Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, final, publiktävling medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång, final, publiktävling medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Skillingaryds FK / Vaggeryds SOK
Datum: söndag 9 september 2018

D21

3 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot34:359:17
2Rebecka NylinOK Tisaren36:17+1:429:45
3Moa SvenssonNässjö OK38:08+3:3310:15
4Filippa JohanssonJönköpings OK39:55+5:2010:43
5Elsa LindeblomHestra IF40:44+6:0910:56
6Elin SvenssonNässjö OK42:18+7:4311:22
7Katarina ÖstbergBredaryds SOK43:54+9:1911:48
8Cecilia BerganderEksjö SOK45:55+11:2012:20
9Lina SandströmOK Stigen53:28+18:5314:22
10Maria ArvidssonKalmar OK1:06:20+31:4517:49
11Erika BlixtOK Hammaren1:16:26+41:5120:32

H21

4 750 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna33:006:56
2Boris NavratilJönköpings OK36:45+3:457:44
3Tomas HallménOK Tisaren39:34+6:348:19
4Jan OlmKils OK41:15+8:158:41
5Simon NilssonEksjö SOK41:40+8:408:46
6Viktor HermanssonOK Stigen43:51+10:519:13
7Michal BestaJönköpings OK44:07+11:079:17
8Johan PerssonHagaby GoIF Örebro44:54+11:549:27
9Viktor ParkOK Stigen53:43+20:4311:18
10Jari HuttunenSOK Aneby55:02+22:0211:35
11Francesco MagenesVäxjö OK55:27+22:2711:40
12Erik LindgrenOK Tisaren58:03+25:0312:13
13Daniel HåkanssonOK Gränsen1:05:44+32:4413:50
14Rasmus SvenssonVärend GN OL1:10:20+37:2014:48
Isak HagbergKalmar OKej godkänd
Måns FritzellGudhems IFej godkänd
Mattias MårtsStora Tuna OKej start

D18

3 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora AeglerEksjö SOK39:2910:52
2Sarina ZülligEksjö SOK48:40+9:1113:24
3Martina BraunVäxjö OK1:14:28+34:5920:30
4Alma HaagOK Gränsen1:39:29+1:00:0027:24

H18

3 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David NeroNässjö OK1:34:0825:18

D16

3 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna29:018:13
2Emma ErikssonEksjö SOK31:09+2:088:49
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna35:37+6:3610:05
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna35:51+6:5010:09
5Martina RizziEksjö SOK36:08+7:0710:14
6Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna38:09+9:0810:48
7Hanna AlsiöIF Hagen39:40+10:3911:14
8Tuva NylundBredaryds SOK39:44+10:4311:15
Fanny CarlssonFK Finnej godkänd

H16

3 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna25:467:20
2Oscar HultgrenOK Njudung34:26+8:409:48
3Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna39:07+13:2111:08
4Hugo UnossonKalmar OK42:58+17:1212:14
5Rasmus JohanssonOK Stigen43:38+17:5212:25
6Oscar OlinIK Hakarpspojkarna43:47+18:0112:28
7Philip MartinssonFK Finn56:11+30:2516:00
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

H16 Kort

3 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf JohanssonOK Njudung40:2913:19
Isak HenningssonOK Gisleej start

D14

3 080 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna28:079:07
2Tuva ÖstangårdGamleby OK28:57+0:509:23
3Stina AnderssonAnderstorps OK29:49+1:429:40
4Tova RangertIK Hakarpspojkarna35:19+7:1211:27
5Tilda HagelbergEksjö SOK36:30+8:2311:51
6Smilla LennartssonNässjö OK36:53+8:4611:58
7Linda SahlinNässjö OK39:36+11:2912:51
8Asta TörnkvistAnderstorps OK47:52+19:4515:32
9Clara AdolfssonAnderstorps OK49:47+21:4016:09
10Tuva JohanssonNässjö OK55:01+26:5417:51
11Telina TiareNässjö OK56:43+28:3618:24
12Moa SälebyNässjö OK1:00:59+32:5219:47
13Elva KarlssonOK Stigen1:13:27+45:2023:50
Emma OlinIK Hakarpspojkarnaej start
Felicia FyhrSOK Anebyej start

H14

3 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna21:327:09
2Victor HörnquistAnderstorps OK24:19+2:478:04
3Filip BrolingBredaryds SOK28:35+7:039:29
4Viggo WulffOK Gränsen30:18+8:4610:03
5Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna31:57+10:2510:36
6Johan BjörckOK Älme34:39+13:0711:30
7Hugo MartinssonFK Finn37:35+16:0312:29
8Matti JohanssonOK Njudung45:19+23:4715:03
Wilhelm KarmetunOK Njudungej start
Alexander GustafssonOK Njudungej start
Olle PetersénOK Njudungej start
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start

H14 Kort

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin JohanssonOK Njudung34:3913:35
2Olle KullmanOK Alehof45:13+10:3417:43

D12

2 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva HagelbergEksjö SOK22:449:47
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna24:08+1:2410:24
3Evanna JohanssonOK Njudung25:32+2:4811:00
4Linnéa EdvardssonEksjö SOK26:20+3:3611:21
5Filippa BraunVäxjö OK27:24+4:4011:48
6Tilda SundkvistOK Gränsen28:07+5:2312:07
7Edit TreptowAnderstorps OK34:52+12:0815:01
8Ebba AnderssonAlvesta SOK56:17+33:3324:15
Agnes ErlandssonVimmerby OKej godkänd
Lovis de VilliersOK Södertörnej start
Felicia GustafssonOK Njudungej start
Signe EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start

H12

2 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna23:039:08
2Adam NeroNässjö OK40:34+17:3116:05
Axel ErikssonKexholms SKej godkänd
Alvin LönkvistOK Vivillej godkänd

D12 Kort

1 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe KullmanOK Alehof21:4311:40
2Lilly AxelssonJönköpings OK24:17+2:3413:03

D10

1 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera FolkestadAnderstorps OK14:457:55
2Hilma TrofastJönköpings OK15:29+0:448:19
3Vera DahlbergJönköpings OK19:01+4:1610:13
4Lisa JohnssonFK Finn19:05+4:2010:15
5Alma TrofastJönköpings OK21:27+6:4211:31
6Emmy EllbringFK Finn22:39+7:5412:10
7Klara JohanssonSOK Aneby23:16+8:3112:30
8Isabella StenbergSOK Aneby32:10+17:2517:17
9Edith PalmérJönköpings OK43:12+28:2723:13
10Lovisa DahlbergJönköpings OK51:15+36:3027:33
Frida AhlOK Norrvirdarnaej start

H10

1 860 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan11:556:24
2Alvin LundgrenVäxjö OK12:45+0:506:51
3Olof HertinIK Hakarpspojkarna13:33+1:387:17
4Daniel KarlssonOK Njudung15:46+3:518:28
5Pelle JakobssonEksjö SOK20:17+8:2210:54
6Mio HammöBredaryds SOK24:10+12:1512:59
7Vilmer HagelbergEksjö SOK24:15+12:2013:02

D35

3 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese BarjeJönköpings OK44:3511:59
2Lina LudvigssonEksjö SOK1:14:12+29:3719:56

D40

3 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny MartinssonJönköpings OK39:1810:56
2Maria BraunVäxjö OK43:41+4:2312:10
3Linda NordinEksjö SOK45:35+6:1712:41
4Jenny JohanssonOK Gisle49:42+10:2413:50
5Anna LennartssonNässjö OK52:00+12:4214:29
6Karin KullmanOK Alehof59:29+20:1116:34
7Susanne AxelssonJönköpings OK1:01:09+21:5117:02
8Cecilia KarmetunOK Njudung1:08:28+29:1019:04
9Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:13:53+34:3520:34

H40

4 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LenanderVäxjö OK40:209:29
2Magnus SvenssonNässjö OK45:45+5:2510:45
3Jonas HåkanssonEksjö SOK47:05+6:4511:04
4Christian EricssonEksjö Garnisons IF49:30+9:1011:38
5Niclas HörnquistAnderstorps OK1:04:52+24:3215:15
6Carl SvenssonFK Finn1:06:29+26:0915:38

D45

3 210 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna MattssonOK Norrvirdarna48:2015:03
2Veronica AdolfssonAnderstorps OK48:35+0:1515:08
3Kerstin JensenSkåneslättens OL51:07+2:4715:55
4Jessica BjörckOK Älme52:07+3:4716:14
5Camilla HolmqvistOK Stigen53:15+4:5516:35 Ladda ner rutt i gpx-format
6Maria SundbergOK Njudung57:03+8:4317:46
7Maria FolkestadAnderstorps OK57:26+9:0617:53
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd
Ulrika RibbholmOK Njudungej godkänd
Maria PeterssonHalmstad OKutgått
Malin ClassonOK Stigenej start

H45

4 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK38:209:29
2Erik AderstedtKungälvs OK42:39+4:1910:33
3Peter BraunVäxjö OK43:49+5:2910:50
4Rickard JakobssonEksjö SOK45:23+7:0311:14
5Joakim KarmetunOK Njudung47:00+8:4011:38
6Per ErlandssonVimmerby OK48:40+10:2012:02
7Johan JensenSkåneslättens OL49:45+11:2512:18
8Pär SvenssonVärend GN OL51:51+13:3112:50
9Martin JohanssonHalmstad OK54:43+16:2313:32
10Torbjörn LönkvistOK Vivill55:32+17:1213:44
11Magnus TrofastBredaryds SOK56:06+17:4613:53
12Björn KarlssonKexholms SK56:10+17:5013:54
13Michael AdamssonNybro OK57:55+19:3514:20
14Anders PeterssonOK Njudung1:01:56+23:3615:19
15Patrik AnderssonAnderstorps OK1:08:16+29:5616:53
16Magnus ClassonOK Stigen1:11:14+32:5417:37
Stefan ClaessonOK Stigenej godkänd

D50

3 290 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna JohanssonJönköpings OK36:4411:09
2Ina SkalbergBredaryds SOK37:34+0:5011:25
3Agneta BerlinTrollhättans SOK38:04+1:2011:34
4Anna Nero NordmarkNässjö OK43:02+6:1813:04
5Pia Käck FritzellGudhems IF44:47+8:0313:36
6Åsa AlsiöIF Hagen45:10+8:2613:43
7Maria BogrenIF Hagen45:33+8:4913:50
8Judith HoferOLG Thun46:23+9:3914:05
9Anneli KarlssonFK Finn47:48+11:0414:31
10Annelie JohanssonOK Skärmen49:08+12:2414:56
11Kristina JohanssonBredaryds SOK50:07+13:2315:13
12Susann BerntssonOK Reftele1:23:10+46:2625:16
13Annette WigertzLånghundra IF1:31:12+54:2827:43
Karin OlofssonLinköpings OKej start
Sari HåkanssonOK Gränsenej start
Eva PetterssonKarlskrona SOKej start

H50

3 630 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
2Per JanssonOK Djerf30:36+30:368:25
3Mats NylundBredaryds SOK32:39+32:398:59
4Joachim FribergIF Hagen32:45+32:459:01
5Thomas JohannessonRonneby OK32:58+32:589:04
6Sven LundgrenVäxjö OK34:11+34:119:25
7Magnus AbrahamssonHalmstad OK34:19+34:199:27
8Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering34:24+34:249:28
9Ove LernåKalmar OK34:43+34:439:33
10Henrik PetterssonOK Roxen35:15+35:159:42
11Stefan AronengHestra IF37:51+37:5110:25
12Mats SöderbergKalmar OK38:54+38:5410:42
13Magnus PorleVäxjö OK40:29+40:2911:09
14Stefan JohanssonBredaryds SOK41:44+41:4411:29
15Thomas PerssonOK Gränsen41:45+41:4511:30
16Håkan KarlssonFK Finn41:56+41:5611:33
17Jimmy NicklassonKexholms SK43:13+43:1311:54
18Per JohanssonOK Reftele44:10+44:1012:10
19Jonas AnderssonOK Norrvirdarna46:36+46:3612:50
20Bo HultgrenOK Njudung48:10+48:1013:16
21Peter SahlinNässjö OK50:28+50:2813:54
22Magnus JohanssonLånghundra IF51:09+51:0914:05
23Hans NilssonKungälvs OK53:19+53:1914:41
24Tomas KarlssonKexholms SK53:28+53:2814:43
25Lars HagelbergEksjö SOK53:48+53:4814:49
26Anders SjöbergOK Reftele1:00:32+1:00:3216:40
27Jonny JohanssonOK Njudung1:00:48+1:00:4816:44
28Bengt AnderssonAlvesta SOK1:02:35+1:02:3517:14
29Anders L OlssonGävle OK1:39:35+1:39:3527:26
Thomas CallebergSnättringe SKfullföljt

D55

3 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maritha HenrikssonJönköpings OK39:1312:39
2Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF41:02+1:4913:14
3Monica HenrikssonEksjö SOK43:03+3:5013:53
4Pia LundbergOK Bävern45:55+6:4214:48
5Camilla RosénAnnebergs GIF47:36+8:2315:21
6Kerstin TjernlundOK Vilse 8752:06+12:5316:48
7Maria StrömOK Stigen1:02:10+22:5720:03
8Anne TuressonBredaryds SOK1:06:07+26:5421:19
9Eva TollsternVäxjö AIS1:12:49+33:3623:29
Helena JohanssonOK Gisleej godkänd
Lena ArnoldssonMullsjö SOKej start

H55

3 580 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK29:168:10
2Elis BengtssonOK Norrvirdarna36:01+6:4510:03
3Rikard ImarkTullinge SK36:40+7:2410:14
4Lars HolmbergIF Hagen36:51+7:3510:17
5John KarlssonOK Norrvirdarna36:58+7:4210:19
6Bengt AnderssonTenhults SOK38:42+9:2610:48
7Göran StuhlhoferOK Landehof43:31+14:1512:09
8Stefan SvenssonBredaryds SOK46:06+16:5012:52
9Ronny NordgrenSundbybergs IK46:23+17:0712:57
10Bo BörjessonStorviks IF46:29+17:1312:59
11Sven WigertzLånghundra IF47:12+17:5613:11
12Pär ClaessonSävedalens AIK50:00+20:4413:57
13Lars ThorstenssonOK Stigen54:27+25:1115:12
14Håkan HåkanssonOK Gränsen1:14:10+44:5420:43
Per BacklundOK Södertörnej start
Conny SimonssonGränna-Bygdens OKej start
Jörgen HectorSnättringe SKej start

D60

2 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My RönnolsTäby OK46:3816:53
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK47:51+1:1317:20
3Maria AnderssonBredaryds SOK50:25+3:4718:16
4Mona PalmLessebo OK1:00:23+13:4521:52
5Vivianne LindstamSol Tranås1:01:00+14:2222:06
6Inger EnglundIFK Sävsjö1:02:46+16:0822:44
7Katarina SjöholmMullsjö SOK1:05:02+18:2423:33
8Monica MartinssonOK Tranan1:15:18+28:4027:16
Anna-Karin ArgusSol Tranåsej godkänd
Eva-Lena FalkVärend GN OLutgått
Anne JohanssonOK Trananej start
Bente KällVäxjö OKej start
Ann SvärmOK Gisleej start

H60

3 060 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK30:4610:03
2Thomas SjöholmMullsjö SOK33:20+2:3410:53
3Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping33:52+3:0611:04
4Mikael JohanssonOK Gisle34:09+3:2311:09
5Håkan LindbergOK Vilse 8734:42+3:5611:20
6Jan-Ola KarlssonOK Njudung35:15+4:2911:31
7Lennart KalénSOK Viljan35:39+4:5311:39
8Stefan GustafssonOK Hällen38:57+8:1112:43
9Håkan ForsmanRonneby OK40:47+10:0113:19
10Tore TjernlundOK Vilse 8741:24+10:3813:31
11Ingemar PeterssonMarkaryds FK42:03+11:1713:44
12Rune TuressonOK Bävern45:31+14:4514:52
13Karl MollénOK Denseln45:43+14:5714:56
14Stefan ArbinAnnebergs GIF49:23+18:3716:08
Kjell NeroNässjö OKej godkänd

D65

2 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK49:2519:13
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK56:58+7:3322:09 Ladda ner rutt i gpx-format
3Gunvor ArbinAnnebergs GIF1:05:49+16:2425:36
Eva ArvidssonAlvesta SOKej godkänd
Majvie AnnegårdSOK Viljanej start

H65

3 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK32:5010:35
2Göran SvensonSOK Viljan37:07+4:1711:58
3Ulf SvenssonOK Njudung37:42+4:5212:09
4Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering40:39+7:4913:06
4Jan KarlssonOK Virdarna40:39+7:4913:06
6Lars GrehnMullsjö SOK40:52+8:0213:10
6Christer FolkessonEksjö SOK40:52+8:0213:10
8Lennart GustafssonJönköpings OK41:17+8:2713:19
9Leif CarlssonSOK Viljan42:57+10:0713:51
10Lennart HävrénTullinge SK43:00+10:1013:52
11Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro45:00+12:1014:30
12Tommy WesterbergIF Hagen45:30+12:4014:40
13Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna45:39+12:4914:43
14Peter EnglundIFK Sävsjö47:45+14:5515:24
15Kjell MartinssonOK Tranan49:51+17:0116:04
16Sven KäckSol Tranås57:35+24:4518:34
17Sören KarlssonMullsjö SOK1:05:27+32:3721:06
Tommy OlaussonSOK Anebyej start

D70

2 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK32:5913:27
2Margareta LarssonOK Njudung41:29+8:3016:55
3Kristina JohanssonMullsjö SOK45:08+12:0918:25
4May-Sofie OlssonForserums SOK45:23+12:2418:31
5Britt-Mari KarlssonVäxjö OK47:00+14:0119:11
6Berit ByströmOK Virdarna47:55+14:5619:33
7Barbro NilssonAlvesta SOK49:58+16:5920:23
8Kerstin GunnarssonNässjö OK1:03:42+30:4325:59
9Ingrid KullmanOK Alehof1:06:10+33:1127:00
Helen AndertoftMarkaryds FKej godkänd
Eva AlsinIK Ymerej godkänd
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej godkänd
Vega SlottnerJönköpings OKej godkänd

H70

3 080 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö41:1413:23
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK46:08+4:5414:58
3Åke BrodénHalmstad OK47:02+5:4815:16
4Stefan G LarssonOK Njudung47:20+6:0615:22
5Bengt SörensenJönköpings OK47:57+6:4315:34
6Roland SandahlAnnebergs GIF49:40+8:2616:07
7Stellan AhnströmForserums SOK51:44+10:3016:47
8Nils KarlssonVäxjö AIS57:12+15:5818:34
9Roland BomanUlricehamns OK1:00:09+18:5519:31
10Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:01:29+20:1519:57
11Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK1:07:53+26:3922:02
12Lars WürsigJönköpings OK1:08:09+26:5522:07
13Roland NilssonSOK Viljan1:10:01+28:4722:43
14Bo JohanssonOK Stigen1:20:49+39:3526:14
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej godkänd
Nils-Birger JohanssonSol Tranåsej start
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej start
Bo TuressonIFK Sävsjöej start

D75

1 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg1:03:2732:12
2Ulla NilssonSOK Viljan1:06:00+2:3333:30
Siv EkelöfVärend GN OLej godkänd

H75

2 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK33:3413:25
2Sven Erik SjöholmMullsjö SOK37:33+3:5915:01
3Erling EkelöfVärend GN OL42:18+8:4416:55
4Rune GunnarssonNässjö OK42:21+8:4716:56
5Arne SvenssonOK Njudung46:04+12:3018:25
6Krister SandbladVäxjö OK52:23+18:4920:57
7Stig KarlssonLessebo OK52:30+18:5621:00
8Alf OlssonForserums SOK52:43+19:0921:05
9Kenneth ArvidssonAlvesta SOK55:04+21:3022:01
10Kurt BergstrandLessebo OK57:44+24:1023:05
11Göran ThourVärend GN OL1:05:39+32:0526:15
12Hans FalkVärend GN OL1:19:44+46:1031:53
Ingemar ErlandssonVäxjö OKej godkänd

D80

2 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila MalmqvistVäxjö OK1:27:2740:29

H80

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune AhlanderJönköpings OK45:3918:15
2Werner TörnblomVäxjö OK49:03+3:2419:37
3Ernie BroströmHalmstad OK52:06+6:2720:50
4Per LarssonJönköpings OK53:16+7:3721:18
5Johan JanssonVäxjö OK54:29+8:5021:47
6Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad57:03+11:2422:49
7Gillis AlmVäxjö OK59:37+13:5823:50
8Bernt PeterssonAlvesta SOK1:12:47+27:0829:06
Stig JohanssonHalmstad OKej godkänd

H85

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-erik MalmqvistVäxjö OK1:12:0728:43

Inskolning

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Stella BeijerJönköpings OKfullföljt
Isac GunnarssonBredaryds SOKfullföljt
Eldrin IsebornFrämmestads IKfullföljt
Elias LönngrenVaggeryds SOKfullföljt
Isak LönngrenVaggeryds SOKfullföljt

U1

1 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred MartinssonJönköpings OK18:309:44
2Hanna PalmérJönköpings OK19:11+0:4110:05
3Arvid TreptowAnderstorps OK19:53+1:2310:27
4Elof TreptowAnderstorps OK19:55+1:2510:28
5Leon SjöholmOK Norrvirdarna20:10+1:4010:36
6Kevin RoosJönköpings OK21:01+2:3111:03
7Axel RoosJönköpings OK21:02+2:3211:04
8Agnes ErikssonKexholms SK22:27+3:5711:48
9Sofia JuelTenhults SOK22:47+4:1711:59
10Hubert CarlssonFK Finn23:32+5:0212:23
11Ella AnderssonAnderstorps OK24:18+5:4812:47
12Stella SjöholmOK Norrvirdarna26:04+7:3413:43
13Anton FaxénVäxjö OK27:37+9:0714:32
14Oliver MarkusOK Norrvirdarna27:39+9:0914:33
15Alma FaxénVäxjö OK27:45+9:1514:36
16Elise JohanssonNässjö OK31:25+12:5516:32
17Mollie BerglundJönköpings OK32:42+14:1217:12
18Agnes OlsonJönköpings OK37:35+19:0519:46
19Alva KullmanOK Alehof40:05+21:3521:05

U2

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar JuelTenhults SOK21:378:55
2Lova BeijerJönköpings OK22:04+0:279:07
3Carl PalmVaggeryds SOK24:08+2:319:58
4Imbre IsebornFrämmestads IK27:05+5:2811:11
5Jack AnderssonVaggeryds SOK28:24+6:4711:44
6Agnes LundgrenJönköpings OK32:08+10:3113:16
7Stina SummersonOK Norrvirdarna33:27+11:5013:49
8Folke HammöBredaryds SOK34:03+12:2614:04
9Astrid TreptowAnderstorps OK49:12+27:3520:19

Öppen motion 1

2 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjöholmOK Norrvirdarna22:428:37
2Erik MarkusOK Norrvirdarna23:13+0:318:49
3Frans SummersonOK Norrvirdarna27:26+4:4410:25
4Jenny LiljegrenOK Norrvirdarna28:27+5:4510:49
5Danica TasevaIFK Göteborg Orientering35:43+13:0113:34
6Ella JohanssonJönköpings OK38:00+15:1814:26
7Tove JakobssonEksjö SOK46:43+24:0117:45
8Jesper RandåkerSjövalla FK47:16+24:3417:58
9David WeimerKlubblös48:30+25:4818:26

Öppen motion 3

3 060 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran RundgrenLessebo OK35:2111:33
2Karolina NygrenGrycksbo IF OK38:04+2:4312:26
3Kati NemethStigmännen Karlshamns OK40:23+5:0213:11
4Annika JohanssonOK Stigen43:27+8:0614:11
5Maria PetterssonOK Njudung44:18+8:5714:28
6Åsa EllbringFK Finn44:39+9:1814:35
7Lena LindströmBredaryds SOK52:03+16:4217:00
8Kimberlie LeAnderstorps OK55:12+19:5118:02
9Colin AxelssonJönköpings OK1:12:31+37:1023:41
10Jonny AxelssonJönköpings OK1:12:34+37:1323:42
11Ida BjörkVaggeryds SOK1:20:58+45:3726:27
12Margareta WikströmVäxjö AIS1:21:34+46:1326:39
13Calle Randåker BokedalSjövalla FK1:27:59+52:3828:45
14Ulf JonssonSjövalla FK1:28:00+52:3928:45
Rosita KarlssonVäxjö AISej godkänd
Ann-Christin KarlssonOK Norrvirdarnautgått

Öppen motion 5

3 540 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus SjöholmOK Norrvirdarna37:3410:36
2John-Patrik TreptowAnderstorps OK38:08+0:3410:46
3Karin ÖhlinSOK Aneby40:27+2:5311:25
4Glenn HenningssonOK Stigen44:07+6:3312:27
5Stefan UnossonKalmar OK44:51+7:1712:40
6Jonas NilssonBredaryds SOK46:59+9:2513:16
7Linus AnderssonKlubblös47:02+9:2813:17
8Helena AnderssonSOK Aneby51:06+13:3214:26
9Ella PerssonEksjö SOK51:51+14:1714:38
10Charlotte StenhagNässjö OK52:45+15:1114:54
11karin TideliusKlubblös54:28+16:5415:23
12Åsa ElmerssonIFK Sävsjö59:36+22:0216:50
13Patrik MarkusOK Norrvirdarna1:00:03+22:2916:57
14Cecilia OlssonKlubblös1:01:35+24:0117:23
15Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:02:31+24:5717:39
16Veronica SahlinNässjö OK1:03:51+26:1718:02
17Jens FastBoxholm-Mjölby OL1:04:05+26:3118:06
18Mikaela JohnssonFK Finn1:04:10+26:3618:07
19Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK1:04:24+26:5018:11
20Petra SvenssonKlubblös1:05:15+27:4118:25
21Åsa PerssonEksjö SOK1:08:04+30:3019:13
22Jenny AnderssonAnderstorps OK1:08:09+30:3519:15
23Charlotta TreptowAnderstorps OK1:08:12+30:3819:15
24Mårten NilssonOK Bävern1:08:57+31:2319:28
25Elisabet JohanssonJönköpings OK1:08:58+31:2419:28
26Jenny JakobssonEksjö SOK1:11:13+33:3920:07
27Jesper SandbergKlubblös1:12:02+34:2820:20
28Patrik ReiverBodafors OK1:12:20+34:4620:25
29Anette OlssonEksjö SOK1:14:34+37:0021:03
30Linda RandåkerSjövalla FK1:21:59+44:2523:09
31Anna GöranssonIFK Sävsjö1:24:27+46:5323:51
32Anton LevinssonGränna-Bygdens OK1:45:45+1:08:1129:52
Mattias JonssonKlubblösej godkänd
Åsa Flink-SvenssonNässjö OKej godkänd
Sofia BeijerJönköpings OKej godkänd
Annika GranqvistVärend GN OLutgått

Öppen motion 7

3 220 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordströmTäby OK33:5010:30
2Lovisa NordSol Tranås36:40+2:5011:23
3Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF37:33+3:4311:39
4Marie NordSol Tranås38:28+4:3811:56
5Ulf HamreforsVästerås SOK40:23+6:3312:32
6Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK41:43+7:5312:57
7Vendela LönkvistOK Vivill42:45+8:5513:16
8Åsa Tiare CarlssonNässjö OK43:18+9:2813:26
9Alma GustafssonSOK Aneby43:19+9:2913:27
10Sara RosengrenOK Gränsen43:42+9:5213:34
11Magnus JohanssonOK Njudung44:01+10:1113:40
12Ingela AnderssonLunds OK47:27+13:3714:44
13Emma FaxénVäxjö OK48:28+14:3815:03
14Gunnar AnderssonIK Vista48:58+15:0815:12
15Pia ÖstangårdGamleby OK49:05+15:1515:14
16Stefan ErikssonOK Älgen49:28+15:3815:21
17Henrik StjernmanIK Hakarpspojkarna49:33+15:4315:23
18Mikael ÖrnOK Bävern49:48+15:5815:27
19Ulrika WahlströmTenhults SOK49:56+16:0615:30
20Björn PalmLessebo OK50:33+16:4315:41
21Marie HögstrandMarkbygdens OK51:18+17:2815:55
22Victoria AsketunOK Roxen51:46+17:5616:04
23Dennis GustafssonOK Njudung51:47+17:5716:04
24Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL52:04+18:1416:10
25Gunilla AxelssonSävedalens AIK52:09+18:1916:11
26Stefan LindströmBredaryds SOK52:25+18:3516:16
27Mats HolmVäxjö OK53:08+19:1816:30
28Marina JohanssonOK Njudung53:39+19:4916:39
29Madelen KarlssonOK Norrvirdarna53:43+19:5316:40
30Ellinor ErikssonOK Tisaren53:54+20:0416:44
31Bengt BergmanLunds OK54:22+20:3216:53
32Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK54:28+20:3816:54
33Liselott SigbyIK Vista54:30+20:4016:55
34Roland BernhardssonIFK Stockaryd55:48+21:5817:19
35Stina AlbinssonBredaryds SOK56:05+22:1517:25
36Olivia LönkvistOK Vivill56:13+22:2317:27
37Åsa SpikLeksands OK57:32+23:4217:52
38Peter ClaessonForserums SOK57:40+23:5017:54
39Arne AnderssonOK Torfinn59:40+25:5018:31
40Åke PerssonOK Bävern59:55+26:0518:36
40Jessica ElmerssonOK Bävern59:55+26:0518:36
42Per-Olof NilssonJönköpings OK1:00:30+26:4018:47
43Rose-Marie HjalmarssonOK Njudung1:02:30+28:4019:24
44Gerd LindholmSol Tranås1:05:10+31:2020:14
45Nils-Åke EmanuelssonBredaryds SOK1:06:30+32:4020:39
46Hagbert PerssonVäxjö OK1:07:24+33:3420:55
47Christian JonssonFK Finn1:08:56+35:0621:24
48Ann-Mari PerssonVäxjö OK1:09:37+35:4721:37
49Niklas BlixtJärbo OK1:10:16+36:2621:49
50Karin EmanuelssonBredaryds SOK1:11:26+37:3622:11
51Sofia SkördeBredaryds SOK1:11:44+37:5422:16
52Olle RingRonneby OK1:12:27+38:3722:30
53Tomas RahmOK Norrvirdarna1:13:47+39:5722:54
53Berit RuneforsVäxjö OK1:13:47+39:5722:54
55Rohnny AnderssonForserums SOK1:15:10+41:2023:20
56Rolf HallbergFK Finn1:19:33+45:4324:42
57Jan-Ove HedstigVäxjö OK1:20:04+46:1424:51
58Torgny JonssonVäxjö AIS1:21:22+47:3225:16
59Roland JanssonVäxjö OK1:22:51+49:0125:43
60Sune JohanssonIFK Stockaryd1:44:07+1:10:1732:20
61Lars SönsterödSOK 681:47:16+1:13:2633:18
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Kjell LindholmSol Tranåsej godkänd
Hans TrofastTenhults SOKej godkänd
Caroline PerssonFK Finnej godkänd

Öppen motion 8

4 610 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pavlo UshkvarokOK Denseln35:497:46
2Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna36:22+0:337:53
3Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF38:21+2:328:19
4Axel ElmbladBredaryds SOK42:23+6:349:11
5Olha PanchenkoIFK Mora OK43:07+7:189:21
6Lucian SemeniucFK Finn45:12+9:239:48
7Anton GunnarssonBredaryds SOK46:30+10:4110:05
8Tomas SjökvistOK Österåker47:06+11:1710:13
9Hugo JohanssonOK Reftele48:13+12:2410:27
10Mattias GunnarssonBredaryds SOK48:17+12:2810:28
11Linus IsebornFrämmestads IK48:51+13:0210:35
12Agnes DjurstedtEksjö SOK49:37+13:4810:45
13Magnus ErikssonKexholms SK50:33+14:4410:57
14Ulf KarlssonStorviks IF51:15+15:2611:07
15Måns FaxénVäxjö OK51:52+16:0311:15
16Marcus GustafssonIF Hallby SOK52:31+16:4211:23
17Anders LöfgrenJärfälla OK53:59+18:1011:42
18Magnus JosefssonSävedalens AIK54:20+18:3111:47
19Annika JohanssonOK Tranan54:21+18:3211:47
20Ulf HylanderNyköpings OK55:44+19:5512:05
21Josephine RegnellVäxjö OK55:56+20:0712:07
22Martin JohanssonOK Orion56:03+20:1412:09
23Anders EdvardssonEksjö SOK56:13+20:2412:11
24Göran NordSol Tranås56:14+20:2512:11
25Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna56:29+20:4012:15
26Dennis TollOK Njudung56:38+20:4912:17
27Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL56:41+20:5212:17
28Mats JohanssonSol Tranås57:11+21:2212:24
29Björn HannrupIF Thor57:15+21:2612:25
30Gustaf EricsonJärla Orientering57:21+21:3212:26
31Susanna DjurstedtEksjö SOK57:33+21:4412:29
32Per GuståsLinköpings OK57:36+21:4712:29
33Martin GummessonFK Finn57:51+22:0212:32
34Jan FranssonJönköpings OK57:55+22:0612:33
35Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL58:22+22:3312:39
36Kent OlssonOK Orion58:39+22:5012:43
37Jan AsketunOK Roxen1:00:04+24:1513:01
38Beatrice NilssonOK Bävern1:00:06+24:1713:02
39Anders GranqvistVärend GN OL1:00:46+24:5713:10
40Björn SvenssonOK Djerf1:01:01+25:1213:14
41Peter BlomqvistKlubblös1:03:06+27:1713:41
42Anders HolmbergOK Vivill1:03:26+27:3713:45
43Elsa AnderssonBredaryds SOK1:03:27+27:3813:45
44Erik KindlundhFK Finn1:03:45+27:5613:49
45Kerstin SjökvistOK Österåker1:04:10+28:2113:55
46Robin ÖhrnOK Bävern1:05:54+30:0514:17
47Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK1:06:41+30:5214:27
48Jan KarlssonVäxjö OK1:07:41+31:5214:40
49Carina SandbergSäterbygdens OK1:10:50+35:0115:21
50Ingemar MånssonRonneby OK1:15:21+39:3216:20
51Johan BlomgrenSOK Aneby1:15:39+39:5016:24
52Johan HåkanssonGöteborgs SK1:15:50+40:0116:26
53Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK1:18:06+42:1716:56
54Christina SternerTockarps IK1:33:16+57:2720:13
55Karin FreylandSOK Aneby1:34:11+58:2220:25
56Anders MalmerUmeå OK1:39:02+1:03:1321:28
Per SandlundOK Njudungej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser