Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Golden Weekend, dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Golden Weekend, dag 2
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: söndag 19 augusti 2018

D21

4 610 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irina NybergAlfta-Ösa OK29:396:25
2Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro31:41+2:026:52
3Lovisa PerssonOK Tisaren33:24+3:457:14
4Saga SanderOK Milan34:59+5:207:35
5Lisa AnderssonÄrla IF35:02+5:237:35
6Josefin ErlandssonOK Milan35:53+6:147:47
7Lisa WesterbergOK Milan35:54+6:157:47
8Rebecka NylinOK Tisaren37:28+7:498:07
9Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF37:35+7:568:09
10Sandra NäslundVästerås SOK38:31+8:528:21
11Elsa EkelinKFUM Örebro OK38:47+9:088:24
12Elisabeth AhlgrenLinköpings OK40:02+10:238:41
13Josefine AhlbäckOK Milan42:10+12:319:08
14Nina HallorOK Tisaren44:10+14:319:34
15Therese KorkeakoskiOK Milan44:43+15:049:41
16Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK46:23+16:4410:03
Susanne ErikssonOK Milanej start

H21

6 560 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JonssonÄrla IF38:165:50
2Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK40:43+2:276:12
3Johan AronssonOK Tisaren41:00+2:446:15
4Jacob ErikssonKFUM Örebro OK41:07+2:516:16
5Per EklöfOK Milan42:24+4:086:27
6Fredrik HamreforsVästerås SOK43:11+4:556:34
7Carl NäslundVästerås SOK43:56+5:406:41
8Tomas HallménOK Tisaren44:01+5:456:42
9Kalle LarssonÄrla IF44:27+6:116:46
10Marcus EkKöping-Kolsva OK45:01+6:456:51
11Johan AhlströmVästerås SOK45:18+7:026:54
12Johan SundénVästerås SOK45:39+7:236:57
13Emil NylinOK Tisaren46:44+8:287:07
14Lars-Erik HaslerSurahammars SOK47:49+9:337:17
15Waldemar AnderssonLånghundra IF48:34+10:187:24
16Linus MalmKFUM Örebro OK49:07+10:517:29
17Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK49:29+11:137:32
18Christoffer AndersénVästerås SOK49:55+11:397:36
19Henrik WickströmVästerås SOK50:39+12:237:43
20Melker ForsbergKFUM Örebro OK52:58+14:428:04
21Henrik HamreforsVästerås SOK55:32+17:168:27
22Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:02:45+24:299:33
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKej godkänd
Patrik LindÄrla IFej start

D18

3 870 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tindra JernströmAvesta OKej start

H18

4 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William SeguraKFUM Örebro OK26:076:30
2Andreas NäslundVästerås SOK27:44+1:376:54
3Pontus BierfeldtÄrla IF28:03+1:566:59
4Casper HedarOK Tor28:19+2:127:03
5Oscar IngvarssonLindebygdens OK48:05+21:5811:59
Noa SjöstrandVästerås SOKej start

D16

3 740 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna25:326:49
2Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK26:04+0:326:58
3Karin LindgrenKFUM Örebro OK31:35+6:038:26
4Emilia BrangefältVästerås SOK32:08+6:368:35
5Malin BierfeldtÄrla IF32:49+7:178:46
6Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK33:34+8:028:58
7Josefine JonssonOK Tor34:41+9:099:16
8Wilma ThornellSurahammars SOK35:35+10:039:30
9Sofie BodinAlmby IK35:56+10:249:36
10Ida HallinSurahammars SOK39:57+14:2510:40
11Tilda WigforssArboga OK40:26+14:5410:48
12Sanna SanderOK Milan40:33+15:0110:50
13Ida LarssonVästerås SOK41:57+16:2511:12
14Jennifer SvenssonVästerås SOK48:50+23:1813:03
15Rebecka HaslerSurahammars SOK1:12:17+46:4519:19
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
My VelanderSurahammars SOKej godkänd
Hanna LundbergOK Renenej start

H16

3 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip BäckArboga OK30:367:53
2Tobias DahlmarkVästerås SOK30:44+0:087:55
3Gustav GöranssonArboga OK31:51+1:158:12
4Hugo FriskVästerås SOK33:38+3:028:40
5Lucas AhlströmVästerås SOK34:41+4:058:56
6Erik LingIK Hakarpspojkarna36:12+5:369:19
7Olle MalmKFUM Örebro OK43:29+12:5311:12
8William VuorinenOK Tor49:39+19:0312:47
Emil AhlströmVästerås SOKej start

D14

3 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna29:318:55
2Maja AhlströmVästerås SOK30:20+0:499:09
3Ellen ThorsénSurahammars SOK40:23+10:5212:12
4Frida GustavssonStora Sundby GoIF43:03+13:3213:00
5Julia AnderssonOK Tor43:54+14:2313:15
6Alva WickströmArboga OK47:20+17:4914:18
7Clara SvenssonSurahammars SOK55:20+25:4916:43 Ladda ner rutt i gpx-format

H14

3 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK21:596:38
2Anton KruseKFUM Örebro OK22:24+0:256:46
3Casper KarlssonOK Tor24:29+2:307:23
4Viktor FröbergOK Tor27:54+5:558:25
5Eric BäckArboga OK41:34+19:3512:33
6Elis WiklundVästerås SOK43:16+21:1713:04
Simon SvenssonVästerås SOKej start

D12

2 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK24:098:52
2Amanda BäckArboga OK30:06+5:5711:03
3Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro32:33+8:2411:58
4Ella KruseKFUM Örebro OK34:21+10:1212:37
5Wilma WikströmFellingsbro GOIF36:23+12:1413:22
6Tilde TimlövStora Sundby GoIF43:12+19:0315:52
Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIFej godkänd
Joline PetriOK Djerfej start

H12

2 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK20:167:27
2Emil LingIK Hakarpspojkarna21:18+1:027:49
3Erik PalmVästerås SOK22:29+2:138:15
4Hugo ZetterbergVästerås SOK25:01+4:459:11
5Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL28:07+7:5110:20
6Ted NilssonKFUM Örebro OK28:49+8:3310:35
7Alvin IsenströmAlmby IK29:56+9:4011:00
8Albin AnderssonArboga OK48:54+28:3817:58
9Ture HolmstrandArboga OK49:29+29:1318:11

D12 Kort

2 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia AnderssonOK Tor31:2413:08

D10

2 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PalmVästerås SOK21:499:07
2Emma SeguraKFUM Örebro OK21:57+0:089:11
3Frida HerbstVästerås SOK26:29+4:4011:04
4Lovisa ThybeckLindebygdens OK27:58+6:0911:42
5Alva NilssonKFUM Örebro OK31:45+9:5613:17
6Selma WickströmArboga OK33:07+11:1813:51
7Freja MattilaHallstahammars OK33:38+11:4914:04
8Selma LöfqvistVästerås SOK37:36+15:4715:43
9Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro55:05+33:1623:02

H10

2 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LindgrenOK Tor22:069:14
2Gustav JuhlinVästerås SOK22:34+0:289:26
3Sixten WidmarkAlmby IK23:16+1:109:44
4Oliver ArnessonLindebygdens OK24:50+2:4410:23
5Olle OldaeusVästerås SOK26:02+3:5610:53 Ladda ner rutt i gpx-format
6Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro27:27+5:2111:29
7Oscar NoringVästerås SOK28:41+6:3512:00
8Hilding GindemoÄrla IF29:57+7:5112:31
9Arvid LarssonOK Milan35:31+13:2514:51
10Oscar KristofferssonAlmby IK36:39+14:3315:20
11Mio ErikssonOK Milan47:57+25:5120:03
12Rasmus VånsjöArboga OK48:02+25:5620:05
Ludvig JuhlinVästerås SOKej godkänd

D35

4 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cristina HedlundVandrarringen54:0013:27

D40

4 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin WiklundAlmby IK36:459:09
2Eva PalmVästerås SOK37:50+1:059:26
3Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK38:52+2:079:41
4Sofia HaslerSurahammars SOK1:00:27+23:4215:04
Sofia CarlssonLindebygdens OKej godkänd
Åsa LinnersjöOK Torej start

H40

5 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin OldaeusVästerås SOK39:467:36 Ladda ner rutt i gpx-format
2Anders FröbergOK Tor40:46+1:007:47
3Mattias LöfqvistVästerås SOK40:51+1:057:48
4Björn RosendahlÄrla IF41:37+1:517:57
5Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK46:17+6:318:50
6Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro49:48+10:029:31
7Henrik HallinSurahammars SOK52:58+13:1210:07
8Niklas EriksenAlmby IK1:13:50+34:0414:07

D45

3 870 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ZetterbergVästerås SOK31:478:12
2Malena AhlströmVästerås SOK39:07+7:2010:06
3Ingela PetterssonOK Milan41:31+9:4410:43
4Ulrika SanderOK Milan1:00:52+29:0515:43
5Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:02:07+30:2016:03
6Lill NallgårdVästerås SOK1:13:43+41:5619:02
7Sofia ErlandssonOK Milan1:16:21+44:3419:43

H45

5 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ThornellSurahammars SOK36:356:59
2Mats GustafssonKFUM Örebro OK40:00+3:257:38
3Martin JuhlinVästerås SOK40:36+4:017:45
4Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro40:55+4:207:49
5Jens AndertoftVästerås SOK41:03+4:287:50
6Jörgen JonssonOK Tor43:57+7:228:24
7Per LovangVästerbergslagens OL45:59+9:248:47
8Mickael GöranssonAlmby IK54:17+17:4210:22
9Anders GalinSurahammars SOK1:00:42+24:0711:36
Johan PetriOK Djerfej start

D50

3 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK35:029:03
2Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro36:40+1:389:28
3Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro36:48+1:469:30
4Anne BodinAlmby IK38:44+3:4210:00
5Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK39:12+4:1010:07
5Laila HallménOK Tisaren39:12+4:1010:07
7Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro42:12+7:1010:54
8Catarina LarssonVästerås SOK50:17+15:1512:59
9Anette ForssGarphyttans IF50:49+15:4713:07
10Åsa WikströmFellingsbro GOIF1:00:00+24:5815:30
11Anette ForsbergKFUM Örebro OK1:12:34+37:3218:45

H50

2 490 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PalmVästerås SOK30:3512:16
2Mikael NybergHellas Orientering31:47+1:1212:45
3Patrik ThybeckLindebygdens OK38:34+7:5915:29
4Henrik OlssonOK Tor41:43+11:0816:45
5Tomas JonssonVandrarringen42:45+12:1017:10
6Tommy FröjdSundsvalls OK43:08+12:3317:19
7Stefan BjurstedtSurahammars SOK43:17+12:4217:22
8Joakim AhlströmVästerås SOK43:33+12:5817:29
9Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL43:34+12:5917:29
10Magnus LarssonVästerås SOK44:53+14:1818:01
11Henrik OlssonHallstahammars OK44:56+14:2118:02
12Håkan OlofssonÄrla IF45:40+15:0518:20
13Niklas SanderOK Milan53:35+23:0021:31
14Hans MandahlÖstra Almby FK54:16+23:4121:47
15Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK55:00+24:2522:05
16Hjalmar NordquistOK Järnbärarna59:03+28:2823:42
17Jörgen DalénSala OK1:08:55+38:2027:40
Ola JernströmAvesta OKej start

D55

3 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BrodinLindebygdens OK36:279:25
2Mona BierfeldtÄrla IF38:06+1:399:50
3Barbro IsakssonOK Tisaren45:01+8:3411:37
Susanne PerssonÄrla IFej start

H55

4 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per SundströmVästerås SOK40:418:49
2Patrik AhlgrenTäby OK41:40+0:599:02
3Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro41:42+1:019:02
4Jan-Åke IsraelssonOK Milan43:40+2:599:28
5Anders LarssonHagaby GoIF Örebro44:05+3:249:33
6Ulf HamreforsVästerås SOK45:34+4:539:53
7Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OL46:01+5:209:58
8Michael BergkvistHällefors OK49:14+8:3310:40
9Henrik HallorLindebygdens OK53:40+12:5911:38
10Håkan SvenssonAlmby IK1:03:51+23:1013:51
11Bengt WisénLindebygdens OK1:24:17+43:3618:16

D60

2 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK26:008:54
2Gunilla LärfarsLeksands OK31:17+5:1710:42
3Britt GunnarssonKristinehamns OK35:12+9:1212:03
4Tanja-Birgit SöderströmSala OK36:05+10:0512:21
5Gudrun PerssonHallstahammars OK36:40+10:4012:33

H60

4 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan GunnarssonKristinehamns OK39:299:50
2Mats LandquistKöping-Kolsva OK39:48+0:199:55
3Nils-Olof BodinAlmby IK41:08+1:3910:15
4Håkan GustafsonEskilstuna OL41:29+2:0010:20
5Henry VestergårdAlmby IK45:42+6:1311:23
6Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK50:39+11:1012:37
7Lage JonssonLindebygdens OK51:17+11:4812:47

D65

2 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL29:2710:05
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen32:14+2:4711:02
3Helena HemströmGävle OK35:56+6:2912:18
4Monica SvärdOK Klemmingen36:11+6:4412:23
5Mona HullAlmby IK37:46+8:1912:56
6Britt-Marie AnderssonOK Amne40:35+11:0813:53
7Kerstin PalmKjula IF40:47+11:2013:58
8Lena JakobssonVästerås SOK43:02+13:3514:44
9Annika NorströmHallstahammars OK46:26+16:5915:54
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OLej start

H65

3 870 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSala OK34:509:00
2Ulf KjellinOK Hedströmmen36:12+1:229:21
3Stefan ÖbergOK Milan36:23+1:339:24 Ladda ner rutt i gpx-format
4Hans-Erik SkalbergVästerås SOK36:28+1:389:25
5Jan LärfarsLeksands OK36:39+1:499:28
6Lars ÖstlinOK Milan37:03+2:139:34
7Lars JakobssonVästerås SOK37:33+2:439:42
7Per Erik FogelVästerås SOK37:33+2:439:42
9Johan KällmanNorbergs OK38:08+3:189:51
10Sten-Åke HolmbergSala OK38:22+3:329:54
11Leo JohanssonVandrarringen39:14+4:2410:08
12Bo DavidssonSolna OK39:16+4:2610:08
13Mats HemströmGävle OK40:13+5:2310:23
14Per-Åke HullAlmby IK40:46+5:5610:32
15Bengt JohanssonOK Skogshjortarna41:41+6:5110:46
16Leif WadmanKöping-Kolsva OK43:26+8:3611:13
17Ingvar AnderssonOK Amne46:41+11:5112:03
18Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK46:50+12:0012:06
19Göran SvärdOK Klemmingen47:50+13:0012:21
20Tommy LjungkvistÄrla IF49:28+14:3812:46
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OLej start

D70

2 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva KjellmanVandrarringen32:5813:14
2Anita JohanssonOK Tor35:12+2:1414:08
3Britt-Marie EklöfOK Milan35:50+2:5214:23
4Siv FrodinKöping-Kolsva OK35:55+2:5714:25
5Linnéa HallOK Amne1:00:24+27:2624:15
Irene ÖhlingÄrla IFej godkänd

H70

3 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK33:149:34
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK35:17+2:0310:10
3Bo SegerEskilstuna OL40:11+6:5711:34
4Stig LandstorpOK Tor42:40+9:2612:17
5Tommy WåhlinVästerås SOK43:07+9:5312:25
6Kurt Håkan AnderssonOK Tor44:56+11:4212:56
7Bengtåke AnderssonOK Amne46:16+13:0213:20
8Torsten LundVästerås SOK48:43+15:2914:02
9Tommy ÖhlingÄrla IF50:20+17:0614:30
10Reits HallOK Amne1:05:02+31:4818:44
Krister KarlssonIK Standardej start
Lennart LindgrenOK Järnbärarnaej start

D75

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta SjöbergLindebygdens OK29:0413:31
2Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK32:47+3:4315:14

H75

3 470 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt HalvarssonÖstersunds OK36:0110:22
2Kuno ÖsterlundVästerås SOK39:55+3:5411:30
3Jerry HolmEskilstuna OL40:43+4:4211:44
4Kjell MjöbergHallstahammars OK41:44+5:4312:01
5Hans AnderssonVästerås SOK43:04+7:0312:24
6Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK43:39+7:3812:34
7Lars JohanssonOK Tor45:21+9:2013:04
8Lars-Erik RaskVästerås SOK45:33+9:3213:07
9Per HaepplingVästerås SOK45:47+9:4613:11
10Sören JohanssonSala OK47:59+11:5813:49
11Gert IngvarssonLindebygdens OK51:53+15:5214:57
12Kjell BlombergIK Standard1:01:46+25:4517:48
13Sune AhlinKöping-Kolsva OK1:02:04+26:0317:53
14Lars KjellmanVandrarringen1:10:22+34:2120:16
Arne KarlssonOK Torej godkänd
Ragnar ErikssonOK Hedströmmenej godkänd
Åke PerssonOckelbo OKej godkänd

H80

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergHallstahammars OK30:3412:16
2Tord LidströmHagaby GoIF Örebro31:43+1:0912:44
3Alf LundkvistOK Tor32:41+2:0713:07

Inskolning

2 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elsa HallHaninge SOK34:4716:10
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL26:0212:06
Ester ErikssonIFK Brattfors31:3614:41
Alfred SundemanAlmby IK38:1217:46
Ella PerssonKlubblös42:5919:59

U1

2 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara JuhlinVästerås SOK16:487:48
2Måns DahlbergAlmby IK21:37+4:4910:03
3Rasmus KruseKFUM Örebro OK23:02+6:1410:42
4Olle ZetterbergVästerås SOK23:16+6:2810:49
5André ÖhlingOK Tor24:00+7:1211:09
6Felix HerbstVästerås SOK26:49+10:0112:28
7Villmer SundemanAlmby IK27:01+10:1312:33
8Adam LindgrenOK Tor27:04+10:1612:35
9Casper Persson-bierfeldtOK Tor30:07+13:1914:00
10Ingrid ArnessonLindebygdens OK30:31+13:4314:11
11Rasmus NoringVästerås SOK34:58+18:1016:15
12Isabella LennellSträngnäs-Malmby OL38:21+21:3317:50
13Emil GrankvistArboga OK40:12+23:2418:41

U2

2 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor KallinKFUM Örebro OK43:3318:13
2Solhem TesfazgiSala OK46:52+3:1919:36
3Klara IsenströmAlmby IK54:32+10:5922:49
4Tova HolmstrandArboga OK1:01:31+17:5825:44
5Leni AnderssonArboga OK1:07:04+23:3128:03

Öppen motion 3

2 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ErikssonIFK Brattfors29:5010:58
2Maria AskrothKFUM Örebro OK37:21+7:3113:43
3Catharina AnderssonOK Tor38:59+9:0914:19
4Lisa IsenströmAlmby IK39:06+9:1614:22
5Yves  SeguraKFUM Örebro OK39:35+9:4514:33
6Anica AhlgrenTäby OK41:14+11:2415:09
7Sara NordinVästerås SOK43:18+13:2815:55
8Eva KorkeakoskiOK Milan49:29+19:3918:11
9Elisabeth W-ErikssonAvesta OK50:46+20:5618:39
10Åsa GindemoÄrla IF51:22+21:3218:53
11Pär WiklundVästerås SOK1:02:13+32:2322:52
12Samuel ErikssonOK Letstigen1:10:17+40:2725:50
13Pia WiklundVästerås SOK1:19:30+49:4029:13
Carola CederthKöping-Kolsva OKej godkänd

Öppen motion 5

2 720 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica KorkeakoskiOK Milan34:1212:34
2Petra KolsvikHägersta GF35:11+0:5912:56
3Annika LarssonKFUM Örebro OK37:18+3:0613:42
4Hanna ArnessonLindebygdens OK41:05+6:5315:06
5Ludvig HaslerSurahammars SOK41:40+7:2815:19
6Sara FredrikssonKFUM Örebro OK46:23+12:1117:03
7Daniel JensenArboga OK48:30+14:1817:49
8Peter KristofferssonAlmby IK49:10+14:5818:04
9Petra MartinssonAlmby IK50:50+16:3818:41
10Robert MikkelsenVandrarringen52:42+18:3019:22
11Emma HerbstVästerås SOK53:35+19:2319:41
12Margareta NylinOK Tisaren55:11+20:5920:17
13Anna KnappVästerås SOK56:52+22:4020:54
14Erica LöfqvistVästerås SOK59:10+24:5821:45
15Jarl Erik PalmKjula IF1:04:16+30:0423:37
16Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:12:08+37:5626:31
17Anna NoringVästerås SOK1:14:58+40:4627:33
18David ElmFellingsbro GOIF1:32:45+58:3334:05
19Emma SätterlundKFUM Örebro OK1:33:28+59:1634:21
20Gunilla HamreforsVästerås SOK1:40:25+1:06:1336:55
21Cecilia CarlssonVästerås SOK3:18:03+2:43:511:12:48
21Mariela MuñozVästerås SOK3:18:03+2:43:511:12:48
23Roger CarlssonVästerås SOK3:18:04+2:43:521:12:49
Sara SvenssonSurahammars SOKej godkänd
Johan AnderssonArboga OKej godkänd

Öppen motion 7

3 380 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HerbstVästerås SOK22:096:33
2Thomas DanielssonHimmeta IF26:20+4:117:47
3Klas LarssonOK Milan26:28+4:197:49
4Michael WickströmArboga OK28:51+6:428:32
5Mikael AnderssonOK Tor29:40+7:318:46
6Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro31:48+9:399:24
7Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK33:11+11:029:49
8Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK34:53+12:4410:19
9Klas ThybeckLindebygdens OK35:29+13:2010:29
10Robert KruseKFUM Örebro OK35:32+13:2310:30
11Karin ProforsKöping-Kolsva OK37:23+15:1411:03
12Camilla KruseKFUM Örebro OK38:03+15:5411:15
13Lukas WibergStora Sundby GoIF38:33+16:2411:24
14Sandra BurénKöping-Kolsva OK39:30+17:2111:41
15Marcus WibergStora Sundby GoIF39:34+17:2511:42
16Jan GustavssonStora Sundby GoIF40:08+17:5911:52
17Runo JohanssonKristinehamns OK40:52+18:4312:05
18Anna LundSurahammars SOK41:29+19:2012:16
19Lisa MattilaHallstahammars OK42:08+19:5912:27
20Helena EkmanStora Sundby GoIF42:39+20:3012:37
21Per SundbergGävle OK42:52+20:4312:40
22Birgitta JohanssonKristinehamns OK44:43+22:3413:13
23Karin LindgrenOK Tor47:09+25:0013:56
24Jenny JohanssonKFUM Örebro OK48:40+26:3114:23
25Peter ÖsterbergSurahammars SOK53:31+31:2215:50
26Marit ÄngHagaby GoIF Örebro53:42+31:3315:53
27Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK55:12+33:0316:19
28Helene NilssonIF Start1:01:02+38:5318:03
29Tobias SvenssonSurahammars SOK1:08:03+45:5420:07
30Jonas ÖrnKFUM Örebro OK1:13:59+51:5021:53
31Jan NoringVästerås SOK1:17:52+55:4323:02
Ulrika MöllerOK Skogsstjärnanej godkänd
Ludvig MöllerOK Skogsstjärnanej godkänd
Lars-Erik LarssonOK Milanej godkänd

Öppen motion 8

4 640 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan RosendahlÄrla IF30:256:33
2Calle OlssonKFUM Örebro OK30:40+0:156:36
3Erik HarlénKFUM Örebro OK32:49+2:247:04
4Per SjögrenKFUM Örebro OK33:19+2:547:10
5Erik SundemanAlmby IK34:44+4:197:29
6Jonatan GustavssonKFUM Örebro OK37:35+7:108:05
7Stefan AronssonKFUM Örebro OK39:13+8:488:27
8Filip ÖrnKFUM Örebro OK42:38+12:139:11
9Robert LindKlubblös42:44+12:199:12
10Karin FägerlindCentrum OK43:44+13:199:25
11Fredrik HildenborgStora Sundby GoIF44:21+13:569:33
12Thomas AnderssonVästerås SOK44:50+14:259:39
13Joakim DahlbergAlmby IK45:15+14:509:45
14Torbjörn ErikssonIFK Brattfors45:30+15:059:48
15Hans LibergOK Milan45:48+15:239:52
16Lennart MyrehedVandrarringen47:25+17:0010:13
17Anders RoothVästerås SOK48:59+18:3410:33
18Linda SternerSträngnäs-Malmby OL50:28+20:0310:52
19Therese BjörklundKöping-Kolsva OK50:38+20:1310:54
20Johanna NordströmKFUM Örebro OK51:03+20:3811:00
21Kari TalltjärnVästerås SOK51:14+20:4911:02
22Fredrik ArnessonLindebygdens OK51:45+21:2011:09
23Elisabeth WestmanVästerås SOK53:03+22:3811:25
24Hans WestmanVästerås SOK55:15+24:5011:54
25Fredrik MalmKFUM Örebro OK55:24+24:5911:56
26Håkan LibergOK Milan56:38+26:1312:12
27Per WadmanVästerås SOK58:02+27:3712:30
28Lennart LundgrenAvesta OK1:00:31+30:0613:02
29Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:09:35+39:1014:59
30Adam BrangefältVandrarringen1:09:57+39:3215:04
31Annica KristofferssonAlmby IK1:10:15+39:5015:08
32Lotta BrangefältVandrarringen1:10:20+39:5515:09
33Linda HarlénKFUM Örebro OK1:12:38+42:1315:39
Anders TåqvistVästerås SOKej godkänd
Niklas HallHaninge SOKej godkänd

Öppen motion 10

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin SundbergVästerås SOK57:0515:59

Öppen motion 17

3 380 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael UtterSurahammars SOK25:467:37
2Jan GrannArboga OK31:52+6:069:25
3Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro33:18+7:329:51
4Hans GreijerVästerås SOK35:50+10:0410:36
5Kjell GustafssonOK Järnbärarna36:40+10:5410:50
6Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro37:09+11:2310:59
7Göran DavidssonOK Klemmingen39:01+13:1511:32
8Esko StadigSK Trim/Virsbo39:26+13:4011:40
9Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK40:38+14:5212:01
10Anna NygårdVästerås SOK41:49+16:0312:22
11Annika DavidssonOK Klemmingen42:02+16:1612:26
12Pelle HöökKöping-Kolsva OK42:03+16:1712:26
13Hans AnderssonVästerbergslagens OL42:06+16:2012:27
14Kurt ErikssonVandrarringen42:08+16:2212:27
15Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL42:12+16:2612:29
16Kerstin LarssonOK Milan42:31+16:4512:34
17Bo MagnussonKFUM Örebro OK43:47+18:0112:57
18Östen ErikssonAvesta OK44:26+18:4013:08
19Annica MagnussonKFUM Örebro OK44:32+18:4613:10
20Lennart LundhOK Tisaren44:50+19:0413:15
21Tony CarlssonKFUM Örebro OK45:38+19:5213:30
22Nils-Erik HjelmerVandrarringen46:17+20:3113:41
23Ove EkKöping-Kolsva OK47:18+21:3213:59
24Lennart LundquistOK Nalle47:50+22:0414:09
25Nils-Göran LindénFellingsbro GOIF48:40+22:5414:23
26Ingemar WidénKFUM Örebro OK51:22+25:3615:11
27Toni AnderssonVästerås SOK51:23+25:3715:12
28Jörgen HolmströmOK Milan51:24+25:3815:12
29Bengt RobertssonAlmby IK56:03+30:1716:34
30Inga HolmströmOK Milan58:19+32:3317:15
31Marita StadigSK Trim/Virsbo59:32+33:4617:36
32Eva LindgrenKFUM Örebro OK59:40+33:5417:39
33Anna-Lena LundellGävle OK1:01:14+35:2818:06
34Anders StrandArboga OK1:15:28+49:4222:19
Jan BurellOK Enenej godkänd
Anders GöranssonArboga OKej godkänd
Catharina DahlmarkVästerås SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser