Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Östergötland
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: tisdag 5 juni 2018

OK Roxen

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders LillieströmPROV1 (1)36:1114:35
1Hugo LillieströmPROV2 (1)26:019:51
1Hugo DalhammerPROV3 (1)25:5915:56
1Emma HelmerssonD21 (17)15:165:31
1Jenny SandhD35 (9)15:166:26Ladda ner rutt i gpx-format
1Erik SandhH35 (7)13:185:15
1Pontus LindblomH20 (3)15:235:34
2Melker WernqvistU2 (4)14:15+1:569:26
2Malte EvebornH16 (14)13:17+0:505:42
3Erik HelanderH50 (22)12:48+1:135:50
3Sven JonssonH80 (5)18:54+5:0713:53
3Lova EvebornD20 (3)15:38+1:286:35
3Malva EvebornD18 (4)19:14+3:518:06
3Josef HelanderH18 (4)17:37+4:096:22
3Tilde EvebornD12 (17)10:19+0:366:24
4Vilmer SvartzU2 (4)18:40+6:2112:21
4Mille LangerH12 (26)9:29+1:225:53
4Saga LindellU1 (17)10:17+1:118:29
4Ingrid JigerströmD75 (4)19:04+5:3814:01
4Lukas LarssonH10 (9)14:44+5:429:45
5Måns BjörnskiöldH16 (14)14:34+2:076:15
5Brigitte AlsénD70 (5)19:09+7:0914:04
5Inger EkmanD65 (5)16:21+6:0812:01Ladda ner rutt i gpx-format
6Ebba HaapaniemiU1 (17)11:55+2:499:50
6Hugo AldénH10 (9)16:13+7:1110:44
6Moa PihlströmD12 (17)11:38+1:557:13
7Linnéa PåledalD10 (12)16:50+6:0511:08
7Axel WallinU1 (17)12:59+3:5310:43
8Helena HolmD50 (10)17:01+2:578:03
8Stina WallinD10 (12)17:00+6:1511:15
9Stina JonssonD10 (12)18:47+8:0212:26
9Alice WernqvistU1 (17)14:07+5:0111:40
9Adrian SandellH12 (26)10:36+2:296:35
10Ida HjortD14 (18)14:39+2:387:02
10Jonna AlfredssonD16 (12)17:29+4:287:58
11Edvin NobrantU1 (17)15:41+6:3512:57
11Roland AlsénH70 (12)21:03+10:0613:14
11Elna MolinD10 (12)20:26+9:4113:31
11Jacob PåledalH14 (26)12:47+1:586:08
12Per-Ove EkmanH60 (15)19:35+6:529:35Ladda ner rutt i gpx-format
13Greta LjungdahlU1 (17)17:55+8:4914:48
14Rasmus PåledalH14 (26)13:38+2:496:33
15Adam PlawskiH14 (26)13:50+3:016:39
16Tyra LindellD14 (18)18:32+6:318:54
17Andreas MolinÖppen motion 5 (34)21:01+6:377:07
17Fanny WalterssonD14 (18)19:40+7:399:27
17Alma MolinU1 (17)31:53+22:4726:20
17Jennifer NyströmD12 (17)23:05+13:2214:20
18Mindra LangerD14 (18)23:43+11:4211:24
20Melvin LindströmH12 (26)14:31+6:249:00
20Mattias JosefssonH14 (26)15:05+4:167:15
21Rasmus VibergH14 (26)15:15+4:267:19
25Marcus PetterssonH14 (26)23:15+12:2611:10
Elin AlfredssonInskolning (14)fullföljt
Emma HjortInskolning (14)fullföljt
Svea LarssonInskolning (14)fullföljt
Adrian MidelfInskolning (14)fullföljt
Amanda PlawskiInskolning (14)fullföljt
Elvin SandellInskolning (14)fullföljt
Alice MarmelidD16 (12)ej start
Emil MolinH12 (26)ej start
Selma EekU2 (4)ej start
Johan LarssonÖppen motion 5 (34)ej start
Elin MolinÖppen motion 5 (34)ej start
Olle HanssonPROV1 (1)ej start
Oliver VibergInskolning (14)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser