Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Göteborg
Arrangörsorganisation: Mölndal Outdoor IF
Datum: tisdag 5 juni 2018

D21

2 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NärhiIFK Göteborg Orientering15:385:36
2Kateryna DzemaSävedalens AIK16:38+1:005:57
3Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK19:27+3:496:58
4Marcia MürnerGöteborg-Majorna OK19:38+4:007:02
5Lisa PalmSävedalens AIK19:55+4:177:08
6Malin SettergrenHalmstad OK20:54+5:167:29
7Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb21:49+6:117:49
Maria MagnussonSävedalens AIKej godkänd
Anastasia DzianisavaSävedalens AIKej start
Kristin EdvardsenGöteborg-Majorna OKej start
Elin PetterssonIFK Göteborg Orienteringej start Ladda ner rutt i gpx-format
Charlotte CarlstedtSävedalens AIKej start

H21

3 360 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK17:145:07
2Jonas MerzGöteborg-Majorna OK17:46+0:325:17
3Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK18:26+1:125:29
4Vitalii HychkoSävedalens AIK18:33+1:195:31
5Fredrik WennermarkSävedalens AIK19:23+2:095:46
6Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb19:48+2:345:53
7Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK20:33+3:196:06
8Niklas HidmanHalmstad OK20:41+3:276:09
9Marcus UllmanOK Alehof20:55+3:416:13
10Jonas LundgrenStora Tuna OK21:04+3:506:16
11Johan LidströmIFK Göteborg Orientering21:18+4:046:20
12Gustav BoquistIK Uven21:27+4:136:23
13Anton HemlinIK Uven22:21+5:076:39
14Johan LarssonOK Skogshjortarna22:47+5:336:46
15Vidar FaxénSävedalens AIK22:52+5:386:48
16Robin HöglundFK Herkules23:52+6:387:06
17Erik RamqvistLidköpings VSK25:13+7:597:30
18Erik KvarnströmKils OK26:58+9:448:01
19Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK27:26+10:128:09
20Filip LemanGöteborgs SK28:31+11:178:29
21Martin SténIK Uven40:46+23:3212:07
Arvid HammarFK Herkulesej godkänd
Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubbej start

H20

3 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK18:085:55
2Johan OlsonIK Uven18:24+0:166:00
Jonas LauriFK Herkulesej godkänd
Axel ForsmanFK Herkulesej start

D18

2 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:216:53
2Tilda MelkstamLerums SOK18:47+1:267:27
3Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK19:16+1:557:38
4Isabella AumoKungälvs OK19:44+2:237:49
5Elina HansonKungälvs OK19:50+2:297:52
6Matilda HagstrandLerums SOK20:26+3:058:06
7Lisa BörnstedtKungälvs OK20:40+3:198:12
8Tova LarssonLerums SOK22:56+5:359:06
9Emelie RönnborgIK Uven23:42+6:219:24
10Matilda JohannessonFrölunda OL25:05+7:449:57
11Tove JohanssonOK Alehof27:13+9:5210:48
Johanna NilssonKungälvs OKej godkänd

H18

2 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK15:255:31
2Martin LammFrölunda OL16:27+1:025:53
3Per NordholmSävedalens AIK17:05+1:406:07
4Axel BlomFrölunda OL18:28+3:036:37
5Felix FalkGöteborg-Majorna OK21:00+5:357:31
6Viktor Le ClaireFK Herkules27:54+12:2910:00

D16

2 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina AumoKungälvs OK15:526:14
2Eleonora AlinderSjövalla FK16:47+0:556:36
3Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering17:06+1:146:43
4Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK17:29+1:376:52
5Märta LjungbergSjövalla FK17:39+1:476:56
6Elin FlakbergIFK Göteborg Orientering18:00+2:087:05
7Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb18:23+2:317:14
8Julia LindbladSävedalens AIK18:59+3:077:28
9Olivia LundstedtSjövalla FK19:22+3:307:37
10Olivia AspIFK Göteborg Orientering20:17+4:257:59
10Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb20:17+4:257:59
12Elsa KarlssonOK Landehof21:20+5:288:23
13Lisa FalkGöteborg-Majorna OK21:25+5:338:25
14Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK22:08+6:168:42
15Elsa AspMölndal Outdoor IF22:15+6:238:45
16Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb22:23+6:318:48
17Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb23:04+7:129:04
18Emilia KraftIK Uven24:57+9:059:49
19Tilda ThulinKungälvs OK28:43+12:5111:18
20Louise OlssonMölndal Outdoor IF32:56+17:0412:57
Agnes BohlinIFK Göteborg Orienteringej start

H16

2 540 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AxelssonLerums SOK14:175:37
2Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK14:53+0:365:51
3Felix DrejmoOK Landehof15:22+1:056:02
3Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK15:22+1:056:02
5Jakob GunnarssonLerums SOK15:34+1:176:07
6Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK15:43+1:266:11
7Anton KastrupFK Herkules15:54+1:376:15
8Simon NordbergGöteborg-Majorna OK15:55+1:386:15
8Nils KörleOK Landehof15:55+1:386:15
10Casper SkeppSävedalens AIK16:05+1:486:19
11Nils GrimbeckSävedalens AIK16:19+2:026:25
12Carl ErixonIFK Göteborg Orientering16:56+2:396:40
13Emil RavakkoSävedalens AIK17:12+2:556:46
14Jonas OlandersLerums SOK18:04+3:477:06
15Tage KinellIFK Göteborg Orientering18:51+4:347:25
16Jacob GrahnIK Uven19:47+5:307:47
17Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK20:23+6:068:01
18Edvin BorneFrölunda OL20:28+6:118:03
19Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb20:31+6:148:04
20Erik JohanssonOK Alehof20:55+6:388:14
21Wilmer HolmqvistSjövalla FK22:41+8:248:55
22Simon AlfredssonLerums SOK23:41+9:249:19
23Ville TörmänenMölndal Outdoor IF28:35+14:1811:15
Zebastian ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Hugo EtemadFrölunda OLej start
Albin NyqvistOK Landehofej start
Arvid BacktemanLerums SOKej start

D14

2 290 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering14:566:31
2Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb16:34+1:387:14
3Emilia LundstedtSjövalla FK18:28+3:328:03
4Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb19:04+4:088:19
5Ella PetterssonSävedalens AIK19:25+4:298:28
6Matilda AspIFK Göteborg Orientering19:34+4:388:32
6Audrey HanssonFrölunda OL19:34+4:388:32
8Matilda WallströmSävedalens AIK19:53+4:578:40
9Elina ReinholdssonOK Alehof20:05+5:098:46
10Emma KarlssonOK Landehof20:16+5:208:51
11Linnea OskarssonSjövalla FK24:22+9:2610:38
12Ida KörleOK Landehof25:17+10:2111:02
13Karina BacheTolered-Utby Ol-klubb25:24+10:2811:05
14Linna NybergIFK Göteborg Orientering28:59+14:0312:39
15Agnes ThulinKungälvs OK31:32+16:3613:46
16Maja TorseinFrölunda OL42:05+27:0918:22
Frida DahlbergIK Uvenej godkänd
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ebba NäsmanLerums SOKutgått
Matilda LekbergSävedalens AIKej start
Maja AxelssonLerums SOKej start
Tuva ÖhgrenSävedalens AIKej start
Alva AndreassonLerums SOKej start

H14

2 290 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK12:385:31
2Gunnar FovaeusSävedalens AIK14:09+1:316:10
3Victor BeischerIK Uven14:19+1:416:15
4William RönnborgIK Uven14:54+2:166:30
5Fabian AlinderSjövalla FK15:16+2:386:40
6Elias NordbergGöteborg-Majorna OK15:27+2:496:44
7Simon BååthSävedalens AIK16:06+3:287:01
8Karl GranforsOK Landehof16:14+3:367:05
9Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb16:18+3:407:07
10Elias NyqvistOK Landehof16:40+4:027:16
11Melker ÅkessonOK Landehof16:49+4:117:20
12Lucas BoströmOK Alehof17:17+4:397:32
13Hannes EssungerSjövalla FK17:49+5:117:46
14Emil LindbladSävedalens AIK17:53+5:157:48
15Ebbe HolmqvistSjövalla FK18:41+6:038:09
16Johan Wall JungbjerGöteborgs SK18:49+6:118:13
17Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb19:00+6:228:17
18Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb19:45+7:078:37
19Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering19:50+7:128:39
20Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb19:58+7:208:43
21Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb20:17+7:398:51
22Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb20:18+7:408:51
23Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering20:21+7:438:53
24Arvid SillbergMölndal Outdoor IF20:39+8:019:01
25Kristian Berggren WestfeldtGöteborg-Majorna OK20:42+8:049:02
26Linus AlinderSjövalla FK20:49+8:119:05
27Alwin EinarssonKungälvs OK20:56+8:189:08
28David RothamelTolered-Utby Ol-klubb21:29+8:519:22
29Lukas GrothKungälvs OK21:55+9:179:34
30Gustav BertsOK Alehof22:34+9:569:51
31Martin EkFrölunda OL22:45+10:079:56
32Adam GranhageSjövalla FK23:26+10:4810:13
33Simon LjungkvistOK Alehof23:53+11:1510:25
34Arvid HöglundFK Herkules25:21+12:4311:04
35Carl-Johan StåhlSävedalens AIK25:25+12:4711:05
36Gustav CarlssonOK Landehof25:58+13:2011:20
37Joel RingströmOK Landehof26:41+14:0311:39
37David VilhelmssonIK Uven26:41+14:0311:39
39Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb28:23+15:4512:23
40Viktor JanssonMölndal Outdoor IF32:02+19:2413:59
41Daniel KarlssonFrölunda OL32:47+20:0914:18
42Olle KullmanOK Alehof33:11+20:3314:29
43Adam VilhelmssonIK Uven34:04+21:2614:52
44Wilmer NordbergTolered-Utby Ol-klubb43:03+30:2518:47
Albin BoellIFK Göteborg Orienteringej start
Adrian BergqvistOK Alehofej start
Rickard BerndtssonFrölunda OLej start
Axel GrimbeckSävedalens AIKej start
Erik SlättOK Alehofej start

D12

1 680 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering12:397:31
2Elsa MoqvistLerums SOK12:46+0:077:35
3Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb12:57+0:187:42
4Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb14:20+1:418:31
5Signe KullanderSävedalens AIK14:44+2:058:46
6Miranda WallströmSävedalens AIK14:45+2:068:46
7Wilma ReinholdssonOK Alehof15:04+2:258:58
8Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orientering16:02+3:239:32
9Emelina HolmqvistSjövalla FK16:15+3:369:40
10Elin NobornIFK Göteborg Orientering17:21+4:4210:19
11Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering18:13+5:3410:50
12Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK18:23+5:4410:56
13Sara AlfredssonLerums SOK18:27+5:4810:58
14Edith HolmstrandOK Landehof18:46+6:0711:10
15Clara LövgärdOK Alehof19:14+6:3511:26
16Maja NordelöfMölndal Outdoor IF19:36+6:5711:40
17Jennie LidénOK Landehof19:41+7:0211:42
18Alice OlssonMölndal Outdoor IF19:58+7:1911:53
19Linnea WaernOK Landehof20:13+7:3412:02
20Lisa GunnarssonLerums SOK20:25+7:4612:09
21Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering20:51+8:1212:24
22Emma OlssonTolered-Utby Ol-klubb22:42+10:0313:30
23Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering22:57+10:1813:39
24Signe KullmanOK Alehof22:59+10:2013:40
25Anna JohannessonFrölunda OL25:53+13:1415:24
26Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK29:01+16:2217:16
27Vilma JanssonMölndal Outdoor IF29:21+16:4217:28
28Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb40:07+27:2823:52
Hanna SchälinOK Alehofej godkänd
Elin AxelssonLerums SOKej start
Elin LidénOK Landehofej start
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start

H12

1 680 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK9:425:46
2Marcus LammFrölunda OL10:21+0:396:09
3Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:17+1:356:42
4Ola LeireGöteborg-Majorna OK11:50+2:087:02
5Filip ValentinGöteborg-Majorna OK12:19+2:377:19
6Emil SkeppSävedalens AIK12:36+2:547:30
7Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb13:03+3:217:46
8Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering13:28+3:468:00
9Isak ÖgrenSävedalens AIK13:47+4:058:12
10Gustav StåhlSävedalens AIK13:52+4:108:15
11Edvin SonedahlOK Landehof14:45+5:038:46
12Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb14:50+5:088:49
13Gustav AspIFK Göteborg Orientering15:17+5:359:05
14Malte LjungkvistOK Alehof15:39+5:579:18
15Isak NilssonOK Landehof15:49+6:079:24
16Alexander FedjeFrölunda OL15:54+6:129:27
17Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubb15:55+6:139:28
18Emil WalleniusFrölunda OL16:11+6:299:37
19Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb16:23+6:419:45
20Felix JohanssonOK Alehof16:36+6:549:52
21Noah HedenblomSjövalla FK17:00+7:1810:07
22Axel SlättOK Alehof17:26+7:4410:22
23Elias LauriFK Herkules17:31+7:4910:25
24Edvin LanneKungälvs OK17:53+8:1110:38
25Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb18:37+8:5511:04
26Albert EdgrenSjövalla FK18:44+9:0211:09
27Samuel RingströmOK Landehof19:49+10:0711:47
28Einar BeckmanSjövalla FK20:06+10:2411:57
29Max VetterSävedalens AIK21:07+11:2512:34
30Eric OlofssonSjövalla FK22:15+12:3313:14
31Lukas RandåkerSjövalla FK23:09+13:2713:46
32Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb24:32+14:5014:36
33Simon GrahnIK Uven24:53+15:1114:48
34Charlie LingIFK Göteborg Orientering28:21+18:3916:52
35Joel GabrielssonKungälvs OK30:42+21:0018:16
36Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb31:36+21:5418:48
Viktor BerndtssonFrölunda OLej start
William KraftIK Uvenej start
Björn DjupströmFrölunda OLej start
Lukas GudmundssonOK Landehofej start
Arvid HermanssonKungälvs OKej start

D10

1 410 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EkdahlSävedalens AIK14:4510:27
2Wilma RosénGöteborg-Majorna OK14:46+0:0110:28
3Elina KarlssonFK Herkules15:47+1:0211:11
4Ebba LövgärdOK Alehof17:43+2:5812:33
5Sonja BertsOK Alehof19:14+4:2913:38
6Elin KarlssonOK Landehof20:12+5:2714:19
7Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF20:46+6:0114:43
8Ebba GranhageSjövalla FK23:15+8:3016:29
9Elin JonssonSjövalla FK25:14+10:2917:53
10Linnéa RexOK Landehof25:27+10:4218:02
11Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK25:42+10:5718:13
12Nelly GrothKungälvs OK26:52+12:0719:03
13Elin ZachrissonKungälvs OK28:21+13:3620:06
14Elly EinarssonKungälvs OK29:50+15:0521:09
15Moa WallströmSävedalens AIK29:52+15:0721:10
16Saga WildheimMölndal Outdoor IF32:24+17:3922:58
17Maja Alenvik-dahlOK Alehof39:42+24:5728:09
18Miranda NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb39:48+25:0328:13
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Alice BohlinIFK Göteborg Orienteringej start

H10

1 410 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarvis HanssonFrölunda OL11:478:21
2Axel PerssonGöteborg-Majorna OK12:53+1:069:08
3Gustav RexOK Landehof12:56+1:099:10
4Herman PetterssonSävedalens AIK13:38+1:519:40
5Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb14:04+2:179:58
6Ted NömmIFK Göteborg Orientering14:06+2:1910:00
7Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb14:24+2:3710:12
8Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb15:03+3:1610:40
9Jesper RandåkerSjövalla FK16:32+4:4511:43
10Anton DahlbergIK Uven16:42+4:5511:50
11Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering17:05+5:1812:06
12Jakob RingströmOK Landehof17:33+5:4612:26
13Theander HulthénMölndal Outdoor IF17:45+5:5812:35
14Viggo NäsmanLerums SOK18:38+6:5113:12
15Arvid LanneKungälvs OK18:58+7:1113:27
16Alvar HedenblomSjövalla FK19:18+7:3113:41
17Jonas LeireGöteborg-Majorna OK19:21+7:3413:43
18Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb20:04+8:1714:13
19Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering20:50+9:0314:46
20Hugo OlssonMölndal Outdoor IF22:36+10:4916:01
21Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb23:47+12:0016:52
22Noel GalianisMölndal Outdoor IF26:27+14:4018:45
Bruno FovaeusSävedalens AIKej start
Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubbej start
Filip ThorTolered-Utby Ol-klubbej start

D35

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorLerums SOK18:157:04
2Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK18:47+0:327:16
3Sofia EbermarkSävedalens AIK21:13+2:588:13
4Desiré RexOK Landehof21:25+3:108:18
5Hanna SvenssonFK Herkules27:35+9:2010:41

H35

2 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Anders EggertsenIFK Göteborg Orientering16:295:51
2Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering16:38+0:095:55
3Tobias LindellOK Alehof17:03+0:346:04
4Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK17:48+1:196:20
5Martin AnderssonSjövalla FK19:20+2:516:52
Kristian AndersonGöteborgs SKej start

D40

2 240 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta SaetreOK Landehof15:156:48
2Maria HolmqvistSjövalla FK15:28+0:136:54
3Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering15:44+0:297:01
4Linnéa BäckströmHestra IF15:48+0:337:03
5Anna LundbergGöteborgs SK17:38+2:237:52
6Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb17:39+2:247:52
7Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb17:41+2:267:53
8Lotta RosénGöteborg-Majorna OK17:46+2:317:55
9Therese DahlströmOK Alehof17:47+2:327:56
10Katrin SkeppSävedalens AIK17:52+2:377:58
11Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering17:54+2:397:59
12Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:21+3:068:11
13Ulla EinarssonKungälvs OK19:45+4:308:49
14Cecilia GrothKungälvs OK20:12+4:579:01
15Emma RingströmOK Landehof20:45+5:309:15
16Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL21:19+6:049:30
17Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb21:59+6:449:48
18Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb23:33+8:1810:30
19Karin AlthoffKungälvs OK23:42+8:2710:34
20Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb24:18+9:0310:50
21Anna BertsOK Alehof24:43+9:2811:02
Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OKej start

H40

2 810 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof16:225:49
2Mattias HolmstrandOK Landehof16:31+0:095:52
3Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering16:36+0:145:54
4Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb17:22+1:006:10
5Lars KullmanOK Alehof18:32+2:106:35
6Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb19:02+2:406:46
7Marcus HanssonFrölunda OL19:50+3:287:03
8Magnus AlinderSjövalla FK20:11+3:497:10
9Peter GrimbeckSävedalens AIK20:12+3:507:11
10Johan LidénOK Landehof20:27+4:057:16
11Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb21:00+4:387:28
12Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb21:15+4:537:33
13Anders LövgärdOK Alehof21:28+5:067:38
14Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb22:57+6:358:10
15Johan BertsOK Alehof25:27+9:059:03
Martin PetterssonSävedalens AIKej godkänd

D45

2 240 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof17:107:39
2Anna LövgärdOK Alehof17:33+0:237:50
3Karin NobornIFK Göteborg Orientering17:44+0:347:55
4Susanne CoxLerums SOK17:49+0:397:57
5Johanna AspIFK Göteborg Orientering18:04+0:548:03
6Åsa BrusehedFK Herkules18:09+0:598:06
7Charlotte DrejmoOK Landehof18:29+1:198:15
8Camilla ÖhgrenSävedalens AIK18:34+1:248:17
9Linda DanielssonLerums SOK20:35+3:259:11
10Sofia KarlssonOK Landehof20:40+3:309:13
11Karolina MelkstamLerums SOK20:59+3:499:22
12Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK21:12+4:029:27
13Linda GunnarssonLerums SOK21:26+4:169:34
14Anna RönnborgIK Uven21:28+4:189:34
14Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering21:28+4:189:34
16Ellinor JohanssonOK Alehof21:31+4:219:36
17Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering22:04+4:549:51
18Mari KraftIK Uven23:29+6:1910:29
19Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb23:37+6:2710:32
20Malin AlfredssonLerums SOK24:09+6:5910:46
21Jessica ArfwedsonFrölunda OL24:39+7:2911:00
22Anna BeischerIK Uven24:50+7:4011:05
23Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK25:42+8:3211:28
24Teres ZachrissonKungälvs OK30:53+13:4313:47
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Åse FuxborgSjövalla FKej start
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start
Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

H45

2 810 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering16:015:41
2Herman RosénGöteborg-Majorna OK17:16+1:156:08
3Martin LarssonIFK Göteborg Orientering17:24+1:236:11
4Erik AderstedtKungälvs OK18:12+2:116:28
5Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OK18:20+2:196:31
5Andreas EklundGöteborg-Majorna OK18:20+2:196:31
7Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK18:30+2:296:35
8Jussi AumoKungälvs OK18:31+2:306:35
9Björn GrothKungälvs OK18:40+2:396:38
10Anders ArfwedsonFrölunda OL18:44+2:436:40
11Stefan KinellIFK Göteborg Orientering19:04+3:036:47
12Jan JohanssonFrölunda OL19:38+3:376:59
13Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK19:43+3:427:00
14Peter AspIFK Göteborg Orientering19:44+3:437:01
15Anders ThulinKungälvs OK19:57+3:567:05
16Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb20:17+4:167:13
17William RexOK Landehof20:32+4:317:18
17Mats KarlfeldtSävedalens AIK20:32+4:317:18
19Peter LekbergSävedalens AIK20:50+4:497:24
20Stefan JohanssonKungälvs OK21:17+5:167:34
21Thomas KarlssonOK Landehof21:18+5:177:34
22Ulf NyqvistOK Landehof21:29+5:287:38
23Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK21:31+5:307:39
24Henrik MelkstamLerums SOK21:53+5:527:47
25Martin LidénOK Landehof22:11+6:107:53
26Mats RönnborgIK Uven22:23+6:227:57
27Mikael SjölundGöteborg-Majorna OK22:29+6:288:00
28Staffan OlofssonSjövalla FK22:50+6:498:07
29Erik LauriFK Herkules23:06+7:058:13
30Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb23:16+7:158:16
31Niklas GranhageSjövalla FK24:00+7:598:32
32Joakim ÅkessonOK Landehof24:32+8:318:43
33Pär JohannessonFrölunda OL25:27+9:269:03
34Pontus KastrupFK Herkules25:43+9:429:09
35Lars KarlssonFK Herkules26:00+9:599:15
36Ola SteneborgOK Orinto28:13+12:1210:02
37Lars ZachrissonKungälvs OK29:23+13:2210:27
38Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb30:05+14:0410:42
39Henrik EssungerSjövalla FK35:18+19:1712:33
Jonas AxelssonLerums SOKej godkänd
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Tommy JonssonSävedalens AIKej start

D50

2 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules17:287:47
2Lotta FalkGöteborg-Majorna OK19:51+2:238:51
3Lena PeterssonOK Alehof20:29+3:019:08
4Malin LammFrölunda OL20:56+3:289:20
5Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb21:21+3:539:31
6Eva NilssonKungälvs OK21:32+4:049:36
7Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK23:12+5:4410:21
8Agnetha Le ClaireFK Herkules23:27+5:5910:28
9Tuuli SaariFK Herkules29:59+12:3113:23
10Anette ZetterquistGöteborg-Majorna OK40:51+23:2318:14

H50

2 580 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering14:575:47
2Odd WallumSävedalens AIK17:03+2:066:36
3Ola WallinderGöteborg-Majorna OK17:40+2:436:50
4Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb17:43+2:466:52
5Mattias BååthSävedalens AIK17:52+2:556:55
6Mats G AnderssonOK Skogshjortarna18:14+3:177:04
7Ragnar UppströmFK Herkules18:22+3:257:07
8Claes HagstrandLerums SOK18:25+3:287:08
9Magnus KarlssonOK Landehof18:48+3:517:17
10Mikael JungbjerGöteborgs SK19:02+4:057:22
11Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL19:04+4:077:23
12Richard BlomFrölunda OL19:34+4:377:35
13Torbjörn GrahnIK Uven20:02+5:057:45
14Johan WettergrenFK Herkules20:15+5:187:50
15Hans NilssonKungälvs OK20:43+5:468:01
16Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK22:00+7:038:31
17Richard TorseinFrölunda OL23:32+8:359:07
18Ulf KokinskyIFK Göteborg Orientering26:11+11:1410:08
19Mikael NömmIFK Göteborg Orientering29:50+14:5311:33
Nichlas WallströmSävedalens AIKej godkänd
Carl NorinFrölunda OLej godkänd
Lars G JohanssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Håkan BerndtssonFrölunda OLej start
Patrik FalkGöteborg-Majorna OKej start

D55

2 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules16:327:56
2Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK19:06+2:349:10
3Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK22:12+5:4010:40
4Lise-lotte RybergFK Herkules24:19+7:4711:41
5Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK30:00+13:2814:25

H55

2 580 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb17:396:50
2Magnus JosefssonSävedalens AIK17:43+0:046:52
2Per SanderGöteborg-Majorna OK17:43+0:046:52
4Per-Arne WahlgrenSjövalla FK18:36+0:577:12
5Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb19:21+1:427:30
6Robert HallbergIK Uven19:30+1:517:33
7Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb20:50+3:118:04
8Magnus UppströmFK Herkules21:05+3:268:10
9Clas BörjessonIK Uven21:35+3:568:21
10Jan HansenGöteborg-Majorna OK21:47+4:088:26
11Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK24:51+7:129:37
12Phil MullinsSjövalla FK28:55+11:1611:12
Christer BorgGöteborg-Majorna OKutgått

D60

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane McpheatFK Herkules22:5210:59
2Ulla RagnarssonMarkbygdens OK26:16+3:2412:37
3Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK26:50+3:5812:54
4Kristina TellqvistIK Dran27:09+4:1713:03
My EngströmLerums SOKej start

H60

2 240 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonHestra IF15:106:46
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK15:55+0:457:06
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK15:55+0:457:06
4Anders BjörklundSävedalens AIK16:45+1:357:28
5Ulf PalmérUlricehamns OK17:04+1:547:37
6Anders SpånérGöteborg-Majorna OK18:37+3:278:18
7Henrik UndelandIFK Göteborg Orientering18:38+3:288:19
8Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK18:50+3:408:24
9Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK19:51+4:418:51
10Lennart VamlingFrölunda OL21:45+6:359:42
11Ingemar CarlssonSävedalens AIK21:58+6:489:48
12Ulf PetersonKungälvs OK22:25+7:1510:00
13Mikael AlfredssonLerums SOK28:05+12:5512:32
Johan WedlinSävedalens AIKej start

D65

2 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AxelssonIK Uven26:1112:35
2Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb35:01+8:5016:50

H65

2 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK17:307:48
2Björn JägerströmIK Uven18:49+1:198:24
3Kent ErikssonLerums SOK19:21+1:518:38
3Sten BlomströmIK Stern19:21+1:518:38
5Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb19:40+2:108:46
6Lennart AnderssonGöteborgs SK23:35+6:0510:31
Stanley MattssonIK Uvenej godkänd

D70

1 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK18:5212:34
2Ann-Britt JohanssonIK Stern21:56+3:0414:37
3Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad23:45+4:5315:50
4Ingrid Rex WallströmOK Landehof26:08+7:1617:25
5Inga GustavssonIK Uven28:24+9:3218:56
Rosa JohanssonIK Uvenej godkänd

H70

1 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto12:578:38
2Ingemar LindblomOK Orinto14:57+2:009:58
3Sören AnderssonIK Dran15:03+2:0610:02
4Kjell JeppsonIF Rigor16:30+3:3311:00
5Ronny RagnarssonMarkbygdens OK17:22+4:2511:34
6Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK18:27+5:3012:18
7Bert LuvöFK Herkules18:37+5:4012:24
8Lennart GustavssonIK Uven18:39+5:4212:26
9Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb22:11+9:1414:47

D75

1 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer18:3112:20
2Mariann KjellbergBredareds IF20:13+1:4213:28
3Britt RangertIK Ymer21:25+2:5414:16
4Ulla LindheIK Stern21:37+3:0614:24
5Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK27:52+9:2118:34
6Lillemor HallinOK Landehof30:07+11:3620:04
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej start

H75

1 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern14:109:26
2Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK15:11+1:0110:07
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna15:15+1:0510:10
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna16:47+2:3711:11
5Kurt FredrixonOK Skogshjortarna17:57+3:4711:58
6Magne HagströmFrölunda OL18:08+3:5812:05
7Sune MentorGöteborg-Majorna OK19:07+4:5712:44
8Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad19:15+5:0512:50
9Bengt-Åke SvenssonIK Ymer22:21+8:1114:54
10Lars LjungbergTrollhättans SOK23:32+9:2215:41
11Christer WestbergIFK Göteborg Orientering25:05+10:5516:43
12Karl-Axel JohanssonIK Uven50:01+35:5133:20

D80

1 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven21:4014:26
2Eivor Steen-OlssonKungälvs OK22:50+1:1015:13

H80

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf BlomFrölunda OL26:2617:37

U2

1 580 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar JohanssonOK Alehof17:3511:07
2Einar ForsFrölunda OL20:04+2:2912:42
3Filip StåhlSävedalens AIK20:19+2:4412:51
4Jacob WinsellKungälvs OK20:58+3:2313:16
5Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb21:36+4:0113:40
6Lisa BohlinTolered-Utby Ol-klubb23:16+5:4114:43
7lex erdeliusIF Rigor23:28+5:5314:51
8Robin SommanssonIK Uven24:08+6:3315:16
9Linnea NilssonOK Landehof24:21+6:4615:24
10Knut GrenSävedalens AIK24:50+7:1515:43
11Oliver Borrego OlssonSävedalens AIK25:00+7:2515:49
12Jakob GudmundssonOK Landehof25:06+7:3115:53
13Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb26:38+9:0316:51
14Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering26:44+9:0916:55
15Noah LjungkvistKungälvs OK27:00+9:2517:05
16Anton AnderssonTolered-Utby Ol-klubb27:04+9:2917:07
17Olof KarlssonFK Herkules27:53+10:1817:38
18Aron MörlingIFK Göteborg Orientering28:01+10:2617:43
19Emil Alenvik - DahlOK Alehof28:13+10:3817:51
20Ingrid MånssonIFK Göteborg Orientering28:49+11:1418:14
21Ethel CarstamSjövalla FK29:13+11:3818:29
22Oliver WennbergTolered-Utby Ol-klubb29:54+12:1918:55
23Erik PudasIFK Göteborg Orientering30:18+12:4319:10
24Malte LindoufIFK Göteborg Orientering30:42+13:0719:25
25Gabriel SlättOK Alehof30:53+13:1819:32
26Noah GrundbergSävedalens AIK31:00+13:2519:37
27Thure SundbäckSävedalens AIK31:01+13:2619:37
27Elias BokgrenKungälvs OK31:01+13:2619:37
29Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF31:03+13:2819:39
30Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering31:13+13:3819:45
31Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb31:21+13:4619:50
32Tage LindoufIFK Göteborg Orientering31:48+14:1320:07
33Molly NordelöfMölndal Outdoor IF32:36+15:0120:37
34Frederik HulthénMölndal Outdoor IF33:27+15:5221:10
35Sara SvenssonOK Alehof33:34+15:5921:14
36Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering33:54+16:1921:27
37Selma JönssonIK Uven34:22+16:4721:45
38Axel ÖsterbergTolered-Utby Ol-klubb35:07+17:3222:13
39Melker MartnerIFK Göteborg Orientering35:26+17:5122:25
40Sally PilbladIFK Göteborg Orientering35:30+17:5522:28
41Erik OdénSävedalens AIK37:03+19:2823:26
42Vilmer BergqvistSävedalens AIK37:26+19:5123:41
43Celia HöglundFK Herkules37:30+19:5523:44
44Viggo Kjelberg/NielsenIFK Göteborg Orientering37:43+20:0823:52
45Linnea LöfgrenStångenäs AIS40:43+23:0825:46
46Viggo OlssonMölndal Outdoor IF41:39+24:0426:21
46Vera WildheimMölndal Outdoor IF41:39+24:0426:21
48Tom BrendelökkenIFK Göteborg Orientering44:29+26:5428:09
49Sam PermanIFK Göteborg Orientering44:31+26:5628:10
50John LagergrenTolered-Utby Ol-klubb44:58+27:2328:27
51Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubb47:02+29:2729:46
52Isabella SvärdOK Landehof53:20+35:4533:45
53Hillevi AnundbyOK Landehof53:22+35:4733:46
54Angelika LjungmanSävedalens AIK58:20+40:4536:55
55Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb1:09:42+52:0744:06
56Leo BertsOK Alehof1:14:01+56:2646:50
Melker NordelöfMölndal Outdoor IFej godkänd
Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orienteringej start
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start
Harriet ÖsterbergSävedalens AIKej start

Öppen motion 1

1 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elton BokgrenKungälvs OK28:1217:50
2shweta Klubblös1:15:55+47:4348:02
Carolina SjöbergEj klubbanslutenej start

Öppen motion 3

2 490 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo NobornIFK Göteborg Orientering25:1610:08
2Per SundellKlubblös26:47+1:3110:45
3Signe LindebladIFK Göteborg Orientering27:02+1:4610:51
4Fredric GustafssonSävedalens AIK27:04+1:4810:52
5Linda CarlssonOK Landehof28:23+3:0711:23
6Ingmar ÖsterbergSävedalens AIK30:51+5:3512:23
7Mia ThulinKungälvs OK31:00+5:4412:26
8Anton DuvemarGöteborg-Majorna OK31:36+6:2012:41
9Filippa WinsellKungälvs OK31:37+6:2112:41
9Dante WallinSävedalens AIK31:37+6:2112:41
11Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb33:51+8:3513:35
12Anna ArvidssonKlubblös35:21+10:0514:11
13Linda RandåkerSjövalla FK36:06+10:5014:29
14Lucas CarsonIK Uven39:39+14:2315:55
15Noel HylénIK Uven39:42+14:2615:56
16Hanna HolmerFrölunda OL40:35+15:1916:17
17Helena TothIFK Göteborg Orientering45:13+19:5718:09
18Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK48:01+22:4519:17
19Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK55:54+30:3822:26

Öppen motion 5

2 510 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NäsmanLerums SOK18:487:29
2Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubb19:40+0:527:50
3Filip EklundHalmstad OK20:01+1:137:58
4Hannes PerssonFK Herkules20:30+1:428:10
5Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK20:40+1:528:14
6Gustaf BergquistSjövalla FK20:41+1:538:14
7Victor BlomIFK Göteborg Orientering21:46+2:588:40
8Emil CarlsonIK Uven22:00+3:128:45
9Kristofer DrejmoOK Landehof22:02+3:148:46
10Stefan NormanSävedalens AIK22:37+3:499:00
11Ellen NormanSävedalens AIK23:10+4:229:13
12Markus NilssonKungälvs OK23:16+4:289:16
13Madeleine ThörngrenIFK Göteborg Orientering23:27+4:399:20
14Torbjörn SaetreOK Landehof23:28+4:409:20
15Joakim KopkaIFK Göteborg Orientering24:01+5:139:34
16Ola HolmerFrölunda OL25:11+6:2310:01
17Karin EdeskogIFK Göteborg Orientering25:25+6:3710:07
18Oscar CarlsonIK Uven25:33+6:4510:10
19Kristina KarlssonFK Herkules25:52+7:0410:18
20Tom EkenstråleFK Herkules25:56+7:0810:19
21Lena TornéusSävedalens AIK26:11+7:2310:25
22Jonna ForsellIFK Göteborg Orientering26:20+7:3210:29
23Karin SandgrenFrölunda OL27:11+8:2310:49
24Martin LarssonLerums SOK27:22+8:3410:54
25Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb27:33+8:4510:58
26Frida RönnqvistOK Löftan27:39+8:5111:00
27Kina HöglundFK Herkules27:49+9:0111:04
28Anna GrahnIK Uven28:20+9:3211:17
29Pelle NordlanderHärnösands OK28:47+9:5911:28
30Frida BjörklundSjövalla FK28:54+10:0611:30
31Jenny RönnqvistOK Löftan29:07+10:1911:36
31Nina-Maria JärnstedtIFK Göteborg Orientering29:07+10:1911:36
33Rebecca Sighed PaemurdIFK Göteborg Orientering29:09+10:2111:36
34Alexander HallIFK Göteborg Orientering29:18+10:3011:40
35Jane MelinGöteborg-Majorna OK29:42+10:5411:49
36Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering31:16+12:2812:27
37Vilma BlidnerIFK Göteborg Orientering32:59+14:1113:08
37Olivia StarkIFK Göteborg Orientering32:59+14:1113:08
39Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb33:06+14:1813:11
40Mikael StafKlubblös34:53+16:0513:53
41Lars-Olof RönnqvistOK Löftan35:31+16:4314:09
42Maral IFK Göteborg Orientering36:00+17:1214:20
43David ViertelIFK Göteborg Orientering36:16+17:2814:26
44Karin ViertelIFK Göteborg Orientering36:27+17:3914:31
45Marie CarlssonFrölunda OL37:48+19:0015:03
46Britt-Marie BerzeliusIFK Göteborg Orientering47:17+28:2918:50
Stig WallermanBorås GIFej godkänd
Kajsa NormanSävedalens AIKej godkänd
Peter AlmskogIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Öppen motion 9

3 500 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orientering18:555:24
2Philip PerssonGöteborg-Majorna OK20:26+1:315:50
3Ingjerd MyhreIFK Göteborg Orientering22:06+3:116:18
4Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK22:46+3:516:30
5Tobias JohanssonOK Skogshjortarna23:20+4:256:40
6Johan KarlssonKlubblös23:28+4:336:42
7Jesper DalgrenGöteborg-Majorna OK23:58+5:036:50
8Richard SottFrölunda OL24:18+5:236:56
9Hans MelinGöteborg-Majorna OK24:43+5:487:03
10Simon BörjesonRyda SK24:45+5:507:04
11Raphael MakGöteborg-Majorna OK25:15+6:207:12
12Laust SörensenGöteborg-Majorna OK26:06+7:117:27
13Gustav AlbertssonKlubblös27:01+8:067:43
14Thomas BorneFrölunda OL27:48+8:537:56
15Ola WesterdahlGöteborg-Majorna OK29:55+11:008:32
16Johan TykessonRävetofta OK30:33+11:388:43
17Linda MartinssonIF Marin Väst30:34+11:398:44
18Otto PileKFUK-KFUM Göteborg30:35+11:408:44
19Erik JanssonOK Linné31:38+12:439:02
20Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb32:45+13:509:21
21Fredrik ForsmanFK Herkules32:47+13:529:22
22Anna NordholmSävedalens AIK32:49+13:549:22
23Mats GruvefeldtGöteborg-Majorna OK32:56+14:019:24
24Olivia ForsellIFK Göteborg Orientering33:02+14:079:26
25Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK34:02+15:079:43
26Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering35:08+16:1310:02
27Maria NordwallOK Kolmården35:09+16:1410:02
28Malin LantzIFK Göteborg Orientering38:47+19:5211:04
29Max TothIFK Göteborg Orientering39:05+20:1011:10
30Kristin IvarssonKlubblös44:17+25:2212:39
31Emilia JohanssonOK Gisle45:02+26:0712:52
Johan SärnbrattKlubblösej godkänd
Anton KarlssonOK Kullingshofej godkänd
Robbie AndersonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser