Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, final, publiktävling medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel, final, publiktävling medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Skillingaryds FK / Vaggeryds SOK
Datum: lördag 15 september 2018

D21

3 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad36:3711:11
2Agnes AdolfssonEksjö SOK37:32+0:5511:28
3Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK39:00+2:2311:55

H21

4 430 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MartinssonLinköpings OK28:166:22
2Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering28:52+0:366:30
3Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro29:11+0:556:35
4Staffan ErikssonStora Tuna OK31:08+2:527:01
5Thomas AspIFK Göteborg Orientering32:59+4:437:26
6Fredrik RosénJönköpings OK33:02+4:467:27
7Boris NavratilJönköpings OK33:04+4:487:27
8Tomas HallménOK Tisaren33:13+4:577:29
9Andreas BerganderEksjö SOK33:29+5:137:33
10Fredrik SvenssonJönköpings OK34:10+5:547:42
11Fredrik JohanssonBredaryds SOK34:20+6:047:45
12Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro34:39+6:237:49
13Michal BestaJönköpings OK36:21+8:058:12
14Mattias MårtsStora Tuna OK37:44+9:288:31
15Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby38:05+9:498:35
16August KollbergEksjö SOK39:26+11:108:54
17Johan EklundVäxjö OK40:54+12:389:13
18Francesco MagenesVäxjö OK41:25+13:099:20
19Rasmus SvenssonVärend GN OL43:11+14:559:44
20Daniel HåkanssonOK Gränsen44:24+16:0810:01
21Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK45:02+16:4610:09
22David GunnarssonIK Hakarpspojkarna48:55+20:3911:02
23Martin HammarlundMotala AIF OL49:38+21:2211:12
24Martin BeijerJönköpings OK49:55+21:3911:16
25Christian LindhSundbybergs IK1:05:24+37:0814:45
Tommy SöderbergOK Hällenej start

D18

3 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina BraunVäxjö OK57:2217:45

H18

3 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav ÖstenssonOK Tranan1:02:1519:02

D16

3 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes DjurstedtEksjö SOK27:568:10
2Eleonora AlinderSjövalla FK28:06+0:108:12
3Elsa SonessonFalköpings AIK OK28:42+0:468:23
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna30:33+2:378:55
5Emma ErikssonEksjö SOK30:37+2:418:57
6Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF31:59+4:039:21
7Elina ReinholdssonOK Alehof33:29+5:339:47
8Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna33:44+5:489:51
9Eira HertinIK Hakarpspojkarna34:49+6:5310:10
10Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:45:18+1:17:2230:47
Maya LjubezIK Hakarpspojkarnaej start

H16

3 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna24:177:06
2Albin WeidenSkåneslättens OL25:52+1:357:33
3Hugo LarssonKarlskrona SOK26:03+1:467:37
4Melker LundinOK Hällen26:47+2:307:49
5Hugo MandingerTrollhättans SOK27:36+3:198:04
6Hugo EricssonVäxjö OK28:38+4:218:22
7Karl LundinOK Hällen29:35+5:188:39
8Tobias JohanssonOK Löftan30:15+5:588:50
9Hugo UnossonKalmar OK37:07+12:5010:51
10Rasmus JohanssonOK Stigen46:50+22:3313:41
11Albin GenbergUlricehamns OK50:05+25:4814:38
12Curt NorgrenGällstadbygdens SOK51:28+27:1115:02
Philip MartinssonFK Finnej godkänd
Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej start
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Adam SkoglundUlricehamns OKej start
Oscar HultgrenOK Njudungej start
Oscar OlinIK Hakarpspojkarnaej start
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej start

H16 Kort

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak HenningssonOK Gisle55:1422:21

D14

2 470 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÖstenssonOK Tranan26:3410:45
2Lisa SwartzOK Orion27:04+0:3010:57
3Stella RangertIK Hakarpspojkarna28:46+2:1211:38
4Tova RangertIK Hakarpspojkarna29:11+2:3711:48
5Emelie SvärdIF Thor31:07+4:3312:35
6Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering32:22+5:4813:06
6Matilda AspIFK Göteborg Orientering32:22+5:4813:06
8Alice HallOK Bävern32:55+6:2113:19
9Smilla LennartssonNässjö OK33:07+6:3313:24
10Wilma KroksmyrVäxjö OK34:14+7:4013:51
11Emilia ElverlindOK Tranan38:51+12:1715:43
12Tuva JohanssonNässjö OK44:41+18:0718:05
Sandra LingIK Hakarpspojkarnaej start
Lovisa KroksmyrVäxjö OKej start
Emma OlinIK Hakarpspojkarnaej start
Anna GenbergUlricehamns OKej start

H14

2 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna19:237:45
2Isak SkoglundUlricehamns OK25:43+6:2010:17
3Simon WesthMullsjö SOK27:17+7:5410:54
4Viggo WulffOK Gränsen28:29+9:0611:23
5Wilhelm KarmetunOK Njudung30:56+11:3312:22
6Isak JohanssonOK Gisle32:35+13:1213:02
7Matti JohanssonOK Njudung35:08+15:4514:03
8Hugo MartinssonFK Finn35:40+16:1714:16
9Ebbe HolmqvistSjövalla FK35:43+16:2014:17
10Olle PetersénOK Njudung38:19+18:5615:19
11Hampus KarlssonOK Hammaren40:01+20:3816:00
12Anton JosefssonOK Gisle49:27+30:0419:46
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Albin SamuelssonOK Vivillutgått
Lukas ErdalenIFK Göteborg Orienteringej start

H14 Kort

1 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik MartinssonNässjö OK20:1710:11
2Simon PerssonOK Gränsen21:30+1:1310:48
3Elias DahlqvistOK Gränsen38:04+17:4719:07
4Aron MolanderOK Gränsen43:56+23:3922:04

D12

1 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna13:446:54
2Filippa BraunVäxjö OK15:10+1:267:37
3Irma WesthMullsjö SOK15:16+1:327:40
4Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna15:46+2:027:55
5Emelina HolmqvistSjövalla FK17:44+4:008:54
6Evanna JohanssonOK Njudung18:36+4:529:20
7Tilde LennartssonNässjö OK18:46+5:029:25
8Tilda SundkvistOK Gränsen19:06+5:229:35
9Agnes ErlandssonVimmerby OK22:29+8:4511:17
10Linnéa EdvardssonEksjö SOK25:46+12:0212:56
11Ebba AnderssonAlvesta SOK28:00+14:1614:04
Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

H12

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan12:446:22
2Valter RoothVäxjö OK13:19+0:356:39
3Emil LingIK Hakarpspojkarna13:33+0:496:46
4Isac ElingforsVäxjö OK15:23+2:397:41 Ladda ner rutt i gpx-format
5Elias SamuelssonOK Vivill16:17+3:338:08
6Elliott RehnGränna-Bygdens OK16:18+3:348:09
7Måns SandahlIK Hakarpspojkarna16:26+3:428:13
8Hannes TigerSOK Aneby58:15+45:3129:07
Walter BlomqvistJönköpings OKej godkänd
Gustav AspIFK Göteborg Orienteringej start

D10

1 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HallOK Bävern12:537:02
2Hilma TrofastJönköpings OK15:02+2:098:12
3Klara JohanssonSOK Aneby15:54+3:018:41
4Siri RehnGränna-Bygdens OK22:21+9:2812:12
5Isabella StenbergSOK Aneby22:47+9:5412:26
6Alma TrofastJönköpings OK26:22+13:2914:24

H10

1 840 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HertinIK Hakarpspojkarna12:316:48
2Alvin LundgrenVäxjö OK13:28+0:577:19
3Gustaf KarlssonOK Njudung15:12+2:418:15
4Daniel KarlssonOK Njudung16:08+3:378:46
5Tage MöllerströmJönköpings OK16:09+3:388:46
6Felix SvenssonJönköpings OK16:14+3:438:49
7Pelle JakobssonEksjö SOK16:39+4:089:02
8Alexander JohanssonSOK Aneby18:53+6:2210:15
9Anton KroksmyrVäxjö OK21:13+8:4211:31

D35

3 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marika HallOK Bävern1:12:5022:32

H35

3 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael HallOK Bävern37:419:42

D40

3 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK35:4710:44
2Jenny JohanssonOK Gisle37:24+1:3711:13
3Annika WesthMullsjö SOK38:26+2:3911:32
4Maria BraunVäxjö OK40:45+4:5812:14
5Anna LennartssonNässjö OK44:02+8:1513:13
6Malin AnderssonUlricehamns OK46:50+11:0314:03
7Linda LarssonKarlskrona SOK47:40+11:5314:18
8Cecilia KarmetunOK Njudung55:28+19:4116:39

H40

3 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LenanderVäxjö OK31:188:04
2Stefan ErikssonSurahammars SOK33:26+2:088:37
3Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF34:34+3:168:54
4Mikael TrofastJönköpings OK36:52+5:349:30
5Anders BlomqvistJönköpings OK47:14+15:5612:10
6Mattias RehnGränna-Bygdens OK49:49+18:3112:50
7Christian EricssonEksjö Garnisons IF50:21+19:0312:58
8Daniel JohanssonNässjö OK50:29+19:1113:00
9Tobias MöllerströmJönköpings OK1:05:31+34:1316:53
Peter FredricsonIFK Mora OKej start

D45

2 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla EngelOK Ravinen33:4911:39
2Annika EricssonVäxjö OK35:21+1:3212:11
3Veronica AdolfssonAnderstorps OK38:42+4:5313:20
4Lena LindmanFinspångs SOK40:56+7:0714:06
5Sofia ÖstenssonOK Tranan41:06+7:1714:10
6Maria SundbergOK Njudung42:07+8:1814:31
7Camilla HolmqvistOK Stigen42:24+8:3514:37 Ladda ner rutt i gpx-format
8Maria FolkestadAnderstorps OK43:57+10:0815:09
9Kristina AreskougAnderstorps OK47:32+13:4316:23
10Kerstin JensenSkåneslättens OL49:59+16:1017:14
11Catrin MolanderOK Gränsen1:12:56+39:0725:08
Ulrica RudbergOK Bävernej start

H45

3 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarssonIFK Göteborg Orientering27:487:14
2Jonas AxelssonLerums SOK33:56+6:088:50
3Ulf KarlssonStorviks IF34:31+6:438:59
4Magnus HjorthDomnarvets GOIF34:37+6:499:00
5Mattias GunnarssonBredaryds SOK34:44+6:569:02
6Peter BraunVäxjö OK36:25+8:379:29
7Joakim KarmetunOK Njudung36:57+9:099:37
8Ulf JohanssonOK Gisle37:56+10:089:52
9Björn KarlssonKexholms SK40:25+12:3710:31
10Magnus EricssonVäxjö OK42:32+14:4411:04
11Per ErlandssonVimmerby OK43:58+16:1011:26
12Pär SvenssonVärend GN OL44:16+16:2811:31
13Magnus ClassonOK Stigen47:02+19:1412:14
14Anders HolmbergOK Vivill49:26+21:3812:52
15Anders GenbergUlricehamns OK51:28+23:4013:24
16Christophe HerlyOK Södertörn51:41+23:5313:27
17Mikael GuttkeNyköpings OK53:37+25:4913:57
18Magnus TrofastBredaryds SOK59:46+31:5815:33
19Mats JohanssonOK Hällen1:27:49+1:00:0122:52
Rickard JakobssonEksjö SOKej start

D50

2 760 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta BerlinTrollhättans SOK30:5911:13
2Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK31:48+0:4911:31
3Anna Nero NordmarkNässjö OK33:03+2:0411:58
4Ina SkalbergBredaryds SOK34:33+3:3412:31
5Anna SundbergOK Södertörn34:35+3:3612:31
6Caroline HagströmFalköpings AIK OK35:54+4:5513:00
7Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL36:30+5:3113:13
8Ing-Marie AronengBredareds IF40:57+9:5814:50
9Malin LammFrölunda OL43:08+12:0915:37
10Maria KvarnlöfOK Roslagen47:15+16:1617:07
11Susann BerntssonOK Reftele54:10+23:1119:37
12Åsa LindhSundbybergs IK55:36+24:3720:08
13Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK56:42+25:4320:32
Åsa AlsiöIF Hagenej godkänd
Ann GranqvistOK Ravinenej start

H50

3 260 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan AronengHestra IF30:419:24
2Henrik PetterssonOK Roxen30:44+0:039:25
3Anders MolinBoxholm-Mjölby OL31:06+0:259:32
4Jonas HagströmFalköpings AIK OK31:08+0:279:33
5Joachim FribergIF Hagen31:13+0:329:34
6Olle LindmanFinspångs SOK31:52+1:119:46
7Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg32:02+1:219:49
8Thomas CallebergSnättringe SK32:34+1:539:59
9Magnus SvenssonNässjö OK32:51+2:1010:04
10Niclas AnderssonMarkbygdens OK32:56+2:1510:06
11Thomas PerssonOK Gränsen33:47+3:0610:21
12Richard BlomFrölunda OL34:19+3:3810:31
13Jonas AnderssonOK Norrvirdarna34:32+3:5110:35
14Anders LammFrölunda OL35:05+4:2410:45
15Stefan JohanssonBredaryds SOK36:51+6:1011:18
16Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb37:14+6:3311:25
17Magnus PorleVäxjö OK37:40+6:5911:33
18Jimmy NicklassonKexholms SK40:22+9:4112:22
19Martin MandingerTrollhättans SOK43:21+12:4013:17
20Jonas PetterssonOK Tisaren43:48+13:0713:26
21Stefan SpetzUlricehamns OK47:42+17:0114:37
22Henrik ErdalenIFK Göteborg Orientering48:21+17:4014:49
23Bengt AnderssonAlvesta SOK52:35+21:5416:07
24Peter ÖstenssonOK Tranan54:30+23:4916:43
25Anders SjöbergOK Reftele57:16+26:3517:33
Jonny JohanssonOK Njudungej godkänd
Tomas KarlssonKexholms SKej start

D55

2 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla RosénAnnebergs GIF42:0715:08
2Lena RunessonOK Vivill42:52+0:4515:25
3Åsa SundbergOK Södertörn43:15+1:0815:33
4Kerstin TjernlundOK Vilse 8744:44+2:3716:05
5Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF45:23+3:1616:19
6Anita BodinGällstadbygdens SOK45:40+3:3316:25
7Lisa AnderssonUlricehamns OK49:52+7:4517:56
8Eva EklundVäxjö OK54:54+12:4719:44
Eva TollsternVäxjö AISej start

H55

3 330 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK25:317:39
2Bengt AnderssonTenhults SOK29:38+4:078:53
3Ove LernåKalmar OK30:17+4:469:05
4Lars HolmbergIF Hagen30:49+5:189:15
5Peter CederbergVänersborgs SK30:57+5:269:17
6Per BjurströmOK Tisaren31:17+5:469:23 Ladda ner rutt i gpx-format
7Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK32:05+6:349:38
8Håkan RolfssonSkarpnäcks OL32:41+7:109:48
9Peter NordströmTäby OK33:45+8:1410:08
10Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK34:10+8:3910:15
11Stefan SvenssonBredaryds SOK35:38+10:0710:42
12Stefan OlofssonOK Gisle36:48+11:1711:03
13Peter ValterssonAnderstorps OK37:30+11:5911:15
14Lars ThorstenssonOK Stigen40:04+14:3312:01
15Jan LindhSundbybergs IK45:09+19:3813:33
16Johan FalkUlricehamns OK55:30+29:5916:40
17Claes RennerOK Södertörn1:10:44+45:1321:14
Göran StuhlhoferOK Landehofutgått
Per GrywenzOK Linnéej start
Conny SimonssonGränna-Bygdens OKej start

D60

2 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vivianne LindstamSol Tranås42:4816:20
2Maria AnderssonBredaryds SOK42:51+0:0316:21
3Katarina SjöholmMullsjö SOK44:39+1:5117:02
4Anne JohanssonOK Tranan45:22+2:3417:18
5Berit RuneforsVäxjö OK59:24+16:3622:40

H60

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF31:5010:58
2Tapani MattusIFK Lidingö SOK34:41+2:5111:57
3Sten SegerslättSkåneslättens OL35:17+3:2712:10
4Tore TjernlundOK Vilse 8735:54+4:0412:22
5Tommy RoosFalköpings AIK OK39:23+7:3313:34
6Glenn HenningssonOK Stigen41:10+9:2014:11
7Thomas SjöholmMullsjö SOK41:34+9:4414:20
8Ulf PetersonKungälvs OK43:50+12:0015:06
9Lars RunessonOK Vivill46:32+14:4216:02
10Lars EklundVäxjö OK50:09+18:1917:17
Kjell NeroNässjö OKej start
Stefan GustafssonOK Hällenej start

D65

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evamarie LundahlIF Hagen56:5221:42
2Margareta HallménAttunda OK1:11:44+14:5227:22
Catherine DawsonGafanhoriej godkänd
Eva ArvidssonAlvesta SOKej start

H65

2 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars GrehnMullsjö SOK35:1112:44
2Anders JohanssonSol Tranås35:49+0:3812:58
3Håkan OlssonHjobygdens OK36:38+1:2713:16
4Anders ErikssonIF Hagen38:19+3:0813:52
5Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro39:01+3:5014:08
6Anders HallménAttunda OK40:02+4:5114:30
7Robert SvartholmGammelstads IF42:27+7:1615:22
8Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK42:51+7:4015:31
9Lennart JakobssonTibro OK46:38+11:2716:53

D70

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK36:3515:30
2Kristina JohanssonMullsjö SOK56:01+19:2623:44
3Ros-Mari KarlssonNybro OK1:02:02+25:2726:17
Barbro NilssonAlvesta SOKej start
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej start

H70

2 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto31:4311:24
2Bo TuressonIFK Sävsjö40:34+8:5114:35
3Roland SandahlAnnebergs GIF42:01+10:1815:06
4Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL42:51+11:0815:24
5Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK44:21+12:3815:57
6Stellan AhnströmForserums SOK49:16+17:3317:43
7Roland NilssonSOK Viljan54:53+23:1019:44
8Kenneth LindblomVäxjö OK1:07:36+35:5324:18
Roy DawsonGafanhoriej godkänd
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej start
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej start

D75

1 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK39:4521:29
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK44:04+4:1923:49
3Ulla NilssonSOK Viljan57:43+17:5831:11

H75

2 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars FranssonBottnaryds IF39:4215:09
2Gerth SällströmLessebo OK42:15+2:3316:07
3Urban GullbergOK Linné1:02:01+22:1923:40
4Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:07:11+27:2925:38
Karl-Gerhard RamdeSOK Anebyej godkänd
Agne PerssonTenhults SOKutgått

H80

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BirgerssonForserums SOK1:11:2030:13
Tore JohanssonSOK Anebyej start

Inskolning

1 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Erik StormOK Stigenfullföljt
Lina StormOK Stigenfullföljt
Victor WesterbergIF Hagenfullföljt
Vilma WesterbergIF Hagenfullföljt

U1

1 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SandahlIK Hakarpspojkarna15:318:43
2Bo MöllerströmJönköpings OK16:31+1:009:16
3Ruben PalmVaggeryds SOK21:21+5:5011:59

U2

1 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl PalmVaggeryds SOK17:189:27
2Jack AnderssonVaggeryds SOK18:50+1:3210:17

Öppen motion 1

1 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart FriskGustavsbergs OK26:3614:08
2Marie BerlinNässjö OK33:02+6:2617:34
3Olof WalfridssonSOK Aneby37:52+11:1620:08
Loke SundbergOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 3

2 640 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna24:099:08
2Maria MarkusOK Norrvirdarna30:43+6:3411:38
3Angelica KarlssonJönköpings OK32:34+8:2512:20
4David WesthMullsjö SOK40:23+16:1415:17
5Karin SvartholmGammelstads IF53:02+28:5320:05
6Karin B. AnderssonIF Hagen1:04:32+40:2324:26
7Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK1:21:05+56:5630:42
Adam NeroNässjö OKutgått

Öppen motion 5

3 190 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus LjungqvistKexholms SK31:069:44
2Josefin BengtssonIF Thor32:55+1:4910:19
3Per CarlssonIF Hagen37:13+6:0711:40
4Kasper VemdalMullsjö SOK38:40+7:3412:07
5Malin ClassonOK Stigen38:57+7:5112:12
6Per SundkvistOK Gränsen39:01+7:5512:13
7Ulrika RibbholmOK Njudung43:04+11:5813:30
8Per LennartssonNässjö OK43:31+12:2513:38
9Helena AnderssonSOK Aneby47:16+16:1014:49
10Sofia HjortFalköpings AIK OK50:27+19:2115:48
11Susanne BerganderEksjö SOK50:45+19:3915:54
12Tomas PetersénOK Njudung54:43+23:3717:09
13Per RoothVäxjö OK55:41+24:3517:27
14Karin TideliusKlubblös57:54+26:4818:09
15Filip JanekeIK Hakarpspojkarna57:55+26:4918:09
16Eva NilssonKungälvs OK58:07+27:0118:13
17Jenny JakobssonEksjö SOK58:36+27:3018:22
17Anneli BlomgrenSOK Aneby58:36+27:3018:22
19Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK59:44+28:3818:43
20Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:00:14+29:0818:52
21Katarina VartiaOK Löftan1:02:37+31:3119:37
22Urban MolanderOK Gränsen1:04:31+33:2520:13
23Helen AhlstrandOK Vivill1:07:27+36:2121:08
24Patrik MarkusOK Norrvirdarna1:09:57+38:5121:55
25Åsa ElmerssonIFK Sävsjö1:12:08+41:0222:36
26Anna GöranssonIFK Sävsjö1:16:27+45:2123:57
27Karin HelmiusOK Reftele1:19:07+48:0124:48
28Susanne AxelssonJönköpings OK1:31:20+1:00:1428:37
29Lilly AxelssonJönköpings OK1:31:22+1:00:1628:38
30Lena JohanssonIFK Sävsjö1:44:24+1:13:1832:43
Hans PansellEksjö SOKej godkänd
Arne BerlinTrollhättans SOKej godkänd
Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOKutgått
Ola SamuelssonOK Vivillutgått
Samuel GustafssonJönköpings OKutgått
Maria KroksmyrVäxjö OKej start

Öppen motion 7

3 060 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida NeroGöteborg-Majorna OK33:3910:59
2Håkan SonessonFalköpings AIK OK36:29+2:5011:55
3Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna36:41+3:0211:59
4Ola JernströmAvesta OK36:49+3:1012:01
5Carin RosénGustavsbergs OK37:12+3:3312:09
6Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK37:57+4:1812:24
7Johan LindeblomIK Omega38:20+4:4112:31
8Jan AnderssonGävle OK38:49+5:1012:41
9Marie GrönlundLunds OK39:49+6:1013:00
10Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK40:15+6:3613:09
11Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna40:24+6:4513:12
12Ulf HamreforsVästerås SOK40:44+7:0513:18
13Frida SahlmanLinköpings OK41:22+7:4313:31
14Klaes AxelssonMullsjö SOK41:43+8:0413:37
15Johanna GuståsLinköpings OK42:37+8:5813:55
16Erik LingIK Hakarpspojkarna43:05+9:2614:04
17Karin TorstenssonFalköpings AIK OK43:27+9:4814:11
18Helena KarlssonNässjö OK44:10+10:3114:26
19Arnold HermanssonOK Stigen44:13+10:3414:26
20Karl MollénOK Denseln44:39+11:0014:35
21Clas NorgrenGällstadbygdens SOK44:48+11:0914:38
22Pär NorgrenGällstadbygdens SOK45:29+11:5014:51
23Liselotte JohanssonOK Löftan45:31+11:5214:52
24Henrik JohanssonSOK Aneby45:39+12:0014:55
25Anders HänströmTäby OK46:18+12:3915:07
26Alma GustafssonSOK Aneby46:49+13:1015:17
27Jessica ElmerssonOK Bävern48:09+14:3015:44
28Viktor AlfredssonOK Tyr48:39+15:0015:53
29Marika ElverlindOK Tranan48:42+15:0315:54
30Vera RolfssonSkarpnäcks OL49:42+16:0316:14
31Anne JohanssonKarlskrona SOK49:47+16:0816:16
32Sigrid VemdalMullsjö SOK51:07+17:2816:42
33Anna EkbringKexholms SK51:20+17:4116:46
34Anna-Lena JacobssonDegerfors OK51:23+17:4416:47
35Monica RoosAttunda OK52:52+19:1317:16
36Marita KarlssonStorviks IF52:53+19:1417:16
37Lars EkengrenSöderhamns OK53:13+19:3417:23
38Liselott SvenssonJönköpings OK53:56+20:1717:37
39Kurt JohanssonOK Gisle54:23+20:4417:46
40Arne AnderssonOK Torfinn54:29+20:5017:48
41Niklas ErikssonBodafors OK55:39+22:0018:11
42My RönnolsTäby OK56:53+23:1418:35
43Karolina KarlssonNybro OK57:38+23:5918:50
44Gunnar AnderssonIK Vista58:24+24:4519:05
45Anne TuressonBredaryds SOK1:00:03+26:2419:37
46Gabriella FriskGustavsbergs OK1:01:56+28:1720:14
47Rohnny AnderssonForserums SOK1:05:50+32:1121:30
48Tomas KarlssonKexholms SK1:07:00+33:2121:53
49Annika GustafssonJönköpings OK1:07:21+33:4222:00
50Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:07:33+33:5422:04
51Mattias BrandtKlubblös1:08:18+34:3922:19
52Lennart NybergFjärås AIK1:08:21+34:4222:20
53Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK1:10:04+36:2522:53
54Marie AnebreidMullsjö SOK1:14:45+41:0624:25
55Alf OlssonForserums SOK1:22:04+48:2526:49
56Helen NilssonHärlövs IF1:28:54+55:1529:03
Bosse YbeOK Stigenej godkänd
Anna WirenLinköpings Skidklubbej godkänd
Karin LindellIF Thorej godkänd
Per-Olof SjöströmVästerås SOKej godkänd
May-Sofie OlssonForserums SOKej godkänd
Carin BergmanLunds OKutgått

Öppen motion 8

4 270 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar DanielsAttunda OK30:567:14
2Mattias NilssonÄrla IF31:23+0:277:20
3Per JanssonOK Djerf31:36+0:407:24
3Mårten WaldenfjordJärfälla OK31:36+0:407:24
5Pavlo UshkvarokOK Denseln32:33+1:377:37
6Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna33:13+2:177:46
7Katarina SvahnIFK Mora OK34:05+3:097:58
8Martin SklenarSKOB Bruntal37:02+6:068:40
9Simon HodlerIFK Mora OK37:06+6:108:41
10Jenny BergOK Ravinen38:16+7:208:57
11Stefan DjurstedtEksjö SOK38:42+7:469:03
12Jan NordinSundsvalls OK39:07+8:119:09
13Simon WallerIFK Umeå39:40+8:449:17
14Mats LjungqvistKexholms SK40:12+9:169:24
15Pär NymanOK Tyr40:30+9:349:29
16Erik MelénÄrla IF41:07+10:119:37
17Anders LövgärdOK Alehof41:14+10:189:39
18Andreas EkbladhSol Tranås41:15+10:199:39
19Catarina ÖbergStora Tuna OK41:28+10:329:42
20Nora AeglerEksjö SOK41:40+10:449:45
21Helena BergmanOK Ravinen42:02+11:069:50
22Anders DalhammerOK Roxen42:08+11:129:52
23Sven WigertzLånghundra IF42:54+11:5810:02
24Magnus JosefssonSävedalens AIK43:32+12:3610:11
25Rasmus GrönlundLunds OK43:36+12:4010:12
26Göran NordSol Tranås43:57+13:0110:17
27Henrik KlassonOK Gisle44:17+13:2110:22
28Peter Lillen NilssonOK Tranan44:23+13:2710:23
29Maria ArvidssonKalmar OK44:35+13:3910:26
30Mårten KällströmSala OK44:55+13:5910:31
31Andreas HermanssonOK Stigen45:18+14:2210:36
32Anna LövgärdOK Alehof45:21+14:2510:37
33Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK45:28+14:3210:38
34Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL45:40+14:4410:41
35Anna Von KrusenstiernaOK Kåre45:56+15:0010:45
36Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL45:58+15:0210:45
37Martina RizziEksjö SOK46:07+15:1110:48
38Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF46:12+15:1610:49
39Sören CallebergSöderhamns OK46:46+15:5010:57
40Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK47:57+17:0111:13
41Anna LööfOK Pan-Kristianstad49:20+18:2411:33
42Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad49:22+18:2611:33
42Anders EdvardssonEksjö SOK49:22+18:2611:33
44Magnus JohanssonOK Kolmården49:41+18:4511:38
45Niclas NilssonOK Österåker49:54+18:5811:41
46Eva HallOK Tor52:18+21:2212:14
47Lennart LarssonJönköpings OK52:52+21:5612:22
48Maria AndellTenhults SOK52:57+22:0112:24
49Johan BlomgrenSOK Aneby53:40+22:4412:34
50Morgan TidemanJönköpings OK53:54+22:5812:37
51Ulf JohanssonKarlskrona SOK54:17+23:2112:42
52Patrick EricsonMullsjö SOK54:23+23:2712:44
53Carina SandbergSäterbygdens OK55:44+24:4813:03
54Sara RosengrenOK Gränsen58:02+27:0613:35
55Kristofer DrejmoOK Landehof58:18+27:2213:39
56Hans PetterssonVaggeryds SOK59:07+28:1113:50
57Ulrika WahlströmTenhults SOK1:00:23+29:2714:08
58Charlotte LindkvistLeksands OK1:03:03+32:0714:45
59Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:07:37+36:4115:50
60Tomas CahierIK Uven1:07:41+36:4515:51
61Karin FreylandSOK Aneby1:08:06+37:1015:56
62Jana jäncoväSKOB Bruntal1:18:56+48:0018:29
63Anders MalmerUmeå OK1:22:58+52:0219:25
Jeannette AumoKungälvs OKej godkänd
Lisa RisbyOK Kåreej godkänd
Hans NilssonKungälvs OKej godkänd
Niklas LövströmVittangi SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser