Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Västergötland
Arrangörsorganisationer: IK Gandvik / Lidköpings VSK
Datum: söndag 26 augusti 2018

Propaganda

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Markbygdens OK 12:01:21
1. Anton Blomqvist48:235+9:5548:235+9:55
2. Rickard Ölander27:363+1:341:15:592-3+0:56-8:59
3. Petter Bergstedt45:222+3:432:01:211-1-0:56
2OK Tranan 22:19:36+18:15
1. Sofia Elverlind47:094+8:4147:094+8:41
2. Therese Larsson37:397+11:371:24:487+3+9:45+1:04
3. Max Larsson54:484+13:092:19:362-5+18:15+8:30
3IF Hagen 12:20:12+18:51
1. David Olsson38:28138:281
2. Stefan Karlsson Alsiö38:458+12:431:17:134+3+2:10+2:10
3. Niklas Sahlén1:02:597+21:202:20:123-1+18:51+16:41
4Ryda SK 12:22:28+21:07
1. Philip Viberg55:228+16:5455:228+16:54
2. Axel Viberg27:302+1:281:22:526-2+7:49-9:05
3. Daniel Johansson59:365+17:572:22:284-2+21:07+13:18
5OK Tranan 32:27:31+26:10
1. Ann-Sofie Ohlin44:512+6:2344:512+6:23
2. Sofia Östensson30:124+4:101:15:031-1-6:23
3. Peter Östensson1:12:2810+30:492:27:315+4+26:10+26:10
6Tibro OK 22:32:31+31:10
1. Stefan Gustavsson45:353+7:0745:353+7:07
2. Hugo Gustavsson45:4710+19:451:31:228+5+16:19+9:12
3. Marie Olsson1:01:096+19:302:32:316-2+31:10+14:51
7Hestra IF 12:34:21+33:00
1. Magnus Henningsson51:317+13:0351:317+13:03
2. Helena Larsson30:255+4:231:21:565-2+6:53-6:10
3. Anna-Karin Sären1:12:259+30:462:34:217+2+33:00+26:07
8Tidaholm SOK Sisu 12:35:30+34:09
1. Julia Wallström1:08:5511+30:271:08:5511+30:27
2. Carl Sjögren32:256+6:231:41:209-2+26:17-4:10
3. Stefan Karlsson54:103+12:312:35:308-1+34:09+7:52
9Tibro OK 12:40:42+39:21
1. Ella Johansson50:506+12:2250:506+12:22
2. Nina Gumaelius26:0211:16:523-3+1:49-10:33
3. Lukas Andrén1:23:5011+42:112:40:429+6+39:21+37:32
10Ulricehamns OK 13:32:14+1:30:53
1. Lars Eriksson58:3510+20:0758:3510+20:07
2. Stephanie Baida1:02:3714+36:352:01:1211+1+46:09+26:02
3. Kajsa Nordin1:31:0212+49:233:32:1410-1+1:30:53+44:44
11Bredareds IF 13:43:40+1:42:19
1. Reimar Lichtenberg1:51:4413+1:13:161:51:4413+1:13:16
2. Birgit Lichtenberg44:439+18:412:36:2712-1+1:21:24+8:08
2. Lars Johansson52:2912+26:272:36:2712-1+1:21:24+8:08
2. Agnes Johansson52:4713+26:452:36:2712-1+1:21:24+8:08
3. Marita Haglund1:07:138+25:343:43:4011-1+1:42:19+20:55
OK Tranan 1diskvalificerad
1. Otto Larsson1:09:0412+30:361:09:0412+30:36
2. Erik Kindlunddiskvalificeraddiskvalificerad
3. Mats Kindlund41:391diskvalificerad
Tidaholm SOK Sisu 2ej godkänd
1. Kiril Milev56:009+17:3256:009+17:32
2. Arek Mileva50:5511+24:531:46:5510+1+31:52+14:20
3. Per Klarej godkändej godkänd
Falköpings AIK OK 1ej start
1. N.N. ej startej start
2. N.N. ej startej start
3. N.N. ej startej start

D12

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Vänersborgs SK 11:19:48
1. Ida Andersson26:03126:031
2. Ida Sylvan32:254+11:1047:18100:00
2. Maja Nyman21:15147:18100:00
2. Elvira Åhlund31:553+10:4047:18100:00
3. Andrea Enbom32:302+10:241:19:48100:00
2OK Skogshjortarna 21:22:42+2:54
1. Klara Eberlén31:522+5:4931:522+5:49
2. Ebba Eberlén28:442+7:291:00:3620+13:18+7:29
3. Stina Thern22:0611:22:4220+2:54-10:24
3OK Skogshjortarna 11:56:36+36:48
1. Frida Öhrvall36:423+10:3936:423+10:39
2. Ellen Karlsson44:0012+22:451:20:425+2+33:24+22:45
2. Moa Bengtsson45:3313+24:181:20:425+2+33:24+22:45
3. Erika Fredrixon35:544+13:481:56:363-2+36:48+3:24
4Hestra IF 11:57:09+37:21
1. Nikki Weihart44:127+18:0944:127+18:09
2. Elsa Ingemarsson38:138+16:581:22:256-1+35:07+16:58
3. Nanna Torén34:443+12:381:57:094-2+37:21+2:14
5Lidköpings VSK 22:04:00+44:12
1. Cornelia Berglund44:106+18:0744:106+18:07
2. Sofia Jonsson36:165+15:011:20:263-3+33:08+15:01
2. Astrid Lindgren36:165+15:011:20:263-3+33:08+15:01
3. Emilia Mellegård43:345+21:282:04:005+2+44:12+11:04
6Lidköpings VSK 12:16:14+56:26
1. Alice Hult44:025+17:5944:025+17:59
2. Stina Klintefelt43:089+21:531:27:107+2+39:52+21:53
2. Alice Klintefelt43:0910+21:541:27:107+2+39:52+21:53
2. Märta Creutzer Lans43:1111+21:561:27:107+2+39:52+21:53
3. Evelina Lindgren49:046+26:582:16:146-1+56:26+16:34
7Ulricehamns OK 12:23:35+1:03:47
1. Helena Eriksson43:364+17:3343:364+17:33
2. Minna Kvarndal36:557+15:401:20:3140+33:13+15:40
3. Frida Skoglund1:03:047+40:582:23:357+3+1:03:47+30:34

H12

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Vänersborgs SK 11:19:14
1. Gabriel Hogedal32:307+4:5332:307+4:53
2. Johannes Andersson22:564+1:2554:582-5+4:48-0:05
2. Vilgot Åhlund22:282+0:5754:582-5+4:48-0:05
3. Liam Hogedal24:1611:19:141-1-4:48
2Markbygdens OK 11:19:25+0:11
1. Gustav Fagerlind27:37127:371
2. Elsie Häggmark22:333+1:0250:10100:00
3. Elin Blomqvist29:154+4:591:19:252+1+0:11+0:11
3Ulricehamns OK 21:21:43+2:29
1. Eskil Söderlund28:072+0:3028:072+0:30
2. Gustav Karlsson27:056+5:3455:033+1+4:53+4:23
2. Johannes Holmberg26:565+5:2555:033+1+4:53+4:23
2. Malte Palmér27:267+5:5555:033+1+4:53+4:23
3. Anton Karlsson26:402+2:241:21:4330+2:29-2:24
4IK Gandvik 11:29:01+9:47
1. Hilda Ahlgren38:058+10:2838:058+10:28
2. Ida Heder31:4417+10:1359:365-3+9:26-1:02
2. Aida Mehmedagic31:3016+9:5959:365-3+9:26-1:02
2. Johan Andersson21:31159:365-3+9:26-1:02
3. Hanna Widegren29:255+5:091:29:014-1+9:47+0:21
5IF Hagen 11:30:00+10:46
1. Agnes Johansson30:054+2:2830:054+2:28
2. Hampus Sahlén31:1815+9:471:01:238+4+11:13+8:45
3. Emma Ahlén28:373+4:211:30:005-3+10:46-0:27
6OK Skogshjortarna 11:31:54+12:40
1. Calle Wärn32:185+4:4132:185+4:41
2. Albin Schröder28:479+7:161:00:486+1+10:38+5:57
2. Olof Tholénej startej start
2. Samuel Jakobsson28:308+6:591:00:486+1+10:38+5:57
3. Viktor Hedström31:066+6:501:31:5460+12:40+2:02
7Falköpings AIK OK 11:36:13+16:59
1. Julius Wiklund32:226+4:4532:226+4:45
2. William Härström28:5712+7:261:01:197+1+11:09+6:24
2. Adam Samuelsson32:5519+11:241:01:197+1+11:09+6:24
2. Oliver Hammar32:3918+11:081:01:197+1+11:09+6:24
3. Alice Hedström-Wahlberg34:547+10:381:36:1370+16:59+5:50
8Ulricehamns OK 11:46:38+27:24
1. Jacob Holmberg40:439+13:0640:439+13:06
2. Teo Palmér28:5411+7:231:09:3490+19:24+6:18
2. Linus Claesson28:5110+7:201:09:3490+19:24+6:18
3. Edvin Lennartson37:049+12:481:46:388-1+27:24+8:00
9Trollhättans SOK 11:47:25+28:11
1. Oskar Westerberg28:203+0:4328:203+0:43
2. Lovisa Kristiansson30:5113+9:2059:114+1+9:01+8:18
2. Olivia Gustafsson30:5113+9:2059:114+1+9:01+8:18
3. Eskil Leon48:1411+23:581:47:259+5+28:11+19:10
10Lidköpings VSK 11:55:17+36:03
1. Egon Karlson42:2710+14:5042:2710+14:50
2. Sebastian Jonsson36:4320+15:121:19:10100+29:00+14:10
3. Alfred Färdig36:078+11:511:55:17100+36:03+7:03
11Istrums SK 12:33:17+1:14:03
1. Oskar Von Rosen1:00:3011+32:531:00:3011+32:53
2. Linnea Herzig51:2721+29:561:51:57110+1:01:47+28:54
3. Emil Josefsson41:2010+17:042:33:17110+1:14:03+12:16
SOK Träff 1ej start
1. Noah Falkanderej startej start
2. Ida Tofténej startej start
2. Tuva Sandbergej startej start
2. Saga Sandbergej startej start
3. Hugo Tofténej startej start

D14

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tranan 11:26:47
1. Lisa Östensson27:352+0:2627:352+0:26
2. Emilia Elverlind24:59152:341-1-0:26
3. Sara Ohlin34:1311:26:47100:00
2Mullsjö SOK 11:44:44+17:57
1. Julia Westh27:09127:091
2. Stina Nalbin37:567+12:571:05:053+2+12:31+12:31
2. oa Holmevik37:578+12:581:05:053+2+12:31+12:31
3. Elin Axelsson39:393+5:261:44:442-1+17:57+5:26
3Istrums SK / OK Skogsvargarna 11:50:22+23:35
1. Elin Danielsson31:553+4:4631:553+4:46
2. Alma Ander33:046+8:051:04:592-1+12:25+7:39
3. Linnea Solvang Stagg (OK Skogsvargarna)45:234+11:101:50:223+1+23:35+11:10
4IK Gandvik 11:59:54+33:07
1. Hilda Waldefeldt57:115+30:0257:115+30:02
2. Nora Käll28:243+3:251:25:114-1+32:37+2:35
2. Elsa Käll28:002+3:011:25:114-1+32:37+2:35
2. Tuva Sundmark29:494+4:501:25:114-1+32:37+2:35
3. Elsa Södervall34:432+0:301:59:5440+33:07+0:30
5Hestra IF 12:41:00+1:14:13
1. Klara Nilsson52:074+24:5852:074+24:58
2. Moa Holsten38:209+13:211:30:276+2+37:53+12:55
3. Hanna Nilsson1:10:335+36:202:41:005-1+1:14:13+36:20
Ulricehamns OK 1utgått
1. Ellen Arneborg58:326+31:2358:326+31:23
2. Anna Genberg31:175+6:181:29:495-1+37:15+5:52
3. Maja Nordinutgåttutgått

H14

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hestra IF 11:07:07
1. Albin Sundström23:475+0:1423:475+0:14
2. Filip Ingemarsson19:20143:071-4-0:14
2. Melker Sundströmej startej start
3. Tom Weihart24:003+0:101:07:07100:00
2IF Hagen 11:07:10+0:03
1. Liam Johansson23:423+0:0923:423+0:09
2. Hanna Alsiö19:333+0:1343:1530+0:08-0:01
3. Erik Gullbrand23:552+0:051:07:102-1+0:03-0:05
3OK Skogshjortarna 11:07:29+0:22
1. Ebba Thern23:33123:331
2. Noel Bengtsson19:454+0:2543:184+3+0:11+0:11
2. Linnea Stenbaek36:039+16:4343:184+3+0:11+0:11
2. Gustav Andersson36:018+16:4143:184+3+0:11+0:11
3. Ludvig Hedström24:114+0:211:07:293-1+0:22+0:11
4Ulricehamns OK 11:10:39+3:32
1. Joel Holmberg26:576+3:2426:576+3:24
2. Isak Skoglund19:526+0:3246:4960+3:42+0:18
2. Lukas Klang23:567+4:3646:4960+3:42+0:18
2. Emanuel Zitkaej godkändej godkänd
3. Alfred Hallqvist23:5011:10:394-2+3:32-0:10
5Trollhättans SOK1:16:09+9:02
1. Alva Björk23:382+0:0523:382+0:05
2. Viggo Andersson19:505+0:3043:285+3+0:21+0:16
3. Edvin Ockborn32:415+8:511:16:0950+9:02+8:41
6Mullsjö SOK 11:50:15+43:08
1. Simon Westh23:434+0:1023:434+0:10
2. Irma Westh19:252+0:0543:082-2+0:01-0:09
3. Wilhelm Victorzon1:07:077+43:171:50:156+4+43:08+43:07
7Bredareds IF 12:18:17+1:11:10
1. Rasmus Larsson38:327+14:5938:327+14:59
2. Joar Blomqvist53:0610+33:461:31:3870+48:31+33:32
2. Alice Larsson53:2212+34:021:31:3870+48:31+33:32
2. Leonie Lichtenberg53:1411+33:541:31:3870+48:31+33:32
3. Oliver Johansson46:396+22:492:18:1770+1:11:10+22:39

D16

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Falköpings AIK OK 11:25:32
1. Vera Pettersson33:472+0:2433:472+0:24
2. Moa Skoog24:50158:371-1-0:24
3. Elsa Sonesson26:5511:25:32100:00
2Markbygdens OK 11:51:52+26:20
1. Erika Åkesson33:23133:231
2. Matilda Fagerlind48:599+24:091:22:225+4+23:45+23:45
3. Lisa Åkesson29:302+2:351:51:522-3+26:20+2:35
3Trollhättans SOK 11:52:27+26:55
1. Ronja Andersson40:444+7:2140:444+7:21
2. Agnes Eriksson32:512+8:011:13:352-2+14:58+7:37
2. Alma Appelgren32:563+8:061:13:352-2+14:58+7:37
3. Moa Eriksson38:524+11:571:52:273+1+26:55+11:57
4Hestra IF 11:56:03+30:31
1. Alma Hjertberg37:033+3:4037:033+3:40
2. Maja Inghammar40:568+16:061:17:5930+19:22+15:42
3. Emely Weihart38:043+11:091:56:034+1+30:31+11:09
5OK Skogshjortarna 12:16:33+51:01
1. Johanna Fredrixon44:405+11:1744:405+11:17
2. Josefine Öhrvall35:324+10:421:20:124-1+21:35+10:18
2. Elsa Andersson35:324+10:421:20:124-1+21:35+10:18
3. Elina Fredman56:216+29:262:16:335+1+51:01+29:26
6Lidköpings VSK 12:17:23+51:51
1. Anna Backman57:386+24:1557:386+24:15
2. Elin Svärdhagen39:286+14:381:37:0660+38:29+14:14
2. Märta Trybom39:467+14:561:37:0660+38:29+14:14
3. Alva Svärdhagen40:175+13:222:17:2360+51:51+13:22

H16

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 11:31:17
1. Anton Carlsson29:12129:121
2. Johan Hedman51:166+24:301:04:18100:00
2. Linus Ahlén35:063+8:201:04:18100:00
2. Malin Kindbom37:224+10:361:04:18100:00
3. Johan Mårtensson26:5911:31:17100:00
2Trollhättans SOK 11:33:37+2:20
1. Olle Melén38:253+9:1338:253+9:13
2. Elias Thörnblad26:4611:05:112-1+0:53-8:20
3. Hugo Mandinger28:262+1:271:33:3720+2:20+1:27
3OK Skogshjortarna 11:48:04+16:47
1. Arvid Öhrvall31:322+2:2031:322+2:20
2. Gustav Harrysonej startej start
2. Anton Lund38:595+12:131:10:314+2+6:13+3:53
3. Lukas Larsson37:333+10:341:48:043+16:47
4Ulricehamns OK 11:49:37+18:20
1. Adam Skoglund38:304+9:1838:304+9:18
2. Albin Genberg31:392+4:531:10:093-1+5:51-3:27
2. Astrid Erikssonej godkändej godkänd
3. Ludvig Carlbom39:284+12:291:49:374+1+18:20+12:29
IK Gandvik 1ej godkänd
1. Hjalmar Käll57:065+27:5457:065+27:54
2. Dea Sundmarkej godkändej godkänd
3. Carl Stadig1:06:295+39:30ej godkänd
Trollhättans SOK 2ej start
1. N.N. ej startej start
2. N.N. ej startej start
3. Alfred Leonej startej start

D20

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Falköpings AIK OK 11:56:57
1. Alma Vilhelmsson39:032+0:3139:032+0:31
2. Alva Sonesson28:1311:07:161-1-0:31
3. Tindra Hjort49:412+9:331:56:57100:00
2Hestra IF 11:57:13+0:16
1. Ebba Hjertberg38:32138:321
2. Nora Aroneng38:332+10:201:17:052+1+9:49+9:49
3. Alice Aroneng40:0811:57:1320+0:16-9:33

H20

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Mullsjö SOK 11:57:25
1. Hugo Ström41:262+2:2141:262+2:21
2. William Lundstedt34:593+0:411:16:2520+3:02+0:41
3. Alfred Pettersson41:002+2:561:57:251-1-3:02
2Markbygdens OK 11:59:21+1:56
1. Olle Sörqvist45:374+6:3245:374+6:32
2. Olle Bergstedt35:404+1:221:21:173-1+7:54+1:22
3. Felix Axelsson38:0411:59:212-1+1:56-5:58
3IF Hagen 12:07:15+9:50
1. Albin Alsiö44:363+5:3144:363+5:31
2. Carl Holmberg39:105+4:521:23:464+1+10:23+4:52
3. Olle Hedman43:294+5:252:07:153-1+9:50-0:33
4Hestra IF 12:18:42+21:17
1. Victor Helgesson39:05139:051
2. Emil Karlsson34:1811:13:23100:00
3. Ida Helgesson1:05:197+27:152:18:424+3+21:17+21:17
5OK Tranan 12:22:11+24:46
1. Gustav Ohlin45:595+6:5445:595+6:54
2. Gustav Östensson45:527+11:341:31:5150+18:28+11:34
3. Klas Johansson50:205+12:162:22:1150+24:46+6:18
6Trollhättans SOK 12:27:48+30:23
1. Joar Tryggö52:196+13:1452:196+13:14
2. Eric Berlin39:336+5:151:31:5260+18:29+5:15
3. Oscar Karlsson55:566+17:522:27:4860+30:23+11:54
7IK Gandvik 13:40:55+1:43:30
1. Axel Johansson1:09:377+30:321:09:377+30:32
2. Sofi Andersson1:13:278+39:092:23:0470+1:09:41+39:09
3. Jonas Planck1:17:518+39:473:40:5570+1:43:30+33:49
IF Hagen 2ej godkänd
1. Marcus Carlssonej godkändej godkänd
2. Axel Olsson34:362+0:18ej godkänd
3. Daniel Bogren41:573+3:53ej godkänd

D21

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Trollhättans SOK 12:08:03
1. Josefine Kristiansson43:22143:221
2. Ida-Maria Svensson41:2711:24:49100:00
3. Elvira Björklund43:142+1:492:08:03100:00
2IF Hagen 12:27:02+18:59
1. Moa Alsiö48:183+4:5648:183+4:56
2. Ellen Larsson45:143+3:471:33:322-1+8:43+3:47
3. Emma Kindbom53:303+12:052:27:0220+18:59+10:16
3OK Skogshjortarna 12:34:42+26:39
1. Sandra Laas44:422+1:2044:422+1:20
2. Åsa Hedström1:08:357+27:081:53:176+4+28:28+27:08
3. Karin Thern41:2512:34:423-3+26:39-1:49
4Hestra IF 12:35:25+27:22
1. Martina Johansson53:364+10:1453:364+10:14
2. Sofia Larsson46:504+5:231:40:263-1+15:37+5:23
3. Frida Stolt54:594+13:342:35:254+1+27:22+11:45
5OK Klyftamo 12:53:39+45:36
1. Veronica Sjödin1:00:106+16:481:00:106+16:48
2. Sara Jonsson42:492+1:221:42:594-2+18:10+1:22
3. Kristina Häggblom1:10:406+29:152:53:395+1+45:36+27:26
6IK Ymer3:04:32+56:29
1. Lina Jogeland57:355+14:1357:355+14:13
2. Sara Odelberg50:085+8:411:47:4350+22:54+8:41
3. Karin Jogeland1:16:497+35:243:04:326+1+56:29+33:35
7OK Kullingshof 13:06:50+58:47
1. Kristin Höög1:04:587+21:361:04:587+21:36
2. Emma Ivarsson1:03:016+21:342:07:5970+43:10+21:34
3. Sara Ivarsson58:515+17:263:06:5070+58:47+15:37

H21

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hestra IF 12:25:18
1. Johan Törnroth51:543+1:3751:543+1:37
2. Markus Larsson41:5111:33:452-1+1:12-0:25
3. Filip Grahn51:3312:25:181-1-1:12
2Ulricehamns OK 12:25:24+0:06
1. Björn Arnesson50:212+0:0450:212+0:04
2. Erik Nilsson Simkovics42:122+0:211:32:331-1-0:04
3. Erik Öhlund52:512+1:182:25:242+1+0:06+0:06
3Hestra IF 22:34:34+9:16
1. Jesper Sjögren52:054+1:4852:054+1:48
2. Martin Larsson44:364+2:451:36:413-1+4:08+2:20
3. Benjamin Edlund57:534+6:202:34:3430+9:16+5:08
4Markbygdens OK 12:37:17+11:59
1. Ivar Sörqvist56:296+6:1256:296+6:12
2. Edvin Carlsson44:223+2:311:40:514-2+8:18+2:06
3. Pontus Karlsson56:263+4:532:37:1740+11:59+3:41
5OK Orinto 12:49:11+23:53
1. Erik Classon50:17150:171
2. Elin Classon51:248+9:331:41:415+4+9:08+9:08
3. Magnus Homann1:07:308+15:572:49:1150+23:53+14:45
6Ulricehamns OK 22:51:01+25:43
1. Christian Arnesson58:307+8:1358:307+8:13
2. Marcus Kvarndahl45:475+3:561:44:1770+11:44+3:31
3. Jesper Nilsson1:06:447+15:112:51:016-1+25:43+13:59
7Hestra IF 32:53:43+28:25
1. Andreas Holmqvist1:01:0510+10:481:01:0510+10:48
2. Joakim Albrektsson51:359+9:441:52:409-1+20:07+9:19
3. Rickard Stolt1:01:036+9:302:53:437-2+28:25+8:18
8OK Skogshjortarna 12:55:54+30:36
1. Andréas Thern1:01:039+10:461:01:039+10:46
2. Johan Larsson55:2812+13:371:56:3110+1+23:58+13:12
3. Kristjan Laas59:235+7:502:55:548-2+30:36+6:38
9Trollhättans SOK 12:57:58+32:40
1. Simon Andersson59:368+9:1959:368+9:19
2. Jonas Gustafsson49:016+7:101:48:3780+16:04+6:45
3. Eskil Tryggö1:09:219+17:482:57:589+1+32:40+16:36
10IF Hagen 12:58:12+32:54
1. Filip Karlsson54:025+3:4554:025+3:45
2. Hampus Nyström49:137+7:221:43:156+1+10:42+6:57
3. Karl Gellerman1:14:5710+23:242:58:1210+4+32:54+22:12
11Falköpings AIK OK 13:27:40+1:02:22
1. Adam Fredén1:11:4112+21:241:11:4112+21:24
2. Henrik Balagué53:4510+11:542:05:2611-1+32:53+11:29
3. Patrik Wallin1:22:1412+30:413:27:40110+1:02:22+29:29
12Bredareds IF 13:27:44+1:02:26
1. Erik Hansson1:15:5413+25:371:15:5413+25:37
2. Henry Larsson53:4611+11:552:09:4012-1+37:07+11:30
3. Måns Thörnqvist1:18:0411+26:313:27:44120+1:02:26+25:19
13OK Kullingshof 13:37:30+1:12:12
1. Anton Karlsson1:05:0611+14:491:05:0611+14:49
2. Simon Wallman1:08:2014+26:292:13:2613+2+40:53+26:04
3. Pontus Forsberg1:24:0413+32:313:37:30130+1:12:12+31:19
14Tibro OK 14:21:11+1:55:53
1. Anton Pettersson1:41:3414+51:171:41:3414+51:17
2. Emilia Henrysson1:04:5713+23:062:46:31140+1:13:58+22:41
3. Victor Arvesved1:34:4014+43:074:21:11140+1:55:53+41:55

D120

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hestra IF 11:50:07
1. Johanna Sundström35:43135:431
2. Sara Åberg31:342+0:101:07:07100:00
2. Maria Ingemarsson31:2411:07:07100:00
3. Maria Krafft Helgesson43:002+3:041:50:07100:00
2IF Hagen 12:00:50+10:43
1. Nina Ahlén48:307+12:4748:307+12:47
2. Karin Andersson32:243+1:001:20:543-4+13:47+1:00
3. Maria Sahlén39:5612:00:502-1+10:43-3:04
3Vänersborgs SK 12:12:44+22:37
1. Emelie Svalin39:202+3:3739:202+3:37
2. Åsa Sylvan37:395+6:151:16:5120+9:44+6:07
2. Kristina Åhlund37:314+6:071:16:5120+9:44+6:07
3. Katarina Enbom55:533+15:572:12:443+1+22:37+12:53
4Ulricehamns OK 12:39:08+49:01
1. Lina Palmér41:003+5:1741:003+5:17
2. Ann-Chatrin Holmberg58:498+27:251:39:495+2+32:42+27:25
3. Johanna Hallqvist59:194+19:232:39:084-1+49:01+16:19
5Istrums SK 12:46:15+56:08
1. Malin Sörstrand42:394+6:5642:394+6:56
2. Carina Wallgren53:266+22:021:36:0540+28:58+22:02
3. Jenny Larsson1:10:105+30:142:46:155+1+56:08+27:10
6OK Klyftamo 13:03:49+1:13:42
1. Katrine Stenlund46:565+11:1346:565+11:13
2. Lena Markendahl56:427+25:181:43:386+1+36:31+25:18
3. Anna-Karin Ryberg1:20:117+40:153:03:4960+1:13:42+37:11
IK Ymerej godkänd
1. Jenny Johansson46:576+11:1446:576+11:14
2. Anita Eklöfej godkändej godkänd
3. Martina Lindberg1:15:016+35:05ej godkänd
OK Skogshjortarna 1ej godkänd
1. Jenny Eberlén1:18:408+42:571:18:408+42:57
2. va Öhrvall1:10:089+38:442:28:487-1+1:21:41+38:44
3. Hedvig Engström Jakobssonej godkändej godkänd

H120

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hestra IF 12:08:17
1. Johan Ingemarsson42:28142:281
2. Fredrik Sundström37:3211:20:00100:00
2. Fredrik Plumppu41:432+4:111:20:00100:00
3. Jan Hilding48:172+2:022:08:17100:00
2OK Skogshjortarna 12:24:51+16:34
1. Erik Tholén47:412+5:1347:412+5:13
2. Gustav Jonsson42:573+5:251:30:3820+10:38+5:25
3. Magnus Bertilsson54:134+7:582:24:5120+16:34+5:56
3Gudhems IF 12:31:55+23:38
1. Niklas Fallgren54:084+11:4054:084+11:40
2. Rikard Gustavsson48:107+10:381:42:1840+22:18+10:38
2. Peter Ravnell48:328+11:001:42:1840+22:18+10:38
3. Mattias Hedfjärd49:373+3:222:31:553-1+23:38+1:20
4Vänersborgs SK 12:32:12+23:55
1. Johan Åhlund1:00:405+18:121:00:405+18:12
2. Robert Enbom45:174+7:451:45:5750+25:57+7:45
2. Mattias Billson54:4112+17:091:45:5750+25:57+7:45
3. Tommy Andersson46:1512:32:124-1+23:55-2:02
5Istrums SK 12:33:49+25:32
1. Anders Påhlman48:403+6:1248:403+6:12
2. Stefan Andersson46:516+9:191:35:0930+15:09+8:57
2. Peter Bäckström46:295+8:571:35:0930+15:09+8:57
3. Hans Påhlman58:405+12:252:33:495+2+25:32+10:23
6OK Skogshjortarna 23:26:39+1:18:22
1. Anders Larsson1:15:246+32:561:15:246+32:56
2. Henrik Öhrvall58:2813+20:562:13:5260+53:52+20:56
3. Mathias Fredrixon1:12:477+26:323:26:3960+1:18:22+24:30
Ulricehamns OK 1ej godkänd
1. Per Holmbergej godkändej godkänd
2. Anders Grenberg52:3911+15:07ej godkänd
2. Patrik Carlbom48:439+11:11ej godkänd
2. Patrik Söderlund48:4610+11:14ej godkänd
3. Karl-Anton Karlsson1:06:006+19:45ej godkänd

D150

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 11:45:55
1. Maria Bogren36:313+2:2736:313+2:27
2. Maria Widmark31:503+2:121:06:092-1+0:19-2:08
2. Lena Reisen29:3811:06:092-1+0:19-2:08
3. Inger Westerberg39:462+0:441:45:551-1-0:19
2Trollhättans SOK 11:49:36+3:41
1. Agneta Berlin34:04134:041
2. Sofia Gustafsson33:495+4:111:07:533+2+2:03+2:03
3. Gunilla Edgren41:433+2:411:49:362-1+3:41+1:38
3Markbygdens OK 11:49:43+3:48
1. Marina Axelsson36:072+2:0336:072+2:03
2. Helena Blomqvist29:432+0:051:05:501-1-2:03
2. Helena Andersson50:2710+20:491:05:501-1-2:03
3. Kristin Hansson43:535+4:511:49:433+2+3:48+3:48
4IF Hagen 21:55:15+9:20
1. Anna Stomberg40:475+6:4340:475+6:43
2. Eva Rabe Magnusson32:194+2:411:13:064-1+7:16+0:33
3. Åsa Alsiö42:094+3:071:55:1540+9:20+2:04
5OK Skogshjortarna 11:56:48+10:53
1. Annica Tholén37:484+3:4437:484+3:44
2. Ann Warma Laas39:588+10:201:17:465+1+11:56+8:12
3. Suzy Larsson39:0211:56:4850+10:53-1:03
6Gudhems IF 12:32:14+46:19
1. Susanne Olsson1:04:127+30:081:04:127+30:08
2. Monica Abrahamsson37:506+8:121:42:0270+36:12+6:04
2. Clary Siewertz37:527+8:141:42:0270+36:12+6:04
3. Elisabeth Fredriksson50:126+11:102:32:146-1+46:19+10:07
7Mullsjö SOK 12:34:44+48:49
1. Lena Arnoldsson41:256+7:2141:256+7:21
2. Kaarina Voudinmäki46:289+16:501:27:5360+22:03+14:42
3. Marie Anebreid1:06:517+27:492:34:447+1+48:49+26:46

H150

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Istrums SK 21:48:54
1. Lasse Karlsson-Lod39:242+0:0839:242+0:08
2. Jan Albertsson39:0612+17:031:01:271-1-0:08
2. Krister Karlsson39:0612+17:031:01:271-1-0:08
2. Tony Larsson22:0311:01:271-1-0:08
3. Tony Gustavsen47:276+8:231:48:54100:00
2Hestra IF 11:49:10+0:16
1. Kent Klasson39:16139:161
2. Anders Johansson29:252+7:221:08:412+1+7:14+7:14
3. Lars Helgesson40:292+1:251:49:1020+0:16-6:58
3Markbygdens OK 11:52:41+3:47
1. Niclas Andersson42:365+3:2042:365+3:20
2. Martin Svensson31:014+8:581:13:374-1+12:10+8:50
3. Mikael Bergstedt39:0411:52:413-1+3:47-8:23
4Mullsjö SOK 11:58:54+10:00
1. Johan Sandström39:303+0:1439:303+0:14
2. Torbjörn Löfving31:335+9:301:11:0330+9:36+9:22
3. Klaes Axelsson47:517+8:471:58:544+1+10:00+0:24
5Trollhättans SOK 12:05:07+16:13
1. Martin Mandinger48:019+8:4548:019+8:45
2. Bo Westerberg45:2416+23:211:18:396-3+17:12+8:27
2. Johan Ockborn30:383+8:351:18:396-3+17:12+8:27
2. Jonas Melén33:017+10:581:18:396-3+17:12+8:27
3. Patrik Svantesson46:285+7:242:05:075-1+16:13-0:59
6Tibro OK 12:05:49+16:55
1. Tomas Ljungqvist44:447+5:2844:447+5:28
2. Svante Andrén35:2110+13:181:20:058+1+18:38+13:10
3. Peter Brämerson45:444+6:402:05:496-2+16:55-1:43
7Bredareds IF 12:06:05+17:11
1. Bosse Haglund40:534+1:3740:534+1:37
2. Sven Sundström35:178+13:141:16:105+1+14:43+13:06
3. Bengt Larsson49:558+10:512:06:057+2+17:11+2:28
8IF Hagen 12:06:59+18:05
1. Mats Hedman49:0811+9:5249:0811+9:52
2. Kjell Johansson35:4911+13:461:21:219-2+19:54+10:02
2. Per Carlsson32:136+10:101:21:219-2+19:54+10:02
3. Urban Bark45:383+6:342:06:598-1+18:05-1:49
9OK Skogsvargarna 12:10:18+21:24
1. Magnus Emanuelsson44:386+5:2244:386+5:22
2. Gunnar Hall35:209+13:171:19:587+1+18:31+13:09
3. Peter Strömdahl50:209+11:162:10:189+2+21:24+2:53
10OK Skogshjortarna 12:34:25+45:31
1. Stefan Gustafsson47:328+8:1647:328+8:16
2. ohan Schröder49:5517+27:521:37:2711+3+36:00+27:44
3. Kjell Einarsson56:5810+17:542:34:2510-1+45:31+9:31
11Istrums SK 12:43:30+54:36
1. Peter Torgén58:2213+19:0658:2213+19:06
2. Fredrik Ödeen41:2914+19:261:39:51130+38:24+19:18
3. Magnus Ramsin1:03:3911+24:352:43:3011-2+54:36+16:12
12Markbygdens OK 22:51:40+1:02:46
1. Johan Mars48:3610+9:2048:3610+9:20
2. Anders Sandberg50:4118+28:381:39:1712+2+37:50+28:30
3. Per-Anders Axelsson1:12:2312+33:192:51:40120+1:02:46+24:56
OK Klyftamo 1utgått
1. Claes-Håkan Svensson49:5712+10:4149:5712+10:41
2. Andreas Sjödin43:3915+21:361:33:3610-2+32:09+21:28
3. Peter Anderssonutgåttutgått
Trollhättans SOK 2ej start
1. N.N ej startej start
2. N.N ej startej start
3. N.N ej startej start

D180

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bredareds IF 11:45:30
1. Gunilla Larsson36:24136:241
2. Evy Gabrielii35:0211:11:26100:00
3. Ing-Marie Aroneng34:0411:45:30100:00
2Falköpings AIK OK 12:00:00+14:30
1. Pia Svensson39:302+3:0639:302+3:06
2. Elise Johansson36:112+1:091:15:4120+4:15+1:09
3. Ing-Marie Hjert44:192+10:152:00:0020+14:30+10:15

H180

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 11:47:49
1. Lars Holmberg34:33134:331
2. Uno Magnusson32:242+0:011:06:57100:00
3. Johan Lindgren40:522+4:391:47:49100:00
2Trollhättans SOK 11:50:16+2:27
1. Arne Nåbo41:403+7:0741:403+7:07
2. Johan Karlsson32:2311:14:032-1+7:06-0:01
3. Thomas Lundgren36:1311:50:1620+2:27-4:39
3Falköpings AIK OK 11:57:53+10:04
1. Thomas Hjert43:394+9:0643:394+9:06
2. Stig Johansson32:493+0:261:16:283-1+9:31+0:25
3. Stefan Musslinder41:253+5:121:57:5330+10:04+0:33
4Ulricehamns OK2:07:26+19:37
1. Magnus Andersson46:545+12:2146:545+12:21
2. Kjell-Åke Nilsson35:305+3:071:22:2450+15:27+3:06
2. Ivan Ernvid43:118+10:481:22:2450+15:27+3:06
3. Ulf Palmér45:025+8:492:07:264-1+19:37+4:10
5Främmestads IK 12:14:50+27:01
1. Robert Jessen54:078+19:3454:078+19:34
2. Kenneth Ivehag38:387+6:151:32:4580+25:48+6:14
3. Bengt-Åke Jansson42:054+5:522:14:505-3+27:01+1:13
6Hjobygdens OK 12:17:20+29:31
1. Bertil Karlsson48:406+14:0748:406+14:07
2. Owe Törnrothej startej start
2. Bernhard Grenabo43:389+11:151:32:187+1+25:21+11:14
2. Gunnar Bryst1:22:5811+50:351:32:187+1+25:21+11:14
3. Håkan Olsson45:025+8:492:17:206+29:31
7OK Skogshjortarna 12:17:47+29:58
1. Andres Laas40:002+5:2740:002+5:27
2. Ingemar Brunsson51:3310+19:101:31:336+4+24:36+19:09
3. Lennart Hålsjö46:147+10:012:17:477+1+29:58+5:22
8Tibro OK2:20:12+32:23
1. Vidar Löfving48:507+14:1748:507+14:17
2. Jonas Lundgren33:324+1:091:22:224-3+15:25+1:08
3. Joakim Ahnheim57:508+21:372:20:128+4+32:23+16:58
9IK Ymer 12:36:54+49:05
1. Stig Gustafsson58:529+24:1958:529+24:19
2. Kent Jogeland38:156+5:521:37:0790+30:10+5:51
3. Anders Kumlin59:479+23:342:36:5490+49:05+18:55

D210

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Ymer 11:36:56
1. Britt Rangert34:51134:511
2. Ingrid Hermansson26:3611:01:27100:00
3. Gunnel Svensson35:2911:36:56100:00

H210

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Orinto 11:41:50
1. Torbjörn Wikström37:244+1:0437:244+1:04
2. Ingemar Lindblom32:2211:09:461-3-1:04
3. Carl-Henry Andersson32:0411:41:50100:00
2OK Skogshjortarna 11:46:18+4:28
1. Lars Johansson37:163+0:5637:163+0:56
2. Lars-Olof Lannfelt33:352+1:131:10:5130+1:05+0:09
3. Kalle Johansson35:272+3:231:46:182-1+4:28+3:23
3IF Hagen 11:47:36+5:46
1. Rolf Einarsson36:362+0:1636:362+0:16
2. Styrbjörn Jansson33:453+1:231:10:2120+0:35+0:19
3. Karl Evert Svensson37:153+5:111:47:363+1+5:46+5:11
4OK P4 12:03:57+22:07
1. Karl-Gustav Larsson36:20136:201
2. Kay Svensson38:305+6:081:14:505+4+5:04+5:04
3. Christer Ottosson49:075+17:032:03:574-1+22:07+17:03
5Mariestads FK 12:07:11+25:21
1. Lars-Erik Nilsson37:244+1:0437:244+1:04
2. Peter Nyström33:484+1:261:11:1240+1:26+0:22
3. Ove Persson55:596+23:552:07:115+1+25:21+23:55
OK Skogshjortarna 2ej godkänd
1. Kurt Fredrixonej godkändej godkänd
2. Kent Ivarsson48:226+16:00ej godkänd
3. Ronny Andersson45:114+13:07ej godkänd
Ulricehamns OK 1ej start
1. N.N. ej startej start
2. N.N. ej startej start
3. N.N. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser