Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Svartnatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Svartnatta
Arrangörsorganisationer: Vingåkers OK / Ärla IF
Datum: fredag 6 april 2018

Herrar

31 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Ärla IF 31:25:28
1. Petter Eriksson43:117+0:2843:117
2. Emil Andersson42:1711:25:281-6
2Ärla IF 11:25:36
1. Robbin Kantarp42:503+0:0742:503
2. Karl Walheim42:464+0:291:25:362-1
3Malungs OK Skogsmårdarna 21:25:47
1. Erik Rost43:208+0:3743:208
2. Thomas Carlsson42:272+0:101:25:473-5
4Malungs OK Skogsmårdarna 11:26:23
1. Jakob Lööf42:492+0:0642:492
2. Filip Wadsten43:348+1:171:26:234+2
5OK Kolmården 11:26:26
1. Leo Johansson43:4813+1:0543:4813
2. Ville Johansson42:383+0:211:26:265-8
6Malungs OK Skogsmårdarna 41:26:29
1. Oskar Lundqvist43:2510+0:4243:2510
2. Johan Nordlund43:045+0:471:26:296-4
7OK Hällen 11:26:48
1. Jonas Engström43:4211+0:5943:4211
2. Peter Öberg43:066+0:491:26:487-4
8Malungs OK Skogsmårdarna 31:27:16
1. Oskar Sandberg43:4712+1:0443:4712
2. Ludvig Åhlund43:297+1:121:27:168-4
9Järla Orientering 11:27:28
1. Anton Nilsson43:086+0:2543:086
2. Erik Berzell44:2010+2:031:27:289+3
10Ärla IF / Hagaby GoIF Örebro 61:28:10
1. Viktor Larsson43:229+0:3943:229
2. Halvor Eid Nielsen44:4811+2:311:28:1010+1
11Ärla IF 41:28:46
1. Henrik Jonsson42:43142:431
2. Viktor Silvemark46:0313+3:461:28:4611+10
12Finspångs SOK 11:31:10
1. Per Lindman43:065+0:2343:065
2. Simon Lundin48:0415+5:471:31:1012+7
13Järla Orientering 21:31:30
1. Oscar Björck42:524+0:0942:524
2. Michael Refors48:3816+6:211:31:3013+9
14IFK Lidingö SOK / OK Denseln 41:34:56
1. Hans Brolund49:2016+6:3749:2016
2. Erik Ivarsson Sandberg45:3612+3:191:34:5614-2
15Ärla IF 51:35:05
1. Jonathan Rosendahl51:0019+8:1751:0019
2. Simon Hedlund44:059+1:481:35:0515-4
16OK Tisaren 11:37:51
1. Johan Aronsson45:3515+2:5245:3515
2. Valter Pettersson52:1618+9:591:37:5116+1
17Ärla IF 21:39:24
1. Oscar Vångell50:4417+8:0150:4417
2. Rudolfs Zernis48:4017+6:231:39:24170
18KFUM Örebro OK 31:41:39
1. Oskar Arlebo44:0714+1:2444:0714
2. Calle Olsson57:3221+15:151:41:3918+4
19OK Denseln 11:43:22
1. Emil Kalered50:5318+8:1050:5318
2. Algirdas Bartkevicius52:2919+10:121:43:2219+1
20OK Hällen 21:45:55
1. Tommy Söderberg52:2521+9:4252:2521
2. Per Öberg53:3020+11:131:45:5520-1
21OK Denseln 21:47:54
1. August Mollén1:01:5124+19:081:01:5124
2. Mathias Hallmén46:0313+3:461:47:5421-3
22OK Roxen 21:55:41
1. Mattias Zachrisson51:1620+8:3351:1620
2. Nils Nedfors1:04:2523+22:081:55:4122+2
23OK Roxen 12:10:18
1. Sören Nilsson Påledal58:2022+15:3758:2022
2. Adam Tellsén1:11:5824+29:412:10:1823+1
24OK Roxen 32:26:26
1. Pontus Lindblom1:02:0825+19:251:02:0825
2. Erik Helander1:24:1825+42:012:26:2624-1
25Ärla IF 72:26:41
1. Ondrej Hlavac58:4923+16:0658:4923
2. Donald McCarthy1:27:5226+45:352:26:4125+2
26KFUM Örebro OK 11:56:05
1. Melker Forsberg1:04:1026+21:271:04:1026
2. Jacob Eriksson51:55271:56:05260
27KFUM Örebro OK 42:46:58
1. Marcus Klasenius1:37:4230+54:591:37:4230
2. Albin Arlebo1:09:16282:46:5827-3
28NAIS Orienteringsklubb 12:59:36
1. Simon Nyberg1:30:0128+47:181:30:0128
2. Erik Kjellgren1:29:35292:59:36280
Hagaby GoIF Örebro / Linköpings OK 1ej godkänd
1. Per Carlborgej godkändej godkänd
2. Johan Persson1:01:0222+18:45ej godkänd
KFUM Örebro OK 2ej godkänd
1. Linus Malm1:30:2329+47:401:30:2329
2. William Seguraej godkändej godkänd
OK Hällen 3ej godkänd
1. Tobias Kjell1:11:2127+28:381:11:2127
2. Oskar Carlborgej startej godkänd
Järla Orientering 3ej start
1. David Bejbomej startej start
2. Erik Mattssonej startej start

Damer

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tisaren 11:17:18
1. Lovisa Persson37:262+0:0337:262
2. Rebecka Nylin39:5211:17:181-1
2OK Hällen 11:17:24
1. Johanna Engström37:23137:231
2. Johanna Öberg40:012+0:091:17:242+1
3Ärla IF 11:36:05
1. Linn Bränneby41:543+4:3141:543
2. Emma Kantarp54:114+14:191:36:0530
4Ärla IF 21:48:45
1. Linn Axelsson58:346+21:1158:346
2. Lisa Andersson50:113+10:191:48:454-2
Hagaby GoIF Örebro / Linköpings OK 1ej godkänd
1. Kajsa Hammarström43:244+6:0143:244
2. Karin Perssonej startej godkänd
OK Milan 1ej godkänd
1. Saga Sander47:525+10:2947:525
2. Josefine Ahlbäckej godkändej godkänd

Kort

29 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Västerås SOK59:34
1. Johan Ahlström30:573+1:2230:573
2. Fredrik Hamrefors28:37159:341-2
2OK Tisaren 21:00:25
1. Dan Larsson30:492+1:1430:492
2. Tomas Hallmén29:362+0:591:00:2520
3OK Tisaren 11:08:10
1. Peter Sjödin35:457+6:1035:457
2. Martin Sand32:254+3:481:08:103-4
4Köping-Kolsva OK 21:08:18
1. Jonas Vikström36:419+7:0636:419
2. Thomas Ek31:373+3:001:08:184-5
5Köping-Kolsva OK 31:11:07
1. Janne Selkälä29:35129:351
2. Ola Toven41:328+12:551:11:075+4
6Köping-Kolsva OK 11:13:38
1. Johan Celander33:135+3:3833:135
2. Cristian Larsson40:257+11:481:13:386+1
7Västerås SOK 11:13:47
1. Christoffer Andersén33:296+3:5433:296
2. Alfred Lönn40:186+11:411:13:477+1
8Almby IK 91:16:51
1. Cimmie Wignell32:564+3:2132:564
2. Siri Englund43:5512+15:181:16:518+4
9Skarpnäcks OL 21:24:36
1. Nils-Göran Nilsson40:5811+11:2340:5811
2. Jörgen Batz43:3811+15:011:24:369-2
10Ärla IF 11:24:49
1. Christofer Näsholm37:3710+8:0237:3710
2. Ivar Näsholm47:1216+18:351:24:49100
11Hagaby GoIF Örebro 11:26:32
1. Mikael Andersson35:488+6:1335:488
2. Johan Gerdevåg50:4418+22:071:26:3211+3
12Almby IK 11:26:40
1. Malin Wiklund46:3918+17:0446:3918
2. Per Håstlund40:015+11:241:26:4012-6
13Hagaby GoIF Örebro 21:29:57
1. Roger Engman43:3116+13:5643:3116
2. Lars Persson46:2615+17:491:29:5713-3
14Lindebygdens OK 11:35:43
1. Sofia Carlsson51:2023+21:4551:2023
2. Patrik Thybeck44:2314+15:461:35:4314-9
15OK Denseln 11:36:56
1. Christer Lilja41:1612+11:4141:1612
2. Christer Broström55:4021+27:031:36:5615+3
16OK Tisaren 31:37:47
1. Jonas Pettersson49:4620+20:1149:4620
2. Nils Aronsson48:0117+19:241:37:4716-4
17Almby IK 41:39:30
1. Sofie Franzén43:2814+13:5343:2814
2. Johannes Green56:0222+27:251:39:3017+3
18Almby IK 81:40:00
1. Björn Alpberg57:1426+27:3957:1426
2. Mats Carlsvärd42:4610+14:091:40:0018-8
19Almby IK 31:40:02
1. Sofia Green55:4124+26:0655:4124
2. Nils-Olof Bodin44:2113+15:441:40:0219-5
20Surahammars SOK / Sala OK 11:40:19
1. Gunnar Munktelius46:2517+16:5046:2517
2. Sten-Åke Holmberg53:5420+25:171:40:1920+3
21Almby IK 21:40:27
1. Sofie Bodin49:1419+19:3949:1419
2. Anne Bodin51:1319+22:361:40:2721+2
22Almby IK 61:40:37
1. Charlotte Wahlström41:2713+11:5241:2713
2. Karl-Göran Wahlström59:1023+30:331:40:3722+9
23OK Tylöskog / Lindebygdens OK 21:58:03
1. Axel Thybeck50:2022+20:4550:2022
2. Stig Israelsson1:07:4325+39:061:58:0323+1
24Almby IK 7 / OK Tisaren 52:03:18
1. Lennart Lundh56:0525+26:3056:0525
2. Per-Åke Hull1:07:1324+38:362:03:1824-1
Almby IK 5ej godkänd
1. Håkan Svensson1:04:4328+35:081:04:4328
2. Henry Vestergårdej godkändej godkänd
Ärla IF 2ej godkänd
1. Claes Caspárej godkändej godkänd
2. Marcus Nilsson42:289+13:51ej godkänd
KFUM Örebro OK 1ej godkänd
1. Julia Berg59:2027+29:4559:2027
2. Karin Lindgrenej godkändej godkänd
Skarpnäcks OL 1ej godkänd
1. Karolina Bergh Papasikas50:1821+20:4350:1821
2. Margareta Berghej startej godkänd
Ärla IF 3utgått
1. LarsErik Johansson43:2915+13:5443:2915
2. ej startej start
Arboga OK / OK Tisaren 4ej start
1. Sven-Olov Wiklundej startej start
2. Kurt Åbergej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser