Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Östergötland
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: tisdag 5 juni 2018

Linköpings OK

104 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran HektorH80 (5)13:4710:08
1Karin BacktemanD55 (7)10:245:52
1Maria OlofssonD50 (10)14:046:40
1Lotta GranholmD75 (4)13:269:52
1Anna-Lena KarlssonÖppen motion 1 (2)18:1212:03
1Roger DanielssonH70 (12)10:576:53
1Johan ÅrbrinkH14 (26)10:495:12
1Annika IvarssonD45 (11)12:365:58
1Ulf WaldenfjordH75 (9)10:507:57
1Pedro LundqvistH55 (8)13:146:29
2Fredrika VångellD21 (17)16:01+0:455:48
2Anna Sofie BarkD50 (10)15:21+1:177:16
2Klara LjunggrenD20 (3)15:24+1:146:29
2Erik MartinssonH21 (25)16:02+0:234:41
2Elin KjellmanD16 (12)13:44+0:436:16
2Otto ÅkerblomH12 (26)9:23+1:165:49
2Olof LjunggrenH18 (4)13:55+0:275:02
2Rikard BorgH55 (8)13:23+0:096:33
2Ebba SkullmanD12 (17)9:53+0:106:08
2Marie RubérD35 (9)17:50+2:347:31
2Jonas SchedinH35 (7)14:03+0:455:33
3Peter JakobssonH70 (12)11:51+0:547:27
3Kajsa HammarströmD21 (17)16:26+1:105:57
3Stina BerggrenD10 (12)11:52+1:077:51
3Sigrid LjunggrenD14 (18)12:20+0:195:55
3Eva LindgrenD70 (5)14:14+2:1410:27
3Sara SöderqvistD35 (9)18:06+2:507:38
3Otto NilssonH14 (26)11:23+0:345:28
3Rasmus ElmelidH21 (25)16:15+0:364:45
3Thomas StenströmH55 (8)13:30+0:166:37
4Johan ÅttingH50 (22)13:03+1:285:57
4Karin OlofssonD50 (10)16:08+2:047:38
4Therese KlintbergD21 (17)17:08+1:526:12
4Inga-Lill PetterssonD70 (5)15:56+3:5611:42Ladda ner rutt i gpx-format
4Anders KnutssonH40 (22)14:59+1:415:55
4Marie SvernestamD60 (4)21:51+8:5412:20
4Kristina LjunggrenD45 (11)14:38+2:026:56
4Josefina BerntssonD35 (9)18:32+3:167:49
5Lena StrömbäckD50 (10)16:18+2:147:43
5Anna EnbergD10 (12)14:43+3:589:44
5Carin MarcussonD35 (9)18:40+3:247:52
5Sven EngströmH21 (25)16:53+1:144:56
5Lennart SvernestamH65 (16)12:25+2:197:48
5Lova ElnegårdD16 (12)14:28+1:276:36
5Christian EnbergH40 (22)15:25+2:076:05
5Hannah ÅkerblomD12 (17)11:02+1:196:51
6Markus JohanssonÖppen motion 5 (34)18:55+4:316:24
6Jesper JohanssonH50 (22)13:14+1:396:02
6Anne BössfallD55 (7)14:32+4:088:12
6Tomas VångellH60 (15)15:02+2:197:22
6Kristin HerberthsonD16 (12)14:52+1:516:47
7Albin EronnH16 (14)15:57+3:306:50
7Per MagnussonH45 (23)15:15+1:276:01
7Jan LundgrenH60 (15)15:36+2:537:38
7Ludvig ErikssonH12 (26)10:17+2:106:23
7Ludvig EronnH14 (26)12:17+1:285:54
7Yngve PetterssonH65 (16)12:30+2:247:51
8Wilhelm LarssonH16 (14)16:15+3:486:58
8Sigrid ForsmanD14 (18)14:04+2:036:45
8Frida KarlssonÖppen motion 3 (9)26:03+12:3812:24
8Edvin ÅttingH12 (26)10:22+2:156:26
8Erik MalmbergH21 (25)17:05+1:264:59
8Pelle SkullmanH65 (16)12:44+2:388:00
8Hanna LundgrenD16 (12)15:48+2:477:12
9Åke LjunggrenH45 (23)15:43+1:556:12
9Gitte EngströmD50 (10)17:22+3:188:13
9Per CarlborgH21 (25)17:18+1:395:03
9Henrik SöderqvistH40 (22)16:38+3:206:34
9Emilia MarcussonD12 (17)12:11+2:287:34
9Emma BerggrenD40 (14)18:33+4:247:57
10Lucas BerggrenH12 (26)10:50+2:436:43
10Anna KullbergD50 (10)18:25+4:218:43
10Hanna Modig TjärnströmD21 (17)20:37+5:217:28
11Niklas OlssonH21 (25)17:51+2:125:13
12Thomas RimhagenH50 (22)15:08+3:336:54
12Martin JarelandH45 (23)16:03+2:156:20
12Peter ErikssonH21 (25)17:57+2:185:14
12Magnus DjerfstenÖppen motion 5 (34)19:51+5:276:43
13Maria ElmelidD21 (17)21:55+6:397:56
13Oscar KjellmanH12 (26)11:28+3:217:07
13Patrik GustavssonÖppen motion 5 (34)20:16+5:526:52
13Victor BergstrandH21 (25)18:18+2:395:21
13Vilgot ElnegårdH14 (26)13:29+2:406:28
14Per ZeijlonÖppen motion 5 (34)20:24+6:006:54
14Julia Modig TjärnströmD21 (17)22:07+6:518:00
14Alexander LindströmH16 (14)19:41+7:148:26
14Maxime BonneauH21 (25)18:26+2:475:23
14Robert SöderbergH40 (22)18:12+4:547:11
14Åsa ForsmanD40 (14)33:34+19:2514:24
15Alva ForsmanD14 (18)17:28+5:278:23
15Joel FrancénH21 (25)18:43+3:045:28
16Adam LidvikH45 (23)19:45+5:577:48
19Vilgot LidvikH12 (26)13:42+5:358:30
19Stina AnderjonÖppen motion 5 (34)21:12+6:487:11
19Oskar LindströmH21 (25)19:58+4:195:50
21Linus SöderbergH12 (26)14:33+6:269:02
21Johan StenströmH21 (25)21:06+5:276:10
21Anna LjusbergÖppen motion 5 (34)23:39+9:158:01
24Andreas BergH21 (25)25:14+9:357:22
26Filip StrömbäckÖppen motion 5 (34)25:16+10:528:33
27Frida TullssonÖppen motion 5 (34)25:31+11:078:38
29Pia VångellÖppen motion 5 (34)26:19+11:558:55
Johan OtterströmH50 (22)ej godkänd
Anders BergH55 (8)ej godkänd
Johan AllardH21 (25)ej start
Theo ÅrbrinkH12 (26)ej start
Robert HögbergH35 (7)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser