Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Borås 1 av 5 VT

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Borås 1 av 5 VT
Arrangörsorganisationer: Bredareds IF / Elfsborg SOK
Datum: onsdag 10 maj 2017

Öppen 1

2 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin JogelandIK Ymer51:1419:56
2Fabian Gregorieklubblös52:29+1:1520:25
3Tuva DahlgrenIK Ymer55:09+3:5521:27
4Sofia DahlgrenIK Ymer55:14+4:0021:29
Jackob JelicIK Ymerej godkänd

Öppen 3

2 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas GöransonIK Ymer36:2412:12
2Gertie OdelbergIK Ymer39:25+3:0113:13
3Göran SvanBorås GIF40:54+4:3013:43
4Johanna BiörsIK Ymer42:47+6:2314:21
5Hanna NilssonHestra IF44:05+7:4114:47
6Stanley Taivulaklubblös44:56+8:3215:04
7Maritha HallbergIK Ymer53:13+16:4917:51
8Rolf BååthHestra IF54:50+18:2618:24
9Sofia ÅkerfeltElfsborg SOK57:00+20:3619:07
10Tarun Tuserklubblös1:11:24+35:0023:57
11May Nettklubblös1:17:23+40:5925:58
Helena JohanssonIK Ymerej godkänd

Öppen 5

3 730 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas LidénDalsjöfors IF41:1411:03
2Lasse BjörfjällBredareds IF42:14+1:0011:19
3Lukas BarnisinHestra IF42:21+1:0711:21
4Fredrik OdelbergIK Ymer45:07+3:5312:05
5Sara EverdingIK Ymer46:01+4:4712:20
6Åke JohanssonRydboholms SK47:23+6:0912:42
7Bengt KlassonUlricehamns OK47:58+6:4412:51
8Simon FredriksonKlublös55:25+14:1114:51
9Mia HallbergIK Ymer1:01:48+20:3416:34
10Britt RangertIK Ymer1:06:49+25:3517:54
11Klara NilssonHestra IF1:17:17+36:0320:43
12Morgan NilssonHestra IF1:17:18+36:0420:43
Börje LidénDalsjöfors IFej godkänd

Öppen 6

5 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin EdlundHestra IF39:417:35
2Conny RantzowHestra IF43:03+3:228:13
3Peter RosénIK Ymer47:09+7:289:00
4Måns ThörnqvistBredareds IF49:11+9:309:24
5Mattias BiörsIK Ymer49:53+10:129:32
6Andreas ClaessonOK Kullingshof50:03+10:229:34
7Lars LorénOK Frisene51:27+11:469:50
8Lukas GustafssonIK Ymer55:19+15:3810:34
9Peter JohanssonKlublös1:02:16+22:3511:54
10Stig GustafssonIK Ymer1:12:19+32:3813:49

Öppen Trail

4 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Johanssonklubblös44:559:21
2Magnus Waldenströmklubblös1:00:51+15:5612:40
3Beatris SvenssonKlublös1:22:13+37:1817:07
4Ann Hägglundklubblös1:32:09+47:1419:11
5Emelie Hägglundklubblös1:32:10+47:1519:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser