Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Småland
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: lördag 19 maj 2018

D21

2 120 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad11:095:15
2Agnes LeoHalden SK11:42+0:335:31
3Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna12:08+0:595:43
4Maria ArvidssonKalmar OK12:44+1:356:00
5Anna ArvidssonKalmar OK13:11+2:026:13
6Moa SvenssonNässjö OK13:25+2:166:19
7Anna JohanssonAnkarsrums OK13:31+2:226:22
8Hanna PalmIK Hakarpspojkarna13:34+2:256:23
9Josephine RegnellVäxjö OK13:37+2:286:25
10Cecilia BerganderEksjö SOK14:10+3:016:40
11Frida PerssonNässjö OK14:31+3:226:50
12Katarina ÖstbergBredaryds SOK16:12+5:037:38

H21

2 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik KarlssonVäxjö OK11:154:34
2Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna11:51+0:364:49
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna12:18+1:035:00
4Markus HederskogIK Hakarpspojkarna12:19+1:045:00
5Martin DjerfIK Hakarpspojkarna12:37+1:225:07
6Edvin AnderssonOK Norrvirdarna12:52+1:375:13
7Simon LennermoNässjö OK13:46+2:315:35
8Johan SandlundOK Njudung14:02+2:475:42
9Daniel HåkanssonOK Gränsen15:08+3:536:09
10Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL19:13+7:587:48

D20

1 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL10:495:36
2Sanna FastEksjö SOK10:56+0:075:39
3Moa HanssonBredaryds SOK11:24+0:355:54
4Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:42+0:536:03
5Gabriella S BerganderEksjö SOK12:07+1:186:16
6Moa ErlandssonVimmerby OK15:21+4:327:57
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

H20

2 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK10:004:43
2Arvid ClaessonJönköpings OK10:18+0:184:51
3Hugo LillieströmOK Roxen10:27+0:274:55
4Lukas LundgrenVäxjö OK10:43+0:435:03
5Elias AnderssonOK Norrvirdarna10:48+0:485:05
6Isak HertinIK Hakarpspojkarna11:11+1:115:16
7Emil JohanssonOK Bävern13:19+3:196:16

D18

1 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna10:565:39
2Lotten KindlundhFK Finn11:02+0:065:43
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:24+0:285:54
4Alicia LundgrenVäxjö OK11:32+0:365:58
5Maja PorleVäxjö OK12:10+1:146:18
6Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna12:13+1:176:19
7Stina JohanssonOK Bävern12:28+1:326:27
8Martina BraunVäxjö OK13:19+2:236:53
9Klara HöglundEksjö SOK14:43+3:477:37
10Julia ArvidssonVimmerby OK15:31+4:358:02

H18

2 120 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav RuneforsVäxjö OK9:544:40
2Isac EricssonVäxjö OK10:04+0:104:44
3Joar HertinIK Hakarpspojkarna10:41+0:475:02
4Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb10:49+0:555:06
5Mattis PerssonEksjö SOK10:56+1:025:09
6Hugo JakobssonEksjö SOK10:58+1:045:10
7Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna11:01+1:075:11
8Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:13+1:195:17
9Hugo DjurstedtEksjö SOK11:15+1:215:18
10Simon FreylandEksjö SOK11:45+1:515:32
11Linus LundbergOK Bävern11:56+2:025:37
12Ludvig ZaarVäxjö OK12:36+2:425:56
13Melker ElofssonOK Njudung13:05+3:116:10
14Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarna13:07+3:136:11
15Simon BjörnehällOK Gränsen14:19+4:256:45
16David NeroNässjö OK18:33+8:398:45
Adrian SkobeKalmar OKej start
Albin TollOK Njudungej start

D16

2 020 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:205:06
2Emma LingIK Hakarpspojkarna10:40+0:205:16
3Amanda KarmetunOK Njudung11:26+1:065:39
4Emma ErikssonEksjö SOK11:28+1:085:40
4Clara SamuelssonOK Vivill11:28+1:085:40
6Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna11:39+1:195:46
7Eira HertinIK Hakarpspojkarna12:07+1:475:59
8Thea Nordin AbajiEksjö SOK12:10+1:506:01
9Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna12:15+1:556:03
10Stina LindSOK Viljan13:01+2:416:26
11Filippa SöderbergKalmar OK13:09+2:496:30
12Maya LjubezIK Hakarpspojkarna13:14+2:546:33
13Ellen SigvardsonBredaryds SOK13:17+2:576:34
14Tuva LövdahlSOK Viljan13:52+3:326:51
15Nora AnderssonOK Norrvirdarna14:28+4:087:09
16Hanna OlssonIFK Sävsjö14:44+4:247:17
17Fredrika KindlundhFK Finn16:25+6:058:07
18Bella PalmqvistIFK Sävsjö17:43+7:238:46
19Ellinor LihvOK Gränsen18:26+8:069:07
Elin RindstigSOK Viljanej godkänd

H16

2 020 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK8:514:22
2Aron ÖstangårdGamleby OK9:40+0:494:47
3Karl PetersénOK Njudung9:46+0:554:50
4Hugo EricssonVäxjö OK10:03+1:124:58
5Anton GunnarssonBredaryds SOK10:05+1:144:59
6Isak HagbergKalmar OK10:10+1:195:01
7Erik ÅkessonVäxjö OK10:14+1:235:03
8Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:19+1:285:06
9Hugo UnossonKalmar OK10:23+1:325:08
10Olle KallerbäckVäxjö OK10:26+1:355:09
11Sixten EkbladhSol Tranås10:44+1:535:18
12Fabian ValleriusGamleby OK10:45+1:545:19
13Oscar HultgrenOK Njudung11:05+2:145:29
14Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna11:12+2:215:32
15Benjamin ClaessonJönköpings OK11:43+2:525:48
16Oscar OlinIK Hakarpspojkarna12:02+3:115:57
17Erik LingIK Hakarpspojkarna12:23+3:326:07
18Johan HanssonSOK Viljan13:12+4:216:32
19Isak LiljeholmGamleby OK13:23+4:326:37
20Jonathan KonradssonKalmar OK14:08+5:176:59
21Linus NorénOK Njudung15:09+6:187:30

D14

1 850 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÖbergGamleby OK10:055:27
2Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna10:47+0:425:49
3Tuva ÖstangårdGamleby OK10:48+0:435:50
4Ida RosjöJönköpings OK10:49+0:445:50
5Stina AnderssonAnderstorps OK11:04+0:595:58
5Tuva NylundBredaryds SOK11:04+0:595:58
7Emma OlinIK Hakarpspojkarna11:21+1:166:08
8Tova RangertIK Hakarpspojkarna11:26+1:216:10
9Stella RangertIK Hakarpspojkarna11:42+1:376:19
10Tove ValleriusGamleby OK11:48+1:436:22
11Ellen TollOK Njudung12:05+2:006:31
12Enni LindskogOK Älme12:33+2:286:47
13Emma RindstigSOK Viljan12:46+2:416:54
14Tilda HagelbergEksjö SOK12:56+2:516:59
14Hanna StalebrantGamleby OK12:56+2:516:59
16Maja LindénVäxjö OK13:00+2:557:01
17Asta TörnkvistAnderstorps OK13:34+3:297:20
18Linda SahlinNässjö OK13:49+3:447:28
19Martina NiklassonVäxjö OK13:56+3:517:31
20Anja SvenssonGamleby OK14:20+4:157:44
21Sandra LingIK Hakarpspojkarna14:41+4:367:56
22Vendela SturekSOK Viljan14:56+4:518:04
23Smilla LennartssonNässjö OK15:09+5:048:11
24Vega EnellJönköpings OK16:05+6:008:41
25Linn BjörneldKalmar OK16:12+6:078:45
26Linnea SkobeKalmar OK16:25+6:208:52
27Selma HedströmTenhults SOK16:30+6:258:55
28Alice HallOK Bävern16:31+6:268:55
29Klara HultbergSOK Viljan17:18+7:139:21
30Meja BergerAnkarsrums OK17:34+7:299:29
31Ida GeorgssonJönköpings OK18:01+7:569:44
32Elin RothzénOK Gisle19:27+9:2210:30
33Ida KarlssonOK Gränsen24:39+14:3413:19
Jenny JanssonTenhults SOKej godkänd
Judith LundqvistKalmar OKej godkänd

H14

1 790 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna8:514:56
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna9:45+0:545:26
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna9:49+0:585:29
4Victor HörnquistAnderstorps OK9:50+0:595:29
5Gabriel ClaessonJönköpings OK10:42+1:515:58
6Theo LövdahlSOK Viljan10:56+2:056:06
7Filip BrolingBredaryds SOK11:06+2:156:12
7Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:06+2:156:12
9Alexander GustafssonOK Njudung11:08+2:176:13
10Lukas HagbergKalmar OK11:16+2:256:17
11Isak JohanssonOK Gisle12:38+3:477:03
12Anton JosefssonOK Gisle12:55+4:047:12
13Ville LundgrenKalmar OK13:10+4:197:21 Ladda ner rutt i gpx-format
14Olle PetersénOK Njudung14:31+5:408:06
15Lukas BergforsSOK Viljan14:36+5:458:09
16Hugo MartinssonFK Finn15:32+6:418:40
17Alfred TyrbergSOK Viljan16:15+7:249:04
18Anton KarlssonFK Finn16:56+8:059:27
19Hugo LundgrenKalmar OK17:19+8:289:40
20Simon PerssonOK Gränsen17:37+8:469:50
21Aron MolanderOK Gränsen20:06+11:1511:13
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Johan BjörckOK Älmeej start
Emil KreutnerSOK Viljanej start

D12

1 380 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna9:196:45
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna10:30+1:117:36
3Filippa BraunVäxjö OK10:41+1:227:44
4Linnéa EdvardssonEksjö SOK10:59+1:407:57
5Wilma KroksmyrVäxjö OK11:49+2:308:33
6Alva HagelbergEksjö SOK12:16+2:578:53
7Frida LindénVäxjö OK12:22+3:038:57
8Pia EliassonIK Hakarpspojkarna12:50+3:319:17
9Lovisa KroksmyrVäxjö OK12:51+3:329:18
10Molly WirefeldtNybro OK13:35+4:169:50
11Ebba StenhagNässjö OK13:55+4:3610:05
12Agnes ErlandssonVimmerby OK13:58+4:3910:07
13Hilda LindénVäxjö OK14:09+4:5010:15
14Evanna JohanssonOK Njudung14:47+5:2810:42
15Emma LindénVäxjö OK16:30+7:1111:57
16Ronja GlanshedVäxjö OK17:06+7:4712:23
17Amanda GustavssonVäxjö OK18:08+8:4913:08
18Meja EnvallIK Hakarpspojkarna18:22+9:0313:18
19Lisa EkegrenSOK Aneby20:46+11:2715:02
20Linnéa SandströmOK Älme21:04+11:4515:15
21Lilly AxelssonJönköpings OK21:45+12:2615:45
22Linnéa SigfridssonOK Bävern22:45+13:2616:29
23Frida KarlssonIK Hakarpspojkarna23:34+14:1517:04
24Julia AbajiEksjö SOK26:59+17:4019:33
25Maja LaxNässjö OK30:58+21:3922:26
26Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna33:07+23:4823:59
27Frida RothzénOK Gisle45:59+36:4033:19
Tindra DavidssonOK Bävernej godkänd
Felicia GustafssonOK Njudungej godkänd

H12

1 380 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo WulffOK Gränsen9:186:44
2Carl ÖbergGamleby OK9:19+0:016:45
3Matti JohanssonOK Njudung10:10+0:527:22
4Hjalmar FolkestadAnderstorps OK10:30+1:127:36
5Emil LingIK Hakarpspojkarna10:32+1:147:37
6Ville LindskogOK Älme10:35+1:177:40
7Wilhelm KarmetunOK Njudung10:51+1:337:51
8Måns SandahlIK Hakarpspojkarna11:23+2:058:14
9Valter RoothVäxjö OK11:30+2:128:20
10Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna11:31+2:138:20
11Isac ElingforsVäxjö OK11:40+2:228:27
12Linus HanssonSOK Viljan11:54+2:368:37
13Max OlssonIFK Sävsjö12:28+3:109:02
14Filip GummessonNybro OK12:32+3:149:04
15Walter LöfqvistSOK Viljan12:48+3:309:16
16Walter BlomqvistJönköpings OK13:21+4:039:40
17Elliott RehnGränna-Bygdens OK14:56+5:3810:49
18Elias SamuelssonOK Vivill16:16+6:5811:47
19Axel ErikssonKexholms SK18:28+9:1013:22
20Nils LinderIFK Sävsjö19:00+9:4213:46
21Alfred ClaessonJönköpings OK21:37+12:1915:39
22Olof NilssonVimmerby OK22:00+12:4215:56
23Vidar PihlGamleby OK22:50+13:3216:32
Adam NeroNässjö OKej start

D10

1 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma TrofastJönköpings OK8:098:09
2Vera DahlbergJönköpings OK8:41+0:328:41
3Vera FolkestadAnderstorps OK8:51+0:428:51
4Klara JohanssonSOK Aneby8:53+0:448:53
5Matilda BjörneldKalmar OK11:57+3:4811:57
6Isabella StenbergSOK Aneby12:05+3:5612:05
7Siri RehnGränna-Bygdens OK13:56+5:4713:56
8Elsa HallOK Bävern33:37+25:2833:37

H10

1 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin LundgrenVäxjö OK6:286:28
2Vilgot TyrbergSOK Viljan6:50+0:226:50
3Linus LindénVäxjö OK8:26+1:588:26
3Felix SvenssonJönköpings OK8:26+1:588:26
5Hannes HolmbergOK Gränsen8:56+2:288:56
6Pelle JakobssonEksjö SOK9:30+3:029:30
7Vilmer HagelbergEksjö SOK10:07+3:3910:07
8Tage MöllerströmJönköpings OK10:20+3:5210:20
9Alexander JohanssonSOK Aneby10:40+4:1210:40
10Hugo JanssonTenhults SOK11:00+4:3211:00
11Filip HultbergSOK Viljan12:19+5:5112:19
12Arvid RosanderSOK Aneby13:26+6:5813:26
13Linus HolmbergOK Gränsen13:44+7:1613:44
14Joar AnderssonVäxjö OK15:28+9:0015:28
15Assar Rosén ThelinJönköpings OK18:09+11:4118:09

D35

1 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GustafssonVäxjö OK12:537:11
2Lina LudvigssonEksjö SOK13:18+0:257:25
3Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna14:45+1:528:14
4Sandra DavidssonOK Bävern21:32+8:3912:01

H35

2 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns LennermoNässjö OK11:155:18
2Albin AnderssonVäxjö OK11:55+0:405:37
3Stefan LöfqvistSOK Viljan13:48+2:336:30
4Martin BeijerJönköpings OK14:51+3:367:00
5Mats FridénOK Gränsen24:29+13:1411:32

D40

1 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HagelbergEksjö SOK10:585:55
2Jenny JohanssonOK Gisle11:04+0:065:58
3Jenny MartinssonJönköpings OK11:46+0:486:21
4Maria Rosén ThelinJönköpings OK12:03+1:056:30
5Anneli ArvidssonVimmerby OK12:05+1:076:31
6Karin Rahm BjörneldKalmar OK12:11+1:136:35
7Anna OlinIK Hakarpspojkarna12:12+1:146:35
8Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK12:31+1:336:45 Ladda ner rutt i gpx-format
9Sara WulffOK Gränsen12:43+1:456:52
10Jennie GustavssonVäxjö OK13:08+2:107:05
11Susanne AxelssonJönköpings OK13:17+2:197:10
12Sofia EnellJönköpings OK14:09+3:117:38
13Cecilia KarmetunOK Njudung14:26+3:287:48
14Mona LindénVäxjö OK15:42+4:448:29
15Anna LennartssonNässjö OK15:56+4:588:36

H40

2 120 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ErikssonKexholms SK11:545:36
2Tord HultbergSOK Viljan12:22+0:285:50
3Mikael GummessonNybro OK12:37+0:435:57
4Mikael TrofastJönköpings OK12:58+1:046:06
5Niclas HörnquistAnderstorps OK13:25+1:316:19
6Dennis GustafssonOK Njudung14:01+2:076:36
7Peter JohanssonVäxjö OK15:30+3:367:18
8Jörgen GlanshedVäxjö OK16:11+4:177:38
9Jon LindskogOK Älme16:25+4:317:44
10Björn DavidssonOK Bävern17:43+5:498:21
11Magnus BoivieVaggeryds SOK18:03+6:098:30
12Johan TibbelinVimmerby OK19:33+7:399:13
13Anders BlomqvistJönköpings OK19:56+8:029:24
14Daniel AxelssonMålilla OK27:51+15:5713:08

D45

1 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EnvallIK Hakarpspojkarna10:315:41
2Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna11:31+1:006:13
3Marina JohanssonOK Njudung12:03+1:326:30
4Marie NordSol Tranås12:11+1:406:35
5Susanna DjurstedtEksjö SOK12:25+1:546:42
6Anna MattssonOK Norrvirdarna12:42+2:116:51
7Carin RosjöJönköpings OK13:04+2:337:03
8Helena RangertIK Hakarpspojkarna13:22+2:517:13
9Anna SvenssonSOK Viljan13:29+2:587:17
10Susanne GranGamleby OK13:35+3:047:20
11Petra OlssonIFK Sävsjö13:45+3:147:25
12Linda Kraft UnossonKalmar OK14:33+4:027:51
13Sara LarssonOK Bävern15:07+4:368:10
14Anna HanssonSOK Viljan15:44+5:138:30
15Monika HjellströmGränna-Bygdens OK16:27+5:568:53
Jessica ElmerssonOK Bävernej godkänd
Ulrika RibbholmOK Njudungej godkänd
Jessica BjörckOK Älmeej start

H45

1 930 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna10:045:12
2Mattias GunnarssonBredaryds SOK10:09+0:055:15
3Markus OlinIK Hakarpspojkarna10:15+0:115:18
4Per ErlandssonVimmerby OK10:25+0:215:23
5Fredrik SvenssonJönköpings OK10:27+0:235:24
6Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna10:31+0:275:26
7Olle BjörneldKalmar OK10:45+0:415:34
8Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna11:01+0:575:42
8Joakim KarmetunOK Njudung11:01+0:575:42
10Ulf JohanssonOK Gisle11:13+1:095:48
11Tony LövdahlSOK Viljan11:21+1:175:52
12Viktor SkobeKalmar OK11:25+1:215:54
13Anders PeterssonOK Njudung11:28+1:245:56
14Magnus TrofastBredaryds SOK11:40+1:366:02
15Våge RindstigSOK Viljan11:52+1:486:08
16Anders EdvardssonEksjö SOK12:31+2:276:29
17Patrik ArvidssonVimmerby OK12:44+2:406:35
18Tobias Den BraverOK Gränsen12:45+2:416:36
19Tobias HaagOK Gränsen13:02+2:586:45
20Pelle HöglundEksjö SOK13:38+3:347:03
21Fredrik AugustssonOK Bävern14:13+4:097:21
22Martin HagbergKalmar OK14:28+4:247:29
23Henrik PeterssonNybro OK15:01+4:577:46
24Joakim SpångbergIK Hakarpspojkarna20:41+10:3710:43
25Ola SamuelssonOK Vivill22:24+12:2011:36

D50

1 670 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna10:076:03
2Carina SvenssonBredaryds SOK10:17+0:106:09
3Anna Nero NordmarkNässjö OK11:55+1:487:08
4Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK11:59+1:527:10
5Anneli KarlssonFK Finn12:45+2:387:38
6Helena KarlssonNässjö OK13:27+3:208:03
7Ulrika GustafssonIK Vista13:47+3:408:15
8Åsa Flink-SvenssonNässjö OK13:50+3:438:17
9Helen AhlstrandOK Vivill14:21+4:148:35
10Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK14:44+4:378:49
11Anne LindellKalmar OK15:08+5:019:03
12Sari HåkanssonOK Gränsen15:10+5:039:04

H50

1 930 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas RangertIK Hakarpspojkarna10:215:21
2Patrik RosénVäxjö OK10:22+0:015:22
3Christer DuvekSkillingaryds FK10:30+0:095:26
4Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna10:41+0:205:32
5Mats SöderbergKalmar OK10:51+0:305:37
6Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna10:54+0:335:38
7Geir Inge FolkestadAnderstorps OK11:16+0:555:50
8Matti EnvallIK Hakarpspojkarna11:41+1:206:03
9Dennis TollOK Njudung11:45+1:246:05
10Peter LindSOK Viljan12:02+1:416:14
11Mats HolmbergOK Gränsen12:16+1:556:21
12Ola AllvinIK Hakarpspojkarna12:29+2:086:28
13Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna12:31+2:106:29
14Jonny JohanssonOK Njudung12:47+2:266:37
15Thomas PerssonOK Gränsen12:52+2:316:40
16Bo HultgrenOK Njudung13:33+3:127:01
17Cristian OlivestamVimmerby OK13:46+3:257:07
18Krister RosjöJönköpings OK13:54+3:337:12
19Peter SahlinNässjö OK14:10+3:497:20
20Jonas AnderssonOK Norrvirdarna15:10+4:497:51
21Per-Olof ClaéssonTenhults SOK15:48+5:278:11
22Johan SjödinIK Hakarpspojkarna16:35+6:148:35
23Patrik PerssonNässjö OK17:03+6:428:50
24Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna17:56+7:359:17
25Lars KreutnerSOK Viljan19:37+9:1610:09
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej start

D55

1 670 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maritha HenrikssonJönköpings OK11:487:03
2Eva EklundVäxjö OK12:45+0:577:38
3Agneta OlivestamVimmerby OK13:05+1:177:50
4Mariann JohanssonKexholms SK14:00+2:128:22
5Karina SvenssonVimmerby OK14:36+2:488:44
6Kristina JohanssonKalmar OK14:41+2:538:47
7Monica HenrikssonEksjö SOK15:18+3:309:09
8Anne TuressonBredaryds SOK16:38+4:509:57
9Annika GustafssonJönköpings OK17:37+5:4910:32
10Ann-Christine LööfEksjö SOK20:12+8:2412:05
11Elisabeth SkoglundOK Gränsen24:43+12:5514:48
12Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF26:06+14:1815:37
Ann BrenanderSOK Viljanej godkänd
Monica KollbergEksjö SOKej godkänd

H55

2 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KollbergEksjö SOK11:335:43
2Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna12:01+0:285:56
3Jonas BornetunSkillingaryds FK12:18+0:456:05
4Ove LernåKalmar OK12:30+0:576:11
5Conny SimonssonGränna-Bygdens OK13:13+1:406:32
6Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna13:21+1:486:36
7Stefan UnossonKalmar OK13:32+1:596:41
8Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL13:37+2:046:44
9Mikael HanssonBredaryds SOK14:11+2:387:01
10Gert JonssonIK Hakarpspojkarna14:26+2:537:08

D60

1 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin ArgusSol Tranås13:139:18
2Maria AnderssonBredaryds SOK13:52+0:399:45
3Berit RuneforsVäxjö OK14:17+1:0410:03
4Vivianne LindstamSol Tranås14:31+1:1810:13
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H60

1 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne KlintbergEksjö SOK9:505:53
2Kjell NeroNässjö OK11:20+1:306:47
3Leif AsplundJönköpings OK11:25+1:356:50
4Per LindgrenIK Hakarpspojkarna11:59+2:097:10
5Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna12:04+2:147:13
6Lars EklundVäxjö OK12:54+3:047:43
7Lars Erik Lennart LundqvistNässjö OK14:29+4:398:40
8Stefan ArbinAnnebergs GIF14:52+5:028:54
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej godkänd
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIFej start

D65

1 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK10:108:32 Ladda ner rutt i gpx-format
2Gunvor ArbinAnnebergs GIF10:38+0:288:56
3Lisa KumlinVäxjö OK11:14+1:049:26
4Margareta SvenssonAnkarsrums OK14:35+4:2512:15
5Majvie AnnegårdSOK Viljan15:19+5:0912:52

H65

1 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf SvenssonOK Njudung10:506:29
2Kent GranqvistVästerviks OK11:12+0:226:42
3Lennart GustafssonJönköpings OK12:12+1:227:18
4Göran SvensonSOK Viljan12:42+1:527:36
5Hans SvensonSOK Viljan12:59+2:097:46
6Sven KäckSol Tranås14:59+4:098:58
7Torbjörn LageHelsingborgs SOK15:17+4:279:09

D70

1 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK9:468:12
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK10:17+0:318:38
3Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna10:21+0:358:41
4Kajsa TofténHjobygdens OK10:48+1:029:04
5Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK11:44+1:589:51
6May-Sofie OlssonForserums SOK13:44+3:5811:32
7Margareta LarssonOK Njudung14:30+4:4412:11
8Ros-Mari KarlssonNybro OK14:31+4:4512:11
Kerstin GunnarssonNässjö OKej start

H70

1 420 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stellan AhnströmForserums SOK11:518:20
2Stefan G LarssonOK Njudung12:24+0:338:43
3Leif AxelssonMålilla OK12:26+0:358:45
4Roland SandahlAnnebergs GIF12:34+0:438:50
5Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK12:41+0:508:55
6Roland NilssonSOK Viljan13:32+1:419:31
7Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna15:12+3:2110:42
8Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK15:22+3:3110:49
9Lars-Åke SjökvistVärend GN OL15:29+3:3810:54
10Jan-Ulf KarlssonMålilla OK16:31+4:4011:37
11Åke BorgerAnkarsrums OK16:41+4:5011:44
12Göran JanssonGränna-Bygdens OK20:13+8:2214:14
13Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan23:11+11:2016:19
Bo TuressonIFK Sävsjöej godkänd
Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Gunnar AnderssonIK Vistaej godkänd

D75

910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit ByströmOK Virdarna10:0911:09
2Ann-Marie BirgerssonForserums SOK12:12+2:0313:24
3Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK14:37+4:2816:03
4Ulla NilssonSOK Viljan17:00+6:5118:40

H75

1 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK12:298:47
2Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna12:55+0:269:05
3Arne SvenssonOK Njudung13:34+1:059:33
4Anders SvenssonAnkarsrums OK14:47+2:1810:24
5Rune GunnarssonNässjö OK16:18+3:4911:28
6Lars FranssonBottnaryds IF16:41+4:1211:44
7Alf OlssonForserums SOK19:56+7:2714:02
8Waste ByströmOK Virdarna19:58+7:2914:03
9Gunnar BrystHjobygdens OK21:47+9:1815:20
10Göran ThourVärend GN OL27:36+15:0719:26

H80

1 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Olof LundinSol Tranås13:3011:20
2Mats BirgerssonForserums SOK15:10+1:4012:44
Torild BornetunSkillingaryds FKej godkänd

H85

910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias RundgrenSol Tranås11:0912:15
2Allan HåkanssonSOK Viljan12:12+1:0313:24
3Olof WalfridssonSOK Aneby12:28+1:1913:41
4Harald HåkanssonOK Gränsen14:24+3:1515:49
5Gösta LindblomÖlmstads IS14:44+3:3516:11

U1

1 020 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea LindvallIK Hakarpspojkarna10:3510:22
2Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna10:50+0:1510:37
3Bo MöllerströmJönköpings OK11:15+0:4011:01
4Lovisa DahlbergJönköpings OK11:25+0:5011:11
5Emil OlinIK Hakarpspojkarna13:04+2:2912:48
6Alfred MartinssonJönköpings OK14:07+3:3213:50
7Felix SandahlIK Hakarpspojkarna14:13+3:3813:56
8Alma TrofastJönköpings OK14:54+4:1914:36
9Maja NylundBredaryds SOK15:30+4:5515:11
10Jens EliassonIK Hakarpspojkarna17:46+7:1117:25
11Ester KilebrandEksjö SOK19:44+9:0919:20
12Elise JohanssonNässjö OK21:26+10:5121:00
13Moa JohanssonOK Gisle22:39+12:0422:12
14Oliver MarkusOK Norrvirdarna24:54+14:1924:24
15Emil EreltOK Norrvirdarna24:56+14:2124:26
16Nilla SjööSOK Aneby40:54+30:1940:05
17Ingrid ErikssonSOK Aneby40:55+30:2040:06

U2

1 160 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Neo LivfKexholms SK9:438:22
2Malte LaxNässjö OK10:15+0:328:50
3Alfred LundbomEksjö SOK13:34+3:5111:41
4Alma EreltOK Norvirdarna14:15+4:3212:17
5Amanda FyhrSOK Aneby14:16+4:3312:17
6Erik MarkusOK Norrvirdarna14:26+4:4312:26
7Måns PerssonEksjö SOK14:31+4:4812:30
8Axel BogmarkEksjö CK15:42+5:5913:32
9Viktor WretbäckSOK Aneby15:53+6:1013:41
10Wilmer GranfloKexholms SK16:41+6:5814:22
11Agnes ErikssonKexholms SK18:27+8:4415:54
12David DackeSOK Aneby19:32+9:4916:50
13Elias KilebrandEksjö SOK21:19+11:3618:22
14Tove JakobssonEksjö SOK24:31+14:4821:08

Öppen motion 1

1 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor GranfloKexholms SK14:2614:09
2Catrin MolanderOK Gränsen14:33+0:0714:15
3Barbro RydénSol Tranås42:45+28:1941:54

Öppen motion 4

1 510 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna LindénVäxjö OK12:098:02
2Andreas KarlssonNässjö OK12:31+0:228:17
3Petra  LundgrenKalmar OK12:38+0:298:21
4Christoffer GlingeAnkarsrums OK12:50+0:418:29
5Elisabet MikkelsenSOK Viljan13:20+1:118:49
6Maria DahlbergJönköpings OK13:21+1:128:50
7Tuva JohanssonNässjö OK13:25+1:168:53
8Sandra BackEksjö SOK13:28+1:198:55
9Mikael JohanssonJönköpings OK13:49+1:409:09
10Robert NorënOK Njudung15:08+2:5910:01
11Simon KarlssonSol Tranås15:22+3:1310:10
12Karin HedströmTenhults SOK16:04+3:5510:38
13Erik ElfÖlmstads IS16:40+4:3111:02
14Lotta PetersénOK Njudung16:45+4:3611:05
15Hilda PeterssonVäxjö OK16:49+4:4011:08
16Patrik DahlbergJönköpings OK17:31+5:2211:36
17Veronica SahlinNässjö OK18:19+6:1012:07
18Per EnellJönköpings OK19:09+7:0012:40
19Ylva SandströmOK Älme19:15+7:0612:44
20Monika KarlssonSol Tranås19:40+7:3113:01
21Anna AnderssonÖlmstads IS21:08+8:5913:59
22Karin FrykfeltIK Hakarpspojkarna21:47+9:3814:25
23Martina ErikssonKexholms SK23:06+10:5715:17
24Lena JohanssonIFK Sävsjö26:05+13:5617:16
25Maria MarkusOK Norrvirdarna26:49+14:4017:45
26Emma EreltOK Norvirdarna26:50+14:4117:46
27Irene KäckSol Tranås30:50+18:4120:25
28Ulf PalmqvistIFK Sävsjö35:20+23:1123:23
29Colin AxelssonJönköpings OK35:57+23:4823:48
30Göran BerganderEksjö SOK53:31+41:2235:26

Öppen motion 7

2 210 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel JohanssonNässjö OK14:216:29
2Alexander LivfKexholms SK14:46+0:256:40
3Anton PeterssonKlubblös15:06+0:456:49
4Linus KarlssonMålilla OK15:19+0:586:55
5Tobias GranfloKexholms SK15:20+0:596:56
5Stina ErikssonJönköpings OK15:20+0:596:56
7Helena LindmanOK Gränsen15:48+1:277:08
8Oskar PetterssonOK Njudung16:03+1:427:15
9Fredrik EreltOK Norrvirdarna16:15+1:547:21
10Andreas GranfloKexholms SK16:46+2:257:35
11Tobias MöllerströmJönköpings OK17:28+3:077:54
12Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK17:32+3:117:56
13Niklas ErikssonBodafors OK17:55+3:348:06
14Patrik MarkusOK Norrvirdarna18:21+4:008:18
15Thomas ElofssonOK Njudung18:59+4:388:35
16Fredrik ElingforsVäxjö OK19:32+5:118:50
17Jens FastBoxholm-Mjölby OL20:30+6:099:16
18Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL21:35+7:149:45
19Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna22:14+7:5310:03
20Kajsa AnderssonÖlmstads IS22:24+8:0310:08
21Cecilia ElofssonOK Njudung22:38+8:1710:14
22Sofia SkördeBredaryds SOK22:59+8:3810:23
22Micael ElmbladBredaryds SOK22:59+8:3810:23
24Linn NedergårdKlubblös23:42+9:2110:43
25Håkan HåkanssonOK Gränsen25:30+11:0911:32
26Ingela KlintbergEksjö SOK26:30+12:0911:59
27Anna HertinIK Hakarpspojkarna28:20+13:5912:49
28Per HalleendorffEksjö CK30:38+16:1713:51
29Lars KarlssonOK Gränsen30:58+16:3714:00
Cave SinaiVästerviks OKej godkänd
Per RoothVäxjö OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser