Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM, lång, Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Västergötland
Arrangörsorganisationer: OK Mark / Skene Sim o IS
Datum: söndag 23 september 2018

Borås GIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jörgen AdrianssonÖppen motion 5 (34)42:55+1:4812:15

Bredareds IF

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ing-Marie AronengD50 (14)45:17+4:1811:31
3Gunilla LarssonD60 (13)49:17+3:0513:32
3Johannes BlomqvistU2 (13)34:50+6:0015:16
4Linda HallbergD21 (9)1:13:08+7:409:26
4Bosse HaglundH55 (23)51:03+2:389:15
5Mariann KjellbergD75 (7)1:04:55+20:5721:25
5Marianne HanssonD55 (9)54:01+7:0613:44
8Joar BlomqvistH12 (14)31:12+12:1813:03
9Marita HaglundÖppen motion 7 (43)37:59+5:1212:32
10Henry LarssonH50 (25)1:03:29+13:0610:21
10Erik HanssonH21 (12)1:32:26+25:499:15
10Kristina Roos LarssonD60 (13)1:05:11+18:5917:54
16Lasse BjörfjällÖppen motion 8 (19)1:35:17+49:0517:04
18Monika JohanssonÖppen motion 7 (43)44:40+11:5314:44
Sven SundströmH60 (16)ej godkänd
Evy GabrieliiD70 (11)ej start
Oliver JohanssonH14 (18)ej start

Dalsjöfors GoIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Erland OlssonH80 (5)1:33:46+43:0530:56
5Daniel OlssonH40 (12)1:10:44+8:599:26
13Kjell JohanssonH75 (14)1:23:14+37:4123:07

Elfsborg SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Sture GrytheimH70 (19)48:43+8:5712:08
15Berit EdlundÖppen motion 3 (23)1:21:25+50:3627:35

Falköpings AIK OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Vera PetterssonD16 (17)42:029:24
1Alva SonessonD18 (9)43:138:25
2Elsa SonessonD16 (17)45:05+3:0310:05
2Moa SkoogD16 (17)45:05+3:0310:05
3Jan WiklundÖppen motion 7 (43)33:42+0:5511:07
3Alma VilhelmssonD18 (9)56:07+12:5410:56
5Ida WillénD21 (9)1:14:39+9:119:38
7Julius WiklundH12 (14)29:16+10:2212:14
7Tindra HjortD18 (9)1:01:58+18:4512:04
8Thomas HjertH60 (16)57:55+9:1811:32
9Jonas NiklassonH45 (23)1:18:11+24:3510:54
9Karin TorstenssonD50 (14)55:18+14:1914:04
11Caroline HagströmD50 (14)57:48+16:4914:42
11Ing-Marie HjertD60 (13)1:11:32+25:2019:39
12Håkan SonessonH45 (23)1:22:33+28:5711:30
15Sören WilhelmssonH55 (23)1:19:29+31:0414:25
16Tommy RoosÖppen motion 7 (43)43:20+10:3314:18
19Vera WallinÖppen motion 5 (34)1:12:00+30:5320:34
19Erik LösethH50 (25)1:21:59+31:3613:22
20Pia WallinÖppen motion 5 (34)1:12:11+31:0420:37
25Nina OlssonÖppen motion 5 (34)1:20:35+39:2823:01
Stefan MusslinderH50 (25)ej godkänd
Elise JohanssonD60 (13)ej start
Stig JohanssonH70 (19)ej start

FK Herkules

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Henrik RosenkvistÖppen motion 6 (5)1:56:13+47:1519:43

Främmestads IK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ulrika RundbladD45 (15)49:45+4:5411:04
7Ida JohanssonD16 (17)54:10+12:0812:07
8Elin JohanssonD18 (9)1:03:40+20:2712:24
11Rebecka RundbladD16 (17)1:03:38+21:3614:14
23Anna JohanssonÖppen motion 7 (43)49:12+16:2516:14
24Andreas JohanssonÖppen motion 7 (43)51:43+18:5617:04

Gafanhori

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Catherine DawsonD65 (5)1:13:34+19:2920:12
9Roy DawsonH70 (19)51:28+11:4212:50

Gudhems IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Pia Käck FritzellD50 (14)50:09+9:1012:45
11Arne SääfH55 (23)1:00:53+12:2811:02

Gällstadbygdens SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ann-Gerd CarlssonD70 (11)1:01:32+18:2518:42
7Leif CarlssonH75 (14)52:41+7:0814:38
Benny MildÖppen motion 7 (43)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johnny HålsjöÖppen motion 9 (2)1:04:348:22
11Bengt JonassonH60 (16)1:04:41+16:0412:53
14Siw PetterssonÖppen motion 3 (23)1:18:03+47:1426:27
23Graham KempH50 (25)1:40:27+50:0416:23

Hammarkinds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Martin JakobssonH45 (23)ej godkänd

Helsingborgs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Helena ÅhlinÖppen motion 6 (5)1:24:47+15:4914:23
10Jonas ÅhlinÖppen motion 8 (19)1:13:51+27:3913:14

Herrljunga SK Skid o OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Inger HolmstrandD70 (11)46:51+3:4414:14
14Mats ElofssonH70 (19)59:39+19:5314:52
16Ingmar OlssonH70 (19)1:03:30+23:4415:50
20Thomas WesterlundH45 (23)1:37:39+44:0313:37
Susanne OlssonÖppen motion 5 (34)ej godkänd

Hestra IF

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tova DuellD14 Kort (2)29:2411:54
1Nikki WeihartD10 (6)34:0112:59
1Ebba ÅbergU1 (13)20:128:51
1Victor HelgessonH20 (5)51:066:42
1Beata HellU2 (13)28:5012:38
1Elsa PlumppuÖppen motion 2 (3)44:0210:45
1Johanna SundströmD40 (8)46:239:05
1Magnus HenningssonÖppen motion 7 (43)32:4710:49
2Sofia LarssonD21 Kort (3)1:07:16+17:4013:11
2Tom WeihartH14 (18)34:19+3:198:24
2Emil KarlssonH20 (5)57:24+6:187:31
2Johan TörnrothH21 (12)1:08:54+2:176:54
2Maria Krafft HelgessonD45 (15)48:11+3:2010:43
2Melker SundströmH10 (20)16:18+0:256:40
2Helena LarssonD55 (9)50:28+3:3312:50
3Jan HildingH50 (25)53:49+3:268:46
3Linnéa BäckströmD40 (8)59:49+13:2611:43
3Linus LandergrenÖppen motion 8 (19)54:19+8:079:44
4Fredrik SundströmH45 (23)1:01:44+8:088:36
4Elsa IngemarssonD10 (6)48:46+14:4518:36
4Erik IngemarssonH16 (21)47:40+5:148:41
4Elsa LindeblomD18 (9)56:33+13:2011:01
4Alma HjertbergD16 (17)46:23+4:2110:22
4Anders JohanssonH60 (16)56:52+8:1511:19
5Marie-Louise StridhÖppen motion Trail kort (7)44:27+7:2610:52
5Ebba HjertbergD18 (9)56:40+13:2711:02
5Kent KlassonH55 (23)52:38+4:139:33
5Christian HolmqvistH21 (12)1:22:25+15:488:15
5Sara ÅbergD45 (15)53:43+8:5211:57
5Stefan AronengH50 (25)54:17+3:548:51
6Alice AronengD21 (9)1:26:52+21:2411:13
6Maja InghammarD14 (20)48:24+13:5612:17
6Morgan NilssonÖppen motion Trail kort (7)46:58+9:5711:28
6Albin SundströmH14 (18)38:20+7:209:23
6Nora AronengD18 (9)59:35+16:2211:36
6Emely WeihartD16 (17)51:13+9:1111:27
6Bill AnderssonH65 (19)59:37+11:0313:16
7Andreas HolmqvistH21 (12)1:24:36+17:598:28
7Pernilla NilssonÖppen motion Trail kort (7)47:02+10:0111:29
7Lisa InghammarU2 (13)44:23+15:3319:27
7Helena BååthD45 (15)57:07+12:1612:43
7Anders IngemarssonH45 (23)1:14:50+21:1410:26
8Brett WeihartH45 (23)1:17:02+23:2610:44
8Åsa LindqvistÖppen motion 7 (43)37:56+5:0912:31
8Emil InghammarU2 (13)44:27+15:3719:29
8Klara NilssonD14 (20)51:20+16:5213:01
9Bertil IngemarssonH75 (14)1:05:15+19:4218:07
9Martina JohanssonD21 (9)1:35:26+29:5812:19
9Lukas BarnisinÖppen motion 8 (19)1:13:35+27:2313:11
9Filip IngemarssonH14 (18)40:00+9:009:48
10Hanna NilssonD14 (20)53:32+19:0413:35
12Bo LindqvistÖppen motion 7 (43)41:57+9:1013:50
12Hannah LandergrenD12 (19)31:37+12:4012:48
14Per-Olof LarssonH60 (16)1:19:43+31:0615:52
16Moa HolstenD14 (20)1:05:30+31:0216:37
17Ingela LarssonÖppen motion 5 (34)1:08:59+27:5219:42
17Fredrik PlumppuH45 (23)1:29:17+35:4112:27
40Enid IngemarssonÖppen motion 7 (43)1:14:51+42:0424:42
Robin HildingH12 (14)ej godkänd
Martin HjertbergÖppen motion 8 (19)ej godkänd
Jesper SjögrenH21 (12)ej godkänd
Johan IngemarssonH45 (23)ej godkänd
Anna-Karin SärénD45 (15)ej start
Rickard StoltH21 (12)ej start
Jörgen IvarssonH60 (16)ej start
Lars HelgessonH50 (25)ej start
Nanna TorénD12 (19)ej start
Lennart LarssonH60 (16)ej start

Hjobygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Elin HanssonD21 Kort (3)1:11:45+22:0914:04
3Håkan OlssonH65 (19)56:46+8:1212:38

IF Hagen

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eva Rabe MagnussonD60 (13)46:1212:41
2Björn MårtenssonÖppen motion 8 (19)48:12+2:008:38
2Axel OlssonH18 (10)49:51+2:097:53
2Lars HolmbergH55 (23)49:12+0:478:55
2Hanna AlsiöD14 (20)38:36+4:089:47
2Johan MårtenssonH16 (21)44:38+2:128:08
3Maria SahlénD35 (4)1:07:10+4:1810:54
4Liam JohanssonH14 (18)37:22+6:229:09
4Marcus CarlssonH18 (10)55:26+7:448:46
4Carl HolmbergH20 (5)1:03:51+12:458:22
4Maria WidmarkD55 (9)51:33+4:3813:07
5Renita PåsseÖppen motion 5 (34)54:54+13:4715:41
5Anton CarlssonH16 (21)48:13+5:478:47
6Nina AhlénD40 (8)1:14:37+28:1414:37
6Karl Evert SvenssonH70 (19)46:04+6:1811:29
7Uno MagnussonÖppen motion 7 (43)36:39+3:5212:05
7Emma KindbomD21 (9)1:31:35+26:0711:49
7Emma AhlénD12 (19)24:24+5:279:52
9Johan HolmbergH18 (10)1:28:04+40:2213:56
9Hampus SahlénH10 (20)27:25+11:3211:14
11Erik GullbrandH14 (18)46:21+15:2111:21
11Agnes JohanssonD12 (19)29:58+11:0112:07
13Per CarlssonH45 (23)1:26:24+32:4812:03
14Malin KindbomD16 (17)1:08:31+26:2915:19
15Greger AhlénH45 (23)1:28:49+35:1312:23
16Linus AhlénH16 (21)1:19:36+37:1014:31
17Jonatan SahlénH10 (20)53:48+37:5522:02
18Kjell JohanssonH50 (25)1:16:53+26:3012:32
20Stefan Karlsson AlsiöÖppen motion 7 (43)47:31+14:4415:40
34Ewa HolmbergÖppen motion 7 (43)1:03:28+30:4120:56
Alma GullbrandÖppen motion 2 (3)ej godkänd
Tommy WesterbergH65 (19)ej godkänd
Ingemar HolmbergH80 (5)ej godkänd
Inger WesterbergD60 (13)ej godkänd
Niklas SahlénÖppen motion 8 (19)ej godkänd
Anders KindbomH45 (23)ej start
Moa AlsiöD18 (9)ej start
Åsa AlsiöD50 (14)ej start
Albin AlsiöH20 (5)ej start
Filip KarlssonH21 (12)ej start

IK Gandvik

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alice SödervallD20 (1)1:18:0013:36
4Magnus SundmarkH40 (12)1:08:20+6:359:07
4Magnus SödervallH50 (25)54:14+3:518:50
7Carl StadigÖppen motion 5 (34)55:26+14:1915:50
9Sofi AnderssonD18 (9)1:33:36+50:2318:14
9Elsa SödervallD14 (20)51:41+17:1313:07
10Helena SödervallD45 (15)1:06:02+21:1114:42
10Johan AnderssonH12 (14)31:30+12:3613:10
11Annele AnderssonÖppen motion 5 (34)1:01:02+19:5517:26
11Marthin AnderssonÖppen motion 7 (43)40:42+7:5513:25
20Henrik StadigH50 (25)1:24:22+33:5913:45
Johan KällH45 (23)ej godkänd
Nora KällU2 (13)ej godkänd
Carl StadigH14 Kortej start
Anneli AnderssonD50 (14)ej start
Hjalmar KällH16 (21)ej start

IK Omega

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Karl-Eric WannbergH80 (5)1:23:41+33:0027:37
5Samuel LundmarkU2 (13)43:45+14:5519:11
5Anne KaillD60 (13)55:16+9:0415:10
Elias LundmarkÖppen motion 3 (23)ej godkänd
Isak SundvallÖppen motion 3 (23)ej godkänd

IK Ymer

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunnel SvenssonD75 (7)43:5814:30
1Eva AlsinD70 (11)43:0713:06
2Brita SärdquistD80 (3)1:01:11+1:2026:43
2Lennart WiderströmÖppen motion 6 (5)1:16:10+7:1212:55
3Britt RangertD75 (7)50:11+6:1316:33
3Inger JönssonD70 (11)52:49+9:4216:03
4Ingrid HermanssonD75 (7)59:18+15:2019:34
6Bengt-Åke SvenssonH75 (14)51:34+6:0114:19
6Jenny JohanssonD45 (15)55:11+10:2012:17
12Ulla BjörkmanÖppen motion 3 (23)1:15:45+44:5625:40
12Lukas GustafssonH16 (21)57:53+15:2710:33
14Stig GustafssonH55 (23)1:14:06+25:4113:26
16Anders KumlinH65 (19)1:19:23+30:4917:40
17Leif BjörkmanH70 (19)1:08:34+28:4817:05
21Maria PeterssonÖppen motion 5 (34)1:13:26+32:1920:58Ladda ner rutt i gpx-format
22Martina LindbergÖppen motion 7 (43)48:44+15:5716:05
Molly CedergrenInskolning (7)fullföljt
Marianne RosénD65 (5)ej start

Istrums SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jane JohanssonD60 (13)47:48+1:3613:07
6Anders PåhlmanH40 (12)1:15:01+13:1610:00
8Lasse Karlsson-LodH55 (23)58:20+9:5510:35
10Mirjam InemyrD16 (17)1:02:11+20:0913:54
16Peter TorgénH50 (25)1:14:31+24:0812:09
Malin SörstrandD35 (4)ej godkänd

Kinnaströms SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ingvar MarsH70 (19)55:04+15:1813:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Håkan FastInskolning (7)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ingmar FastU1 (13)39:13+19:0117:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Sofia EkblomÖppen motion 3 (23)1:38:56+1:08:0733:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Nils LeanderÖppen motion 5 (34)1:05:35+24:2818:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Jonas LeanderÖppen motion 5 (34)1:05:41+24:3418:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Frida  HallgrenÖppen motion 5 (34)1:26:08+45:0124:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Caroline PerssonÖppen motion 5 (34)1:26:12+45:0524:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Stanley TaivulaÖppen motion 5 (34)1:42:06+1:00:5929:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Jon ÅsanderÖppen motion 7 (43)57:34+24:4718:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Tommy PedersenÖppen motion 7 (43)1:03:46+30:5921:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Andreas AnderssonÖppen motion 8 (19)1:00:10+13:5810:46

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ellen HederströmD10 (6)ej godkänd

Lidköpings VSK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alice HägnanderÖppen motion Trail kort (7)37:019:03
2Eva HägnanderD50 (14)44:01+3:0211:12
5Mikael MellegårdH35 (6)1:36:00+30:3311:40
14Emilia MellegårdD12 (19)35:14+16:1714:15
Alva MellegårdInskolning (7)fullföljt

Markbygdens OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kristin HanssonD55 (9)46:5511:56
2Niclas AnderssonH50 (25)52:58+2:358:38
2Olle BlomqvistU1 (13)24:57+4:4510:56
3Olle SörqvistH20 (5)1:03:46+12:408:22
3Petter BergstedtH18 (10)54:44+7:028:39
3Albin AnderssonH21 (12)1:09:51+3:146:59
3Einar GranatU1 (13)25:05+4:5311:00
4Ivar SörqvistH21 (12)1:10:17+3:407:02
4Alfred MartinssonU1 (13)26:01+5:4911:24
5Olle BergstedtH18 (10)56:25+8:438:55
6Mikael BergstedtH45 (23)1:12:07+18:3110:03
6Joel LarssonU2 (13)44:05+15:1519:20
6Åsa HagnestålÖppen motion 7 (43)35:09+2:2211:36
8Lisa SvenssonÖppen motion 3 (23)55:27+24:3818:47
8Cecilia SvenssonÖppen motion 5 (34)56:56+15:4916:16
9Simon KillenÖppen motion 5 (34)56:58+15:5116:16
11David HanssonH21 (12)1:33:37+27:009:22
11Urban SörqvistÖppen motion 8 (19)1:19:40+33:2814:16
12Helena AnderssonD50 (14)1:01:50+20:5115:44
12Mårten LarssonH10 (20)33:34+17:4113:45
15Einar SörqvistH14 (18)1:33:16+1:02:1622:51
15Sofia SörqvistÖppen motion 7 (43)42:55+10:0814:09
24Anders SandbergH50 (25)2:16:34+1:26:1122:16
27Hans HanssonÖppen motion 7 (43)53:42+20:5517:43
Vanja Hagneståhl-LundeniusInskolning (7)fullföljt
Marie HögstrandD55 (9)ej start

Mullsjö SOK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1David WesthÖppen motion 3 (23)30:4910:26
1Irma WesthD12 (19)18:577:40
1William LundstedtH18 (10)47:427:32
2Thomas SjöholmH60 (16)56:20+7:4311:13
3Torbjörn LöfvingH60 (16)56:22+7:4511:13
4Annelie LundstedtÖppen motion Trail kort (7)42:39+5:3810:25
6Katarina SjöholmD60 (13)55:36+9:2415:16
7Elin AxelssonD14 (20)50:45+16:1712:52
7Kaarina VoudinmäkiD70 (11)1:11:49+28:4221:49
8Sven Erik SjöholmH75 (14)1:00:29+14:5616:48
8Simon WesthH14 (18)39:30+8:309:40
8Patrick EricsonH40 (12)1:21:31+19:4610:53
9Klaes AxelssonH55 (23)58:52+10:2710:41
12Toivo VoudinmäkiH75 (14)1:13:46+28:1320:29
12Kasper VemdalH14 (18)47:46+16:4611:42
15Stina NalbinD14 (20)1:01:48+27:2015:41
19Dan LundstedtÖppen motion 7 (43)46:58+14:1115:30
28Karin NalbinÖppen motion 5 (34)1:35:25+54:1827:15
Theo RydénH10 (20)ej godkänd
Lars GrehnH65 (19)ej godkänd
Axel NalbinH16 (21)ej godkänd
Moa VemdalD12 (19)ej start
Julia WesthD14 (20)ej start

OK Amne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lars-Erik LarssonH75 (14)1:07:24+21:5118:43
Ingvar AnderssonH65 (19)ej start
Britt-Marie AnderssonD65 (5)ej start

OK Frisene

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Britta LarssonD70 (11)56:54+13:4717:17
5Lars LorénÖppen motion 8 (19)59:16+13:0410:37
5Dag LorénH70 (19)45:31+5:4511:21
11Lars LarssonH65 (19)1:08:03+19:2915:09

OK Klyftamo

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Claes-Håkan SvenssonÖppen motion 8 (19)59:55+13:4310:44
9Irma SvenssonD16 (17)57:41+15:3912:54
12Inger JohanssonD60 (13)1:13:04+26:5220:04
14Anna-Karin RybergD45 (15)1:16:55+32:0417:07
14Per-Olof JohanssonH75 (14)1:28:00+42:2724:26

OK Kullingshof

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Torbjörn PetterssonÖppen motion 5 (34)41:0711:44
3Wilma PetterssonD14 (20)44:40+10:1211:20
4Andreas ClaessonH35 (6)1:33:24+27:5711:21
4Agnes KamforsD14 (20)46:48+12:2011:52
6Åsa PetterssonÖppen motion 5 (34)55:01+13:5415:43
6Carina IvarssonD50 (14)47:16+6:1712:01
6Anton KarlssonH21 (12)1:23:41+17:048:23
7Samuel BökeH16 (21)51:11+8:459:20
8Sara IvarssonD21 (9)1:33:17+27:4912:03
14Per-Ola JohnssonH65 (19)1:16:48+28:1417:06
15Ella PetterssonD12 (19)37:03+18:0615:00
16Niklas KamforsÖppen motion 5 (34)1:08:25+27:1819:32
23Stefan IsakssonH55 (23)1:38:48+50:2317:55
Meja PetterssonD10 (6)ej godkänd

OK Orinto

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik ClassonH21 (12)1:06:376:40
2Jonas BergdahlÖppen motion 9 (2)1:29:57+25:2311:40
2Per AnderssonÖppen motion 7 (43)32:56+0:0910:52
2Elin ClassonD21 (9)1:08:33+3:058:51
3Daniel SundqvistH35 (6)1:28:10+22:4310:43
3Magnus HomannH45 (23)59:30+5:548:17
4Torbjörn WikströmH70 (19)45:23+5:3711:19
8Ingrid BirkestadU1 (13)33:47+13:3514:49
9Selma BirkestadU1 (13)33:53+13:4114:51
10Olle ElfströmH16 (21)54:00+11:349:51
10Elvina BergdahlD12 (19)27:36+8:3911:10
10Martin JohanssonH45 (23)1:20:58+27:2211:17
11Nils BirkestadU1 (13)38:02+17:5016:40
11Elliot BurvallH12 (14)32:58+14:0413:47
13Lova BergdahlU1 (13)50:15+30:0322:02
14Annette ReulD50 (14)1:12:24+31:2518:25
14Vera ElfströmD14 (20)59:29+25:0115:05
15Annika AnderssonÖppen motion 8 (19)1:32:56+46:4416:39
16Bengt KlassonH55 (23)1:19:33+31:0814:26
16Benjamin ReulH14 (18)1:51:45+1:20:4527:23
18Bengt MattssonH70 (19)1:10:08+30:2217:29
19Ronnie BohmanH45 (23)1:34:13+40:3713:08
19Kristina BohmanD14 (20)1:21:22+46:5420:39
21Sandra EkströmÖppen motion 7 (43)48:07+15:2015:52
29Elisabeth JonassonÖppen motion 7 (43)56:54+24:0718:46
30Kent OlaussonÖppen motion 7 (43)57:30+24:4318:58
33Jenny HomannÖppen motion 7 (43)1:03:10+30:2320:50
39Reinhold ReulÖppen motion 7 (43)1:12:20+39:3323:52
Björn KarlssonH45 (23)ej start
Gustav BohmanH16 (21)ej start

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Johan DelvertH21 (12)1:31:03+24:269:07

OK P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Christer OttossonH70 (19)53:29+13:4313:20

OK Reftele

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Hugo JohanssonÖppen motion 8 (19)55:07+8:559:52
14Per JohanssonH50 (25)1:11:06+20:4311:35
26Anders SjöbergÖppen motion 7 (43)52:56+20:0917:28

OK Räven

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Lars-Inge AnderssonÖppen motion 7 (43)42:52+10:0514:08
19Håkan ErikssonH55 (23)1:24:54+36:2915:24

OK Skogshjortarna

80 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rune LarssonH65 (19)48:3410:48
1Kristjan LaasH35 (6)1:05:277:57
1Sandra LaasD35 (4)1:02:5210:12
1Andréas ThernH40 (12)1:01:458:14
1Ebba ThernD14 (20)34:288:44
1Karin ThernD21 (9)1:05:288:27
1Lukas LarssonH16 (21)42:267:44
1Ludvig HedströmH14 (18)31:007:35
1Kalle JohanssonH70 (19)39:469:55
1Karin JarlekrantzÖppen motion 6 (5)1:08:5811:42
1Mathias WärnÖppen motion 8 (19)46:128:16
2Linnea StenbaekD14 Kort (2)32:49+3:2513:17
2Emil AndreassonH40 (12)1:07:28+5:439:00
2Ellen KarlssonD10 (6)42:57+8:5616:23
2Stina ThernD12 (19)19:36+0:397:56
2Åke GatelidH75 (14)46:28+0:5512:54
3Lisbeth JohanssonD80 (3)1:03:38+3:4727:47
3Lars-Olof LannfeltH75 (14)47:56+2:2313:18
3Viktor HedströmH12 (14)24:11+5:1710:07
3Olof TholénH10 (20)17:33+1:407:11
4Klara EberlénD12 (19)20:48+1:518:25
4Ronny AnderssonH75 (14)48:15+2:4213:24
4Per FredrikssonH65 (19)57:41+9:0712:50
5Suzy LarssonD50 (14)46:49+5:5011:54
5Mats EricssonH65 (19)59:28+10:5413:14
5Lars JohanssonH75 (14)48:21+2:4813:25
5Elise HerngrenU1 (13)26:50+6:3811:46
5Calle WärnH12 (14)27:19+8:2511:25
5Lennart HålsjöH60 (16)57:00+8:2311:21
5Åsa HedströmD40 (8)1:12:48+26:2514:16
6Olle LaasU1 (13)29:22+9:1012:52
6Ann Warma LaasD60 (13)55:36+9:2415:16
6Andres LaasH55 (23)53:40+5:159:44
6Einar AamotÖppen motion 3 (23)52:34+21:4517:49
6Jonatan BörjessonH50 (25)57:23+7:009:21
7Bengt JohanssonH65 (19)1:00:57+12:2313:34
7Erik AamotÖppen motion 3 (23)52:36+21:4717:49
7Henning AndreassonU1 (13)31:15+11:0313:42
8Karl LarssonH21 (12)1:25:29+18:528:33
8Barbro BörjessonD70 (11)1:17:50+34:4323:39
8Barbro AnderssonD70 (11)1:17:50+34:4323:39
8Albin SchröderH10 (20)27:03+11:1011:05
8Helene Wengholt JohnssonD55 (9)1:18:24+31:2919:56
9Kent IvarssonH65 (19)1:04:00+15:2614:15
9Gustav JonssonH40 (12)1:24:24+22:3911:16
10Harriet AnderssonD70 (11)1:20:00+36:5324:18
10Ted LiivrandH70 (19)52:05+12:1912:59
10Annie SchröderU1 (13)34:11+13:5914:59
11Kjell EinarssonH50 (25)1:04:43+14:2010:33
11Mathias FredrixonH45 (23)1:21:52+28:1611:25Ladda ner rutt i gpx-format
11Eskil NygårdU2 (13)49:54+21:0421:53
11Josefine ÖhrvallD14 (20)54:38+20:1013:51
12Johan SandingÖppen motion 5 (34)1:03:17+22:1018:04
13Oscar WärnH10 (20)34:50+18:5714:16
13Johanna BerglöfÖppen motion 3 (23)1:16:23+45:3425:53
13Arvid ÖhrvallH16 (21)58:55+16:2910:45
13Gunilla FredmanD45 (15)1:13:07+28:1616:17
14Jens HallgrenÖppen motion 8 (19)1:31:57+45:4516:28
15Madeleine JohanssonD45 (15)2:12:48+1:27:5729:34
15Bertil JohanssonH65 (19)1:17:00+28:2617:08
16Inger ErnstsonÖppen motion 3 (23)1:32:38+1:01:4931:24
16Frida ÖhrvallD12 (19)38:00+19:0315:23
16Gary LarssonH45 (23)1:29:04+35:2812:25
17Elina FredmanD16 (17)1:43:14+1:01:1223:05
17Signe NygårdD12 (19)44:59+26:0218:12
17Gustav HarrysonH16 (21)1:23:53+41:2715:18
18Maja NygårdÖppen motion 3 (23)1:38:58+1:08:0933:32
18Hans LindgrenH55 (23)1:22:31+34:0614:58
19Eleonor StenbaekÖppen motion 3 (23)1:43:39+1:12:5035:08
19Anton LundH16 (21)1:45:27+1:03:0119:14
19Alvin BerglöfH10 (20)1:17:38+1:01:4531:49
22Hans VokseppH55 (23)1:36:40+48:1517:32
Noel BengtssonH14 (18)ej godkänd
David NygårdÖppen motion 5 (34)ej godkänd
Kristian GustafssonH40 (12)ej godkänd
Maria Wallin JohanssonÖppen motion 5 (34)ej godkänd
Viktoria FredrixonÖppen motion 5 (34)ej godkänd
Monica IvarssonD65 (5)ej godkänd
Tomas KarlssonH60 (16)ej godkänd
Frida NygårdÖppen motion 3 (23)ej godkänd
Edvard Oscott LindholmU2 (13)ej start
Gabriel Oscott LindholmU2 (13)ej start
Adrian Oscott LindholmH12 (14)ej start
Ebba EberlénD10 (6)ej start
Annica TholénD50 (14)ej start
Magnus BertilssonH40 (12)ej start

OK Skogsstjärnan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lennart HöijeH75 (14)45:3312:39
3Karin MårtenssonÖppen motion 3 (23)45:42+14:5315:29
11Eva HöijeD70 (11)1:32:23+49:1628:04

OK Skogsvargarna

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Johan ErikssonH14 (18)36:50+5:509:01
10Anders AxelssonH55 (23)59:50+11:2510:51
13Ann-Charlotte SolvangD50 (14)1:09:54+28:5517:47
15Peter StrömdahlH50 (25)1:12:23+22:0011:48
17Hans-Olof HolmH55 (23)1:21:17+32:5214:45
18Linnea Solvang StaggD14 (20)1:10:11+35:4317:48
21Magnus EmanuelssonH50 (25)1:26:22+35:5914:05
22Thomas AsplundÖppen motion 5 (34)1:13:37+32:3021:02
23Berkley StaggÖppen motion 5 (34)1:15:22+34:1521:32

OK Tranan

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sten HjelmH80 (5)50:4116:43
1Hjalmar IngelsboH10 (20)15:536:30
2Ingvar BergmanH70 (19)41:36+1:5010:22
2Susanne BiörsD40 (8)56:44+10:2111:07
2Maja KindlundD18 (9)50:30+7:179:50
2Gustaf IngelsboU2 (13)32:51+4:0114:24
2Mats KindlundH45 (23)55:22+1:467:43
3Lisa JohanssonD21 (9)1:10:27+4:599:06
3Marika ElverlindÖppen motion 5 (34)49:10+8:0314:02
3Kurt RydinH80 (5)1:26:40+35:5928:36
3Annika JohanssonD45 (15)48:14+3:2310:44
4Kenneth JohanssonÖppen motion 7 (43)34:46+1:5911:28
4Erik KindlundH12 (14)26:26+7:3211:03
4Kristina NilssonD50 (14)46:36+5:3711:51
6Monica LarssonD70 (11)1:04:17+21:1019:32
6Emilia ElverlindD12 (19)23:37+4:409:33
6Gustav OhlinH16 (21)49:28+7:029:01
7Max LarssonH40 (12)1:19:42+17:5710:38
8Gustav ÖstenssonH18 (10)1:04:38+16:5610:13
8Monica MartinssonD60 (13)58:53+12:4116:10
8Peter Lillen NilssonH50 (25)1:00:23+10:009:51
9Anne JohanssonD60 (13)1:03:09+16:5717:20
9Ann-Sophie OhlinD45 (15)1:05:39+20:4814:37
9Filip BengtssonU2 (13)48:09+19:1921:07
10Sofi JohanssonÖppen motion 3 (23)1:00:33+29:4420:31
10Kjell MartinssonH65 (19)1:06:58+18:2414:54
10Felix LarssonU2 (13)48:16+19:2621:10
10Lars-Åke LarssonH75 (14)1:05:46+20:1318:16
11Sofia ÖstenssonD45 (15)1:07:03+22:1214:55
11Theo LarssonH10 (20)33:24+17:3113:41
12Sara OhlinD14 (20)55:31+21:0314:05
12Magnus ElverlindÖppen motion 8 (19)1:30:56+44:4416:17
12Sofia ElverlindD16 (17)1:05:09+23:0714:34
13Otto LarssonH14 (18)49:44+18:4412:11
13Lisa ÖstenssonD14 (20)57:18+22:5014:32
14Marie KebkeÖppen motion 7 (43)42:54+10:0714:09
22Peter ÖstenssonH50 (25)1:40:14+49:5116:21
Klas JohanssonH18 (10)ej godkänd
Terese LarssonÖppen motion 5 (34)ej godkänd

Ryda SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Per GustafssonH55 (23)1:32:56+44:3116:51

Rydboholms SK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Vivi-Anne BylundD80 (3)59:5126:08
2Linda WåkeråsÖppen motion Trail kort (7)38:21+1:209:22
3Magnus WåkeråsH40 (12)1:07:43+5:589:02
3Lennart JosefssonH55 (23)50:32+2:079:10
4Johan RobertssonÖppen motion 5 (34)52:30+11:2315:00
7Agneta JohanssonD55 (9)1:02:00+15:0515:46
17Nelly De Groot BoersmaD14 (20)1:09:48+35:2017:42
19Agnes WåkeråsD12 (19)55:02+36:0522:16
Selma WåkeråsInskolning (7)fullföljt

Sjövalla FK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Martin AnderssonH35 (6)ej start

SOK 68

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Magnus JoelssonH55 (23)53:49+5:249:46
41Gunnel KarlssonÖppen motion 7 (43)1:18:37+45:5025:56
Britt-Marie LarssonD65 (5)ej godkänd

Svenljunga OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ingrid ÅhlundD75 (7)1:10:49+26:5123:22
19Kurt JohanssonH70 (19)1:11:39+31:5317:52

Tibro OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Berit KlamfeltD65 (5)56:17+2:1215:27
8Edvin HenryssonH16 (21)51:53+9:279:28
9Thomas LjungqvistH50 (25)1:03:15+12:5210:19
10Svante AndrénH60 (16)59:12+10:3511:47
12Peter BrämersonH50 (25)1:05:35+15:1210:41
12Lennart JakobssonH65 (19)1:10:29+21:5515:41
15Annica HenryssonÖppen motion 5 (34)1:07:08+26:0119:10
15Bo KlamfeltH70 (19)1:00:00+20:1414:57
18Thomas HenryssonÖppen motion 5 (34)1:11:05+29:5820:18
25Annika BrämersonÖppen motion 7 (43)52:03+19:1617:10
Gustav LidmanH16 (21)ej godkänd

Trollhättans SOK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elvira BjörklundD21 Kort (3)49:369:43
1Agneta BerlinD50 (14)40:5910:25
1Patrik SvantessonH50 (25)50:238:13
1Jerker NetzH60 (16)48:379:41
2Lena WaernD75 (7)47:13+3:1515:34
2Viggo AnderssonH12 (14)23:20+4:269:45
3Hugo MandingerH16 (21)46:19+3:538:27
3Leif LöfH70 (19)44:15+4:2911:02
5Moa ErikssonD16 (17)50:34+8:3211:18
5Cenny AppelgrenÖppen motion 3 (23)52:21+21:3217:44
6Eric BerlinH18 (10)56:48+9:068:59
7Joar TryggöH18 (10)58:36+10:549:16
7Malte AnderssonH10 (20)26:43+10:5010:56
7Bengt NorrmanH50 (25)58:46+8:239:35
8Hans EkbergH65 (19)1:01:36+13:0213:43
8Gunilla EdgrenD50 (14)52:23+11:2413:19
8Caroline AnderssonD40 (8)1:44:35+58:1220:30
8Ronja AnderssonD16 (17)55:33+13:3112:25
9Stefan JohanssonH60 (16)58:20+9:4311:37
10Edvin OckbornH14 (18)40:46+9:469:59
10Arne BerlinÖppen motion 5 (34)58:22+17:1516:40
11David AlménH16 (21)55:41+13:1510:09
12Sofia GustafssonD45 (15)1:09:23+24:3215:27
12Johan KarlssonH60 (16)1:06:33+17:5613:15
13Alma AppelgrenD16 (17)1:08:26+26:2415:18
13Martin MandingerH50 (25)1:10:39+20:1611:31
14Jonas MelénH45 (23)1:27:13+33:3712:09
15Agnes ErikssonD16 (17)1:17:03+35:0117:14
20Stefan HornebrantH55 (23)1:28:31+40:0616:03
32Mattias ErikssonÖppen motion 7 (43)58:10+25:2319:11
Eskil TryggöH20 (5)ej godkänd
Lars EkbergH65 (19)ej godkänd
Alva BjörkD14 (20)ej start
Catharina KarlssonD60 (13)ej start
Thomas LundgrenH60 (16)ej start

Tvärreds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Max MoritzÖppen motion 7 (43)1:27:47+55:0028:58

Ulricehamns OK

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Marcus KvarndalH35 (6)1:08:38+3:118:20
2Monika AnderssonÖppen motion 2 (3)50:57+6:5512:27
3Karl-Johan LennartsonÖppen motion 6 (5)1:16:27+7:2912:58
3Minna KvarndalD10 (6)45:54+11:5317:31
4Marianne KlassonD60 (13)55:14+9:0215:10
4Ulf ClaessonÖppen motion 3 (23)48:47+17:5816:32
5Isak SkoglundH14 (18)37:57+6:579:18
5Per HolmbergH45 (23)1:08:19+14:439:31
5Maria LennartsonÖppen motion 7 (43)34:54+2:0711:31
6Edvin LennartsonH12 (14)27:28+8:3411:29
6Magnus AnderssonH60 (16)57:31+8:5411:27
7Ulf PalmérH60 (16)57:48+9:1111:30
7Malin AnderssonD40 (8)1:17:39+31:1615:13
7Alfred HallqvistH14 (18)38:32+7:329:26
8Henrik EricksonÖppen motion 8 (19)1:02:33+16:2111:12
8Johanna HallqvistD45 (15)1:01:07+16:1613:36
8Kjell-Åke NilssonH70 (19)49:40+9:5412:23
9Stephanie BaidaÖppen motion 3 (23)57:32+26:4319:30
9Adam SkoglundH16 (21)52:55+10:299:39
9Eskil SöderlundH12 (14)31:25+12:3113:08
10Patrik SöderlundH40 (12)1:38:39+36:5413:10
10Gustav KarlssonH10 (20)27:39+11:4611:19
11Lis ErikssonÖppen motion 3 (23)1:03:30+32:4121:31Ladda ner rutt i gpx-format
12Ellen CarlssonU2 (13)1:05:00+36:1028:30
12Algot CarlssonH12 (14)42:49+23:5517:54
12Per AnderssonH55 (23)1:03:11+14:4611:28
13Jacob HolmbergH12 (14)46:22+27:2819:24
13Helena ErikssonD12 (19)34:57+16:0014:08Ladda ner rutt i gpx-format
13Roland BomanH70 (19)57:37+17:5114:22
13Björn PetterssonH65 (19)1:11:48+23:1415:59
13Bengt KlassonH60 (16)1:08:09+19:3213:34
13Christer MannfolkH55 (23)1:08:51+20:2612:29
14Lukas KlangH14 (18)53:48+22:4813:11
14Malte PalmérH10 (20)38:29+22:3615:46
15Ludvig CarlbomH16 (21)1:17:46+35:2014:11
15Linus ClaessonH10 (20)40:24+24:3116:33
16Johannes HolmbergH10 (20)46:25+30:3219:01
16Astrid ErikssonD16 (17)1:36:46+54:4421:38
17Christer SkoglundÖppen motion 8 (19)2:30:04+1:43:5226:53
17Annica BerglundÖppen motion 7 (43)43:22+10:3514:18
17Svante BerglundH50 (25)1:16:09+25:4612:25
18Frida SkoglundD12 (19)53:35+34:3821:41
18Anders GenbergH45 (23)1:33:08+39:3212:59
18Albin GenbergH16 (21)1:28:37+46:1116:10
18Anton KarlssonH10 (20)1:04:49+48:5626:33
28Ann-Chatrin HolmbergÖppen motion 7 (43)54:20+21:3317:55
36Frida MannfolkÖppen motion 7 (43)1:07:00+34:1322:06
37Lars ErikssonÖppen motion 7 (43)1:08:58+36:1122:45
38Ivan ErnvidÖppen motion 7 (43)1:11:12+38:2523:29
Mio KvarndalInskolning (7)fullföljt
August LennartsonInskolning (7)fullföljt
Patrik CarlbomH40 (12)ej godkänd
Karl-Anton KarlssonH35 (6)ej godkänd
Emanuel ZitkaH14 (18)ej godkänd
Anita PalmérÖppen motion 3 (23)ej godkänd
Anna GenbergD14 (20)ej godkänd
Lisa AnderssonD55 (9)ej godkänd
Johanna KarlssonD21 Kort (3)ej start
Teo PalmérH10 (20)ej start
Joel HolmbergH14 (18)ej start

Vaggeryds SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ove AnderssonÖppen motion 3 (23)39:52+9:0313:30
4Jack AnderssonU2 (13)39:31+10:4117:19
13Per AnderssonÖppen motion 8 (19)1:31:18+45:0616:21

Vänersborgs SK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tommy AnderssonH45 (23)53:367:28
1Liam HogedalH12 (14)18:547:54
1Jenny NymanD45 (15)44:519:59
1Peter CederbergH55 (23)48:258:47
1Gunilla HogedalD65 (5)54:0514:51
2Lars HogedalH65 (19)53:03+4:2911:48
2Emelie SvalinD35 (4)1:03:35+0:4310:19
3Gurjeet SinghÖppen motion Trail kort (7)42:16+5:1510:20
3Andrea EnbomD12 (19)20:33+1:368:19
3Annette Falck LarssonD55 (9)51:03+4:0812:59
4Vilgot ÅhlundH10 (20)18:50+2:577:43
4Katarina EnbomD40 (8)1:05:10+18:4712:46
5Matilda CederbergD14 (20)47:35+13:0712:04
5Johannes AnderssonH10 (20)19:08+3:157:50
5Linn EnbomD12 (19)22:33+3:369:07
6Gabriel HogedalH10 (20)20:26+4:338:22
6Birgitta StenströmD75 (7)1:05:00+21:0221:27
6Britta SahlinD55 (9)58:42+11:4714:56
8Ida AnderssonD12 (19)24:48+5:5110:02
9Maja NymanD12 (19)25:36+6:3910:21
10Charlotte ÖstermanD50 (14)55:36+14:3714:08
10Nils-Olof LarssonÖppen motion 7 (43)39:58+7:1113:11
14Jacob ÖstermanH16 (21)1:03:10+20:4411:31
24Sara AnderssonÖppen motion 5 (34)1:19:05+37:5822:35
Alvin RösehagH14 (18)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser