*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Fakiren

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fakiren
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: lördag 24 november 2018

Damer Fakiren 17km

16 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva-Maj ErnebyEj klubbansluten3:01:2010:40

Herrar Fakiren 17km

16 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:41:495:59
2Henrik JonssonÄrla IF1:44:36+2:476:09
3Robbin KantarpÄrla IF1:45:27+3:386:12
4David LingforsOK Linné1:51:21+9:326:33
5Johan AronssonOK Tisaren2:00:31+18:427:05
6Fredrik HamreforsVästerås SOK2:01:09+19:207:08
7Kasper WestmanVästerås SOK2:13:05+31:167:50
8Johan AhlströmVästerås SOK2:17:00+35:118:04
9Marcus EkKöping-Kolsva OK2:17:50+36:018:07
10Martin NorrbomSala OK2:25:59+44:108:35
11Noa SjöstrandVästerås SOK2:42:38+1:00:499:34
12Sixten TörnqvistVästerås SOK2:59:56+1:18:0710:35
13Casper VånsjöArboga OK3:11:52+1:30:0311:17
14Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro3:18:38+1:36:4911:41
15Jonas JanegrenKFUM Örebro OK3:18:39+1:36:5011:41
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Hampus WestmanVästerås SOKej godkänd
Jonas VikströmKöping-Kolsva OKutgått
Pontus BierfeldtÄrla IFej start
Per EklöfOK Milanej start
Casper HedarOK Torej start

Damer Omvägen 13km

12 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK1:36:327:33
2Lisa AnderssonÄrla IF1:44:22+7:508:09
3Martina WelénKöping-Kolsva OK1:51:46+15:148:44
4Emma KantarpÄrla IF2:11:12+34:4010:15
5Gabriella WadmanKöping-Kolsva OK2:22:11+45:3911:07
6Elisabeth WestmanVästerås SOK2:31:56+55:2411:53
7Frida AnsinSvaide Roma SOK2:40:41+1:04:0912:34
8Tilda WigforssArboga OK3:11:31+1:34:5914:59
Josefine JonssonOK Torej godkänd
Kristina LindgrenVästerås SOKej start

Herrar Omvägen 13km

12 780 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen JonssonOK Tor1:55:149:01
2Per HåstlundAlmby IK1:55:19+0:059:01
3Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:56:36+1:229:07
4Pontus LindgrenVästerås SOK1:58:15+3:019:15
5Lucas AhlströmVästerås SOK1:58:20+3:069:15
6Tobias DahlmarkVästerås SOK1:58:23+3:099:15
7Martin SandqvistVästerås SOK2:03:03+7:499:37
8Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro2:04:50+9:369:46
9Donald McCarthyÄrla IF2:06:01+10:479:51
10Henrik HallinSurahammars SOK2:09:54+14:4010:09
11Joachim WansölinOK Ravinen2:11:38+16:2410:17
12Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro2:17:48+22:3410:46
13Stefan BjurstedtSurahammars SOK2:22:29+27:1511:08
14Filip BäckArboga OK2:23:12+27:5811:12
15Per CarlinArboga OK2:25:55+30:4111:25
16Gunnar MunkteliusSurahammars SOK2:31:55+36:4111:53
17Hans WestmanVästerås SOK2:32:07+36:5311:54
David LindgrenVästerås SOKej godkänd
Michael WennblomHagaby GoIF Örebroej godkänd
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OKej start
Håkan OlofssonÄrla IFej start
Urban RisbergEskilstuna OLej start

Damer Mellan 10km

10 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin WelénKöping-Kolsva OK1:32:029:11
2Malin BierfeldtÄrla IF1:41:44+9:4210:09
3Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:42:22+10:2010:12
4Anna NorrbomSala OK1:44:31+12:2910:25
5Emma JonssonOK Rodhen1:45:34+13:3210:32
6Annika ArdellOK Rodhen1:45:45+13:4310:33
7Malin WiklundAlmby IK1:47:09+15:0710:41
8Åsa LinnersjöOK Tor1:56:42+24:4011:38
9Elin DahlmarkVästerås SOK2:03:24+31:2212:18
10Mona BierfeldtÄrla IF2:03:45+31:4312:21
11Eva WadmanVästerås SOK2:05:27+33:2512:31
12Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro2:09:20+37:1812:54
13Lena TörnqvistVästerås SOK2:56:56+1:24:5417:39

Herrar Mellan 10km

10 020 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK1:25:248:31
2Tamás SzütsVästerås SOK1:30:05+4:418:59
3Olov GohdeDalaportens OL1:30:43+5:199:03
4Axel ThybeckLindebygdens OK1:32:39+7:159:14
5Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:32:57+7:339:16
6Ruhdi KarlssonVästerås SOK1:36:07+10:439:35
7Andreas MogrenOK Milan1:37:12+11:489:42
8Hans LibergOK Milan1:37:14+11:509:42
9Jimmy NicklassonKexholms SK1:37:26+12:029:43
10Sven-Olov WiklundArboga OK1:37:47+12:239:45
11Peter YlsöbäckKjula IF1:39:33+14:099:56
12Tomas JonssonVandrarringen1:39:59+14:359:58
13Svante LindgrenKorsnäs IF OK1:41:20+15:5610:06
14Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:43:51+18:2710:21
15Ivar NäsholmÄrla IF1:44:08+18:4410:23
16Mattias StoltÄrla IF1:44:20+18:5610:24
17Tomas AnderssonOK Tor1:44:55+19:3110:28
18Erik GohdeDalaportens OL1:45:42+20:1810:32
19Nils AronssonOK Tisaren1:47:00+21:3610:40
20Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:47:18+21:5410:42
21Ulf HamreforsVästerås SOK1:47:57+22:3310:46
22Christer LarssonSala OK1:53:52+28:2811:21
23Per WadmanVästerås SOK2:08:57+43:3312:52
24Håkan SvenssonAlmby IK2:19:16+53:5213:53
25Anders GunnarssonSurahammars SOK2:27:33+1:02:0914:43
26Stefan TörnqvistVästerås SOK2:56:58+1:31:3417:39
Johan GerdevågHagaby GoIF Örebroej start
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start
Cristoffer StockmanOK Tisarenej start
Petter WikströmOK Tisarenej start
Erik ÖjeboKFUM Örebro OKej start

Damer Korten 6km

6 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie HedarOK Tor58:209:25
2Inger OnsbringEskilstuna OL59:47+1:279:39
3Karin ÅkermanVästerås SOK1:13:36+15:1611:53
4Karin SandqvistVästerås SOK1:13:39+15:1911:53
5Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:28:41+30:2114:19
6Hanna WigforssArboga OK1:37:31+39:1115:45
Sara BengtsonKöping-Kolsva OKej godkänd
Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OKej godkänd
Helena HolmbergKöping-Kolsva OKej start

Herrar Korten 6km

6 190 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper KarlssonOK Tor53:478:41
2Patrik AhlgrenTäby OK57:01+3:149:12
3Rasmus HedarOK Tor58:10+4:239:23
4Kent GranqvistVästerviks OK59:49+6:029:39
5Christer LinderborgKöping-Kolsva OK59:56+6:099:40
6Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK1:03:55+10:0810:19
7Håkan LibergOK Milan1:04:03+10:1610:20
8Sten-Åke HolmbergSala OK1:04:25+10:3810:24
9Jan GrannArboga OK1:05:23+11:3610:33
10Stig LandstorpOK Tor1:05:28+11:4110:34
11Per-Åke HullAlmby IK1:06:52+13:0510:48
12Rolf MathisenEskilstuna OL1:09:07+15:2011:09
13Alf LindbergKöping-Kolsva OK1:09:18+15:3111:11
14Bo DavidssonSolna OK1:09:25+15:3811:12
15Jonas ÖrnKFUM Örebro OK1:10:04+16:1711:19
16Göran WelénKöping-Kolsva OK1:13:41+19:5411:54
17Bo SegerEskilstuna OL1:13:50+20:0311:55
18Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:14:14+20:2711:59
19Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:17:39+23:5212:32
20Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:18:04+24:1712:36
21Peder WickströmArboga OK1:18:52+25:0512:44
22Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:19:47+26:0012:53
Mats KåbergKöping-Kolsva OKej godkänd
Lennart LundquistOK Nalleej godkänd
Jörgen DalénSala OKej start
Ulf KjellinOK Hedströmmenej start

Damer Lillen 4km

4 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Judit WennblomHagaby GoIF Örebro53:0512:15
2Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro53:15+0:1012:17
3Siv FrodinKöping-Kolsva OK54:11+1:0612:30
4Toni AnderssonVästerås SOK54:19+1:1412:32
5Catharina DahlmarkVästerås SOK1:05:57+12:5215:13
6Kristina WåhlinVästerås SOK1:06:25+13:2015:20
7Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:09:48+16:4316:07
8Margareta LöfqvistVästerås SOK1:10:59+17:5416:23
9Åsa GindemoÄrla IF1:31:08+38:0321:02
Lovisa ThybeckLindebygdens OKej godkänd
Edith FållstenHagaby GoIF Örebroej start

Herrar Lillen 4km

4 330 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis WiklundVästerås SOK52:4212:10
2Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro53:16+0:3412:18
3Tommy WåhlinVästerås SOK53:48+1:0612:25
4Arne KarlssonOK Tor54:14+1:3212:31
5Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK58:10+5:2813:26
6David SöderströmSala OK1:00:47+8:0514:02
7Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK1:06:04+13:2215:15
8Pär WiklundVästerås SOK1:06:09+13:2715:16
9Alf LundkvistOK Tor1:06:12+13:3015:17
10Sören JohanssonSala OK1:06:19+13:3715:18
11Hilding GindemoÄrla IF1:29:27+36:4520:39
12Lukas KantarpÄrla IF1:30:16+37:3420:50
Linus HallinSurahammars SOKej godkänd
Helmer GindemoÄrla IFej start
Pelle HöökKöping-Kolsva OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser