Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Målilla OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Målilla OK
Arrangörsorganisation: Målilla OK
Datum: söndag 29 april 2018

D21

3 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SvenssonNässjö OK32:319:01
2Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering33:22+0:519:16
3Elin SvenssonNässjö OK33:34+1:039:19
4Anna JohanssonAnkarsrums OK39:36+7:0511:00
5Frida DanielssonVimmerby OK40:05+7:3411:08
6Stina JohanssonOK Bävern42:27+9:5611:47
7Pia OlssonSkåneslättens OL42:52+10:2111:54
8Julia ArvidssonVimmerby OK43:35+11:0412:06

H21

5 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LennartssonSOK Viljan38:027:18
2Tord HultbergSOK Viljan40:06+2:047:42
3Jakob JakobssonNybro OK41:44+3:428:01
4Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering42:11+4:098:06
5Rasmus SvenssonVärend GN OL51:09+13:079:50
6Linus LundbergOK Bävern1:00:47+22:4511:41
7Andreas JohanssonAnkarsrums OK1:04:19+26:1712:22
8David NeroNässjö OK1:45:17+1:07:1520:14
Albin TollOK Njudungej godkänd
Johan LöfströmJönköpings OKej start
Erik HelanderOK Roxenej start
Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarnaej start

D16

4 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin RindstigSOK Viljan36:009:00
2Ellen OlovssonGamleby OK50:40+14:4012:40
3Stina LindSOK Viljan55:45+19:4513:56
4Hanna OlssonIFK Sävsjö57:34+21:3414:23
5Tuva LövdahlSOK Viljan59:16+23:1614:49
6Naomi Van OpstalTorsås OK1:13:09+37:0918:17
Bella PalmqvistIFK Sävsjöej godkänd

H16

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PetersénOK Njudung26:576:44
2Fabian ValleriusGamleby OK28:56+1:597:14
3Axel EvebornSOK Viljan42:25+15:2810:36
4Rasmus JohanssonOK Stigen1:01:51+34:5415:27
Oscar HultgrenOK Njudungutgått
Olle ErlandssonSOK Viljanej start

H16 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus NorénOK Njudung41:0416:25

D14

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma RindstigSOK Viljan31:2812:35
2Meja BergerAnkarsrums OK32:20+0:5212:56
3Hanna StalebrantGamleby OK34:25+2:5713:46
4Klara HultbergSOK Viljan46:57+15:2918:46
5Linnea SkobeKalmar OK50:58+19:3020:23

H14

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav EvebornSOK Viljan23:069:14
2Theo LövdahlSOK Viljan23:31+0:259:24
3Alexander GustafssonOK Njudung25:55+2:4910:22
4Niklas HillströmVimmerby OK32:37+9:3113:02
5Olle PetersénOK Njudung33:27+10:2113:22
6Liam KarlssonAlvesta SOK46:40+23:3418:40
7Ville LundgrenKalmar OK50:18+27:1220:07 Ladda ner rutt i gpx-format
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Markus LjungqvistKexholms SKej start
Emil KreutnerSOK Viljanej start

H14 Kort

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas BergforsSOK Viljan22:298:38
2William ElfstrandSOK Viljan25:08+2:399:40
3Fredrik MartinssonNässjö OK25:48+3:199:55
4Alfred TyrbergSOK Viljan28:22+5:5310:54
5Hugo LundgrenKalmar OK31:41+9:1212:11

D12

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering18:307:06
2Ebba SkullmanLinköpings OK20:09+1:397:45
3Linnéa EdvardssonEksjö SOK21:42+3:128:20
4Tyra StalebrantGamleby OK23:06+4:368:53
5Alva HagelbergEksjö SOK27:14+8:4410:28
6Elvira SkobeKalmar OK27:49+9:1910:41
7Agnes ErlandssonVimmerby OK27:54+9:2410:43
8Saga ChristensenSkåneslättens OL28:58+10:2811:08
9Emilia JakobssonNybro OK30:57+12:2711:54
10Evanna JohanssonOK Njudung32:42+14:1212:34
11Stina SvenssonVimmerby OK38:02+19:3214:37
12Hilda BrantvallOK Denseln1:00:26+41:5623:14
Amalia ErlandssonSOK Viljanej start
Amanda GustavssonVäxjö OKej start

H12

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti JohanssonOK Njudung21:018:05
2Vidar PihlGamleby OK21:03+0:028:05
3Linus HanssonSOK Viljan21:04+0:038:06
4Samuel DahlbergIK Trenne Ullared22:59+1:588:50
5Walter LöfqvistSOK Viljan24:22+3:219:22
6Elias HedHultsfreds OK27:05+6:0410:25
7Adam NeroNässjö OK28:11+7:1010:50
8Axel ErikssonKexholms SK29:06+8:0511:11

D12 Kort

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja HertzogGamleby OK23:4510:19
2Ebba BergerAnkarsrums OK24:50+1:0510:47
3Märta HolmgrenGamleby OK29:40+5:5512:53

D10

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering24:0810:29
2Anna EnbergLinköpings OK36:46+12:3815:59
3Sigrid HolmgrenGamleby OK39:53+15:4517:20
4Ida HanssonSOK Viljan44:27+20:1919:19
5Ester LöfqvistSOK Viljan49:44+25:3621:37

H10

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot TyrbergSOK Viljan20:519:03
2Filip HultbergSOK Viljan21:48+0:579:28
3Vilmer HagelbergEksjö SOK30:57+10:0613:27
4Oskar HertzogGamleby OK34:29+13:3814:59

D35

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lieke van OpstalKOVZ44:0811:55

D40

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK38:0610:17 Ladda ner rutt i gpx-format
2Elisabeth HagelbergEksjö SOK44:45+6:3912:05 Ladda ner rutt i gpx-format
3Eva PerssonVäxjö OK49:33+11:2713:23
4Karin Rahm BjörneldKalmar OK55:20+17:1414:57

H40

4 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian EnbergLinköpings OK37:248:18
2Richard OlovssonGamleby OK37:46+0:228:23
3Kjell SvenssonStjärnorps SK41:02+3:389:07
4Anders KnutssonLinköpings OK42:42+5:189:29
5Magnus ErikssonKexholms SK42:59+5:359:33
6Marcus FärgAnnebergs GIF45:32+8:0810:07
7Andreas NiemiEmmaboda Verda OK53:58+16:3411:59

D45

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SvenssonSOK Viljan31:069:43
2Maria LangVästerviks OK33:52+2:4610:35
3Camilla HolmqvistOK Stigen42:49+11:4313:22
4Helene LöfströmJönköpings OK46:08+15:0214:25
5Kristina AreskougAnderstorps OK48:01+16:5515:00
6Maria SundbergOK Njudung48:15+17:0915:04

H45

4 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Våge RindstigSOK Viljan36:108:02
2Anders PeterssonOK Njudung38:55+2:458:38
3Joakim KarmetunOK Njudung40:24+4:148:58
4Per ErlandssonVimmerby OK47:52+11:4210:38
5Pär SvenssonVärend GN OL48:47+12:3710:50
6Rickard DanielssonVimmerby OK49:08+12:5810:55
7Björn KarlssonKexholms SK50:01+13:5111:06
8Robert HjelmVimmerby OK51:46+15:3611:30
9Johan EvebornSOK Viljan1:16:18+40:0816:57
10Ulf IsakssonHässleby SOK1:22:36+46:2618:21
Michael AdamssonNybro OKej start
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Tony LövdahlSOK Viljanej start

D50

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa BergforsSOK Viljan34:1410:41
2Anna Nero NordmarkNässjö OK34:21+0:0710:44
3Inger GuståsLinköpings OK36:17+2:0311:20
4Karin ÖhlinSOK Aneby40:32+6:1812:40
5Ulrika WahlströmTenhults SOK44:39+10:2513:57
6Lotta BorgLinköpings OK45:52+11:3814:20
7Anna KullbergLinköpings OK51:27+17:1316:04
8Caroline LiljebjörnNybro OK1:19:33+45:1924:51

H50

3 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas KarlssonKexholms SK38:3710:26
2Magnus LarsenFK Boken40:38+2:0110:58
3Jimmy NicklassonKexholms SK42:59+4:2211:37
4Peter LindSOK Viljan43:14+4:3711:41
5Åke WijkmarkIF Hagen46:27+7:5012:33
6Pontus LöfströmJönköpings OK1:06:57+28:2018:05
7Lars HolmgrenGamleby OK1:14:40+36:0320:10
Magnus PorleVäxjö OKej start
Magnus SvenssonNässjö OKej start

D55

3 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK30:509:38
2Kerstin TjernlundOK Vilse 8738:33+7:4312:02
3Agneta OlivestamVimmerby OK39:43+8:5312:24
4Monica HenrikssonEksjö SOK40:02+9:1212:30
5Ann-Sofie FalkVimmerby OK40:05+9:1512:31
6Eva EklundVäxjö OK41:15+10:2512:53
7Ingrid JohanssonGamleby OK47:10+16:2014:44
8Yvonne JohanssonGamleby OK58:01+27:1118:07
9Eva TollsternVäxjö AIS1:03:38+32:4819:53
Mariann JohanssonKexholms SKej start

H55

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK27:117:33
2Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared41:42+14:3111:35
3Peter ValterssonAnderstorps OK43:14+16:0312:00
4Torbjörn KvistHässleby SOK46:28+19:1712:54
5Stefan NormanKalmar OK1:08:45+41:3419:05

D60

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK27:3211:28
2Lena PerssonGamleby OK38:10+10:3815:54
3Siv LarssonEmmaboda Verda OK53:40+26:0822:21
Inger EnglundIFK Sävsjöej godkänd

H60

3 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell NeroNässjö OK36:0110:17
2Håkan ForsmanRonneby OK36:20+0:1910:22
3Jan-Ola KarlssonOK Njudung36:23+0:2210:23
4Arne KlintbergEksjö SOK37:13+1:1210:38
5Stefan CarlssonSOK Viljan37:15+1:1410:38
6Tore TjernlundOK Vilse 8738:30+2:2911:00
7Olle SjösäterRonneby OK39:45+3:4411:21
8Jan DanielssonKalmar OK44:10+8:0912:37
9Inge GötessonKarlskrona SOK44:53+8:5212:49
10Bo SalomonsonKalmar OK51:16+15:1514:38
11Lars EklundVäxjö OK53:15+17:1415:12
12Kenneth AntonssonVimmerby OK54:13+18:1215:29
13Jan JohanssonGamleby OK54:56+18:5515:41
14Torbjörn SandebäckÅlems OK57:00+20:5916:17
15Rune TuressonOK Bävern57:24+21:2316:24
16Peter JoelssonÅlems OK1:01:31+25:3017:34
17Kenth CarlssonVästerviks OK1:01:52+25:5117:40
Torbjörn FalkVimmerby OKej godkänd
Adrie Van OpstalTorsås OKej godkänd
Thomas DagsbergOK Orionej start

D65

2 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HenrikssonEksjö SOK31:3813:10
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK35:09+3:3114:38 Ladda ner rutt i gpx-format
3Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF35:50+4:1214:55
4Kristin JohanssonKarlskrona SOK46:24+14:4619:20
5Margareta SvenssonAnkarsrums OK46:37+14:5919:25
6Majvie AnnegårdSOK Viljan58:43+27:0524:27
7Eva PetterssonVäxjö OK59:17+27:3924:42
8Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:07:36+35:5828:10
Evamarie LundahlIF Hagenej start

H65

3 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif CarlssonSOK Viljan29:289:12
2Ulf SvenssonOK Njudung34:43+5:1510:50
3Kent GranqvistVästerviks OK34:49+5:2110:52
4Pelle SkullmanLinköpings OK36:16+6:4811:20
5Stefan ElmquistTenhults SOK37:02+7:3411:34
6Lars-Erik SpaakEksjö SOK37:32+8:0411:43
7Christer FolkessonEksjö SOK38:08+8:4011:55
8Ingemar PerssonGamleby OK39:17+9:4912:16
9Åke KarlssonAlvesta SOK39:39+10:1112:23
10Åke ArvidssonHultsfreds OK41:15+11:4712:53
11Göran SvensonSOK Viljan42:28+13:0013:16
12Torgny JohanssonBjörkfors GOIF44:52+15:2414:01
13Kjell JohanssonAnkarsrums OK44:55+15:2714:02
14Peter EnglundIFK Sävsjö47:10+17:4214:44
15Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK48:49+19:2115:15
16Stellan HäggbrinkBerga SOK1:09:15+39:4721:38
Hans SvensonSOK Viljanej godkänd
Anders ErikssonIF Hagenej start
Tommy OlaussonSOK Anebyej start

D70

2 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK31:3113:07
2Britt-Mari KarlssonVäxjö OK32:21+0:5013:28
3Lena WahssAvesta OK32:33+1:0213:33
4Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK33:59+2:2814:09
5Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK37:17+5:4615:32
6Margareta LarssonOK Njudung38:18+6:4715:57
7Ann-Mari PerssonVäxjö OK39:04+7:3316:16
8Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK44:37+13:0618:35
9Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK44:48+13:1718:40
10Lena SandahlGamleby OK57:15+25:4423:51
11Inger PetterssonBjörkfors GOIF59:31+28:0024:47
Britt-Marie BjörklundVästerviks OKej godkänd
Margareta WikströmVäxjö AISej godkänd
Ros-Mari KarlssonNybro OKej godkänd
Ulla LingJönköpings OKutgått

H70

3 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen29:259:29
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK32:28+3:0310:28 Ladda ner rutt i gpx-format
3Torgny PetterssonVästerviks OK34:11+4:4611:01 Ladda ner rutt i gpx-format
4Stefan G LarssonOK Njudung35:43+6:1811:31
5Bo TuressonIFK Sävsjö37:27+8:0212:04
6Tommy OlssonKarlskrona SOK39:48+10:2312:50
7Johnny GustafssonGamleby OK39:51+10:2612:51
8Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK40:22+10:5713:01
9Roland NilssonSOK Viljan41:10+11:4513:16
10Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK41:43+12:1813:27
11Åke BorgerAnkarsrums OK42:02+12:3713:33
12Karl-Erik PetterssonSOK Viljan42:55+13:3013:50
13Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan42:57+13:3213:51
14Stellan AhnströmForserums SOK43:23+13:5813:59
15Lars-Åke ÅbergKalmar OK43:53+14:2814:09
16Åke EckerbomIFK Sävsjö44:23+14:5814:19
17Nils KarlssonVäxjö AIS47:14+17:4915:14
18Göran KarlssonLessebo OK55:26+26:0117:52
19Kenneth LindblomVäxjö OK56:36+27:1118:15
20Allan KarlssonÅlems OK59:22+29:5719:09
21Lars KarlssonGamleby OK1:05:30+36:0521:07

D75

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1GunBritt SvenssonVästerviks OK40:2816:51
2Ulla NilssonSOK Viljan50:29+10:0121:02
3Laila MalmqvistVäxjö OK52:24+11:5621:50
4Siv EkelöfVärend GN OL1:03:49+23:2126:35
5Eva BergstrandVärend GN OL1:07:11+26:4327:59

H75

3 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK33:1110:42
2Arne SvenssonOK Njudung38:28+5:1712:24
3Leif LindströmNybro OK41:26+8:1513:21
4Kurt BergstrandLessebo OK42:49+9:3813:48
5Stig JonssonBjörkfors GOIF43:38+10:2714:04
6Olle JohanssonIFK Hedemora OK44:02+10:5114:12
7Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK45:23+12:1214:38
8Erland LingJönköpings OK46:57+13:4615:08
9Erling EkelöfVärend GN OL47:13+14:0215:13
10Arne LarsenVästerviks OK47:16+14:0515:14
11Krister SandbladVäxjö OK47:49+14:3815:25
12Lennart SturessonVästerviks OK50:35+17:2416:19
13Anders SvenssonAnkarsrums OK52:30+19:1916:56
14Torgny JonssonVäxjö AIS57:54+24:4318:40
15Åke BjörklundVästerviks OK1:08:45+35:3422:10
16Göran ThourVärend GN OL1:10:49+37:3822:50
Ingemar ErlandssonVäxjö OKej godkänd
Lars JohanssonÅlems OKej start
Stig KarlssonTorsås OKej start

H80

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran GabrielssonSOK Viljan36:1915:07
2Roland SkyttBjörkfors GOIF37:38+1:1915:40
3Lennart KammenhedJönköpings OK39:37+3:1816:30
4Mats BirgerssonForserums SOK40:03+3:4416:41
5Allan HåkanssonSOK Viljan42:29+6:1017:42
6Gillis AlmVäxjö OK42:42+6:2317:47
7Werner TörnblomVäxjö OK44:41+8:2218:37
8Lars-Erik LindellVäsby OK45:43+9:2419:02
9Johan JanssonVäxjö OK49:40+13:2120:41
Olof HjortvidVästerviks OKej start
Bertil StåhlKalmar OKej start

H85

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-erik MalmqvistVäxjö OK39:2720:45
2Henry GustafssonÅlems OK53:47+14:2028:18

Inskolning

1 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Selma AlexanderMålilla OKfullföljt
John BergerAnkarsrums OKfullföljt
Ville DainelssonKexholms SKfullföljt
Freja DanielssonKexholms SKfullföljt
Idun DanielssonKexholms SKfullföljt
Julia DanielssonKexholms SKfullföljt
Anton HagströmMålilla OKfullföljt
William HagströmMålilla OKfullföljt
Alvar HertzogGamleby OKfullföljt
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Inez LöfqvistSOK Viljanfullföljt
Isak LövgrenSOK Viljanfullföljt
Albert SvenssonMålilla OKfullföljt

U1

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen HedHultsfreds OK23:5611:58
2Agnes ErikssonKexholms SK26:37+2:4113:18
3Loe VandervikKalmar OK28:44+4:4814:22

U2

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante ArbrandtKalmar OK30:1213:07
2Jack ÅkerbergSOK Viljan30:14+0:0113:08
3Ida BillingMålilla OK30:58+0:4513:27
4Alma TräffMålilla OK31:05+0:5213:30
5Meja AlexanderMålilla OK31:17+1:0413:36
6Tuva ChristensenSkåneslättens OL37:58+7:4516:30
7Matilda BjörneldKalmar OK39:13+9:0017:03
8Viggo LöfbergKexholms SK43:25+13:1218:52
9Johannes DahlbergIK Trenne Ullared53:39+23:2623:19
10Otto BrantvallOK Denseln1:06:35+36:2228:56
11Alma BrantvallOK Denseln1:08:30+38:1729:46
Hanna AxelssonMålilla OKej godkänd
Arvid GustavssonVäxjö OKej start
Alvin JakobssonNybro OKej start

Öppen motion 1

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin HolmgrenGamleby OK29:3912:53
2Oskar LöfbergKexholms SK30:59+1:2013:28
3Marie BerlinNässjö OK34:17+4:3814:54
4Agnes OlovssonGamleby OK40:56+11:1717:47

Öppen motion 3

2 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina AnderssonVimmerby OK23:549:11
2Petra LundgrenKalmar OK25:10+1:169:40
3Anna GustavssonKalmar OK26:32+2:3810:12 Ladda ner rutt i gpx-format
4Elin SvenssonVimmerby OK28:39+4:4511:01
5Lena JakobssonNybro OK31:23+7:2912:04
6Liselott AnderssonEj klubbansluten32:12+8:1812:23
7Lena JohanssonIFK Sävsjö32:38+8:4412:33
8Robert RodénOK Njudung38:06+14:1214:39
9Malin ErlandssonVimmerby OK39:08+15:1415:03
10Anna HolmgrenNässjö OK43:06+19:1216:34
11Lotta PetersénOK Njudung53:35+29:4120:36
12Monica LindvallOK Njudung53:41+29:4720:38
13Christina SvenssonBjörkfors GOIF55:18+31:2421:16
14Martina ErikssonKexholms SK1:30:19+1:06:2534:44
15Sabine SödrupMålilla OK1:48:15+1:24:2141:38
16Peggy SchmiessMålilla OK1:48:17+1:24:2341:38
Ulrika FranssonOK Njudungej godkänd
Johan GlatzKalmar OKej godkänd
Olof GlatzKalmar OKej godkänd
Daniel GlatzKalmar OKej godkänd

Öppen motion 5

2 800 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SturekSOK Viljan30:5111:01
2Viktor BackmanVimmerby OK38:39+7:4813:48
3Alvin JohanssonOK Njudung39:28+8:3714:05
4Magnus JohanssonOK Njudung39:29+8:3814:06
5Anders ErikssonKexholms SK39:58+9:0714:16
6Kent HolmgrenNässjö OK41:24+10:3314:47
7Göran ErikssonKexholms SK42:55+12:0415:19
8Beatrice EdgrenKalmar OK43:15+12:2415:26
9Ylva HolmqvistEj klubbansluten44:34+13:4315:55
10Stefan ClaessonOK Stigen46:33+15:4216:37
11Marcus SvenssonKexholms SK47:32+16:4116:58
12Petra OlssonIFK Sävsjö49:53+19:0217:48
13Berit RuneforsVäxjö OK51:51+21:0018:31
14Ulrika SandebäckÅlems OK52:34+21:4318:46
15Hanna EdvardssonEksjö SOK54:07+23:1619:19
16Carola BillingHultsfreds OK59:23+28:3221:12
17Mikael AlexanderMålilla OK1:00:26+29:3521:35
18Maria PetterssonOK Njudung1:02:46+31:5522:25
19Karin HemmingsVimmerby OK1:05:38+34:4723:26
20Christer SvenssonFK Finn1:09:04+38:1324:40
21Emmelie TyrbergSOK Viljan1:11:17+40:2625:27
22Cathrine BergerAnkarsrums OK1:15:53+45:0227:06
23Anna SkobeKalmar OK1:21:15+50:2429:01

Öppen motion 7

3 100 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LöfgrenSOK Viljan27:238:50
2Anders EdvardssonEksjö SOK32:42+5:1910:32
3Bo HultgrenOK Njudung35:37+8:1411:29
4Torbjörn LöfbergKexholms SK35:56+8:3311:35
5Stefanie AnderssonHagaby GoIF Örebro36:44+9:2111:50
6Stefan OlhedenSOK Viljan36:51+9:2811:53
7Björn AxemoHultsfreds OK37:33+10:1012:06
8Tomas KarlssonOK Njudung38:54+11:3112:32
9Lars HagelbergEksjö SOK40:28+13:0513:03
10Karolina KarlssonNybro OK41:01+13:3813:13
11Conny BerggrenVäxjö AIS42:53+15:3013:50
12Emilia AnderssonVimmerby OK44:19+16:5614:17
13Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF44:38+17:1514:23
14Christoffer GlingeAnkarsrums OK45:00+17:3714:30
15Peter EdgrenHultsfreds OK45:08+17:4514:33
16Emelie DanielssonVimmerby OK45:22+17:5914:38
16Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF45:22+17:5914:38
18Jerry SvenssonSOK Viljan46:05+18:4214:51
19Ann-Sofie OlofssonGamleby OK46:23+19:0014:57
20Fredrik JohanssonAnkarsrums OK47:08+19:4515:12
21Ellinor FärgAnnebergs GIF47:13+19:5015:13
22Jörgen SvenssonLinköpings OK48:50+21:2715:45
23Bengt HenrikssonVäxjö AIS49:32+22:0915:58
24Stefan PeterssonSOK Viljan49:48+22:2516:03
25Hanna MyrehedVandrarringen50:48+23:2516:23
26Britt-Marie CarlssonSOK Viljan51:10+23:4716:30
27Magnus TyrbergSOK Viljan52:25+25:0216:54
28Tomas PeterssonSOK Viljan52:49+25:2617:02
29Gitte EngströmLinköpings OK53:38+26:1517:18
30Anders MalmerUmeå OK55:45+28:2217:59
31Rebecca SvenssonVärend GN OL57:25+30:0218:31
32Torbjörn SvenssonVimmerby OK59:54+32:3119:19
33Per HallendorffEksjö SOK1:03:41+36:1820:32
34Roger StigssonLinköpings OK1:10:30+43:0722:44
35Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK1:11:12+43:4922:58
Lars RibbholmOK Njudungej godkänd
Jennie GustavssonVäxjö OKej start

Öppen motion 8

5 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats Erik MalmbergVimmerby OK37:027:07
2Benjamin SturekSOK Viljan39:23+2:217:34
3Johan SandlundOK Njudung49:49+12:479:34
4Dennis TollOK Njudung58:49+21:4711:18
5Urban BillingHultsfreds OK59:34+22:3211:27
6Andreas BergLinköpings OK59:39+22:3711:28
7Andreas GranfloKexholms SK1:02:54+25:5212:05
8Jonny JohanssonOK Njudung1:19:26+42:2415:16
9Axel LindénKalmar OK1:33:51+56:4918:02
Ulrika RibbholmOK Njudungutgått
Marina JohanssonOK Njudungutgått
Per SandlundOK Njudungutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser