Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Julserien, Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Julserien, Etapp 3
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: söndag 16 december 2018

Bana 1

7 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HedlundÄrla IF43:346:09
2Per EklöfOK Milan49:10+5:366:56
3Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK59:41+16:078:25
4Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:02:57+19:238:53
5Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:07:10+23:369:29
6Karin FägerlindCentrum OK1:11:39+28:0510:07
7Anton KruseKFUM Örebro OK1:12:18+28:4410:12
8Andreas MogrenOK Milan1:12:50+29:1610:17
9Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:15:42+32:0810:41
10Urban SärnbrinkOK Tisaren1:54:08+1:10:3416:07
Michael WennblomHagaby GoIF Örebroej godkänd
William SeguraKFUM Örebro OKutgått

Bana 2

5 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik WickströmArboga OK42:508:15
2Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro43:36+0:468:24
3Joakim DahlbergAlmby IK46:11+3:218:53
4Tomas JonssonVandrarringen47:58+5:089:14
5Malin WiklundAlmby IK51:03+8:139:50
6Henrik OlssonHallstahammars OK52:43+9:5310:09
7Roland NotstamArboga OK53:00+10:1010:12
8Tommy FröjdSundsvalls OK53:32+10:4210:18
9Gustav GöranssonArboga OK53:59+11:0910:24
10Henrik HellborgCentrum OK55:38+12:4810:43
11Mattias GustafssonIF Start56:42+13:5210:55
12Gunnar MunkteliusSurahammars SOK56:47+13:5710:56
13Kenneth JakobssonArboga OK59:14+16:2411:24
14Karin LindgrenKFUM Örebro OK1:00:52+18:0211:43
15Johanna SärnbrinkOK Tisaren1:04:21+21:3112:23
16Kurt ErikssonVandrarringen1:07:03+24:1312:55
Per HåstlundAlmby IKej godkänd

Bana 3

4 070 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK32:107:54
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan32:13+0:037:54
3Kenneth JohanssonEskilstuna OL32:57+0:478:05
4Björn LindgrenKFUM Örebro OK35:54+3:448:49
5Lars-Åke WallOK Tisaren36:38+4:289:00
6Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro36:55+4:459:04
7Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL37:14+5:049:08
8Nils-Olof BodinAlmby IK37:25+5:159:11
9Per-Åke HullAlmby IK37:38+5:289:14
10Göran LarssonSala OK37:52+5:429:18
11Weine FredrikssonKFUM Örebro OK38:09+5:599:22
12Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK38:26+6:169:26
13Anne BodinAlmby IK38:46+6:369:31
14Klas ThybeckLindebygdens OK39:16+7:069:38
15Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL40:09+7:599:51
16Alf LindbergKöping-Kolsva OK40:31+8:219:57
17Mats HastadFellingsbro GOIF40:48+8:3810:01
18Sofie BodinAlmby IK41:57+9:4710:18
19Stig LandstorpOK Tor43:09+10:5910:36
20Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK43:25+11:1510:40
21Lena LarssonSala OK43:37+11:2710:42
22Rolf MathisenEskilstuna OL44:21+12:1110:53
23Johanna NordströmKFUM Örebro OK45:50+13:4011:15
24Olof NilssonKFUM Örebro OK45:52+13:4211:16
25sören maarupSträngnäs-Malmby OL46:02+13:5211:18
26Kenneth HagströmOK Letstigen47:10+15:0011:35
27Håkan SvenssonAlmby IK47:57+15:4711:46
28Kurt Håkan AnderssonOK Tor48:00+15:5011:47
29Leif WadmanKöping-Kolsva OK49:28+17:1812:09
30Bosse EngborgHällefors OK50:53+18:4312:30 Ladda ner rutt i gpx-format
31Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro51:20+19:1012:36
32Lennart LundhOK Tisaren52:22+20:1212:51
33Lage JonssonLindebygdens OK55:31+23:2113:38
34Ella KruseKFUM Örebro OK56:01+23:5113:45
35Camilla KruseKFUM Örebro OK56:11+24:0113:48
36Leif MathisenEskilstuna OL56:12+24:0213:48
37Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:08:21+36:1116:47
38Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:09:13+37:0317:00
39Bengt WisénLindebygdens OK1:13:39+41:2918:05
Leo JohanssonVandrarringenutgått

Bana 4

3 120 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK32:4910:31
2Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK33:02+0:1310:35
3Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL33:04+0:1510:35
4Lena JansonArboga OK34:29+1:4011:03
5Ulf KjellinOK Hedströmmen37:37+4:4812:03
6Anna-Karin JohanssonVandrarringen38:27+5:3812:19
7Mona HullAlmby IK39:23+6:3412:37
8Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK39:40+6:5112:42
9Lennart LundquistOK Nalle39:57+7:0812:48
10Lars-Erik RaskVästerås SOK43:12+10:2313:50
11Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK43:51+11:0214:03
12Annika NorströmHallstahammars OK44:15+11:2614:10
13Gudrun PerssonHallstahammars OK48:23+15:3415:30
14Bengt RobertssonAlmby IK48:49+16:0015:38
15Birgitta ArleboKFUM Örebro OK50:01+17:1216:01
16Tanja-Birgit SöderströmSala OK50:25+17:3616:09
17Anders GöranssonArboga OK54:22+21:3317:25
18Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK57:08+24:1918:18
19Lars ArleboKFUM Örebro OK57:43+24:5418:29
20Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:00:04+27:1519:15
21Axel OlssonHallstahammars OK1:01:12+28:2319:36
22Gunilla SandströmAlmby IK1:07:57+35:0821:46
23Loui GrankvistSurahammars SOK1:13:18+40:2923:29
24Kurt ZanderVästerås SOK1:15:17+42:2824:07
Rolf JanssonIF Runeej godkänd
Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebroej godkänd

Bana 5

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted NilssonKFUM Örebro OK39:4613:15

Bana 6

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa ThybeckLindebygdens OK25:0110:33
2Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro26:04+1:0310:59
3Alva NilssonKFUM Örebro OK36:35+11:3415:26
4Ida OlssonHallstahammars OK44:49+19:4818:54
5Samuel ErikssonOK Letstigen52:23+27:2222:06
6Klara ThybeckLindebygdens OK55:37+30:3623:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser