Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Julserien, Etapp1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Julserien, Etapp1
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: söndag 2 december 2018

Bana 1

7 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HedlundÄrla IF52:007:23
2Jacob ErikssonKFUM Örebro OK52:53+0:537:31
3Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:05:31+13:319:19
4Anders JansHagaby GoIF Örebro1:08:48+16:489:47
5William SeguraKFUM Örebro OK1:10:14+18:149:59
6Patrik ThybeckLindebygdens OK1:11:12+19:1210:07
7Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:12:28+20:2810:18
8Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:26:30+34:3012:18
9Urban SärnbrinkOK Tisaren1:30:46+38:4612:54
10Filip BäckArboga OK1:31:37+39:3713:01

Bana 2

5 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK45:168:37
2Tomas JonssonVandrarringen50:18+5:029:34
3Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL51:56+6:409:53
4Per HåstlundAlmby IK52:17+7:019:57
5Michael WickströmArboga OK53:05+7:4910:06
6Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL55:54+10:3810:38
7Karin FägerlindCentrum OK59:37+14:2111:21
8Sven-Olov WiklundArboga OK59:53+14:3711:24
9Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:01:10+15:5411:39
10Ted NilssonKFUM Örebro OK1:01:50+16:3411:46
11Johanna NordströmKFUM Örebro OK1:02:01+16:4511:48
12Malin WiklundAlmby IK1:02:21+17:0511:52
13Gustav GöranssonArboga OK1:02:23+17:0711:52
14Henrik OlssonHallstahammars OK1:04:06+18:5012:12
15Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:06:39+21:2312:41
16Nils AronssonOK Tisaren1:07:53+22:3712:55
17Mattias GustafssonIF Start1:08:43+23:2713:05
18Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:08:53+23:3713:07
19Kurt ErikssonVandrarringen1:10:38+25:2213:27
20Henrik HellborgCentrum OK1:24:02+38:4616:00
21Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:25:39+40:2316:18

Bana 3

4 260 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KruseKFUM Örebro OK40:229:28
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan44:34+4:1210:27
3Anders RobertssonAlmby IK45:06+4:4410:35
4Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK46:49+6:2710:59
5Weine FredrikssonKFUM Örebro OK46:52+6:3011:00
6Axel ThybeckLindebygdens OK47:03+6:4111:02
7Peder WickströmArboga OK49:00+8:3811:30
8Stig LandstorpOK Tor50:37+10:1511:52
9Göran LarssonSala OK50:52+10:3011:56
10Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL51:09+10:4712:00
11Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro52:02+11:4012:12
12Robert LarssonHagaby GoIF Örebro52:46+12:2412:23
13Stefan ÖbergOK Milan52:53+12:3112:24
14Per-Åke HullAlmby IK53:20+12:5812:31
15Kurt Håkan AnderssonOK Tor53:47+13:2512:37
16Leo JohanssonVandrarringen54:26+14:0412:46
17Leif WadmanKöping-Kolsva OK55:02+14:4012:55
18Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro56:15+15:5313:12
19Kenneth HagströmOK Letstigen59:14+18:5213:54
20Camilla KruseKFUM Örebro OK59:34+19:1213:58
21Per-Arne EkbomArboga OK1:00:52+20:3014:17
22sören MaarupSträngnäs-Malmby OL1:01:12+20:5014:21
23Eric BäckArboga OK1:02:12+21:5014:36
24Håkan SvenssonAlmby IK1:02:54+22:3214:45
25Monica AnderssonVingåkers OK1:03:36+23:1414:55
26Lennart LundhOK Tisaren1:03:46+23:2414:58
27henry östergårdAlmby IK1:04:33+24:1115:09
28Lars KarlssonAlmby IK1:06:21+25:5915:34
29Lage JonssonLindebygdens OK1:06:56+26:3415:42
30Fredrik CampbellAlmby IK1:13:42+33:2017:18
31Bengt WisénLindebygdens OK1:32:00+51:3821:35

Bana 4

3 040 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK31:1010:15
2Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK34:38+3:2811:23
3Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK35:04+3:5411:32
4Lena JansonArboga OK35:17+4:0711:36
5Lena LarssonSala OK36:11+5:0111:54
6Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL36:32+5:2212:01
7Ulf KjellinOK Hedströmmen37:51+6:4112:27
8Lennart LundquistOK Nalle39:05+7:5512:51
9Axel OlssonHallstahammars OK40:12+9:0213:13
10Marit ÄngHagaby GoIF Örebro41:05+9:5513:30
11Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro43:32+12:2214:19
12Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK44:39+13:2914:41
13Karin SärnbrinkOK Tisaren46:44+15:3415:22
14Mona HullAlmby IK47:11+16:0115:31
15Annika NorströmHallstahammars OK48:32+17:2215:57
16Jörgen HolmströmOK Milan49:13+18:0316:11
17Jesper AnderssonVingåkers OK49:31+18:2116:17
18Toni AnderssonVästerås SOK50:35+19:2516:38
19Birgitta ArleboKFUM Örebro OK52:07+20:5717:08
20Lars ArleboKFUM Örebro OK52:20+21:1017:12
21Ville SjöblomKöping-Kolsva OK52:39+21:2917:19
22Henrik SjöblomKöping-Kolsva OK52:42+21:3217:20
23Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK53:21+22:1117:32
24Gudrun PerssonHallstahammars OK54:50+23:4018:02
25Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK58:39+27:2919:17
26Inga HolmströmOK Milan59:30+28:2019:34
27Bengt RobertssonAlmby IK1:00:04+28:5419:45
28Gunilla SandströmAlmby IK1:01:35+30:2520:15
29Kurt ZanderVästerås SOK1:01:56+30:4620:22
30Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:02:28+31:1820:32
31Rolf JanssonIF Rune1:10:48+39:3823:17

Bana 5

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela LindbergVästerås SOK36:1112:01
2Catrine StoltOK Milan51:24+15:1317:04
3Jonathan AnderssonVingåkers OK1:22:45+46:3427:29

Bana 6

2 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa ThybeckLindebygdens OK23:4111:23
2Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL37:48+14:0718:10
3Samuel ErikssonOK Letstigen37:53+14:1218:12
4Klara ThybeckLindebygdens OK48:33+24:5223:20
5Gustav JansHagaby GoIF Örebro1:37:57+1:14:1647:05
6Ingrid JansHagaby GoIF Örebro1:38:01+1:14:2047:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser