Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Julserien, Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Julserien, Etapp 3
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: söndag 16 december 2018

Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4 | Bana 5 | Bana 6

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Bana 3

4 070 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Axel ThybeckLindebygdens OK32:10
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan32:13+0:03
3Kenneth JohanssonEskilstuna OL32:57+0:47
4Björn LindgrenKFUM Örebro OK35:54+3:44
5Lars-Åke WallOK Tisaren36:38+4:28
6Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro36:55+4:45
7Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL37:14+5:04
8Nils-Olof BodinAlmby IK37:25+5:15
9Per-Åke HullAlmby IK37:38+5:28
10Göran LarssonSala OK37:52+5:42
11Weine FredrikssonKFUM Örebro OK38:09+5:59
12Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK38:26+6:16
13Anne BodinAlmby IK38:46+6:36
14Klas ThybeckLindebygdens OK39:16+7:06
15Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL40:09+7:59
16Alf LindbergKöping-Kolsva OK40:31+8:21
17Mats HastadFellingsbro GOIF40:48+8:38
18Sofie BodinAlmby IK41:57+9:47
19Stig LandstorpOK Tor43:09+10:59
20Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK43:25+11:15
21Lena LarssonSala OK43:37+11:27
22Rolf MathisenEskilstuna OL44:21+12:11
23Johanna NordströmKFUM Örebro OK45:50+13:40
24Olof NilssonKFUM Örebro OK45:52+13:42
25sören maarupSträngnäs-Malmby OL46:02+13:52
26Kenneth HagströmOK Letstigen47:10+15:00
27Håkan SvenssonAlmby IK47:57+15:47
28Kurt Håkan AnderssonOK Tor48:00+15:50
29Leif WadmanKöping-Kolsva OK49:28+17:18
30Bosse EngborgHällefors OK50:53+18:43Ladda ner rutt i gpx-format
31Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro51:20+19:10
32Lennart LundhOK Tisaren52:22+20:12
33Lage JonssonLindebygdens OK55:31+23:21
34Ella KruseKFUM Örebro OK56:01+23:51
35Camilla KruseKFUM Örebro OK56:11+24:01
36Leif MathisenEskilstuna OL56:12+24:02
37Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:08:21+36:11
38Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:09:13+37:03
39Bengt WisénLindebygdens OK1:13:39+41:29
Leo JohanssonVandrarringenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars