Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Österlens 3-kvällars, kväll 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Österlens 3-kvällars
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: måndag 16 juli 2018 - onsdag 18 juli 2018

Kväll 1Kväll 2Kväll 2 (totalt)Kväll 3Kväll 3 (totalt)

D21

4 540 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LagerbergOK Södertörn35:597:55
2Jennifer GullFK Friskus-Varberg37:12+1:138:11
3Sara EngOK Pan-Kristianstad38:20+2:218:26
4Pia OlssonSkåneslättens OL39:03+3:048:36
5Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad39:38+3:398:43
6Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad40:37+4:388:56
7Sara Snogerup LinseLunds OK41:40+5:419:10
8Anna LööfOK Pan-Kristianstad41:43+5:449:11
9Kristina TedhamreSnättringe SK43:02+7:039:28
10Tove LagerbergOK Södertörn44:24+8:259:46
11Maria BrodinFossum IF44:41+8:429:50
12Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK44:56+8:579:53
13Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK47:48+11:4910:31
14Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering49:20+13:2110:51
15Janni AxelssonSävedalens AIK50:17+14:1811:04
16Martina NyrénBurseryds IF50:20+14:2111:05
17Sandra SällbergFK Åsen51:14+15:1511:17
18Christine SisellGävle OK51:20+15:2111:18
19Anna BondesonLunds OK52:44+16:4511:36
20Karin HagwallLunds OK53:31+17:3211:47
21Hanna ModinLunds OK53:50+17:5111:51
22Lina LandergrenHestra IF54:20+18:2111:58
23Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad59:40+23:4113:08
24Elinor LindelöwHärlövs IF1:02:15+26:1613:42
25Pernilla PeterssonBurseryds IF1:02:55+26:5613:51
26Elin TuressonBurseryds IF1:09:05+33:0615:12
27Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:20:54+44:5517:49
Josephine RegnellVäxjö OKej godkänd
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Anna IsgrenMalmö OKej start

H21

5 330 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gernot Ymsén-KerschbaumerOK Pan-Kristianstad27:555:14
2Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering29:44+1:495:34
3Fredrik WennermarkSävedalens AIK33:01+5:066:11
4Ola AnderssonOK Orion33:20+5:256:15
5Yuri OmelchenkoOK Orion34:38+6:436:29
6Johan WennermarkOK Orion34:46+6:516:31
7Petter JönssonGöteborg-Majorna OK34:49+6:546:31
8Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK36:50+8:556:54
9Johan GullFK Friskus-Varberg37:16+9:216:59
10Gunnar FiskumIL Tyrving37:20+9:257:00
11Fritjof AxelssonFK Göingarna38:29+10:347:13
12Henrik EngOK Pan-Kristianstad39:22+11:277:23
13Erik SisellGävle OK40:21+12:267:34
14Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK40:22+12:277:34
15Jesper LagerbergOK Södertörn40:50+12:557:39
16Gustav Henrik FiskumNTNUI41:02+13:077:41
17Niklas NilssonHärlövs IF41:55+14:007:51
18Emil TengvallGöteborgs SK42:47+14:528:01
19John OskarssonHelsingborgs SOK43:14+15:198:06
20Hampus LarssonFK Göingarna44:18+16:238:18
21Viktor TovessonOK Orion44:50+16:558:24
22Sebastian EkmanTolered-Utby Ol-klubb47:28+19:338:54
23Joel Käll KarlssonLinköpings OK47:39+19:448:56
24Magnus LarssonFK Göingarna48:36+20:419:07
25Martin WendtLunds OK50:33+22:389:29
26Per HolmbergRonneby OK51:16+23:219:37
27Aleksandr ManoilovJärfälla OK54:19+26:2410:11
28Anton BacklundSäterbygdens OK55:25+27:3010:23
29Johan GustafsonLunds OK59:27+31:3211:09
30Rasmus AnderbergMalmö OK1:05:01+37:0612:11
31Jens UddénLjungskile FK1:06:27+38:3212:28
32Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:18:19+50:2414:41
Göran von RosenMalmö OKej godkänd
David SällbergFK Åsenej start
Erik SchultzLunds OKej start
Jonathan GunnarssonMalmö OKej start

D18

3 850 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda AxelssonFK Göingarna28:567:30
2Irmalinn NilssonHärlövs IF30:05+1:097:48
3Ellen WahlbomOK Orion30:51+1:558:00
4Lovisa LagerHalmstad OK31:55+2:598:17
5Clara DahlHärlövs IF35:30+6:349:13
6Maja TenghagenHärlövs IF35:35+6:399:14
7Alma LeijonHärlövs IF36:35+7:399:30
8Lovisa WeidenSkåneslättens OL37:17+8:219:41
9Tina LjungqvistLunds OK37:24+8:289:42
10Elin CarlssonIK Trenne Ullared46:54+17:5812:10
11Elin BlomkvistSkattkärrs SOK47:27+18:3112:19
12Linn LindblomMalmö OK53:42+24:4613:56

H18

3 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig HallabroHässleholms OK27:107:03
2Ludvig ZaarVäxjö OK29:16+2:067:36
3Carl ÅsLunds OK31:02+3:528:03
4Felix FalkGöteborg-Majorna OK33:42+6:328:45
5Axel ErikssonOK Löftan34:07+6:578:51
6Daniel HellbergLunds OK34:55+7:459:04
7Marcus RagnarssonMarkbygdens OK44:14+17:0411:29
8Philip EkbergTrollhättans SOK47:14+20:0412:16
Jacob MobergHelsingborgs SOKej start

D16

3 670 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma HolmströmHärlövs IF31:258:33
2Ella SöderbergOK Skogsfalken32:43+1:188:54
3Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK34:17+2:529:20
4Agnes LindblomMalmö OK35:46+4:219:44
5Hanna RingRonneby OK37:58+6:3310:20
6Kajsa HeydenLunds OK38:04+6:3910:22
7Lisa FalkGöteborg-Majorna OK42:39+11:1411:37
8Hanna LarssonYstads OK45:57+14:3212:31
9Agnes EdgrenSkarpnäcks OL56:26+25:0115:22
Tove SvedellSkarpnäcks OLej godkänd

H16

3 670 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin WeidenSkåneslättens OL23:466:28
2Adam LindblomMalmö OK26:08+2:227:07
3Loke HedbergLunds OK30:15+6:298:14
4Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK31:40+7:548:37
5Ivar HelmerssonHässleholms OK32:58+9:128:58
6Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna33:29+9:439:07
7Klas LjungqvistLunds OK33:45+9:599:11
8Mārcis ZariņšMona OK39:58+16:1210:53
9Jakob TedhamreSnättringe SK52:33+28:4714:19
10Anton WällstedtJärfälla OK1:09:03+45:1718:48
Lucas TreldalLunds OKej start
Johan VinbladLunds OKej start

D16 Kort

3 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia HagrotTäby OK1:00:4318:27

D14

3 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LindqvistIFK Enskede28:488:45
2Viola HolmströmHärlövs IF35:10+6:2210:41
3Annie ErikssonOK Löftan37:15+8:2711:19
4Ida AnderssonOK Löftan38:35+9:4711:43
5Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK44:06+15:1813:24
Ida BenattiSkåneslättens OLej godkänd

H14

3 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam JohanssonIF Hagen21:376:49
2Hannes LindqvistIFK Enskede22:17+0:407:01
3Lucas BoströmOK Alehof27:31+5:548:40
4David HermanssonÅmåls OK27:49+6:128:46
5Erik WällstedtJärfälla OK27:56+6:198:48
6Gustav AnderssonOK Löftan28:03+6:268:50
7Isak AnderssonLunds OK28:39+7:029:02
8Erik OlssonFK Åsen28:40+7:039:02
9Hannes SvenssonRonneby OK30:48+9:119:42
10Alfred KjellénHelsingborgs SOK33:03+11:2610:25
11Albert BrohedeOK Tyr34:10+12:3310:46
Herbert AdamssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Isak LevinFK Åsenej start

D14 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa NordinYstads OK46:2418:33

H14 Kort

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aksel SjögärdSkåneslättens OL23:599:35

D12

2 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina ÅsLunds OK14:245:45
2Sara LjungqvistLunds OK15:23+0:596:09
3Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering16:29+2:056:35
4Anna BenattiSkåneslättens OL16:54+2:306:45
5Agnes JohanssonIF Hagen17:12+2:486:52
6Hannah JosefssonOK Skogsfalken17:56+3:327:10
7Elin AnderssonOK Löftan19:18+4:547:43
8Matilda SöderbergOK Skogsfalken20:08+5:448:03
9Saga ChristensenSkåneslättens OL21:30+7:068:36
10Emilie HellströmÅmåls OK21:58+7:348:47
11Hannah LandergrenHestra IF22:45+8:219:06
12Jennifer NyströmOK Roxen24:01+9:379:36
13Elvina BergdahlOK Orinto24:06+9:429:38
14Ingrid LestebergKongsberg OL24:10+9:469:40
15Olivia TillanderYstads OK24:54+10:309:57
16Linnéa BjärbyFrosta OK25:43+11:1910:17
17Hanna SchälinOK Alehof27:11+12:4710:52
Molly WirefeldtNybro OKej start
Emilia HedmanKungälvs OKej start

H12

2 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna15:375:59
2Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK16:03+0:266:08
3Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:36+1:596:44
4Emil RingRonneby OK18:07+2:306:56
5Felix LindOK Tyr19:39+4:027:31
6Walter BlomqvistJönköpings OK20:38+5:017:54
7Alfred LeijonHärlövs IF21:47+6:108:20
8Malte AnderssonSjövalla FK24:42+9:059:27
9Tage SjögärdSkåneslättens OL26:11+10:3410:01
10Wilmer HagrotTäby OK27:48+12:1110:39
11Philip HöglindOK Pan-Kristianstad30:11+14:3411:33

D12 Kort

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba RosénLunds OK17:518:55

D10

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma TrofastJönköpings OK12:286:14
2Emma HellströmÅmåls OK14:50+2:227:25
3Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering15:25+2:577:42
4Elin AlmgrenSöders-Tyresö16:47+4:198:23
5Tuva ChristensenSkåneslättens OL22:13+9:4511:06

H10

2 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SvenssonJönköpings OK11:315:35
2Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering11:34+0:035:36
3Olle OldaeusVästerås SOK12:45+1:146:11
4Oskar SöderbergOK Skogsfalken13:39+2:086:37
5Anton BäckLerums SOK15:42+4:117:37
Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Fabian TillanderYstads OKej start

D35

3 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette NilssonOK Gynge36:029:24
2Christina OlssonSkåneslättens OL39:44+3:4210:22
3Susanna CaleklintKarlskrona SOK50:52+14:5013:16

H35

5 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper HåkanssonFK Göingarna38:067:23
2Daniel HasselströmMotala AIF OL39:04+0:587:34
3Erik RåbergFossum IF45:11+7:058:45
4Johan HasselströmMotala AIF OL46:38+8:329:02
5Kåre SørensenOK Sorø50:49+12:439:50
6Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø1:06:56+28:5012:58
7John D SöderbergOK Skogsfalken1:09:15+31:0913:25

D40

3 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK32:068:22
2Lisa EngelkeGöteborg-Majorna OK32:41+0:358:32
3Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering32:55+0:498:35
4Karin AlmgrenSöders-Tyresö35:20+3:149:13
5Helena WestlingHäverödals SK38:07+6:019:57
6Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborg Orientering44:47+12:4111:41
7Lottie LindOK Tyr46:12+14:0612:03
8Lotte HenrikssonSimrishamns OK46:54+14:4812:14
9Maria HelmerssonHässleholms OK47:51+15:4512:29
10Linda NyströmOK Roxen48:44+16:3812:43
11Jenny LindblomMalmö OK1:04:20+32:1416:47
12Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:08:10+36:0417:47
13Lottis BrohedeOK Tyr1:11:09+39:0318:34
Helene AnderssonSöders-Tyresöej start

H40

4 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian NielsenIFK Göteborg Orientering25:165:49
2Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering25:54+0:385:58
3Daniel BrohedeOK Tyr29:46+4:306:51
4Martin OldaeusVästerås SOK31:14+5:587:11
5Mikael TrofastJönköpings OK35:49+10:338:15
6Christian RotvikerCentrum OK40:18+15:029:17
7Henrik LindblomMalmö OK40:32+15:169:20
8Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb40:46+15:309:23
9Anders BlomqvistJönköpings OK42:59+17:439:54
10Pontus EnhagerOK Landehof44:12+18:5610:11
11Stefan CaleklintKarlskrona SOK49:12+23:5611:20
12Jon MobergFK Göingarna54:52+29:3612:38

D45

3 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LjungqvistLunds OK28:318:24
2Jeanette SigenstamMarkbygdens OK33:58+5:2710:01
3Malin WeidenSkåneslättens OL34:47+6:1610:15
4Angelica BrandqvistTibro OK38:37+10:0611:23
5Carina ThynellHärlövs IF39:39+11:0811:41
6Malin LeijonHärlövs IF41:11+12:4012:08
7Maria TuressonHärlövs IF41:48+13:1712:19
8Monika HjellströmGränna-Bygdens OK45:43+17:1213:29
9Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK46:25+17:5413:41
10Anna BjörkmanOK Orinto46:49+18:1813:48
11Åsa EdgrenSkarpnäcks OL47:20+18:4913:57
12Camilla CarlssonHärlövs IF52:09+23:3815:23
13Teresia WällstedtJärfälla OK52:46+24:1515:33
14Katarina SundelinOK Orion1:03:46+35:1518:48
Jenny VinbladLunds OKej start
Anna BjärbyFrosta OKej start

H45

4 140 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SöderbergOK Skogsfalken30:307:22
2Fredrik SvenssonJönköpings OK30:39+0:097:24
3Erik ÅsLunds OK32:47+2:177:55
4Tobias BorgerKalmar OK33:11+2:418:00
5Anders ArfwedsonFrölunda OL33:18+2:488:02
6Jan LagerHalmstad OK33:30+3:008:05
7Jonas OlssonStora Tuna OK34:15+3:458:16
8Tomas VensrydEslövs FK36:02+5:328:42
9Fabian LjungqvistLunds OK36:18+5:488:46
10Jens SörvikLunds OK38:38+8:089:19 Ladda ner rutt i gpx-format
11Ola OlssonOK Skogsfalken38:45+8:159:21
12Thomas NilssonEslövs FK39:03+8:339:25
13Pontus GustavssonLunds OK39:52+9:229:37
13Fredrik PlumppuHestra IF39:52+9:229:37
15Nikolay SytovMosmeridian40:13+9:439:42
16Anders LundellGöteborg-Majorna OK40:25+9:559:45
17Pär FridsellOK Pan-Kristianstad40:37+10:079:48
18Thomas BergstrandBrattås CK40:54+10:249:52
19Fredrik FredboYstads OK41:21+10:519:59
20Mikael LindOK Tyr42:35+12:0510:17
20Anders JägrydSkåneslättens OL42:35+12:0510:17
22Torgny HolmströmHärlövs IF43:43+13:1310:33
23Nils HelmerssonHässleholms OK47:02+16:3211:21
24Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK48:22+17:5211:40
25Henrik WeidenSkåneslättens OL48:35+18:0511:44
26Fredrik AskMarkbygdens OK48:46+18:1611:46
27Johan HanssonOK Löftan53:13+22:4312:51
28Anders NilssonMalmö OK55:12+24:4213:20
29Henrik AnderssonOK Löftan55:23+24:5313:22
30Peter LiljedahlOK Skogsfalken56:22+25:5213:36
31Anders SundelinOK Orion58:54+28:2414:13
Stefan NyströmOK Roxenej godkänd
Henrik PeterssonNybro OKej start
Christophe HerlyOK Södertörnej start
Magnus HedmanKungälvs OKej start

D50

3 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christel OlssonFK Åsen34:2811:20
2Lena PeterssonOK Alehof35:36+1:0811:42
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK36:46+2:1812:05
4Ulrika BacklundDalaportens OL36:56+2:2812:08
5Karin JägrydSkåneslättens OL38:50+4:2212:46
6Anna NyqvistKalmar OK40:56+6:2813:27 Ladda ner rutt i gpx-format
7Lena TuressonBurseryds IF43:13+8:4514:12
8Kristina KlangHaninge SOK45:37+11:0915:00
9Anna SundbergOK Södertörn45:59+11:3115:07
10Leila EkmanYstads OK1:33:43+59:1530:49
Kristina JohanssonBredaryds SOKej godkänd
Marianne NjåsteinIL Tyrvingej godkänd
Lotta FalkGöteborg-Majorna OKej start

H50

3 840 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henric HöglindOK Pan-Kristianstad27:397:12
2Håkan AxelssonFK Göingarna29:09+1:307:35
3Jens LindströmTibro OK30:33+2:547:57
4Tomas HermanssonÅmåls OK30:59+3:208:04
5Anders BlomqvistOK Skogsfalken33:13+5:348:39
6Jens StöwhaasOLG Siegerland33:14+5:358:39
7Atis ZariņšMona OK33:21+5:428:41
8Jan TuressonBurseryds IF34:51+7:129:04
9Kennet HorvathHalmstad OK36:16+8:379:26
10Ola AndertoftMarkaryds FK37:52+10:139:51
11Magnus BacklundSäterbygdens OK38:17+10:389:58
12Mats GunnemyrSöders-Tyresö39:20+11:4110:14
13Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad39:50+12:1110:22
14Bo HallbergFalköpings AIK OK40:01+12:2210:25
15Ola JönssonOK Vilse 8740:59+13:2010:40
16Håkan CaesarHärlövs IF45:49+18:1011:55
17Pierre DanielssonOK Skogsfalken49:05+21:2612:46
18Kjell JohanssonIF Hagen52:08+24:2913:34
Mikael WahlbomOK Orionej start
Stefan JohanssonBredaryds SOKej start
Patrik FalkGöteborg-Majorna OKej start

D55

3 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann NilssonMarkaryds FK28:139:16
2Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro34:46+6:3311:26
3Annette BondeBallerup OK35:05+6:5211:32
4Kristina JohanssonKalmar OK37:29+9:1612:19
5Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK39:15+11:0212:54
6Nina BejbomUddevalla OK40:56+12:4313:27
7Marita FilipssonMarkaryds FK42:10+13:5713:52
8Lena SöderlundFK Göingarna42:37+14:2414:01
9Britta SahlinVänersborgs SK44:51+16:3814:45
10Ann-Sofie HultsvedOK Tyr50:38+22:2516:39
11Carina GöranssonYstads OK58:18+30:0519:10
12Annika PeterssonBurseryds IF58:34+30:2119:15
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Anne TuressonBredaryds SOKej start

H55

3 710 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SöderlundFK Göingarna26:337:09
2Pesho HedbergLunds OK28:00+1:277:32
3Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK30:10+3:378:07
4Bengt OlssonEslövs FK30:25+3:528:11
5Lars HallabroHässleholms OK33:27+6:549:00
6Magnus JoelssonSOK 6834:48+8:159:22
7Stefan SvenssonBredaryds SOK35:25+8:529:32
8Bo JohanssonOK Älme35:44+9:119:37
9Mikael BacklundDalaportens OL37:01+10:289:58
10Lars AnderssonOK Tyr39:06+12:3310:32
11Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF39:50+13:1710:44
12Nils-Olof LarssonVänersborgs SK41:42+15:0911:14
13Leif SandahlOK Tyr45:23+18:5012:13
14Mats LindströmOK Skärmen47:27+20:5412:47
15Are NjåsteinIL Tyrving50:37+24:0413:38
16Roy JohanssonOK Skogsvargarna51:37+25:0413:54
17Peter LindebringOK Denseln54:43+28:1014:44
18Ulf WidemarkYstads OK58:57+32:2415:53
19Reino ÖrnMarkaryds FK1:08:56+42:2318:34
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Claes-Göran PeterssonBurseryds IFej godkänd
Mats ErikssonGöteborg-Majorna OKej start
Roger DjupsjöHalmstad OKej start

D60

2 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL27:0310:12
2Ingela EkelövSkåneslättens OL28:28+1:2510:44
3Gunilla AxelssonSävedalens AIK28:51+1:4810:53
4Kerstin BurmanKvillebyns SK30:48+3:4511:37
5Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad31:03+4:0011:43
6Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK37:04+10:0113:59
7Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad40:21+13:1815:13
8Monica AbrahamssonGudhems IF44:26+17:2316:46
9Marie SvernestamLinköpings OK57:24+30:2121:39
10Monica RoelingKOVZ1:01:40+34:3723:16
11Margareta NetzTrollhättans SOK1:10:28+43:2526:35

H60

3 710 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Gunnar OlssonLunds OK29:498:02
2Ingmar EkelövSkåneslättens OL30:05+0:168:06
3Jerker NetzTrollhättans SOK31:35+1:468:30
4Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:06+2:178:39
5Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK32:31+2:428:45
6Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK33:51+4:029:07
7Anders GrundbergLunds OK35:00+5:119:26
8Gregers JørgensenBallerup OK37:06+7:1710:00
9Håkan ForsmanRonneby OK37:30+7:4110:06
10Adrian JüniOLG Hondrich38:02+8:1310:15
11Lars HagrotTäby OK38:19+8:3010:19
12Ulf BjörkdahlHerrestads AIF42:34+12:4511:28
13Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL42:52+13:0311:33
14Sven GranathTjällmo-Godegårds OK43:42+13:5311:46
15Ingemar PeterssonMarkaryds FK47:17+17:2812:44
16Reinhold LenneboIF Thor49:18+19:2913:17
17Pierre KarlssonOK Alehof49:49+20:0013:25
18Ingmar OlssonOK Vilse 8751:02+21:1313:45
19Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK55:02+25:1314:50
Jörgen IvarssonHestra IFej godkänd
Ulf PalmérUlricehamns OKej start
Anders ErikssonOK Gipenej start
Thomas DagsbergOK Orionej start
Erik OskarssonHagaby GoIF Örebroej start
Kyrre ThalbergLunds OKej start

D65

2 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken29:2911:07
2Gudrun NilssonLunds OK30:44+1:1511:35
3Gun HenrikssonEksjö SOK32:47+3:1812:22
4Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK34:46+5:1713:07
5Kristin JohanssonKarlskrona SOK36:58+7:2913:56
6Lena GranefeltOK Tyr37:55+8:2614:18
7Marion HallstenUddevalla OK38:28+8:5914:30
8Gunnel MånssonOK Vilse 8740:55+11:2615:26
9Inger AnderssonSöders-Tyresö42:43+13:1416:07
10Mona PetersenOK Motala45:30+16:0117:10
11Karin LarssonOK Kompassen51:11+21:4219:18
12Majvie AnnegårdSOK Viljan1:08:17+38:4825:46
Inger GustafssonLunds OKej godkänd
Inger LindblomOK Orintoej start

H65

3 220 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK28:318:51
2Stig GustafssonLunds OK29:17+0:469:05
3Lennart GustafssonJönköpings OK32:29+3:5810:05
4Dan KlangHaninge SOK32:45+4:1410:10
5Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad33:33+5:0210:25
6Thomas AlbinssonBredaryds SOK34:06+5:3510:35
7Krister NilssonVäxjö OK34:09+5:3810:36
8Tommy WesterbergIF Hagen35:29+6:5811:01
9Jörgen NilssonRonneby OK35:44+7:1311:05
10Kjell KaminskyIF Hagen36:38+8:0711:22
11Christer NälemarkOK Djerf36:55+8:2411:27
12Hans EkbergTrollhättans SOK38:19+9:4811:53
13Clyde PerssonLjungskile FK38:32+10:0111:58
14Lars EkbergTrollhättans SOK38:52+10:2112:04
15Peter FoppenMinor38:56+10:2512:05
16Bertil KarlssonHjobygdens OK38:57+10:2612:05
17Christer NordströmOK Älvsjö-Örby39:39+11:0812:18
17Göran JohnssonSkåneslättens OL39:39+11:0812:18
19Jan-Åke EmilssonGudhems IF40:03+11:3212:26
20Peter EkströmMalmö OK40:07+11:3612:27
21Olle BohmanHjärnarps OL40:34+12:0312:35
22Bo Anders NilssonLunds OK40:49+12:1812:40
23Lennart ErforsOK Torfinn41:19+12:4812:49
24Bernhard GrenaboHjobygdens OK41:45+13:1412:57
25Roalh KlevelandKvillebyns SK42:50+14:1913:18
26Gunnar BejbomUddevalla OK42:58+14:2713:20
27Christer FolkessonEksjö SOK43:01+14:3013:21
28Magnus BerghHeleneholms IF43:50+15:1913:36
29Lars JohanssonMalmö OK44:39+16:0813:51
30Bo JohanssonOK Vilse 8744:59+16:2813:58
31Lennart SvernestamLinköpings OK45:04+16:3313:59
32Adrian KellerOLG Davos45:37+17:0614:09
33Kent JogelandIK Ymer46:19+17:4814:23
34Jan ÅsbergHäverödals SK46:42+18:1114:30
35Håkan AnderssonMarkbygdens OK47:19+18:4814:41
36Roland DahlmanMalmö OK50:41+22:1015:44
37Börje GustavssonTrollhättans SOK52:53+24:2216:25
38Anders PerssonOK Vilse 8758:07+29:3618:02
39Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK1:03:02+34:3119:34
40Leif HasselströmMotala AIF OL1:12:01+43:3022:21
Dan WidercrantzOK Skärmenej godkänd
Tommy HautopOK Pan-Kristianstadej godkänd
Kurt EkbergOK Orintoej godkänd
Ken RagnarssonOK Kompassenej start
Sven-Inge SvenssonHässleholms OKej start
Lennart HävrénTullinge SKej start

D70

2 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK32:0012:10
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK33:22+1:2212:41
3Margareta LarssonOK Njudung36:10+4:1013:45
4Linnea ClaessonRydboholms SK37:40+5:4014:19
5Gull SvenssonÖrkelljunga FK38:14+6:1414:32
6Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL38:25+6:2514:36
7Ulla HåkanssonOK Gynge39:59+7:5915:12
8Gullevi SvenssonRonneby OK43:53+11:5316:41
9Hjördis ErlandssonOK Lindéna44:00+12:0016:43
10Bodil RuterOK Älme46:14+14:1417:34
11Linnéa HallOK Amne48:57+16:5718:36
12Lillemor GunnarssonOK Gipen50:48+18:4819:18
13Rosa BjörkmanOK Orinto56:32+24:3221:29
Torill SvendsenFrosta OKej godkänd
Gunnel NilssonMalmö OKej start
Ingalill SvenssonSävedalens AIKej start
Marita JohanssonMarkbygdens OKej start

H70

3 170 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK26:218:18
2Lars GranefeltOK Tyr29:33+3:129:19
3Rune SandbergUddevalla OK30:57+4:369:45
4Kjell ErlandssonOK Lindéna31:22+5:019:53
5Hans Chr. StribOK Gorm31:33+5:129:57
6Ingvar BergmanOK Tranan33:00+6:3910:24
7Tommy OlssonKarlskrona SOK33:38+7:1710:36
8Ingemar ArnessonIK Dran33:57+7:3610:42
9Ingvar PerssonFK Åsen34:34+8:1310:54
10Stefan G LarssonOK Njudung34:38+8:1710:55
11Kent EkdahlEmmaboda Verda OK36:42+10:2111:34
12Erland MartinssonOK Tyringe37:03+10:4211:41
13Benkt AnderssonFrosta OK37:47+11:2611:55
14Bengtåke AnderssonOK Amne38:06+11:4512:01
15Ingemar LindblomOK Orinto38:42+12:2112:12
16Nils KarlssonVäxjö AIS38:52+12:3112:15
17Karsten RichardtKøge OK38:54+12:3312:16
18Janne LindholmFrosta OK39:30+13:0912:27 Ladda ner rutt i gpx-format
19Conny BerggrenVäxjö AIS40:44+14:2312:50
20Leif MalmHärlövs IF40:46+14:2512:51
21Anders AxelssonSävedalens AIK40:50+14:2912:52
22Mike IntgroenKOVZ40:51+14:3012:53
23Claus PetersenOK Motala42:31+16:1013:24
24Leif KarlssonFrosta OK42:44+16:2313:28
25Ronny RagnarssonMarkbygdens OK42:51+16:3013:31
26Kent OlaussonOK Orinto43:46+17:2513:48
27Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK44:26+18:0514:01
28Gösta ClaessonRydboholms SK44:40+18:1914:05
29Christer JönssonLunds OK45:01+18:4014:12
30Nils-Erik BondessonFrosta OK45:55+19:3414:29
31Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan46:12+19:5114:34
32Per EngqvistRonneby OK47:26+21:0514:57
33Gert OlssonSkåneslättens OL47:29+21:0814:58
34Ingemar AnderssonOK Orion47:34+21:1315:00
35Jan PerssonYstads OK50:35+24:1415:57
36Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering52:28+26:0716:33
37Frank MensinkMinor54:36+28:1517:13
38Göran LarssonOK Kompassen57:42+31:2118:12
39Bo WestlingHäverödals SK1:06:32+40:1120:59
Sven RuterOK Älmeej godkänd
Reits HallOK Amneej godkänd
Östen ErikssonAvesta OKej start
Krister LindebergMalmö OKej start
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej start
Christer GrönbladHärlövs IFej start
Fritz SiegenthalerOLG Bernej start
Leif CliffordsonSävedalens AIKej start
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej start
Åke BorgerAnkarsrums OKej start
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OKej start

D75

2 210 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK26:3212:00
2Birgitta OlssonRonneby OK28:32+2:0012:54
3Gun LarssonOK Lindéna29:04+2:3213:09
4Ann-Charlotte JensenHässleholms OK34:19+7:4715:31
5Brita DahlbergHässleholms OK36:54+10:2216:41
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK46:36+20:0421:05
7Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK50:12+23:4022:42
8Anna-Stina ArnessonIK Dran53:20+26:4824:07
9Maria Foster SchadSkåneslättens OL59:03+32:3126:43
10Lilian BengtssonOK Amne1:01:36+35:0427:52
11Karin HelmerssonLunds OK1:22:17+55:4537:13
Birgitta StenströmVänersborgs SKej godkänd
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OKej start
Lisbeth LindebergMalmö OKej start
MariAnn SvenssonVäxjö AISej start
Berit ByströmOK Virdarnaej start
Gunilla GrönbladHärlövs IFej start
Eva BergstrandVärend GN OLej start

H75

3 020 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne SvenssonOK Njudung31:4610:31
2Inge PerssonFK Boken34:53+3:0711:33
3Arne GustafssonMalmö OK36:20+4:3412:01
4Roland OffrellFrosta OK36:26+4:4012:03
5Kjell LindauOK Kompassen41:34+9:4813:45
6Lennart MattssonLustens OK42:01+10:1513:54
7Sven Erik SjöholmMullsjö SOK42:40+10:5414:07
8Bertil OttossonFK Göingarna45:02+13:1614:54
9Gunnar BrystHjobygdens OK45:21+13:3515:00
10Verner LönnquistHärlövs IF45:37+13:5115:06
11Bo SvenssonÖrkelljunga FK46:03+14:1715:14
12Nils-Åke NilssonHärlövs IF46:21+14:3515:20
13Nils-Erik GunnarssonOK Gipen47:41+15:5515:47
14Håkan BrostMalmö OK55:51+24:0518:29
15Kenneth LindborgHässleholms OK1:02:20+30:3420:38
16Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad1:02:32+30:4620:42
17Palle Møller NielsenOdense OK1:03:10+31:2420:54
18Holger MikkelsenOdense OK1:10:25+38:3923:19
19Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:10:31+38:4523:20
20Stig BengtssonOK Amne1:17:03+45:1725:30
Torgny GrönlundLidköpings VSKej godkänd
Roland EdvinssonFK Göingarnaej godkänd
Lennart NilssonMalmö OKej start
Åke EkstrandHärlövs IFej start
Bengt HanssonOK Löftanej start
Waste ByströmOK Virdarnaej start
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OKej start

D80

2 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn42:0119:00
2Clarie EkOK Pan-Kristianstad42:05+0:0419:02
3Gun HanssonYstads OK52:20+10:1923:40
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK56:06+14:0525:23
Barbro HugossonLunds OKej godkänd
Margit GlansMalmö OKej start

H80

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt I NilssonFrosta OK37:2414:54
2Ernie BroströmHalmstad OK38:55+1:3115:30
3Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad39:27+2:0315:43
4Bernt LarssonOK Lindéna44:21+6:5717:40
5Ingemar TuressonMalmö OK56:36+19:1222:32
6Jan-Eric NelkingFK Åsen1:03:04+25:4025:07
7Gunnar BylundRydboholms SK1:04:34+27:1025:43
Klas TykessonSkåneslättens OLej start
Per LarssonJönköpings OKej start

H85

2 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF38:5517:36
2Bengt EdvardssonOK Torfinn47:35+8:4021:31
Kjell BjörupLunds OKej start

H90

1 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL54:5133:02

Inskolning

1 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Linnea EngOK Pan-Kristianstadfullföljt
Oliver GullOK Pan-Kristianstadfullföljt
Fritiof HärwellAndrarums IFfullföljt
Hjalmar HärwellAndrarums IFfullföljt
Carl IsgrenMalmö OKfullföljt
Noomi LankerOK Roxenfullföljt
Irma LiedmanTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Emma NelvingKlubblösfullföljt

U1

2 010 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PalmérJönköpings OK14:257:10
1Edith PalmérJönköpings OK14:257:10
3Olle ErsborgKlubblös15:09+0:447:32
4Alma TrofastJönköpings OK15:37+1:127:46
5Ebba EdénVäxjö AIS16:56+2:318:25
6Sofie EggenkampKlubblös16:57+2:328:25
7Edvin StjernlöfIFK Göteborg17:03+2:388:28
8Maja EdénVäxjö AIS17:04+2:398:29
9August HärwellAndrarums IF17:45+3:208:49
10Frida OlssonOK Kåre17:55+3:308:54
11Matilda ErsborgKlubblös18:42+4:179:18
12Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad18:53+4:289:23
13Lova BergdahlOK Orinto20:46+6:2110:19
14Felicia  SvenssonJönköpings OK21:59+7:3410:56
15Viktor OlssonOK Kåre22:29+8:0411:11
16Siri HåstadBromma-Vällingby SOK23:52+9:2711:52
17Elsa HasselströmAlmby IK24:26+10:0112:09
18Elvira LankerRoxen ok24:37+10:1212:14
19Norah BlomqvistJönköpings OK25:15+10:5012:33
20Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb27:32+13:0713:41
21Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg28:49+14:2414:20
22Sven SjögärdSkåneslättens OL36:34+22:0918:11
23Viktor RongbyHästveda OK41:29+27:0420:38
Tilda BäckLerums SOKej godkänd

U2

2 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella AnderssonOK Löftan27:2610:25
2Mio HammöBredaryds SOK28:30+1:0410:50
3Tuva BohlinOK Skogsfalken29:24+1:5811:10
4Fabian TillanderYstads OK29:46+2:2011:19
5Stina AnderssonOK Löftan29:47+2:2111:19
6Ebba NilssonOK Gynge31:12+3:4611:51
7Rasmus NilssonOK Gynge32:20+4:5412:17
7Signe HåstadBromma-Vällingby SOK32:20+4:5412:17
9Elina HåstadBromma-Vällingby SOK32:50+5:2412:29
10Sixten PerssonYstads OK37:30+10:0414:15
11Beatrice AskKlubblös39:39+12:1315:04
12Love AnderssonSjövalla FK41:58+14:3215:57
13Gösta NilssonHästveda OK45:12+17:4617:11
Olle ErsborgKlubblösej godkänd

Öppen motion 1

2 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NilssonYstads OK24:359:20
2Julia EdvinssonFK Åsen26:35+2:0010:06
3Oskar NilssonKlubblös33:02+8:2712:33
4Ella NilssonKlubblös33:25+8:5012:42
5Helén ÅkessonSkåneslättens OL34:09+9:3412:59
6Mimmi AlinKlubblös34:59+10:2413:18
7Marie VipforsKlubblös36:38+12:0313:55
8Nanna SundelinOK Orion36:49+12:1413:59
9Anna MobergFK Göingarna47:24+22:4918:01

Öppen motion 3

3 080 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HultgrenOK Njudung24:448:01
2Diana ArvidssonVäxjö OK24:57+0:138:06
3David OlanderLunds OK25:13+0:298:11
4Johanna BrockmanKlubblös26:32+1:488:36
5Micke KristianssonMölnlycke26:48+2:048:42
6Svante BohlinOK Skogsfalken27:42+2:588:59
7Axel TenghagenHärlövs IF28:02+3:189:06
8Gunnel GillenäsKristinehamns OK33:30+8:4610:52
8Christer GillenäsKristinehamns OK33:30+8:4610:52
10Anna NilssonHästveda OK34:29+9:4511:11
11Amalia AnderssonFrosta OK34:43+9:5911:16
12Johan MeurlingLunds OK35:18+10:3411:27
13Moa NilssonEslövs FK35:30+10:4611:31
14Kerstin MartinssonOK Tyringe36:23+11:3911:48
15Cecilia BäckKlubblös37:01+12:1712:01
15Ronnie PerssonYstads OK37:01+12:1712:01
17Mårten SvenssonOK Gipen37:30+12:4612:10
18Birgit LjungOK Gipen37:38+12:5412:13
19Jakob HåkanssonYstads OK38:27+13:4312:29
20Felix SörvikLunds OK38:43+13:5912:34
21Ingela NordinYstads OK39:43+14:5912:53
22Emma AnderbergKlubblös39:54+15:1012:57
23Elin EdvinssonFK Åsen40:05+15:2113:00
24Ingrid NilssonVäxjö OK41:19+16:3513:24
25Carina  Svensson Markaryds FK41:47+17:0313:33
26Olle RingRonneby OK42:04+17:2013:39
27Maria DelinFK Åsen42:35+17:5113:49
28Elinor DelinFK Åsen42:39+17:5513:50
29Sejer RosenvingeOK Snab43:09+18:2514:00
30Cecilia PerssonYstads OK43:53+19:0914:14
31Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK44:23+19:3914:24
32Lisa KjellénHelsingborgs SOK44:28+19:4414:26
33Stina KjellenKlubblös44:30+19:4614:26
34Ingrid StåhlLunds OK44:37+19:5314:29
35Marinda Jönsson NorinSkåneslättens OL44:49+20:0514:33
36Sonja HammarOK Kompassen44:51+20:0714:33
37Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad44:59+20:1514:36
38Monique van LoonMinor47:15+22:3115:20
39Ebbe RosenvingeOK Snab48:11+23:2715:38
40Alexander SörvikLunds OK53:38+28:5417:24
41Thomas PerssonOK Pan-Kristianstad56:01+31:1718:11
42Asta NilssonHärlövs IF1:00:03+35:1919:29
43Jan DahlbergHässleholms OK1:04:21+39:3720:53
44Allan HammarOK Kompassen1:10:57+46:1323:02
45Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:12:11+47:2723:26
Åsa GunnarssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Alma KjellénHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 5

3 080 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1André NilssonFK Åsen28:599:24
2Karin LindholmFrosta OK33:36+4:3710:54
3Ebba SöderlundFK Göingarna34:05+5:0611:03
4Oscar OlssonOK Skogsfalken35:29+6:3011:31
5Andreas BjörnvikOK Skogsfalken37:07+8:0812:03
6Klas BogsjöHelsingborgs SOK41:48+12:4913:34
7Håkan PerssonHärlövs IF42:28+13:2913:47
8Klara HåstadBromma-Vällingby SOK42:53+13:5413:55
9Björn EdénVäxjö AIS43:01+14:0213:57
10Anders NelvingTetra Pak IF43:48+14:4914:13
11Roger NilssonFK Åsen44:09+15:1014:20
12Lovisa WahlbomLunds OK45:16+16:1714:41
13Elin LankerOK Roxen46:05+17:0614:57
14Rolf  Postema Tetra Pak IF46:48+17:4915:11
15Kerstin DahlHärlövs IF48:11+19:1215:38
16Christine SvendsenKlubblös49:06+20:0715:56
17Per LiedmanTolered-Utby Ol-klubb49:51+20:5216:11
18Ann Karolina KarlssonLessebo OK51:31+22:3216:43
19Charlie FhermHästveda OK53:27+24:2817:21
20Ronny FhermHästveda OK53:30+24:3117:22
21Cecilia BohlinOK Skogsfalken54:57+25:5817:50
22Elisabeth HåkanssonYstads OK56:22+27:2318:18
23Mikael BohlinOK Skogsfalken56:59+28:0018:30 Ladda ner rutt i gpx-format
24Martina SöderlindLessebo OK58:25+29:2618:57
25Stefan LindbergYstads OK58:51+29:5219:06
26Mia HallabroHässleholms OK59:06+30:0719:11
27Erik NilssonKlubblös1:00:46+31:4719:43
28Hjalmar FredboKlubblös1:01:02+32:0319:48
29Dorthe RosenvingeOK Snab1:05:04+36:0521:07
30Fredric EngelkeGöteborg-Majorna OK1:05:58+36:5921:25
31Elise HessKlubblös1:13:26+44:2723:50
32Katrin RongbyHästveda OK1:14:56+45:5724:19
33Johan NorinSkåneslättens OL1:17:16+48:1725:05
34Erik SundelinOK Orion1:21:09+52:1026:20
35Martina SundelinOK Orion1:21:11+52:1226:21
36Anna TrofastJönköpings OK1:22:58+53:5926:56
37Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK1:29:20+1:00:2129:00
38Johan KarlssonKlubblös1:30:55+1:01:5629:31
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd
Pernilla   FredboKlubblösej godkänd
Josefin PerssonHärlövs IFej godkänd

Öppen motion 7

3 660 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin BondessonFrosta OK32:058:45
2Mikael GustafssonOK Gynge35:35+3:309:43
3Lisel ArvidssonVäxjö OK37:02+4:5710:07
4Louise RolanderOK Pan-Kristianstad38:39+6:3410:33
5Bente KällVäxjö OK40:06+8:0110:57
6Peter AnderssonOK Gynge40:07+8:0210:57
7Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad40:12+8:0710:59
8Kenneth FagerKarlskrona SOK41:57+9:5211:27
9Mathilda NilssonFK Göingarna42:57+10:5211:44
10Olof StåhlLunds OK45:22+13:1712:23
11Karin WikforssLunds OK46:00+13:5512:34
12Björn ÅkessonSkåneslättens OL46:09+14:0412:36
13Christin OlssonOK Gynge47:59+15:5413:06
14Niclas DelinFK Åsen49:45+17:4013:35
15Jenny GustafssonLunds OK51:03+18:5813:56
16Jakob SvenssonKlubblös52:32+20:2714:21
17Anneli WihlborgOK Gynge52:43+20:3814:24
18Anna HagströmFalkenbergs OK53:18+21:1314:33
19Lars ErikssonMarkbygdens OK53:21+21:1614:34
20Linnea LeijonHärlövs IF53:51+21:4614:42
21Helena LindbergIFK Göteborg54:48+22:4314:58
22Johan RosénSkåneslättens OL54:55+22:5015:00
23Veronika NesverovaLunds OK56:00+23:5515:18
24Kajsa BenattiSkåneslättens OL56:35+24:3015:27
25Göran OldaeusJönköpings OK56:51+24:4615:31
26Peter HagströmFalkenbergs OK56:52+24:4715:32
27Hanna MellbyMalmö OK57:24+25:1915:40
28Inger SörlenTäby OK1:00:33+28:2816:32
29Richard BengtssonLunds OK1:02:55+30:5017:11
30Maja RosénKlubblös1:03:05+31:0017:14
31Andreas MånssonSimrishamns OK1:03:19+31:1417:17
32Anna TedhamreSnättringe SK1:03:21+31:1617:18
33Henrik SvenssonLessebo OK1:03:26+31:2117:19
34Elna RosénLunds OK1:05:13+33:0817:49
35Daniel EhmannOK Pan-Kristianstad1:08:35+36:3018:44
36Bengt IvarssonOK Tyringe1:10:03+37:5819:08
37Fredrik WahlbomLunds OK1:10:27+38:2219:14
38Bengt LinussonFK Åsen1:11:14+39:0919:27
39Bertil LööfOK Pan-Kristianstad1:13:45+41:4020:09
40Magnus HuttuKlubblös1:16:11+44:0620:48
41Eva OlssonFK Åsen1:17:11+45:0621:05
42Paul SchannongMalmö OK1:17:40+45:3521:13
43Claes Göran GreenMalmö OK1:29:05+57:0024:20
44Helena WallMarkbygdens OK1:32:59+1:00:5425:24
45Tor HellbergLunds OK1:36:03+1:03:5826:14
46Christina GöranssonOK Pan-Kristianstad1:37:39+1:05:3426:40
47Åsa GrenaboHjobygdens OK1:49:24+1:17:1929:53
48Bengt BergmanLunds OK2:00:56+1:28:5133:02
Carina LindmanFinspångs SOKej godkänd
Gösta LindmanFinspångs SOKej godkänd
Ingemar FedhamreSnättringe SKej godkänd
Eva RolanderOK Pan-Kristianstadej godkänd

Öppen motion 8

4 800 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad33:176:56
2Algot NajvikOK Pan-Kristianstad33:24+0:076:57
3Olof BergvallMalmö OK34:45+1:287:14
4Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering36:14+2:577:32
5Johan SanderSkåneslättens OL37:10+3:537:44
6Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad37:33+4:167:49
7Magnus TenghagenHärlövs IF37:47+4:307:52
8Lukas WittenbecherLunds OK38:09+4:527:56
9Peter AnderssonSöders-Tyresö39:02+5:458:07
10Erika ErikssonSkattkärrs SOK39:03+5:468:08
11Anna FrantzKungälvs OK39:29+6:128:13
12Ola LestebergKongsberg OL39:39+6:228:15
13Jan KarlssonVäxjö OK40:50+7:338:30
14Felix GustafssonLunds OK40:55+7:388:31
15Johan NöjdFK Göingarna41:06+7:498:33
16Johan HagströmFalkenbergs OK41:09+7:528:34
17Mikael PerssonFK Göingarna42:29+9:128:51
18Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK42:42+9:258:53
19Philip HjellströmGränna-Bygdens OK45:15+11:589:25
20Niklas JohanssonLunds OK46:50+13:339:45
21Robert BertilssonLunds OK47:05+13:489:48
22Mattias KovacicFrosta OK47:40+14:239:55
23Per-Arne HöögOK Vilse 8748:01+14:4410:00
24Urban SchmidtOK Kontinent48:09+14:5210:01
25Erik PerssonHärlövs IF49:23+16:0610:17
26Anna ÅsLunds OK50:44+17:2710:34
27Mårten MellbyMalmö OK50:47+17:3010:34
28Carina GustafssonOK Gynge50:56+17:3910:36
29Bo-Arne OlssonEslövs FK52:00+18:4310:50
30Anders KarlssonBodafors OK52:44+19:2710:59
31Marika ArvidssonVäxjö OK53:01+19:4411:02
32Gert PetterssonLunds OK53:10+19:5311:04
33Emma HolgerssonKlubblös53:31+20:1411:08
34Jonas FrantzKungälvs OK53:38+20:2111:10
35Mats AnderssonOK Löftan53:40+20:2311:10
36Ian McKenzieUringa Orienteers54:04+20:4711:15
37Jörgen FondeliusVästerbergslagens OL54:45+21:2811:24
38Kristina HellströmÅmåls OK54:54+21:3711:26
39Jonas BergdahlOK Orinto55:22+22:0511:32
40Sofia DahlHärlövs IF56:02+22:4511:40
41Fredrik NygrenKlubblös56:38+23:2111:47
42Magnus HellströmÅmåls OK56:42+23:2511:48
43Olle WindeliusFrosta OK57:01+23:4411:52
44Åsa Holgersson JentschKlubblös58:21+25:0412:09
45Carl LundinKlubblös59:02+25:4512:17
46Linnea GustafssonOK Gynge1:00:43+27:2612:38
47Anders BäckKlubblös1:01:33+28:1612:49
48Nellie HenrikssonTormestorps IF1:02:24+29:0713:00
49Emma JägrydKlubblös1:03:33+30:1613:14
50Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad1:04:17+31:0013:23
51Niklas Sjöberg Klubblös1:04:47+31:3013:29
52Martin WennerholmBredaryds SOK1:06:01+32:4413:45
53Christer NilssonLunds OK1:10:25+37:0814:40
54Mattias SvedellSkarpnäcks OL1:11:12+37:5514:50
55Henrik ErikssonSkattkärrs SOK1:12:11+38:5415:02
56Kristian SiverboMarkbygdens OK1:15:08+41:5115:39
57Hans-Inge HanssonFrosta OK1:16:33+43:1615:56
58Peter PukeYstads OK1:18:22+45:0516:19
59Christer GustavssonKlubblös1:19:43+46:2616:36
60Johan IdbergOK Pan-Kristianstad1:21:05+47:4816:53
61Josef AnderssonJärfälla OK1:33:59+1:00:4219:34
Anna ReimerTormestorps IFej godkänd
Stefan ReimerTormestorps IFej godkänd
Andreas JentschKlubblösej godkänd
Mantas ZalagaSkåneslättens OLej godkänd
Niklas HenrikssonTormestorps IFej godkänd
Sara HenrikssonTormestorps IFej godkänd
Ola LestebergKongberg OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser