Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NOK-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NOK-träning
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: tisdag 11 april 2017

Bana A

7 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob EnmarkGävle OK52:156:34
2Rudolfs ZernisÄrla IF52:33+0:186:36
3Robbin KantarpÄrla IF1:02:00+9:457:47
3Viktor SilvemarkÄrla IF1:02:00+9:457:47
5August MollénOK Denseln1:04:20+12:058:05
6Marcus AnderssonMatteus SI1:09:42+17:278:46
7Joakim GustafssonFinspångs SOK1:23:34+31:1910:30
Anna MartinNAIS Orienteringsklubbutgått
Leif HallingforsKlub OB BOR Topolciankyutgått

Bana B

5 980 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ErikssonOK Denseln48:568:10
2Eric RosanderFinspångs SOK50:27+1:318:26
3Peter EttlingSkogspojkarnas OK53:37+4:418:57
4Stefan KarlssonOK Denseln53:38+4:428:58
5Peter LundOK Kolmården55:24+6:289:15
6Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb56:33+7:379:27
7Pontus JohnssonMatteus SI59:13+10:179:54
8Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:02:12+13:1610:24
9Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb1:04:18+15:2210:45
10Siri EngbergJärla Orientering1:06:59+18:0311:12
11Jonas JohnssonOK Kolmården1:07:31+18:3511:17
12Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve1:12:16+23:2012:05
13Veronica LundOK Kolmården1:12:33+23:3712:07
14Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:13:01+24:0512:12
15Sofie StrömbergMatteus SI1:15:25+26:2912:36
16Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:15:36+26:4012:38
17Fredrik EngmanOK Denseln1:17:37+28:4112:58
18Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:40:02+51:0616:43
Anders BergLinköpings OKej godkänd

Bana C

4 750 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK43:409:11
2Rebecka HeinrupTullinge SK48:46+5:0610:16
3Kerstin LjungemyrOK Kolmården51:58+8:1810:56
4Annica CrispinOK Denseln52:10+8:3010:58
5Lovisa AdolfssonOK Denseln52:26+8:4611:02
6Inger BergLinköpings OK53:37+9:5711:17
7Jenny BjörkOK Denseln53:45+10:0511:18
8Andreas HellgrenHammarkinds OK53:52+10:1211:20
9Lars DanielsonMatteus SI55:04+11:2411:35
10Amanda HolmgrenVittjärvs IK56:05+12:2511:48
11Emma KantarpÄrla IF56:23+12:4311:52
12Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb58:35+14:5512:20
13Sanna SkoogKils OK59:36+15:5612:32
14Elin GunnarssonFinspångs SOK1:01:24+17:4412:55
14Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb1:01:24+17:4412:55
16Malin AxFinspångs SOK1:05:27+21:4713:46
17Erik JohnssonOK Kolmården1:07:25+23:4514:11
18Peter WilhelssonGOIF Tjalve1:10:33+26:5314:51
Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Bana D

4 230 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JohnssonSkogspojkarnas OK50:1911:53
2Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK50:22+0:0311:54
3Linnea LundOK Kolmården52:13+1:5412:20
4Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb55:03+4:4413:00
5Lars HörnströmTäby OK55:42+5:2313:10
6Anna BirkestålKöping-Kolsva OK55:54+5:3513:12
7Hanna KromnérSkogspojkarnas OK1:04:08+13:4915:09
8Lina KromnérSkogspojkarnas OK1:04:09+13:5015:09
9Johan DahmGOIF Tjalve1:04:35+14:1615:16
10Valter FredrikssonGOIF Tjalve1:05:00+14:4115:21
11Bo EliassonSkogspojkarnas OK1:14:51+24:3217:41
11Anders SvenssonKlubblös1:14:51+24:3217:41
13Björn LarssonGOIF Tjalve1:20:29+30:1019:01
14Niclas KinnanderMatteus SI1:36:22+46:0322:46

Bana E

3 240 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HallgrenFinspångs SOK44:5813:52
2Peter HagströmGOIF Tjalve45:03+0:0513:54
3Mats KarlssonGOIF Tjalve48:59+4:0115:07
4Malin EklöfMatteus SI49:30+4:3215:16
5Calle NöjdNAIS Orienteringsklubb53:32+8:3416:31
6Harris BrandeGOIF Tjalve54:12+9:1416:43
7Gert KromnérSkogspojkarnas OK57:11+12:1317:38
8Olle AnderssonKOLMÅRDEN58:13+13:1517:58
9Lennart KjellgrenHjulstads OK1:05:26+20:2820:11
10Karin AnderssonOK Denseln1:24:28+39:3026:04
11Jennifer CarlssonGOIF Tjalve1:33:24+48:2628:49
Per WirénOK Kolmårdenej godkänd
Lars PerssonFinspångs SOKej godkänd
Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OKutgått

Bana F

3 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb33:5811:19
2Stella RosengrenGOIF Tjalve35:15+1:1711:45
3Edvin FredrikssonGOIF Tjalve35:27+1:2911:49
4Annie LundOK Kolmården35:33+1:3511:51
5Sofie EttlingSkogspojkarnas OK37:38+3:4012:32
6Klara ZimmermanGOIF Tjalve38:12+4:1412:44
7Tilda MalmströmGOIF Tjalve47:10+13:1215:43
8Sara AnderssonOK Denseln48:30+14:3216:10
9Linn JohnssonMatteus SI48:33+14:3516:11
10Robin WilhelmsonGOIF Tjalve51:04+17:0617:01
11Karin ZimmermanGOIF Tjalve55:31+21:3318:30
12Helene ÖhlundGOIF Tjalve55:33+21:3518:31
13Oskar ReuteråsGOIF Tjalve59:10+25:1219:43
14Smilla ReuteråsGOIF Tjalve59:11+25:1319:43
15Yu-jie ChenOK Denseln1:04:34+30:3621:31
16Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:09:38+35:4023:12
Erik FredrikssonGOIF Tjalveej godkänd

Bana G

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HelllmanGOIF Tjalve27:4011:52
2Gerd HagströmGOIF Tjalve28:11+0:3112:05
3Conny BerggrenGOIF Tjalve32:22+4:4213:53
4Annika KarlssonGOIF Tjalve49:21+21:4121:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser