Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprint, publiktävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, publiktävling
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / OK Gränsen
Datum: lördag 2 juni 2018

Växjö OK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hugo EricssonH16 (18)18:066:15
1Alvin LundgrenH10 (11)7:146:20
2Anton KroksmyrU2 (14)11:40+1:1310:14
3Filippa BraunD12 (22)8:14+1:036:38
3Linus LindénH10 (11)8:28+1:147:25
4Magnus PorleÖppen motion 7 (D18) (39)19:22+0:548:53
5Joar AnderssonH10 (11)9:17+2:038:08
5Patrik RosénÖppen Motion 12 (H21) (70)20:34+2:077:06
6Lovisa KroksmyrD12 (22)9:32+2:217:41
6Henrik KroksmyrÖppen Motion 12 (H21) (70)20:52+2:257:13
7Elsa PeterssonU2 (14)15:55+5:2813:57
7Johanna LindénÖppen motion 7 (D18) (39)20:53+2:259:34
7Olle KallerbäckH16 (18)20:28+2:227:04
7Amanda WesterbergÖppen motion 7 (D18) (39)20:53+2:259:34
7Isac ElingforsH12 (22)10:04+2:207:48
8Hilda LindénD12 (22)10:23+3:128:22
9Martina BraunÖppen motion 7 (D18) (39)21:24+2:569:48
9Arvid GustavssonU2 (14)18:24+7:5716:08
10Frida LindénD12 (22)10:57+3:468:49
10Ulf CarlssonÖppen motion 7 (D18) (39)22:39+4:1110:23
11Peter BraunÖppen Motion 12 (H21) (70)21:35+3:087:28
11Valter RoothH12 (22)12:51+5:079:57
12Amanda GustavssonD12 (22)11:31+4:209:17
12Albin AnderssonÖppen Motion 12 (H21) (70)21:50+3:237:33
13Maria BraunÖppen Motion 11 (D21) (34)21:51+4:408:46
16Ebba UlvagårdenÖppen motion 7 (D18) (39)24:57+6:2911:26
17Andreas UlvagårdenÖppen motion 7 (D18) (39)25:05+6:3711:30
18Wilma KroksmyrD12 (22)16:14+9:0313:05
19Emma LindénD12 (22)19:26+12:1515:40
21Jennie GustavssonÖppen Motion 11 (D21) (34)24:20+7:099:46
23Hilda PeterssonD14 (29)28:32+13:5413:05
25Maria KroksmyrÖppen motion 7 (D18) (39)27:13+8:4512:29
27Martina NiklassonD14 (29)30:54+16:1614:10
33Mona LindénÖppen Motion 11 (D21) (34)33:05+15:5413:17
40Peter JohanssonÖppen Motion 12 (H21) (70)25:56+7:298:58
43Fredrik ElingforsÖppen Motion 12 (H21) (70)26:23+7:569:07
50Jonny LindénÖppen Motion 12 (H21) (70)27:48+9:219:37
66Tobias GustavssonÖppen Motion 12 (H21) (70)35:45+17:1812:22
Maja LindénD14 (29)ej start
Eva GustafssonÖppen Motion 11 (D21) (34)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser