Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dubbelfajten, patrulltävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dubbelfajten, patrulltävling
Arrangörsorganisationer: Garphyttans IF / OK Letstigen
Datum: lördag 15 september 2018

H10 Patrull

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf34:37
1Gabriel LaineDegerfors OK34:37
2Oliver ArnessonLindebygdens OK36:33+1:56
2Sixten WidmarkAlmby IK36:33+1:56
3Emil KämmerlingHagaby GoIF Örebro37:38+3:01
3Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro37:38+3:01
4Rasmus LindebergLindebygdens OK40:18+5:41
4Albin ReteliusLindebygdens OK40:18+5:41
5Melker CarlssonKFUM Örebro OK42:28+7:51
5Simon JonhedKFUM Örebro OK42:28+7:51
6Mio ErikssonOK Milan42:34+7:57
6Arvid LarssonOK Milan42:34+7:57
7Axel GustafssonOK Tylöskog43:04+8:27
7Oscar KristofferssonAlmby IK43:04+8:27
8Axel LindbladOK Djerf43:42+9:05
8Isak StinessenDalaportens OL43:42+9:05
9Amandus KraftAlmby IK48:11+13:34
9Elliot RunestavAlmby IK48:11+13:34
10Harald CarlssonKFUM Örebro OK48:35+13:58
10Rasmus KruseKFUM Örebro OK48:35+13:58
11Alfred PihelOK Tisaren1:03:08+28:31
11Oskar PihelOK Tisaren1:03:08+28:31

D10 Patrull

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid KraftAlmby IK36:42
1Emma LindkvistAlmby IK36:42
2Emma SeguraKFUM Örebro OK38:50+2:08
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK38:50+2:08
3Sofia HalldinKFUM Örebro OK56:08+19:26
3Alva NilssonKFUM Örebro OK56:08+19:26
4Noomi GreenAlmby IK58:00+21:18
4Annie LindkvistAlmby IK58:00+21:18
5Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro1:03:41+26:59
5Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro1:03:41+26:59
6Lovisa MöllerAlmby IK1:14:06+37:24
6Julia VestmanAlmby IK1:14:06+37:24

H12 Patrull

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin HelmerssonOK Tisaren38:31
1Philip SjödinOK Tisaren38:31
2Edvard PelanderOK Djerf40:06+1:35
2Axel ThybeckLindebygdens OK40:06+1:35
3Alvin IsenströmAlmby IK40:45+2:14
3Axel KylbornAlmby IK40:45+2:14
4Viktor JonhedKFUM Örebro OK43:03+4:32
4Ted NilssonKFUM Örebro OK43:03+4:32
5Svante EliassonGarphyttans IF43:04+4:33
5Olle HaglundGarphyttans IF43:04+4:33
6Fabian BergqvistGarphyttans IF43:06+4:35
6Jakob FahlströmGarphyttans IF43:06+4:35
7Elsa GustafssonOK Tylöskog50:53+12:22
7Viggo HolmbergOK Tylöskog50:53+12:22
Fabian LarssonOK Milanej godkänd
Edvin LindhOK Milanej godkänd

D12 Patrull

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella KruseKFUM Örebro OK48:23
1Lisa MalmKFUM Örebro OK48:23
2Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro49:22+0:59
2Judit WennblomHagaby GoIF Örebro49:22+0:59
3Allis SjödinOK Tisaren58:05+9:42
3Maja SjödinOK Tisaren58:05+9:42
4Cecilia ErikssonOK Milan59:20+10:57
4Wilma WikströmFellingsbro GOIF59:20+10:57
5Emelie DjerfGarphyttans IF1:01:15+12:52
5Elin DoeringGarphyttans IF1:01:15+12:52
6Isabella HolmOK Djerf1:05:28+17:05
6Joline PetriOK Djerf1:05:28+17:05

H14 Patrull

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel HelmerssonOK Tisaren48:12
1Emil LarssonOK Tisaren48:12
2Viktor FröbergOK Tor50:44+2:32
2Casper KarlssonOK Tor50:44+2:32
3Ludvig HaslerSurahammars SOK50:57+2:45
3Vidar NettelmarkSurahammars SOK50:57+2:45
4Måns BergqvistGarphyttans IF52:50+4:38
4Rasmus DoeringGarphyttans IF52:50+4:38
5Karl KylbornAlmby IK58:08+9:56
5Theo LarssonAlmby IK58:08+9:56
6Jonatan GreenAlmby IK1:06:23+18:11
6Daniel KraftAlmby IK1:06:23+18:11
7Stina DernfalkVästerbergslagens OL1:21:56+33:44
7Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL1:21:56+33:44
8Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro1:32:44+44:32
8Lukas FogelHagaby GoIF Örebro1:32:44+44:32
9Albin VelanderSurahammars SOK1:37:15+49:03
9Anton VelanderSurahammars SOK1:37:15+49:03

D14 Patrull

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna BergKFUM Örebro OK1:04:10
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK1:04:10
2Jonna LindbladOK Djerf1:05:37+1:27
2Ellen PelanderOK Djerf1:05:37+1:27
3Vilma LarssonOK Milan1:07:21+3:11
3Nelly MårtenssonGarphyttans IF1:07:21+3:11
4Clara SvenssonSurahammars SOK1:10:46+6:36
4Ellen ThorsénSurahammars SOK1:10:46+6:36
5Hedda LindbergOK Tisaren1:16:33+12:23
5Amanda SjödinOK Tisaren1:16:33+12:23

H16 Patrull

8 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie FranzénAlmby IK1:27:2310:13
1Johan ThuressonAlmby IK1:27:2310:13
Anton ErikssonOK Milanej start
Oliver PetterssonOK Milanej start

D16 Patrull

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie BodinAlmby IK1:12:40
1Sofia GreenAlmby IK1:12:40
2Julia BergKFUM Örebro OK1:14:01+1:21
2Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:14:01+1:21
3Anna NilssonGarphyttans IF1:24:29+11:49
3Signe SchagerströmGarphyttans IF1:24:29+11:49
4Tyra DernfalkVästerbergslagens OL1:52:18+39:38
4Karin WedmanVästerbergslagens OL1:52:18+39:38
5Rebecka HaslerSurahammars SOK2:02:09+49:29
5My VelanderSurahammars SOK2:02:09+49:29

H17-20 Patrull

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik FranzénAlmby IK1:22:38
1Johannes GreenAlmby IK1:22:38

Öppen patrull

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica KorkeakoskiOK Milan54:12
1Therese KorkeakoskiOK Milan54:12
2Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro54:58+0:46
2Michael WennblomHagaby GoIF Örebro54:58+0:46
3Andreas DernfalkVästerbergslagens OL1:00:47+6:35
3Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:00:47+6:35
4Bo GustafssonOK Tylöskog1:01:02+6:50
4Tony HolmbergOK Tylöskog1:01:02+6:50
5Anne BodinAlmby IK1:01:13+7:01
5Nils-Olof BodinAlmby IK1:01:13+7:01
6Simon EkdahlHagaby GoIF Örebro1:05:03+10:51
6Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro1:05:03+10:51
7Christopher AnderssonVingåkers OK1:16:46+22:34
7Jesper AnderssonVingåkers OK1:16:46+22:34
8Anders FröbergOK Tor1:36:17+42:05
8Arvid FröbergOK Tor1:36:17+42:05
9Maria BergHagaby GoIF Örebro1:37:38+43:26
9Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:37:38+43:26
10Malena DernfalkVästerbergslagens OL1:56:55+1:02:43
10Lotta WedmanVästerbergslagens OL1:56:55+1:02:43

Utveckling patrull

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara EnnerdalOK Milan1:09:01
1Josefine FranssonOK Milan1:09:01
2Olivia PrejerGarphyttans IF1:14:39+5:38
2Linnea RevahlGarphyttans IF1:14:39+5:38
3Alfred KallinGarphyttans IF1:27:26+18:25
3Karl VinbladHagaby GoIF Örebro1:27:26+18:25
4Inga EliassonGarphyttans IF1:29:54+20:53
4Moa HellgrenGarphyttans IF1:29:54+20:53

Inskolning

1 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonna DoeringGarphyttans IFfullföljt
Ellen EkdahlHagaby GoIF Örebrofullföljt
Nellie Holmquist PahlmGarphyttans IFfullföljt
Noel Holmquist PahlmGarphyttans IFfullföljt
Knut LagerqvistGarphyttans IFfullföljt

U1

1 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HaglundGarphyttans IF20:0510:54
2Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf28:25+8:2015:26
3William SallrosOK Milan28:36+8:3115:32
4Ingrid ArnessonLindebygdens OK30:01+9:5616:18
5Lin PelanderOK Djerf31:15+11:1016:59
6Tuwe WidmarkAlmby IK39:32+19:2721:29
7Ebba VestmanAlmby IK57:20+37:1531:09
Iben AlvbrantGarphyttans IFutom tävlan

U2

1 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KylbornAlmby IK23:2612:44
2Arne LagerqvistGarphyttans IF26:56+3:3014:38
3Lovisa PihelOK Tisaren27:21+3:5514:51
4Klara IsenströmAlmby IK37:39+14:1320:27
5Kasper LindebergLindebygdens OK39:26+16:0021:25
6Isak BergmanFellingsbro GOIF44:25+20:5924:08
7Klara BergmanFellingsbro GOIF44:26+21:0024:08
8Oliver RunestavAlmby IK46:03+22:3725:01
9Iben AlvbrantGarphyttans IF50:08+26:4227:14
10Rosa AlvbrantGarphyttans IF50:21+26:5527:21
11Inez Pace-SolerOK Letstigen57:13+33:4731:05
12Märta EnneforsOK Letstigen57:14+33:4831:06
Rosa AlvbrantGarphyttans IFutom tävlan
Ann-Charlott LarssonKlubblösej start

Öppen 3

3 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof NilssonKFUM Örebro OK29:049:37
2Maria BergmanFellingsbro GOIF31:53+2:4910:33
3Lisa IsenströmAlmby IK39:59+10:5513:14
4Eva KorkeakoskiOK Milan53:28+24:2417:42

Öppen 5

3 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen JonssonKlubblös53:1014:58
2Marcelo RiberioOK Djerf1:02:58+9:4817:44
3Linda Heriksson RibeiroOK Djerf1:03:38+10:2817:55
4Melvin TörshagenOK Djerf1:05:25+12:1518:25
5Ella LaineDegerfors OK1:11:04+17:5420:01
6Nelly LaineDegerfors OK1:11:05+17:5520:01
7Annika LarssonKFUM Örebro OK1:11:35+18:2520:09
8Nina PassanOK Djerf1:29:28+36:1825:12
Anders PelanderOK Djerfej godkänd

Öppen 7

2 890 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin VinbladHagaby GoIF Örebro30:0010:22
2Johanna NordströmKFUM Örebro OK30:51+0:5110:40
3Johan PetriOK Djerf33:05+3:0511:26
4Bengt JohanssonOK Skogshjortarna33:34+3:3411:36
5Anders ErikssonOK Djerf33:40+3:4011:38
6Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro34:43+4:4312:00
7Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog36:46+6:4612:43
8Ulf NordzellOK Djerf40:03+10:0313:51
9Åke StridAlmby IK41:57+11:5714:30
10Per SundbergGävle OK43:51+13:5115:10
11Christer NälemarkOK Djerf46:42+16:4216:09
12Marie LindbladOK Djerf46:58+16:5816:15
13Birgitta ArleboKFUM Örebro OK51:39+21:3917:52
14Gunilla SandströmAlmby IK51:46+21:4617:54
15Bengt RobertssonAlmby IK53:32+23:3218:31
16Ida OlssonHagaby GoIF Örebro54:41+24:4118:55
17Anna-Lena LundellGävle OK56:51+26:5119:40
18Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK58:00+28:0020:04
19Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:02:38+32:3821:40
20Sofia RunestavAlmby IK1:17:19+47:1926:45

Öppen 8

4 760 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HedlundÄrla IF39:198:15
2Klas LarssonOK Milan43:10+3:519:04
3Per SjögrenKFUM Örebro OK45:38+6:199:35
4Anton KruseKFUM Örebro OK46:20+7:019:44
5Daniel HasselströmMotala AIF OL46:36+7:179:47
6Patrik ThybeckLindebygdens OK48:47+9:2810:14
7Joakim DahlbergAlmby IK51:28+12:0910:48
8Mats AnderssonOK Orion51:34+12:1510:50
9Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro56:44+17:2511:55
10Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro57:37+18:1812:06
11Annica KristofferssonAlmby IK1:13:19+34:0015:24
12Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:37:04+57:4520:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser