Officiell resultatlista för Veteranorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 4 maj 2017

Damer Kort

1 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK28:5518:53
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK33:20+4:2521:47
3Bernice AntonssonVaggeryds SOK33:37+4:4221:58
4Turid PeterssonVaggeryds SOK37:29+8:3424:29
5Ingrid KullmanOK Alehof37:39+8:4424:36
6Janet TenlidJönköpings OK46:31+17:3630:24
7Karin ClaessonJönköpings OK46:44+17:4930:32
8Marie-Louise PeterssonJönköpings OK1:13:39+44:4448:08
8Gunnel LarssonIK Vista1:13:39+44:4448:08
10Monica KammenhedJönköpings OK1:13:40+44:4548:08
11Britt JohanssonOK Gränsen1:14:44+45:4948:50
Ann-Britt BjörnlingerIK Vistaej godkänd
Gerd WallinJönköpings OKej godkänd
Monica BråhnJönköpings OKutgått

Damer Mellan

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna50:5719:00
2Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK1:07:26+16:2925:09
Vega SlottnerJönköpings OKej godkänd

Damer Lång

3 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SternerBottnaryds IF1:09:1721:19
2Liselott SigbyIK Vista1:31:04+21:4728:01

Herrar Kort

1 530 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per GranevikJönköpings OK24:5416:16
2Carl-Axel MalmbergTenhults SOK25:08+0:1416:25
3Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna25:58+1:0416:58
4Gunnar AntonssonJönköpings OK26:05+1:1117:02
5Kenneth GattmalmJönköpings OK26:26+1:3217:16
6Agne PerssonTenhults SOK27:17+2:2317:49
7Stellan JägermyrIK Hakarpspojkarna28:42+3:4818:45
8Göran ÖhlundIK Hakarpspojkarna28:46+3:5218:48
9Arne LarssonIK Vista28:59+4:0518:56
10Björn RybergJönköpings OK29:08+4:1419:02
11Eskil FolkelidTenhults SOK29:35+4:4119:20
12Lennart KarlströmTenhults SOK30:39+5:4520:01
13Ingemar IvarssonBottnaryds IF31:11+6:1720:22
14Arne JohanssonJönköpings OK31:19+6:2520:28
15Eibert DanielssonSkillingaryds FK31:37+6:4320:39
16Åke RommedahlJönköpings OK31:38+6:4420:40
17Rolf EskilssonJönköpings OK34:30+9:3622:32
18Sture FilipssonSkillingaryds FK35:06+10:1222:56
19Rolf FridénOK Gränsen35:59+11:0523:31
20Stig WikströmTenhults SOK36:12+11:1823:39
21Anders RogneIK Hakarpspojkarna37:13+12:1924:19
22Lennart LindbergIK Vista37:18+12:2424:22
23Sture KarlssonOK Gränsen38:05+13:1124:53
24Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK38:19+13:2525:02
25Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna38:41+13:4725:16
26Stellan CardellKFUM Jönköping IA39:11+14:1725:36
27Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK42:43+17:4927:55
28Kurt ErikssonKFUM Jönköping IA44:59+20:0529:24
29Carl-Johan StillströmTenhults SOK45:56+21:0230:01
30Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK47:58+23:0431:21
31Gunnar GrönkvistBottnaryds IF48:55+24:0131:58
32Alf LarssonIK Vista50:00+25:0632:40
33Bo CarlströmJönköpings OK1:02:20+37:2640:44
34Sören BråhnJönköpings OK1:05:22+40:2842:43
35Gösta LindblomÖlmstads IS1:09:16+44:2245:16
36Kenneth JohanssonOK Gränsen1:14:39+49:4548:47
Bengt CarlheimKFUM Jönköping IAej godkänd
Bertil JonssonIF Hallby SOKej godkänd
Allan ClaessonJönköpings OKutgått

Herrar Mellan

2 680 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan LjungVaggeryds SOK38:0214:11
2Erland LingJönköpings OK41:12+3:1015:22
3Bernt EkfeldtVaggeryds SOK44:03+6:0116:26
4Bengt SörensenJönköpings OK44:08+6:0616:28
5Torbjörn BlomqvistJönköpings OK45:16+7:1416:53
6Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK47:47+9:4517:49
7Torild BornetunSkillingaryds FK49:40+11:3818:31
8Ingemar GustavssonVaggeryds SOK50:10+12:0818:43
9Lars-Erik BjörkegrenTenhults SOK50:48+12:4618:57
10Thomas PeterssonIK Hakarpspojkarna51:32+13:3019:13
11Ingemar EmilssonVaggeryds SOK51:39+13:3719:16
12Sven Erik SjöholmMullsjö SOK52:41+14:3919:39
13Lars-Göran BjörnlingerIK Vista53:18+15:1619:53
14Lars WürsigJönköpings OK53:34+15:3219:59
15Rolf JonassonJönköpings OK54:45+16:4320:25
16Agne RybeckVaggeryds SOK55:15+17:1320:36
17Bo GustafssonOK Gränsen57:17+19:1521:22
17Kenneth CarlssonIK Vista57:17+19:1521:22
19Per-Olof NilssonJönköpings OK1:03:31+25:2923:42
20Elis TällbergIK Hakarpspojkarna1:04:50+26:4824:11
21Rune AhlanderJönköpings OK1:06:35+28:3324:50
22Lennart KammenhedJönköpings OK1:13:28+35:2627:24
23Berndt TenlidJönköpings OK1:18:29+40:2729:17
24Anders FrönellIK Hakarpspojkarna1:19:15+41:1329:34
Leo KullmanOK Alehofej godkänd
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Herrar Lång

3 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna33:0510:10
2Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna37:37+4:3211:34
3Klas BjörkIK Hakarpspojkarna51:00+17:5515:41
4Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK57:05+24:0017:33
5Sören KarlssonMullsjö SOK57:26+24:2117:40
6Gunnar AnderssonIK Vista58:16+25:1117:55
7Gunnar WallinJönköpings OK1:01:57+28:5219:03
8Bengt JanssonMullsjö SOK1:02:15+29:1019:09
9Lars FranssonBottnaryds IF1:05:15+32:1020:04
Ingemar FridellVaggeryds SOKej godkänd
Hans TrofastTenhults SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser