Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-event, dag 1, Sprint by Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-event, dag 1, Sprint by Night
Arrangörsorganisation: Borås GIF
Datum: fredag 9 november 2018

D21

2 610 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anastasia DzianisavaSävedalens AIK13:125:03
2Kateryna DzemaSävedalens AIK13:28+0:165:09
3Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF14:04+0:525:23
4Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF14:22+1:105:30
5Elin DahlinDomnarvets GOIF15:31+2:195:56
6Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK15:33+2:215:57
7Hanna HänströmOK Ravinen16:26+3:146:17
8Linnéa BäckströmHestra IF16:40+3:286:23
9Carina SvenssonBredaryds SOK17:01+3:496:31
10Sofia HolmgårdKils OK17:05+3:536:32
11Sara HägnanderLidköpings VSK17:47+4:356:48
12Alicia FribergIF Hagen17:58+4:466:53
13Karin HåkanssonOK Gränsen18:21+5:097:01
14Sara IvarssonOK Kullingshof18:34+5:227:06
15Elin Falk SörqvistIF Thor19:14+6:027:22
16Maria LundStenungsunds OK19:59+6:477:39
17Helen HanstockÖstersunds OK20:13+7:017:44
18Marie JinnemoHjärnarps OL21:16+8:048:08
19Elinor LindelöwHärlövs IF21:34+8:228:15
20Frida KjellmanLidköpings VSK21:48+8:368:21
21Linnea GustafssonOK Gynge22:07+8:558:28
22Sara SöderblomÄtrans IF22:27+9:158:36
23Ida Katrine Børstad ThoresenSarpsborg OL22:34+9:228:38
24Therese EkströmHalmstad OK29:48+16:3611:25
Emilia HenryssonTibro OKej start

H21

3 000 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln13:384:32
2Samuel PihlströmOK Landehof13:49+0:114:36
3Emil WingstedtHalden SK13:53+0:154:37
4Felix AxelssonMarkbygdens OK14:05+0:274:41
5Filip TrofastBredaryds SOK14:10+0:324:43
6Pontus KarlssonMarkbygdens OK14:27+0:494:49
7Damien RenardOK Denseln14:39+1:014:53
8Sergey FedatsenkaSävedalens AIK14:43+1:054:54
9Martin HogedalOK Alehof14:58+1:204:59
10Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering15:38+2:005:12
11Allan MogensenOK Ravinen15:42+2:045:14
12Olle SörqvistMarkbygdens OK15:51+2:135:17
13Joel Börjesson ErikssonStorviks IF16:03+2:255:21
14Göran ThimbergSöders-Tyresö16:16+2:385:25
15Torgny LindströmRonneby OK16:24+2:465:28
16Henrik SandströmOK Ravinen16:27+2:495:29
17Björn LundquistOK Ravinen16:56+3:185:38
18Erik RåbergOK Landehof16:59+3:215:39
19Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL17:12+3:345:44
20Mattias OlofssonOK Enen17:17+3:395:45
21Daniel HåkanssonOK Gränsen17:19+3:415:46
22Mikael MellegårdLidköpings VSK17:54+4:165:58
23Magnus SödervallIK Gandvik18:17+4:396:05
24Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL18:25+4:476:08
25Tobias ErixonOK Kullingshof18:42+5:046:14
26John GabrielssonSävedalens AIK18:53+5:156:17
27Simon BjörnehällOK Gränsen19:00+5:226:20
28Johan NilssonHultsfreds OK19:03+5:256:21
29Peter AnderssonSöders-Tyresö19:18+5:406:26
29Jacob EnbergHalmstad OK19:18+5:406:26
31Johan HagströmFalkenbergs OK19:19+5:416:26
32Conny ErixonOK Kullingshof19:27+5:496:29
33Niklas NilssonHärlövs IF19:42+6:046:34
34Fredrik SörqvistSigtuna OK20:08+6:306:42
35Henrik AnderssonOK Gynge20:25+6:476:48
36James TurtonÖstersunds OK21:06+7:287:02
37Mikael HindgårdBredareds IF24:35+10:578:11
38Oskar ErikssonOK Älgen25:06+11:288:22
39Philip StensbyTibro OK25:13+11:358:24
40Anton SundströmBredareds IF27:14+13:369:04
Andreas ClaessonOK Kullingshofej start
Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubbej start
Kjell AlmgrenOK Ravinenej start

D20

2 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad16:086:13
2Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad16:22+0:146:19
3Malin JanssonHjobygdens OK17:53+1:456:54
4Cecilia DjerfVästerbergslagens OL18:10+2:027:00
5Moa ErlandssonVimmerby OK19:18+3:107:27
6Julia StrömUlricehamns OK19:25+3:177:29
7Olivia LönkvistOK Vivill21:29+5:218:17
8Elinor DelinFK Åsen22:43+6:358:46
9Tove JohanssonOK Alehof24:04+7:569:17
10Kajsa IsidorssonOK Vivill25:18+9:109:46
11Elin LoodIK Gandvik35:15+19:0713:36

H20

2 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EkNyköpings OK12:454:57
2Håkon KornmoPorsgrunn OL12:55+0:105:01
3Simen BallangrudOL Toten-Troll13:06+0:215:05
4Adam LiljaOK Enen17:36+4:516:50
5Jesper NyströmIF Thor23:03+10:188:58

D18

2 440 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne VassendPorsgrunn OL14:055:46
2Signe NilssonNyköpings OK14:32+0:275:57
3Ebba HjertbergHestra IF14:55+0:506:06
4Elsa LindeblomHestra IF14:57+0:526:07
5Nora AeglerEksjö SOK15:06+1:016:11
6Lovisa BlomgrenSOK Aneby15:45+1:406:27
7Malva SteenOK Enen16:34+2:296:47
8Ingeborg RognstadHadeland OL16:50+2:456:53
9Marie Lindløv JensenSarpsborg OL17:00+2:556:58
10Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb17:11+3:067:02
11Emma NilssonAlvesta SOK17:30+3:257:10
12Elise AusenPorsgrunn OL17:34+3:297:11
13Vendela LönkvistOK Vivill17:43+3:387:15
14Lovisa RingHalmstad OK17:52+3:477:19
15Evelina BergSöders-Tyresö17:57+3:527:21
16Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK18:02+3:577:23
17Maren NorderudIL Tyrving18:11+4:067:27
18Karolina DjerfVästerbergslagens OL19:18+5:137:54
19Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK20:09+6:048:15
20Paulina JägstedtHalmstad OK20:23+6:188:21
21Alva RyttherVästerbergslagens OL20:38+6:338:27
22Linn PeterssonOK Vivill21:11+7:068:40
23Kamilla LomeHamar OK21:16+7:118:42
24Beata PetterssonGotlands Bro OK21:29+7:248:48
25Sofia JanssonHjobygdens OK21:48+7:438:56
26Kajsa WardOK Vivill26:04+11:5910:40
27Martina SundelinOK Orion28:09+14:0411:32
Amanda JanssonOK Djerfej start
Alma VilhelmssonFalköpings AIK OKej start
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej start

H18

2 570 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac EricssonVäxjö OK11:574:38
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg12:53+0:565:00
3Albin FalkNyköpings OK13:01+1:045:03
3Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna13:01+1:045:03
5Mattis PerssonEksjö SOK13:04+1:075:05
6Njaal Ellegaard MelbyVang OL13:13+1:165:08
7Johan Kristian UndelandIF Sturla13:26+1:295:13
8Jostein Svaland DaleVang OL13:29+1:325:14
9Adrian VartiaOK Löftan13:32+1:355:15
10Adrian SkobeKalmar OK13:49+1:525:22
11Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna13:54+1:575:24
12Pontus BierfeldtÄrla IF13:55+1:585:24
13Casper HedarOK Tor14:06+2:095:29
14Olle BergstedtMarkbygdens OK14:20+2:235:34
15Simon FreylandEksjö SOK14:35+2:385:40
15Rasmus MathisenPorsgrunn OL14:35+2:385:40
17Gustav ÖstenssonOK Tranan14:48+2:515:45
18Anton KarlssonMariestads FK14:53+2:565:47
19Hugo HåkanssonIK Ymer15:12+3:155:54
20Ludvig HolmqvistOK Tor15:14+3:175:55
21Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OL15:23+3:265:59
21Tim DalheimerIK Vikings OK15:23+3:265:59
23Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF15:45+3:486:07
24Simon GiselssonRonneby OK15:58+4:016:12
25Emil NilssonAndrarums IF16:13+4:166:18
26Noah BechtelFK Friskus-Varberg16:27+4:306:24
27Gustav ÅmanOK Vilse 8717:02+5:056:37
28Andreas JohanssonLidköpings VSK17:10+5:136:40
29Erik ErikssonOK Älgen17:11+5:146:41
30Håvard SkriubakkenPorsgrunn OL17:16+5:196:43
31Erik LundStenungsunds OK17:27+5:306:47
32Ville FontellOK Enen18:02+6:057:01
33Aron ThorénRonneby OK18:08+6:117:03
34Erik HanssonKarlskrona SOK18:26+6:297:10
35Emil SundströmOK Orinto18:29+6:327:11
36Albin StrömbergOK Gynge18:50+6:537:19
37Marcus RagnarssonMarkbygdens OK19:50+7:537:43
38Mattias LevinSvaide Roma SOK20:40+8:438:02
39Samuel HåkanssonRonneby OK22:21+10:248:41
40Anton SegermanIF Thor22:30+10:338:45
41Daniel GlimténOK Löftan22:51+10:548:53
Ola EklundKatrineholms OKej start

D16

2 250 m, 121 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK11:134:59
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK11:33+0:205:08
3Alva NiklassonKolbotn o Skimt OL12:01+0:485:20
4Eleonora AlinderSjövalla FK12:03+0:505:21
5Alice EkNyköpings OK12:20+1:075:28
6Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK12:25+1:125:31
7Klara PerssonHalmstad OK12:30+1:175:33
7Vendela SöderqvistOK Kåre12:30+1:175:33
9Clara SamuelssonOK Vivill12:32+1:195:34
10Une HoltermannPorsgrunn OL12:41+1:285:38
11Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna12:42+1:295:38
12Alma HjertbergHestra IF12:53+1:405:43
13Mille JægtvikKonnerud IL12:56+1:435:44
14Smilla MogensenOK Ravinen13:06+1:535:49
15Martine SkjelsvikLillehammer OK13:07+1:545:49
16Lisa ThunellIFK Lidingö SOK13:11+1:585:51
17Martina RizziEksjö SOK13:12+1:595:52
18Amanda KarmetunOK Njudung13:13+2:005:52
19Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna13:16+2:035:53
20Maja BergqvistKorsnäs IF OK13:21+2:085:56
21Moa SkoogFalköpings AIK OK13:26+2:135:58
22Birgit Dorthea Kleppa MadslienLillehammer OK13:33+2:206:01
23Filippa SöderbergKalmar OK13:39+2:266:04
24Maria LogrenSjövalla FK13:50+2:376:08
25Hanna RothLinköpings OK14:02+2:496:14
26Olivia LundstedtSjövalla FK14:03+2:506:14
27Ida HänströmTäby OK14:04+2:516:15
28Lovisa HambäckLånghundra IF14:07+2:546:16
28Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL14:07+2:546:16
30Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb14:10+2:576:17
31Elsa GörasLeksands OK14:14+3:016:19
32Elin NilssonAndrarums IF14:18+3:056:21
33Karin WedmanVästerbergslagens OL14:20+3:076:22
34Ida HallinSurahammars SOK14:23+3:106:23
35Tuva-Cajsa SpikLeksands OK14:35+3:226:28
36Sofia RaskKungälvs OK14:36+3:236:29
37Tilda PalmIK Hakarpspojkarna14:37+3:246:29
38Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF14:38+3:256:30
39Netta Bar-NathanLillomarka OL14:45+3:326:33
39Isabella JoonsLeksands OK14:45+3:326:33
41Vilmalee SuwanOK Vilse 8714:46+3:336:33
42Thilda SeldénIF Rigor14:48+3:356:34
43Oda Isnes TyseEiker OL14:50+3:376:35
43Rebecka PihlströmOK Landehof14:50+3:376:35
45Marieluise Schmitt GranHalden SK14:55+3:426:37
46Eira HertinIK Hakarpspojkarna15:00+3:476:40
47Caroline GuttkeNyköpings OK15:02+3:496:40
48Sanna HedbergOK Södertörn15:05+3:526:42
49Thea NordinKorsnäs IF OK15:08+3:556:43
50Ebba LindOK Skärmen15:10+3:576:44
51Gjendine Gjelstad RebårdSandefjord OK15:12+3:596:45
52Ella SöderbergOK Skogsfalken15:16+4:036:47
53Ella StenilsOK Hällen15:17+4:046:47
54Frida JardingNyköpings OK15:19+4:066:48
54Anine Kjørholt LiePorsgrunn OL15:19+4:066:48
56Hanna RingRonneby OK15:22+4:096:49
57Elsa NilssonDomnarvets GOIF15:27+4:146:52
58Alma WallmanVästerbergslagens OL15:28+4:156:52
59Elsa KarlssonOK Landehof15:29+4:166:52
60Mira EnellJönköpings OK15:30+4:176:53
61Malva JönssonKalmar OK15:31+4:186:53
62Iselin SørensenIF Sturla15:34+4:216:55
62Ellen HannrupIF Thor15:34+4:216:55
64Irma SvenssonOK Klyftamo15:39+4:266:57
65Moa SahlstedtSol Tranås15:40+4:276:57
66Hedda RöstinOK Ravinen15:42+4:296:58
66Selma HøivoldKongsberg OL15:42+4:296:58
68Olivia AspIFK Göteborg Orientering15:47+4:347:00
68Elsa LinderOK Hällen15:47+4:347:00
70Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL15:51+4:387:02
71Astrid RognstadHadeland OL15:55+4:427:04
72Mari ØverbyKongsberg OL16:13+5:007:12
73Ine InstanesIF Sturla16:15+5:027:13
73Emely WeihartHestra IF16:15+5:027:13
73Emilie JohansenSandefjord OK16:15+5:027:13
76Hedda SpangbergKonnerud IL16:21+5:087:16
77Tove SjöbergTullinge SK16:31+5:187:20
78Elvira LjungbergOK Skogsfalken16:33+5:207:21
79Ebba CarneliusOK Hällen16:37+5:247:23
80Ingrid BlindheimLillomarka OL16:46+5:337:27
81Hanna SkoglundSol Tranås16:48+5:357:28
82Hanna OlssonIFK Sävsjö17:03+5:507:34
83Tiril HolenKonnerud IL17:04+5:517:35
84Tyra DernfalkVästerbergslagens OL17:21+6:087:42
84Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb17:21+6:087:42
86Alva SvärdhagenLidköpings VSK17:25+6:127:44
87Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL17:44+6:317:52
88Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö17:48+6:357:54
89Ingeborg Hasle HaslestadRingsaker OK17:57+6:447:58
90Klara NordströmKils OK18:00+6:478:00
91Elina FredmanOK Skogshjortarna18:08+6:558:03
92Hedda Slang-SundsetvikHalden SK18:12+6:598:05
93Konstanse MoholthKongsberg OL18:21+7:088:09
94Ellen OhrtSol Tranås18:22+7:098:09
95Synne Marie JenssenHalden SK18:30+7:178:13
96Bella PalmqvistIFK Sävsjö18:32+7:198:14
97Alva NyströmIF Thor18:49+7:368:21
98Emma EliassonFK Friskus-Varberg18:50+7:378:22
98Tilda BorgströmAvesta OK18:50+7:378:22
100Emma SvidénSöders-Tyresö18:51+7:388:22
101Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb18:56+7:438:24
102Emma WesterlundNyköpings OK19:05+7:528:28
103Marion NustadØyer/Tretten if19:14+8:018:32
104Sofia DjerfVästerbergslagens OL19:22+8:098:36
105My VelanderSurahammars SOK19:32+8:198:40
106Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK19:33+8:208:41
107Emma IsidorssonOK Vivill20:00+8:478:53
108Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro20:05+8:528:55
109Linn RistoOK Linné20:06+8:538:56
110Emma IvarssonOK Kullingshof20:07+8:548:56
111Johanna Sofie LongfjeldModum O-lag20:44+9:319:12
112Rebecka WestlundKils OK21:20+10:079:28
113Ellinor LihvOK Gränsen21:33+10:209:34
114Tiril KihleKonnerud IL21:53+10:409:43
115Lise Hermann StrømSandefjord OK22:15+11:029:53
116Alma SandVästerbergslagens OL24:53+13:4011:03
117My BlixtAvesta OK26:10+14:5711:37
118Ellinor RosenbergOK Vilse 8733:19+22:0614:48
119Julia KarlssonOK Skogsfalken34:50+23:3715:28
Emilia JohnssonOK Kåreej godkänd
Tove RingiOK Kåreej godkänd
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej start
Lina HällstenStora Tuna OKej start
Thea FagerströmIFK Göteborg Orienteringej start
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej start
Malene InstanesIF Sturlaej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Sofia ElverlindOK Trananej start
Emma EliassonDomnarvets GOIFej start
Astrid ErikssonUlricehamns OKej start
Emma AlmgrenOK Ravinenej start
Klara AnderssonDomnarvets GOIFej start

H16

2 580 m, 163 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna11:494:34
2Jesper JohanssonOK Löftan12:13+0:244:44
3Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK12:20+0:314:46
3Emil AxelssonLerums SOK12:20+0:314:46
5Melker LundinOK Hällen12:30+0:414:50
6Felix FinsrudAsker SK12:31+0:424:51
7Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK12:33+0:444:51
7Henrik PetrisiVästerbergslagens OL12:33+0:444:51
9Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK12:37+0:484:53
10David BorgSödertälje-Nykvarn OF12:42+0:534:55
11William SturessonLerums SOK12:44+0:554:56
12Felix BäckstädeVisborgs OK12:48+0:594:57
12Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna12:48+0:594:57
14Hugo LarssonKarlskrona SOK12:56+1:075:00
15Sondre YtterbøAsker SK12:57+1:085:01
15Felix DrejmoOK Landehof12:57+1:085:01
17Albin PerssonHalmstad OK12:58+1:095:01
18Aron HellgrenIF Thor13:02+1:135:03
19Henry SvensVästerbergslagens OL13:03+1:145:03
20Albin GezeliusIFK Mora OK13:05+1:165:04
21Loke HedbergLunds OK13:11+1:225:06
22Erik BrandtDomnarvets GOIF13:13+1:245:07
23Olle KallerbäckVäxjö OK13:20+1:315:10
23Jonas CarlssonStora Tuna OK13:20+1:315:10
25Edvin HenryssonTibro OK13:25+1:365:12
26Simon NordbergGöteborg-Majorna OK13:27+1:385:12
26Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering13:27+1:385:12
28Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF13:32+1:435:14
28Vetle DrageKongsberg OL13:32+1:435:14
30Tobias MathisenPorsgrunn OL13:34+1:455:15
31Karl PetersénOK Njudung13:37+1:485:16
32Samuel BökeOK Kullingshof13:39+1:505:17
32Sixten EkbladhSol Tranås13:39+1:505:17
34Sander Tonjer FingarsenElverum OK13:42+1:535:18
34Karl GranathOK Kåre13:42+1:535:18
36Erik IngemarssonHestra IF13:46+1:575:20
37Casper SkeppSävedalens AIK13:47+1:585:20
37Hugo UnossonKalmar OK13:47+1:585:20
39Henrik NorgrenStora Tuna OK13:50+2:015:21
40Edvin HellstenNyköpings OK13:53+2:045:22
41Mikkel BerglundRingerike OL13:56+2:075:24
42Anton UllerKils OK13:58+2:095:24
43Atle Nikolai WølloKongsberg OL14:02+2:135:26
44Anton TörnqvistKarlskrona SOK14:03+2:145:26
45Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK14:08+2:195:28
46Rasmus PetterssonOK Djerf14:11+2:225:29
47Mathias Skourup RognebakkeIF Sturla14:12+2:235:30
48Halvard KornmoPorsgrunn OL14:14+2:255:31
49Anton KastrupSävedalens AIK14:15+2:265:31
50Karl LundinOK Hällen14:16+2:275:31
51Jakob MobergOK Löftan14:20+2:315:33
52Emil JägstedtHalmstad OK14:23+2:345:34
52Jakob WidelundOK Kåre14:23+2:345:34
54Martin BirkelundAsker SK14:24+2:355:34
55Christoffer LindgrenOK Kåre14:25+2:365:35
56Mats LindaasElverum OK14:28+2:395:36
57Adam SkoglundUlricehamns OK14:30+2:415:37
58Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna14:35+2:465:39
59Sigurd Saxe SandvikHalden SK14:36+2:475:39
60Erik NilssonDalaportens OL14:37+2:485:39
60Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK14:37+2:485:39
62Arvid BlomsterRonneby OK14:44+2:555:42
63Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK14:49+3:005:44
64Rolf HaugKongsberg OL14:51+3:025:45
65Hugo EricssonVäxjö OK14:54+3:055:46
66Joachim KnudsenIF Sturla14:57+3:085:47
67Tage KinellIFK Göteborg Orientering15:00+3:115:48
68Jakob GunnarssonLerums SOK15:01+3:125:49
69Hugo MandingerTrollhättans SOK15:03+3:145:50
70Simen Aure SkogedalAsker SK15:04+3:155:50
71Isak AnängenNyköpings OK15:05+3:165:50
71Axel BechtelFK Friskus-Varberg15:05+3:165:50
73Filip HåkanssonOK Orion15:10+3:215:52
74Hugo KindbornOK Hällen15:15+3:265:54
74Oscar OlinIK Hakarpspojkarna15:15+3:265:54
76Alex JohanssonFK Friskus-Varberg15:19+3:305:56
77Jakob TorgersenHalden SK15:20+3:315:56
78Jakob Gadefors NauHaninge SOK15:21+3:325:56
79Anders RosenvoldPorsgrunn OL15:23+3:345:57
79Ludvig CarlbomUlricehamns OK15:23+3:345:57
79Jonas EikåsSandefjord OK15:23+3:345:57
82Oscar HultgrenOK Njudung15:24+3:355:58
83Axel LindgrenNyköpings OK15:25+3:365:58
84Sindre Grøv SvensenLillehammer OK15:30+3:416:00
85Albin EronnLinköpings OK15:31+3:426:00
85Sigurd SmemoIF Sturla15:31+3:426:00
87Eilev KvaaleAsker SK15:32+3:436:01
88Arvid KronmarKarlskrona SOK15:37+3:486:03
89Gustav LidmanTibro OK15:40+3:516:04
90Emrik LindFK Herkules15:44+3:556:05
91Albin NyqvistOK Landehof15:46+3:576:06
92Axel NalbinMullsjö SOK15:48+3:596:07
93Frikk Alvaro EmbergsrudAsker SK15:52+4:036:08
94Olav MelheimIF Sturla15:56+4:076:10
95Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF16:01+4:126:12
96Johan EgerKongsberg OL16:05+4:166:14
97Simen VågeAsker SK16:18+4:296:19
98Filip StorellHaninge SOK16:22+4:336:20
99Alf Kristian HelleHalden SK16:23+4:346:21
100Folke SvangrenGotlands Bro OK16:28+4:396:22
101Gustav HarrysonOK Skogshjortarna16:29+4:406:23
102Alfred ÖstergrenAlvesta SOK16:34+4:456:25
103Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb16:50+5:016:31
104Albin GenbergUlricehamns OK16:52+5:036:32
105Philip VibergRyda SK16:53+5:046:32
106Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö16:57+5:086:34
106Arvid LundqvistHalmstad OK16:57+5:086:34
108Lukas KlausenIF Sturla16:59+5:106:34
109Kristian Fredriksen AasAsker SK17:06+5:176:37
110Erik ThoressonAndrarums IF17:07+5:186:38
111Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb17:10+5:216:39
112Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb17:28+5:396:46
113Andreas HolmqvistNyköpings OK17:29+5:406:46
114Anton BlomqvistMarkbygdens OK17:30+5:416:46
115David AlménTrollhättans SOK17:35+5:466:48
116Klockar-Eskil NääsLeksands OK17:36+5:476:49
117Erik JohanssonOK Alehof17:41+5:526:51
118Vetle Lysaker NorbomKonnerud IL17:45+5:566:52
119Jesper CarlssonIK Uven17:51+6:026:55
120Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK17:52+6:036:55
120Isak HenningssonOK Gisle17:52+6:036:55
122Egil LissmyrIFK Mora OK18:04+6:157:00
123Jacob JohanssonLidköpings VSK18:05+6:167:00
123Jonathan EylertsenHalden SK18:05+6:167:00
125Jacob GrahnIK Uven18:06+6:177:00
126Olaf Halsaa DolvenAsker SK18:41+6:527:14
127Even Amundsen BjørkliRingerike OL18:45+6:567:16
128Hugo AuseliusBredaryds SOK18:49+7:007:17
129Fabian OdénFjärås AIK18:51+7:027:18
130Melvin NilssonHärlövs IF19:02+7:137:22
131Sander Solheim OttesenIF Sturla19:22+7:337:30
132Hugo BremerMariestads FK19:28+7:397:32
133Ole Henrik WoxholthAsker SK19:29+7:407:33
134Stellan GradinAndrarums IF19:36+7:477:35
135Lucas ChavdaSöders-Tyresö19:40+7:517:37
136Gaute LindaasElverum OK19:47+7:587:40
137Gustav BohmanOK Orinto19:54+8:057:42
138Linus BenjaminssonLidköpings VSK19:56+8:077:43
139Lukas AndrénTibro OK20:01+8:127:45
140Thobias BrodinIFK Mora OK20:06+8:177:47
141Linus NorénOK Njudung20:08+8:197:48
142Elias PerssonFjärås AIK20:10+8:217:48
143Ossian KihlströmDalaportens OL20:12+8:237:49
144Rasmus LindbergAvesta OK20:22+8:337:53
145Tim BergbomSöders-Tyresö20:27+8:387:55
146Linus BjørkeHalden SK20:30+8:417:56
147Gustav WallmanMatteus SI20:34+8:457:58
148Gustav NorbergOK Hällen20:45+8:568:02
149Adam ÖsterdahlVisborgs OK21:06+9:178:10
150Wilmer HolmqvistSjövalla FK21:34+9:458:21
151Daniel NystuenRøyken O-lag22:26+10:378:41
152Fabian AnderssonRonneby OK23:00+11:118:54
153Lucas TreldalLunds OK23:07+11:188:57
154Alexander WestlingFK Friskus-Varberg23:30+11:419:06
155Gabriel HåkanssonRonneby OK24:34+12:459:31
156Martin AusenPorsgrunn OL26:02+14:1310:05
157Edvin SahlinOK Löftan27:15+15:2610:33
158Simen KolbergsrudRøyken O-lag28:39+16:5011:06
159Erik SundelinOK Orion32:31+20:4212:36
Arvid BylundIF Thorej godkänd
Erik FredrikssonStora Tuna OKej godkänd
Kasper LagerströmNyköpings OKej godkänd
Gustav OhlinOK Trananej godkänd
Isak OlssonStigsökarnaej start
Olle ElfströmOK Orintoej start
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej start
Johan BergiusVisborgs OKej start
Hampus PerssonOK Enenej start
Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOKej start
Johan LundStenungsunds OKej start
Markus HalvarssonLeksands OKej start
Arvid EkströmStenungsunds OKej start

D14

2 120 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF10:415:02
2Ebba ThernOK Skogshjortarna10:49+0:085:06
3Elina ReinholdssonOK Alehof11:20+0:395:20
4Emma EmilssonOK Skogsfalken11:27+0:465:24
5Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna11:39+0:585:29
6Tuva NylundBredaryds SOK11:40+0:595:30
7Alma SvennerudKarlskrona SOK11:44+1:035:32
8Stina AnderssonAnderstorps OK11:50+1:095:34
9Marta TörnströmFK Friskus-Varberg11:51+1:105:35
10Marie KvarmeIF Sturla12:00+1:195:39
10Maja GraadIF Rigor12:00+1:195:39
10Ebba OttossonGävle OK12:00+1:195:39
13Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering12:05+1:245:41
14Ellen FunkeLeksands OK12:06+1:255:42
15Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF12:16+1:355:47
16Lisa SwartzOK Orion12:49+2:086:02
17Ina ÅmanOK Vilse 8712:54+2:136:05
18Agnes KamforsOK Kullingshof12:55+2:146:05
19Anja NilssonDomnarvets GOIF12:56+2:156:06
20Maja InghammarHestra IF12:58+2:176:06
21Elsa WibergHelsingborgs SOK13:12+2:316:13
22Ingvild GustafssonKongsberg OL13:14+2:336:14
23Matilda WallströmSävedalens AIK13:23+2:426:18
24Emma DåsnesVang OL13:24+2:436:19
25Henriette BergLøten o-lag13:29+2:486:21
26Maja KarmstigFK Friskus-Varberg13:30+2:496:22
27Martina NiklassonVäxjö OK13:34+2:536:23
28Ellen TollOK Njudung13:35+2:546:24
29Elin BryggarGrycksbo IF OK13:44+3:036:28
30Marie Lien BackstrømHalden SK13:47+3:066:30
31Asta TörnkvistAnderstorps OK13:49+3:086:31
32Wilma PetterssonOK Kullingshof13:54+3:136:33
33Elsa BobergIF Rigor13:58+3:176:35
34Vera ElfströmOK Orinto14:01+3:206:36
35Maja LindénVäxjö OK14:11+3:306:41
36Saga MattssonDalaportens OL14:13+3:326:42
37Agnes WallinKorsnäs IF OK14:14+3:336:42
38Klara ErssonOK Kåre14:18+3:376:44
39Linn AnderssonOK Tyr14:29+3:486:49
40June Rogstad BekkevoldLøten o-lag14:35+3:546:52
41Meja AleniusNyköpings OK14:43+4:026:56
42Katja GustafssonNyköpings OK14:49+4:086:59
43Annika KällmanOK Hällen14:58+4:177:03
44Sandra WiduchKarlskrona SOK15:01+4:207:05
45Julia WesthMullsjö SOK15:12+4:317:10
46Miranda FredrikssonNyköpings OK15:20+4:397:13
47Anne FrøislandVang OL15:32+4:517:19
48Tilda HagelbergEksjö SOK15:39+4:587:22
49Maja BäcklundRonneby OK15:42+5:017:24
50Anna SvenssonIF Rigor15:47+5:067:26
51Klara BäckstädeVisborgs OK15:52+5:117:29
52Linn JohnssonMatteus SI15:54+5:137:30
53Alva SvenssonFK Åsen15:56+5:157:30
54Solveig Pehrsen-LundeSarpsborg OL15:58+5:177:31
55Anna BackmanLidköpings VSK15:59+5:187:32
56Natalie GardelinGotlands Bro OK16:23+5:427:43
57Alicia BergkvistVästerbergslagens OL16:26+5:457:45
58Emma NorinSöders-Tyresö16:33+5:527:48
59Anette Jauhojärvi MarkussenAsker SK16:36+5:557:49
60Linnea SkobeKalmar OK16:48+6:077:55
61Linnea AxelssonÅmåls OK17:26+6:458:13
62Tilda RosanderSOK Aneby17:29+6:488:14
63Alicia BjörnbergSöders-Tyresö17:33+6:528:16
64Linnea HöökFjärås AIK17:35+6:548:17
65Lina HolmqvistOK Tor17:45+7:048:22
66Josefin EylertsenHalden SK17:50+7:098:24
67Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK18:45+8:048:50
68Tilde BlixtAvesta OK18:55+8:148:55
69Emma EmanuelssonOK Tranan19:07+8:269:01
70Emma H OlsenHalden SK19:29+8:489:11
71Ida SvahnSöders-Tyresö19:43+9:029:18
72Kristina BohmanOK Orinto19:50+9:099:21
73Vilma JohanssonOK Hällen20:31+9:509:40
74Hedda Sofie RiddervoldAsker SK24:33+13:5211:34
75Linn EneljungIFK Göteborg Orientering27:37+16:5613:01
76Amanda AxelsonEiker OL29:25+18:4413:52
Mina Akiko JohnsenIF Sturlaej godkänd
Stella BurénIK Ymerej godkänd
Judith LundqvistKalmar OKej godkänd
Olga RindeskogVästerbergslagens OLej godkänd
Karolina AnderssonDalaportens OLej start
Lovisa MasesStora Tuna OKej start
Stella RangertIK Hakarpspojkarnaej start
Maja NordinUlricehamns OKej start

D13

2 110 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BirkebækStora Tuna OK11:155:19
2Emma ZettervallKarlskrona SOK11:54+0:395:38
3Emilia LundstedtSjövalla FK12:08+0:535:45
4Lisa ÖstenssonOK Tranan12:35+1:205:57
5Elsa BrandtDomnarvets GOIF12:55+1:406:07
6Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF12:57+1:426:08
7Audrey HanssonFrölunda OL13:09+1:546:13
8Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb13:16+2:016:17
9Moa BergqvistKorsnäs IF OK13:26+2:116:21
10Ragnhild Øfsthus GravirAsker SK13:43+2:286:30
11Ella PetterssonSävedalens AIK13:52+2:376:34
12Lovis HellstenNyköpings OK13:56+2:416:36
13Nora Christine HansenAsker SK13:59+2:446:37
14Sara OhlinOK Tranan14:02+2:476:39
15Hanna AnängenNyköpings OK14:06+2:516:40
16Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb14:08+2:536:41
17Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK14:11+2:566:43
18Milla ForkéusOK Tyr14:16+3:016:45
19Tova RangertIK Hakarpspojkarna14:18+3:036:46
20Felicia EliassonDalaportens OL14:32+3:176:53
21Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö14:52+3:377:02
22Emma OlinIK Hakarpspojkarna14:53+3:387:03
23Hedda SvenssonOK Orion14:57+3:427:05
24Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb14:59+3:447:06
25Elsa SödervallIK Gandvik15:01+3:467:07
26Alva ErssonIFK Mora OK15:02+3:477:07
27Emma KarlssonOK Landehof15:19+4:047:15
28Hanna NilssonHestra IF15:20+4:057:16
29Maren Aure SkogedalAsker SK15:43+4:287:26
30Johanna PihlströmOK Landehof15:48+4:337:29
31Hedda BorgströmAvesta OK16:03+4:487:36
32Maren HenriksenVang OL16:10+4:557:39
33Mira NordinKorsnäs IF OK16:11+4:567:40
34Karolina SunnanhagenStora Tuna OK16:12+4:577:40
35Matilda LekbergSävedalens AIK16:14+4:597:41
36Emma LarssonKarlskrona SOK16:16+5:017:42
37Anja BergerDomnarvets GOIF16:21+5:067:44
38Anna BenattiSkåneslättens OL16:28+5:137:48
39Clara AdolfssonAnderstorps OK16:32+5:177:50
40Lea FribergOK Vivill16:38+5:237:52
41Julia Hagelberg NordahlOK Kåre16:47+5:327:57
42Ebba UlvagårdenVäxjö OK16:48+5:337:57
43Sanna HörnellDomnarvets GOIF16:54+5:398:00
44Elin SvärdhagenLidköpings VSK16:57+5:428:01
45Sara MartiniAsker SK17:06+5:518:06
46Ida AnderssonOK Löftan17:14+5:598:10
47Emelie ForslundKristinehamns OK17:21+6:068:13
48Alva OláRånäs OK17:23+6:088:14
49Moa HolstenHestra IF17:25+6:108:15
50Irma BergDomnarvets GOIF17:28+6:138:16
51Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK17:29+6:148:17
52Enni LundbergOK Kåre17:34+6:198:19
53Anna GenbergUlricehamns OK17:40+6:258:22
54Alma PetterssonGotlands Bro OK18:00+6:458:31
55Hilda PeterssonVäxjö OK18:05+6:508:34
56Martha WisløffAsker SK18:13+6:588:38
57Linnea StenbaekOK Skogshjortarna18:39+7:248:50
58Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg18:46+7:318:53
59Ingeborg EikåsSandefjord OK19:04+7:499:02
60Anna LundqvistFK Friskus-Varberg19:10+7:559:05
61Lovisa DjerfVästerbergslagens OL19:32+8:179:15
62Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK19:36+8:219:17
63Anja MickelsonAvesta OK19:37+8:229:17
64Karin Halsaa DolvenAsker SK19:56+8:419:26
64Tova DuellHestra IF19:56+8:419:26
66Julia AnderssonOK Tor20:18+9:039:37 Ladda ner rutt i gpx-format
67Isabel UnnerudLånghundra IF20:19+9:049:37
68Linn BjörneldKalmar OK20:33+9:189:44
69Klara NilssonHestra IF21:13+9:5810:03
70Ida KarlssonOK Gränsen21:30+10:1510:11
71Nathalie RingströmRydboholms SK21:56+10:4110:23
72Martine Gjermstad PettersenKonnerud IL25:25+14:1012:02
73Sigrid HaugeSarpsborg OL25:37+14:2212:08
74Amanda RådströmOK Enen30:38+19:2314:31
75Alice NykvistDalaportens OL36:55+25:4017:29
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OKej godkänd
Julia NordvallDomnarvets GOIFej godkänd
Elsa KaipeOK Kåreej godkänd
Maja AxelssonLerums SOKej godkänd
Greta AndréDegerfors OKej start
Emelie SvärdIF Thorej start
Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

H13

2 160 m, 87 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna10:154:44
2Simon CorneliussonOK Löftan10:38+0:234:55
3Hannes MogensenOK Ravinen10:39+0:244:55
4Casper KarlssonOK Tor11:00+0:455:05
5Nils NiklassonKolbotn o Skimt OL11:10+0:555:10
6Olle RingiOK Kåre11:14+0:595:12
7Gabriel GjoneSandefjord OK11:23+1:085:16
8Odin EkNyköpings OK11:25+1:105:17
9Fabian AlinderSjövalla FK11:36+1:215:22
10Noah KrikströmHjärnarps OL11:52+1:375:29
11Helmer JöhnemarkStora Tuna OK11:57+1:425:31
12Wille SöderqvistOK Kåre11:58+1:435:32
13Tom WeihartHestra IF12:05+1:505:35
14Victor HörnquistAnderstorps OK12:08+1:535:37
15Isak SkoglundUlricehamns OK12:16+2:015:40
15Olle FlorénIF Rigor12:16+2:015:40
17Henrik Julian Fontes ÅrbuVarteig OL12:19+2:045:42
18Olle DalinOK Kåre12:20+2:055:42
19Emil LindbladSävedalens AIK12:29+2:145:46
20Elias NyqvistOK Landehof12:34+2:195:49
21Ludvig EronnLinköpings OK12:35+2:205:49
22Nils SwartzOK Orion12:37+2:225:50
23Elia KämpeÖrkelljunga FK12:39+2:245:51
24Andreas Myrvold SkovlystKongsberg OL12:46+2:315:54
25Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb12:50+2:355:56
26Albin SundströmHestra IF12:57+2:425:59
27Axel ErikssonStora Tuna OK12:58+2:436:00
28Love BylundIF Thor12:59+2:446:00
29Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF13:03+2:486:02
30Erik SlättOK Alehof13:06+2:516:03
30Axel AnderssonIF Thor13:06+2:516:03
32Isak HolmgårdKils OK13:09+2:546:05
33Noel BengtssonOK Skogshjortarna13:16+3:016:08
34Albin PaulssonOK Löftan13:19+3:046:09
35Oskar BlomOK Löftan13:25+3:106:12
36Vebjørn BlindheimLillomarka OL13:26+3:116:13
36Malte ThelanderHaninge SOK13:26+3:116:13
38Oliver HåkanssonOK Orion13:29+3:146:14
39Kasper VemdalMullsjö SOK13:36+3:216:17
40Edvin AlexanderssonIF Rigor13:38+3:236:18
41Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb13:40+3:256:19
42Olle PetersénOK Njudung13:58+3:436:27
43Elias ThunbergOK Vivill14:05+3:506:31
44Fredrik WestlundKils OK14:16+4:016:36
45Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb14:18+4:036:37
46Emil AlbinssonOK Skogsfalken14:23+4:086:39
46Isak JohanssonOK Gisle14:23+4:086:39
48Linus AlinderSjövalla FK14:25+4:106:40
49Arvid RothLinköpings OK14:26+4:116:40
50Albin Lindh SporreVisborgs OK14:33+4:186:44
51Brage EikåsSandefjord OK14:41+4:266:47
52Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL14:54+4:396:53
53Jonathan WoodhouseLillomarka OL15:01+4:466:57
54Henrik Repstad StoremyrPorsgrunn OL15:09+4:547:00
55Olle MalmströmLinköpings OK15:13+4:587:02
56Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb15:18+5:037:04
57Rasmus WidelundOK Kåre15:26+5:117:08
58Hugo AtterbrandOK Kåre15:43+5:287:16
59Torbjørn LundebyLillomarka OL15:45+5:307:17
60Oscar NystrandOK Klyftamo15:49+5:347:19
61Håkon BogasonLillomarka OL15:52+5:377:20
62Hugo MartinssonFK Finn16:08+5:537:28
63Linus HallinSurahammars SOK16:16+6:017:31
63Mathias AxelsonEiker OL16:16+6:017:31
65Albin VelanderSurahammars SOK16:18+6:037:32
66Petter RybergMariestads FK16:20+6:057:33
67Anton KarlssonFK Finn16:24+6:097:35
68Adam GranhageSjövalla FK16:39+6:247:42
69Emil ÅslundSol Tranås16:44+6:297:44
70Gustav LundqvistHalmstad OK16:55+6:407:49
71Elias HällstenStora Tuna OK17:18+7:038:00
72Simon ÅkessonAnderstorps OK17:54+7:398:17
73Olof OlssonOK Kåre17:55+7:408:17
74Oliver JohanssonBredareds IF18:35+8:208:36
75Malcolm SvenssonAnderstorps OK18:37+8:228:37
76Erik LundquistOK Ravinen19:07+8:528:51
77Rasmus JakobssonDegerfors OK19:08+8:538:51
78Karl ForsgrenVästerbergslagens OL19:45+9:309:08
79Melwin ArvidssonIF Rigor19:50+9:359:10
80Alvin EdbäckOK Kåre19:53+9:389:12
81Elias AndenæsAsker SK20:49+10:349:38
82Anton VelanderSurahammars SOK21:39+11:2410:01
83Albin Lundvik-BarkeliusDalaportens OL29:38+19:2313:43
84Elias ThoresenHalden SK32:25+22:1015:00
85Elias NilssonAndrarums IF35:27+25:1216:24
Miro MårtenssonIF Thorej godkänd
Simon WesthMullsjö SOKej godkänd
Alvin HuuvaTolered-Utby Ol-klubbej start
Rasmus BerglundRingerike OLej start
Rasmus EastwoodLillomarka OLej start
Emil SeldénIF Rigorej start
Eskil BrændenLillomarka OLej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Ivar LissmyrIFK Mora OKej start
Liam WingstedtHalden SKej start
Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

2 190 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK9:484:28
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna10:15+0:274:40
3Victor BeischerIK Uven10:49+1:014:56
4Joel GolsäterKorsnäs IF OK10:56+1:084:59
5Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna10:58+1:105:00
6Linus VernströmRonneby OK11:11+1:235:06
7Gunnar FovaeusSävedalens AIK11:12+1:245:06
8Alfred HallqvistUlricehamns OK11:17+1:295:09
9William RönnborgIK Uven11:20+1:325:10
10Elias NordbergGöteborg-Majorna OK11:27+1:395:13
11David BerglundIF Thor11:41+1:535:20
11Lars LienGjø-Vard OL11:41+1:535:20
13Tobias JohanssonOK Löftan11:44+1:565:21
14Hugo CedervallÖrkelljunga FK11:51+2:035:24
15Lucas BoströmOK Alehof11:58+2:105:27
16Karl GranforsOK Landehof12:00+2:125:28
17Ludvig HedströmOK Skogshjortarna12:06+2:185:31
18Lukas HagbergKalmar OK12:19+2:315:37
18Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre12:19+2:315:37
20Ole GunnarKleppa MadslienLillehammer OK12:20+2:325:37
21Måns EliassonIK Hakarpspojkarna12:33+2:455:43
22Martin Johannessen LinneboAsker SK12:34+2:465:44
23Lucas WannerAvesta OK12:35+2:475:44
24Jonathan RundqvistOK Nackhe12:36+2:485:45
25Teo StruckOK Ravinen12:39+2:515:46
26Victor HanssonOK Löftan12:41+2:535:47
27Albin ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL12:57+3:095:54
28Halvor LøkenKongsberg OL12:58+3:105:55
29William RebaneKils OK13:01+3:135:56
30Hannes EssungerSjövalla FK13:09+3:216:00
31Vilmer NybergAsker SK13:16+3:286:03
32Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL13:17+3:296:03
32Isak AnderssonLunds OK13:17+3:296:03
34Magnus BrodinPorsgrunn OL13:18+3:306:04
35Joel RingströmOK Landehof13:22+3:346:06
36Martin Nøkleby MellingRingerike OL13:25+3:376:07
37Benjamin GjoneSandefjord OK13:28+3:406:08
38Oskar ErikssonRonneby OK13:29+3:416:09
39Olle SandströmOK Ravinen13:35+3:476:12
40Anders SkoglundSol Tranås13:43+3:556:15
41Jakob CarlssonStora Tuna OK13:50+4:026:18
42Filip IngemarssonHestra IF13:56+4:086:21
43Eric LuthmanDegerfors OK14:08+4:206:27
44Viktor NorbergStora Tuna OK14:12+4:246:29
45Jakob IngelströmOK Gynge14:13+4:256:29
46Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb14:26+4:386:35
47Filip BrolingBredaryds SOK14:32+4:446:38
48Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK14:40+4:526:41
49Alfons EnellSol Tranås14:44+4:566:43
50Rasmus HedarOK Tor14:47+4:596:45
51Alfred JohanssonOK Alehof14:57+5:096:49
52Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF15:08+5:206:54
52Jakob RastadAsker SK15:08+5:206:54
52Oscar Wiersdalen ThunoldPorsgrunn OL15:08+5:206:54
55Anton JosefssonOK Gisle15:19+5:316:59
56Ville LundgrenKalmar OK15:26+5:387:02
57Jonatan WickströmOK Tor15:40+5:527:09
58Gustav AnderssonOK Löftan16:01+6:137:18
59Martin HanssonIF Rigor16:11+6:237:23
60Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb16:13+6:257:24
61Mattias HedinSöders-Tyresö16:16+6:287:25
62Mathias Pedersen HolmskauTrøsken IL16:21+6:337:27
63Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb16:40+6:527:36
64Axel GrimbeckSävedalens AIK16:49+7:017:40
65Axel WågbergNAIS Orienteringsklubb17:02+7:147:46
66Simon BååthSävedalens AIK17:03+7:157:47
67Hannes SvenssonRonneby OK17:13+7:257:51
68Mathias NyhaugAsker SK17:30+7:427:59
69Ludvig Solheim HattestadLillehammer OK17:42+7:548:04
70Gustav CarlssonOK Landehof17:58+8:108:12
71Edvard PetterssonGotlands Bro OK18:03+8:158:14
72Simon SahlinSjövalla FK19:05+9:178:42
73Oscar NymanOK Gipen20:07+10:199:11
74Jonathan FlodmanGotlands Bro OK20:14+10:269:14
75Trym Holme BrinchAsker SK20:20+10:329:17
76Simon LjungkvistOK Alehof20:49+11:019:30
77Benjamin ReulOK Orinto21:25+11:379:46
78Emil Ruud FossheimAsker SK22:25+12:3710:14
79Oskar BaklidKonnerud IL23:19+13:3110:38
80Tarje EspelinAsker SK24:12+14:2411:03
81Edvin TolestamIF Rigor24:24+14:3611:08
82Moltas ÖstergrenAlvesta SOK25:52+16:0411:48
83Erik BernerssonOK Enen26:21+16:3312:01
Eric JohanssonOK Kåreej godkänd
Albin SjöblomOK Kåreej godkänd
John KinnanderMatteus SIej godkänd
Olle ThimbergSöders-Tyresöej godkänd
Joel HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Alvin RösehagVänersborgs SKej godkänd
Axel BjörkmanSjövalla FKej godkänd
Daniel LindDalaportens OLej godkänd
Herman Lien BackstrømHalden SKej start
Viktor JemthIF Thorej start
Henrik SvenssonOK Ravinenej start
Hugo ÅkerbergOK Löftanej start
Edvin BerggrenOK Hedströmmenej start
Andreas HandinOK Löftanej start
Peder BryggenHalden SKej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Mikael BirkelundAsker SKej start
Melker ÅkessonOK Landehofej start

D12

2 290 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna12:355:29
2Klara EberlénOK Skogshjortarna13:09+0:345:44
3Wilma ReinholdssonOK Alehof13:11+0:365:45
4Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering13:53+1:186:03
5Lina UllerKils OK14:02+1:276:07
5Stina ThernOK Skogshjortarna14:02+1:276:07
7Emilia ElverlindOK Tranan14:21+1:466:15
8Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb14:28+1:536:19
9Wilma KroksmyrVäxjö OK14:37+2:026:22
10Maja EliassonDomnarvets GOIF14:44+2:096:26
11Tilda SundkvistOK Gränsen14:54+2:196:30
12Astrid Juli YtterbøAsker SK14:55+2:206:30
13Miranda WallströmSävedalens AIK15:11+2:366:37
14Saga KällstrandÅmåls OK15:34+2:596:47
15Sigrid Schmitt GranHalden SK15:43+3:086:51
16Lova KronmarKarlskrona SOK15:45+3:106:52
17Lina WidelundOK Kåre15:49+3:146:54
17Elin GezeliusIFK Mora OK15:49+3:146:54
19Malin HållHJS-Vansbro OK16:01+3:266:59
20Linnea JunevikLeksands OK16:08+3:337:02
21Ella LaineDegerfors OK16:20+3:457:07
22Elsie HäggmarkMarkbygdens OK16:35+4:007:14
23Elvira SkobeKalmar OK16:45+4:107:18
24Alva HagelbergEksjö SOK16:48+4:137:20
25Elin BlomqvistMarkbygdens OK16:54+4:197:22
26Lovisa KroksmyrVäxjö OK17:09+4:347:29
27Saga PalmertzHelsingborgs SOK17:16+4:417:32
28Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg17:21+4:467:34
29Hanna BäcklundRonneby OK18:00+5:257:51
30Siri KleinOK Vilse 8718:02+5:277:52
30Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro18:02+5:277:52
32Pauline HaglundIFK Hedemora OK18:17+5:427:59
33Ylva HanssonOK Kåre18:30+5:558:04
34Hannah LandergrenHestra IF19:03+6:288:19
35Signe KullanderSävedalens AIK19:22+6:478:27
36Emy HjertströmFK Friskus-Varberg19:29+6:548:30
37Alice WernklevIK Ymer20:00+7:258:44
38Celia DaviesAsker SK20:02+7:278:44
39Alva KarlssonMariestads FK20:29+7:548:56
40Silje Ruud FossheimAsker SK20:30+7:558:57
41Nanna TorénHestra IF20:32+7:578:57
42Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering20:36+8:018:59
43Ulrika PerssonGotlands Bro OK20:48+8:139:04
44Hillevi LarssonOK Enen20:58+8:239:09
45Nora NordlundOK Kåre21:17+8:429:17
46Thea LewisOK Vilse 8721:19+8:449:18
47Elin SaleskogRonneby OK21:52+9:179:32
48Lova JönssonKalmar OK22:02+9:279:37
49Inger Anne Svendsby BraarudHalden SK22:05+9:309:38
50Lisa OhrtSol Tranås22:11+9:369:41
51Una NastadAsker SK22:48+10:139:57
52Matilda PerssonOK Enen23:10+10:3510:06
53Åse KjerkreitHalden SK24:34+11:5910:43
54Nellie EliassonDalaportens OL24:35+12:0010:44
55Sara Storm-AnderssonOK Tyr25:44+13:0911:14
56Evanna JohanssonOK Njudung25:48+13:1311:15
57Lina AhlstedtÅmåls OK26:08+13:3311:24
58Nanna SundelinOK Orion28:26+15:5112:24
59Alice BrandtOK Löftan28:48+16:1312:34
60Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK28:53+16:1812:36
61Signe JohanssonFK Friskus-Varberg29:57+17:2213:04
62Helena ErikssonUlricehamns OK31:45+19:1013:51 Ladda ner rutt i gpx-format
63Alice ReintzGotlands Bro OK48:48+36:1321:18
Greta BladlundKarlsbyhedens OKej godkänd
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Tuva EspelinAsker SKej godkänd
Alva SahlinOK Löftanej godkänd
Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Ida WestfältGotlands Bro OKej godkänd
Isabell RosenbergOK Vilse 87ej godkänd
Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OKej godkänd
Alice OlssonMölndal Outdoor IFej start
Frida OdénFjärås AIKej start
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

D11

2 010 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta SvennerudKarlskrona SOK12:336:14
2Linn EnbomVänersborgs SK12:34+0:016:15
3Andrea EnbomVänersborgs SK12:51+0:186:23
4Julia LönnHalmstad OK12:53+0:206:24
5Minna WingstedtHalden SK12:56+0:236:26
6Emma PerssonHalmstad OK13:30+0:576:42
7Matilda SöderbergOK Skogsfalken13:54+1:216:54
8Ida AnderssonVänersborgs SK13:59+1:266:57
9Irma WesthMullsjö SOK14:03+1:306:59
10Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering14:39+2:067:17
11Emilia MellegårdLidköpings VSK14:46+2:137:20
12Lova JohanssonFK Friskus-Varberg14:53+2:207:24
13Moa BengtssonOK Skogshjortarna15:14+2:417:34
14Elvina BergdahlOK Orinto15:22+2:497:38
15Edit TreptowAnderstorps OK15:28+2:557:41
16Kajsa ElfströmOK Orinto15:39+3:067:47
17Sofia JonssonLidköpings VSK15:44+3:117:49
18Moa VemdalMullsjö SOK15:54+3:217:54
19Amanda GustavssonVäxjö OK16:01+3:287:58
20Hilda LindénVäxjö OK16:29+3:568:12
21Maja ThimbergSöders-Tyresö16:59+4:268:26
22Emma Aune JakobsenOK Moss17:00+4:278:27
23Elin AnderssonOK Löftan17:04+4:318:29
24Miranda NiklassonVäxjö OK17:37+5:048:45
25Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna17:45+5:128:49
26Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna17:54+5:218:54
27Ella PetterssonOK Kullingshof18:56+6:239:25
28My WallenborgLunds OK19:07+6:349:30
29Wilma PalmqvistOK Tranan19:21+6:489:37
30Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg20:31+7:5810:12
31Alice HultLidköpings VSK20:41+8:0810:17
32Signe NygårdOK Skogshjortarna21:00+8:2710:26
33Vilma LöfgrenOK Skogshjortarna22:36+10:0311:14
34Felice GardelinGotlands Bro OK23:38+11:0511:45
35Elma FribergOK Vivill24:48+12:1512:20
36Daniella GjoneSandefjord OK26:06+13:3312:59
37Nellie EngdahlOK Skogshjortarna26:19+13:4613:05
Erle Elise WoldOK Mossej start
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OKej start
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start
Agnes ErlandssonVimmerby OKej start

H12

2 100 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK10:375:03
2Anton JonssonOK Tyr10:48+0:115:08
3Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:56+0:195:12
4Viggo WulffOK Gränsen11:24+0:475:25
5Ola LeireGöteborg-Majorna OK11:32+0:555:29
6Erik NorinSöders-Tyresö11:56+1:195:40
7Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK12:12+1:355:48
8Eddie KarlssonOK Vilse 8712:44+2:076:03
8Albin SkottÅmåls OK12:44+2:076:03
10Valter RoothVäxjö OK13:11+2:346:16
11Gustav StorellHaninge SOK13:33+2:566:27
11Matti JohanssonOK Njudung13:33+2:566:27
13Hugo EkströmOK Tyr13:36+2:596:28
14Wilhelm KarmetunOK Njudung13:50+3:136:35
14Mathias BirkelundAsker SK13:50+3:136:35
16Oliver CarlidenHalmstad OK13:59+3:226:39
17Isak ÖgrenSävedalens AIK14:10+3:336:44
18Hjalmar FolkestadAnderstorps OK14:12+3:356:45
19Emil RingRonneby OK14:19+3:426:49
20Alex BrickarpSol Tranås14:36+3:596:57
21Malte SöderlundKarlsbyhedens OK15:01+4:247:09
22Pontus HedbergKarlsbyhedens OK15:08+4:317:12
23Wille VernströmRonneby OK15:13+4:367:14
24Linus BååthSävedalens AIK15:14+4:377:15
25Simon GrahnIK Uven15:20+4:437:18
26Felix JohanssonOK Alehof15:21+4:447:18
27Johan AnderssonIK Gandvik15:33+4:567:24
28Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb15:39+5:027:27
29Axel VibergRyda SK16:10+5:337:41
30Eskil SöderlundUlricehamns OK16:14+5:377:43
31Sverre Karenus SandvikHalden SK16:24+5:477:48
32Isak TörnströmFK Friskus-Varberg16:42+6:057:57
32Johan OlarsLeksands OK16:42+6:057:57
34Simon BerglundKarlsbyhedens OK17:43+7:068:26
35Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb17:51+7:148:30
35Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg17:51+7:148:30
37Axel GräfningsGrycksbo IF OK18:08+7:318:38
38Hugo ThoressonAndrarums IF18:16+7:398:41
39Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb18:22+7:458:44
40Gabriel EkströmHalmstad OK18:24+7:478:45
41Nov Bar-NathanLillomarka OL18:27+7:508:47
42Pelle NilssonKarlsbyhedens OK18:34+7:578:50
43Olle WallmanVästerbergslagens OL18:36+7:598:51
44Simon HanssonIF Rigor18:57+8:209:01
45Sixten LjungströmMariestads FK19:00+8:239:02
46Mikkel RastadAsker SK19:12+8:359:08
47Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubb19:36+8:599:20
48Samuel RingströmOK Landehof19:48+9:119:25
48Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna19:48+9:119:25
50Filip HanssonOK Löftan19:57+9:209:30
51Erik WihlborgOK Gynge20:13+9:369:37
52Ossian ÖstergrenAlvesta SOK20:26+9:499:43
53Simon TolestamIF Rigor20:53+10:169:56
54Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb21:11+10:3410:05
55Evelina LindsjöSävedalens AIK22:04+11:2710:30
56Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubb22:11+11:3410:33
57Adam SamuelssonFalköpings AIK OK22:23+11:4610:39
58Jacob EylertsenHalden SK22:26+11:4910:40
59Petter GranathSvärdsjö SOK24:58+14:2111:53
60Erik KindlundOK Tranan25:09+14:3211:58
61Edwin SundlingOK Njudung25:37+15:0012:11
62Walter HällåsOK Löftan26:49+16:1212:46
63Noah MulariOK Vilse 8727:26+16:4913:03
64Zebastian ArdforsOK Löftan27:44+17:0713:12
Joel AllmungsLeksands OKej godkänd
Ted JohnssonMatteus SIej godkänd
Anton HedströmSöders-Tyresöej start
Liam HogedalVänersborgs SKej start
Martin BryggenHalden SKej start
Oscar AnderssonOK Tyrej start

H11

2 140 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK12:235:47
2Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering13:06+0:436:07
3Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb13:16+0:536:11
4Edvin ÅttingLinköpings OK13:23+1:006:15
5Walter SöderqvistOK Kåre13:58+1:356:31
6Andy GranforsIF Rigor14:01+1:386:32
7Filip ValentinGöteborg-Majorna OK14:07+1:446:35
8Måns SandahlIK Hakarpspojkarna14:24+2:016:43
8Viktor HedströmOK Skogshjortarna14:24+2:016:43
10Jacob HolmbergUlricehamns OK14:37+2:146:49
11Axel SlättOK Alehof14:44+2:216:53
12Alex BergerTolered-Utby Ol-klubb14:45+2:226:53
13Oscar LundquistOK Ravinen15:01+2:387:01
14Elias SamuelssonOK Vivill15:15+2:527:07
15Samuel JakobssonOK Skogshjortarna15:38+3:157:18
16Simen Dalen EriksenAsker SK15:41+3:187:19
17Arvid ErikssonRonneby OK15:42+3:197:20
18Malte LjungkvistOK Alehof16:44+4:217:49
19Calle WärnOK Skogshjortarna16:47+4:247:50
20Elias HedHultsfreds OK16:51+4:287:52
21Olof LevinSvaide Roma SOK16:57+4:347:55
22Eric ÅhlÅmåls OK17:07+4:447:59
23Alvar AlexanderssonIF Rigor18:04+5:418:26
24Vilmer RybergMariestads FK18:11+5:488:29
25Arvid JosefssonOK Vivill18:56+6:338:50
26Gustav NilssonAlvesta SOK19:16+6:539:00
27Theander HulthénMölndal Outdoor IF19:29+7:069:06
28Elliott RehnGränna-Bygdens OK21:15+8:529:55
29Eskil Pehrsen-LundeSarpsborg OL22:23+10:0010:27
30Eskil SoelbergAndrarums IF22:24+10:0110:28
31Theo RistoOK Linné22:47+10:2410:38
32Elliot BurvallOK Orinto23:15+10:5210:51
33Joar BlomqvistBredareds IF23:51+11:2811:08
34Alfons JohansenOK Vilse 8728:25+16:0213:16
35Aston GustafssonSvaide Roma SOK28:38+16:1513:22
36Neo CederqvistVisborgs OK30:35+18:1214:17
37William JosefssonOK Kullingshof42:02+29:3919:38
Erik KarlssonOK Skogsfalkenej godkänd
Jesper Vonen SvaeSarpsborg OLej godkänd
Mikael BergOK Enenej godkänd
Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Rasmus SternerOK Gränsenej godkänd
Brage Fuglseth OlsenAsker SKej godkänd
Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D10

2 010 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:195:37
2Wilma RosénGöteborg-Majorna OK13:50+2:316:52
3Frida AhlOK Norrvirdarna14:08+2:497:01
4Cornelia BerglundLidköpings VSK14:50+3:317:22
5Sara LönnHalmstad OK15:02+3:437:28
6Ebba EberlénOK Skogshjortarna15:28+4:097:41
7Wilma JonssonOK Tyr15:48+4:297:51
8Agnes PaulssonOK Löftan15:59+4:407:57
9Vera HöglundSjövalla FK16:01+4:427:58
10Tea BremerMariestads FK16:04+4:457:59
11Molly BrickarpSol Tranås16:14+4:558:04
12Elin NilssonKarlskrona SOK17:10+5:518:32
13Elsa ArvidssonSjövalla FK17:11+5:528:32
14Elin KarlssonOK Landehof17:26+6:078:40
15Alice KällstrandÅmåls OK18:00+6:418:57
16Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering18:18+6:599:06
17Elina KarlssonFK Herkules18:34+7:159:14
18Ella AnderssonOK Löftan18:44+7:259:19
19Evelina LindgrenLidköpings VSK19:15+7:569:34
20Jonna ÅhlÅmåls OK19:19+8:009:36
21Matilda BjörneldKalmar OK19:37+8:189:45
22Elsa BremerMariestads FK19:59+8:409:56
23Moa WallströmSävedalens AIK20:02+8:439:58
24Tyra ÖforsSvaide Roma SOK20:36+9:1710:14
25Linnéa RexOK Landehof20:57+9:3810:25
26Astrid LindgrenLidköpings VSK21:19+10:0010:36
27Elin JonssonSjövalla FK22:24+11:0511:08
28Linnea LundstedtSjövalla FK23:16+11:5711:34
29Molly GraadIF Rigor24:47+13:2812:19
30Linnea UnborgAlfta-Ösa OK24:50+13:3112:21
31Elin AlmgrenSöders-Tyresö25:20+14:0112:36
32Elsa IngemarssonHestra IF25:50+14:3112:51
33Olivia SvenssonFK Åsen25:54+14:3512:53
34Cornelia HällåsOK Löftan26:07+14:4812:59
35Meja PetterssonOK Kullingshof26:12+14:5313:02
36Alva Lindh SporreVisborgs OK26:21+15:0213:06
37Zmilla ArdforsOK Löftan26:31+15:1213:11
38Nike HasslerSöders-Tyresö29:07+17:4814:29
39Majken RosenqvistOK Löftan34:09+22:5016:59
Tyra FlinkFjärås AIKej start
Elvira KarmstigFK Friskus-Varbergej start
Amanda PehrsonGöteborg-Majorna OKej start

H10

1 940 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan10:325:25
2Ville WingstedtHalden SK13:17+2:456:50
3Gustav RexOK Landehof13:20+2:486:52
3Axel PerssonGöteborg-Majorna OK13:20+2:486:52
5Erik ZettervallKarlskrona SOK14:20+3:487:23
6Linus LindénVäxjö OK14:22+3:507:24
7Elias KronmarKarlskrona SOK14:25+3:537:25
8Olof TholénOK Skogshjortarna14:31+3:597:28
9Simon SkottÅmåls OK14:32+4:007:29
10Albin EmilssonOK Skogsfalken14:37+4:057:32
11Jarvis HanssonFrölunda OL14:40+4:087:33
12Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb14:52+4:207:39
13Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb15:05+4:337:46
14Elias LindströmRonneby OK15:14+4:427:51
15Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg15:31+4:597:59
16Joel HolmgårdKils OK15:38+5:068:03
17Anton KarlssonUlricehamns OK16:09+5:378:19
18Selmer LøkenOK Moss16:25+5:538:27
19Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb16:49+6:178:40
20Olof HertinIK Hakarpspojkarna16:53+6:218:42
21William RönnFK Friskus-Varberg17:11+6:398:51
22Arvid ErikssonÅmåls OK17:12+6:408:51
23Melker SundströmHestra IF17:15+6:438:53
24Joar AnderssonVäxjö OK17:16+6:448:54
25Erik MarkusOK Norrvirdarna17:17+6:458:54
26Hannes HolmbergOK Gränsen17:20+6:488:56
27Jonas LeireGöteborg-Majorna OK17:25+6:538:58
28Gabriel LaineDegerfors OK17:43+7:119:07
29Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg18:00+7:289:16
30Henry NordströmKils OK18:18+7:469:25
31Hugo CorneliussonOK Löftan18:35+8:039:34
32Arvid RosanderSOK Aneby18:40+8:089:37
33William LännhultEds SK18:42+8:109:38
34Nils JohnssonMatteus SI18:47+8:159:40
35Ola Gjermstad PettersenKonnerud IL19:07+8:359:51
36Emil SternerOK Gränsen19:09+8:379:52
37Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg19:11+8:399:53
38Vilmer HagelbergEksjö SOK19:14+8:429:54
39Malte AnderssonMatteus SI19:27+8:5510:01
40Mio NorinMatteus SI19:28+8:5610:02
41Oskar SöderbergOK Skogsfalken19:33+9:0110:04
42Noah OlssonStigsökarna19:51+9:1910:13
42Sebastian JonssonLidköpings VSK19:51+9:1910:13
44Hugo BäcklundRonneby OK20:02+9:3010:19
45Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna20:48+10:1610:43
46Jakob RingströmOK Landehof21:13+10:4110:56
47Gustav KarlssonUlricehamns OK21:25+10:5311:02
48Karl Hugo NilssonOK Orinto22:01+11:2911:20
49Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg23:20+12:4812:01
50Gustav HellminVisborgs OK23:25+12:5312:04
51Hugo TolestamIF Rigor26:25+15:5313:37
52Gustaf IngelsboOK Tranan26:53+16:2113:51
53Johannes AnderssonVänersborgs SK28:04+17:3214:28
54Albin ThunbergOK Vivill29:27+18:5515:10
55Marcus UnborgAlfta-Ösa OK36:06+25:3418:36
56Adam UllbergSvaide Roma SOK36:22+25:5018:44
57Lukas HultOK Gränsen37:35+27:0319:22
58Maximilian MellqvistSjövalla FK38:39+28:0719:55
59Folke FranssonFK Friskus-Varberg40:01+29:2920:37
Herman PetterssonSävedalens AIKdiskvalificerad
Sindre Van AgthovenMariestads FKej godkänd
Oscar AhlstedtÅmåls OKej godkänd
Albin SchröderOK Skogshjortarnaej godkänd
Gabriel HogedalVänersborgs SKej godkänd
Jakob FjellnerMatteus SIej godkänd
Alvin BerglöfOK Skogshjortarnaej start
Olle HåkanssonRonneby OKej start

D35

2 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika JensenÅmåls OK16:427:59
2Michaela KällstrandÅmåls OK16:49+0:078:02
3Maria LönnHalmstad OK17:54+1:128:33
4Karolina SvenssonFK Åsen18:38+1:568:54
5Charlotte JosefssonOK Vivill20:59+4:1710:02
6Veronika PalmertzHelsingborgs SOK21:24+4:4210:14
7Johanna KarlssonUlricehamns OK23:24+6:4211:11
8Susanna CaleklintKarlskrona SOK23:29+6:4711:14

H35

2 270 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JakobsenOK Moss13:566:08
2Daniel SundqvistOK Orinto14:10+0:146:14 Ladda ner rutt i gpx-format
3Albin AnderssonVäxjö OK14:27+0:316:21
4Audun FingarsenElverum OK14:55+0:596:34
5Johan MickelåkerAndrarums IF15:13+1:176:42
6Marcus JosefssonOK Vivill16:05+2:097:05
7Martin HedHultsfreds OK16:16+2:207:09
8Urban RingströmRydboholms SK16:52+2:567:25
9Fredrik EkströmHalmstad OK17:01+3:057:29
10Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK17:03+3:077:30
10Jonas FagerholmHalmstad OK17:03+3:077:30
12Erik HulthénMölndal Outdoor IF17:06+3:107:31
13Per SternerOK Gränsen19:08+5:128:25
14Linus LännhultEds SK20:28+6:329:00
15Michael ForslundKristinehamns OK21:33+7:379:29

D40

2 090 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika WesthMullsjö SOK14:236:52
2Anja WingstedtHalden SK14:26+0:036:54
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK14:29+0:066:55
4Therese DahlströmOK Alehof14:59+0:367:10
5Anna HaglundLeksands OK15:08+0:457:14
6Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK15:23+1:007:21
7Karin Rahm BjörneldKalmar OK15:29+1:067:24
8Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb15:50+1:277:34
9Jennie GustavssonVäxjö OK16:30+2:077:53
10Lotta EkbergÖrkelljunga FK16:48+2:258:02
11Sissel Pedersen LundebyLillomarka OL16:54+2:318:05
12Sara WulffOK Gränsen16:56+2:338:06
13Katarina EnbomVänersborgs SK17:00+2:378:08
14Hanne WoldOK Moss18:58+4:359:04
15Cecilia KarmetunOK Njudung19:59+5:369:33
16Ingrid AlinderSjövalla FK20:18+5:559:42
17Ida ThunbergOK Vivill20:27+6:049:47
18Emma HultLidköpings VSK22:14+7:5110:38
19Gunilla GlimténOK Löftan30:45+16:2214:42
Malin JonssonOK Tyrej start
Tove EneljungIFK Göteborg Orienteringej start
Maria HolmqvistSjövalla FKej start
Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOKej start
Anna JanssonOK Djerfej start

H40

2 270 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin PetterssonSävedalens AIK13:015:44
2Marcus AnderssonMatteus SI13:27+0:265:55
3Magnus BertilssonOK Skogshjortarna13:54+0:536:07
4Robert EnbomVänersborgs SK13:55+0:546:07
5Bertil EronnLinköpings OK13:56+0:556:08
6Mathias PerssonHelsingborgs SOK14:12+1:116:15
7Ingemar ErikssonRonneby OK14:15+1:146:16
8Patrik CorneliussonOK Löftan14:36+1:356:25
9Henrik KroksmyrVäxjö OK14:45+1:446:29
10Stefan BergOK Enen14:48+1:476:31
11Øyvind LøkenOK Moss15:04+2:036:38
12Asbjørn Myren SvensenLillehammer OK15:06+2:056:39
13Peter WernklevIK Ymer15:11+2:106:41
14Patrik SöderqvistOK Kåre15:13+2:126:42
15Per ThunbergOK Vivill15:18+2:176:44
16Mattias BerglundLidköpings VSK15:27+2:266:48
17Anders LundeVarteig OL15:31+2:306:50
18Karl NilssonOK Orinto15:42+2:416:54
19Henrik HallinSurahammars SOK15:50+2:496:58
20Fredrik PerssonHalmstad OK15:58+2:577:02
21Magnus EmilssonFK Åsen16:03+3:027:04
22Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK16:08+3:077:06
23Patrik CarlbomUlricehamns OK16:16+3:157:09
24Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb16:18+3:177:10
25Magnus AlinderSjövalla FK16:21+3:207:12
26Mattias RehnGränna-Bygdens OK16:29+3:287:15
27Lars NordvallDomnarvets GOIF17:02+4:017:30
28Gustav BäcklundRonneby OK17:09+4:087:33
29Jakob WedmanVästerbergslagens OL17:24+4:237:39
30Patrick EricsonMullsjö SOK17:25+4:247:40
31Patrik SöderlundUlricehamns OK17:31+4:307:42
32Martin LindsjöSävedalens AIK17:32+4:317:43
33Ola KrikströmHjärnarps OL18:06+5:057:58
33Magnus UnborgAlfta-Ösa OK18:06+5:057:58
35Peter JohanssonVäxjö OK18:14+5:138:01
36Daniel KämpeÖrkelljunga FK18:24+5:238:06
37Ulf JonareLinköpings OK18:51+5:508:18
38Stefan CaleklintKarlskrona SOK19:00+5:598:22
39Niclas KinnanderMatteus SI19:53+6:528:45
40Assaf Bar-NathanLillomarka OL20:07+7:068:51
41Magnus EliassonFK Friskus-Varberg20:59+7:589:14
42Sune SoelbergAndrarums IF21:12+8:119:20
43Daniel HällåsOK Löftan21:17+8:169:22
44Jerker AnderssonOK Tyr21:40+8:399:32
45Lars ErikssonUlricehamns OK23:40+10:3910:25 Ladda ner rutt i gpx-format
Henrik EricksonUlricehamns OKej start

D45

2 300 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK13:576:03
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL14:28+0:316:17
3Runa Lien BackstrømHalden SK14:40+0:436:22
4Pia JohanssonOK Landehof15:10+1:136:35
5Gisela LindFK Herkules15:23+1:266:41
6Josefine JungstrandOK Skogsfalken15:24+1:276:41
7Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna15:40+1:436:48
8Marina AxelssonMarkbygdens OK15:46+1:496:51
9Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF15:49+1:526:52
10Martina KarlssonOK Vilse 8715:50+1:536:53
11Camilla ÖhgrenSävedalens AIK15:56+1:596:55
12Angelica BrandqvistTibro OK16:10+2:137:01
13Jorun RuudAsker SK16:15+2:187:03
14Annika BechtelFK Friskus-Varberg16:45+2:487:16
15Hilde VassendPorsgrunn OL16:57+3:007:22
16Ulrika RåbergOK Tyr17:26+3:297:34
17Carina ThynellHärlövs IF17:33+3:367:37
18Annika EricssonVäxjö OK18:00+4:037:49
19Ulrika GranforsIF Rigor18:01+4:047:50
20Marie NilssonHärlövs IF18:21+4:247:58
21Liselott RothLinköpings OK18:47+4:508:10
22Anna UllerKils OK18:56+4:598:13
23Johanna HallqvistUlricehamns OK19:15+5:188:22
24Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK19:20+5:238:24
25Susanne WallenborgLunds OK19:34+5:378:30
26Maria TuressonHärlövs IF20:34+6:378:56
27Petra RosénVäxjö OK20:45+6:489:01
28Malin JohanssonFK Friskus-Varberg20:46+6:499:01
29Anne SkoglundSol Tranås20:52+6:559:04
30Elisabet Lindblom LarssonOK Enen21:11+7:149:12
31Annica HenryssonTibro OK21:14+7:179:13
32Line Bar NathanLillomarka OL21:43+7:469:26
33Tina WestlundKils OK22:15+8:189:40
34Anna HagströmFalkenbergs OK22:33+8:369:48
35Tanja DalheimerIK Vikings OK22:37+8:409:50
36Marie WibergHelsingborgs SOK22:43+8:469:52
37Erica HållHJS-Vansbro OK23:24+9:2710:10
38Katarina SundelinOK Orion23:47+9:5010:20
39Maria LillieströmOK Roxen23:48+9:5110:20
40Anna-Karin RybergOK Klyftamo23:50+9:5310:21
41Petra OlssonIFK Sävsjö24:01+10:0410:26
42Christina HallinOK Milan25:28+11:3111:04
43Carola VeltmanOK Skogshjortarna26:00+12:0311:18
44Maria AuseliusBredaryds SOK28:32+14:3512:24
45Anna ErikssonOK Älgen28:50+14:5312:32
46Nina KastrupFK Herkules34:41+20:4415:04
47Annika JohanssonOK Alehof35:26+21:2915:24
Pia HjertströmFK Friskus-Varbergej start
Annika FjellnerMatteus SIej start
Marie ÅsbergOK Hedströmmenej start

H45

2 320 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore SandvikHalden SK12:445:29
2Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna13:04+0:205:37
3Per-Markus JönssonKalmar OK13:12+0:285:41
4Martin LarssonIFK Göteborg Orientering13:18+0:345:43
5Steinar EastwoodLillomarka OL13:38+0:545:52
6Martin BobergIF Rigor13:39+0:555:53
7Per HolmbergUlricehamns OK13:51+1:075:58
8Olle BjörneldKalmar OK13:52+1:085:58
9Magnus HomannOK Orinto13:56+1:126:00
9Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna13:56+1:126:00
11Per ErlandssonVimmerby OK14:03+1:196:03
12Magnus LarssonKarlskrona SOK14:07+1:236:05
13Stefan KinellIFK Göteborg Orientering14:15+1:316:08
14Ola SöderbergOK Skogsfalken14:21+1:376:11
15Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:33+1:496:16
16Viktor SkobeKalmar OK14:35+1:516:17
17Mikael LundqvistHalmstad OK14:40+1:566:19
18Dag AusenPorsgrunn OL14:44+2:006:21
19Gary LarssonOK Skogshjortarna14:45+2:016:21
19Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb14:45+2:016:21
21Magnus WihlborgOK Gynge14:46+2:026:21
21Pontus JohnssonMatteus SI14:46+2:026:21
23Joakim KarmetunOK Njudung14:50+2:066:23
24Robert EneljungIFK Göteborg Orientering14:54+2:106:25
25Jörgen ÅhlÅmåls OK14:59+2:156:27
26Knut Ivar JohansenSandefjord OK15:01+2:176:28
27Peter AspIFK Göteborg Orientering15:03+2:196:29
28Magne Wiig MathisenPorsgrunn OL15:11+2:276:32
29Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro15:13+2:296:33
30Magnus NordströmKils OK15:20+2:366:36
31Ulf JohanssonOK Gisle15:38+2:546:44
32Håkan RundqvistOK Nackhe16:02+3:186:54
33Fredrik EnbergHalmstad OK16:04+3:206:55
34Lars BerglundRingerike OL16:05+3:216:55
35Espen SvaeSarpsborg OL16:16+3:327:00
36Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL16:18+3:347:01
37Andreas FagerbergVäxjö OK16:23+3:397:03
38Jonas K JohanssonOK Skogsfalken16:31+3:477:07
39Fredrik PlumppuHestra IF16:32+3:487:07
40Johan AnderssonHultsfreds OK16:41+3:577:11
40Martin JohanssonOK Orinto16:41+3:577:11
42Pontus KastrupFK Herkules16:43+3:597:12
43Martin SvenssonIF Rigor16:58+4:147:18
44Henrik AnderssonOK Löftan17:01+4:177:20
45Per Olav AndersenVang OL17:09+4:257:23
46Torbjörn PetterssonOK Kullingshof17:16+4:327:26
47Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb17:28+4:447:31
48Ronnie BohmanOK Orinto17:34+4:507:34
49Mattias JägstedtHalmstad OK17:36+4:527:35
50Urban BillingHultsfreds OK17:55+5:117:43
51Andreas PihlströmOK Landehof17:58+5:147:44
52Erik SkoglundSol Tranås18:06+5:227:48
53Daniel LeibundgutOLV Hindelbank18:17+5:337:52
54Jan SamuelssonFalköpings AIK OK18:26+5:427:56
55Joakim KopkaIFK Göteborg Orientering18:40+5:568:02
56Patrik IngelströmOK Gynge18:51+6:078:07
57Mats RönnborgIK Uven19:15+6:318:17
58Sverre WisløffAsker SK19:17+6:338:18
59Anders HedbergOK Södertörn19:19+6:358:19
60Jo Børre EikåsSandefjord OK19:38+6:548:27
60Anders SundelinOK Orion19:38+6:548:27
62Anders GenbergUlricehamns OK19:39+6:558:28
63Henrik OlssonMölndal Outdoor IF20:31+7:478:50
64Johan NiklassonVäxjö OK21:42+8:589:21
65Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK21:52+9:089:25
Peter LekbergSävedalens AIKej godkänd
Johan ByströmTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Arild NyhaugAsker SKej start
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Johan HanssonOK Löftanej start
Anders IvarssonFK Friskus-Varbergej start

D50

2 300 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules14:516:27
2Camilla AdlertegOK Enen15:30+0:396:44
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna15:58+1:076:56
4Pia Käck FritzellGudhems IF16:38+1:477:13
5Tone Karina IngesenSarpsborg OL16:41+1:507:15
6Carina GustafssonOK Gynge16:47+1:567:17
7Karin TorstenssonFalköpings AIK OK17:18+2:277:31
8Ingela ThoressonAndrarums IF17:26+2:357:34
9Eva HägnanderLidköpings VSK17:48+2:577:44
10Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK18:11+3:207:54
11Lena PeterssonOK Alehof18:14+3:237:55
12Anneli KarlssonFK Finn19:25+4:348:26
13Pamela ÅstenKolbotn o Skimt OL19:28+4:378:27
14Anne Kristine NorderudIL Tyrving19:30+4:398:28
15Tuuli SaariFK Herkules20:03+5:128:43
16Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK20:50+5:599:03
17Heléne SvenssonKristinehamns OK21:33+6:429:22
18Wenche LindløvSarpsborg OL21:49+6:589:29
19Agnetha Le ClaireFK Herkules21:59+7:089:33
20Karin FreylandSOK Aneby22:05+7:149:36
21Annette SeldénIF Rigor23:46+8:5510:20
22Jenny HomannOK Orinto25:50+10:5911:13
23Gunilla BergSöders-Tyresö31:01+16:1013:29
Annette ReulOK Orintoej start

H50

2 010 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillieströmOK Roxen11:025:29
2Mats SöderbergKalmar OK11:45+0:435:50
3Magnus JohanssonOK Löftan11:51+0:495:53
4Trond GjelstadSandefjord OK11:52+0:505:54
5Patrik OttossonGävle OK12:12+1:106:04
6Mats LiljaOK Älgen12:25+1:236:10
7Jens LindströmTibro OK12:31+1:296:13
8Mats HolmbergOK Gränsen12:50+1:486:23
9Lars HolmgårdKils OK12:51+1:496:23
10Joachim FribergIF Hagen13:06+2:046:31
11Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK13:07+2:056:31
12David GabrielssonSävedalens AIK13:28+2:266:41
13Magnus KarlssonOK Landehof13:29+2:276:42
14Nils GustavssonLidköpings VSK13:36+2:346:45
15Håkan KarlssonFK Finn13:40+2:386:47
16Johan MarsMarkbygdens OK13:49+2:476:52
17Jonas OlssonOK Roxen13:53+2:516:54
18Thomas LjungqvistTibro OK14:16+3:147:05
19Lars HagelbergEksjö SOK14:23+3:217:09
20Kjell RistoOK Linné14:37+3:357:16
21Ole IngesenSarpsborg OL14:39+3:377:17
22Patrik SteenOK Enen14:54+3:527:24
23Svante AndrénTibro OK14:55+3:537:25
24Pär JohanssonOK Alehof15:12+4:107:33
25Peter WilhelmssonKarlskrona SOK15:16+4:147:35
26Martin MandingerTrollhättans SOK15:25+4:237:40
27Bo HultgrenOK Njudung15:32+4:307:43
28Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK15:37+4:357:46
28Mikael GustafssonOK Gynge15:37+4:357:46
30Øystein JensenSarpsborg OL15:43+4:417:49
31Mattias BååthSävedalens AIK15:46+4:447:50
32Manne FreylandSOK Aneby15:47+4:457:51
33Stephan ÖstergrenAlvesta SOK16:20+5:188:07
33Anders WestlundKils OK16:20+5:188:07
35Terje BlindheimLillomarka OL16:22+5:208:08
36Jörgen DalénSala OK17:16+6:148:35
37Christer LindellLinköpings OK17:48+6:468:51
38Jan GradinAndrarums IF18:01+6:598:57
39Dan-Olof JohanssonOK Alehof18:23+7:219:08
40Anders NauHaninge SOK18:58+7:569:26
41Paul Erik HattestadLillehammer OK19:22+8:209:38
42Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg20:06+9:0410:00
43Stefan ÅslundSol Tranås20:19+9:1710:06
44Anders SjöbergOK Reftele20:45+9:4310:19
45Per-Johan PerssonFjärås AIK22:01+10:5910:57
46Hans-Olof PerssonOK Alehof25:13+14:1112:32
47Knut GjoneSandefjord OK27:08+16:0613:29
48Johan BlomgrenSOK Aneby30:24+19:2215:07
49Miguel ValeroHalden SK34:20+23:1817:04
Niklas CarneliusOK Hällenej godkänd
Stefan ErikssonOK Älgenej godkänd

D55

1 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules11:316:46
2Annika SvenssonSolna OK11:56+0:257:01
3Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK13:49+2:188:07
4Mia GustafssonOK Kåre14:45+3:148:40
5Lena RunessonOK Vivill15:13+3:428:57
6Lena SwartzOK Orion15:22+3:519:02
7Natalia DenisovaBelarus16:25+4:549:39
8Heidi BørstadSarpsborg OL16:45+5:149:51
9Anita BodinGällstadbygdens SOK19:23+7:5211:24
10Margareta MandingerTrollhättans SOK23:32+12:0113:50

H55

2 010 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt NiklassonKolbotn o Skimt OL11:395:47
2Mikael KindbornOK Hällen11:49+0:105:52
3Ulf JungstrandOK Skogsfalken12:08+0:296:02
4Pesho HedbergLunds OK12:11+0:326:03
5Andres LaasOK Skogshjortarna12:55+1:166:25
6Jonas BornetunSkillingaryds FK13:02+1:236:29
7Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg13:14+1:356:35
8Mats JönssonKorsnäs IF OK13:16+1:376:36
9Pedro LundqvistLinköpings OK13:24+1:456:40
10Christer MannfolkUlricehamns OK14:07+2:287:01
11Øyvind Johannessen LinneboAsker SK14:50+3:117:22
12Valery DenisovBelarus14:52+3:137:23
13Arne FossheimAsker SK15:00+3:217:27
14Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL15:39+4:007:47
15Sverker ErikssonOK Gynge15:52+4:137:53
16Clas BörjessonIK Uven15:57+4:187:56
17Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL16:29+4:508:12
18Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK17:05+5:268:29
19Stefan UnossonKalmar OK17:27+5:488:40
20Anders AxelssonOK Skogsvargarna18:13+6:349:03
21Roy JohanssonOK Skogsvargarna18:28+6:499:11
22Mats BernerssonOK Enen18:38+6:599:16
23Hans LindgrenOK Skogshjortarna18:52+7:139:23
24Sven TolestamIF Rigor19:20+7:419:37
25Thomas HenryssonTibro OK20:32+8:5310:12
Leif JohanssonSol Tranåsej godkänd
Roger ÅsbergOK Hedströmmenej start

D60

1 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK13:357:22
2Lis DæhliLøten o-lag14:08+0:337:40
3Ann Warma LaasOK Skogshjortarna14:35+1:007:55
4Anne KaillIK Omega15:34+1:598:27
5Kerstin Haugen LundStenungsunds OK17:26+3:519:28
6Britt GunnarssonKristinehamns OK18:33+4:5810:04
7Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK27:47+14:1215:05

H60

2 410 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonHestra IF13:345:37
2Anders JohanssonHestra IF14:26+0:525:59
3Lars NordströmKils OK14:54+1:206:10
4Lars RunessonOK Vivill16:15+2:416:44
5Magnus AnderssonUlricehamns OK17:00+3:267:03
6Sven SundströmBredareds IF17:17+3:437:10
7Arne LundStenungsunds OK18:25+4:517:38
8Stefan GunnarssonKristinehamns OK18:26+4:527:38
9Bengt JonssonHestra IF18:27+4:537:39
10Torbjörn BergmanSnättringe SK19:17+5:438:00
10Bengt KlassonUlricehamns OK19:17+5:438:00
12Tommy RoosFalköpings AIK OK19:23+5:498:02
13Håkan SjunnestrandSolna OK20:02+6:288:18
14Karl MollénOK Denseln21:00+7:268:42
15Per-Olof LarssonHestra IF22:07+8:339:10
Ulf PalmérUlricehamns OKej start

D65

1 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Unni Strand KarlsenFredrikstad SK12:216:42
2Lena SöderbergOK Skogsfalken14:19+1:587:46
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK17:13+4:529:21
4Åsa StåhlHjärnarps OL17:15+4:549:22
5Eva PetterssonVäxjö OK18:06+5:459:50
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna20:38+8:1711:12
7Inger LindblomOK Orinto33:04+20:4317:58

H65

2 410 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigurd DæhliLøten o-lag14:275:59
2Göran LarssonSala OK17:04+2:377:04
3Björn JägerströmIK Uven17:27+3:007:14
4Lars HogedalVänersborgs SK17:48+3:217:23
5Bent GalborgenIndre Østfold OK17:56+3:297:26
6Bengt SöderqvistHorndals IF18:10+3:437:32
7Leif Magne EggestadBodø & Omegn IF Orientering18:11+3:447:32
8Ulf KjellinOK Hedströmmen18:33+4:067:41
9Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb19:25+4:588:03
10Hasse AdolfssonOK Gisle19:43+5:168:10
11Stig JohanssonHelsingborgs SOK20:36+6:098:32
12Kent IvarssonOK Skogshjortarna21:59+7:329:07
13Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK22:26+7:599:18
14Torbjörn LageHelsingborgs SOK23:08+8:419:35
15Sven Erik JönssonOK Tyringe24:00+9:339:57
16Fredy SchwyterOK Gynge28:05+13:3811:39
Arvid GalborgenEds SKej godkänd

D70

1 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK18:1210:13
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK18:23+0:1110:19
3Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna19:00+0:4810:40
4Sonja JedarÅkers IF25:08+6:5614:07
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej start
Ingrid TengelandIK Gandvikej start

H70

2 080 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto14:166:51
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK14:56+0:407:10
3Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering15:28+1:127:26
4Dag LorénOK Frisene16:25+2:097:53
5Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK17:10+2:548:15
6Hans-Erik ErikssonGävle OK17:22+3:068:20
7Torbjörn WikströmOK Orinto17:23+3:078:21
8Ingemar LindblomOK Orinto17:33+3:178:26
9Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK18:20+4:048:48
10Hans CarlstedtSävedalens AIK18:58+4:429:07
11Kjell JeppsonIF Rigor19:04+4:489:10
12Kjell BengtssonSävedalens AIK19:21+5:059:18
13Stellan AhnströmForserums SOK19:37+5:219:25
14Bengt StåhlHjärnarps OL20:15+5:599:44
15Jan BojlingSolna OK20:19+6:039:46
16Kent OlaussonOK Orinto20:59+6:4310:05
17Lars-Åke SjökvistVärend GN OL21:32+7:1610:21
18Ingvar MarsKinnaströms SK21:50+7:3410:29
19Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK22:39+8:2310:53
20Kurt BodinGällstadbygdens SOK32:33+18:1715:38

D75

1 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern16:279:37
2Britt RangertIK Ymer16:37+0:109:43
3Gunnel BörjessonIK Uven22:28+6:0113:08
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OKej start

H75

1 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern13:337:55
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna13:59+0:268:10
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej start

Inskolning

1 380 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik Sundby JakobsenOK Moss13:229:41
2Anton SoelbergAndrarums IF15:25+2:0311:10
3Aleksander AndenæsAsker SK20:19+6:5714:43
4Judith GranatMarkbygdens OK22:27+9:0516:16
5Viktoria JohanssonOK Gipen22:44+9:2216:28
6Milton FribergOK Vivill27:52+14:3020:11
7Gabriel KällstrandÅmåls OK30:32+17:1022:07
8Harry KnopfHalmstad OK33:44+20:2224:26
9Gustav ThorssonRyda SK37:43+24:2127:19
Alfons MickelåkerAndrarums IFej godkänd

U1

1 400 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice PetersonBorås GIF13:279:36
2Mathias Bredland EidAsker SK14:06+0:3910:04
3Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK14:39+1:1210:27
4Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK15:01+1:3410:43
5Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK15:04+1:3710:45
6Alfred ArnellOK Löftan16:23+2:5611:42
7Erik AhlOK Norrvirdarna16:51+3:2412:02
8Trym StorhaugRøyken O-lag17:01+3:3412:09
9Jonathan ThorssonRyda SK17:08+3:4112:14
10Oskar BerggrenIFK Sävsjö17:10+3:4312:15
11Mille NorinMatteus SI17:25+3:5812:26
12Leon SjöholmOK Norrvirdarna17:28+4:0112:28
13Alinda RundqvistOK Nackhe17:38+4:1112:35
14Jakob Bredland EidAsker SK18:17+4:5013:03
15Jonatan LundgrenFK Friskus-Varberg18:26+4:5913:10
16Solan LøkenOK Moss19:29+6:0213:55
17Alva MellegårdLidköpings VSK19:32+6:0513:57
18Sonja FagerholmHalmstad OK20:16+6:4914:28
19Ztella ArdforsOK Löftan20:24+6:5714:34
20Zamuel ArdforsOK Löftan20:25+6:5814:35
21Liv PalmertzHelsingborgs SOK20:56+7:2914:57
22Gabriel SlättOK Alehof22:03+8:3615:45
23Sixten ThunbergOK Vivill22:52+9:2516:20
24Siri EngströmVisborgs OK24:02+10:3517:10
25Frida AnderssonVisborgs OK24:07+10:4017:13
26Emil EreltOK Norrvirdarna24:11+10:4417:16
27Tage EkbergGöteborg-Majorna OK24:56+11:2917:48
28Oliver MarkusOK Norrvirdarna25:04+11:3717:54
29Stella SjöholmOK Norrvirdarna25:08+11:4117:57
30My ÖsterlundMatteus SI25:22+11:5518:07
31Vincent KallerbäckEmmaboda Verda OK26:05+12:3818:37
32Saga PetterssonHjobygdens OK27:07+13:4019:22
33Myra BedinHjobygdens OK27:08+13:4119:22
34Emma LagerströmRonneby OK35:54+22:2725:38
Idrunn Van AgthovenMariestads FKej godkänd
Jens SvaeSarpsborg OLej godkänd
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tuva DahlgrenIK Ymerej godkänd
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OKej start
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start
Märta SörmanHjobygdens OKej start
Charlie MulariOK Vilse 87ej start
William MulariOK Vilse 87ej start

U2

1 400 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bruno FovaeusSävedalens AIK12:188:47
2Ane Kristine Bredland EidAsker SK13:44+1:269:48
3Selma Aure SkogedalAsker SK14:14+1:5610:10
4Erlend ØpstadAsker SK14:28+2:1010:20
5Louise SköldOK Klyftamo14:47+2:2910:33
6Linus HolmbergOK Gränsen15:29+3:1111:03
7Tilde BrickarpSol Tranås15:41+3:2311:12
8Arvid GustavssonVäxjö OK15:43+3:2511:13
9Almer HanningOK Löftan15:44+3:2611:14
10Hjalmar JohanssonOK Alehof16:03+3:4511:27
10Martin ThorénRøyken O-lag16:03+3:4511:27
12Ellen ThorssonRyda SK16:07+3:4911:30
13Signe LyckelidBorås GIF16:19+4:0111:39
14Olle SaleskogRonneby OK16:43+4:2511:56
15Elsa JohanssonBredareds IF16:55+4:3712:05
16Alice LarssonBredareds IF16:56+4:3812:05
17Caroline Sundby JakobsenOK Moss17:18+5:0012:21
18Viola RönnFK Friskus-Varberg17:19+5:0112:22
19Robin HildingHestra IF17:20+5:0212:22
20Johan Fredrik Svendsby BraarudHalden SK17:23+5:0512:25
21Olle BlomqvistMarkbygdens OK17:36+5:1812:34
22Sebastian LundgrenFK Friskus-Varberg17:49+5:3112:43
23Elsa PalmqvistOK Tranan17:55+5:3712:47
24Joel Bronebakk JohanssonHalden SK17:58+5:4012:50
25Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK18:46+6:2813:24
26Ebba GranhageSjövalla FK19:05+6:4713:37
27Edward ArnellOK Löftan19:11+6:5313:42
28Melinda BergOK Enen19:15+6:5713:45
29Alice LagerströmRonneby OK19:27+7:0913:53
30Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK19:29+7:1113:55
31Sofia NystrandOK Klyftamo19:39+7:2114:02
32Sara SjöblomOK Klyftamo19:46+7:2814:07
33Anton KroksmyrVäxjö OK19:58+7:4014:15
34Maja EliassonFK Friskus-Varberg20:05+7:4714:20
35Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg20:40+8:2214:45
36Ebba SundlingOK Njudung20:46+8:2814:50
36Vide FlinkFjärås AIK20:46+8:2814:50
38Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK20:52+8:3414:54
39Helene ØpstadAsker SK21:25+9:0715:17
40Alexander JohanssonOK Gipen22:13+9:5515:52
41Tilda AlmeqvistLidköpings VSK22:29+10:1116:03
42Alma EreltOK Norrvirdarna22:47+10:2916:16
43Eirik NastadAsker SK23:28+11:1016:45
44Gaute Fuglseth OlsenAsker SK23:33+11:1516:49
44Lola NymanOK Gipen23:33+11:1516:49
46Wille RådströmOK Enen23:47+11:2916:59
47Ville AnderssonMatteus SI23:56+11:3817:05
48Signe FagerströmHalmstad OK23:58+11:4017:07
49Eric FridénOK Gränsen24:20+12:0217:22
50Matilda ÖsterlundMatteus SI24:25+12:0717:26
51Johannes KarlssonGudhems IF24:28+12:1017:28
52Linus FridénOK Gränsen24:32+12:1417:31
53Svante FlorénIF Rigor24:50+12:3217:44
54Josef NygrenVisborgs OK25:43+13:2518:22
55Oscar BromanVisborgs OK26:26+14:0818:52
56Teo RydlingeSkellefteå OK27:20+15:0219:31
57Ellen HedHultsfreds OK27:31+15:1319:39
58Einar GranatMarkbygdens OK27:32+15:1419:40
59Axel RydlingeSkellefteå OK27:35+15:1719:42
60Joel RåbergOK Landehof29:12+16:5420:51
61Signe JohanssonOK Gynge29:32+17:1421:05
62Hilma KnopfHalmstad OK29:44+17:2621:14
63Arvid KleinOK Vilse 8730:18+18:0021:38
64Simon JohanssonOK Gynge30:30+18:1221:47
65Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg30:42+18:2421:55
66Agnes KarlssonGudhems IF30:46+18:2821:58
67Samuel BäckmanIFK Göteborg31:09+18:5122:15
68Jonathan BäckmanIFK Göteborg32:35+20:1723:16
69Moa JohanssonOK Gisle36:49+24:3126:17
70Vera EngelbrektssonSvaide Roma SOK38:54+26:3627:47
71Ellen NybomSvaide Roma SOK38:55+26:3727:47
72Cornelia MellbergOK Kullingshof39:03+26:4527:53
Matilda EricsonOK Norrvirdarnaej godkänd
Albert AxelssonOK Norrvirdarnaej start
Elsa AxelssonOK Norrvirdarnaej start
Lukas LundgrenFK Friskus-Varbergej start
Viggo LewisOK Vilse 87ej start

Öppen motion 1

1 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik EksbergRydboholms SK16:5510:11
2Stefan EksbergRydboholms SK18:15+1:2010:59
3Sören AnderssonOK Tyr22:11+5:1613:21
4Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK24:44+7:4914:53
5Susanna LindellLinköpings OK26:30+9:3515:57
6Vanja JinnemoHjärnarps OL29:44+12:4917:54

Öppen motion 3

2 250 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK20:018:53
2Borgar Syrstad-VindenesIF Sturla23:43+3:4210:32
3Anna GöranssonIFK Sävsjö24:33+4:3210:54
4Matilda PetterssonDomnarvets GOIF25:07+5:0611:09
5Rebecka NylénDegerfors OK25:34+5:3311:21
6Johanna LindénVäxjö OK25:48+5:4711:28
7Kinna ÅslundSol Tranås28:24+8:2312:37
8Jennie SaleskogRonneby OK28:49+8:4812:48
9Hugo KonradssonIK Omega29:02+9:0112:54
10Erik GanningOK Omega29:06+9:0512:56
11Maria DelinFK Åsen29:07+9:0612:56
12Sverre Norheim-MartinsenIF Sturla29:27+9:2613:05
13Vega EnellJönköpings OK29:36+9:3513:09
14Per EnellJönköpings OK29:42+9:4113:12
15Linnea FagerbergVäxjö OK30:36+10:3513:36
16Smilla FrödinKlubblös31:40+11:3914:04
17Linda SävenstrandOK Kullingshof31:51+11:5014:09
18Kajsa BäcklundRonneby OK31:53+11:5214:10
19Sofia LagerströmRonneby OK31:54+11:5314:10
20Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK32:47+12:4614:34
21Anna HögbergOK Tranan32:50+12:4914:35
22Lina LundbergOK Tranan33:22+13:2114:49
23Oskar WardOK Vivill34:05+14:0415:08
24Ulf PalmqvistIFK Sävsjö37:56+17:5516:51
25Lena JohanssonIFK Sävsjö43:43+23:4219:25
Olle OhrtSol Tranåsej godkänd
Klara JedarOK Torej godkänd
Anna PapatheodorouAnderstorps OKej godkänd
Jennie FagerströmHalmstad OKej start
Linda JohanssonDegerfors OKej start
Jessica Käck KarlssonMariestads FKej start
Agnes NilssonDomnarvets GOIFej start

Öppen motion 5

2 300 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida KörleOK Landehof15:126:36
2Rebecka RiestolaIK Ymer16:16+1:047:04
3Andreas JonssonLidköpings VSK17:10+1:587:27
4Malin NilssonOK Tranan17:37+2:257:39
5Klara LassesDomnarvets GOIF17:47+2:357:43
6Maja LassesDomnarvets GOIF17:50+2:387:45
6Robert BillingHultsfreds OK17:50+2:387:45
8Daniel MobergOK Löftan18:03+2:517:50
9Liza JohanssonSol Tranås18:12+3:007:54
10Bjørn Sverre GulheimKolbotn o Skimt OL18:28+3:168:01
11Janne ErikssonEds SK18:32+3:208:03
12Jonathan LjungbergOK Skogsfalken18:35+3:238:04
13Carola BillingHultsfreds OK18:56+3:448:13
14Svea EkbladhSol Tranås19:49+4:378:36
15Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL20:00+4:488:41
16Agnes AnderssonKlubblös20:19+5:078:50
17Elsa BybergDomnarvets GOIF20:43+5:319:00
18Olof KnutssonOK Kullingshof20:47+5:359:02
18Kimberlie LeAnderstorps OK20:47+5:359:02
20Mikael NilssonFK Friskus-Varberg21:10+5:589:12
21Lars Emil KnudsenSarpsborg OL21:27+6:159:19
22Gustav NilssonHärlövs IF21:34+6:229:22
23Tilde WickströmOK Tor21:42+6:309:26
24Leif BlomqvistBredareds IF21:56+6:449:32
24Magnus NilssonHärlövs IF21:56+6:449:32
26Klara IngelsströmOK Gynge22:16+7:049:40
27Oliwer GöranssonLidköpings VSK22:18+7:069:41
28Jenny JohnssonLidköpings VSK22:25+7:139:44
29Eva SchönquistOK Linné22:44+7:329:53
30Håkan AuseliusBredaryds SOK23:05+7:5310:02
31Helen JosefssonOK Kullingshof23:12+8:0010:05
32Carina StenbergOK Skogshjortarna23:41+8:2910:17
33Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna23:44+8:3210:19
34Bert ThorssonRyda SK24:20+9:0810:34
35Marianne LøkenOK Moss24:44+9:3210:45
36Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK24:46+9:3410:46
37Elisabeth Aune JakobsenOK Moss25:37+10:2511:08
38Åza MårtenssonIF Thor25:41+10:2911:10
39Ellen HeymanIF Rigor26:18+11:0611:26
40Mats FridénOK Gränsen26:33+11:2111:32
41Helena DalénSala OK26:59+11:4711:43
42Annika IsidorssonOK Vivill27:05+11:5311:46
43Annelie WardOK Vivill27:25+12:1311:55
44Sigrid FröbergOK Roxen30:58+15:4613:27
45Tanja IsmailDomnarvets GIF37:13+22:0116:10
46Annelie BlomqvistDegerfors OK37:58+22:4616:30
Pernilla AntonssonFK Friskus-Varbergej start

Öppen motion 7

2 740 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IngemarssonHestra IF15:125:32
2Jonas GustafssonOK Kåre15:35+0:235:41
3Mattias PalmqvistOK Tranan16:07+0:555:52
4Viktor ParkOK Stigen16:13+1:015:55
5Erik JonssonKlubblös16:36+1:246:03
6Jonas BergdahlOK Orinto17:01+1:496:12
7Tim KonradssonIK Omega17:08+1:566:15
8Fredrik BorgströmAvesta OK17:23+2:116:20
9Lina SandströmOK Stigen17:33+2:216:24
10Fredrik StåhlHjärnarps OL17:37+2:256:25
11Dennis TollOK Njudung18:26+3:146:43
12Tomas CarlssonÅmåls OK18:41+3:296:49
13Kristian ErikssonKlubblös18:50+3:386:52
14Mikael AxelssonOK Skogshjortarna18:55+3:436:54
15Peter NyströmIF Thor19:13+4:017:00
16Aksel OlsenAsker SK19:15+4:037:01
17Clas NilssonKarlskrona SOK19:20+4:087:03
18Linus AnderssonKlubblös19:30+4:187:07
19Viktor ThorssonRyda SK19:32+4:207:07
20Per NyfeldtIK Ymer20:04+4:527:19
21Szåvå ZsigmondDtc20:21+5:097:25
22Marie HedarOK Tor20:37+5:257:31
23Lena MasesStora Tuna OK20:43+5:317:33
24Staffan OlssonStigsökarna20:46+5:347:34
25Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb20:53+5:417:37
26Fredrik HöökFjärås AIK20:55+5:437:38
27Per LiedmanTolered-Utby Ol-klubb20:56+5:447:38
28Fredrik GanningIK Omega21:19+6:077:46
29Martin AxelssonOK Skogshjortarna21:20+6:087:47
30Joel AnderssonIK Gandvik21:42+6:307:55
31Måns FritzellGudhems IF21:43+6:317:55
32Lena FlinkFjärås AIK21:49+6:377:57
33Marina JohanssonOK Njudung22:00+6:488:01
34Jan-Erik CarlssonKlubblös22:02+6:508:02
35Clas NorgrenGällstadbygdens SOK22:05+6:538:03
35Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK22:05+6:538:03
37Sara LissmyrIFK Mora OK22:18+7:068:08
38Curt NorgrenGällstadbygdens SOK22:22+7:108:09
39Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb22:37+7:258:15
40Malin LjunggrenMarkbygdens OK22:44+7:328:17
41Linda CorneliussonOK Löftan22:57+7:458:22
42Maria FolkestadAnderstorps OK23:38+8:268:37
43Henrik BirkestadOK Orinto24:13+9:018:50
44Ola NilssonAlvesta SOK24:22+9:108:53
45Niclas KonradssonIK Omega24:34+9:228:57
46Peter HagströmFalkenbergs OK24:35+9:238:58
47Annika JosefssonKarlskrona SOK24:42+9:309:00
48Mikael WardOK Vivill24:55+9:439:05
49Lars MelanderLidköpings VSK25:01+9:499:07
50Marie SvenssonFK Åsen25:38+10:269:21
51Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL25:58+10:469:28
52Maxim JohanssonSol Tranås25:59+10:479:28
53Adam OdénFjärås AIK26:06+10:549:31
54Christel BergOK Enen26:12+11:009:33
55Mats JohanssonOK Hällen27:00+11:489:51
56Jenny OlssonStigsökarna27:53+12:4110:10
57Ulrika OdénFjärås AIK28:30+13:1810:24
58Pär NorgrenGällstadbygdens SOK28:47+13:3510:30
59Karl-Eric BackmanLidköpings VSK28:51+13:3910:31
60Pär StenbergOK Skogshjortarna29:37+14:2510:48
61Anders SwedinLidköpings VSK30:36+15:2411:10
62Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal31:34+16:2211:31
63Elin BirkestadOK Orinto32:44+17:3211:56
64Åsa LarssonOK Hällen33:08+17:5612:05
65Anna KarlssonSOK 6833:10+17:5812:06
66Henrik OhrtSol Tranås33:24+18:1212:11
67Helen NilssonHärlövs IF33:59+18:4712:24
68Anna FröbergOK Roxen35:07+19:5512:48
69Jenny KällmanOK Hällen35:17+20:0512:52
70Hans AnderssonIK Gandvik37:59+22:4713:51
Lars-Inge AnderssonOK Rävenej godkänd
Daniel JohanssonRyda SKej godkänd
Åsa LindqvistHestra IFej godkänd
Patrik LanderOK Enenej start
Petteri MuukkonenOK Trianej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser