssonÖppen Motion 12 (H21) (70)ej godkänd

Tumba-Mälarhöjden OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Valter EdvardssonU2 (14)10:279:10

Täby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ann-Charlotte SpangenbergÖppen motion 9 (D20) (10)15:006:50
27Eva HagrotÖppen motion 7 (D18) (39)28:11+9:4312:55

Vaggeryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Lisbeth KarlssonÖppen motion 7 (D18) (39)25:37+7:0911:45

Vallentuna-Össeby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Mattias SandqvistÖppen Motion 12 (H21) (70)28:11+9:449:45

Visborgs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Annika ÖsterdahlÖppen motion 7 (D18) (39)30:01+11:3313:46

Växjö OK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hugo EricssonH16 (18)18:066:15
1Alvin LundgrenH10 (11)7:146:20
2Anton KroksmyrU2 (14)11:40+1:1310:14
3Filippa BraunD12 (22)8:14+1:036:38
3Linus LindénH10 (11)8:28+1:147:25
4Magnus PorleÖppen motion 7 (D18) (39)19:22+0:548:53
5Joar AnderssonH10 (11)9:17+2:038:08
5Patrik RosénÖppen Motion 12 (H21) (70)20:34+2:077:06
6Lovisa KroksmyrD12 (22)9:32+2:217:41
6Henrik KroksmyrÖppen Motion 12 (H21) (70)20:52+2:257:13
7Elsa PeterssonU2 (14)15:55+5:2813:57
7Johanna LindénÖppen motion 7 (D18) (39)20:53+2:259:34
7Olle KallerbäckH16 (18)20:28+2:227:04
7Amanda WesterbergÖppen motion 7 (D18) (39)20:53+2:259:34
7Isac ElingforsH12 (22)10:04+2:207:48
8Hilda LindénD12 (22)10:23+3:128:22
9Martina BraunÖppen motion 7 (D18) (39)21:24+2:569:48
9Arvid GustavssonU2 (14)18:24+7:5716:08
10Frida LindénD12 (22)10:57+3:468:49
10Ulf CarlssonÖppen motion 7 (D18) (39)22:39+4:1110:23
11Peter BraunÖppen Motion 12 (H21) (70)21:35+3:087:28
11Valter RoothH12 (22)12:51+5:079:57
12Amanda GustavssonD12 (22)11:31+4:209:17
12Albin AnderssonÖppen Motion 12 (H21) (70)21:50+3:237:33
13Maria BraunÖppen Motion 11 (D21) (34)21:51+4:408:46
16Ebba UlvagårdenÖppen motion 7 (D18) (39)24:57+6:2911:26
17Andreas UlvagårdenÖppen motion 7 (D18) (39)25:05+6:3711:30
18Wilma KroksmyrD12 (22)16:14+9:0313:05
19Emma LindénD12 (22)19:26+12:1515:40
21Jennie GustavssonÖppen Motion 11 (D21) (34)24:20+7:099:46
23Hilda PeterssonD14 (29)28:32+13:5413:05
25Maria KroksmyrÖppen motion 7 (D18) (39)27:13+8:4512:29
27Martina NiklassonD14 (29)30:54+16:1614:10
33Mona LindénÖppen Motion 11 (D21) (34)33:05+15:5413:17
40Peter JohanssonÖppen Motion 12 (H21) (70)25:56+7:298:58
43Fredrik ElingforsÖppen Motion 12 (H21) (70)26:23+7:569:07
50Jonny LindénÖppen Motion 12 (H21) (70)27:48+9:219:37
66Tobias GustavssonÖppen Motion 12 (H21) (70)35:45+17:1812:22
Maja LindénD14 (29)ej start
Eva GustafssonÖppen Motion 11 (D21) (34)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser