Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Golden Weekend, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Golden Weekend, dag 1
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: lördag 18 augusti 2018

Västerås SOK

113 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Robert PalmH50 (20)27:407:15
1Margareta LöfqvistD70 (5)35:4413:57
1Anna LindgrenD45 (11)30:178:57
1Kuno ÖsterlundH75 (22)30:1610:01
1Klara Åkerman SjöströmD16 (17)23:436:50
1Fredrik ThapperÖppen motion 3 (23)33:4512:16
1Eva WadmanD55 (5)33:5510:02
1Lars JakobssonH65 (21)26:567:58
2Hanna ThapperU2 (12)34:29+2:3714:18
2Elin PalmD10 (12)23:55+0:539:55
2Kerstin SundbergÖppen motion 10 (2)59:29+9:1415:31
3Gunilla ThapperÖppen motion 5 (35)35:33+3:2211:55
3Nova SahlénD12 (8)40:25+3:2814:41
3Liz PorteousD75 (3)48:10+21:3123:22
3Bo LöwegrenH80 (4)43:32+8:5517:00
3Britt LarssonD80 (4)1:00:32+24:0529:23
3Frida HerbstD10 (12)26:03+3:0110:48
3Erik PalmH12 (16)26:25+1:569:36
3Felix HerbstU1 (6)26:24+2:0412:30
3Per SundströmH55 (11)34:25+1:049:01
3Anders SahlénH45 (14)37:58+1:528:42
3Eva PalmD40 (5)37:52+0:2912:10
4Alicia HermannD12 (8)47:59+11:0217:26
4Eva OdeD45 (11)35:02+4:4510:21
4Simon SvenssonH14 (13)28:17+4:219:29
4Per-Olof SjöströmÖppen motion 8 (41)37:31+7:568:24
4Rasmus NoringU1 (6)35:12+10:5216:40
4David ThapperH12 (16)30:47+6:1811:11
4Pontus LindgrenH18 (7)30:18+4:168:14
4Maja AhlströmD14 (10)32:49+4:0011:00
4Jens AndertoftH45 (14)39:09+3:038:58
4Maria IvermarkD40 (5)38:24+1:0112:20
5Magnus AnderssonÖppen motion 8 (41)37:45+8:108:27
5Rasmus ViertelÖppen motion 3 (23)42:22+8:3715:24
5Florian ViertelU1 (6)55:15+30:5526:11
5Annika SundströmD45 (11)36:57+6:4010:55
5Carl BymanH55 (11)36:16+2:559:31Ladda ner rutt i gpx-format
5Fredrik HamreforsH21 (29)32:20+4:436:47
5Andreas NäslundH18 (7)30:55+4:538:24
5Lucas AhlströmH16 (16)33:03+7:4010:37
5Sandra NäslundD21 (15)31:51+2:308:21
6Joakim AhlströmH50 (20)34:43+7:039:06
6Sixten TörnqvistH18 (7)31:20+5:188:30
7Gustav LövfqvistÖppen motion 3 (23)53:26+19:4119:25
7Kristina HolmgrenÖppen motion 17 (24)41:12+10:2213:14
7Selma LöfqvistD10 (12)34:06+11:0414:08
7Malena AhlströmD45 (11)37:42+7:2511:09
7Elis WiklundH14 (13)29:56+6:0010:02
7Hans AnderssonH75 (22)37:36+7:2012:27
7Alexander ThulinH10 (8)44:59+21:2918:39
7Markus ÖsterlundH18 (7)35:20+9:189:36
7Hugo FriskH16 (16)33:19+7:5610:42
7Per Erik FogelH65 (21)32:38+5:429:39
7Tommy WåhlinH70 (9)46:25+17:1615:22
8Emma HerbstÖppen motion 5 (35)43:06+10:5514:27
8Freja IvermarkD10 (12)41:20+18:1817:09
8Johan AhlströmH21 (29)32:58+5:216:55
8Ulf HamreforsH55 (11)38:36+5:1510:07
8Robin BergrothÖppen motion 3 (23)53:33+19:4819:28
8Mats ThulinH45 (14)46:34+10:2810:40
9Carl NäslundH21 (29)34:16+6:397:11
9Kajsa BergrothÖppen motion 3 (23)53:36+19:5119:29
9Hanna HermannD14 (10)1:12:26+43:3724:18
9Lena JakobssonD65 (13)36:28+10:3513:45
10Lill NallgårdD45 (11)54:26+24:0916:06
10Per WadmanH55 (11)58:19+24:5815:18
10Hanna ThulinD14 (10)1:16:42+47:5325:44
10Tamás SzütsH16 (16)34:11+8:4810:59
11Kristina LindgrenD16 (17)39:28+15:4511:22
11Tobias DahlmarkH16 (16)34:56+9:3311:13
11Hans-Erik SkalbergH65 (21)33:14+6:189:49
12Anders ÖsterlundH21 (29)35:42+8:057:30
13Emil AhlströmH16 (16)37:59+12:3612:12
14Erca LöfqvistÖppen motion 5 (35)47:54+15:4316:04
14Tomas LindqvistH45 (14)1:19:20+43:1418:11
15Kalle Åkerman SjöströmH16 (16)48:41+23:1815:39
16Thomas WiklundÖppen motion 5 (35)49:25+17:1416:34
16Hanna SundströmÖppen motion 7 (30)41:31+14:0813:20
16Christoffer AndersénH21 (29)37:09+9:327:48
16Lars-Erik RaskH75 (22)43:33+13:1714:25
17Petra HermannÖppen motion 3 (23)1:19:57+46:1229:04
17Anders TåqvistÖppen motion 8 (41)48:54+19:1910:57
17Mattias LöfqvistH21 (29)37:49+10:127:56
17Felicia SahlénD16 (17)54:13+30:3015:37
18Gustav BromanÖppen motion 5 (35)52:25+20:1417:35
19Hans WestmanÖppen motion 8 (41)50:12+20:3711:15
19Pär WiklundÖppen motion 3 (23)1:32:25+58:4033:36
20Toni AnderssonÖppen motion 17 (24)51:05+20:1516:25
21Pia WiklundÖppen motion 3 (23)1:37:23+1:03:3835:24
21Johan HerbstH21 (29)38:47+11:108:08
21Fredrik DahlmarkÖppen motion 8 (41)51:14+21:3911:29
22Tomas VestmanÖppen motion 7 (30)47:38+20:1515:18
22Henrik HamreforsH21 (29)41:56+14:198:48
23Anna NoringÖppen motion 5 (35)57:53+25:4219:25
24Henrik WickströmH21 (29)42:37+15:008:57
25Josiah BergrothÖppen motion 8 (41)56:11+26:3612:35
25Kristian FellÖppen motion 7 (30)58:47+31:2418:54
26Filip IvermarkH21 (29)48:07+20:3010:06
26Andreas MathisenÖppen motion 8 (41)58:46+29:1113:10
27Dan ÖsterlundH21 (29)57:24+29:4712:03
27Karin SandqvistÖppen motion 5 (35)1:13:38+41:2724:42
28Jouko TaskinenÖppen motion 5 (35)1:15:55+43:4425:28
28Sara HamreforsÖppen motion 8 (41)59:54+30:1913:25
30Lars AhlströmÖppen motion 7 (30)1:08:04+40:4121:53
31Gunilla HamreforsÖppen motion 5 (35)1:43:44+1:11:3334:48
40Jan NoringÖppen motion 8 (41)1:25:53+56:1819:15
Elin IvermarkInskolning (5)25:3112:05
Elisabeth WestmanÖppen motion 8 (41)ej godkänd
Lennart ÖbergH85 (2)ej godkänd
Oscar NoringH10 (8)ej godkänd
Rickard PerssonH60 (11)ej godkänd
Samuel LindqvistH14 (13)ej godkänd
Martin SandqvistH16 (16)ej godkänd
Inger GunnarssonD50 (6)ej start
Noa SjöstrandH18 (7)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser