Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vikingaträffen, Five-O, #5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingaträffen, Five-O, #5
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: måndag 2 april 2018

D21 Elit

4 630 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maren Jansson HaverstadNTNUI34:317:27
2Stina HaraldssonJärla Orientering36:12+1:417:49
3Tone LyeNydalens Skiklub36:14+1:437:49
4Elin ClassonOK Orinto37:10+2:398:01
5Fredrika VångellLinköpings OK37:23+2:528:04
6Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering37:49+3:188:10
7Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK37:57+3:268:11
8Line CederbergGöteborg-Majorna OK38:14+3:438:15
9Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK38:24+3:538:17
10Karen Oline KolstadNTNUI38:45+4:148:22
11Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK39:00+4:298:25
12Julia OhlssonOK Linné39:19+4:488:29
13Marte NarumNydalens Skiklub39:25+4:548:30
14Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK40:29+5:588:44
15Ewa GwózdzOK Orion40:40+6:098:46
16Amanda BlennowFalköpings AIK OK40:43+6:128:47
17Johanna ErlandssonStora Tuna OK43:10+8:399:19
18Inga KazlauskaitéOK Roslagen43:28+8:579:23
19Agnes WesterbergOK Roxen43:38+9:079:25
20Marit Wenseth KureBodø & Omegn IF Orientering57:26+22:5512:24
21Natasza NikitczenkoUKS Orientus Lodz1:08:55+34:2414:53
Elsa JanssonJärla Orienteringutgått
Moa GustafssonUddevalla OKej start
Rebecka HeinrupTullinge SKej start

H21 Elit

5 320 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohannessonStora Tuna OK31:515:59
2David LingforsOK Linné32:05+0:146:01
3Fredrik EdénIFK Göteborg Orientering33:06+1:156:13
4Emil WingstedtHalden SK33:29+1:386:17
5Axel WrådheAttunda OK34:01+2:106:23
6Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK34:03+2:126:24
7Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF34:32+2:416:29
8Johan LindbergIFK Mora OK35:24+3:336:39
9Eirik Kamstrup HovindNydalens Skiklub35:44+3:536:43
10Gustav HindérOK Tisaren35:53+4:026:44
11Kjell Arild KarlsenFredrikstad SK36:46+4:556:54
12Tommy AnderssonVänersborgs SK36:50+4:596:55
13Filip KarlssonIF Hagen36:54+5:036:56
14Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering36:58+5:076:56
15Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK37:28+5:377:02
16Aleksander BernaciakOK Orion37:31+5:407:03
17Oscar VångellÄrla IF37:50+5:597:06
18Erik MalmbergLinköpings OK38:58+7:077:19
19Liutauras BileviciusOK Roslagen39:31+7:407:25
20Mikael NilssonSnättringe SK39:42+7:517:27
21Victor FlingmarkUddevalla OK40:10+8:197:33
22Martin HosetNydalens Skiklub40:34+8:437:37
22Jon Aukrust OsmoenNydalens Skiklub40:34+8:437:37
24Henrik EijsinkNydalens Skiklub40:55+9:047:41
25Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad41:07+9:167:43
26Adrian DahlströmIFK Mora OK41:34+9:437:48
27Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering43:01+11:108:05
28Mattihas KjellFrämmestads IK43:33+11:428:11
29Christian KarldénKvillebyns SK45:07+13:168:28
30Piotr PaszynskiUKS Orientus Lodz45:18+13:278:30
31Halvor SaunesNydalens Skiklub46:06+14:158:39
32Fredrik PerssonIFK Göteborg Orientering48:19+16:289:04
33Aleksandr ManoilovJärfälla OK52:17+20:269:49
Isak BergsetFrol ILej godkänd
Anders NordbergNydalens Skiklubej godkänd
Jens WängdahlIFK Göteborg Orienteringutgått
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Håvard HagaNydalens Skiklubej start

D20 Elit

3 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK30:197:41
2Emma HagrotTäby OK34:06+3:478:39
3Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK34:19+4:008:42
4Marcia MürnerGöteborg-Majorna OK35:20+5:018:58 Ladda ner rutt i gpx-format
5Alice AronengHestra IF46:40+16:2111:50
6Maria ErikssonEds SK48:02+17:4312:11
7Wilma JanssonVänersborgs SK51:57+21:3813:11
8Weronika FortuniakUKS Orientus Lodz52:24+22:0513:17
9Maiken SandbergNydalens Skiklub1:09:54+39:3517:44
Sofie Skyttersæt IversenHeming Orienteringej start

H20 Elit

4 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas AnderssonOK Roxen29:336:14
2Olle HedmanIF Hagen32:42+3:096:54 Ladda ner rutt i gpx-format
3Gustav ÖhgrenOK Kåre33:36+4:037:06
4Albin AlsiöIF Hagen35:58+6:257:36
5Emil KarlssonHestra IF36:18+6:457:40
6Hampus NyströmIF Hagen36:51+7:187:47
7Axel HalvarssonKarlskrona SOK37:07+7:347:50
8Carl HolmbergIF Hagen37:19+7:467:53
9Oscar StombergIF Hagen38:01+8:288:02
9Mårten OlssonGävle OK38:01+8:288:02
11David RisbergKils OK39:50+10:178:25
12Erik OlssonGävle OK44:35+15:029:25
13Henrik HamreforsVästerås SOK48:50+19:1710:19
14Marcus NylénDegerfors OK1:02:52+33:1913:17
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

D18 Elit

3 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK32:598:21
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK35:32+2:338:59
3Ane Sofie KroghOppsal Orientering36:03+3:049:07
4Sofia JohanssonOK Skärmen36:25+3:269:13
5Karoline BjørnerødOK Moss36:54+3:559:20
6Johanna NilssonKungälvs OK37:04+4:059:23
7Frida JohanssonOK Djerf41:07+8:0810:24
8Isabella AumoKungälvs OK41:24+8:2510:28
9Tindra HjortFalköpings AIK OK43:03+10:0410:53
10Elin JohanssonFrämmestads IK43:51+10:5211:06
11Aurora GjølsjøOK Moss46:42+13:4311:49
12Frida Bakken UlsethNydalens Skiklub49:48+16:4912:36
13Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK52:26+19:2713:16
14Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:00:33+27:3415:19

H18 Elit

4 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Halvor Tørnqvist HaldenNydalens Skiklub29:116:30
2Lukas KatvalaKarlskrona SOK31:14+2:036:58
3Johannes ÖhgrenOK Kåre31:41+2:307:04
4Fredrik HamreforsVästerås SOK32:19+3:087:12
5Njaal Ellegaard MelbyVang OL32:28+3:177:14
6Lars Young VikNydalens Skiklub33:38+4:277:30
7Marcus CarlssonIF Hagen34:17+5:067:39
8Axel OlssonIF Hagen35:44+6:337:58
9Eskil FröislandVang OL35:58+6:478:01
10Hugo HåkanssonIK Ymer37:50+8:398:26
11Daniel BogrenIF Hagen38:36+9:258:36
12Bruno DeredosUKS Orientus Lodz41:41+12:309:18
13Elias BergenfurIK Vikings OK43:52+14:419:47
14Erik LundStenungsunds OK46:03+16:5210:16
Grzegorz BartosUKS Orientus Lodzej godkänd
Jens Johan BrekkeLillomarka OLej start
Samuel PihlströmOK Landehofej start

D21

3 860 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LarssonOK Linné33:028:33
2Sofie AarnesNydalens Skiklub34:08+1:068:50
3Ida WillénFalköpings AIK OK35:14+2:129:07
4Marianne DæhliNydalens Skiklub35:46+2:449:15
5Kristin BrekkeNTNUI36:33+3:319:28
6Emma KindbomIF Hagen37:11+4:099:37
7Lisa NäsholmNydalens Skiklub37:12+4:109:38
8Frida StrömgårdUddevalla OK37:14+4:129:38
9Karolina KällstrandIFK Göteborg Orientering38:21+5:199:56
10Sara IvarssonOK Kullingshof40:28+7:2610:29
11Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb41:18+8:1610:41 Ladda ner rutt i gpx-format
12Madeleine AttforsSävedalens AIK47:36+14:3412:19
13Sofia SjögrenOK Kullingshof53:29+20:2713:51
Isis JernstigVänersborgs SKej start
Kristin SkaarRyda SKej start

H21

4 480 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin ThunbergOK Alehof27:366:09
2Martin HogedalOK Alehof29:18+1:426:32
3Mattias NilssonOK Alehof29:52+2:166:39
4Johan OlssonHjobygdens OK30:09+2:336:43
5Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK31:19+3:436:59
6Tobias LindellOK Alehof31:24+3:487:00
7Fredrik SturessonOK Alehof31:32+3:567:02
8Pontus JanssonKungälvs OK31:56+4:207:07
9Daniel OlssonUddevalla OK32:00+4:247:08
10Mads JuhlNydalens Skiklub32:23+4:477:13
11Anton KarlssonOK Kullingshof34:35+6:597:43
12Erik SkärbergVänersborgs SK34:51+7:157:46
13Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb36:54+9:188:14
14Mattias KarlssonOK Alehof37:46+10:108:25
15Tommy StenkvistRyda SK37:59+10:238:28
16Andreas BranellRyda SK38:05+10:298:30
17Martin AnkelOK Alehof38:28+10:528:35
18Hugo ThunbergOK Alehof38:52+11:168:40
19Anders OhlssonUddevalla OK40:52+13:169:07
20Tobias AnderssonGöteborgs SK43:44+16:089:45
21Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK58:04+30:2812:57
Karl GellermanIF Hagenej start
Simon BörjesonRyda SKej start
Linus OlssonOK Gipenej start

D18

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara WallinderGöteborg-Majorna OK40:3511:35
2Linda GammelsäterKolbotn o Skimt OL43:47+3:1212:30
3Tove JohanssonOK Alehof46:39+6:0413:19

D16

4 000 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alina NiggliO Jura30:137:33
2Emma LingIK Hakarpspojkarna32:07+1:548:01
3Elsa SonessonFalköpings AIK OK32:09+1:568:02
4Inès BergerANCO32:17+2:048:04
5Kristine KravdalGjø-Vard OL32:19+2:068:04
6Oda ScheeleNydalens Skiklub34:17+4:048:34
7Maja BergqvistKorsnäs IF OK34:21+4:088:35
8Moa SkoogFalköpings AIK OK34:31+4:188:37
9Sabina AumoKungälvs OK34:46+4:338:41
10Pia Young VikNydalens Skiklub34:55+4:428:43
11Ebba LindOK Skärmen35:16+5:038:49
12Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering36:35+6:229:08
13Moa ErikssonTrollhättans SOK36:43+6:309:10
14Amanda KarmetunOK Njudung36:46+6:339:11
15Karin WedmanVästerbergslagens OL36:50+6:379:12
16Ida JohanssonFrämmestads IK36:53+6:409:13
17Vera PetterssonFalköpings AIK OK37:00+6:479:15
18Ingrid LamarkGanddal IL38:16+8:039:34
19Frida JohanssonOK Skärmen38:21+8:089:35
20Märta LjungbergSjövalla FK38:38+8:259:39
21Nicolina MobergOK Tyr39:50+9:379:57
22Mille JægtvikKonnerud IL40:32+10:1910:08
23Sanna HedbergOK Södertörn40:34+10:2110:08
24Hilda MartanderTrollhättans SOK41:00+10:4710:15
25Ylva JohanssonOK Djerf42:08+11:5510:32
26Ronja AnderssonTrollhättans SOK42:55+12:4210:43
27Lovisa HambäckLånghundra IF43:06+12:5310:46
28Clara JohanssonOK Skärmen44:26+14:1311:06
29Sara WänströmFinspångs SOK44:28+14:1511:07
30Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK44:29+14:1611:07
31Alma AppelgrenTrollhättans SOK44:34+14:2111:08
32Emma IvarssonOK Kullingshof44:36+14:2311:09
33Ida SüdhoffBrattås CK44:44+14:3111:11
34Rebecka RundbladFrämmestads IK44:50+14:3711:12
35Tova JanssonVänersborgs SK49:12+18:5912:18
36Irma SvenssonOK Klyftamo49:30+19:1712:22
37Zuzanna GielecUKS Orientus Lodz51:05+20:5212:46
Erica BogrenIF Hagenej start
Alma HjertbergHestra IFej start

H16

4 000 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK24:416:10
2Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens Skiklub27:25+2:446:51
3Johan MårtenssonIF Hagen27:34+2:536:53
4Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK27:40+2:596:55
5Lukas LarssonOK Skogshjortarna27:41+3:006:55
6Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK30:07+5:267:31
7Rasmus PetterssonOK Djerf31:58+7:177:59
8Oscar AnelandOK Ravinen36:22+11:419:05
9Teodor Mo HjelsethNydalens Skiklub36:26+11:459:06
10Kasper Bakken UlsethNydalens Skiklub37:24+12:439:21
11Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen37:32+12:519:23
12Oscar LundborgKungälvs OK37:47+13:069:26
13Nils Forsberg RundströmIFK Enskede37:58+13:179:29
14David AlménTrollhättans SOK40:05+15:2410:01
15Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK40:06+15:2510:01
16Isak BerggrenGävle OK40:08+15:2710:02
17Simon NordbergGöteborg-Majorna OK40:18+15:3710:04
18Arvid EkströmStenungsunds OK40:20+15:3910:05
19Erik LingIK Hakarpspojkarna40:29+15:4810:07
20Samuel BökeOK Kullingshof45:07+20:2611:16
21Christopher LadimOK Moss46:28+21:4711:37
22Michal NowakUKS Orientus Lodz46:49+22:0811:42
23Ignacy SlomczynskiUKS Orientus Lodz47:56+23:1511:59
24Johan LundStenungsunds OK48:49+24:0812:12
25Erik JohanssonOK Alehof52:19+27:3813:04
26Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK52:21+27:4013:05
27Alfred LeonTrollhättans SOK52:53+28:1213:13
28Zbigniew BartosUKS Orientus Lodz55:35+30:5413:53
29Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna56:03+31:2214:00
30Melker AnderssonEds SK1:12:37+47:5618:09
Anton CarlssonIF Hagenutgått
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start
Hugo MandingerTrollhättans SOKej start
Isak OlssonStigsökarnaej start
Karl PetersénOK Njudungej start

D16 Kort

3 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dea SundmarkIK Gandvik1:25:4925:18

D14

3 450 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NylundBredaryds SOK31:199:04
2Maja Mo HjelsethNydalens Skiklub33:35+2:169:44
3Marie KravdalGjø-Vard OL33:40+2:219:45
4Marie ScheeleNydalens Skiklub33:42+2:239:46
5Elina ReinholdssonOK Alehof33:48+2:299:47
6Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering39:19+8:0011:23
7Ida BengtssonOK Alehof39:20+8:0111:24
8Ebba NäsmanLerums SOK39:24+8:0511:25
9Audrey HanssonFrölunda OL39:31+8:1211:27
10Wilma PetterssonOK Kullingshof39:41+8:2211:30
11Alva BjörkTrollhättans SOK40:01+8:4211:35
12Lovis BergstrandBrattås CK40:25+9:0611:42
13Moa BergqvistKorsnäs IF OK42:16+10:5712:15
14Sandra LingIK Hakarpspojkarna42:21+11:0212:16
15Agnes KamforsOK Kullingshof42:25+11:0612:17
16Matilda CederbergVänersborgs SK43:22+12:0312:34
17Agnes IvarssonOK Skogshjortarna43:24+12:0512:34
18Julia BogeOK Alehof43:32+12:1312:37
19Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna43:34+12:1512:37
20Anna BackmanLidköpings VSK45:04+13:4513:03
21Elsa MartanderTrollhättans SOK47:15+15:5613:41
22Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK47:19+16:0013:42
23Elsa SödervallIK Gandvik48:21+17:0214:00
24Emelie ForslundKristinehamns OK53:28+22:0915:29
25Jennifer StigssonTrollhättans SOK1:33:07+1:01:4826:59

H14

3 450 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred BjørnerødOK Moss24:597:14
2Viktor JemthIF Thor27:12+2:137:53
3Elias WesterberghRasbo IK27:17+2:187:54
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK30:20+5:218:47
5Elias NordbergGöteborg-Majorna OK31:34+6:359:08
6Ludvig HedströmOK Skogshjortarna31:40+6:419:10
7Alfred HallqvistUlricehamns OK32:44+7:459:29
8Axel BrönnestamOK Gipen33:48+8:499:47
9Sondre LadimOK Moss34:10+9:119:54
10Elis Forsberg RundströmIFK Enskede34:16+9:179:55
11Johan ErikssonOK Skogsvargarna34:18+9:199:56
12Øyvind LamarkGanddal IL34:20+9:219:57
13Arvid JohanssonOK Djerf34:22+9:239:57
14Noel BengtssonOK Skogshjortarna34:23+9:249:57
15David HermanssonÅmåls OK37:05+12:0610:44
16Alvin OllanderOK Landehof39:09+14:1011:20
17Edvin OckbornTrollhättans SOK40:27+15:2811:43
18Tim MartnerFrölunda OL45:31+20:3213:11
19Hjalmar OlssonUddevalla OK51:49+26:5015:01
20Max NymanOK Gipen55:21+30:2216:02
21Erik SüdhoffBrattås CK55:25+30:2616:03
22Robin AnderssonTrollhättans SOK59:56+34:5717:22
23Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL1:03:54+38:5518:31
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Jonas KroghOppsal Orienteringej start
Olle PetersénOK Njudungej start

D14 Kort

2 510 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tuva SundmarkIK Gandvikej start

H14 Kort

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam WingstedtHalden SK28:0210:44
Hugo BergenfurIK Vikings OKej start
Oscar NymanOK Gipenej start

D12

2 610 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga KällstrandÅmåls OK24:219:19
2Andrea EnbomVänersborgs SK25:22+1:019:43
3Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb28:04+3:4310:45
4Tilia OlssonUddevalla OK28:06+3:4510:45
5Alva OlssonÅmåls OK31:07+6:4611:55
6Wilma ReinholdssonOK Alehof31:08+6:4711:55
7Linn EnbomVänersborgs SK33:48+9:2712:57
8Ida AnderssonVänersborgs SK40:08+15:4715:22
9Felicia RööhsSkattkärrs SOK43:15+18:5416:34
10Minna WingstedtHalden SK43:25+19:0416:38
11Emilie HellströmÅmåls OK44:26+20:0517:01
12Sara BengtssonOK Alehof45:01+20:4017:14
13Hilma EkströmStenungsunds OK46:59+22:3818:00
14Clara LövgärdOK Alehof49:01+24:4018:46
15Stella ModénFrölunda OL55:33+31:1221:17
16Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna58:41+34:2022:29
17Hanna SchälinOK Alehof1:00:44+36:2323:16
18Lina AhlstedtÅmåls OK1:02:45+38:2424:02
19Ella PetterssonOK Kullingshof1:08:48+44:2726:21
Moa BengtssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Edith HolmstrandOK Landehofej godkänd
Molly BergstrandBrattås CKej godkänd
Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ellen AnelandOK Ravinenej godkänd
Amie WahllöfFrämmestads IKej godkänd
Emma ChristianssonUddevalla OKej start

H12

2 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr18:237:19
2Liam HogedalVänersborgs SK20:14+1:518:03
3Albin SkottÅmåls OK21:22+2:598:30
4Wilhelm KarmetunOK Njudung22:16+3:538:52
5Viggo AnderssonTrollhättans SOK22:19+3:568:53
6Emil LingIK Hakarpspojkarna24:16+5:539:40
7Viktor HedströmOK Skogshjortarna25:52+7:2910:18
8William OksvoldOK Kåre26:05+7:4210:23
9Calle WärnOK Skogshjortarna26:52+8:2910:42
10Eric ÅhlÅmåls OK27:46+9:2311:03
11Harald MartnerFrölunda OL30:25+12:0212:07
12Oliver HammarFalköpings AIK OK33:21+14:5813:17
13Tor LindénUddevalla OK37:48+19:2515:03
14Pontus NilssonÅmåls OK38:55+20:3215:30
15Alexander FedjeFrölunda OL51:27+33:0420:29
Hugo EngbladFrämmestads IKej start
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej start
Eskil LeonTrollhättans SOKej start

D12 Kort

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna43:5219:24

H12 Kort

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Imre IsebornFrämmestads IKutgått

D10

2 190 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helene ScheeleNydalens Skiklub26:2912:05
2Vera HöglundSjövalla FK27:21+0:5212:29
3Ida IvarssonOK Skogshjortarna27:37+1:0812:36
4Meja PetterssonOK Kullingshof27:51+1:2212:43
5Alice KällstrandÅmåls OK32:59+6:3015:03
6Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering41:39+15:1019:01
7Wilma JonssonOK Tyr41:46+15:1719:04
8Agnes BogeOK Alehof43:30+17:0119:51
9Ebba LövgärdOK Alehof43:48+17:1920:00
10Edith BergenfurSkattkärrs SOK48:50+22:2122:17
11Elina ChristianssonUddevalla OK54:07+27:3824:42
12Rebecca ErikssonOK Skärmen58:21+31:5226:38
13Anna HallOK Skogsvargarna1:05:54+39:2530:05
Hilda LanevikOK Kullingshofej godkänd
Eira OlssonÅmåls OKej start

H10

2 260 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes AnderssonVänersborgs SK15:517:00
2Olof TholénOK Skogshjortarna17:48+1:577:52
3Arvid ErikssonÅmåls OK17:54+2:037:55
4Gabriel HogedalVänersborgs SK18:25+2:348:08
5Nore ModénVänersborgs SK20:02+4:118:51
6Jarvis HanssonFrölunda OL20:38+4:479:07
7Malte AnderssonTrollhättans SOK22:18+6:279:52
8Ville WingstedtHalden SK23:34+7:4310:25
9Alfred TersingOK Flundrehof26:12+10:2111:35
10Arvid JohanssonHelsingborgs SOK31:41+15:5014:01
11Alfons WesterberghRasbo IK32:02+16:1114:10
12Rasmus LindénUddevalla OK33:52+18:0114:59
13Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL33:57+18:0615:01
14Oscar AhlstedtÅmåls OK35:19+19:2815:37
15Algot TersingOK Flundrehof35:34+19:4315:44
16Oscar WärnOK Skogshjortarna36:51+21:0016:18
17Melker OckbornTrollhättans SOK40:08+24:1717:45
18Viggo NäsmanLerums SOK41:21+25:3018:17
19Walter OksvoldOK Kåre53:26+37:3523:38

D35

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmstrandOK Landehof28:407:57
2Emelie SvalinVänersborgs SK30:43+2:038:31
3Anna MartnerFrölunda OL33:12+4:329:13
4Anna HammarFalköpings AIK OK49:29+20:4913:44
5Annie SvenssonLidköpings VSK55:20+26:4015:22

H35

4 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK30:126:44
2Tobias WängrothOK Skogshjortarna39:14+9:028:45
Linus IsebornFrämmestads IKej start
Michael ForslundKristinehamns OKej start

D40

3 750 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anja WingstedtHalden SK34:219:09
2Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof35:06+0:459:21
3Malin JonssonOK Tyr35:28+1:079:27
4Therese BergqvistKorsnäs IF OK37:51+3:3010:05
5Jeannette AumoKungälvs OK37:56+3:3510:06
6Sandra HanssonFrölunda OL39:00+4:3910:24
7Lina RööhsSkattkärrs SOK40:25+6:0410:46
8Ann HyvönenSkattkärrs SOK40:57+6:3610:55
9Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL41:36+7:1511:05
10Linda LarssonFrämmestads IK42:31+8:1011:20
11Therese DahlströmOK Alehof45:42+11:2112:11
12Katarina EnbomVänersborgs SK46:03+11:4212:16
13Sofia HjortFalköpings AIK OK47:40+13:1912:42
14Cecilia KarmetunOK Njudung52:41+18:2014:02
15Anna LarssonOK Gipen59:30+25:0915:52
16Karin AlthoffKungälvs OK59:52+25:3115:57
17Anna JohanssonFrämmestads IK1:10:37+36:1618:49

H40

3 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof30:047:34
2Robert EnbomVänersborgs SK32:04+2:008:04
3Jonas MartnerFrölunda OL33:15+3:118:22
4Daniel AnderssonFrämmestads IK33:42+3:388:29
5Anders OksvoldOK Kåre34:05+4:018:35
6Magnus BertilssonOK Skogshjortarna35:16+5:128:52
7Anders LövgärdOK Alehof35:48+5:449:01
8Magnus SundmarkIK Gandvik36:25+6:219:10
9Anders FrickTrollhättans SK39:55+9:5110:03
10Jimmy LanevikOK Kullingshof44:37+14:3311:14
11Jan HjortFalköpings AIK OK47:22+17:1811:55
12Sven BogeOK Alehof49:30+19:2612:28
13Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:19:52+49:4820:07
Torbjørn KravdalGjø-Vard OLej start

D45

3 210 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK23:487:24
2Anna BerggrenGävle OK28:14+4:268:47
3Arnhild KroghOppsal Orientering30:11+6:239:24
4Katarina RundströmIFK Enskede30:58+7:109:38
5Anna LövgärdOK Alehof31:21+7:339:45
6Ingela ErikssonGävle OK32:46+8:5810:12
7Else Kari ScheeleNydalens Skiklub35:01+11:1310:54
8Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK36:24+12:3611:20
9Johanna HallqvistUlricehamns OK42:31+18:4313:14
10Helena SödervallIK Gandvik42:57+19:0913:22
11Vibeke LamarkGanddal IL44:32+20:4413:52
12Ulrika RundbladFrämmestads IK46:35+22:4714:30
13Anki BlennowFalköpings AIK OK50:35+26:4715:45
14Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna53:58+30:1016:48
Christina SüdhoffBrattås CKdiskvalificerad
Eva-Lill BergenfurIK Vikings OKej godkänd
Marie AnebreidMullsjö SOKej start

H45

3 970 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarssonIFK Göteborg Orientering27:276:54
2Björn MårtenssonIF Hagen28:52+1:257:16
3Henric BrohedeOK Tyr29:12+1:457:21
4Sven OlssonKorsnäs IF OK29:38+2:117:27
5Alain BergerANCO30:04+2:377:34
6Erik TholénOK Skogshjortarna31:28+4:017:55
7Andre JægtvikKonnerud IL33:51+6:248:31
8Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK34:16+6:498:37
9Jonas NiklassonFalköpings AIK OK34:32+7:058:41
10Jörgen ÅhlÅmåls OK34:39+7:128:43
11Jonas BergenfurSkattkärrs SOK34:53+7:268:47
12Erik AderstedtKungälvs OK35:22+7:558:54
13Anders KindbomIF Hagen37:11+9:449:21
14Mats BergenfurIK Vikings OK37:20+9:539:24
15Olle SchälinOK Alehof37:47+10:209:31
16Joakim KarmetunOK Njudung38:35+11:089:43
17Johan WesterberghRasbo IK39:10+11:439:51
18Mikael RööhsSkattkärrs SOK40:20+12:5310:09
19Thomas BergstrandBrattås CK40:39+13:1210:14
20Per BaierTolered-Utby Ol-klubb40:49+13:2210:16
21Håkan LindénUddevalla OK43:20+15:5310:54
22Conny ErixonOK Kullingshof44:37+17:1011:14
23Daniel FredrikssonFrölunda OL44:50+17:2311:17
24Knut Harald HyllesethSentrum OK44:51+17:2411:17
25Tomas FridénOK Gränsen46:46+19:1911:46
26Bo KronOK Flundrehof48:22+20:5512:10
27Håkan JanssonVänersborgs SK49:09+21:4212:22
28Johan WänströmFinspångs SOK1:15:53+48:2619:06
Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Magnus KarlssonRyda SKej start
Håkan SonessonFalköpings AIK OKej start

D50

3 210 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK23:487:24
2Helena SvenssonFK Herkules26:27+2:398:14
3Elisabet EnmarkGävle OK28:29+4:418:52
4Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK28:36+4:488:54
5Monica Tørnqvist HaldenNydalens Skiklub28:43+4:558:56
6Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK29:31+5:439:11
7Suzy LarssonOK Skogshjortarna30:40+6:529:33
8Eva HägnanderLidköpings VSK31:15+7:279:44
9Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK32:24+8:3610:05
10Helena ErikssonEds SK32:38+8:5010:09
11Anna AsplundKungälvs OK33:05+9:1710:18
12Anna StombergIF Hagen34:05+10:1710:37
13Carina IvarssonOK Kullingshof35:00+11:1210:54
14Heli MarjomaaStigsökarna35:30+11:4211:03
15Åsa AlsiöIF Hagen37:05+13:1711:33
16Karin LaurellOK Flundrehof38:44+14:5612:03
17Annelie JohanssonOK Skärmen40:22+16:3412:34
18Kristina LindOK Skärmen40:40+16:5212:40
19Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna51:50+28:0216:08
20Irené AnderssonOK Kullingshof53:43+29:5516:44
21Eva NilssonKungälvs OK55:47+31:5917:22
22Teija LaunisASS Raisu Lumous57:32+33:4417:55

H50

3 600 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse JanssonGävle OK24:106:42
2Jan OlmKils OK24:51+0:416:54
3Helge GisholtOK Skeidi24:59+0:496:56
4Per ForsbergIFK Enskede25:20+1:107:02
5Mats NylundBredaryds SOK25:35+1:257:06
6Lars KarlssonValbo AIF26:36+2:267:23
7Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK27:34+3:247:39
8Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK28:12+4:027:50
9Peter HambäckLånghundra IF28:36+4:267:56
10Ola WallinderGöteborg-Majorna OK28:51+4:418:00
11Magnus SödervallIK Gandvik28:56+4:468:02
12Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb29:11+5:018:06
13Jurg NiggliO Jura29:34+5:248:12
14Anders EnmarkGävle OK29:51+5:418:17
15Kennet HorvathHalmstad OK30:24+6:148:26
16Tomas HermanssonÅmåls OK30:25+6:158:26
17Anders L OlssonGävle OK32:47+8:379:06
18Trond LamarkGanddal IL33:21+9:119:15
19Kent SkärbergVänersborgs SK33:24+9:149:16
20Peter StrömdahlOK Skogsvargarna34:19+10:099:31
21Tommy JohanssonStångenäs AIS34:37+10:279:36
22Ulf PetersonKungälvs OK34:57+10:479:42
23Øyvind HyllesethSkien OK35:11+11:019:46
24Kjell EinarssonOK Skogshjortarna36:56+12:4610:15
25Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu38:23+14:1310:39 Ladda ner rutt i gpx-format
26Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK38:30+14:2010:41
27Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna41:46+17:3611:36
28Gunnar HallOK Skogsvargarna45:10+21:0012:32
29Vegard HaldenNydalens Skiklub51:30+27:2014:18
30Kasperi LaunisASS Raisu Lumous52:02+27:5214:27
31Rune ScheeleNydalens Skiklub1:01:07+36:5716:58
32Mats KarlssonIF Hagen1:03:55+39:4517:45
33Hans NilssonKungälvs OK1:15:03+50:5320:50
Claes OlssonOK Gipenej start
Magnus NiklassonFalköpings AIK OKej start

D55

3 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia VångellLinköpings OK32:0210:38
2Christina BirathStenungsunds OK33:04+1:0210:59
3May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering34:19+2:1711:24
4Tone HollowellOK Tyr35:00+2:5811:37
5Lena ArnoldssonMullsjö SOK37:07+5:0512:19
6Nina BejbomUddevalla OK37:15+5:1312:22
7Annette Falck LarssonVänersborgs SK37:47+5:4512:33
8Britta SahlinVänersborgs SK39:20+7:1813:04
9Birgit HanssonHerrestads AIF42:10+10:0814:00
10Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb48:04+16:0215:58
11Ann NyströmIF Hagen49:25+17:2316:25
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start

H55

3 750 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WasseniusUddevalla OK30:508:13
2Per SanderGöteborg-Majorna OK31:46+0:568:28
3Lars HolmbergIF Hagen32:21+1:318:37
4Thomas HollowellOK Tyr33:07+2:178:49
5Andres LaasOK Skogshjortarna34:06+3:169:05
6Jan HanssonStenungsunds OK34:42+3:529:15
7Peter CederbergVänersborgs SK34:49+3:599:17
8Björnar GammelsäterKolbotn o Skimt OL35:23+4:339:26
9Stefan GustafssonOK Skogshjortarna37:04+6:149:53
10Anders AxelssonOK Skogsvargarna38:05+7:1510:09
11Magnus JoelssonSOK 6838:41+7:5110:18
12Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK38:54+8:0410:22
13Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK39:16+8:2610:28
14Anders KjellbergOK Flundrehof40:57+10:0710:55
15Nils-Olof LarssonVänersborgs SK41:16+10:2611:00
16Staffan AsplundKungälvs OK41:30+10:4011:04
17Mons Kr. LøvfaldNydalens Skiklub42:52+12:0211:25
18Thomas AttforsSävedalens AIK43:11+12:2111:30
19Tomas NilssonOK Gipen45:27+14:3712:07
20Ulf HamreforsVästerås SOK46:54+16:0412:30
21Mats LindströmOK Skärmen47:22+16:3212:37
22Clas BörjessonIK Uven48:10+17:2012:50
23Hans LindgrenOK Skogshjortarna50:08+19:1813:22
24Ingvar IvarssonOK Kullingshof50:40+19:5013:30
25Börje PerssonOK Alehof1:06:28+35:3817:43
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Hans GarmerGöteborg-Majorna OKej start

D60

2 560 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK22:548:56
2Mona ÅkermanValbo AIF25:59+3:0510:08
3Inger WesterbergIF Hagen27:56+5:0210:54
4Kerstin AnderssonRyda SK28:11+5:1711:00
5Birgitta AnderssonFrämmestads IK28:34+5:4011:09
6Lis DæhliLøten o-lag30:40+7:4611:58
7Eva KarlssonUddevalla OK32:24+9:3012:39
8Pia SvenssonFalköpings AIK OK33:19+10:2513:00
9Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK34:19+11:2513:24
10Ann Warma LaasOK Skogshjortarna38:06+15:1214:52
11Kerstin Haugen LundStenungsunds OK42:21+19:2716:32
12Inger JohanssonOK Klyftamo43:48+20:5417:06
13Monika NilssonOK Alehof46:16+23:2218:04
14Inger SvenssonLidköpings VSK48:23+25:2918:53
15Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna49:07+26:1319:11
16Wenche BjørnstadRingsaker OK51:56+29:0220:17
17Britt KarlssonStenungsunds OK53:57+31:0321:04
18Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:12:24+49:3028:16
Ingrid JessenFrämmestads IKej godkänd

H60

3 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Örjan WängdahlOK Gipen28:458:12 Ladda ner rutt i gpx-format
2Johan BerglundSävedalens AIK31:11+2:268:54
3Thomas HjertFalköpings AIK OK31:14+2:298:55
4Pierre KarlssonOK Alehof31:47+3:029:04
5Magnus AnderssonUlricehamns OK33:13+4:289:29
6Urban LarssonOK Gipen34:31+5:469:51
7Lennart HålsjöOK Skogshjortarna35:16+6:3110:04
8Thomas KarlssonFrämmestads IK35:42+6:5710:12
9Tomas KarlssonOK Skogshjortarna36:31+7:4610:26
10Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK36:36+7:5110:27
11Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb37:18+8:3310:39
12Lars ElfvingOK Gipen38:28+9:4310:59
13Arne LundStenungsunds OK40:08+11:2311:28
14Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna42:18+13:3312:05
15Bosse EngborgHällefors OK43:27+14:4212:24 Ladda ner rutt i gpx-format
16Roy GjerdingOK Moss45:07+16:2212:53
17Anders ErikssonOK Gipen56:35+27:5016:10
18Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:08:14+39:2919:29
Tommy RoosFalköpings AIK OKej start
Reine SpetzStenungsunds OKej start
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start

D65

2 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PetterssonVäxjö OK34:0613:19
2Gunilla HogedalVänersborgs SK34:39+0:3313:32
3Evamarie LundahlIF Hagen41:27+7:2116:11
4Marion HallstenUddevalla OK41:49+7:4316:20
5Monica IvarssonOK Skogshjortarna45:16+11:1017:40
6Britt-Marie GrönroosOK Alehof49:25+15:1919:18

H65

3 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK28:389:30
2Bent GalborgenIndre Østfold OK29:01+0:239:38
3Lars HogedalVänersborgs SK30:35+1:5710:09
4Göran LarssonSala OK30:59+2:2110:17
5Arvid GalborgenEds SK31:04+2:2610:19
6Dan WidercrantzOK Skärmen31:34+2:5610:29
7Anders ErikssonIF Hagen31:38+3:0010:30
8Håkan OlssonHjobygdens OK32:06+3:2810:39
9Mats KarlssonStenungsunds OK32:50+4:1210:54
10Robert JessenFrämmestads IK34:57+6:1911:36 Ladda ner rutt i gpx-format
11Mats EricssonOK Skogshjortarna36:43+8:0512:11
12Göran LarssonVänersborgs SK36:48+8:1012:13
13Hans Andersson StrinningAttunda OK39:03+10:2512:58
14Kent IvarssonOK Skogshjortarna39:56+11:1813:16
15Bo AnderssonFalköpings AIK OK43:54+15:1614:35
Kent ErikssonLerums SOKej start
Yngve NilssonOK Gipenej start

D70

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK43:2516:04
2Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL57:35+14:1021:19
3Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:01:12+17:4722:40
Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orienteringutgått

H70

3 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna30:019:24
2Rune SandbergUddevalla OK30:40+0:399:36
3Jonas LarssonOK Kullingshof32:45+2:4410:15
4Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK33:09+3:0810:23
5Helge RevhaugRingerike OL34:59+4:5810:57
6Hans PerssonOK Älgen35:37+5:3611:09
7Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS35:49+5:4811:13
8Oskar JohanssonStångenäs AIS36:10+6:0911:20
9Per-Arne JohanssonVänersborgs SK37:25+7:2411:43
10Lennart HermanssonStångenäs AIS38:04+8:0311:55
11Lennart KorénOK Branten42:48+12:4713:25
12Roar BjordalOppsal Orientering43:41+13:4013:41
13Jack GrönroosOK Alehof43:53+13:5213:45
14Johnny KarlssonUddevalla OK45:04+15:0314:07
15Bertil HermanssonStenungsunds OK45:10+15:0914:09
16Sten OlssonOK Alehof48:58+18:5715:21
17Karl Evert SvenssonIF Hagen51:14+21:1316:03

D75

1 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK30:3715:27
2Eva OlofssonOK Flundrehof37:24+6:4718:53
3Anita NordbergOK Klyftamo38:53+8:1619:38
4Inger Lise BjordalOppsal Orientering42:02+11:2521:13
5Lillemor HallinOK Landehof50:57+20:2025:43
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK51:08+20:3125:49
7Elvy BörjessonOK Alehof53:47+23:1027:09

H75

3 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidOK Skogshjortarna34:5610:57
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna35:09+0:1311:01
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna35:44+0:4811:12
4Kenneth IvehagFrämmestads IK36:08+1:1211:19
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:51+1:5511:33
6Leif OlofssonOK Flundrehof42:19+7:2313:15
7Gunnar PerssonSvanesunds GIF46:32+11:3614:35
8Matts MattssonOK Gipen49:15+14:1915:26
9Åke NordbergOK Klyftamo52:31+17:3516:27
10Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering56:57+22:0117:51
11Per LjungbergOK Alehof1:04:53+29:5720:20
12Harald WibyeOK Moss1:13:27+38:3123:01
Per-Olof JohanssonOK Klyftamoej godkänd
Gunnar BrystHjobygdens OKej start

H80

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kuno EkdahlOK P41:07:4725:06

Inskolning

1 690 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elias ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Alma DavidssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Kunt DavidssonUddevalla OKfullföljt
Sofia ForslundKristinehamns OKfullföljt
Astrid FrickKlubb lösfullföljt
Arth HöögUddevalla OKfullföljt
Eldrin IsebornFrämmestads IKfullföljt
Alexander JohanssonOK Gipenfullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Anton LindelOK Alehoffullföljt
Måns LindénUddevalla OKfullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKfullföljt
Tarjei Hausken NordbergNydalens Skiklubfullföljt
Astrid NäsholmFrämmestads IKfullföljt
Charls NömellOK Gipenfullföljt
Minou NömellOK Gipenfullföljt
Jonna OlssonTrollhättans SOKfullföljt
Wellington RomFrämmestads IKfullföljt
Erik RundströmOK Kullingshoffullföljt
Hanna RundströmOK Kullingshoffullföljt
Hedda TemmesTrollhättans SOKfullföljt
Siri TemmesTrollhättans SOKfullföljt
Viktor ZakrissonOK Alehoffullföljt

U1

1 650 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RundbladFrämmestads IK11:497:09
2Isac AnderssonFrämmestads IK13:14+1:258:01
3Alvin HogedalOK Alehof14:19+2:308:40
4Love ModénFrölunda OL15:47+3:589:33
5Lilly BergenfurSkattkärrs SOK15:48+3:599:34
6Oskar OlssonÅmåls OK18:17+6:2811:04
7Emilia wängrothOK Skogshjortarna18:31+6:4211:13
8Vidar SunessonOK Alehof18:44+6:5511:21
9Lea HaugÅs-NMBU Orientering21:14+9:2512:52
10Alva RööhsSkattkärrs SOK21:42+9:5313:09
11Ester OhlssonBrattås CK22:10+10:2113:26
12Elias OhlssonBrattås CK27:46+15:5716:49
13Emil LanevikOK Kullingshof30:49+19:0018:40
14Simon LidénOK Kullingshof31:31+19:4219:06
15Sebastian LanevikOK Kullingshof32:05+20:1619:26
16Harry JohanssonHelsingborgs SOK51:26+39:3731:10
Holger WänströmFinspångs SOKej godkänd

U2

2 200 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eira OlssonÅmåls OK20:399:23
2Nils TholénOK Skogshjortarna21:24+0:459:43
3Arvid LanneKungälvs OK22:35+1:5610:15
4Ivar HolmstrandOK Landehof23:06+2:2710:29
5Tuva AlmenTrollhättans SOK23:48+3:0910:49
6Alexander lindellOK Alehof24:22+3:4311:04
7Jonna ÅhlÅmåls OK24:27+3:4811:06
8William FedjeFrölunda OL28:13+7:3412:49
9Sven TholénOK Skogshjortarna29:13+8:3413:16
10Agaton RomFrämmestads IK32:38+11:5914:50
11Jon Forsberg RundströmIFK Enskede33:58+13:1915:26
12Nils EdströmStenungsunds OK35:19+14:4016:03
13Jessica ErikssonOK Skärmen35:29+14:5016:07
14Patricia ErikssonOK Skärmen35:31+14:5216:08
15Selma MartanderTrollhättans SOK36:09+15:3016:25
16Ebba BogeOK Alehof36:28+15:4916:34
17Lola NymanOK Gipen36:42+16:0316:40
18Wilma WallOK Gipen36:50+16:1116:44
19Kasper PalmestålOK Skogsvargarna37:55+17:1617:14
20Benjamin VinkOK Gipen41:27+20:4818:50
21Selma LeonTrollhättans SOK42:19+21:4019:14
22Waldemar HaraldssonOK Kullingshof44:27+23:4820:12
23Hilma NordinOK Skogsvargarna44:45+24:0620:20
24Lukas PetterssonStigsökarna51:27+30:4823:23

Öppen motion 1

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica WessmarkOK Flundrehof38:1716:17

Öppen motion 3

2 490 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip WibergRyda SK22:379:04
2Ellen ErikssonOK Flundrehof24:41+2:049:54
3Åsa PetterssonOK Kullingshof25:06+2:2910:04
4Sara AnderssonVänersborgs SK25:38+3:0110:17
5Ronny RundbladFrämmestads IK30:46+8:0912:21
6Anki HanbäckLånghundra IF30:58+8:2112:26
7Alva ZackariassonUddevalla OK31:07+8:3012:29
8Isak OllanderOK Landehof31:15+8:3812:33
9Axel VibergRyda SK32:37+10:0013:05
10Anna OksvoldOK Kåre34:43+12:0613:56
11Inga-Lill NilssonUddevalla OK35:23+12:4614:12
12Lukas HanbäckLånghundra IF35:38+13:0114:18
13Rebecka NylénDegerfors OK36:02+13:2514:28
14Louise ModénVänersborgs SK37:09+14:3214:55
15Cecila WängrotKlubb lös39:10+16:3315:43
16Greta DelinRyda SK40:10+17:3316:07
17Sofia DelinRyda SK40:16+17:3916:10
18Caroline OhlssonBrattås CK41:01+18:2416:28
19Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK41:18+18:4116:35
20Erica DahlqvistOK Gipen42:36+19:5917:06
21Jessika ErixonOK Kullingshof43:44+21:0717:33
22Tilda ErikssonOK Flundrehof46:39+24:0218:44
22Lina ErikssonOK Flundrehof46:39+24:0218:44
24Eva HagrotTäby OK49:50+27:1320:00
25Bibbi GustafssonOK Gipen50:51+28:1420:25
26Ingegerd FrickTrollhättans SK58:46+36:0923:36
27Anna-karin ChristianssonTrollhättans SK59:10+36:3323:45
John Kjell HosetKlubb lösej godkänd
Greta KarlssonLidköpings VSKutgått

Öppen motion 5

3 430 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert AnderssonEds SK34:4310:07
2Marcus BranellRyda SK37:21+2:3810:53
3Kristoffer AhlinOK Skogshjortarna38:17+3:3411:09
4Jacob ÖstermanVänersborgs SK39:48+5:0511:36
5Daniel JohanssonRyda SK40:11+5:2811:42
6Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro43:11+8:2812:35
7Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna43:14+8:3112:36
8Mikael NilssonÅmåls OK45:02+10:1913:07
9Sebastian SundbergOK Skogshjortarna45:33+10:5013:16
10Andreas NäsmanLerums SOK45:55+11:1213:23
11Christer NordbergGöteborg-Majorna OK45:57+11:1413:23
12Björn PalmestålOK Skogsvargarna46:16+11:3313:29
13Amelie SundholmHestra IF47:27+12:4413:50
14Sofia PehrssonOK Alehof48:08+13:2514:01
15Steffan WinbladKlubb lös48:23+13:4014:06
16Helena SonessonFalköpings AIK OK48:39+13:5614:11
17Fredrik ErikssonOK Flundrehof49:03+14:2014:18
18Björn SjökvistOK Kullingshof52:13+17:3015:13
19Torbjörn PetterssonOK Kullingshof52:19+17:3615:15
20Magnus PedersenOK Skogshjortarna53:47+19:0415:40
21Mattias ModénVänersborgs SK54:30+19:4715:53
22Anna-karin SkärbergVänersborgs SK54:33+19:5015:54
23Thomas AsplundOK Skogsvargarna55:35+20:5216:12
24Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro55:41+20:5816:14
25Ceclie RomFrämmestads IK56:46+22:0316:33
26Marianne WasseniusUddevalla OK57:48+23:0516:51
27Lennart SvenssonOK Kullingshof57:58+23:1516:53
28Frida AhilnOK Skogshjortarna58:22+23:3917:00
29Lars WassénVänersborgs SK59:04+24:2117:13
30Kjell AnderssonOK Skogshjortarna1:03:59+29:1618:39
31Elin BräckaLillomarka OL1:04:52+30:0918:54
32Birgitta LarssonRyda SK1:05:50+31:0719:11
33Katharina LindénUddevalla OK1:07:59+33:1619:49
34Gunnar BejbomUddevalla OK1:08:20+33:3719:55
35Elisabeth BranellRyda SK1:08:57+34:1420:06
36Ove BranellRyda SK1:09:00+34:1720:06
37Lotta WedmanVästerbergslagens OL1:11:47+37:0420:55
38Berkley StaggOK Skogsvargarna1:17:08+42:2522:29
39Rune PetterssonFrämmestads IK1:21:36+46:5323:47
40Martin AlfredssonKlubb lös1:31:44+57:0126:44
41Ture ErikssonEds SK1:32:21+57:3826:55
42Clara LaurellOK Flundrehof1:35:42+1:00:5927:54
43Amanda NylenDegerfors OK1:35:54+1:01:1127:57
44Ylva JohanssonOK Skogsvargarna1:51:27+1:16:4432:29
45Felicia SandinOK Skärmen1:52:14+1:17:3132:43
45Emilia SandinOK Skärmen1:52:14+1:17:3132:43
Lars HolmOK Gipenej godkänd
Lena JohanssonHelsingborgs SOKutgått
Birgitta LarssonRyda SKej start

Öppen motion 7

2 870 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John GabrielssonSävedalens AIK21:407:32
2Johan NymanOK Gipen22:36+0:567:52
3Martin LundStenungsunds OK25:02+3:228:43
4Sondre BråtenNydalens Skiklub25:41+4:018:56
5Johan LilljeqvistStigsökarna27:32+5:529:35
6Linda ErikssonOK Skärmen28:00+6:209:45
7Stefan HellqvistOK Flundrehof28:25+6:459:54
8Samuel ErikssonEds SK28:27+6:479:54
9Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK28:36+6:569:57
10Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL28:46+7:0610:01
11Anders PetterssonStigsökarna28:48+7:0810:02
12Nathalie larssonRyda SK29:00+7:2010:06
13Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL29:12+7:3210:10
14Maria BogrenIF Hagen29:18+7:3810:12
15Tomas CarlssonÅmåls OK29:24+7:4410:14
16Lisa WassénVänersborgs SK30:24+8:4410:35
17Staffan OlssonStigsökarna30:50+9:1010:44
18Christer CarlssonIK Uven30:52+9:1210:45
19Lars LjungbergSjövalla FK31:25+9:4510:56
20Daniel TorstenssonGöteborgs SK32:05+10:2511:10
21Maja WillénÖstersunds OK32:30+10:5011:19
22Erik WillénÖstersunds OK32:40+11:0011:22
23Michaela KällstrandÅmåls OK32:50+11:1011:26
24Per GustafssonRyda SK32:57+11:1711:28
25Maiken MoNydalens Skiklub33:11+11:3111:33
26Lotta NybergOK Alehof34:04+12:2411:52
27Eva PedersenOK Skogshjortarna35:13+13:3312:16
28Odd OlssonUddevalla OK36:18+14:3812:38
29Johan AnderssonFrämmestads IK36:40+15:0012:46
30Sune ÅkessonOckelbo OK37:32+15:5213:04
31Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK37:44+16:0413:08
32Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering38:11+16:3113:18
33Malin ChristianssonUddevalla OK38:22+16:4213:22
34Stefan L JohanssonKungälvs OK38:43+17:0313:29
35Anne NilsenÅs-NMBU Orientering39:04+17:2413:36
36Helene LarssonUddevalla OK39:09+17:2913:38
37Patrik NylenaDegerfors OK40:10+18:3013:59
38Jenny OlssonStigsökarna40:21+18:4114:03
39Frida KjällmanLidköpings VSK40:31+18:5114:07
40Johnny JohansenLillomarka OL40:47+19:0714:12
41Ullrika Von TellRyda SK41:23+19:4314:25
42Lisbeth JohanssonKlubb lös41:25+19:4514:25
43Elin HerrmannFalköpings AIK OK41:37+19:5714:30
44Tilda WiklundFalköpings AIK OK41:38+19:5814:30
45Nisse GunnarssonOK Gipen41:46+20:0614:33
46Fredrika ErikssonRyda SK42:32+20:5214:49
47Conny SahlinVänersborgs SK42:49+21:0914:55
48Lars TorstenssonGöteborgs SK43:42+22:0215:13
49Thore NilssonUddevalla OK43:44+22:0415:14
50Jan JohanssonVänersborgs SK44:27+22:4715:29
51Martina JohanssonHestra IF44:56+23:1615:39
52Jan LarssonFrämmestads IK45:09+23:2915:43
53Anders SwedinLidköpings VSK45:13+23:3315:45
54Stefan HåkanssonIK Ymer45:26+23:4615:49
55Per FredrikssonOK Skogshjortarna46:19+24:3916:08
56Stefan SvenssonOK Kullingshof47:05+25:2516:24
57Ulrika WillénÖstersunds OK47:19+25:3916:29
58Niklas KjällmanLidköpings VSK48:41+27:0116:57
59Ylva SunessonOK Alehof50:48+29:0817:42
60Bror PalgrimVänersborgs SK51:09+29:2917:49
61Johanna KjellbergOK Flundrehof51:53+30:1318:04
62Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu52:34+30:5418:18
63Birgitta KarlsonRyda SK53:53+32:1318:46
64Karin BergdahlIK Uven56:53+35:1319:49
65Mona-lisa JanssonKungälvs OK56:59+35:1919:51
66Cecilia JanzonOK Måsen1:00:48+39:0821:11
67Börje sundbergOK Gipen1:05:07+43:2722:41
68Kerstin LjungbergOK Gipen1:05:13+43:3322:43
69Barbra AnderssonOK Skogshjortarna1:13:07+51:2725:28
70Annika JohanssonOK Alehof1:13:14+51:3425:31
71Monica BrönnestamOK Gipen1:13:38+51:5825:39
72Evert JenhallOK Skogsvargarna1:17:03+55:2326:50
Andreas JohanssonFrämmestads IKej godkänd
Sara JonstoijHestra IFej start

Öppen motion 8

4 200 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin ivarssonOK Skogshjortarna26:416:21
2Jesper SjögrenHestra IF27:53+1:126:38
3Jarl Magnus BergeSlevik IL28:10+1:296:42
4Mathias WärnOK Skogshjortarna28:18+1:376:44
5Martin LarssonHestra IF30:10+3:297:10
6Elias JohnssonNydalens Skiklub36:39+9:588:43
7Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK36:53+10:128:46
8Mats KarlfeltSävedalens AIK37:00+10:198:48
9Therése IvarssonOK Skogshjortarna37:18+10:378:52
10Mats christianssonUddevalla OK37:25+10:448:54
11Jonas ZackariassonUddevalla OK37:47+11:068:59
12Karl LarssonUddevalla OK37:48+11:079:00
13Marcus KarldenKvillebyns SK38:14+11:339:06
14Knut BjørkeloKolbotn o Skimt OL38:30+11:499:10
15Marcus UllmannOK Alehof38:54+12:139:15
16Isak JohnssonNydalens Skiklub39:00+12:199:17
17Steffan JohanssonKungälvs OK39:43+13:029:27
18Erik FrickKlubb lös39:47+13:069:28
18Kristina AnelandOK Ravinen39:47+13:069:28
20Jokap LaurelOK Flundrehof40:59+14:189:45
21Jonas NybergOK Alehof41:12+14:319:48
22Lisa AxelssonHjobygdens OK41:32+14:519:53
23Aron DavidssonUddevalla OK41:43+15:029:55
24Kristina HellströmÅmåls OK42:55+16:1410:13
25Lars CarlssonTrollhättans SK43:51+17:1010:26
26Tomas JohanssonÅmåls OK43:55+17:1410:27
27Cristina LuisNydalens Skiklub45:21+18:4010:47
28Martin SykGöteborgs SK45:49+19:0810:54
28Fredrik OlssonUddevalla OK45:49+19:0810:54
30Henrik KarlssonUddevalla OK47:55+21:1411:24
31Karl ErikssonUddevalla OK49:29+22:4811:46
32Petter AnderssonStenungsunds OK51:07+24:2612:10
33Hampus CarlssonTrollhättans SK51:53+25:1212:21
34Maria HöglundSjövalla FK53:11+26:3012:39
35Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo53:49+27:0812:48
36Åsa HedströmOK Skogshjortarna54:32+27:5112:59
37Henrik KarlssonTrollhättans SOK55:32+28:5113:13
38Mattias HolmströmÅmåls OK55:40+28:5913:15
39Jenny EkströmStenungsunds OK56:06+29:2513:21
40Sara HamreforsVästerås SOK56:23+29:4213:25
41Ragnhild Höglid BraatenSlevik IL56:36+29:5513:28
42Harri ViinamäkiIF Hagen57:23+30:4213:39
43Per WidströmFrämmestads IK1:01:47+35:0614:42
44Tobias HöglundSjövalla FK1:07:17+40:3616:01
45Rasmus WillénÖstersunds OK1:12:25+45:4417:14
Åsa FranzenIL Tyrvingej godkänd
Roar PedersenOppsal Orienteringej start

Öppen motion Trail

4 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika JensenÅmåls OK36:327:40
2Anni HogedalOK Alehof45:59+9:279:39
3Tomas PetersénOK Njudung48:56+12:2410:16
4Charlotte ÖstermanVänersborgs SK1:00:28+23:5612:42
5Anneli TholénOK Skogshjortarna1:19:32+43:0016:42
6Vanja FlänsnerKlubb lös1:52:06+1:15:3423:33
7Dejan SimonovicKlubb lös1:52:07+1:15:3523:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser