Swedish Orienteering Federation

Official results for Klemmingekampen

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Klemmingekampen
Organiser: OK Klemmingen
Date: Tuesday 1 May 2018

D21

3 430 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alva OlssonLinköpings OK27:067:54
2Kristin HylanderNyköpings OK28:02+0:568:10
3Johanna ÖbergOK Hällen28:16+1:108:14
4Ida HylanderNyköpings OK28:20+1:148:15
5Emma KantarpÄrla IF28:53+1:478:25
6Lisa BerggrenOK Kolmården31:53+4:479:17
7Kajsa HammarströmLinköpings OK32:19+5:139:25
8Lisa AnderssonÄrla IF32:28+5:229:27
9Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF35:01+7:5510:12
10Julia DavidssonÄrla IF35:48+8:4210:26
11Rebecka HylanderNyköpings OK36:22+9:1610:36
12Anna-Stina PåledalOK Roxen37:05+9:5910:48
13Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK48:13+21:0714:03
Lisa JohanssonOrienteringsklubben Tranandid not start
Johanna EngströmOK Hällendid not start
Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OKdid not start
Linnéa CarlssonOK Hällendid not start

H21

4 500 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Henrik JonssonÄrla IF31:056:54
2Robbin KantarpÄrla IF32:14+1:097:09
3Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF33:09+2:047:22
4Ludvig EkNyköpings OK34:19+3:147:37
5Sören Nilsson PåledalOK Roxen35:37+4:327:54
6Johan PerssonHagaby GoIF Örebro38:26+7:218:32
7Ondrej HlavacÄrla IF40:08+9:038:55
8Alexander BlombergNyköpings OK40:15+9:108:56
9Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL46:21+15:1610:18
10Erik HellstenNyköpings OK48:16+17:1110:43
11Henrik LundgrenCentrum OK51:17+20:1211:23
12Ulf HylanderNyköpings OK56:21+25:1612:31
Oskar GustafssonCentrum OKdid not start

D18

3 600 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Signe NilssonNyköpings OK30:398:30
2Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF36:32+5:5310:08
3Linnéa GustafssonOK Hällen46:50+16:1113:00
4Nadja Dixon KassmanNyköpings OK1:11:24+40:4519:50
5Heidi ForsOK Grip1:14:18+43:3920:38
6Beatrice ErikssonOK Hällen1:22:32+51:5322:55

H18

3 600 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF24:536:54
2Albin FalkNyköpings OK25:28+0:357:04
3Niklas SvenssonJärfälla OK29:34+4:418:12
4Ludvig HolmqvistOK Tor34:44+9:519:38
5Pontus BierfeldtÄrla IF34:45+9:529:39
6Klas JohanssonOrienteringsklubben Tranan35:42+10:499:55
7Oskar StenviOK Linné46:40+21:4712:57
8Melvin JakobssonOK Södertörn50:42+25:4914:05
9Christopher AnderssonVingåkers OK52:38+27:4514:37
Casper HedarOK Tordid not start
William NilssonNyköpings OKdid not start

D16

3 470 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alice EkNyköpings OK33:399:41
2Hanna RingRonneby OK40:22+6:4311:37
3Malin BierfeldtÄrla IF40:43+7:0411:44
4Caroline GuttkeNyköpings OK43:30+9:5112:32
5Ingrid OlssonOK Tor44:45+11:0612:53
6Ella StenilsOK Hällen45:56+12:1713:14
7Elsa LinderOK Hällen46:38+12:5913:26
8Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF47:46+14:0713:45
9Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF51:52+18:1314:56
10Agnes OlssonOK Tor52:19+18:4015:04
11Frida JardingNyköpings OK55:12+21:3315:54
12Josefine JonssonOK Tor56:07+22:2816:10
13Emma WesterlundNyköpings OK58:50+25:1116:57
14Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:08:07+34:2819:37
Amanda SvenssonOK Oriondid not start

H16

3 470 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hugo KindbornOK Hällen24:277:02
2Karl LundinOK Hällen27:56+3:298:02
3Melker LundinOK Hällen29:01+4:348:21
4Isak AnängenNyköpings OK29:29+5:028:29
5Kasper LagerströmNyköpings OK29:58+5:318:38
6Filip HåkanssonOK Orion30:03+5:368:39
7Axel LindgrenNyköpings OK30:21+5:548:44
8Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb32:10+7:439:16
9Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF33:57+9:309:47
10Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen40:38+16:1111:42
11Carl HedegårdOK Kolmården40:47+16:2011:45
12Edvin HellstenNyköpings OK46:48+22:2113:29
13Andreas HolmqvistNyköpings OK47:26+22:5913:40
14Olle MolinOrienteringsklubben Klemmingen53:26+28:5915:23
15Emil JanssonVingåkers OK1:17:15+52:4822:15
16Gustav NorbergOK Hällen1:35:31+1:11:0427:31
Joel Aristondo MagnussonOK Tordid not start
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFdid not start

D14

2 670 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lisa SwartzOK Orion23:358:49
2Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF26:07+2:329:46
3Lovis HellstenNyköpings OK27:24+3:4910:15
4Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF28:56+5:2110:50
5Katja GustafssonTrosabygdens OK29:58+6:2311:13
6Meja AleniusNyköpings OK30:27+6:5211:24
7Hanna AnängenNyköpings OK30:54+7:1911:34
8Julia AnderssonOK Tor36:40+13:0513:43
9Ella MellbergNyköpings OK38:55+15:2014:34
10Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF39:52+16:1714:55
11Vendela RundströmOK Ravinen40:04+16:2915:00
12Amanda JanssonOrienteringsklubben Klemmingen40:39+17:0415:13
13Hedda SvenssonOK Orion42:07+18:3215:46
14Emelie RökenTäby OK43:00+19:2516:06
15Ylva LidehnNyköpings OK1:07:19+43:4425:12
16Liana LagervikNyköpings OK1:19:23+55:4829:43
17Vilma JohanssonOK Hällen1:20:06+56:3130:00

H14

2 670 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna18:477:02
2Odin EkNyköpings OK19:34+0:477:19
3Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF22:08+3:218:17
4Jacob PåledalOK Roxen24:44+5:579:15
5Casper KarlssonOK Tor24:47+6:009:16
6Melker LarssonOK Orion25:32+6:459:33
7Viktor FröbergOK Tor26:40+7:539:59
8Oliver HåkanssonOK Orion28:17+9:3010:35
9Oscar EkenborgNyköpings OK28:45+9:5810:46
10Rasmus HedarOK Tor29:12+10:2510:56
11Edvin WollbrandOK Ravinen29:48+11:0111:09
12Nils SwartzOK Orion30:49+12:0211:32
13Zeb SvenssonOK Tjärnen31:06+12:1911:38
14Valle LarssonIF Thor35:33+16:4613:18
15Emil BrunbergNyköpings OK39:35+20:4814:49
16Axel BrattOK Orion42:07+23:2015:46
17Isak SöderblomNyköpings OK43:36+24:4916:19
18Pablo Aristondo MagnussonOK Tor50:46+31:5919:00
19Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF1:02:01+43:1423:13
20Melker BerggrenNyköpings OK1:02:38+43:5123:27
Rasmus PåledalOK Roxenmispunched
Albin StenssonNyköpings OKdid not start

D14 Kort

2 540 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lina HolmqvistOK Tor22:118:44
2Malva Habana LindénOrienteringsklubben Klemmingen23:30+1:199:15
3Frida GustavssonStora Sundby GoIF24:56+2:459:48
4Tilda LarssonOrienteringsklubben Klemmingen53:23+31:1221:01

H14 Kort

2 540 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carl SpåhlOK Orion25:3010:02
2Melker KronqvistOrienteringsklubben Klemmingen28:03+2:3311:02
3Johannes JakobssonOrienteringsklubben Klemmingen1:13:47+48:1729:02

D12

2 540 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alice RökenTäby OK18:237:14
2Miriam GustafssonTrosabygdens OK18:30+0:077:17
3Molly EliassonNyköpings OK19:11+0:487:33
4Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL20:51+2:288:12
5Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL24:25+6:029:36
6Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF25:10+6:479:54
7Klara StrindSödertälje-Nykvarn OF25:28+7:0510:01
8Elsa BrunbergNyköpings OK27:16+8:5310:44
9Hilda BrantvallOrienteringsklubben Denseln27:55+9:3210:59
10Filippa GuttkeNyköpings OK28:59+10:3611:24
11Adele PalmqvistNyköpings OK30:28+12:0511:59
12Julie CasselsjöOK Kolmården32:05+13:4212:37
13Gemma NilssonOK Tjärnen52:09+33:4620:31
14Klara BjällhageOK Tor1:03:52+45:2925:08
15Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:10:10+51:4727:37
Vinja ChrislanTrosabygdens OKdid not start
Cajsa AleniusNyköpings OKdid not start

H12

2 540 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Valdemar HamiltonNyköpings OK15:546:15
2Edvin ÅttingLinköpings OK16:04+0:106:19
3Anders PeterssonNyköpings OK16:21+0:276:26
4Emil ClashammarNyköpings OK16:52+0:586:38
5Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK17:00+1:066:41
6Rasmus ÖbergOK Hällen18:01+2:077:05
7Hampus HolmgrenOK Måsen19:31+3:377:41
8Elias RingdahlNyköpings OK21:16+5:228:22
9Jonathan AnderssonVingåkers OK22:48+6:548:58
10Neo BergNyköpings OK25:39+9:4510:05
11Isac LidehnNyköpings OK26:48+10:5410:33
12Arvid FröbergOK Tor28:11+12:1711:05
13Frej SöderholmSträngnäs-Malmby OL36:52+20:5814:30
14Nils HolmnäsOrienteringsklubben Klemmingen57:49+41:5522:45
Oscar LennellSträngnäs-Malmby OLdid not start
Liam RönblomKatrineholms OKdid not start
Adrian SandellOK Roxendid not start
Erik NilssonOK Tjärnendid not start

D12 Kort

1 910 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emilia AnderssonOK Tor27:2314:20
2Evelina PeterssonNyköpings OK37:33+10:1019:39

H12 Kort

1 910 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Birk LagervikNyköpings OK44:1423:09

D10

1 910 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Elvira LindstenNyköpings OK13:106:53
2Alma WesselLänna IF17:08+3:588:58
3Alba BårströmOrienteringsklubben Klemmingen19:35+6:2510:15
4Ida RökenTäby OK20:35+7:2510:46
5Ebba HjelmÅkers IF34:18+21:0817:57

H10

1 910 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL11:426:07
2Emil LindgrenOK Tor15:53+4:118:18
3Melker ClashammarNyköpings OK16:03+4:218:24
4Melvin JohanssonOK Hällen16:42+5:008:44
5Victor PalmqvistNyköpings OK16:54+5:128:50
6Tage LindstenNyköpings OK16:55+5:138:51
7Vilgot HellstenNyköpings OK20:00+8:1810:28
8Vidar OdénOK Tjärnen21:03+9:2111:01
9Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL22:58+11:1612:01
10Alvin NordinOK Älvsjö-Örby25:47+14:0513:29
11Lukas KantarpÄrla IF27:46+16:0414:32
12Alfred WesselLänna IF48:47+37:0525:32
Arvid RundströmOK Ravinenmispunched

H35

4 480 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Christian BjörkmanÅkers IF1:00:3313:30
2Elis AnderssonTrosabygdens OK1:13:39+13:0616:26

D40

3 270 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK32:169:52
2Anna LöwegrenKatrineholms OK33:40+1:2410:17
3Åsa LinnersjöOK Tor36:05+3:4911:02
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK39:11+6:5511:58
5Sara HellstenNyköpings OK47:24+15:0814:29
Caroline CasselsjöOK Kolmårdenmispunched

H40

4 060 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anders KnutssonLinköpings OK33:528:20
2Tomas HenrikssonAttunda OK34:30+0:388:29
3Henrik AnängenNyköpings OK35:29+1:378:44
4Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF40:14+6:229:54
5Anders FröbergOK Tor43:09+9:1710:37
6Ulf PerssonIFK Enskede44:23+10:3110:55
7Mats GustafssonTrosabygdens OK44:25+10:3310:56
8Niclas ClashammarNyköpings OK46:10+12:1811:22
9Emil AnderssonLänna IF46:11+12:1911:22
10Fredrik EkenborgNyköpings OK48:39+14:4711:58
Jesper AnderssonVingåkers OKdid not finish

D45

3 060 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tina JunegardTullinge SK28:019:09
2Jenny HåkanssonOK Orion28:56+0:559:27
3Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF31:49+3:4810:23
4Eva HallOK Tor32:00+3:5910:27
5Anette LarssonOK Tor34:27+6:2611:15
6Katarina OlssonOK Tor36:35+8:3411:57
7Annika JohanssonOrienteringsklubben Tranan37:17+9:1612:11
8Annika LundströmSundbybergs IK37:30+9:2912:15
9Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF38:33+10:3212:35
10Karin LinderOK Hällen55:35+27:3418:09
11Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:05:10+37:0921:17
12Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF1:51:07+1:23:0636:18
Marika Nylund EkNyköpings OKdid not start

H45

4 060 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna32:207:57
2Anders HåkanssonOK Orion35:24+3:048:43
3Christer CasselsjöOK Kolmården38:21+6:019:26
4Jörgen JonssonOK Tor41:13+8:5310:09
5Kenneth JohanssonOrienteringsklubben Tranan51:06+18:4612:35
6Tommy StenviOK Linné52:03+19:4312:49
7Örjan SandellOK Roxen53:13+20:5313:06
8Jonas SvenssonOK Orion58:55+26:3514:30
9Mikael GuttkeNyköpings OK1:05:10+32:5016:03
10Mattias NilssonOK Tjärnen1:22:21+50:0120:16
11Patrik StenilsOK Hällen1:30:32+58:1222:17
Björn RundströmOK Ravinenmispunched
Johan WallinSträngnäs-Malmby OLdid not start
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OKdid not start
Mathias LindgrenNyköpings OKdid not start

D50

3 060 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF27:238:56
2Monica GustafssonEskilstuna OL32:21+4:5810:34
3Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL34:29+7:0611:16
4Anna EkSödertälje-Nykvarn OF35:40+8:1711:39
5Marie HedarOK Tor36:08+8:4511:48
6Kristina ForsOK Grip36:33+9:1011:56
7Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF37:21+9:5812:12
8Lena PetterssonOK Tjärnen39:58+12:3513:03
9Anette ArksandVallentuna-Össeby OL44:48+17:2514:38
10Eva-Lena NilssonNyköpings OK55:17+27:5418:03
11Annika OhlssonÄrla IF57:15+29:5218:42
12Karin von KronhelmOK Måsen1:03:48+36:2520:50
13Ebba HedegårdOK Kolmården1:10:32+43:0923:03

H50

3 270 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Per EkNyköpings OK22:016:43
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK22:37+0:366:54
3Gunnar KindlundhTrosabygdens OK27:46+5:458:29
4Jan CarlssonSöders-Tyresö27:56+5:558:32
5Johan MalmOK Kolmården28:28+6:278:42
6Lars-Ola LarssonOK Orion28:38+6:378:45
7Per NilssonJärfälla OK28:54+6:538:50
8Erik BerggrenTullinge SK28:56+6:558:50
9Christer ArksandVallentuna-Össeby OL29:07+7:068:54
10Henrik OlssonOK Tor29:46+7:459:06
11Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK29:49+7:489:07
12Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb30:01+8:009:10
13Per WollbrandOK Ravinen30:03+8:029:11
14Stefan KarlssonOK Ravinen30:28+8:279:19
15Kenneth JönssonTullinge SK30:31+8:309:19
16Ian HamiltonNyköpings OK30:39+8:389:22
17Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL30:50+8:499:25
18Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL31:08+9:079:31
19Björn CarlssonOK Hällen32:24+10:239:54
20Håkan OlofssonÄrla IF32:26+10:259:55
21Pär EricsonNyköpings OK33:12+11:1110:09
22Mats GunnemyrSöders-Tyresö33:17+11:1610:10
23Johan ScherlinNyköpings OK35:31+13:3010:51
24Stefan MusslinderFalköpings AIK OK36:51+14:5011:16
25Thomas von KronhelmOK Måsen41:43+19:4212:45
26Peter ForsOK Grip42:44+20:4313:04
27Magnus HedegårdOK Kolmården52:53+30:5216:10
28Tomas BäckTrosabygdens OK54:42+32:4116:43
Mats NordTumba-Mälarhöjden OKdid not start
Bengt LundbladÄrla IFdid not start

D55

3 060 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Agneta GrönlundKatrineholms OK34:0511:08
2Carina DoyleSundbybergs IK36:01+1:5611:46
3Mona BierfeldtÄrla IF40:48+6:4313:20
4Eva SvanbergJärfälla OK42:41+8:3613:56
5Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK45:28+11:2314:51
6Ingrid RoosMotala AIF OL1:01:51+27:4620:12
7Barbro KarlssonKatrineholms OK1:37:13+1:03:0831:46

H55

3 270 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anders ErikssonOK Hällen28:288:42
2Dan NilssonNyköpings OK31:10+2:429:31
3Janne NilssonCentrum OK31:59+3:319:46
4Hans OlsénSundbybergs IK33:36+5:0810:16
5Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OL34:13+5:4510:27
6Johan HammarströmOK Måsen34:58+6:3010:41
7Jörgen BatzSkarpnäcks OL35:17+6:4910:47
8Karri LindellOK Måsen39:52+11:2412:11
9Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF42:11+13:4312:54
10Anders WinaldHellas Orienteringsklubb50:26+21:5815:25
Johnny JunegardTullinge SKdid not finish
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFdid not start

D60

2 590 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF30:3411:48
2Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF42:13+11:3916:17
3Birgitta TorstenssonOK Hällen43:36+13:0216:50
4Eva WareniusAvesta OK44:30+13:5617:10
5Lena FröbergTjalve IF Norrköping46:51+16:1718:05
6Carina ErikssonNyköpings OK58:41+28:0722:39
7Monika LarssonSkarpnäcks OL1:15:06+44:3228:59

H60

3 270 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anders JakobssonOK Södertörn27:338:25
2Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF28:39+1:068:45
3Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL32:14+4:419:51
4Per MolinSödertälje-Nykvarn OF34:16+6:4310:28
5Bengt KärrströmTullinge SK34:48+7:1510:38
6Ivar NäsholmÄrla IF36:21+8:4811:06
7Jan LindgrenOK Södertörn37:02+9:2911:19
8Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF37:27+9:5411:27
9Lars ForsstedtSöders-Tyresö37:31+9:5811:28
10Bengt SchwartzOK Kolmården38:10+10:3711:40
11Gunnar SvanbergJärfälla OK38:49+11:1611:52
12Roy FranssonÄrla IF40:05+12:3212:15
13Anders RunanderTrosabygdens OK41:49+14:1612:47
14Christer FranssonMotala AIF OL42:00+14:2712:50
15Mikael TorstenssonOK Hällen44:15+16:4213:31
16Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb46:17+18:4414:09
17Ove ErikssonNyköpings OK46:48+19:1514:18
18Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF53:17+25:4416:17
Stefan GustafssonOK Hällendid not start

D65

2 590 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL27:3710:39
2Maria NordwallOK Kolmården31:21+3:4412:06
3Kerstin SvenskOK Hällen36:49+9:1214:12
4Mona ForsbergNyköpings OK37:15+9:3814:22
5Maria KärrströmTullinge SK45:39+18:0217:37
6Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL47:15+19:3818:14
7Titti BergendahlOK Måsen49:36+21:5919:09
8Britt-Marie AldénOK Kolmården50:12+22:3519:22
Catharina JohanssonOK Kolmårdenmispunched
Inger OnsbringEskilstuna OLdid not start

H65

3 060 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF26:568:48
2Roland WareniusAvesta OK27:46+0:509:04
3Peter RasmussenNyköpings OK31:14+4:1810:12
4Weine WolterÅkers IF31:37+4:4110:19
5Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK32:56+6:0010:45
6Bo DavidssonSolna OK36:24+9:2811:53
7Sten ÅhlinOK Måsen38:35+11:3912:36
8Mats GärlingStjärnhovs OK 6538:51+11:5512:41
9Sven Erik SundinSelånger SOK44:24+17:2814:30
10Ove JohanssonOK Kolmården46:34+19:3815:13
11Rolf KarlssonOK Hällen52:34+25:3817:10
12Bendy WallinTrosabygdens OK56:47+29:5118:33
13Johnny FranssonÄrla IF57:16+30:2018:42
Hans GustavssonNyköpings OKdid not finish
Ingemar GardSöders-Tyresödid not start

D70

2 260 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Inga JohanssonNyköpings OK32:2014:18
2Inger HellqvistNyköpings OK38:45+6:2517:08
3Ulla LindellOK Hällen38:57+6:3717:14
4Anita JohanssonOK Tor42:04+9:4418:36
5Eva LindgrenLinköpings OK44:35+12:1519:43
6Solveig TjernbergSödertälje IF58:16+25:5625:46
7Sonja JedarÅkers IF1:02:52+30:3227:49
8Margareta JönssonÅkers IF1:04:08+31:4828:22
Birgitta WallinTrosabygdens OKmispunched
Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OFdid not start
Vivianne HolgerssonOK Måsendid not start

H70

2 800 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK27:569:58
2Stig LandstorpOK Tor31:53+3:5711:23
3Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF32:33+4:3711:37 Download route in GPX format
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor32:43+4:4711:41
5Curt KarlssonNyköpings OK34:06+6:1012:10
6Kenneth JohanssonEskilstuna OL36:02+8:0612:52
7Roland AlsénOK Roxen38:12+10:1613:38
8Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF38:24+10:2813:42
9Ulf SvedestamEskilstuna OL39:46+11:5014:12
10Håkan AlderudNyköpings OK39:47+11:5114:12
11Leif ErikssonHeby AIF40:10+12:1414:20
12Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL41:52+13:5614:57
13Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF42:07+14:1115:02
14Göran ForsbergNyköpings OK42:27+14:3115:09
15Runar AldénOK Kolmården43:35+15:3915:33
16Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF45:57+18:0116:24 Download route in GPX format
17John ÖstlundSundbybergs IK46:43+18:4716:41
Bo NorbäckTullinge SKmispunched
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OFdid not start
Anders GärderudIFK Lidingö SOKdid not start
Matts EngvallBodens Bandyklubb OSdid not start
Hans HolgerssonOK Måsendid not start

D75

1 790 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Britt ErikssonHammarby IF Orienterings Fören36:1220:13
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby38:15+2:0321:22
3Barbro CedérusSnättringe SK41:43+5:3123:18
4Dagny AnderssonOK Tjärnen58:33+22:2132:42
Britten PerssonFinspångs SOKdid not start

H75

2 800 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rolf ÖhrnNynäshamns OK31:2611:13
2Jerry HolmEskilstuna OL33:49+2:2312:04
3Bengt JönssonÅkers IF34:42+3:1612:23
4Curt ThorénNyköpings OK35:56+4:3012:50
5Lars JohanssonOK Tor38:14+6:4813:39
6Sverre JonssonOK Ravinen42:31+11:0515:11
7Lars CedérusSnättringe SK43:23+11:5715:29
8Sune LindellOK Hällen44:54+13:2816:02
9Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF45:01+13:3516:04
10Alf MattssonOK Kolmården50:29+19:0318:01
11Håkan SjökvistSöders-Tyresö50:57+19:3118:11
12Sture NilssonStockholmspolisens IF OF54:00+22:3419:17
13Gunnar BramstenSundbybergs IK56:25+24:5920:08
14Arne KarlssonOK Tor1:02:52+31:2622:27
15Bertil RydgrenIFK Enskede1:13:20+41:5426:11

H80

2 260 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nils JohanssonOK Tjärnen37:2416:32
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK41:25+4:0118:19

H85

1 790 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF31:5117:47
2Alf LundkvistOK Tor33:30+1:3918:42
3Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK37:12+5:2120:46
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örbymispunched

Inskolning

1 530 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Simon ÅttingLinköpings OKcompleted
Thea BårströmOK Klemmingencompleted
Milo BruzellTrosabygdens OKcompleted
Tove ErikssonKlubblöscompleted
Emil LexellOK Klemmingencompleted
Rickelina LexellOK Klemmingencompleted
Saga LexellOK Klemmingencompleted
Isabell NymanNyköpings OKcompleted
Elias ÖbergOK Hällencompleted
Ingalisa ÖbergOK Hällencompleted
Lucas ÖbergOK Hällencompleted
Felicia RadakovitsSödertälje-Nykvarn OFcompleted
Miranda RadakovitsSödertälje-Nykvarn OFcompleted
Solveig SoldaggOrienteringsklubben Klemmingencompleted
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLcompleted
Axel StridTrosabygdens OKcompleted
Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OFcompleted
Ville WestbomSödertälje-Nykvarn OFcompleted
Frida WohlinOrienteringsklubben Klemmingencompleted
Ilse KronqvistOrienteringsklubben Klemmingenmispunched
Axel GustafssonTrosabygdens OKdid not start

U1

1 910 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jeremia Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL18:079:29
2Tilde WestbomSödertälje-Nykvarn OF18:28+0:219:40
3Theo AleniusNyköpings OK20:38+2:3110:48
4Arvid HellbergSundbybergs IK22:02+3:5511:32
5Viktor HellbergSundbybergs IK23:09+5:0212:07
6Vidar LarssonIF Thor23:18+5:1112:11
6Lukas HenrikssonAttunda OK23:18+5:1112:11
8Lukas KaragiannisTrosabygdens OK23:26+5:1912:16
9Adam LindgrenOK Tor26:14+8:0713:44
10Algot OdénOK Tjärnen26:20+8:1313:47
11Theodor WestlinNyköpings OK28:08+10:0114:43
12Ida StrindSödertälje-Nykvarn OF28:39+10:3215:00
13Anna FribergNyköpings OK31:59+13:5216:44
14Theo HanssonOrienteringsklubben Klemmingen33:51+15:4417:43
15Albin JohanssonOK Hällen58:02+39:5530:23
16Astrid ErikssonVingåkers OK1:19:29+1:01:2241:36
Gabriel NalatAttunda OKmispunched
Alicia HögforsTrosabygdens OKdid not start
Wilmer ThedvallTrosabygdens OKdid not start

U2

2 540 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Novella ValenciaNyköpings OK21:018:16
2Emil ÖbergOK Hällen21:14+0:138:21
3Sigge RinaldoOK Tor24:52+3:519:47
4Nike RinaldoOK Tor26:52+5:5110:34
5Lo JademarkSödertälje-Nykvarn OF27:24+6:2310:47
6Robin RotticciSödertälje-Nykvarn OF27:28+6:2710:48
7Matheus Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL30:49+9:4812:07
8Astrid HamiltonNyköpings OK31:23+10:2212:21
9Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF32:04+11:0312:37
10Otto BrantvallOrienteringsklubben Denseln32:08+11:0712:39
11Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF33:22+12:2113:08
12Gustav NorénNyköpings OK34:42+13:4113:39
13Jonathan PeterssonNyköpings OK34:44+13:4313:40
14Isak KarlssonNyköpings OK35:06+14:0513:49
15Alma BrantvallOrienteringsklubben Denseln36:48+15:4714:29
16Loh LagervikNyköpings OK42:10+21:0916:36
17Felix HaglindOK Hällen43:39+22:3817:11
18Ville MellwordNyköpings OK44:04+23:0317:20
Emilia EricsonNyköpings OKdid not start

Öppen motion 1

2 540 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ludvig HedinNyköpings OK25:049:52
2August HedinNyköpings OK25:10+0:069:54
3Katarina LundgrenHultsfreds OK31:44+6:4012:29
4Alicia LarsssonVingåkers OK47:43+22:3918:47
5Jarmo vakkuriNyköpings OK50:54+25:5020:02
6Gustav HedinNyköpings OK50:58+25:5420:03
7Anna LundellNyköpings OK51:00+25:5620:04
8Anita RunanderTrosabygdens OK57:29+32:2522:37

Öppen motion 3

2 880 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jan GustavssonStora Sundby GoIF32:1011:10
2Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb34:50+2:4012:05
3Helena EkmanStora Sundby GoIF35:07+2:5712:11
4Reneé MyrmanNyköpings OK37:22+5:1212:58
5Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF40:42+8:3214:07
6Moa PetterssonOK Tjärnen40:48+8:3814:10
7Stefan JärvallNyköpings OK42:21+10:1114:42
8Lisa SundinKlubblös42:27+10:1714:44
9Teresia LidehnNyköpings OK42:38+10:2814:48
10Karin TörnqvistKlubblös43:26+11:1615:04
11Joke RotticciSödertälje-Nykvarn OF49:18+17:0817:07
12Anna GuttkeNyköpings OK52:16+20:0618:08
13Catharina AnderssonOK Tor52:21+20:1118:10
14Björn SvenssonKlubblös53:01+20:5118:24
15Kristina JärvallNyköpings OK54:02+21:5218:45
16Ann-Christine EkNyköpings OK54:06+21:5618:47
17Eva KindlundhTrosabygdens OK56:27+24:1719:36
18Christina ÖbergOK Hällen57:55+25:4520:06
19Maria ThedvallTrosabygdens OK58:29+26:1920:18
20Jossefin MossingerNyköpings OK58:51+26:4120:26
21Hanna FribergNyköpings OK59:14+27:0420:34
22Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK1:00:10+28:0020:53
23Alexander JanssonOrienteringsklubben Klemmingen1:04:21+32:1122:20
24Katarina SternerOrienteringsklubben Klemmingen1:04:24+32:1422:21
25Margareta LandgrenKlubblös1:17:50+45:4027:01
26Liselott AnderssonKlubblös1:22:54+50:4428:47
Qina LindströmKlubblösmispunched
Elisabeth ThorseliusOK Måsendid not finish

Öppen motion 5

3 450 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jessica KarlsenJärfälla OK44:0012:45
2Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF48:36+4:3614:05
3Daniel KarlssonNyköpings OK51:44+7:4414:59
4Pia HammarSträngnäs-Malmby OL56:05+12:0516:15
5Karolin JanssonOK Måsen56:34+12:3416:23
6Magnus JedarÅkers IF56:53+12:5316:29
7Sofia GyllenswärdOK Linné1:07:06+23:0619:26
8Helen MagnussonOK Tor1:11:45+27:4520:47
9Carlos Aristondo MelgarOK Tor1:11:51+27:5120:49
10Cecilia KarlsenJärfälla OK1:12:27+28:2721:00
11Thomas PeterssonNyköpings OK1:12:35+28:3521:02
12Vanja PetterssonÅkers IF1:15:07+31:0721:46
13Per SundbergSkogsluffarnas OK1:15:33+31:3321:53
14Edward Skoog HolstOK Måsen1:16:41+32:4122:13
15Magnus FredrikssonNyköpings OK1:29:17+45:1725:52
16Thomas LindgrenOK Tor1:40:02+56:0228:59
17Anna HedinNyköpings OK1:45:55+1:01:5530:42
18Elisabeth EkbladTrosabygdens OK1:46:17+1:02:1730:48
Berit EklöfMatteus SImispunched
Elisabeth LindstedtRavinenmispunched

Öppen motion 7

2 800 m, 45 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Magnus AnderssonSundbybergs IK25:018:56
2Sara ÖbergOK Hällen27:53+2:529:57
3Veronica ErikssonOK Hällen36:04+11:0312:52
4Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL39:25+14:2414:04
5Fredrik LarssonSundbybergs IK40:10+15:0914:20
6Göran EklundTrosabygdens OK41:48+16:4714:55
7Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF42:59+17:5815:21
8Robert HåkanssonOK Kolmården43:37+18:3615:34
9Evy NordSödertälje IF44:06+19:0515:45
10Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL44:32+19:3115:54
11Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF45:53+20:5216:23
12Lars-Olof LundströmVästerås SOK46:42+21:4116:40
13George LarssonFredrikshofs IF Skid & OK47:33+22:3216:58
14Andreas RietzNyköpings OK48:25+23:2417:17
15Inda GaerinSträngnäs-Malmby OL48:50+23:4917:26
16Tomas RingdahlNyköpings OK49:04+24:0317:31
17Kristin HellbergSundbybergs IK51:23+26:2218:21
18Kurt NensénOK Måsen52:13+27:1218:38
19Pirkko HammarströmOK Måsen54:28+29:2719:27
20Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF56:21+31:2020:07
21Göran JohanssonSnättringe SK56:36+31:3520:12
22Maria FredrikssonNyköpings OK57:03+32:0220:22
23Åsa LarssonOK Hällen57:11+32:1020:25
24Lars-Åke SvenskOK Hällen1:01:11+36:1021:51
25Lars NordSödertälje IF1:01:29+36:2821:57
26Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:01:59+36:5822:08
27Eva LindellTrosabygdens OK1:02:13+37:1222:13
28Hans LindgrenTrosabygdens OK1:02:33+37:3222:20
29Stefan NorellAttunda OK1:04:08+39:0722:54
30Ida ErikssonOK Grip1:06:17+41:1623:40
31Per FröbergTjalve IF Norrköping1:09:36+44:3524:51
32Irene GustafssonOK Måsen1:16:51+51:5027:26
33Arne WesterlundNyköpings OK1:19:38+54:3728:26
34Stina GunnarssonÄrla IF1:22:28+57:2729:27
35Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:41:14+1:16:1336:09
36Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:42:04+1:17:0336:27
Weronica BäckTrosabygdens OKmispunched
Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OFmispunched
Görel SvedestamEskilstuna OLmispunched
Anton BörjessonOK Måsendid not finish
Marie HåkanssonOK Kolmårdendid not finish
Kjell JanssonOK Måsendid not finish
Sofia KarlssonKlubblösdid not finish
Centh PåledalSträngnäs-Malmby OLdid not finish
Carola CederthKöping Kolsvadid not finish

Öppen motion 8

4 480 m, 42 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter ÖbergOK Hällen31:146:58
2Magnus JohanssonNyköpings OK36:06+4:528:03
3Thomas NipenBäckelaget SK38:42+7:288:38
4Jonas LindholmCentrum OK43:24+12:109:41
5Mikael KindbornOK Hällen45:29+14:1510:09
6Erik PetterssonNyköpings OK47:44+16:3010:39
7Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL47:49+16:3510:40
8Peder PederssonCentrum OK48:36+17:2210:50
9Kent BörjessonOK Måsen49:37+18:2311:04
10Lars ErikssonKlubblös50:50+19:3611:20
11Magnus KarlssonCentrum OK52:18+21:0411:40
12Erika LindholmCentrum OK53:20+22:0611:54
13Lars DanielsonMatteus SI54:43+23:2912:12 Download route in GPX format
14Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL56:54+25:4012:42
15Bengt-Arne FrankssonSödertälje-Nykvarn OF57:26+26:1212:49
16Lina BerggrenTullinge SK57:38+26:2412:51
17Anna RökenTäby OK57:46+26:3212:53
18Per-Arne ForsbergTullinge SK57:54+26:4012:55
19Ulf EngströmOK Hällen1:00:06+28:5213:24
20Per-Anders LindgrenCentrum OK1:01:10+29:5613:39
21Amanda KarlssonCentrum OK1:01:50+30:3613:48
22Olof LethagenCentrum OK1:02:36+31:2213:58
23Niklas RökenTäby OK1:02:58+31:4414:03
24Johan KammargårdenBjörkfors GOIF1:03:48+32:3414:14
25Mikael AnderssonOK Tor1:05:18+34:0414:34 Download route in GPX format
26Stefan WestlinOK Måsen1:08:43+37:2915:20
27Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF1:09:58+38:4415:37
28Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:11:32+40:1815:58
29Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:12:04+40:5016:05
30Bengt SköttOrsa IF1:12:54+41:4016:16
31Åsa WestlundTrosabygdens OK1:15:48+44:3416:55
32Jonas LindstenNyköpings OK1:16:05+44:5116:58
33Roger NorbergOK Hällen1:18:43+47:2917:34
34Karin PalmqvistNyköpings OK1:22:04+50:5018:19
35Nils LinderOK Hällen1:22:23+51:0918:23
36Robert HögforsTrosabygdens OK1:28:09+56:5519:40
37Martin HedeSödertälje-Nykvarn OF1:31:06+59:5220:20
38Claes NordlingKlubblös1:55:29+1:24:1525:46
Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OFmispunched
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKmispunched
Mats JohanssonOK Hällenmispunched
Ragnar FalkNyköpings OKdid not finish
Elinor LindstenNyköpings OKdid not start

Öppen motion 10

3 270 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter BerggreönOK Kolmården30:469:24
2Agneta ErikssonOK Kolmården31:31+0:459:38
3Bengt PetterssonNyköpings OK34:18+3:3210:29
4Amanda BerggrenTullinge SK35:02+4:1610:42
5Christer ErikssonOK Kolmården35:11+4:2510:45
6Annica BerggrenOK Kolmården35:22+4:3610:48
7Stefan VikströmOK Tor36:12+5:2611:04
8Kent BerggrenTullinge SK36:36+5:5011:11
9Leo LundgrenHultsfreds OK37:56+7:1011:36
10Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby41:05+10:1912:33
11Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK41:36+10:5012:43
12Klas ErikssonOK Grip41:54+11:0812:48
13Klas BringertKatrineholms OK42:59+12:1313:08
14Johanna SundelöfNyköpings OK43:07+12:2113:11
15Ulrica FranssonMotala AIF OL44:29+13:4313:36
16Hans ÖbergOK Hällen44:34+13:4813:37
17Royne MyrmanNyköpings OK44:55+14:0913:44
18Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL45:40+14:5413:57
19Christer HedinIFK Enskede48:23+17:3714:47
20Frida ForsbergTullinge SK51:28+20:4215:44
21Britta EklundTrosabygdens OK52:30+21:4416:03
22Karin ForsbergTullinge SK53:30+22:4416:21
23Ebba CarneliusOK Hällen54:30+23:4416:40
24Niklas CarneliusOK Hällen54:38+23:5216:42
25Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK1:03:01+32:1519:16
26Carina LidforssJärla Orientering1:09:58+39:1221:23
27Gitte JutvikTrosabygdens OK1:20:51+50:0524:43
28Niclas BjällhageOK Tor1:27:28+56:4226:44
29Caroline sundbergSkogsluffarnas OK1:45:16+1:14:3032:11
Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OFmispunched
Anna TorpfältTrosabygdens OKmispunched
Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OFmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements