Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klemmingekampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klemmingekampen
Arrangörsorganisation: OK Klemmingen
Datum: tisdag 1 maj 2018

D21

3 430 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK27:067:54
2Kristin HylanderNyköpings OK28:02+0:568:10
3Johanna ÖbergOK Hällen28:16+1:108:14
4Ida HylanderNyköpings OK28:20+1:148:15
5Emma KantarpÄrla IF28:53+1:478:25
6Lisa BerggrenOK Kolmården31:53+4:479:17
7Kajsa HammarströmLinköpings OK32:19+5:139:25
8Lisa AnderssonÄrla IF32:28+5:229:27
9Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF35:01+7:5510:12
10Julia DavidssonÄrla IF35:48+8:4210:26
11Rebecka HylanderNyköpings OK36:22+9:1610:36
12Anna-Stina PåledalOK Roxen37:05+9:5910:48
13Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK48:13+21:0714:03
Lisa JohanssonOrienteringsklubben Trananej start
Johanna EngströmOK Hällenej start
Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OKej start
Linnéa CarlssonOK Hällenej start

H21

4 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JonssonÄrla IF31:056:54
2Robbin KantarpÄrla IF32:14+1:097:09
3Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF33:09+2:047:22
4Ludvig EkNyköpings OK34:19+3:147:37
5Sören Nilsson PåledalOK Roxen35:37+4:327:54
6Johan PerssonHagaby GoIF Örebro38:26+7:218:32
7Ondrej HlavacÄrla IF40:08+9:038:55
8Alexander BlombergNyköpings OK40:15+9:108:56
9Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL46:21+15:1610:18
10Erik HellstenNyköpings OK48:16+17:1110:43
11Henrik LundgrenCentrum OK51:17+20:1211:23
12Ulf HylanderNyköpings OK56:21+25:1612:31
Oskar GustafssonCentrum OKej start

D18

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NilssonNyköpings OK30:398:30
2Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF36:32+5:5310:08
3Linnéa GustafssonOK Hällen46:50+16:1113:00
4Nadja Dixon KassmanNyköpings OK1:11:24+40:4519:50
5Heidi ForsOK Grip1:14:18+43:3920:38
6Beatrice ErikssonOK Hällen1:22:32+51:5322:55

H18

3 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF24:536:54
2Albin FalkNyköpings OK25:28+0:357:04
3Niklas SvenssonJärfälla OK29:34+4:418:12
4Ludvig HolmqvistOK Tor34:44+9:519:38
5Pontus BierfeldtÄrla IF34:45+9:529:39
6Klas JohanssonOrienteringsklubben Tranan35:42+10:499:55
7Oskar StenviOK Linné46:40+21:4712:57
8Melvin JakobssonOK Södertörn50:42+25:4914:05
9Christopher AnderssonVingåkers OK52:38+27:4514:37
Casper HedarOK Torej start
William NilssonNyköpings OKej start

D16

3 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice EkNyköpings OK33:399:41
2Hanna RingRonneby OK40:22+6:4311:37
3Malin BierfeldtÄrla IF40:43+7:0411:44
4Caroline GuttkeNyköpings OK43:30+9:5112:32
5Ingrid OlssonOK Tor44:45+11:0612:53
6Ella StenilsOK Hällen45:56+12:1713:14
7Elsa LinderOK Hällen46:38+12:5913:26
8Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF47:46+14:0713:45
9Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF51:52+18:1314:56
10Agnes OlssonOK Tor52:19+18:4015:04
11Frida JardingNyköpings OK55:12+21:3315:54
12Josefine JonssonOK Tor56:07+22:2816:10
13Emma WesterlundNyköpings OK58:50+25:1116:57
14Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:08:07+34:2819:37
Amanda SvenssonOK Orionej start

H16

3 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen24:277:02
2Karl LundinOK Hällen27:56+3:298:02
3Melker LundinOK Hällen29:01+4:348:21
4Isak AnängenNyköpings OK29:29+5:028:29
5Kasper LagerströmNyköpings OK29:58+5:318:38
6Filip HåkanssonOK Orion30:03+5:368:39
7Axel LindgrenNyköpings OK30:21+5:548:44
8Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb32:10+7:439:16
9Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF33:57+9:309:47
10Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen40:38+16:1111:42
11Carl HedegårdOK Kolmården40:47+16:2011:45
12Edvin HellstenNyköpings OK46:48+22:2113:29
13Andreas HolmqvistNyköpings OK47:26+22:5913:40
14Olle MolinOrienteringsklubben Klemmingen53:26+28:5915:23
15Emil JanssonVingåkers OK1:17:15+52:4822:15
16Gustav NorbergOK Hällen1:35:31+1:11:0427:31
Joel Aristondo MagnussonOK Torej start
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

D14

2 670 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa SwartzOK Orion23:358:49
2Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF26:07+2:329:46
3Lovis HellstenNyköpings OK27:24+3:4910:15
4Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF28:56+5:2110:50
5Katja GustafssonTrosabygdens OK29:58+6:2311:13
6Meja AleniusNyköpings OK30:27+6:5211:24
7Hanna AnängenNyköpings OK30:54+7:1911:34
8Julia AnderssonOK Tor36:40+13:0513:43
9Ella MellbergNyköpings OK38:55+15:2014:34
10Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF39:52+16:1714:55
11Vendela RundströmOK Ravinen40:04+16:2915:00
12Amanda JanssonOrienteringsklubben Klemmingen40:39+17:0415:13
13Hedda SvenssonOK Orion42:07+18:3215:46
14Emelie RökenTäby OK43:00+19:2516:06
15Ylva LidehnNyköpings OK1:07:19+43:4425:12
16Liana LagervikNyköpings OK1:19:23+55:4829:43
17Vilma JohanssonOK Hällen1:20:06+56:3130:00

H14

2 670 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna18:477:02
2Odin EkNyköpings OK19:34+0:477:19
3Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF22:08+3:218:17
4Jacob PåledalOK Roxen24:44+5:579:15
5Casper KarlssonOK Tor24:47+6:009:16
6Melker LarssonOK Orion25:32+6:459:33
7Viktor FröbergOK Tor26:40+7:539:59
8Oliver HåkanssonOK Orion28:17+9:3010:35
9Oscar EkenborgNyköpings OK28:45+9:5810:46
10Rasmus HedarOK Tor29:12+10:2510:56
11Edvin WollbrandOK Ravinen29:48+11:0111:09
12Nils SwartzOK Orion30:49+12:0211:32
13Zeb SvenssonOK Tjärnen31:06+12:1911:38
14Valle LarssonIF Thor35:33+16:4613:18
15Emil BrunbergNyköpings OK39:35+20:4814:49
16Axel BrattOK Orion42:07+23:2015:46
17Isak SöderblomNyköpings OK43:36+24:4916:19
18Pablo Aristondo MagnussonOK Tor50:46+31:5919:00
19Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF1:02:01+43:1423:13
20Melker BerggrenNyköpings OK1:02:38+43:5123:27
Rasmus PåledalOK Roxenej godkänd
Albin StenssonNyköpings OKej start

D14 Kort

2 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina HolmqvistOK Tor22:118:44
2Malva Habana LindénOrienteringsklubben Klemmingen23:30+1:199:15
3Frida GustavssonStora Sundby GoIF24:56+2:459:48
4Tilda LarssonOrienteringsklubben Klemmingen53:23+31:1221:01

H14 Kort

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl SpåhlOK Orion25:3010:02
2Melker KronqvistOrienteringsklubben Klemmingen28:03+2:3311:02
3Johannes JakobssonOrienteringsklubben Klemmingen1:13:47+48:1729:02

D12

2 540 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice RökenTäby OK18:237:14
2Miriam GustafssonTrosabygdens OK18:30+0:077:17
3Molly EliassonNyköpings OK19:11+0:487:33
4Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL20:51+2:288:12
5Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL24:25+6:029:36
6Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF25:10+6:479:54
7Klara StrindSödertälje-Nykvarn OF25:28+7:0510:01
8Elsa BrunbergNyköpings OK27:16+8:5310:44
9Hilda BrantvallOrienteringsklubben Denseln27:55+9:3210:59
10Filippa GuttkeNyköpings OK28:59+10:3611:24
11Adele PalmqvistNyköpings OK30:28+12:0511:59
12Julie CasselsjöOK Kolmården32:05+13:4212:37
13Gemma NilssonOK Tjärnen52:09+33:4620:31
14Klara BjällhageOK Tor1:03:52+45:2925:08
15Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:10:10+51:4727:37
Vinja ChrislanTrosabygdens OKej start
Cajsa AleniusNyköpings OKej start

H12

2 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valdemar HamiltonNyköpings OK15:546:15
2Edvin ÅttingLinköpings OK16:04+0:106:19
3Anders PeterssonNyköpings OK16:21+0:276:26
4Emil ClashammarNyköpings OK16:52+0:586:38
5Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK17:00+1:066:41
6Rasmus ÖbergOK Hällen18:01+2:077:05
7Hampus HolmgrenOK Måsen19:31+3:377:41
8Elias RingdahlNyköpings OK21:16+5:228:22
9Jonathan AnderssonVingåkers OK22:48+6:548:58
10Neo BergNyköpings OK25:39+9:4510:05
11Isac LidehnNyköpings OK26:48+10:5410:33
12Arvid FröbergOK Tor28:11+12:1711:05
13Frej SöderholmSträngnäs-Malmby OL36:52+20:5814:30
14Nils HolmnäsOrienteringsklubben Klemmingen57:49+41:5522:45
Oscar LennellSträngnäs-Malmby OLej start
Liam RönblomKatrineholms OKej start
Adrian SandellOK Roxenej start
Erik NilssonOK Tjärnenej start

D12 Kort

1 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia AnderssonOK Tor27:2314:20
2Evelina PeterssonNyköpings OK37:33+10:1019:39

H12 Kort

1 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birk LagervikNyköpings OK44:1423:09

D10

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira LindstenNyköpings OK13:106:53
2Alma WesselLänna IF17:08+3:588:58
3Alba BårströmOrienteringsklubben Klemmingen19:35+6:2510:15
4Ida RökenTäby OK20:35+7:2510:46
5Ebba HjelmÅkers IF34:18+21:0817:57

H10

1 910 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL11:426:07
2Emil LindgrenOK Tor15:53+4:118:18
3Melker ClashammarNyköpings OK16:03+4:218:24
4Melvin JohanssonOK Hällen16:42+5:008:44
5Victor PalmqvistNyköpings OK16:54+5:128:50
6Tage LindstenNyköpings OK16:55+5:138:51
7Vilgot HellstenNyköpings OK20:00+8:1810:28
8Vidar OdénOK Tjärnen21:03+9:2111:01
9Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL22:58+11:1612:01
10Alvin NordinOK Älvsjö-Örby25:47+14:0513:29
11Lukas KantarpÄrla IF27:46+16:0414:32
12Alfred WesselLänna IF48:47+37:0525:32
Arvid RundströmOK Ravinenej godkänd

H35

4 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian BjörkmanÅkers IF1:00:3313:30
2Elis AnderssonTrosabygdens OK1:13:39+13:0616:26

D40

3 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK32:169:52
2Anna LöwegrenKatrineholms OK33:40+1:2410:17
3Åsa LinnersjöOK Tor36:05+3:4911:02
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK39:11+6:5511:58
5Sara HellstenNyköpings OK47:24+15:0814:29
Caroline CasselsjöOK Kolmårdenej godkänd

H40

4 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders KnutssonLinköpings OK33:528:20
2Tomas HenrikssonAttunda OK34:30+0:388:29
3Henrik AnängenNyköpings OK35:29+1:378:44
4Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF40:14+6:229:54
5Anders FröbergOK Tor43:09+9:1710:37
6Ulf PerssonIFK Enskede44:23+10:3110:55
7Mats GustafssonTrosabygdens OK44:25+10:3310:56
8Niclas ClashammarNyköpings OK46:10+12:1811:22
9Emil AnderssonLänna IF46:11+12:1911:22
10Fredrik EkenborgNyköpings OK48:39+14:4711:58
Jesper AnderssonVingåkers OKutgått

D45

3 060 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK28:019:09
2Jenny HåkanssonOK Orion28:56+0:559:27
3Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF31:49+3:4810:23
4Eva HallOK Tor32:00+3:5910:27
5Anette LarssonOK Tor34:27+6:2611:15
6Katarina OlssonOK Tor36:35+8:3411:57
7Annika JohanssonOrienteringsklubben Tranan37:17+9:1612:11
8Annika LundströmSundbybergs IK37:30+9:2912:15
9Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF38:33+10:3212:35
10Karin LinderOK Hällen55:35+27:3418:09
11Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:05:10+37:0921:17
12Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF1:51:07+1:23:0636:18
Marika Nylund EkNyköpings OKej start

H45

4 060 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna32:207:57
2Anders HåkanssonOK Orion35:24+3:048:43
3Christer CasselsjöOK Kolmården38:21+6:019:26
4Jörgen JonssonOK Tor41:13+8:5310:09
5Kenneth JohanssonOrienteringsklubben Tranan51:06+18:4612:35
6Tommy StenviOK Linné52:03+19:4312:49
7Örjan SandellOK Roxen53:13+20:5313:06
8Jonas SvenssonOK Orion58:55+26:3514:30
9Mikael GuttkeNyköpings OK1:05:10+32:5016:03
10Mattias NilssonOK Tjärnen1:22:21+50:0120:16
11Patrik StenilsOK Hällen1:30:32+58:1222:17
Björn RundströmOK Ravinenej godkänd
Johan WallinSträngnäs-Malmby OLej start
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Mathias LindgrenNyköpings OKej start

D50

3 060 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF27:238:56
2Monica GustafssonEskilstuna OL32:21+4:5810:34
3Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL34:29+7:0611:16
4Anna EkSödertälje-Nykvarn OF35:40+8:1711:39
5Marie HedarOK Tor36:08+8:4511:48
6Kristina ForsOK Grip36:33+9:1011:56
7Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF37:21+9:5812:12
8Lena PetterssonOK Tjärnen39:58+12:3513:03
9Anette ArksandVallentuna-Össeby OL44:48+17:2514:38
10Eva-Lena NilssonNyköpings OK55:17+27:5418:03
11Annika OhlssonÄrla IF57:15+29:5218:42
12Karin von KronhelmOK Måsen1:03:48+36:2520:50
13Ebba HedegårdOK Kolmården1:10:32+43:0923:03

H50

3 270 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK22:016:43
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK22:37+0:366:54
3Gunnar KindlundhTrosabygdens OK27:46+5:458:29
4Jan CarlssonSöders-Tyresö27:56+5:558:32
5Johan MalmOK Kolmården28:28+6:278:42
6Lars-Ola LarssonOK Orion28:38+6:378:45
7Per NilssonJärfälla OK28:54+6:538:50
8Erik BerggrenTullinge SK28:56+6:558:50
9Christer ArksandVallentuna-Össeby OL29:07+7:068:54
10Henrik OlssonOK Tor29:46+7:459:06
11Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK29:49+7:489:07
12Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb30:01+8:009:10
13Per WollbrandOK Ravinen30:03+8:029:11
14Stefan KarlssonOK Ravinen30:28+8:279:19
15Kenneth JönssonTullinge SK30:31+8:309:19
16Ian HamiltonNyköpings OK30:39+8:389:22
17Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL30:50+8:499:25
18Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL31:08+9:079:31
19Björn CarlssonOK Hällen32:24+10:239:54
20Håkan OlofssonÄrla IF32:26+10:259:55
21Pär EricsonNyköpings OK33:12+11:1110:09
22Mats GunnemyrSöders-Tyresö33:17+11:1610:10
23Johan ScherlinNyköpings OK35:31+13:3010:51
24Stefan MusslinderFalköpings AIK OK36:51+14:5011:16
25Thomas von KronhelmOK Måsen41:43+19:4212:45
26Peter ForsOK Grip42:44+20:4313:04
27Magnus HedegårdOK Kolmården52:53+30:5216:10
28Tomas BäckTrosabygdens OK54:42+32:4116:43
Mats NordTumba-Mälarhöjden OKej start
Bengt LundbladÄrla IFej start

D55

3 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta GrönlundKatrineholms OK34:0511:08
2Carina DoyleSundbybergs IK36:01+1:5611:46
3Mona BierfeldtÄrla IF40:48+6:4313:20
4Eva SvanbergJärfälla OK42:41+8:3613:56
5Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK45:28+11:2314:51
6Ingrid RoosMotala AIF OL1:01:51+27:4620:12
7Barbro KarlssonKatrineholms OK1:37:13+1:03:0831:46

H55

3 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ErikssonOK Hällen28:288:42
2Dan NilssonNyköpings OK31:10+2:429:31
3Janne NilssonCentrum OK31:59+3:319:46
4Hans OlsénSundbybergs IK33:36+5:0810:16
5Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OL34:13+5:4510:27
6Johan HammarströmOK Måsen34:58+6:3010:41
7Jörgen BatzSkarpnäcks OL35:17+6:4910:47
8Karri LindellOK Måsen39:52+11:2412:11
9Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF42:11+13:4312:54
10Anders WinaldHellas Orienteringsklubb50:26+21:5815:25
Johnny JunegardTullinge SKutgått
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D60

2 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF30:3411:48
2Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF42:13+11:3916:17
3Birgitta TorstenssonOK Hällen43:36+13:0216:50
4Eva WareniusAvesta OK44:30+13:5617:10
5Lena FröbergTjalve IF Norrköping46:51+16:1718:05
6Carina ErikssonNyköpings OK58:41+28:0722:39
7Monika LarssonSkarpnäcks OL1:15:06+44:3228:59

H60

3 270 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JakobssonOK Södertörn27:338:25
2Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF28:39+1:068:45
3Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL32:14+4:419:51
4Per MolinSödertälje-Nykvarn OF34:16+6:4310:28
5Bengt KärrströmTullinge SK34:48+7:1510:38
6Ivar NäsholmÄrla IF36:21+8:4811:06
7Jan LindgrenOK Södertörn37:02+9:2911:19
8Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF37:27+9:5411:27
9Lars ForsstedtSöders-Tyresö37:31+9:5811:28
10Bengt SchwartzOK Kolmården38:10+10:3711:40
11Gunnar SvanbergJärfälla OK38:49+11:1611:52
12Roy FranssonÄrla IF40:05+12:3212:15
13Anders RunanderTrosabygdens OK41:49+14:1612:47
14Christer FranssonMotala AIF OL42:00+14:2712:50
15Mikael TorstenssonOK Hällen44:15+16:4213:31
16Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb46:17+18:4414:09
17Ove ErikssonNyköpings OK46:48+19:1514:18
18Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF53:17+25:4416:17
Stefan GustafssonOK Hällenej start

D65

2 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL27:3710:39
2Maria NordwallOK Kolmården31:21+3:4412:06
3Kerstin SvenskOK Hällen36:49+9:1214:12
4Mona ForsbergNyköpings OK37:15+9:3814:22
5Maria KärrströmTullinge SK45:39+18:0217:37
6Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL47:15+19:3818:14
7Titti BergendahlOK Måsen49:36+21:5919:09
8Britt-Marie AldénOK Kolmården50:12+22:3519:22
Catharina JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Inger OnsbringEskilstuna OLej start

H65

3 060 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF26:568:48
2Roland WareniusAvesta OK27:46+0:509:04
3Peter RasmussenNyköpings OK31:14+4:1810:12
4Weine WolterÅkers IF31:37+4:4110:19
5Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK32:56+6:0010:45
6Bo DavidssonSolna OK36:24+9:2811:53
7Sten ÅhlinOK Måsen38:35+11:3912:36
8Mats GärlingStjärnhovs OK 6538:51+11:5512:41
9Sven Erik SundinSelånger SOK44:24+17:2814:30
10Ove JohanssonOK Kolmården46:34+19:3815:13
11Rolf KarlssonOK Hällen52:34+25:3817:10
12Bendy WallinTrosabygdens OK56:47+29:5118:33
13Johnny FranssonÄrla IF57:16+30:2018:42
Hans GustavssonNyköpings OKutgått
Ingemar GardSöders-Tyresöej start

D70

2 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK32:2014:18
2Inger HellqvistNyköpings OK38:45+6:2517:08
3Ulla LindellOK Hällen38:57+6:3717:14
4Anita JohanssonOK Tor42:04+9:4418:36
5Eva LindgrenLinköpings OK44:35+12:1519:43
6Solveig TjernbergSödertälje IF58:16+25:5625:46
7Sonja JedarÅkers IF1:02:52+30:3227:49
8Margareta JönssonÅkers IF1:04:08+31:4828:22
Birgitta WallinTrosabygdens OKej godkänd
Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OFej start
Vivianne HolgerssonOK Måsenej start

H70

2 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK27:569:58
2Stig LandstorpOK Tor31:53+3:5711:23
3Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF32:33+4:3711:37 Ladda ner rutt i gpx-format
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor32:43+4:4711:41
5Curt KarlssonNyköpings OK34:06+6:1012:10
6Kenneth JohanssonEskilstuna OL36:02+8:0612:52
7Roland AlsénOK Roxen38:12+10:1613:38
8Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF38:24+10:2813:42
9Ulf SvedestamEskilstuna OL39:46+11:5014:12
10Håkan AlderudNyköpings OK39:47+11:5114:12
11Leif ErikssonHeby AIF40:10+12:1414:20
12Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL41:52+13:5614:57
13Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF42:07+14:1115:02
14Göran ForsbergNyköpings OK42:27+14:3115:09
15Runar AldénOK Kolmården43:35+15:3915:33
16Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF45:57+18:0116:24 Ladda ner rutt i gpx-format
17John ÖstlundSundbybergs IK46:43+18:4716:41
Bo NorbäckTullinge SKej godkänd
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OFej start
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej start
Matts EngvallBodens Bandyklubb OSej start
Hans HolgerssonOK Måsenej start

D75

1 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF Orienterings Fören36:1220:13
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby38:15+2:0321:22
3Barbro CedérusSnättringe SK41:43+5:3123:18
4Dagny AnderssonOK Tjärnen58:33+22:2132:42
Britten PerssonFinspångs SOKej start

H75

2 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf ÖhrnNynäshamns OK31:2611:13
2Jerry HolmEskilstuna OL33:49+2:2312:04
3Bengt JönssonÅkers IF34:42+3:1612:23
4Curt ThorénNyköpings OK35:56+4:3012:50
5Lars JohanssonOK Tor38:14+6:4813:39
6Sverre JonssonOK Ravinen42:31+11:0515:11
7Lars CedérusSnättringe SK43:23+11:5715:29
8Sune LindellOK Hällen44:54+13:2816:02
9Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF45:01+13:3516:04
10Alf MattssonOK Kolmården50:29+19:0318:01
11Håkan SjökvistSöders-Tyresö50:57+19:3118:11
12Sture NilssonStockholmspolisens IF OF54:00+22:3419:17
13Gunnar BramstenSundbybergs IK56:25+24:5920:08
14Arne KarlssonOK Tor1:02:52+31:2622:27
15Bertil RydgrenIFK Enskede1:13:20+41:5426:11

H80

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JohanssonOK Tjärnen37:2416:32
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK41:25+4:0118:19

H85

1 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF31:5117:47
2Alf LundkvistOK Tor33:30+1:3918:42
3Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK37:12+5:2120:46
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd

Inskolning

1 530 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Milo BruzellTrosabygdens OKfullföljt
Thea BårströmOK Klemmingenfullföljt
Tove ErikssonKlubblösfullföljt
Emil LexellOK Klemmingenfullföljt
Rickelina LexellOK Klemmingenfullföljt
Saga LexellOK Klemmingenfullföljt
Isabell NymanNyköpings OKfullföljt
Felicia RadakovitsSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Miranda RadakovitsSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Solveig SoldaggOrienteringsklubben Klemmingenfullföljt
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Axel StridTrosabygdens OKfullföljt
Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Ville WestbomSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Frida WohlinOrienteringsklubben Klemmingenfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt
Elias ÖbergOK Hällenfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt
Lucas ÖbergOK Hällenfullföljt
Ilse KronqvistOrienteringsklubben Klemmingenej godkänd
Axel GustafssonTrosabygdens OKej start

U1

1 910 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeremia Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL18:079:29
2Tilde WestbomSödertälje-Nykvarn OF18:28+0:219:40
3Theo AleniusNyköpings OK20:38+2:3110:48
4Arvid HellbergSundbybergs IK22:02+3:5511:32
5Viktor HellbergSundbybergs IK23:09+5:0212:07
6Vidar LarssonIF Thor23:18+5:1112:11
6Lukas HenrikssonAttunda OK23:18+5:1112:11
8Lukas KaragiannisTrosabygdens OK23:26+5:1912:16
9Adam LindgrenOK Tor26:14+8:0713:44
10Algot OdénOK Tjärnen26:20+8:1313:47
11Theodor WestlinNyköpings OK28:08+10:0114:43
12Ida StrindSödertälje-Nykvarn OF28:39+10:3215:00
13Anna FribergNyköpings OK31:59+13:5216:44
14Theo HanssonOrienteringsklubben Klemmingen33:51+15:4417:43
15Albin JohanssonOK Hällen58:02+39:5530:23
16Astrid ErikssonVingåkers OK1:19:29+1:01:2241:36
Gabriel NalatAttunda OKej godkänd
Alicia HögforsTrosabygdens OKej start
Wilmer ThedvallTrosabygdens OKej start

U2

2 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Novella ValenciaNyköpings OK21:018:16
2Emil ÖbergOK Hällen21:14+0:138:21
3Sigge RinaldoOK Tor24:52+3:519:47
4Nike RinaldoOK Tor26:52+5:5110:34
5Lo JademarkSödertälje-Nykvarn OF27:24+6:2310:47
6Robin RotticciSödertälje-Nykvarn OF27:28+6:2710:48
7Matheus Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL30:49+9:4812:07
8Astrid HamiltonNyköpings OK31:23+10:2212:21
9Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF32:04+11:0312:37
10Otto BrantvallOrienteringsklubben Denseln32:08+11:0712:39
11Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF33:22+12:2113:08
12Gustav NorénNyköpings OK34:42+13:4113:39
13Jonathan PeterssonNyköpings OK34:44+13:4313:40
14Isak KarlssonNyköpings OK35:06+14:0513:49
15Alma BrantvallOrienteringsklubben Denseln36:48+15:4714:29
16Loh LagervikNyköpings OK42:10+21:0916:36
17Felix HaglindOK Hällen43:39+22:3817:11
18Ville MellwordNyköpings OK44:04+23:0317:20
Emilia EricsonNyköpings OKej start

Öppen motion 1

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig HedinNyköpings OK25:049:52
2August HedinNyköpings OK25:10+0:069:54
3Katarina LundgrenHultsfreds OK31:44+6:4012:29
4Alicia LarsssonVingåkers OK47:43+22:3918:47
5Jarmo vakkuriNyköpings OK50:54+25:5020:02
6Gustav HedinNyköpings OK50:58+25:5420:03
7Anna LundellNyköpings OK51:00+25:5620:04
8Anita RunanderTrosabygdens OK57:29+32:2522:37

Öppen motion 3

2 880 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan GustavssonStora Sundby GoIF32:1011:10
2Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb34:50+2:4012:05
3Helena EkmanStora Sundby GoIF35:07+2:5712:11
4Reneé MyrmanNyköpings OK37:22+5:1212:58
5Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF40:42+8:3214:07
6Moa PetterssonOK Tjärnen40:48+8:3814:10
7Stefan JärvallNyköpings OK42:21+10:1114:42
8Lisa SundinKlubblös42:27+10:1714:44
9Teresia LidehnNyköpings OK42:38+10:2814:48
10Karin TörnqvistKlubblös43:26+11:1615:04
11Joke RotticciSödertälje-Nykvarn OF49:18+17:0817:07
12Anna GuttkeNyköpings OK52:16+20:0618:08
13Catharina AnderssonOK Tor52:21+20:1118:10
14Björn SvenssonKlubblös53:01+20:5118:24
15Kristina JärvallNyköpings OK54:02+21:5218:45
16Ann-Christine EkNyköpings OK54:06+21:5618:47
17Eva KindlundhTrosabygdens OK56:27+24:1719:36
18Christina ÖbergOK Hällen57:55+25:4520:06
19Maria ThedvallTrosabygdens OK58:29+26:1920:18
20Jossefin MossingerNyköpings OK58:51+26:4120:26
21Hanna FribergNyköpings OK59:14+27:0420:34
22Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK1:00:10+28:0020:53
23Alexander JanssonOrienteringsklubben Klemmingen1:04:21+32:1122:20
24Katarina SternerOrienteringsklubben Klemmingen1:04:24+32:1422:21
25Margareta LandgrenKlubblös1:17:50+45:4027:01
26Liselott AnderssonKlubblös1:22:54+50:4428:47
Qina LindströmKlubblösej godkänd
Elisabeth ThorseliusOK Måsenutgått

Öppen motion 5

3 450 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica KarlsenJärfälla OK44:0012:45
2Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF48:36+4:3614:05
3Daniel KarlssonNyköpings OK51:44+7:4414:59
4Pia HammarSträngnäs-Malmby OL56:05+12:0516:15
5Karolin JanssonOK Måsen56:34+12:3416:23
6Magnus JedarÅkers IF56:53+12:5316:29
7Sofia GyllenswärdOK Linné1:07:06+23:0619:26
8Helen MagnussonOK Tor1:11:45+27:4520:47
9Carlos Aristondo MelgarOK Tor1:11:51+27:5120:49
10Cecilia KarlsenJärfälla OK1:12:27+28:2721:00
11Thomas PeterssonNyköpings OK1:12:35+28:3521:02
12Vanja PetterssonÅkers IF1:15:07+31:0721:46
13Per SundbergSkogsluffarnas OK1:15:33+31:3321:53
14Edward Skoog HolstOK Måsen1:16:41+32:4122:13
15Magnus FredrikssonNyköpings OK1:29:17+45:1725:52
16Thomas LindgrenOK Tor1:40:02+56:0228:59
17Anna HedinNyköpings OK1:45:55+1:01:5530:42
18Elisabeth EkbladTrosabygdens OK1:46:17+1:02:1730:48
Berit EklöfMatteus SIej godkänd
Elisabeth LindstedtRavinenej godkänd

Öppen motion 7

2 800 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus AnderssonSundbybergs IK25:018:56
2Sara ÖbergOK Hällen27:53+2:529:57
3Veronica ErikssonOK Hällen36:04+11:0312:52
4Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL39:25+14:2414:04
5Fredrik LarssonSundbybergs IK40:10+15:0914:20
6Göran EklundTrosabygdens OK41:48+16:4714:55
7Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF42:59+17:5815:21
8Robert HåkanssonOK Kolmården43:37+18:3615:34
9Evy NordSödertälje IF44:06+19:0515:45
10Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL44:32+19:3115:54
11Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF45:53+20:5216:23
12Lars-Olof LundströmVästerås SOK46:42+21:4116:40
13George LarssonFredrikshofs IF Skid & OK47:33+22:3216:58
14Andreas RietzNyköpings OK48:25+23:2417:17
15Inda GaerinSträngnäs-Malmby OL48:50+23:4917:26
16Tomas RingdahlNyköpings OK49:04+24:0317:31
17Kristin HellbergSundbybergs IK51:23+26:2218:21
18Kurt NensénOK Måsen52:13+27:1218:38
19Pirkko HammarströmOK Måsen54:28+29:2719:27
20Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF56:21+31:2020:07
21Göran JohanssonSnättringe SK56:36+31:3520:12
22Maria FredrikssonNyköpings OK57:03+32:0220:22
23Åsa LarssonOK Hällen57:11+32:1020:25
24Lars-Åke SvenskOK Hällen1:01:11+36:1021:51
25Lars NordSödertälje IF1:01:29+36:2821:57
26Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:01:59+36:5822:08
27Eva LindellTrosabygdens OK1:02:13+37:1222:13
28Hans LindgrenTrosabygdens OK1:02:33+37:3222:20
29Stefan NorellAttunda OK1:04:08+39:0722:54
30Ida ErikssonOK Grip1:06:17+41:1623:40
31Per FröbergTjalve IF Norrköping1:09:36+44:3524:51
32Irene GustafssonOK Måsen1:16:51+51:5027:26
33Arne WesterlundNyköpings OK1:19:38+54:3728:26
34Stina GunnarssonÄrla IF1:22:28+57:2729:27
35Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:41:14+1:16:1336:09
36Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:42:04+1:17:0336:27
Weronica BäckTrosabygdens OKej godkänd
Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Görel SvedestamEskilstuna OLej godkänd
Anton BörjessonOK Måsenutgått
Marie HåkanssonOK Kolmårdenutgått
Kjell JanssonOK Måsenutgått
Sofia KarlssonKlubblösutgått
Centh PåledalSträngnäs-Malmby OLutgått
Carola CederthKöping Kolsvautgått

Öppen motion 8

4 480 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ÖbergOK Hällen31:146:58
2Magnus JohanssonNyköpings OK36:06+4:528:03
3Thomas NipenBäckelaget SK38:42+7:288:38
4Jonas LindholmCentrum OK43:24+12:109:41
5Mikael KindbornOK Hällen45:29+14:1510:09
6Erik PetterssonNyköpings OK47:44+16:3010:39
7Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL47:49+16:3510:40
8Peder PederssonCentrum OK48:36+17:2210:50
9Kent BörjessonOK Måsen49:37+18:2311:04
10Lars ErikssonKlubblös50:50+19:3611:20
11Magnus KarlssonCentrum OK52:18+21:0411:40
12Erika LindholmCentrum OK53:20+22:0611:54
13Lars DanielsonMatteus SI54:43+23:2912:12 Ladda ner rutt i gpx-format
14Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL56:54+25:4012:42
15Bengt-Arne FrankssonSödertälje-Nykvarn OF57:26+26:1212:49
16Lina BerggrenTullinge SK57:38+26:2412:51
17Anna RökenTäby OK57:46+26:3212:53
18Per-Arne ForsbergTullinge SK57:54+26:4012:55
19Ulf EngströmOK Hällen1:00:06+28:5213:24
20Per-Anders LindgrenCentrum OK1:01:10+29:5613:39
21Amanda KarlssonCentrum OK1:01:50+30:3613:48
22Olof LethagenCentrum OK1:02:36+31:2213:58
23Niklas RökenTäby OK1:02:58+31:4414:03
24Johan KammargårdenBjörkfors GOIF1:03:48+32:3414:14
25Mikael AnderssonOK Tor1:05:18+34:0414:34 Ladda ner rutt i gpx-format
26Stefan WestlinOK Måsen1:08:43+37:2915:20
27Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF1:09:58+38:4415:37
28Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:11:32+40:1815:58
29Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:12:04+40:5016:05
30Bengt SköttOrsa IF1:12:54+41:4016:16
31Åsa WestlundTrosabygdens OK1:15:48+44:3416:55
32Jonas LindstenNyköpings OK1:16:05+44:5116:58
33Roger NorbergOK Hällen1:18:43+47:2917:34
34Karin PalmqvistNyköpings OK1:22:04+50:5018:19
35Nils LinderOK Hällen1:22:23+51:0918:23
36Robert HögforsTrosabygdens OK1:28:09+56:5519:40
37Martin HedeSödertälje-Nykvarn OF1:31:06+59:5220:20
38Claes NordlingKlubblös1:55:29+1:24:1525:46
Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Mats JohanssonOK Hällenej godkänd
Ragnar FalkNyköpings OKutgått
Elinor LindstenNyköpings OKej start

Öppen motion 10

3 270 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter BerggreönOK Kolmården30:469:24
2Agneta ErikssonOK Kolmården31:31+0:459:38
3Bengt PetterssonNyköpings OK34:18+3:3210:29
4Amanda BerggrenTullinge SK35:02+4:1610:42
5Christer ErikssonOK Kolmården35:11+4:2510:45
6Annica BerggrenOK Kolmården35:22+4:3610:48
7Stefan VikströmOK Tor36:12+5:2611:04
8Kent BerggrenTullinge SK36:36+5:5011:11
9Leo LundgrenHultsfreds OK37:56+7:1011:36
10Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby41:05+10:1912:33
11Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK41:36+10:5012:43
12Klas ErikssonOK Grip41:54+11:0812:48
13Klas BringertKatrineholms OK42:59+12:1313:08
14Johanna SundelöfNyköpings OK43:07+12:2113:11
15Ulrica FranssonMotala AIF OL44:29+13:4313:36
16Hans ÖbergOK Hällen44:34+13:4813:37
17Royne MyrmanNyköpings OK44:55+14:0913:44
18Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL45:40+14:5413:57
19Christer HedinIFK Enskede48:23+17:3714:47
20Frida ForsbergTullinge SK51:28+20:4215:44
21Britta EklundTrosabygdens OK52:30+21:4416:03
22Karin ForsbergTullinge SK53:30+22:4416:21
23Ebba CarneliusOK Hällen54:30+23:4416:40
24Niklas CarneliusOK Hällen54:38+23:5216:42
25Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK1:03:01+32:1519:16
26Carina LidforssJärla Orientering1:09:58+39:1221:23
27Gitte JutvikTrosabygdens OK1:20:51+50:0524:43
28Niclas BjällhageOK Tor1:27:28+56:4226:44
29Caroline sundbergSkogsluffarnas OK1:45:16+1:14:3032:11
Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Anna TorpfältTrosabygdens OKej godkänd
Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser