Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Småland
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: lördag 19 maj 2018

H12

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 119:46
1. Emil Ling4:182+0:084:182
2. Felix Frykfeldt5:544+0:4910:1220
3. Emil Ling4:532+10:4515:051-1
4. Felix Frykfeldt4:412+0:0319:4610
2OK Njudung 120:19
1. Wilhelm Karmetun4:384+0:284:384
2. Matti Johansson5:302+0:2510:081-3
3. Wilhelm Karmetun5:338+11:2515:412+1
4. Matti Johansson4:38120:1920
3Växjö OK 120:59
1. Isac Elingfors5:308+1:205:308
2. Valter Rooth5:05110:353-5
3. Isac Elingfors5:164+11:0815:514+1
4. Valter Rooth5:083+0:3020:593-1
4Nybro OK 121:43
1. Filip Gummesson4:353+0:254:353
2. Molly Wirefeldt6:065+1:0110:414+1
3. Filip Gummesson5:033+10:5515:443-1
4. Molly Wirefeldt5:597+1:2121:434+1
5SOK Viljan 123:17
1. Walter Löfqvist5:196+1:095:196
2. Linus Hansson6:177+1:1211:365-1
3. Walter Löfqvist6:2414+12:1618:006+1
4. Linus Hansson5:174+0:3923:175-1
6OK Gränsen 123:23
1. Viggo Wulff4:425+0:324:425
2. Hannes Holmberg6:558+1:5011:376+1
3. Viggo Wulff5:195+11:1116:565-1
4. Hannes Holmberg6:2710+1:4923:236+1
7SOK Viljan 225:39
1. Filip Hultberg7:4616+3:367:4616
2. Vilgot Tyrberg6:126+1:0713:588-8
3. Filip Hultberg6:1212+12:0420:109+1
4. Vilgot Tyrberg5:296+0:5125:397-2
8Växjö OK 325:54
1. Hilda Lindén7:1914+3:097:1914
2. Alvin Lundgren5:483+0:4313:077-7
3. Hilda Lindén7:2717+13:1920:3410+3
4. Alvin Lundgren5:205+0:4225:548-2
9Växjö OK 226:39
1. Joar Andersson6:2912+2:196:2912
2. Linus Lindén7:4710+2:4214:169-3
3. Joar Andersson5:5110+11:4320:078-1
4. Linus Lindén6:3212+1:5426:399+1
10Kexholms SK 127:34
1. Axel Eriksson8:1817+4:088:1817
2. Neo Livf6:589+1:5315:1610-7
3. Axel Eriksson6:0911+12:0121:2513+3
4. Neo Livf6:098+1:3127:3410-3
11IK Hakarpspojkarna 227:44
1. Måns Sandahl6:2811+2:186:2811
2. Sofia Öhlund9:1713+4:1215:4514+3
3. Måns Sandahl5:369+11:2821:2112-2
4. Sofia Öhlund6:239+1:4527:4411-1
12OK Älme 128:05
1. Ville Lindskog5:207+1:105:207
2. Linnéa Sandström9:5614+4:5115:1610+3
3. Ville Lindskog5:327+11:2420:4811+1
4. Linnéa Sandström7:1714+2:3928:0512+1
13Eksjö SOK 131:41
1. Vilmer Hagelberg7:2115+3:117:2115
2. Pelle Jakobsson7:5711+2:5215:1812-3
3. Vilmer Hagelberg7:0416+12:5622:2215+3
4. Pelle Jakobsson9:1915+4:4131:4113-2
14Vimmerby OK 132:39
1. Agnes Erlandsson6:5513+2:456:5513
2. Olof Nilsson11:3015+6:2518:2515+2
3. Agnes Erlandsson7:0015+12:5225:2516+1
4. Olof Nilsson7:1413+2:3632:3914-2
Gamleby OK 1ej godkänd
1. Carl Öberg4:1014:101
2. Vidar Pihlej godkändej godkänd
3. Carl Öberg5:195+11:11ej godkänd
4. Vidar Pihl6:3111+1:53ej godkänd
Jönköpings OK 2ej godkänd
1. Felix Svensson6:0810+1:586:0810
2. Tage Möllerström9:1412+4:0915:2213+3
3. Felix Svensson6:1212+12:0421:3414+1
4. Tage Möllerströmej godkändej godkänd
Jönköpings OK 1utgått
1. Walter Blomqvist5:519+1:415:519
2. Alfred Claesson19:5216+14:4725:4316+7
3. Walter Blomqvist-5:52119:517-9
4. ej startej start
IFK Sävsjö 1ej start
1. Max Olssonej startej start
2. Nils Linderej startej start
3. Max Olssonej startej start
4. Nils Linderej startej start

H14

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 126:10
1. Adrian Sjödin6:1016:101
2. Olle Karlsson6:41112:5110
3. Adrian Sjödin6:50119:4110
4. Olle Karlsson6:29126:1010
2Anderstorps OK 128:38
1. Victor Hörnquist6:192+0:096:192
2. Hjalmar Folkestad8:114+1:3014:3020
3. Victor Hörnquist6:532+0:0321:2320
4. Hjalmar Folkestad7:152+0:4628:3820
3Bredaryds SOK / OK Vivill 132:46
1. Filip Broling6:494+0:396:494
2. Elias Samuelsson10:106+3:2916:595+1
3. Filip Broling7:033+0:1324:0250
4. Elias Samuelsson8:447+2:1532:463-2
4SOK Viljan 235:51
1. Lukas Bergfors8:599+2:498:599
2. Alfred Tyrberg9:445+3:0318:436-3
3. Lukas Bergfors9:009+2:1027:4360
4. Alfred Tyrberg8:085+1:3935:514-2
5Kalmar OK 137:22
1. Ville Lundgren10:2311+4:1310:2311
2. Hugo Lundgren11:067+4:2521:298-3
3. Ville Lundgren7:186+0:2828:477-1
4. Hugo Lundgren8:356+2:0637:225-2
6FK Finn 142:16
1. Hugo Martinsson8:378+2:278:378
2. Anton Karlsson11:218+4:4019:587-1
3. Hugo Martinsson9:2610+2:3629:248+1
4. Anton Karlsson12:529+6:2342:166-2
7OK Gränsen 143:31
1. Simon Persson10:1010+4:0010:1010
2. Ida Karlsson11:389+4:5721:489-1
3. Simon Persson11:1011+4:2032:5890
4. Ida Karlsson10:338+4:0443:317-2
IK Hakarpspojkarna 2diskvalificerad
1. Joel Svensson Finndahl7:225+1:127:225
2. Kalle Öhlunddiskvalificeraddiskvalificerad
3. Joel Svensson Finndahl7:387+0:48diskvalificerad
4. Kalle Öhlund8:024+1:33diskvalificerad
OK Gisle 1ej godkänd
1. Anton Josefsson8:137+2:038:137
2. Isak Johanssonej godkändej godkänd
3. Anton Josefsson8:178+1:27ej godkänd
4. Isak Johansson7:553+1:26ej godkänd
OK Njudung 1ej godkänd
1. Alexander Gustafsson7:236+1:137:236
2. Olle Petersén7:302+0:4914:534-2
3. Alexander Gustafsson7:044+0:1421:5740
4. Olle Petersénej godkändej godkänd
SOK Viljan 1utgått
1. Theo Lövdahl6:443+0:346:443
2. Johan Hansson8:033+1:2214:4730
3. Theo Lövdahl7:095+0:1921:5630
4. ej startej start
OK Älme 1ej start
1. Enni Lindskogej startej start
2. Johan Björckej startej start
3. Enni Lindskogej startej start
4. Johan Björckej startej start

H16

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Kalmar OK 127:54
1. Isak Hagberg6:503+0:046:503
2. Hugo Unosson7:093+0:0813:5930
3. Isak Hagberg6:52120:512-1
4. Hugo Unosson7:032+0:3427:541-1
2Växjö OK 127:59
1. Hugo Ericsson6:4616:461
2. Erik Åkesson7:072+0:0613:5310
3. Hugo Ericsson6:552+0:0320:4810
4. Erik Åkesson7:113+0:4227:592+1
3Gamleby OK 128:10
1. Aron Östangård6:482+0:026:482
2. Fabian Vallerius7:104+0:0913:5820
3. Aron Östangård7:003+0:0820:583+1
4. Fabian Vallerius7:124+0:4328:1030
4Bredaryds SOK 128:18
1. Anton Gunnarsson7:114+0:257:114
2. Axel Elmblad7:01114:1240
3. Anton Gunnarsson7:374+0:4521:4940
4. Axel Elmblad6:29128:1840
5Jönköpings OK 134:42
1. Benjamin Claesson7:175+0:317:175
2. Gabriel Claesson10:427+3:4117:597+2
3. Benjamin Claesson8:025+1:1026:016-1
4. Gabriel Claesson8:416+2:1234:425-1
6Kalmar OK 234:52
1. Jonathan Konradsson8:216+1:358:216
2. Lukas Hagberg8:415+1:4017:025-1
3. Jonathan Konradsson8:416+1:4925:4350
4. Lukas Hagberg9:098+2:4034:526+1
7IK Hakarpspojkarna 235:40
1. Erik Ling8:297+1:438:297
2. Oscar Olin9:076+2:0617:366-1
3. Erik Ling9:147+2:2226:507+1
4. Oscar Olin8:507+2:2135:4070
IK Hakarpspojkarna 1ej godkänd
1. Albin Hjellströmej godkändej godkänd
2. Mattias Öhlundej godkändej godkänd
3. Albin Hjellströmej godkändej godkänd
4. Mattias Öhlund7:295+1:00ej godkänd
OK Njudung 1ej start
1. Oscar Hultgrenej startej start
2. Karl Petersénej startej start
3. Oscar Hultgrenej startej start
4. Karl Petersénej startej start

H20

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 130:29
1. Isac Ericsson7:2317:231
2. Lukas Lundgren8:164+0:4315:393+2
3. Isac Ericsson7:10122:491-2
4. Lukas Lundgren7:40130:2910
2IK Hakarpspojkarna 131:28
1. Lukas Granstedt7:596+0:367:596
2. Joar Hertin7:33115:321-5
3. Lukas Granstedt8:083+0:5823:402+1
4. Joar Hertin7:482+0:0831:2820
3Eksjö SOK 232:17
1. Hugo Jakobsson7:312+0:087:312
2. Simon Freyland8:093+0:3615:404+2
3. Hugo Jakobsson8:134+1:0323:533-1
4. Simon Freyland8:245+0:4432:1730
4Eksjö SOK 132:59
1. Mattis Persson7:393+0:167:393
2. Hugo Djurstedt7:552+0:2215:342-1
3. Mattis Persson8:446+1:3424:184+2
4. Hugo Djurstedt8:416+1:0132:5940
5Växjö OK 234:14
1. Olle Kallerbäck7:445+0:217:445
2. Ludvig Zaar8:565+1:2316:4050
3. Olle Kallerbäck9:207+2:1026:0050
4. Ludvig Zaar8:144+0:3434:1450
6OK Bävern 136:15
1. Linus Lundberg8:047+0:418:047
2. Emil Johansson9:507+2:1717:546-1
3. Linus Lundberg8:345+1:2426:2860
4. Emil Johansson9:478+2:0736:1560
7OK Njudung 137:59
1. Melker Elofsson9:118+1:489:118
2. Oscar Hultgren9:326+1:5918:437-1
3. Melker Elofsson9:368+2:2628:1970
4. Oscar Hultgren9:407+2:0037:5970
8Nässjö OK 143:58
1. Rasmus Eriksson9:179+1:549:179
2. David Nero12:308+4:5721:478-1
3. Rasmus Eriksson9:519+2:4131:3880
4. David Nero12:209+4:4043:5880
IK Hakarpspojkarna 2ej godkänd
1. Emil Öhlund7:434+0:207:434
2. Isak Hertinej godkändej godkänd
3. Emil Öhlund8:032+0:53ej godkänd
4. Isak Hertin7:583+0:18ej godkänd

H21

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 141:09
1. Gustav Runefors7:083+0:127:083
2. Patrik Karlsson7:333+0:0914:412-1
3. Gustav Runefors7:24122:051-1
4. Patrik Karlsson7:072+0:5829:122+1
5. Gustav Runefors6:073+0:1535:191-1
6. Patrik Karlsson5:502+0:1141:0910
2IK Hakarpspojkarna 142:10
1. Markus Hederskog6:5616:561
2. Adam Granstedt7:282+0:0414:2410
3. Markus Hederskog7:434+0:1922:072+1
4. Adam Granstedt8:136+2:0430:203+1
5. Markus Hederskog5:52136:1230
6. Adam Granstedt5:583+0:1942:102-1
3OK Ravinen 142:17
1. Axel Granqvist6:582+0:026:582
2. Jacob Lindstam7:575+0:3314:553+1
3. Axel Granqvist7:282+0:0422:2330
4. Jacob Lindstam6:09128:321-2
5. Axel Granqvist7:267+1:3435:582+1
6. Jacob Lindstam6:195+0:4042:173+1
4IK Hakarpspojkarna 242:36
1. Martin Djerf7:467+0:507:467
2. Andreas Jansson7:454+0:2115:316-1
3. Martin Djerf7:333+0:0923:044-2
4. Andreas Jansson7:163+1:0730:203-1
5. Martin Djerf5:542+0:0236:144+1
6. Andreas Jansson6:226+0:4342:3640
5Malungs OK Skogsmårdarna / OK Pan-Kristianstad 143:06
1. Lena Eliasson-Lööf7:355+0:397:355
2. Jakob Lööf7:24114:594-1
3. Lena Eliasson-Lööf8:075+0:4323:065+1
4. Jakob Lööf7:364+1:2730:4250
5. Lena Eliasson-Lööf6:456+0:5337:2750
6. Jakob Lööf5:39143:0650
6OK Norrvirdarna 143:50
1. Edvin Andersson7:104+0:147:104
2. Elias Andersson8:187+0:5415:285+1
3. Edvin Andersson8:176+0:5323:456+1
4. Elias Andersson7:385+1:2931:2360
5. Edvin Andersson6:214+0:2937:4460
6. Elias Andersson6:064+0:2743:5060
7Nässjö OK 146:18
1. Simon Lennermo7:366+0:407:366
2. Måns Lennermo8:096+0:4515:457+1
3. Simon Lennermo8:337+1:0924:1870
4. Måns Lennermo8:377+2:2832:5570
5. Simon Lennermo6:435+0:5139:3870
6. Måns Lennermo6:407+1:0146:1870
OK Gränsen 1ej godkänd
1. Daniel Håkansson8:508+1:548:508
2. Simon Björnehäll10:189+2:5419:0880
3. Daniel Håkansson9:459+2:2128:5380
4. Simon Björnehällej godkändej godkänd
5. Daniel Håkansson7:489+1:56ej godkänd
6. Simon Björnehäll11:139+5:34ej godkänd
Sol Tranås 1ej godkänd
1. Sixten Ekbladhej godkändej godkänd
2. Andreas Ekbladh9:288+2:04ej godkänd
3. Sixten Ekbladh9:248+2:00ej godkänd
4. Andreas Ekbladh9:018+2:52ej godkänd
5. Sixten Ekbladh7:358+1:43ej godkänd
6. Andreas Ekbladh7:198+1:40ej godkänd

H35

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Kexholms SK 135:52
1. Alexander Livf9:055+0:459:055
2. Magnus Eriksson9:242+0:0618:294-1
3. Alexander Livf8:532+0:1227:222-2
4. Magnus Eriksson8:30135:521-1
2Jönköpings OK 136:38
1. Fredrik Svensson8:242+0:048:242
2. Mikael Trofast9:464+0:2818:1020
3. Fredrik Svensson8:41126:511-1
4. Mikael Trofast9:475+1:1736:382+1
3SOK Viljan 136:59
1. Tord Hultberg9:106+0:509:106
2. Tony Lövdahl9:18118:283-3
3. Tord Hultberg9:224+0:4127:504+1
4. Tony Lövdahl9:092+0:3936:593-1
4Anderstorps OK 137:00
1. Geir Inge Folkestad8:273+0:078:273
2. Niclas Hörnquist9:403+0:2218:071-2
3. Geir Inge Folkestad9:266+0:4527:333+2
4. Niclas Hörnquist9:273+0:5737:004+1
5OK Gisle 139:37
1. Ulf Johansson8:484+0:288:484
2. Jenny Johansson10:486+1:3019:365+1
3. Ulf Johansson9:437+1:0229:196+1
4. Jenny Johansson10:186+1:4839:375-1
6Nybro OK 140:13
1. Mikael Gummesson9:137+0:539:137
2. Henrik Petersson11:148+1:5620:2770
3. Mikael Gummesson9:255+0:4429:5270
4. Henrik Petersson10:217+1:5140:136-1
7Växjö OK 141:08
1. Albin Andersson8:2018:201
2. Jörgen Glanshed11:3110+2:1319:516+5
3. Albin Andersson8:532+0:1228:445-1
4. Jörgen Glanshed12:2413+3:5441:087+2
8OK Njudung 141:27
1. Jonny Johansson10:1210+1:5210:1210
2. Dennis Gustafsson10:527+1:3421:048-2
3. Jonny Johansson10:4510+2:0431:4910+2
4. Dennis Gustafsson9:384+1:0841:278-2
9Kexholms SK 242:44
1. Tobias Granflo9:599+1:399:599
2. Andreas Granflo11:3611+2:1821:3510+1
3. Tobias Granflo10:119+1:3031:469-1
4. Andreas Granflo10:588+2:2842:4490
10Jönköpings OK 243:14
1. Martin Beijer9:418+1:219:418
2. Anders Blomqvist11:4212+2:2421:239+1
3. Martin Beijer10:008+1:1931:238-1
4. Anders Blomqvist11:5112+3:2143:1410+2
11OK Bävern 147:10
1. Björn Davidsson10:4011+2:2010:4011
2. Fredrik Augustsson12:3213+3:1423:12110
3. Björn Davidsson12:1811+3:3735:30110
4. Fredrik Augustsson11:4011+3:1047:10110
12Växjö OK 248:54
1. Lars Eklund13:2412+5:0413:2412
2. Peter Johansson11:229+2:0424:46120
3. Lars Eklund12:4512+4:0437:31120
4. Peter Johansson11:239+2:5348:54120
Jönköpings OK 3ej godkänd
1. Patrik Dahlbergej godkändej godkänd
2. Tobias Möllerström10:055+0:47ej godkänd
3. Patrik Dahlberg15:3413+6:53ej godkänd
4. Tobias Möllerström11:239+2:53ej godkänd
Gränna-Bygdens OK 1ej start
1. Philip Hjellströmej startej start
2. Monika Hjellströmej startej start
3. Philip Hjellströmej startej start
4. Monika Hjellströmej startej start

H45

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bredaryds SOK 129:49
1. Magnus Trofast7:4710+0:367:4710
2. Mattias Gunnarsson7:14115:011-9
3. Magnus Trofast7:557+0:3022:562+1
4. Mattias Gunnarsson6:53129:491-1
2Växjö OK 130:23
1. Peter Braun7:232+0:127:232
2. Patrik Rosén7:402+0:2615:0320
3. Peter Braun7:568+0:3122:593+1
4. Patrik Rosén7:242+0:3130:232-1
3IK Hakarpspojkarna 230:52
1. Markus Olin7:295+0:187:295
2. Andreas Rangert7:443+0:3015:133-2
3. Markus Olin7:25122:381-2
4. Andreas Rangert8:148+1:2130:523+2
4Kalmar OK 131:16
1. Olle Björneld7:368+0:257:368
2. Viktor Skobe8:156+1:0115:515-3
3. Olle Björneld7:423+0:1723:334-1
4. Viktor Skobe7:433+0:5031:1640
5IK Hakarpspojkarna 331:46
1. Stefan Eriksson7:399+0:287:399
2. Stefan Sandahl7:454+0:3115:244-5
3. Stefan Eriksson8:2811+1:0323:527+3
4. Stefan Sandahl7:544+1:0131:465-2
6IK Hakarpspojkarna 431:53
1. Lars Svensson7:357+0:247:357
2. Bo Granstedt8:227+1:0815:576-1
3. Lars Svensson7:579+0:3223:548+2
4. Bo Granstedt7:595+1:0631:536-2
7Vimmerby OK 132:07
1. Per Erlandsson7:1117:111
2. Patrik Arvidsson8:5012+1:3616:017+6
3. Per Erlandsson7:372+0:1223:385-2
4. Patrik Arvidsson8:299+1:3632:077+2
8IK Hakarpspojkarna 132:26
1. Peter Jacobsson7:263+0:157:263
2. Matti Envall8:369+1:2216:028+5
3. Peter Jacobsson7:465+0:2123:486-2
4. Matti Envall8:3810+1:4532:268+2
9SOK Viljan 132:47
1. Våge Rindstig7:263+0:157:263
2. Peter Lind8:4911+1:3516:1510+7
3. Våge Rindstig7:476+0:2224:029-1
4. Peter Lind8:4511+1:5232:4790
10Kalmar OK 233:23
1. Martin Hagberg8:1312+1:028:1312
2. Mats Söderberg8:015+0:4716:149-3
3. Martin Hagberg8:5912+1:3425:1311+2
4. Mats Söderberg8:107+1:1733:2310-1
11OK Gränsen 133:53
1. Tobias Haag7:5911+0:487:5911
2. Thomas Persson8:4110+1:2716:40110
3. Tobias Haag8:1710+0:5224:5710-1
4. Thomas Persson8:5612+2:0333:5311+1
12OK Gränsen 235:19
1. Mats Holmberg8:3113+1:208:3113
2. Tobias Den Braver8:248+1:1016:5512-1
3. Mats Holmberg9:2513+2:0026:20120
4. Tobias Den Braver8:5913+2:0635:19120
13Eksjö SOK 139:13
1. Anders Edvardsson9:0114+1:509:0114
2. Pelle Höglund11:1313+3:5920:1413-1
3. Anders Edvardsson9:2714+2:0229:41130
4. Pelle Höglund9:3214+2:3939:13130
OK Njudung 1ej godkänd
1. Joakim Karmetun7:316+0:207:316
2. Anders Peterssonej godkändej godkänd
3. Joakim Karmetun7:434+0:18ej godkänd
4. Anders Petersson8:036+1:10ej godkänd

H55

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 137:23
1. Svante Bjurgren9:2919:291
2. Arto Blomdahl9:392+0:4519:0810
3. Svante Bjurgren9:372+0:3928:4510
4. Arto Blomdahl8:382+0:1237:2310
2Kalmar OK 137:59
1. Stefan Unosson11:412+2:1211:412
2. Ove Lernå8:54120:3520
3. Stefan Unosson8:58129:3320
4. Ove Lernå8:26137:5920

H65

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1SOK Viljan 125:54
1. Hans Svenson7:0117:011
2. Göran Svenson6:13113:1410
3. Hans Svenson6:38119:5210
4. Göran Svenson6:02125:5410
2IFK Sävsjö 129:41
1. Bo Turesson7:042+0:037:042
2. Åke Eckerbom7:242+1:1114:2820
3. Bo Turesson7:312+0:5321:5920
4. Åke Eckerbom7:422+1:4029:4120
3SOK Viljan 236:13
1. Karl-Evert Annegård9:483+2:479:483
2. Roland Nilsson8:593+2:4618:4730
3. Karl-Evert Annegård8:253+1:4727:1230
4. Roland Nilsson9:013+2:5936:1330

D12

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Njudung 121:23
1. Felicia Gustafsson4:5514:551
2. Evanna Johansson5:582+0:3110:532+1
3. Felicia Gustafsson5:142+15:0316:0720
4. Evanna Johansson5:16121:231-1
2Eksjö SOK 122:20
1. Alva Hagelberg5:252+0:305:252
2. Linnéa Edvardsson5:27110:521-1
3. Alva Hagelberg5:253+15:1416:173+2
4. Linnéa Edvardsson6:034+0:4722:202-1
3Växjö OK 324:15
1. Lovisa Kroksmyr5:273+0:325:273
2. Wilma Kroksmyr7:073+1:4012:3430
3. Lovisa Kroksmyr6:164+16:0518:504+1
4. Wilma Kroksmyr5:252+0:0924:153-1
4SOK Aneby 126:55
1. Lisa Ekegren5:445+0:495:445
2. Klara Johansson8:155+2:4813:594-1
3. Lisa Ekegren6:305+16:1920:295+1
4. Klara Johansson6:265+1:1026:554-1
5Växjö OK 128:05
1. Frida Lindén5:394+0:445:394
2. Amanda Gustavsson9:499+4:2215:286+2
3. Frida Lindén-9:4915:391-5
4. Amanda Gustavsson22:269+17:1028:055+4
6Växjö OK 231:03
1. Emma Lindén8:036+3:088:036
2. Ronja Glanshed7:164+1:4915:195-1
3. Emma Lindén8:2610+18:1523:456+1
4. Ronja Glanshed7:187+2:0231:0360
7Nässjö OK 133:58
1. Tilde Lennartsson9:177+4:229:177
2. Maja Lax12:0310+6:3621:209+2
3. Tilde Lennartsson6:487+16:3728:0890
4. Maja Lax5:503+0:3433:587-2
8Nässjö OK 234:18
1. Ebba Stenhag11:599+7:0411:599
2. Wilma Eriksson8:446+3:1720:438-1
3. Ebba Stenhag7:068+16:5527:4980
4. Wilma Eriksson6:296+1:1334:1880
9Jönköpings OK 135:53
1. Hilma Trofast11:048+6:0911:048
2. Vera Dahlberg9:228+3:5520:267-1
3. Hilma Trofast6:436+16:3227:0970
4. Vera Dahlberg8:448+3:2835:539+2
Eksjö SOK / OK Bävern 2ej godkänd
1. Julia Abaji14:5210+9:5714:5210
2. Tindra Davidsson9:107+3:4324:02100
3. Julia Abaji7:339+17:2231:35100
4. Tindra Davidssonej godkändej godkänd
IK Hakarpspojkarna 1ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
IK Hakarpspojkarna 2ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start

D14

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gamleby OK 128:23
1. Tove Vallerius7:144+0:457:144
2. Tuva Östangård7:102+15:3914:241-3
3. Tove Vallerius7:064+14:3021:302+1
4. Tuva Östangård6:53128:231-1
2IK Hakarpspojkarna 328:39
1. Tova Rangert7:062+0:377:062
2. Minna Palm7:264+15:5514:3220
3. Tova Rangert7:053+14:2921:373+1
4. Minna Palm7:022+0:0928:392-1
3IK Hakarpspojkarna 129:21
1. Sandra Ling7:225+0:537:225
2. Emmy Granstedt7:163+15:4514:383-2
3. Sandra Ling7:176+14:4121:555+2
4. Emmy Granstedt7:263+0:3329:213-2
4Gamleby OK 230:31
1. Hanna Öberg6:2916:291
2. Hanna Stalebrant8:136+16:4214:424+3
3. Hanna Öberg6:582+14:2221:4040
4. Hanna Stalebrant8:518+1:5830:3140
5IK Hakarpspojkarna 230:52
1. Emma Olin7:073+0:387:073
2. Stella Rangert8:209+16:4915:275+2
3. Emma Olin7:568+15:2023:237+2
4. Stella Rangert7:294+0:3630:525-2
6SOK Viljan 131:19
1. Vendela Sturek7:317+1:027:317
2. Emma Rindstig8:035+16:3215:3470
3. Vendela Sturek7:507+15:1423:248+1
4. Emma Rindstig7:555+1:0231:196-2
7Anderstorps OK 131:35
1. Asta Törnkvist24:0215+17:3324:0215
2. Stina Andersson-8:29115:336-9
3. Asta Törnkvist-7:2418:091-5
4. Stina Andersson23:2615+16:3331:357+6
8Kalmar OK 134:09
1. Linnea Skobe7:358+1:067:358
2. Linn Björneld9:2311+17:5216:5811+3
3. Linnea Skobe7:579+15:2124:559-2
4. Linn Björneld9:1412+2:2134:098-1
9Växjö OK 234:13
1. Filippa Braun7:266+0:577:266
2. Hilda Petersson8:147+16:4315:408+2
3. Filippa Braun7:064+14:3022:466-2
4. Hilda Petersson11:2714+4:3434:139+3
10Gamleby OK / Ankarsrums OK 334:25
1. Anja Svensson7:459+1:167:459
2. Meja Berger9:0110+17:3016:4690
3. Anja Svensson8:5212+16:1625:3810+1
4. Meja Berger8:477+1:5434:25100
11Växjö OK 134:36
1. Martina Niklasson8:2711+1:588:2711
2. Maja Lindén8:198+16:4816:469-2
3. Martina Niklasson9:2913+16:5326:1511+2
4. Maja Lindén8:216+1:2834:36110
12Nässjö OK 235:50
1. Smilla Lennartsson8:2310+1:548:2310
2. Linda Sahlin10:1913+18:4818:4213+3
3. Smilla Lennartsson8:1510+15:3926:5712-1
4. Linda Sahlin8:539+2:0035:50120
13Nässjö OK 135:58
1. Tuva Johansson8:3412+2:058:3412
2. Telina Tiare9:4912+18:1818:23120
3. Tuva Johansson8:4111+16:0527:0413+1
4. Telina Tiare8:5410+2:0135:58130
14Jönköpings OK 139:32
1. Ida Georgsson9:4413+3:159:4413
2. Vega Enell11:0114+19:3020:4514+1
3. Ida Georgsson9:5114+17:1530:36140
4. Vega Enell8:5611+2:0339:32140
15OK Gisle 154:40
1. Elin Rothzén10:4714+4:1810:4714
2. Frida Rothzén21:5615+30:2532:4315+1
3. Elin Rothzén10:4815+18:1243:31150
4. Frida Rothzén11:0913+4:1654:40150

D16

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 131:22
1. Hilda Holmqvist Johansson7:3817:381
2. Emma Ling7:43115:2110
3. Hilda Holmqvist Johansson7:36122:5710
4. Emma Ling8:252+0:2731:2210
2OK Njudung 134:36
1. Amanda Karmetun7:452+0:077:452
2. Ellen Toll9:163+1:3317:0120
3. Amanda Karmetun8:112+0:3525:1220
4. Ellen Toll9:245+1:2634:3620
3Eksjö SOK 134:47
1. Thea Nordin Abaji8:404+1:028:404
2. Emma Eriksson9:194+1:3617:5940
3. Thea Nordin Abaji8:503+1:1426:4940
4. Emma Eriksson7:58134:473-1
4IK Hakarpspojkarna 234:49
1. Eira Hertin8:525+1:148:525
2. Evelina Svensson Finndahl8:382+0:5517:303-2
3. Eira Hertin8:534+1:1726:2330
4. Evelina Svensson Finndahl8:263+0:2834:494+1
5Bredaryds SOK 137:46
1. Ellen Sigvardson9:136+1:359:136
2. Tuva Nylund9:265+1:4318:395-1
3. Ellen Sigvardson10:066+2:3028:456+1
4. Tuva Nylund9:014+1:0337:465-1
6SOK Viljan 138:16
1. Stina Lind9:158+1:379:158
2. Elin Rindstig9:386+1:5518:536-2
3. Stina Lind9:195+1:4328:125-1
4. Elin Rindstig10:046+2:0638:166+1
Kalmar OK 1ej godkänd
1. Filippa Söderberg8:263+0:488:263
2. Judith Lundqvist12:438+5:0021:098+5
3. Filippa Söderbergej godkändej godkänd
4. Judith Lundqvist12:248+4:26ej godkänd
SOK Viljan 2ej godkänd
1. Tuva Lövdahl9:136+1:359:136
2. Klara Hultberg10:587+3:1520:117+1
3. Tuva Lövdahlej godkändej godkänd
4. Klara Hultberg12:187+4:20ej godkänd
Eksjö SOK 2ej start
1. Ella Perssonej startej start
2. Tilda Hagelbergej startej start
3. Ella Perssonej startej start
4. Tilda Hagelbergej startej start

D20

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eksjö SOK 129:31
1. Gabriella S Bergander7:192+0:057:192
2. Sanna Fast7:06114:251-1
3. Gabriella S Bergander8:253+0:4122:502+1
4. Sanna Fast6:41129:311-1
2IK Hakarpspojkarna 129:45
1. Alice Svensson Finndahl7:1417:141
2. Sara Granstedt7:332+0:2714:472+1
3. Alice Svensson Finndahl7:44122:311-1
4. Sara Granstedt7:142+0:3329:452+1
3Växjö OK 131:05
1. Maja Porle7:203+0:067:203
2. Alicia Lundgren7:483+0:4215:0830
3. Maja Porle8:052+0:2123:1330
4. Alicia Lundgren7:523+1:1131:0530
4Eksjö SOK 235:53
1. Klara Höglund8:014+0:478:014
2. Tilda Hagelberg9:334+2:2717:3440
3. Klara Höglund8:364+0:5226:1040
4. Tilda Hagelberg9:434+3:0235:5340
5Vimmerby OK 137:39
1. Moa Erlandsson8:375+1:238:375
2. Julia Arvidsson10:035+2:5718:4050
3. Moa Erlandsson9:145+1:3027:5450
4. Julia Arvidsson9:455+3:0437:3950

D21

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halden SK / OK Vivill 140:04
1. Clara Samuelsson7:1517:151
2. Agnes Leo7:02114:1710
3. Clara Samuelsson7:31121:4810
4. Agnes Leo7:11128:5910
5. Clara Samuelsson5:554+0:1334:5410
6. Agnes Leo5:10140:0410
2IK Hakarpspojkarna 140:56
1. Hanna Palm7:233+0:087:233
2. Gabriella Gustafsson7:362+0:3414:592-1
3. Hanna Palm7:382+0:0722:3720
4. Gabriella Gustafsson7:122+0:0129:4920
5. Hanna Palm5:452+0:0335:3420
6. Gabriella Gustafsson5:222+0:1240:5620
3Kalmar OK 142:50
1. Maria Arvidsson7:212+0:067:212
2. Anna Arvidsson7:534+0:5115:143+1
3. Maria Arvidsson7:484+0:1723:0230
4. Anna Arvidsson8:056+0:5431:0730
5. Maria Arvidsson5:42136:4930
6. Anna Arvidsson6:016+0:5142:5030
4Växjö OK 142:58
1. Josephine Regnell7:344+0:197:344
2. Maria Braun8:167+1:1415:505+1
3. Josephine Regnell7:443+0:1323:344-1
4. Maria Braun7:535+0:4231:275+1
5. Josephine Regnell5:473+0:0537:144-1
6. Maria Braun5:444+0:3442:5840
5IK Hakarpspojkarna 243:16
1. Ebba Lindman7:375+0:227:375
2. Anna Envall8:015+0:5915:384-1
3. Ebba Lindman8:166+0:4523:545+1
4. Anna Envall7:314+0:2031:254-1
5. Ebba Lindman6:076+0:2537:325+1
6. Anna Envall5:444+0:3443:1650
6Bredaryds SOK 144:58
1. Katarina Östberg8:307+1:158:307
2. Moa Hansson7:383+0:3616:0870
3. Katarina Östberg9:177+1:4625:2570
4. Moa Hansson7:293+0:1832:546-1
5. Katarina Östberg6:337+0:5139:2760
6. Moa Hansson5:313+0:2144:5860
Eksjö SOK 1diskvalificerad
1. Carina Eriksson Rosendiskvalificeraddiskvalificerad
2. Cecilia Bergander8:508+1:48diskvalificerad
3. Linda Nordin10:088+2:37diskvalificerad
4. Cecilia Bergander8:177+1:06diskvalificerad
5. Carina Eriksson Rosen7:578+2:15diskvalificerad
6. Cecilia Bergander6:288+1:18diskvalificerad
Nässjö OK 1ej godkänd
1. Moa Svensson7:386+0:237:386
2. Frida Persson8:146+1:1215:5260
3. Moa Svensson8:055+0:3423:5760
4. Frida Perssonej godkändej godkänd
5. Moa Svensson6:025+0:20ej godkänd
6. Frida Persson6:147+1:04ej godkänd

D35

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eksjö SOK 135:05
1. Elisabeth Hagelberg8:0518:051
2. Lina Ludvigsson9:072+0:1217:1210
3. Elisabeth Hagelberg8:50126:0210
4. Lina Ludvigsson9:033+0:2535:0510
2Jönköpings OK 235:10
1. Maria Rosén Thelin8:464+0:418:464
2. Jenny Martinsson8:55117:412-2
3. Maria Rosén Thelin8:512+0:0126:3220
4. Jenny Martinsson8:38135:1020
3IK Hakarpspojkarna 136:26
1. Helena Rangert8:443+0:398:443
2. Anna Olin9:093+0:1417:5330
3. Helena Rangert9:388+0:4827:3130
4. Anna Olin8:552+0:1736:2630
4Växjö OK 137:30
1. Eva Gustafsson8:536+0:488:536
2. Jennie Gustavsson9:364+0:4118:294-2
3. Eva Gustafsson9:084+0:1827:3740
4. Jennie Gustavsson9:534+1:1537:3040
5Kalmar OK 138:49
1. Karin Rahm Björneld8:332+0:288:332
2. Petra Lundgren10:095+1:1418:425+3
3. Karin Rahm Björneld9:206+0:3028:0250
4. Petra Lundgren10:478+2:0938:4950
6Nässjö OK 140:07
1. Anna Lennartsson8:485+0:438:485
2. Åsa Flink-Svensson11:088+2:1319:566+1
3. Anna Lennartsson9:125+0:2229:0860
4. Åsa Flink-Svensson10:599+2:2140:0760
7OK Njudung 140:37
1. Cecilia Karmetun9:329+1:279:329
2. Maria Sundberg10:287+1:3320:007-2
3. Cecilia Karmetun10:3210+1:4230:328+1
4. Maria Sundberg10:055+1:2740:377-1
8Jönköpings OK 141:18
1. Susanne Axelsson9:4210+1:379:4210
2. Sofia Enell11:149+2:1920:568-2
3. Susanne Axelsson10:099+1:1931:059+1
4. Sofia Enell10:137+1:3541:188-1
9OK Gränsen 142:12
1. Sara Wulff8:557+0:508:557
2. Matilda Holmberg12:1110+3:1621:069+2
3. Sara Wulff9:237+0:3330:297-2
4. Matilda Holmberg11:4310+3:0542:129+2
10Vimmerby OK 147:30
1. Anneli Arvidsson8:588+0:538:588
2. Anna Tibbelin14:2812+5:3323:2610+2
3. Anneli Arvidsson9:023+0:1232:28100
4. Anna Tibbelin15:0212+6:2447:30100
11Jönköpings OK 350:29
1. Maria Dahlberg13:1511+5:1013:1511
2. Anna Kjellén12:3511+3:4025:50110
3. Maria Dahlberg10:5011+2:0036:40110
4. Anna Kjellén13:4911+5:1150:29110
Växjö OK 2ej godkänd
1. Mona Lindénej godkändej godkänd
2. Johanna Lindén10:206+1:25ej godkänd
3. Mona Lindén11:0712+2:17ej godkänd
4. Johanna Lindén10:066+1:28ej godkänd

D45

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bredaryds SOK 130:32
1. Åsa Wadensjö Leo7:3317:331
2. Carina Svensson7:27115:0010
3. Åsa Wadensjö Leo8:10123:1010
4. Carina Svensson7:22130:3210
2Eksjö SOK 134:18
1. Susanna Djurstedt7:432+0:107:432
2. Monica Kollberg9:072+1:4016:5020
3. Susanna Djurstedt8:324+0:2225:2220
4. Monica Kollberg8:563+1:3434:1820
3Nässjö OK 135:12
1. Anna Nero Nordmark7:503+0:177:503
2. Helena Karlsson9:393+2:1217:2930
3. Anna Nero Nordmark8:202+0:1025:4930
4. Helena Karlsson9:234+2:0135:1230
4OK Njudung 137:20
1. Marina Johansson8:475+1:148:475
2. Ulrika Ribbholm11:497+4:2220:366+1
3. Marina Johansson8:283+0:1829:0460
4. Ulrika Ribbholm8:162+0:5437:204-2
5OK Bävern 138:38
1. Sara Larsson8:264+0:538:264
2. Jessica Elmersson10:545+3:2719:205+1
3. Sara Larsson8:355+0:2527:554-1
4. Jessica Elmersson10:436+3:2138:385+1
6SOK Viljan 140:04
1. Marie Mikkelsen9:567+2:239:567
2. Anna Hansson11:046+3:3721:0070
3. Marie Mikkelsen9:066+0:5630:0670
4. Anna Hansson9:585+2:3640:046-1
7Kalmar OK 141:42
1. Anne Lindell9:276+1:549:276
2. Kristina Johansson9:404+2:1319:074-2
3. Anne Lindell9:217+1:1128:285+1
4. Kristina Johansson13:147+5:5241:427+2

D55

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Vimmerby OK 137:54
1. Agneta Olivestam9:012+0:079:012
2. Karina Svensson9:38118:391-1
3. Agneta Olivestam10:073+1:3628:462+1
4. Karina Svensson9:08137:541-1
2Växjö OK 140:16
1. Eva Eklund8:5418:541
2. Berit Runefors11:043+1:2619:583+2
3. Eva Eklund8:31128:291-2
4. Berit Runefors11:472+2:3940:162+1
3Bredaryds SOK 141:50
1. Anne Turesson9:053+0:119:053
2. Maria Andersson10:522+1:1419:572-1
3. Anne Turesson9:412+1:1029:383+1
4. Maria Andersson12:123+3:0441:5030

D65

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Emmaboda Verda OK 140:53
1. Gun-Britt Fransson11:05111:051
2. Monica Påhlstorp10:17121:2210
3. Gun-Britt Fransson11:32132:5410
4. Monica Påhlstorp7:59140:5310
SOK Viljan 1ej godkänd
1. Ulla Nilssonej godkändej godkänd
2. Majvie Annegård12:242+2:07ej godkänd
3. Ulla Nilsson13:412+2:09ej godkänd
4. ej startej start
Växjö OK 1ej godkänd
1. Lisa Kumlinej godkändej godkänd
2. Ulla-Britt Karlsson13:553+3:38ej godkänd
3. Lisa Kumlinej godkändej godkänd
4. Ulla-Britt Karlsson35:222+27:23ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser