Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Julserien, Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Julserien, Etapp 3
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: söndag 16 december 2018

Almby IK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Joakim DahlbergBana 2 (17)46:11+3:218:53
5Malin WiklundBana 2 (17)51:03+8:139:50
7Mona HullBana 4 (26)39:23+6:3412:37
8Nils-Olof BodinBana 3 (39)37:25+5:159:11
9Per-Åke HullBana 3 (39)37:38+5:289:14
13Anne BodinBana 3 (39)38:46+6:369:31
14Bengt RobertssonBana 4 (26)48:49+16:0015:38
18Sofie BodinBana 3 (39)41:57+9:4710:18
22Gunilla SandströmBana 4 (26)1:07:57+35:0821:46
27Håkan SvenssonBana 3 (39)47:57+15:4711:46
Per HåstlundBana 2 (17)ej godkänd

Arboga OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Henrik WickströmBana 2 (17)42:508:15
4Lena JansonBana 4 (26)34:29+1:4011:03
7Roland NotstamBana 2 (17)53:00+10:1010:12
9Gustav GöranssonBana 2 (17)53:59+11:0910:24
11Ann-Louise Notstam HjorthBana 4 (26)43:51+11:0214:03
13Kenneth JakobssonBana 2 (17)59:14+16:2411:24
17Anders GöranssonBana 4 (26)54:22+21:3317:25

Centrum OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Karin FägerlindBana 1 (11)1:11:39+28:0510:07
10Henrik HellborgBana 2 (17)55:38+12:4810:43

Eskilstuna OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kenneth JohanssonBana 3 (39)32:57+0:478:05
22Rolf MathisenBana 3 (39)44:21+12:1110:53
36Leif MathisenBana 3 (39)56:12+24:0213:48

Fellingsbro GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Mats HastadBana 3 (39)40:48+8:3810:01

Hagaby GoIF Örebro

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fia AnderssonBana 6 (6)26:04+1:0310:59
2Mikael AnderssonBana 2 (17)43:36+0:468:24
6Anders DahlgrenBana 3 (39)36:55+4:459:04
9Hans EgefalkBana 1 (11)1:15:42+32:0810:41
31Gabriella WennblomBana 3 (39)51:20+19:1012:36
38Marit ÄngBana 3 (39)1:09:13+37:0317:00
Vilgot WennblomBana 4 (26)ej godkänd
Michael WennblomBana 1 (11)ej godkänd

Hallstahammars OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ida OlssonBana 6 (6)44:49+19:4818:54
6Henrik OlssonBana 2 (17)52:43+9:5310:09
12Annika NorströmBana 4 (26)44:15+11:2614:10
13Gudrun PerssonBana 4 (26)48:23+15:3415:30
21Axel OlssonBana 4 (26)1:01:12+28:2319:36

Hällefors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Bosse EngborgBana 3 (39)50:53+18:4312:30Ladda ner rutt i gpx-format

IF Rune

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Rolf JanssonBana 4 (26)ej godkänd

IF Start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Mattias GustafssonBana 2 (17)56:42+13:5210:55

KFUM Örebro OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ted NilssonBana 5 (1)39:4613:15
3Alva NilssonBana 6 (6)36:35+11:3415:26
4Björn LindgrenBana 3 (39)35:54+3:448:49
7Anton KruseBana 1 (11)1:12:18+28:4410:12
11Weine FredrikssonBana 3 (39)38:09+5:599:22
14Karin LindgrenBana 2 (17)1:00:52+18:0211:43
15Birgitta ArleboBana 4 (26)50:01+17:1216:01
18Eleonor GrönvallBana 4 (26)57:08+24:1918:18
19Lars ArleboBana 4 (26)57:43+24:5418:29
20Eva LindgrenBana 4 (26)1:00:04+27:1519:15
23Johanna NordströmBana 3 (39)45:50+13:4011:15
24Olof NilssonBana 3 (39)45:52+13:4211:16
34Ella KruseBana 3 (39)56:01+23:5113:45
35Camilla KruseBana 3 (39)56:11+24:0113:48
William SeguraBana 1 (11)utgått

Köping-Kolsva OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Pernilla KlemetsBana 4 (26)32:4910:31
2Benneth SundqvistBana 4 (26)33:02+0:1310:35
3Henrik HolmbergBana 1 (11)59:41+16:078:25
5Johan CelanderBana 1 (11)1:07:10+23:369:29
8Karl-Gustav KlemetsBana 4 (26)39:40+6:5112:42
12Thomas TörnkvistBana 3 (39)38:26+6:169:26
16Alf LindbergBana 3 (39)40:31+8:219:57
20Anders WaldemarssonBana 3 (39)43:25+11:1510:40
29Leif WadmanBana 3 (39)49:28+17:1812:09
37Helena HolmbergBana 3 (39)1:08:21+36:1116:47

Lindebygdens OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lovisa ThybeckBana 6 (6)25:0110:33
1Axel ThybeckBana 3 (39)32:107:54
6Klara ThybeckBana 6 (6)55:37+30:3623:28
14Klas ThybeckBana 3 (39)39:16+7:069:38
33Lage JonssonBana 3 (39)55:31+23:2113:38
39Bengt WisénBana 3 (39)1:13:39+41:2918:05

OK Hedströmmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ulf KjellinBana 4 (26)37:37+4:4812:03

OK Letstigen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Samuel ErikssonBana 6 (6)52:23+27:2222:06
26Kenneth HagströmBana 3 (39)47:10+15:0011:35

OK Milan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jan-Åke Stolt KarlssonBana 3 (39)32:13+0:037:54
2Per EklöfBana 1 (11)49:10+5:366:56
8Andreas MogrenBana 1 (11)1:12:50+29:1610:17

OK Nalle

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Lennart LundquistBana 4 (26)39:57+7:0812:48

OK Tisaren

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lars-Åke WallBana 3 (39)36:38+4:289:00
10Urban SärnbrinkBana 1 (11)1:54:08+1:10:3416:07
15Johanna SärnbrinkBana 2 (17)1:04:21+21:3112:23
32Lennart LundhBana 3 (39)52:22+20:1212:51

OK Tor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Stig LandstorpBana 3 (39)43:09+10:5910:36
28Kurt Håkan AnderssonBana 3 (39)48:00+15:5011:47

Sala OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Göran LarssonBana 3 (39)37:52+5:429:18
16Tanja-Birgit SöderströmBana 4 (26)50:25+17:3616:09
21Lena LarssonBana 3 (39)43:37+11:2710:42

Strängnäs-Malmby OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Carina SundbüeBana 4 (26)33:04+0:1510:35
7Christer ÖstlundBana 3 (39)37:14+5:049:08
15Susanne SöderholmBana 3 (39)40:09+7:599:51
25sören maarupBana 3 (39)46:02+13:5211:18

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Tommy FröjdBana 2 (17)53:32+10:4210:18

Surahammars SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Stefan BjurstedtBana 1 (11)1:02:57+19:238:53
12Gunnar MunkteliusBana 2 (17)56:47+13:5710:56
23Loui GrankvistBana 4 (26)1:13:18+40:2923:29

Vandrarringen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Tomas JonssonBana 2 (17)47:58+5:089:14
6Anna-Karin JohanssonBana 4 (26)38:27+5:3812:19
16Kurt ErikssonBana 2 (17)1:07:03+24:1312:55
Leo JohanssonBana 3 (39)utgått

Västerås SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Lars-Erik RaskBana 4 (26)43:12+10:2313:50
24Kurt ZanderBana 4 (26)1:15:17+42:2824:07

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon HedlundBana 1 (11)43:346:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
World Maze Race