Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Kolmårdsträffen, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsträffen, lång
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: söndag 19 augusti 2018

D21

7 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonOK Tisaren58:077:44
2Rebecka HeinrupTullinge SK1:00:21+2:148:02
3Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:00:31+2:248:03
4Ida HylanderNyköpings OK1:02:53+4:468:22
5Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:05:02+6:558:39
6Kristin HylanderNyköpings OK1:07:26+9:198:58
7Johanna ÖbergOK Hällen1:07:52+9:459:02
8Sofia SalomonssonLinköpings OK1:08:30+10:239:07
9Linn BrännebyÄrla IF1:08:45+10:389:09
10Anna-Stina PåledalOK Roxen1:09:17+11:109:13
11Malin Leijon LindOK Kolmården1:11:20+13:139:29
12Kajsa HammarströmLinköpings OK1:11:23+13:169:30
13Sofie StrömbergMatteus SI1:11:50+13:439:33
14Fanny AsketunOK Roxen1:12:02+13:559:35
15Emma HelmerssonOK Roxen1:15:22+17:1510:02
16Jenny SandhOK Roxen1:15:45+17:3810:05
17Sanna SkoogKils OK1:16:49+18:4210:13
18Kristyna HlubuckovaLinköpings OK1:21:12+23:0510:48
Anna HåkanssonOK Kolmårdenej godkänd
Johanna RagvaldOK Linnéej godkänd
Alva OlssonLinköpings OKej start

H21

11 320 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:06:505:54
2Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:08:02+1:126:00
3Oskar LeinonenOK Kolmården1:10:17+3:276:12
4Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:12:20+5:306:23
5Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:12:40+5:506:25
6Oskar DanielsAttunda OK1:13:24+6:346:29
7Ville JohanssonOK Kolmården1:13:29+6:396:29
8Peter ÖbergOK Hällen1:14:02+7:126:32
9Emil AnderssonÄrla IF1:14:38+7:486:35
10Erik MartinssonLinköpings OK1:15:04+8:146:37
11Erik AnderssonOK Orion1:15:37+8:476:40
12Mathias HallménOK Denseln1:16:21+9:316:44
13Emil LjungemyrOK Kolmården1:16:32+9:426:45
14Kristian AlgersSkogspojkarnas OK1:17:22+10:326:50
15Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:20:24+13:347:06
16Mikael AnderssonOK Kolmården1:20:43+13:537:07
17Oscar VångellÄrla IF1:21:28+14:387:11
18Konsta VanhanenIkaalisten Nouseva-Voima1:22:24+15:347:16
19Mats RöjgårdOK Kolmården1:22:51+16:017:19
20Peter AronssonLinköpings OK1:23:30+16:407:22
21Jonas LundgrenLinköpings OK1:25:21+18:317:32
22Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:25:37+18:477:33
23Niklas OlssonLinköpings OK1:27:42+20:527:44
24Erik SandhOK Roxen1:28:43+21:537:50
25Ludvig ErikssonKils OK1:30:51+24:018:01
26Maxime BonneauLinköpings OK1:32:31+25:418:10
27Filip HadacOrientacni Beh Opava1:32:43+25:538:11
28Niko NissinenSK Pohjantähti1:36:32+29:428:31
29Alexander BlombergNyköpings OK1:37:17+30:278:35
30Emil RankkaOK Roxen1:38:39+31:498:42
31Hans BrolundOK Denseln1:39:50+33:008:49
31Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:39:50+33:008:49
33Joakim GustafssonFinspångs SOK1:40:10+33:208:50
34Adam TellsénOK Roxen1:41:47+34:578:59
35Gunnar MelinOK Kolmården1:44:51+38:019:15
36Marcus HanssonLinköpings OK1:47:42+40:529:30
37Per SundholmOK Nolaskogsarna1:50:47+43:579:47
38Urban SärnbrinkOK Tisaren2:07:03+1:00:1311:13
Arvid VågIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Ola OlssonOK Kolmårdenej godkänd
Måns BrännebyOK Kolmårdenej start
Jonas BraamOK Denselnej start
Martin ŠmelíkHellas Orienteringej start

D20

5 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BerggrenOK Kolmården52:529:38
2Jonna ForsVästerås SOK55:06+2:1410:03
3Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:07:52+15:0012:23
4Hana FukalovaOrientacni Beh Opava1:08:02+15:1012:24
5Klara CechovaOrientacni Beh Opava1:15:42+22:5013:48
6Ebba SöderlundFK Göingarna1:19:42+26:5014:32

H20

8 180 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EkNyköpings OK1:00:007:20
2Fritjof AxelssonFK Göingarna1:04:59+4:597:56
3Jonas AnderssonOK Roxen1:05:37+5:378:01
4Hugo DalhammerOK Roxen1:05:52+5:528:03
5Carl CarlssonNyköpings OK1:08:35+8:358:23
6Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:10:10+10:108:34

D18

5 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NilssonNyköpings OK58:4811:09
2Linnea HanssonOK Roxen1:04:15+5:2712:11
3Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:07:39+8:5112:50
4Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK1:08:18+9:3012:57
5Amanda JanssonOK Djerf1:09:10+10:2213:07
6Johanna SärnbrinkOK Tisaren1:13:10+14:2213:53
7Linnéa GustafssonOK Hällen1:14:18+15:3014:05
Beatrice ErikssonOK Hällenej start
Lina KromnérSkogspojkarnas OKej start

H18

6 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö45:416:44
2Leo JohanssonOK Kolmården47:15+1:346:58
3Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna52:34+6:537:45
4Philip CarlssonNyköpings OK52:56+7:157:48
5Arvid WesterbergOK Kolmården56:52+11:118:23
6Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:05:01+19:209:35
7Christopher AnderssonVingåkers OK1:51:13+1:05:3216:24
William NilssonNyköpings OKej start
Albin FalkNyköpings OKej start

D16

4 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården35:178:21
2Hanna ÖbergGamleby OK43:22+8:0510:16
3Hanna KromnérSkogspojkarnas OK43:27+8:1010:17
4Elin NetzOK Kolmården43:41+8:2410:21
5Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK46:50+11:3311:05
6Elin KjellmanLinköpings OK47:32+12:1511:15
7Linnea LundOK Kolmården49:05+13:4811:37
8Hanna RothLinköpings OK50:31+15:1411:58
9Caroline GuttkeNyköpings OK51:21+16:0412:10
10Tove ValleriusGamleby OK51:24+16:0712:10
11Frida JardingNyköpings OK51:47+16:3012:16
12Alice EkNyköpings OK51:58+16:4112:18
13Hanna LundgrenLinköpings OK53:35+18:1812:41
14Karolina RönnbäckOK Eken1:11:51+36:3417:01
15Bara PachmannovaOrientacni Beh Opava1:29:03+53:4621:06

H16

5 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen41:237:48
2Melker LundinOK Hällen41:24+0:017:48
3Karl LundinOK Hällen42:53+1:308:05
4Vit CechOrientacni Beh Opava45:42+4:198:37
5Jiri KostkaOrientacni Beh Opava46:31+5:088:46
6Sverre RöjgårdOK Kolmården46:49+5:268:50
7Isak AnängenNyköpings OK48:02+6:399:03
8Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad48:33+7:109:09
9Simon JohanssonOK Kolmården49:15+7:529:17
10Adam ValikOrientacni Beh Opava49:20+7:579:18
11Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen53:58+12:3510:10
12Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping54:35+13:1210:17
13Alfons PetersonOK Denseln56:13+14:5010:36
14Erik JohnssonOK Kolmården57:52+16:2910:55
15Malte EvebornOK Roxen1:00:02+18:3911:19
16Carl HedegårdOK Kolmården1:13:24+32:0113:50
17Anton BörjessonOK Måsen1:31:25+50:0217:14
Edvin HellstenNyköpings OKej start
Edvin WalterssonOK Roxenej start
Adam ConwayGuildford Orienteersej start

D14

4 170 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie LundOK Kolmården34:108:11
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK35:27+1:178:30
3Sofie EttlingSkogspojkarnas OK38:35+4:259:15
4Hanna AlsiöIF Hagen40:12+6:029:38
5Stella RosengrenTjalve IF Norrköping41:07+6:579:51
6Sofia TunessonSkogspojkarnas OK41:41+7:319:59
7Lovis HellstenNyköpings OK46:36+12:2611:10
8Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK46:37+12:2711:10
9Alva ForsmanLinköpings OK49:42+15:3211:55
10Magdalena CetlovaOrientacni Beh Opava57:29+23:1913:47
11Karin ArveliusTjalve IF Norrköping59:18+25:0814:13
12Katka PachmannovaOrientacni Beh Opava59:34+25:2414:17
13Ylva LidehnNyköpings OK1:04:24+30:1415:26
14Linn JohnssonMatteus SI1:06:34+32:2415:57
15Karolina KlechovaOrientacni Beh Opava1:07:58+33:4816:17
16Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping1:09:13+35:0316:35
17Fanny WalterssonOK Roxen1:15:55+41:4518:12
18Anna KovalcikovaOrientacni Beh Opava1:22:57+48:4719:53
Yrsa RöjgårdOK Kolmårdenej start
Alice JohanssonFinspångs SOKej start
Ella MellbergNyköpings OKej start
Ida HjortOK Roxenej start
Sigrid ForsmanLinköpings OKej start
Meja AleniusNyköpings OKej start

H14

4 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo PerssonOK Denseln30:177:13
2Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping31:53+1:367:36
3Otto NilssonLinköpings OK34:11+3:548:09
4Odin EkNyköpings OK34:46+4:298:17
5Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK35:18+5:018:25
6Jacob PåledalOK Roxen36:36+6:198:44
7Elis PetersonOK Denseln38:41+8:249:13
8Ludvig EronnLinköpings OK38:45+8:289:14
9Rikard HellgrenFinspångs SOK40:59+10:429:46
10William SvartlingOK Motala45:37+15:2010:53
11Carl ÖbergGamleby OK46:59+16:4211:12
12Albin KjellbergBjörkfors GOIF55:03+24:4613:08
13Arvid JonforsenHallstahammars OK56:44+26:2713:32
Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköpingej start
Rasmus PåledalOK Roxenej start

D12

2 320 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda BrantvallOK Denseln25:2710:58
2Ebba SkullmanLinköpings OK27:37+2:1011:54
3Barbora HolasovaOrientacni Beh Opava28:25+2:5812:14
4Natalie GalloOrientacni Beh Opava30:59+5:3213:21
5Moa PihlströmOK Roxen33:35+8:0814:28
6Tilde EvebornOK Roxen35:35+10:0815:20
7Ida EkholmBjörkfors GOIF35:41+10:1415:22
8Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL35:54+10:2715:28
9Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL39:39+14:1217:05
10Alena KovalcikovaOrientacni Beh Opava41:21+15:5417:49
11Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping43:57+18:3018:56
12Emma EngströmFinspångs SOK44:58+19:3119:22
13Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb46:44+21:1720:08
14Clara IllnerTjalve IF Norrköping47:49+22:2220:36
15Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb48:40+23:1320:58
16Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK51:00+25:3321:58
17Karolina CetlovaOrientacni Beh Opava53:48+28:2123:11
18Sofia MelinOK Kolmården1:12:42+47:1531:20
19Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb1:40:22+1:14:5543:15
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköpingej start
Stina SöderqvistLinköpings OKej start
Cajsa AleniusNyköpings OKej start

H12

2 950 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matej BorunskyOrientacni Beh Opava23:017:48
2Wilmer KempeOK Denseln25:03+2:028:29
3Viggo HolmbergOK Tylöskog25:34+2:338:40
4Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK26:36+3:359:01
5Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK26:44+3:439:03
6Hjalmar AxelssonFK Göingarna27:23+4:229:16
7Hugo BraamOK Denseln27:43+4:429:23
8Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping28:10+5:099:32
9Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK29:35+6:3410:01
10Mille LangerOK Roxen32:38+9:3711:03
11Ludvig ErikssonLinköpings OK33:36+10:3511:23
12Noah KorallMotala AIF OL37:40+14:3912:46
13Vincent DahmTjalve IF Norrköping37:50+14:4912:49
14Theo ÅrbrinkLinköpings OK38:46+15:4513:08
15Hampus HolmgrenOK Måsen40:03+17:0213:34
16Joel FrodinOK Roxen42:24+19:2314:22
17Oscar KjellmanLinköpings OK42:33+19:3214:25
18Valdemar HamiltonNyköpings OK43:06+20:0514:36
19Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF44:21+21:2015:02
20Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb47:00+23:5915:55
21Isac LidehnNyköpings OK50:01+27:0016:57
22Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL53:35+30:3418:09
23Ted JohnssonMatteus SI56:53+33:5219:16
24Jonathan AnderssonVingåkers OK1:03:48+40:4721:37
Lucas BerggrenLinköpings OKej godkänd
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start
Edvin ÅttingLinköpings OKej start

D10

2 320 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina BerggrenLinköpings OK26:4411:31
2Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF28:34+1:5012:18
3Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb31:37+4:5313:37
4Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL31:40+4:5613:38
5Malin GöhlFinspångs SOK31:48+5:0413:42
6Alva ViklundMatteus SI33:53+7:0914:36
7Frida SöderqvistLinköpings OK36:36+9:5215:46
8Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb37:38+10:5416:13
9Elsa KorallMotala AIF OL41:25+14:4117:51
10Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb46:43+19:5920:08
Anna EnbergLinköpings OKej godkänd
Stina JonssonOK Roxenej godkänd
Emilia EricsonNyköpings OKej start

H10

2 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petr KovalcikOrientacni Beh Opava20:559:00
2David JonforsenHallstahammars OK23:16+2:2110:01
3Theo IllnerTjalve IF Norrköping27:27+6:3211:49
4Axel JarlNAIS Orienteringsklubb29:18+8:2312:37
5Malte AnderssonMatteus SI32:06+11:1113:50
6Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping34:34+13:3914:53
7Ville AnderssonMatteus SI35:56+15:0115:29
8Nils JohnssonMatteus SI39:03+18:0816:49
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköpingej start

D35

6 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin EklöfMatteus SI1:59:0719:20

H35

8 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÅgrenCentrum OK1:28:2210:48
2Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:31:59+3:3711:14

D40

5 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK57:3610:55
2Cecilia SvedinKFUM Örebro OK57:53+0:1710:59
3Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK1:00:15+2:3911:25
4Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL1:00:26+2:5011:28
5Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL1:07:50+10:1412:52
6Anna KorallMotala AIF OL1:13:46+16:1013:59
7Liselott EricsonLinköpings OK1:18:02+20:2614:48
8Johanna PetersonOK Denseln1:18:30+20:5414:53
9Anna JanssonOK Djerf1:20:57+23:2115:21
Marie WalterssonOK Roxenej start

H40

7 970 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik AnängenNyköpings OK1:04:368:06
2Henrik PetersonOK Denseln1:06:46+2:108:22
3Mats FröbergNynäshamns OK1:09:17+4:418:41
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:10:12+5:368:48
5Juraj BencurOrientacni Beh Opava1:11:01+6:258:54
6Christian EnbergLinköpings OK1:12:14+7:389:03
7Jonas JohnssonOK Kolmården1:12:16+7:409:04
8Marcus AnderssonMatteus SI1:12:18+7:429:04
9Richard OlovssonGamleby OK1:12:30+7:549:05
10Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:20:25+15:4910:05
11Ulf HylanderNyköpings OK1:20:43+16:0710:07
12Jonas ViklundMatteus SI1:21:25+16:4910:12
13Tomas BorunskyOrientacni Beh Opava1:24:46+20:1010:38
14Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:28:58+24:2211:09
15Markus HenrikssonLinköpings OK1:30:14+25:3811:19
16James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:35:52+31:1612:01
17Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:37:19+32:4312:12
18Lars-Olof MagnellKatrineholms OK1:40:28+35:5212:36
19Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:49:20+44:4413:43
20Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:50:56+46:2013:55
21Niclas KinnanderMatteus SI1:55:41+51:0514:30
22Joakim KjellbergBjörkfors GOIF2:04:50+1:00:1415:39
23Markus KleinBjörkfors GOIF2:11:49+1:07:1316:32
Henrik SöderqvistLinköpings OKej godkänd

D45

4 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen42:168:56
2Annika IvarssonLinköpings OK43:03+0:479:06
3Jenny RöjgårdOK Kolmården45:29+3:139:36
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL46:44+4:289:52
5Charlotte FlansbjerOK Djerf46:51+4:359:54
6Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad47:33+5:1710:03
7Agneta ErikssonOK Kolmården50:47+8:3110:44
8Louise AxelssonFK Göingarna53:49+11:3311:22
9Marika Nylund EkNyköpings OK1:01:06+18:5012:55
10Liselott RothLinköpings OK1:17:18+35:0216:20
Monica AnderssonVingåkers OKej godkänd
Eva EngmanOK Denselnej godkänd

H45

6 780 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala48:287:08
2Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF51:47+3:197:38
3Magnus JohanssonNyköpings OK52:24+3:567:43
4Per MagnussonLinköpings OK54:27+5:598:01
5Björn KarlssonOK Denseln57:22+8:548:27
6Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK58:38+10:108:38
7Tomas KovalcikOrientacni Beh Opava59:57+11:298:50
8Pontus JohnssonMatteus SI1:03:54+15:269:25
9Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL1:05:54+17:269:43
10Tomas BomanLinköpings OK1:06:51+18:239:51
11Martin JarelandLinköpings OK1:10:47+22:1910:26
12Stefan SehlerOK Kolmården1:11:08+22:4010:29
13Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:11:49+23:2110:35
14Johan WänströmFinspångs SOK1:12:11+23:4310:38
15Tomas CechOrientacni Beh Opava1:15:10+26:4211:05
16Christer ÖbergGamleby OK1:19:54+31:2611:47
17Johan FrodinOK Roxen1:33:01+44:3313:43 Ladda ner rutt i gpx-format
Fredrik KorallMotala AIF OLej start

D50

4 150 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF38:019:09
2Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK51:29+13:2812:24
3Åsa AlsiöIF Hagen58:39+20:3814:07
4Kristina ForsOK Grip1:02:20+24:1915:01
5Ebba HedegårdOK Kolmården1:03:25+25:2415:16
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL1:04:37+26:3615:34
7Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL1:09:56+31:5516:51
8Anna MartinNAIS Orienteringsklubb1:13:23+35:2217:40
9Anne SvantessonHjärnarps OL1:18:03+40:0218:48
10Maria KjellmanLinköpings OK1:24:29+46:2820:21
Lotta BorgLinköpings OKej godkänd
Inger GuståsLinköpings OKej start
Carina KaleredOK Denselnej start
Eva-Lena NilssonNyköpings OKej start

H50

6 160 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK45:477:25
2Per JanssonOK Djerf49:53+4:068:05
3Niklas RönnbäckOK Eken51:48+6:018:24
4Juha LoenbergSkarpnäcks OL52:07+6:208:27
5Pär EricsonNyköpings OK56:14+10:279:07
6Fredrik EngmanOK Denseln56:15+10:289:07
7Mikael WesterbergOK Kolmården56:29+10:429:10
8Thomas PerssonOK Denseln56:38+10:519:11
9Johan MalmOK Kolmården56:47+11:009:13
10Anders DalhammerOK Roxen59:38+13:519:40
11Ian HamiltonNyköpings OK1:03:10+17:2310:15
12Anders MolinBoxholm-Mjölby OL1:03:27+17:4010:18
13Anders JoelssonMatteus SI1:03:36+17:4910:19
14Torbjörn AnderssonOK Motala1:05:12+19:2510:35
15Miroslav HadacOrientacni Beh Opava1:05:34+19:4710:38
16Håkan AxelssonFK Göingarna1:06:36+20:4910:48
17Magnus SahlmanLinköpings OK1:07:24+21:3710:56
18Kent BörjessonOK Måsen1:07:40+21:5310:59
19Lars DanielsonMatteus SI1:08:18+22:3111:05
20Mikael LangerOK Roxen1:11:46+25:5911:39
21Peter ForsOK Grip1:12:28+26:4111:45
22Christer ErikssonOK Kolmården1:19:33+33:4612:54
23Josef SklenarOrientacni Beh Opava1:27:38+41:5114:13
24Magnus HedegårdOK Kolmården1:28:49+43:0214:25
Tomas SundqvistOK Kåreej godkänd
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Kenneth JönssonTullinge SKej godkänd
Johan ÅttingLinköpings OKej start

D55

4 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK41:239:58
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK46:54+5:3111:18
3Agneta GrönlundKatrineholms OK52:37+11:1412:40
4Aire NikkoOK Kolmården1:07:11+25:4816:11
5Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL1:08:54+27:3116:36
6Katarina SundqvistOK Kåre1:22:58+41:3519:59

H55

5 480 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF41:207:32
2Mikael KindbornOK Hällen46:26+5:068:28
3Anders BergLinköpings OK46:38+5:188:30
4Lars SvantessonHjärnarps OL55:05+13:4510:03
5Pedro LundqvistLinköpings OK56:14+14:5410:15
6Per CarlssonNyköpings OK56:55+15:3510:23
7Anders ErikssonOK Hällen58:30+17:1010:40
8Jan SundbüeOK Hällen58:50+17:3010:44
9Rikard BorgLinköpings OK59:46+18:2610:54
10Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna1:05:04+23:4411:52
11Arne SääfGudhems IF1:06:23+25:0312:06
12Ingemar MånssonRonneby OK1:06:57+25:3712:13
13Johan HammarströmOK Måsen1:08:26+27:0612:29
14Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb1:10:33+29:1312:52
15Karri LindellOK Måsen1:18:14+36:5414:16
16Håkan WåhlanderFrölunda OL1:20:36+39:1614:42
17Phil ConwayGuildford Orienteers1:28:28+47:0816:08
18Werner KöhlerTullinge SK1:35:37+54:1717:26
19Miroslav SklenarOrientacni Beh Opava1:37:17+55:5717:45
20Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:52:00+1:10:4020:26
Dan NilssonNyköpings OKej start

D60

3 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb49:3814:18
2Lena PerssonGamleby OK50:17+0:3914:29
3Eva-Karin JönssonOK Kolmården53:18+3:4015:21
4Carin AnderssonOK Denseln1:09:09+19:3119:55
5Berit EklöfMatteus SI1:15:03+25:2521:37
6Catharina ForsénOK Denseln1:18:15+28:3722:33

H60

4 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PalmfjordKatrineholms OK48:199:51
2Bengt SchwartzOK Kolmården50:17+1:5810:15
3Mats AnderssonFinspångs SOK52:12+3:5310:39
4Jan-Olof BäckOK Djerf52:41+4:2210:45
5Stefan GustafssonOK Hällen54:42+6:2311:09
6Thomas SvenssonMotala AIF OL58:44+10:2511:59
7Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:00:45+12:2612:23
8Leif EfraimssonMotala AIF OL1:11:56+23:3714:40
9Jan LundgrenLinköpings OK1:15:09+26:5015:20
10Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:16:25+28:0615:35
11Ove ErikssonNyköpings OK1:30:55+42:3618:33

D65

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK51:0214:42
2Britt-Marie AldénOK Kolmården52:14+1:1215:03
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK54:48+3:4615:47 Ladda ner rutt i gpx-format
4Kerstin SvenskOK Hällen56:27+5:2516:16
5Titti BergendahlOK Måsen59:55+8:5317:16
6Barbro ÖstlundOK Roxen1:03:57+12:5518:25
7Annette RagvaldVingåkers OK1:04:30+13:2818:35
8Mona ForsbergNyköpings OK1:04:59+13:5718:43
9Maud Göthe LundgrenLinköpings OK1:08:49+17:4719:49

H65

4 730 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter RasmussenNyköpings OK48:1210:11
2Leif CarlssonSOK Viljan49:06+0:5410:22
3Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK49:18+1:0610:25
4Magnus WrethmanOK Roxen56:26+8:1411:55
5Kent BergendahlNyköpings OK58:52+10:4012:26
6Mats HastadFellingsbro GOIF1:03:51+15:3913:29
7Ingemar PerssonGamleby OK1:05:08+16:5613:46
8Kent GranqvistVästerviks OK1:05:50+17:3813:55
9Göran AnderssonOK Tylöskog1:06:03+17:5113:57
10Rolf KarlssonOK Hällen1:08:08+19:5614:24
11Stephan SvenssonLinköpings OK1:09:35+21:2314:42
12Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:10:08+21:5614:49
13Hans PerssonMatteus SI1:12:06+23:5415:14
14Yngve PetterssonLinköpings OK1:12:09+23:5715:15
15Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:13:56+25:4415:37
16Ove JohanssonOK Kolmården1:16:23+28:1116:08
17Olle ArmanNyköpings OK1:24:57+36:4517:57
18Anders HedinMotala AIF OL1:44:09+55:5722:01
19Bengt ÖstlundOK Roxen2:07:02+1:18:5026:51
20Sune CarlssonOK Motala2:17:33+1:29:2129:04
Pelle SkullmanLinköpings OKej start

D70

3 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindellOK Hällen57:0717:40
2Carina LindmanFinspångs SOK58:19+1:1218:03
3Annie GunnarstorpOK Motala1:00:21+3:1418:41
4Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:10:12+13:0521:44
5Ulla LingJönköpings OK1:17:41+20:3424:03
6Kerstin BlomOK Kolmården1:24:09+27:0226:03
7Berit EdengrenNyköpings OK1:29:16+32:0927:38
8Stina KorallMotala AIF OL1:43:50+46:4332:08
Eva LindgrenLinköpings OKej start

H70

3 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK36:559:15
2Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK45:14+8:1911:20
3Christer SandhOK Roxen45:23+8:2811:22
4Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK46:24+9:2911:37 Ladda ner rutt i gpx-format
5Runar AldénOK Kolmården47:23+10:2811:52
6Jerry MartinssonOK Motala58:16+21:2114:36
6Per-Erik CarleniusKatrineholms OK58:16+21:2114:36
8Ulf SvedestamEskilstuna OL59:39+22:4414:56
9Bo JernbergOK Roxen59:56+23:0115:01
10Roland NilssonSOK Viljan1:05:50+28:5516:29
11Gustaf OlssonLinköpings OK1:08:40+31:4517:12
12Göran ForsbergNyköpings OK1:31:25+54:3022:54
13Lars EkholmBjörkfors GOIF1:31:56+55:0123:02

D75

3 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta GranholmLinköpings OK1:05:1520:12
2Britt PetterssonOK Roxen1:22:05+16:5025:24
3Birgitta StenströmVänersborgs SK1:24:02+18:4726:00
4Ulla NilssonSOK Viljan1:30:38+25:2328:03
Britten PerssonFinspångs SOKej godkänd

H75

3 990 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart SturessonVästerviks OK57:1014:19
2Stig IsraelssonOK Tylöskog1:00:24+3:1415:08
3Erland LingJönköpings OK1:02:26+5:1615:38
4Kjell HolmströmBjörkfors GOIF1:06:09+8:5916:34
5Jan JohanssonIFK Hedemora OK1:08:05+10:5517:03
6Lars HammarströmOK Kolmården1:09:18+12:0817:22
7Sune LindellOK Hällen1:10:25+13:1517:38
8Uno BergOK Motala1:14:49+17:3918:45
9Arne AnderssonOK Motala1:21:00+23:5020:18
10Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:21:26+24:1620:24
11Nils-Göran KempeOK Denseln1:26:59+29:4921:48
12Johnny WallingeOK Kolmården1:29:19+32:0922:23
Arne WallbergOK Ekenej godkänd
Göran HektorLinköpings OKej godkänd
Alf MattssonOK Kolmårdenej start
Bengt KarlssonLinköpings AIKej start

H80

3 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evert ElgefjordOK Kolmården1:10:5321:56
2Otto HolmdahlLinköpings OK1:14:54+4:0123:11
3Holger PerssonOK Eken1:38:53+28:0030:36

Inskolning

1 670 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Melker BacklundOK Hällenfullföljt
Kasper DahlinTjalve IF Norrköpingfullföljt
Adam DjerfstenLinköpings OKfullföljt
Jacob EvebornOK Roxenfullföljt
Alma FaxénVäxjö OKfullföljt
Ludvig HolmgrenOK Måsenfullföljt
Ylva-li JarlNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Isabell KleistOK Kolmårdenfullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Tove LennermarkSkogspojkarnas OKfullföljt
Alicia LindOK Hällenfullföljt
Wiliam LindOK Hällenfullföljt
Silas MeyerMatteus SIfullföljt
Agnes  NygrenTjalve IF Norrköpingfullföljt
Albin PaulsonLinköpings OKfullföljt
Emil PaulsonLinköpings OKfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt
Theo AleniusNyköpings OKej start
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OLej start
Simon ÅttingLinköpings OKej start

U1

1 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida KjellmanLinköpings OK23:1213:53
2Moa PilvingeOK Kolmården23:54+0:4214:18
3Ivar ViklundMatteus SI24:08+0:5614:27
4Siri EngvallOK Kolmården24:41+1:2914:46
5Elias WedinNAIS Orienteringsklubb25:50+2:3815:28
6Agnes NäsmanKlubblös26:02+2:5015:35
7Elsa NäsmanKlubblös26:03+2:5115:35
8Linnea PåledalOK Roxen26:26+3:1415:49
9Wilma HultmanSkogspojkarnas OK26:59+3:4716:09
10Måns DahlinTjalve IF Norrköping28:21+5:0916:58
11Sayli NilssonTjalve IF Norrköping36:31+13:1921:51
Tove FahlstedtSkogspojkarnas OKej start

U2

2 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander LarssonFinspångs SOK26:5411:35
2Ella EngvallOK Kolmården30:09+3:1512:59
3Anton FaxénVäxjö OK30:51+3:5713:17
4Hugo AldénOK Roxen31:06+4:1213:24
5Leonardo MelinOK Kolmården34:08+7:1414:42
6Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK34:21+7:2714:48
7Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb34:29+7:3514:51
8Ivar KihlbergLinköpings OK45:59+19:0519:49
9Otto BrantvallOK Denseln1:15:54+49:0032:42
10Alma BrantvallOK Denseln1:17:38+50:4433:27

Öppen motion 1

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas ÖbergOK Hällen32:3014:00
2Olof WalfridssonSOK Aneby52:54+20:2422:48

Öppen motion 3

3 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina JärvallNyköpings OK42:5613:37
2Karin HelmiusOK Reftele47:19+4:2315:01
3Lova FrodinOK Roxen47:20+4:2415:01
4Sara HultmanSkogspojkarnas OK48:38+5:4215:26
5Josefin MossingerNyköpings OK55:08+12:1217:30
6Teresia LidehnNyköpings OK59:52+16:5619:00
7Monica EkholmBjörkfors GOIF1:04:25+21:2920:26
8Christina ÖbergOK Hällen1:10:27+27:3122:21
9Lisen BäckTrosabygdens OK1:13:01+30:0523:10
10Mira BäckTrosabygdens OK1:13:08+30:1223:13
11Olof ThorssellOK Måsen1:20:06+37:1025:25
12Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:21:57+39:0126:00
Cornelia LarssonFinspångs SOKej godkänd
Adam LundbyTjalve IF Norrköpingej start

Öppen motion 5

3 430 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb38:4911:19
2Felix SinclairKlubblös39:29+0:4011:30
3Peter HallKlubblös40:37+1:4811:50
4Jörgen JonssonKlubblös44:30+5:4112:58
5Markus MeyerMatteus SI45:27+6:3813:15
6Erik WedinNAIS Orienteringsklubb45:42+6:5313:19
7Stefan JärvallNyköpings OK51:27+12:3815:00
8Karin SärnbrinkOK Tisaren54:50+16:0115:59
9Björn VallinOK Hällen55:06+16:1716:03
10Annika HolgerssonKlubblös56:38+17:4916:30
11Frida JonforsenHallstahammars OK57:07+18:1816:39
12Federica De MagistrisOK Kolmården1:00:20+21:3117:35
13Charlotte TingströmNAIS Orienteringsklubb1:01:27+22:3817:54
14Linda SvenskOK Hällen1:02:04+23:1518:05
15Sara MeyerMatteus SI1:05:57+27:0819:13
16Heinrich Josef WöbelOK Kolmården1:12:35+33:4621:09
17Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:20:02+41:1323:20
Åsa CarlssonOK Hällenej godkänd
Malin BorgLinköpings OKej godkänd
Leif JönssonKlubblösej godkänd
Lóa Kristinsdóttirej start

Öppen motion 6

4 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas JohanssonOK Kolmården32:297:46
2Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubb47:05+14:3611:15
3Alexandra EklundIK Gandvik59:01+26:3214:07
4Frida SahlmanLinköpings OK1:02:05+29:3614:51
5Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK1:19:03+46:3418:54
6Thomas LidehnNyköpings OK1:22:46+50:1719:48
7Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK1:24:12+51:4320:08
8Emil GunnarssonEksjö SOK1:35:26+1:02:5722:49
9Filiph ErikssonKlubblös1:35:30+1:03:0122:50

Öppen motion 7

3 660 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas EvebornOK Roxen33:449:13
2Eva GöhlFinspångs SOK37:26+3:4210:13
3Per SvenssonFinspångs SOK38:39+4:5510:33
4Jennie Hellström OlssonOK Linné40:43+6:5911:07
5Per WirénOK Kolmården43:42+9:5811:56
6Sofia WesterbergOK Kolmården47:24+13:4012:57
7Emmy LindgrenLinköpings OK49:24+15:4013:29
8Emma BerggrenLinköpings OK50:43+16:5913:51
9Leif LindgrenLinköpings OK50:59+17:1513:55
10Kajsa SundkvistOK Måsen51:11+17:2713:59
11Claes MartinssonFinspångs SOK54:14+20:3014:49
12Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF54:43+20:5914:56
13Tina LindgrenLinköpings OK55:41+21:5715:12
14Lotta WengelinNAIS Orienteringsklubb57:18+23:3415:39
15Bo LindkvistKöping-Kolsva OK58:00+24:1615:50
16Magnus AnderssonOK Denseln58:16+24:3215:55
17Erik HallgrenFinspångs SOK58:23+24:3915:57
18Monica CarlssonNyköpings OK58:46+25:0216:03
19Anneli WiklundFinspångs SOK1:01:22+27:3816:46
20Gunilla WingqvistKlubblös1:02:38+28:5417:06
21Caroline CasselsjöOK Kolmården1:03:43+29:5917:24
22Åsa ErlandssonVästerås SOK1:03:53+30:0917:27
23Patrik GustavssonLinköpings OK1:04:06+30:2217:30
24Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:04:57+31:1317:44
25Tony HolmbergOK Tylöskog1:06:38+32:5418:12
26Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL1:07:04+33:2018:19
27Lars JohanssonOK Motala1:07:15+33:3118:22
28Bo FrisbergOK Roxen1:07:31+33:4718:26
29Börje ErikssonRegna IF1:08:00+34:1618:34
30Hans GustavssonNyköpings OK1:08:33+34:4918:43
31Roger KarlssonOK Kolmården1:09:12+35:2818:54
32Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL1:09:13+35:2918:54
33Pirkko HammarströmOK Måsen1:09:19+35:3518:56
34Robert HåkanssonOK Kolmården1:11:15+37:3119:28
35Emma LiljaBoxholm-Mjölby OL1:11:28+37:4419:31
36Fredrik PaulsonLinköpings OK1:11:50+38:0619:37
37Keiko ConwayGuildford Orienteers1:12:20+38:3619:45
38Ulrika KihlbergLinköpings OK1:14:22+40:3820:19
39Jesper AnderssonVingåkers OK1:16:06+42:2220:47
40Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:18:22+44:3821:24
41Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:18:23+44:3921:24
42Anna PaulsonLinköpings OK1:19:11+45:2721:38
43Margrita SjöqvistOK Måsen1:20:07+46:2321:53
44Hans RagvaldVingåkers OK1:20:10+46:2621:54
45Stefan LaageGudhems IF1:22:11+48:2722:27
46Susann BerntssonOK Reftele1:24:45+51:0123:09
47Lars Åke SvenskOK Hällen1:26:35+52:5123:39
48Tord FranssonMotala AIF OL1:29:29+55:4524:26
49Sara AnderssonOK Denseln1:30:47+57:0324:48
50Erik HanssonOK Roxen1:37:05+1:03:2126:31
51Maja-Stina GustavssonOK Roxen2:10:56+1:37:1235:46
52Kurt NensénOK Måsen2:12:48+1:39:0436:17
Monica LaageGudhems IFej godkänd
Weronica BäckTrosabygdens OKej godkänd
Åsa WidarssonLinköpings OKej godkänd
Per GustavssonOK Roxenej godkänd
Gilbert CasselsjöOK Kolmårdenej godkänd
Björn KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Mikael AleniusNyköpings OKej start

Öppen motion 8

4 740 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric RosanderFinspångs SOK39:558:25
2Torbjörn SvenskOK Hällen41:17+1:228:42
3Alexander WiklundFinspångs SOK43:43+3:489:13
4Erik PetterssonNyköpings OK46:16+6:219:45
5Torbjörn CarlssonBoxholm-Mjölby OL46:24+6:299:47
6Thomas LiljaOK Denseln48:52+8:5710:18
7Magnus NordlanderÖstgöta Helikopter SK & IF52:08+12:1310:59
8Peter  BerggrenOK Kolmården53:15+13:2011:14
9Carin RosanderFinspångs SOK54:01+14:0611:23
10Annica BerggrenOK Kolmården54:04+14:0911:24
11Erik HellstenNyköpings OK54:54+14:5911:34
12Andreas BergLinköpings OK58:07+18:1212:15
13Andrea BalakovaNyköpings OK1:00:15+20:2012:42
14Charlotte NedforsOK Roxen1:01:51+21:5613:02
15Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:02:35+22:4013:12
16Linda EdströmMatteus SI1:04:01+24:0613:30
17Jenny FurusköldIK Gandvik1:05:07+25:1213:44
18Ruhdi KarlssonVästerås SOK1:05:20+25:2513:47
19Ulf PerssonBottnaryds IF1:05:58+26:0313:55
20Emma FaxénVäxjö OK1:06:09+26:1413:57
21Linnéa CarlssonOK Hällen1:11:32+31:3715:05
22Sara SöderqvistLinköpings OK1:11:57+32:0215:10
23Tommy TörndahlMatteus SI1:12:08+32:1315:13
24Fredrik KempeOK Denseln1:14:58+35:0315:48
25Erik SjöqvistOK Måsen1:16:24+36:2916:07
26Malin AxFinspångs SOK1:17:31+37:3616:21
27Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:18:49+38:5416:37
28Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK1:18:55+39:0016:38
29Torbjörn AlmgrenOK Kolmården1:20:40+40:4517:01
30Thomas JohanssonOK Kolmården1:25:24+45:2918:01
31Tomas BäckTrosabygdens OK1:26:39+46:4418:16
32Stefan WestlinOK Måsen1:30:45+50:5019:08
33Rune KarlssonKlubblös1:35:40+55:4520:10
34Per ZeijlonLinköpings OK1:38:46+58:5120:50

Öppen motion 9

7 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter ErikssonÄrla IF55:426:59
2Nils OlssonOK Linné1:03:07+7:257:55
3Nils NedforsOK Roxen1:07:17+11:358:26
4Adam SandstedtEksjö SOK1:07:42+12:008:29
5August MollénOK Denseln1:08:01+12:198:32
6Peter LundOK Kolmården1:13:59+18:179:16
7Måns FaxénVäxjö OK1:17:54+22:129:46
8Martin SklenarSKOB Bruntal1:18:00+22:189:47
9Roger KihlbergLinköpings OK1:23:30+27:4810:28
10Magnus NordlanderÖstgöta Helikopter SK & IF1:28:46+33:0411:08
11Jörgen NilssonTjalve IF Norrköping1:30:25+34:4311:20
12Frida KarlssonLinköpings OK1:47:28+51:4613:29
Esko LeinonenOK Kolmårdenej godkänd
Daniel AxelssonMålilla OKej godkänd
Erik AhlepilKlubblösej godkänd

H14 Kort

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David MalmOK Kolmården33:5310:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser