Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Traneträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Traneträffen
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: söndag 15 april 2018

D21

3 940 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK32:568:21
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK34:28+1:328:44
3Elin SvenssonNässjö OK34:41+1:458:48
4Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK35:24+2:288:59
5Louise GötforsGöteborg-Majorna OK35:39+2:439:02
6Erika ÅkessonMarkbygdens OK35:49+2:539:05
7Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK35:58+3:029:07
8Elin TörnrothHjobygdens OK37:29+4:339:30
9Ida WillénFalköpings AIK OK38:10+5:149:41
10Lovisa LemanGöteborgs SK38:14+5:189:42
11Moa SvenssonNässjö OK39:19+6:239:58
12Sofia LarssonHestra IF44:48+11:5211:22
13Sara IvarssonOK Kullingshof47:08+14:1211:57
14Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3747:50+14:5412:08
15Charlotte JosefssonOK Vivill51:59+19:0313:11
16Maria LönnHalmstad OK53:43+20:4713:38
Cecilia BerganderEksjö SOKej start

H21

4 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK27:416:09
2Fredrik RosénJönköpings OK30:24+2:436:45
3Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna31:40+3:597:02
4Thomas AspIFK Göteborg Orientering32:16+4:357:10
5Erik HanssonBredareds IF33:28+5:477:26
6Simon NilssonEksjö SOK33:40+5:597:28
7Anton GunnarssonBredaryds SOK34:18+6:377:37
8Hugo JohanssonOK Reftele37:14+9:338:16
9Anders YngveIK Hakarpspojkarna42:05+14:249:21
10Patrik WallinFalköpings AIK OK43:58+16:179:46
11Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK44:49+17:089:57
Håkan AnderssonHalmstad OKej start

D20

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia LönkvistOK Vivill44:0712:25

H18

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias ErixonOK Kullingshof33:499:25
2Emil SundströmOK Orinto46:19+12:3012:54
3Marcus RagnarssonMarkbygdens OK54:27+20:3815:10

D16

3 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma HjertbergHestra IF28:528:24
2Emma ErikssonEksjö SOK29:39+0:478:38
3Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering30:51+1:598:59
4Tilda WiklundFalköpings AIK OK36:43+7:5110:42
5Emely WeihartHestra IF36:59+8:0710:46
6Mirjam InemyrIstrums SK38:45+9:5311:17
7Emma IvarssonOK Kullingshof47:44+18:5213:54
8Emma IsidorssonOK Vivill49:36+20:4414:27
Ellen JohanssonBurseryds IFej godkänd

H16

3 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik IngemarssonHestra IF23:386:37
2Anton CarlssonIF Hagen26:19+2:417:22
3Johan MårtenssonIF Hagen26:24+2:467:23
4Axel NalbinMullsjö SOK26:51+3:137:31
5Edvin HenryssonTibro OK28:28+4:507:58
6Samuel BökeOK Kullingshof28:36+4:588:00
7Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK32:00+8:228:57
8Adam SkoglundUlricehamns OK32:08+8:309:00
9Lukas GustafssonIK Ymer32:46+9:089:10
10Ludvig CarlbomUlricehamns OK33:59+10:219:31
11Gustav BohmanOK Orinto38:28+14:5010:46
12Anton BlomqvistMarkbygdens OK47:03+23:2513:10
13Albin GenbergUlricehamns OK51:47+28:0914:30
Linus AhlénIF Hagenej start
Kalle InemyrIstrums SKej start
Albin NyqvistOK Landehofej start

H16 Kort

3 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak HenningssonOK Gisle52:2317:17

D14

2 940 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NylundBredaryds SOK24:008:09
2Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering27:13+3:139:15
3Stina AnderssonAnderstorps OK29:55+5:5510:10
4Asta TörnkvistAnderstorps OK33:12+9:1211:17
5Elin AxelssonMullsjö SOK33:31+9:3111:24
6Julia WesthMullsjö SOK33:53+9:5311:31
7Emia HjortFalköpings AIK OK33:59+9:5911:33
8Matilda AspIFK Göteborg Orientering34:07+10:0711:36
9Hanna NilssonHestra IF38:40+14:4013:09
10Stella BurénIK Ymer51:07+27:0717:23 Ladda ner rutt i gpx-format
11Klara NilssonHestra IF51:46+27:4617:36
12Maja InghammarHestra IF52:11+28:1117:44
13Elsa LarssonBurseryds IF52:28+28:2817:50
14Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK1:02:35+38:3521:17
15Kristina BohmanOK Orinto1:02:40+38:4021:18
16Tuva SundmarkIK Gandvik1:11:29+47:2924:18
Anna GenbergUlricehamns OKej godkänd
Ebba NäsmanLerums SOKej start
Clara AdolfssonAnderstorps OKej start

H14

3 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HörnquistAnderstorps OK23:117:39
2Alfred HallqvistUlricehamns OK24:56+1:458:13
3Joel HolmbergUlricehamns OK27:49+4:389:10
4Albin SundströmHestra IF28:06+4:559:16
5Filip IngemarssonHestra IF28:08+4:579:17
6Elias ThunbergOK Vivill29:56+6:459:52
7Isak SkoglundUlricehamns OK30:27+7:1610:02
8Isak JohanssonOK Gisle30:54+7:4310:11
9Simon WesthMullsjö SOK31:42+8:3110:27
10Kasper VemdalMullsjö SOK32:00+8:4910:33
11Johan Wall JungbjerGöteborgs SK34:53+11:4211:30
12Anton JosefssonOK Gisle35:36+12:2511:44
13Oliver JohanssonBredareds IF50:56+27:4516:48

D14 Kort

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja NordinUlricehamns OK25:4710:06

H14 Kort

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin ErikssonAnnebergs GIF21:318:26
2Einar SörqvistMarkbygdens OK25:26+3:559:58
3Lukas KlangUlricehamns OK27:44+6:1310:52

D12

2 430 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna18:327:37
2Irma WesthMullsjö SOK19:50+1:188:09
3Julia LönnHalmstad OK22:03+3:319:04
4Emma AhlénIF Hagen24:09+5:379:56
5Moa VemdalMullsjö SOK26:04+7:3210:43
6Elin BlomqvistMarkbygdens OK27:04+8:3211:08
7Kajsa LarssonBurseryds IF28:05+9:3311:33
8Nanna TorénHestra IF31:08+12:3612:48
9Alice WernklevIK Ymer31:11+12:3912:49
10Elin JohanssonBurseryds IF32:08+13:3613:13
11Edit TreptowAnderstorps OK33:01+14:2913:35
12Wilma PalmqvistOK Tranan37:49+19:1715:33
13Wilma BlohmOK Orinto43:35+25:0317:56
14Agnes WåkeråsRydboholms SK49:15+30:4320:16
15Alexia PalmOK Orinto52:52+34:2021:45
16Hedvig EliassonOK Orinto1:09:57+51:2528:47

H12

2 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg Orientering18:017:24
2Noah HedenblomSjövalla FK18:12+0:117:29
3Julius WiklundFalköpings AIK OK18:37+0:367:39
4Hjalmar FolkestadAnderstorps OK20:08+2:078:17
5Oskar RyhrMarkbygdens OK27:03+9:0211:07
6Arvid JosefssonOK Vivill28:37+10:3611:46
7Calle WärnOK Skogshjortarna32:29+14:2813:22
8Edvin LennartsonUlricehamns OK33:43+15:4213:52
9Samuel DahlbergIK Trenne Ullared33:45+15:4413:53
10Erik KindlundOK Tranan36:53+18:5215:10
11Jacob HolmbergUlricehamns OK42:31+24:3017:29
12Jonatan BarthOK Orinto42:45+24:4417:35
13Anton WincklerOK Orinto48:39+30:3820:01
14Eskil WincklerOK Orinto1:05:52+47:5127:06

D12 Kort

1 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SkoglundUlricehamns OK57:3829:15

H12 Kort

1 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar BlomqvistBredareds IF21:5311:06
2Axel HäggAnderstorps OK21:55+0:0211:07
3Olle NordinUlricehamns OK37:30+15:3719:02
Alvin LönkvistOK Vivillej start

D10

2 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma TrofastJönköpings OK18:269:10
2Vera FolkestadAnderstorps OK21:23+2:5710:38
3Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering23:19+4:5311:36
4Ida IvarssonOK Skogshjortarna24:24+5:5812:08
5Sara LönnHalmstad OK27:18+8:5213:34
6Nikki WeihartHestra IF29:29+11:0314:40
7Elsa IngemarssonHestra IF40:53+22:2720:20
8Alice LarssonBredareds IF47:17+28:5123:31

H10

2 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan14:257:10
2Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering20:29+6:0410:11
3Melker SundströmHestra IF22:17+7:5211:05
4Theo LarssonOK Tranan24:10+9:4512:01
5Elias BengtssonOK Tranan25:22+10:5712:37
6Albin ThunbergOK Vivill34:43+20:1817:16
7Anton KarlssonUlricehamns OK38:00+23:3518:54
8Alvar HedenblomSjövalla FK40:59+26:3420:23
Viggo NäsmanLerums SOKej start
Gustav KarlssonUlricehamns OKej start

D40

3 450 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF29:008:24
2Lotta SaetreOK Landehof29:01+0:018:24
3Linnéa BäckströmHestra IF30:55+1:558:57
4Annika WesthMullsjö SOK32:40+3:409:28
5Jenny JohanssonOK Gisle36:27+7:2710:33
6Maria Rosén ThelinJönköpings OK37:06+8:0610:45
7Linda HedenblomSjövalla FK39:03+10:0311:19
8Nina AhlénIF Hagen39:04+10:0411:19
9Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK41:22+12:2211:59
10Maria IngemarssonHestra IF42:38+13:3812:21
11Karin JogelandIK Ymer43:03+14:0312:28
12Susanne AxelssonJönköpings OK43:46+14:4612:41
13Sofia HjortFalköpings AIK OK45:29+16:2913:11
14Malin AnderssonUlricehamns OK46:57+17:5713:36

H40

4 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SundmarkIK Gandvik32:317:58
2Patrick EricsonMullsjö SOK33:42+1:118:15
3Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK34:07+1:368:21
4Conny RantzowHestra IF34:22+1:518:25
5Mikael TrofastJönköpings OK34:32+2:018:27
6Magnus WåkeråsRydboholms SK37:43+5:129:14
7Jan HjortFalköpings AIK OK38:18+5:479:23
8Peter WernklevIK Ymer39:37+7:069:42
9Per ThunbergOK Vivill42:21+9:5010:22
10Niclas HörnquistAnderstorps OK53:25+20:5413:05

D45

3 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna AspIFK Göteborg Orientering31:449:23
2Anette CarlssonGällstadbygdens SOK37:49+6:0511:11
3Jenny JohanssonIK Ymer37:55+6:1111:13
4Veronica AdolfssonAnderstorps OK41:44+10:0012:20
5Ulrika LjungIK Ymer48:23+16:3914:18
6Johanna HallqvistUlricehamns OK49:30+17:4614:38
7Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared50:18+18:3414:52
8Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared55:28+23:4416:24
Maria FolkestadAnderstorps OKej godkänd
Anna-Karin SärénHestra IFej start

H45

4 080 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IngemarssonHestra IF26:056:23
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK30:50+4:457:33
3Fredrik SundströmHestra IF31:29+5:247:42
4Per HolmbergUlricehamns OK32:23+6:187:56
5Jonas NiklassonFalköpings AIK OK32:52+6:478:03
6Thomas LjungOK Kullingshof34:40+8:358:29
7Thomas KarlssonOK Landehof35:29+9:248:41
8Tomas FridénOK Gränsen42:45+16:4010:28
9Ulf NyqvistOK Landehof43:03+16:5810:33
10Torbjörn LönkvistOK Vivill47:41+21:3611:41
11Johan HanssonOK Löftan48:48+22:4311:57
12Greger AhlénIF Hagen48:49+22:4411:57
13Tobias Den BraverOK Gränsen51:01+24:5612:30
14Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL51:47+25:4212:41
15Martin JakobssonHammarkinds OK54:23+28:1813:19
16Conny ErixonOK Kullingshof56:45+30:4013:54
17Fredrik PlumppuHestra IF58:17+32:1214:17
18Ronnie BohmanOK Orinto1:12:07+46:0217:40
19Anders HolmbergOK Vivill1:15:11+49:0618:25
Anders GenbergUlricehamns OKej start

D50

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina SkalbergBredaryds SOK29:039:22
2Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK35:38+6:3511:29
3Anna ErikssonOK Landehof36:26+7:2311:45
4Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK37:32+8:2912:06
5Carina IvarssonOK Kullingshof39:13+10:1012:39
6Susann BerntssonOK Reftele58:28+29:2518:51
7Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK1:09:49+40:4622:31 Ladda ner rutt i gpx-format

H50

3 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HildingHestra IF27:067:32
2Magnus AbrahamssonHalmstad OK31:22+4:168:44
3Magnus KarlssonOK Landehof32:22+5:169:00
4Tommy AskBredaryds SOK33:30+6:249:19
5Magnus NiklassonFalköpings AIK OK34:15+7:099:32
6Jan WiklundFalköpings AIK OK35:14+8:089:48
7Geir Inge FolkestadAnderstorps OK37:23+10:1710:24
8Peter BrämersonTibro OK38:12+11:0610:38
9Per JohanssonOK Reftele39:42+12:3611:03
10Anders KnudsenHerlufsholm OK41:38+14:3211:35
11Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK48:07+21:0113:24
12Stefan MusslinderFalköpings AIK OK50:10+23:0413:58
13Graham KempGöteborg-Majorna OK59:06+32:0016:27
Magnus SvenssonNässjö OKej godkänd
Peter TorgénIstrums SKej godkänd
Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisuej godkänd
Thomas LjungqvistTibro OKej start

D55

3 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena ErikssonElfsborg SOK31:4910:15
2Marianne HanssonBredareds IF34:20+2:3111:04
3Christina SöderblomÄtrans IF34:48+2:5911:13
4Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF35:13+3:2411:21
5Lena ArnoldssonMullsjö SOK37:14+5:2512:00
6Helena JohanssonOK Gisle41:04+9:1513:14
7Lena ThuressonRydboholms SK41:40+9:5113:26
8Annika PeterssonBurseryds IF42:48+10:5913:48
9Agneta JohanssonRydboholms SK45:08+13:1914:33
10Anne TuressonBredaryds SOK46:59+15:1015:09
11Anita BodinGällstadbygdens SOK47:08+15:1915:12
12Helena LarssonHestra IF48:07+16:1815:31
13Lisa AnderssonUlricehamns OK57:48+25:5918:38

H55

3 550 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK26:207:25
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK27:41+1:217:47
3Magnus JoelssonSOK 6829:26+3:068:17
4Kent KlassonHestra IF29:43+3:238:22
5Stefan JohanssonIK Gandvik32:18+5:589:05
6Lennart JosefssonRydboholms SK33:30+7:109:26
7Stefan OlofssonOK Gisle34:57+8:379:50
8Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared35:43+9:2310:03
9Jonas BornetunSkillingaryds FK37:20+11:0010:30
10Klaes AxelssonMullsjö SOK37:35+11:1510:35
11Christer MannfolkUlricehamns OK37:37+11:1710:35
12Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg38:15+11:5510:46
13Clas BörjessonIK Uven40:38+14:1811:26
14Claes-Göran PeterssonBurseryds IF43:41+17:2112:18
15Johan FalkUlricehamns OK45:13+18:5312:44
16Per-Gunnar JohanssonOK Reftele45:26+19:0612:47
17Ingvar IvarssonOK Kullingshof45:31+19:1112:49
18Lars OlssonFK Göingarna49:21+23:0113:54
19Gunnar GustavssonOK Reftele50:10+23:5014:07
Stefan SvenssonBredaryds SOKej start

D60

2 820 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla LarssonBredareds IF30:1010:41
2Ann Warma LaasOK Skogshjortarna36:34+6:2412:58
3Marianne KlassonUlricehamns OK36:38+6:2812:59
4Inger WesterbergIF Hagen37:01+6:5113:07
5Ann SvärmOK Gisle37:34+7:2413:19
6Pia SvenssonFalköpings AIK OK38:04+7:5413:29
7Maria AnderssonBredaryds SOK38:14+8:0413:33
8Eva AndreassonMarkbygdens OK42:26+12:1615:02
9Anita EklöfIK Ymer47:40+17:3016:54
10Monica WassFalkenbergs OK49:22+19:1217:30

H60

3 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:549:25
2Anders JohanssonHestra IF32:56+0:029:26
3Mikael JohanssonOK Gisle33:00+0:069:27
4Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF33:12+0:189:30
5Bengt KlassonUlricehamns OK45:00+12:0612:53
6Magnus AnderssonUlricehamns OK45:18+12:2412:58
7Per-Olof LarssonHestra IF48:39+15:4513:56
8Ulf SundinGöteborg-Majorna OK49:11+16:1714:05
Kjell NeroNässjö OKej start

D65

2 820 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta JohanssonHalmstad OK33:5712:02
2Monica KnutssonSävedalens AIK36:28+2:3112:55
3Solveig HedenblomSjövalla FK38:37+4:4013:41
4Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK39:54+5:5714:08
5Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu43:16+9:1915:20
6Britt-Marie LarssonSOK 6848:19+14:2217:08
7Lisa KumlinVäxjö OK51:24+17:2718:13
8Gertie OdelbergIK Ymer52:19+18:2218:33
9Monica IvarssonOK Skogshjortarna56:37+22:4020:04
Marianne RosénIK Ymerej start

H65

3 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth WalterssonBredaryds SOK30:029:06
2Håkan OlssonHjobygdens OK33:43+3:4110:13
3Lars GrehnMullsjö SOK34:07+4:0510:20
4Tommy WesterbergIF Hagen34:09+4:0710:20
5Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb37:23+7:2111:19
6Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK38:29+8:2711:39
7Lars EkbergTrollhättans SOK39:08+9:0611:51
8Per FredrikssonOK Skogshjortarna40:01+9:5912:07
9Hans EkbergTrollhättans SOK40:19+10:1712:13
10Bernhard GrenaboHjobygdens OK40:55+10:5312:23
11Lennart AnderssonGöteborgs SK41:20+11:1812:31
12Anders KumlinIK Ymer41:25+11:2312:33
13Mats EricssonOK Skogshjortarna42:00+11:5812:43
14Bertil JohanssonOK Skogshjortarna42:06+12:0412:45
15Håkan AnderssonMarkbygdens OK42:59+12:5713:01
16Björn PetterssonUlricehamns OK44:29+14:2713:28
17Sören KarlssonMullsjö SOK44:55+14:5313:36
18Kent JogelandIK Ymer45:54+15:5213:54
19Fredrik OdelbergIK Ymer45:58+15:5613:55
20Kent IvarssonOK Skogshjortarna46:58+16:5614:13
Kent ErikssonLerums SOKej godkänd
Bill AnderssonHestra IFej godkänd
Lennart GustafssonJönköpings OKej godkänd
Bo AnderssonFalköpings AIK OKej godkänd
Thomas AlbinssonBredaryds SOKej start
Arne BogrenOK Vivillej start

D70

2 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL29:5412:27
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna31:33+1:3913:08
3Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK32:41+2:4713:37
4Evy GabrieliiBredareds IF36:12+6:1815:05
5Britta LarssonOK Frisene40:17+10:2316:47
6Carola AnderssonOK Löftan41:45+11:5117:23
7Barbro BörjessonOK Skogshjortarna47:18+17:2419:42
8Maritha HallbergIK Ymer52:15+22:2121:46
9Margareta LarssonOK Njudung53:31+23:3722:17
10Ulla LingJönköpings OK54:19+24:2522:37
11Vega SlottnerJönköpings OK1:00:30+30:3625:12
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd

H70

2 960 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LorénOK Frisene32:3511:00
2Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering32:38+0:0311:01
3Stellan AhnströmForserums SOK36:17+3:4212:15
4Rune EliassonFalkenbergs OK37:38+5:0312:42
5Bengt SörensenJönköpings OK38:28+5:5312:59
6Sören SvenssonSjövalla FK40:22+7:4713:38
7Sture GrytheimElfsborg SOK40:45+8:1013:46
8Rolf HermanssonMarkbygdens OK43:18+10:4314:37
9Torbjörn BlomqvistJönköpings OK43:52+11:1714:49
10Benny IvarssonFjärås AIK45:05+12:3015:13
11Ronny RagnarssonMarkbygdens OK45:37+13:0215:24
12Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna45:41+13:0615:26
13Bo JohanssonOK Stigen46:26+13:5115:41
14Lars-Olof RönnqvistOK Löftan47:42+15:0716:06
15Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL47:58+15:2316:12
16Kurt JohanssonSvenljunga OK50:00+17:2516:53
17Bengt MattssonOK Orinto52:06+19:3117:36
18Leif BjörkmanIK Ymer1:00:19+27:4420:22
19Jörgen HallbergIK Ymer1:02:33+29:5821:07
Göran SvanBorås GIFej godkänd
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Kjell-Åke NilssonUlricehamns OKej godkänd
Sven-Olof PetterssonMullsjö SOKej godkänd
Stefan G LarssonOK Njudungej godkänd
Ingvar MarsKinnaströms SKej start

D75

2 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer30:1312:54
2Ingrid HermanssonIK Ymer32:31+2:1813:53
3Britt RangertIK Ymer34:33+4:2014:45
4Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK36:51+6:3815:44 Ladda ner rutt i gpx-format
5Mariann KjellbergBredareds IF44:13+14:0018:53
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd
Ann-Marie BirgerssonForserums SOKej godkänd
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OKej start

H75

2 960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK33:2711:18
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna34:39+1:1211:42
3Bengt-Åke SvenssonIK Ymer42:50+9:2314:28
4Sven Erik SjöholmMullsjö SOK43:24+9:5714:39
5Åke GatelidOK Skogshjortarna44:59+11:3215:11
6Erland LingJönköpings OK45:41+12:1415:26
7Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu51:29+18:0217:23
8Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK53:02+19:3517:55
9Gunnar BrystHjobygdens OK55:24+21:5718:42
10Birger AronssonBredareds IF1:05:09+31:4222:00
Bengt HanssonOK Löftanej godkänd
Rune ArvidssonMarkbygdens OKej godkänd

D80

1 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna30:1917:19
2Brita SärdquistIK Ymer34:34+4:1519:45
3Gunnel BörjessonIK Uven36:34+6:1520:53
4Gunni EkbergÄtrans IF44:44+14:2525:33
5Marianne GrahnGöteborgs SK49:58+19:3928:33
Vivi-Anne BylundRydboholms SKej godkänd

H80

2 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK32:2713:31
2Johan JanssonVäxjö OK34:32+2:0514:23
3Sven-Erik LundAnderstorps OK35:51+3:2414:56
4Per LarssonJönköpings OK39:48+7:2116:35
5Bernt JohanssonOK Gisle40:06+7:3916:42
6Rune AhlanderJönköpings OK46:06+13:3919:12
7Mats BirgerssonForserums SOK46:25+13:5819:20
8Sigvard RudolfssonOK Gisle49:15+16:4820:31
9Rolf BååthHestra IF49:37+17:1020:40
10Gunnar BylundRydboholms SK54:06+21:3922:32
11Per-Hugo LundgrenLerums SOK1:10:03+37:3629:11

D85

1 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg33:3019:08

H85

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven40:5417:28
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:04:16+23:2227:27
3Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL1:09:22+28:2829:38

Inskolning

1 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elsa BråhnBurseryds IFfullföljt
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Hjalmar HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Johanna HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Egon PalmérUlricehamns OKfullföljt
Alma SedvallSOK Anebyfullföljt
Sixten ThunbergOK Vivillfullföljt
Greta WernerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Selma WåkeråsRydboholms SKfullföljt
Märta DuellHestra IFej start

U1

1 770 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teo PalmérUlricehamns OK15:148:36
2Assar Rosén ThelinJönköpings OK16:11+0:579:08
3Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK19:56+4:4211:15
4Vera WesthMullsjö SOK21:20+6:0612:03
5Love Persson LundOK Tranan21:24+6:1012:05
6Lukas HollanderGällstadbygdens SOK21:41+6:2712:15
7Johannes HolmbergUlricehamns OK21:46+6:3212:17
8Moa ErlandssonOK Tranan22:42+7:2812:49
9Hjalmar HäggAnderstorps OK24:41+9:2713:56
10Astrid TreptowAnderstorps OK27:31+12:1715:32
11Elof TreptowAnderstorps OK27:36+12:2215:35
12Einar EliassonOK Orinto28:05+12:5115:51
13Ingrid BirkestadOK Orinto28:20+13:0616:00
14Selma BirkestadOK Orinto28:24+13:1016:02
15Lova BergdahlOK Orinto30:33+15:1917:15
16Agnes JohanssonBredareds IF31:34+16:2017:50
17Cajsa LindqvistOK Gisle34:11+18:5719:18
18Moa JohanssonOK Gisle34:12+18:5819:19
19Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering36:24+21:1020:33
20Nils BirkestadOK Orinto36:35+21:2120:40
21Lina InghammarHestra IF42:36+27:2224:04
22August PalmOK Orinto48:04+32:5027:09

U2

2 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils LennartsonUlricehamns OK21:2110:18
2Tova DuellHestra IF21:23+0:0210:19
3Robin HildingHestra IF22:23+1:0210:48
4Gustaf IngelsboOK Tranan23:45+2:2411:28
5Elsa HanssonOK Orinto24:44+3:2311:56
6Gustav LindqvistOK Gisle24:57+3:3612:03
7Elsa PalmqvistOK Tranan28:07+6:4613:34
8Vidar FritzsonUlricehamns OK29:42+8:2114:20
9Wilbur ClaessonIK Hakarpspojkarna30:15+8:5414:36
10Olle BlomqvistMarkbygdens OK30:54+9:3314:55
11Lisa RigertOK Tranan31:58+10:3715:26
12Alvar FritzsonUlricehamns OK34:13+12:5216:31
13Ella AnderssonAnderstorps OK38:11+16:5018:26
14Agnes AnderssonAnderstorps OK38:13+16:5218:27
15Filip BarthOK Orinto38:59+17:3818:49
16Johannes BlomqvistBredareds IF42:38+21:1720:35

Öppen motion 1

2 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak IngemarssonHestra IF24:0411:14
2Linda AppelkvistBredareds IF31:17+7:1314:37
3Tony RagnarssonSkene Sim o IS39:50+15:4618:36
4Anneli OlssonUlricehamns OK39:53+15:4918:38
5Anna HolmgrenNässjö OK44:35+20:3120:50
6Ida IngemarssonHestra IF1:20:13+56:0937:29
Allan LandenKlubblösej start
Yvonne LandénKlubblösej start

Öppen motion 3

2 900 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik EksbergRydboholms SK34:0911:46
2Mikael SedvallIK Ymer35:40+1:3112:17
3Stefan EksbergRydboholms SK37:54+3:4513:04
4Ulf SkogmanMarkbygdens OK37:57+3:4813:05
5Oskar HjertbergHestra IF40:17+6:0813:53
6Marita JohanssonOK Stigen40:56+6:4714:06
7Joar EliassonOK Orinto42:10+8:0114:32
8Jenny AnderssonAnderstorps OK42:13+8:0414:33
9Marika TörnqvistAnderstorps OK42:16+8:0714:34
10Emma WestbergHestra IF42:31+8:2214:39
11Ann-Helen JohanssonOK Reftele42:56+8:4714:48
12Fredrik BackmanKlubblös43:00+8:5114:49
13Hugo WestbergHestra IF44:06+9:5715:12
14Pernilla NilssonHestra IF45:41+11:3215:45
15Thomas PeterssonOK Gisle45:55+11:4615:50
16Jessica SandinKlubblös47:40+13:3116:26
17Sofia HagmanOK Orinto47:51+13:4216:30
18Daniel WincklerOK Orinto47:52+13:4316:30
19Marie FranssonUlricehamns OK50:55+16:4617:33
20Reijo MukkalaHalmstad OK52:57+18:4818:15
21Lotta LemanGöteborgs SK57:24+23:1519:47
22Ulla RagnarssonMarkbygdens OK57:33+23:2419:50
23Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna57:36+23:2719:51
24Inger ErnstsonOK Skogshjortarna58:02+23:5320:00
25Ulla BjörkmanIK Ymer59:22+25:1320:28
26Viktor HollanderGällstadbygdens SOK1:00:58+26:4921:01
27Frida MannfolkUlricehamns OK1:02:37+28:2821:35
28Annika SedvallSOK Aneby1:08:45+34:3623:42
29Alexandra AnderssonOK Kullingshof1:09:18+35:0923:53
30Malcolm SvenssonAnderstorps OK1:13:31+39:2225:21
31Berit EdlundElfsborg SOK1:31:06+56:5731:24
32Bo AnderssonOK Löftan1:48:12+1:14:0337:18
Jessika ErixonOK Kullingshofej godkänd
Eva SvenssonUlricehamns OKej godkänd
Christina PeterssonOK Gisleej godkänd
Anette TanhuaIstrums SKej start
Isac TanhuaIstrums SKej start

Öppen motion 5

3 230 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas LidénDalsjöfors GoIF29:429:11
2Lukas BarnisinHestra IF31:18+1:369:41
3Andreas NäsmanLerums SOK31:28+1:469:44
4Martin WestbergHestra IF32:29+2:4710:03
5Elin HerrmannFalköpings AIK OK33:54+4:1210:29
6Anna MattssonOK Norrvirdarna36:21+6:3911:15
7Maria SturessonAnderstorps OK38:16+8:3411:50
8Patrik AnderssonAnderstorps OK38:25+8:4311:53
9Stina NalbinMullsjö SOK38:54+9:1212:02
10Håkan HagmanOK Orinto39:32+9:5012:14
11Joacim FranssonAnderstorps OK41:37+11:5512:53
12Annica BerglundUlricehamns OK42:59+13:1713:18
13Magnus AnderssonTidaholm SOK Sisu43:08+13:2613:21
14Ann BägebyOK Vivill44:06+14:2413:39
15Jenny RönnqvistOK Löftan45:03+15:2113:56
16Oskar Andrén SkoglundOK Vivill45:35+15:5314:06
17Jan SkoglundOK Vivill45:43+16:0114:09
18Krister LjungIK Ymer47:01+17:1914:33
19Monica AnderssonUlricehamns OK47:28+17:4614:41
20Emelie BägebyOK Vivill48:13+18:3114:55
21Frida RönnqvistOK Löftan49:02+19:2015:10
22Annika IsidorssonOK Vivill50:05+20:2315:30
23Axel EdströmBottnaryds IF50:06+20:2415:30
24Thea TanhuaIstrums SK50:14+20:3215:33
25Sofia JanssonHjobygdens OK50:34+20:5215:39
26Linda WåkeråsRydboholms SK50:50+21:0815:44
27Elna OlssonUlricehamns OK51:09+21:2715:50
28Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK52:07+22:2516:08
29Torild BornetunSkillingaryds FK53:37+23:5516:35
30Lea FribergOK Vivill53:50+24:0816:40
31Therese FribergOK Vivill53:53+24:1116:40
32Marie-Louise StridhHestra IF54:36+24:5416:54
33Camilla SvenssonBurseryds IF58:49+29:0718:12
34Lena Carlsson TellIF Hagen59:32+29:5018:25
35Emil EksbergRydboholms SK1:00:39+30:5718:46
36Peter JohanssonBurseryds IF1:01:01+31:1918:53
37Kjell RehnströmOK Reftele1:01:27+31:4519:01
38Jonas NilssonBredaryds SOK1:01:46+32:0419:07
39Ingrid ÖhlundUlricehamns OK1:03:47+34:0519:44
40Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:09:29+39:4721:30
41Susanne AndreassonGöteborgs SK1:11:19+41:3722:04
42Åsa GrenaboHjobygdens OK1:13:03+43:2122:36
Rickard BarthOK Orintoej godkänd
Robert SvenssonAnderstorps OKej start

Öppen motion 7

3 110 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NordinUlricehamns OK26:238:29
2Martina BarnisinHestra IF27:36+1:138:52
3Malin PerssonMarkbygdens OK28:17+1:549:05
4Bengt LarssonBredareds IF29:32+3:099:29
5Torbjörn SaetreOK Landehof31:02+4:399:58
6Leif AsplundJönköpings OK31:06+4:4310:00
7Bo LindqvistHestra IF31:55+5:3210:15
8Jonas AnderssonOK Norrvirdarna32:02+5:3910:18
9Johanna KarlssonUlricehamns OK33:04+6:4110:37
10Magnus LindbergIK Ymer33:30+7:0710:46
11Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna33:40+7:1710:49
12Helena BlomqvistMarkbygdens OK34:12+7:4910:59
13Cecilia KarlssonGöteborgs SK34:40+8:1711:08
14Kristian AndersonGöteborgs SK34:47+8:2411:11
15Tommy RoosFalköpings AIK OK34:56+8:3311:13
16Per LeanderssonAnderstorps OK35:07+8:4411:17
17Börje LidénDalsjöfors GoIF35:08+8:4511:17
18Jan-Eric RemängMullsjö SOK36:00+9:3711:34
19Sofia KarlssonOK Landehof36:59+10:3611:53
20Stefan SpetzUlricehamns OK37:59+11:3612:12
21Svante BerglundUlricehamns OK38:00+11:3712:13
22Elin TuressonBurseryds IF38:24+12:0112:20
23Leif BlomqvistBredareds IF38:30+12:0712:22
24Linda LarssonRydboholms SK38:37+12:1412:25
25Arne SvärmOK Gisle38:42+12:1912:26
26Johan EdströmBottnaryds IF39:06+12:4312:34
27Stina AlbinssonBredaryds SOK40:29+14:0613:01
28Sofia SörqvistMarkbygdens OK40:37+14:1413:03
29Johanna RönnqvistOK Löftan40:41+14:1813:04
29Oskar NilssonOK Stigen40:41+14:1813:04
31Sandra EkströmOK Orinto40:46+14:2313:06
32Ida ThunbergOK Vivill41:30+15:0713:20
33Clas NorgrenGällstadbygdens SOK41:45+15:2213:25
34Pär NorgrenGällstadbygdens SOK41:52+15:2913:27
35Kajsa NordinUlricehamns OK44:26+18:0314:17
36Stefan IsakssonOK Kullingshof45:04+18:4114:29
37Lars ErikssonMarkbygdens OK45:22+18:5914:35
38Lena OlssonKinnaströms SK46:27+20:0414:56
39Monica MartinssonOK Tranan46:51+20:2815:03
40Jesper AugustssonKinnaströms SK47:06+20:4315:08
41Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK48:48+22:2515:41
42Anna KarlssonBredaryds SOK50:59+24:3616:23
43Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK51:15+24:5216:28
44Annika AnderssonOK Orinto52:28+26:0516:52
45Kurt BodinGällstadbygdens SOK56:05+29:4218:01
46Katarina AnderssonÄtrans IF56:26+30:0318:08
47Märtha LundhSvenljunga OK1:00:10+33:4719:20
48Lena NilssonUlricehamns OK1:01:37+35:1419:48
49Anna DurgéKFUK-KFUM Göteborg1:02:42+36:1920:09
50Stellan HelgessonMarkbygdens OK1:09:51+43:2822:27
Göran EklöfIK Ymerej godkänd
Stefan SvenssonOK Kullingshofej godkänd

Öppen motion 8

4 610 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias AnderssonOK Norrvirdarna33:297:15
2Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering34:27+0:587:28
3Fredrik HerderssonMarkbygdens OK35:05+1:367:36
4Mathias WärnOK Skogshjortarna35:28+1:597:41
5Edvin AnderssonOK Norrvirdarna38:36+5:078:22
6Martin HjertbergHestra IF42:43+9:149:15
7Johan MarsMarkbygdens OK43:38+10:099:27
8Mattias BiörsIK Ymer45:32+12:039:52
9Andreas ClaessonOK Kullingshof46:00+12:319:58
10Morgan BodinGällstadbygdens SOK46:02+12:339:59
11Andreas KaberenKlubblös47:02+13:3310:12
12Ulrika BornetunSkillingaryds FK47:34+14:0510:19
13Martin SvenssonMarkbygdens OK47:37+14:0810:19
14Mikael AxelssonOK Skogshjortarna48:27+14:5810:30
15Fredrik AskMarkbygdens OK50:34+17:0510:58
16Jan TuressonBurseryds IF51:20+17:5111:08
17Johan LundbladMarkbygdens OK52:24+18:5511:21
18Henric JohnssonBredaryds SOK53:49+20:2011:40
19Sammy TanhuaIstrums SK54:50+21:2111:53
20John-Patrik TreptowAnderstorps OK56:41+23:1212:17
21Daniel SundqvistOK Orinto57:20+23:5112:26
22Lasse BjörfjällBredareds IF59:07+25:3812:49
23Hans GrandénIK Ymer1:03:40+30:1113:48
24Curt NorgrenGällstadbygdens SOK1:05:29+32:0014:12
25Adam GrandénIK Ymer1:06:44+33:1514:28
26Jeanette SigenstamMarkbygdens OK1:09:13+35:4415:00
27Staffan EdströmOK Gisle1:16:49+43:2016:39
28Camilla WeihartOK Orinto1:19:56+46:2717:20
29Benny JohanssonOK Reftele1:20:44+47:1517:30
30Sven-Arne SveningssonKlubblös1:25:13+51:4418:29
Martin AxelssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Joel IngemarssonHestra IFej godkänd

ÖM Trail kort

3 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin SundströmHestra IF28:307:25
2Jenny OlssonUlricehamns OK34:20+5:508:56
3Magnus HallqvistUlricehamns OK34:56+6:269:05
4Åsa DryseliusMarkbygdens OK37:24+8:549:44
5Anton PeterssonOK Gisle40:32+12:0210:33
6Mats LarssonBurseryds IF42:48+14:1811:08
7Hanna InemyrIstrums SK49:00+20:3012:45
8Sofie JohanssonOK Tranan56:04+27:3414:36
9Linnea  WincklerOK Orinto57:17+28:4714:55
Magnus StrömUlricehamns OKej godkänd
Maria HörnquistAnderstorps OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser