Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stråken dubbelsprint, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stråken dubbelsprint
Arrangörsorganisation: Mullsjö SOK
Datum: lördag 26 maj 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21

2 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HelanderDomnarvets GOIF15:156:39
2Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK16:05+0:507:01
3Karin HåkanssonOK Gränsen16:22+1:077:08
4Lisa WeimannFalköpings AIK OK17:56+2:417:49
5Sara IvarssonOK Kullingshof20:01+4:468:44
6Emilia JohanssonOK Gisle34:35+19:2015:06

H21

2 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HedmanIF Hagen13:535:00
2Erik MartinssonLinköpings OK14:24+0:315:11
3Albin AlsiöIF Hagen15:32+1:395:36
4Carl HolmbergIF Hagen15:49+1:565:42
5Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK16:16+2:235:52
6Niclas StåhlFalköpings AIK OK16:19+2:265:53
7Olle BergstedtMarkbygdens OK16:53+3:006:05
8Niclas TjernlundSkåneslättens OL17:28+3:356:18
9Rikard VilemyrMariestads FK17:34+3:416:20
10Mikael BergstedtMarkbygdens OK17:59+4:066:29
11Daniel HåkanssonOK Gränsen18:26+4:336:39
12Johan FilipssonMarkaryds FK19:56+6:037:11
Adam FredénFalköpings AIK OKej godkänd

D18

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna15:057:32
2Sofia JanssonHjobygdens OK20:51+5:4610:25
Klara HöglundEksjö SOKej godkänd

H18

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HolmbergIF Hagen20:148:32
2Simon BjörnehällOK Gränsen24:08+3:5410:10

D16

2 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma IvarssonOK Kullingshof19:009:08
2Mira EnellJönköpings OK20:09+1:099:41
3Elin JohanssonGudhems IF21:27+2:2710:18
4Bella PalmqvistIFK Sävsjö23:13+4:1311:09
5Ellinor LihvOK Gränsen32:52+13:5215:48

H16

2 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna13:596:43
2Oscar HultgrenOK Njudung14:16+0:176:51
3Ludvig CarlbomUlricehamns OK15:57+1:587:40
4Albin GenbergUlricehamns OK20:06+6:079:39
5Linus AhlénIF Hagen20:27+6:289:49
6Christoffer WallMariestads FK25:53+11:5412:26
7Mattias AnderssonHjobygdens OK42:18+28:1920:20
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Philip VibergRyda SKej start
Simon HermanssonGudhems IFej start

D14

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AnderssonAnderstorps OK13:376:50
2Elsa LarssonBurseryds IF20:49+7:1210:27
3Vega EnellJönköpings OK21:06+7:2910:36
4Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK31:12+17:3515:40
5Lovisa AnderssonHjobygdens OK34:11+20:3417:10
Anna GenbergUlricehamns OKej start

H14

1 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HörnquistAnderstorps OK14:117:07
2Isak SkoglundUlricehamns OK14:32+0:217:18
2Erik GullbrandIF Hagen14:32+0:217:18
4Alexander GustafssonOK Njudung14:45+0:347:24
5Liam JohanssonIF Hagen15:27+1:167:45
6Petter RybergMariestads FK16:45+2:348:25
7Olle PetersénOK Njudung17:01+2:508:33
8Alvin RösehagVänersborgs SK25:17+11:0612:42
9Malcolm SvenssonAnderstorps OK26:43+12:3213:25
10Simon ÅkessonAnderstorps OK36:20+22:0918:15
Aron MolanderOK Gränsenej start

D12

1 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice WahlbergFalköpings AIK OK14:187:46
2Emma AhlénIF Hagen14:25+0:077:50
3Agnes JohanssonIF Hagen15:56+1:388:39
4Tilda SundkvistOK Gränsen17:38+3:209:35
5Moa DahlsonOK Gränsen19:29+5:1110:35
6Kajsa LarssonBurseryds IF22:13+7:5512:04
7Freja NilssonGöteborg-Majorna OK23:12+8:5412:36
8Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK25:38+11:2013:55
9Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK30:11+15:5316:24
10Frida SkoglundUlricehamns OK36:53+22:3520:02

H12

1 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK11:096:03
2Ola LeireGöteborg-Majorna OK12:30+1:216:47
3Liam HogedalVänersborgs SK12:46+1:376:56
4Viggo WulffOK Gränsen12:56+1:477:01
5Hjalmar FolkestadAnderstorps OK13:38+2:297:24
6Filip ValentinGöteborg-Majorna OK14:31+3:227:53
7Adam SamuelssonFalköpings AIK OK16:51+5:429:09
8Vilmer RybergMariestads FK17:56+6:479:44
9Elliott RehnGränna-Bygdens OK18:33+7:2410:04
Axel VibergRyda SKutgått

D10

1 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma RosénGöteborg-Majorna OK11:497:28
2Vera FolkestadAnderstorps OK12:45+0:568:04
3Siri RehnGränna-Bygdens OK13:49+2:008:44
4Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK30:08+18:1919:04

H10

1 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes HolmbergOK Gränsen12:097:41
2Jonas LeireGöteborg-Majorna OK13:14+1:058:22
3Axel PerssonGöteborg-Majorna OK14:57+2:489:27
Linus HolmbergOK Gränsenej godkänd
Hampus SahlénIF Hagenej start

D35

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK15:157:37
2Maria SahlénIF Hagen16:41+1:268:20

D40

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlénIF Hagen15:367:48
2Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK16:10+0:348:05
3Lotta RosénGöteborg-Majorna OK16:30+0:548:15
4Sara WulffOK Gränsen18:43+3:079:21
5Sofia EnellJönköpings OK21:41+6:0510:50
6Maria LarssonBurseryds IF22:25+6:4911:12

H40

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas HörnquistAnderstorps OK15:186:27
2Anders LeireGöteborg-Majorna OK16:34+1:166:59
3Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK19:00+3:428:01
4Patrik CarlbomUlricehamns OK23:16+7:589:49
5Magnus BoivieVaggeryds SOK24:13+8:5510:13
6Joakim SpångbergIK Hakarpspojkarna35:36+20:1815:01 Ladda ner rutt i gpx-format
Niklas SahlénIF Hagenej godkänd
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej start

D45

1 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK10:296:40
2Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK12:23+1:547:53
3Karin AnderssonIF Hagen13:16+2:478:27
4Carina WallgrenIstrums SK18:09+7:4011:33
5Monika HjellströmGränna-Bygdens OK18:27+7:5811:45

H45

2 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JodalGöteborg-Majorna OK13:315:42
2Herman RosénGöteborg-Majorna OK14:30+0:596:07
3Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK18:59+5:288:00
4Anders GenbergUlricehamns OK20:14+6:438:32
5Tobias Den BraverOK Gränsen20:48+7:178:46
6Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK21:43+8:129:09
7Robert SvenssonAnderstorps OK22:18+8:479:24
8Mats LarssonBurseryds IF23:54+10:2310:05
Andreas EklundGöteborg-Majorna OKej start

D50

1 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena ReisenIF Hagen10:426:48
2Maria BogrenIF Hagen11:46+1:047:29
3Helena LindmanOK Gränsen11:47+1:057:30
4Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK12:56+2:148:14
5Lena TuressonBurseryds IF14:27+3:459:12
6Gunnel SvenssonOK Tranan15:14+4:329:42

H50

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu14:217:10
2Stefan MusslinderFalköpings AIK OK14:37+0:167:18
3Geir Inge FolkestadAnderstorps OK14:40+0:197:20
4Kjell JohanssonIF Hagen15:26+1:057:43
5Jan TuressonBurseryds IF15:27+1:067:43
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK15:51+1:307:55
7Mats HolmbergOK Gränsen16:03+1:428:01
8Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK16:51+2:308:25
9Håkan JohanssonGudhems IF18:03+3:429:01
10Per-Olof ClaéssonTenhults SOK21:10+6:4910:35

D55

1 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SkogsbergMariestads FK12:217:51
2Ann NyströmIF Hagen15:30+3:099:52
3Helena JohanssonOK Gisle17:43+5:2211:17
4Elisabeth SkoglundOK Gränsen24:58+12:3715:54
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OKej start

H55

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmbergIF Hagen12:426:21
2Jonas BornetunSkillingaryds FK14:11+1:297:05
3Magnus JoelssonSOK 6814:12+1:307:06
4Ingemar MånssonRonneby OK16:31+3:498:15
5Clas BörjessonIK Uven16:56+4:148:28

D60

1 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna10:427:55
2Inger WesterbergIF Hagen11:07+0:258:14
3Pia SvenssonFalköpings AIK OK13:09+2:279:44
4Monica AbrahamssonGudhems IF13:48+3:0610:13
5Monica MartinssonOK Tranan13:57+3:1510:20
6Märit GustafssonEds SK14:40+3:5810:51

H60

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK13:316:45
2Jörgen IvarssonHestra IF13:41+0:106:50
3Mikael JohanssonOK Gisle14:27+0:567:13
4Jan-Ola KarlssonOK Njudung14:45+1:147:22
5Per LindgrenIK Hakarpspojkarna16:29+2:588:14
6Tommy RoosFalköpings AIK OK19:09+5:389:34

D65

1 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit KlamfeltTibro OK14:3810:50
2Gunilla HogedalVänersborgs SK17:25+2:4712:54
3Inger LindblomOK Orinto28:33+13:5521:08
Monica LööfMariestads FKej godkänd

H65

1 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bill AnderssonHestra IF12:277:55
2Kjell KaminskyIF Hagen12:29+0:027:57
3Lars HogedalVänersborgs SK12:55+0:288:13
4Kjell MartinssonOK Tranan14:03+1:368:56
5Håkan LööfMariestads FK15:07+2:409:37
6Björn PetterssonUlricehamns OK15:13+2:469:41
7Jan LenhammarOK Gränsen17:16+4:4910:59
Lennart GustafssonJönköpings OKej godkänd
Rainer ScholzIK Vistaej start
Bo AnderssonFalköpings AIK OKej start

D70

1 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna10:228:42
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK11:00+0:389:14
3May-Sofie OlssonForserums SOK13:16+2:5411:08
4Margareta LarssonOK Njudung14:24+4:0212:06

H70

1 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto11:247:15
2Dag LorénOK Frisene12:52+1:288:11
3Hans-Gösta BernhardMariestads FK13:04+1:408:19
4Bo KlamfeltTibro OK13:11+1:478:23
4Ingemar LindblomOK Orinto13:11+1:478:23
6Vidar LöfvingTibro OK13:12+1:488:24
7Stellan AhnströmForserums SOK13:42+2:188:43
8Gunnar AnderssonIK Vista14:05+2:418:58
9Stefan G LarssonOK Njudung14:06+2:428:58
10Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan14:40+3:169:20 Ladda ner rutt i gpx-format
11Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna14:41+3:179:21
12Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna15:49+4:2510:04
13Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK20:01+8:3712:44

D75

1 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK14:1511:58
2Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK14:37+0:2212:16
3Anne-Catrine PerssonMariestads FK15:42+1:2713:11

H75

1 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna11:558:49
2Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna12:19+0:249:07
3Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu15:04+3:0911:09
4Alf OlssonForserums SOK16:07+4:1211:56
5Gunnar BrystHjobygdens OK21:11+9:1615:41
Bo GustafssonOK Gränsenej godkänd
Lars LjungbergTrollhättans SOKej start

D80

1 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna15:3413:04
2Gunnel BörjessonIK Uven15:49+0:1513:17

H80

1 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune AhlanderJönköpings OK12:0210:06
2Torild BornetunSkillingaryds FK12:25+0:2310:26
3Kjell PerssonMariestads FK14:59+2:5712:35
4Mats BirgerssonForserums SOK16:03+4:0113:29

Inskolning

1 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Bo EkbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt

U1

1 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK18:5113:10
2Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK18:53+0:0213:12
3Tage EkbergGöteborg-Majorna OK23:23+4:3216:21
4Bojan WallentinLerums SOK27:09+8:1818:59
5Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK27:12+8:2119:01

U2

1 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK16:0110:08
2Allan HörbäckGöteborg-Majorna OK22:18+6:1714:06
3Jonatan SahlénIF Hagen24:07+8:0615:15
4Calle DahlsonOK Gränsen24:40+8:3915:36
5Solveig WallentinLerums SOK28:23+12:2217:57
6Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK28:28+12:2718:01
Theo RydénMullsjö SOKej godkänd

Öppen motion 3

2 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida KarlssonOK Gränsen25:0911:51
2Per EnellJönköpings OK27:55+2:4613:10
3Karin NilssonGöteborg-Majorna OK28:04+2:5513:14
4Lena JohanssonIFK Sävsjö29:52+4:4314:05
5Linnea EkmarkHjobygdens OK30:25+5:1614:20
6Alma GullbrandIF Hagen36:18+11:0917:07
7Ulf PalmqvistIFK Sävsjö39:47+14:3818:45
Pia HendbergIK Uvenej godkänd
Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 6

2 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel JohanssonRyda SK16:007:08
2Tom NilssonGöteborg-Majorna OK17:44+1:447:55
3Jan SamuelssonFalköpings AIK OK21:30+5:309:35
4Wilma HendbergIK Uven21:45+5:459:42
5Lars EkmarkHjobygdens OK24:04+8:0410:44
6Lena FredénFalköpings AIK OK24:13+8:1310:48
7Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK26:14+10:1411:42
8Monica LaageGudhems IF28:40+12:4012:47
9Kjell AnderssonHjobygdens OK32:50+16:5014:39
10Stig WallermanBorås GIF35:43+19:4315:56
11Annelie HedegårdFalköpings AIK OK39:26+23:2617:36

Öppen motion 8

2 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil WåhlinMullsjö SOK17:246:41
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK18:43+1:197:11
3Arne JohanssonOK Ravinen20:55+3:318:02
4Martin PehrssonSkillingaryds FK20:56+3:328:03
5Lasse BjörfjällBredareds IF21:50+4:268:23
6Peter WallentinLerums SOK22:40+5:168:43
7Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK23:03+5:398:51
8Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK23:39+6:159:05
9Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL24:10+6:469:17
10Sari HåkanssonOK Gränsen25:01+7:379:37
11Pelle BjörklundKlubblös27:33+10:0910:35
12Håkan HåkanssonOK Gränsen30:37+13:1311:46
13Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK31:56+14:3212:16
Per LeanderssonAnderstorps OKej godkänd
Martin MagnerfeltFalköpings AIK OKej godkänd
Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OKej godkänd
Frida WallentinLerums SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser