Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 6 april 2017

Kort

2 800 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf AnderssonRimbo SOK39:1113:59
2Jan-Olof MalmSigtuna OK40:11+1:0014:21
3Sven-Erik WidinOK Österåker40:51+1:4014:35
4Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL42:55+3:4415:19
5Bo WestlingHäverödals SK43:54+4:4315:40
6Kjell JanssonVäsby OK45:05+5:5416:06
7Roine MattssonHäverödals SK45:50+6:3916:22
8Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL46:25+7:1416:34
8Lennart JanssonHäverödals SK46:25+7:1416:34
10Tage AbrahamssonRånäs OK46:29+7:1816:36
11Stig LindskogVisborgs OK46:42+7:3116:40
12Olov JanssonHäverödals SK47:36+8:2517:00
13Lars RoosAttunda OK48:35+9:2417:21
14Ragnar AnderssonHäverödals SK49:53+10:4217:48
15Lars-Erik LindellVäsby OK51:08+11:5718:15
16Lena JohnssonRånäs OK53:06+13:5518:57
17Sören HesselVallentuna-Össeby OL55:35+16:2419:51
18Kristina ErikssonLänna IF56:38+17:2720:13
19Carl LangOK Österåker57:01+17:5020:21
20Lars PerssonVäsby OK58:12+19:0120:47
21Grimvall GöranTäby OK59:43+20:3221:19
22Alf PerssonOK Österåker1:00:00+20:4921:25
23Ingvar JohannessonSolna OK1:00:42+21:3121:40
24UC Lybert ErikssonVäsby OK1:01:25+22:1421:56
25Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:05:40+26:2923:27
26Jan LjungbergEnebybergs IF1:06:07+26:5623:36
27Sven ErikssonOK Roslagen1:09:42+30:3124:53
28Ingalill TimgrenOK Österåker1:10:01+30:5025:00
29Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:11:04+31:5325:22
30Åke LinderothSundbybergs IK1:11:09+31:5825:24
31Yvonne RoosAttunda OK1:11:56+32:4525:41
32Ingrid GunnarssonTäby OK1:15:33+36:2226:58
33Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:17:01+37:5027:30
34Eva Lena SvanströmTäby OK1:20:00+40:4928:34
35Ingrid JarlebringVäsby OK1:23:11+44:0029:42
Ove KjebergKlubblösej godkänd
Tage ErikssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Sven-Olov KarlssonRånäs OKutgått

Medel

3 600 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL37:0910:19
2Gerhard LilliestiernaOK Roslagen39:15+2:0610:54
3Leif NordinTureberg39:29+2:2010:58
4Göran LarboAttunda OK39:36+2:2711:00
5Lars WestinVallentuna-Össeby OL40:58+3:4911:22
6Thomas HoffRimbo SOK42:33+5:2411:49
7Ulf ÅströmOK Roslagen43:13+6:0412:00
8Leif LundquistEnebybergs IF44:46+7:3712:26
9Rune CarlssonSundbybergs IK45:10+8:0112:32
10Thord RådbergOK Roslagen45:30+8:2112:38
11Per-Åke HolmSigtuna OK46:43+9:3412:58
12Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF47:07+9:5813:05
13Håkan BoijeAttunda OK48:17+11:0813:24
14Sven-Olov NorlinRimbo SOK48:31+11:2213:28
15Christer AnderssonATG49:47+12:3813:49
16Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL49:54+12:4513:51
17Stellan FehrnströmEnebybergs IF50:34+13:2514:02
18Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL51:51+14:4214:24
19Bengt FribergJärfälla OK52:17+15:0814:31
20Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF53:11+16:0214:46
21Leif LarssonEnebybergs IF54:54+17:4515:15
22Jan LarssonTullinge SK58:00+20:5116:06
23Ewa NordlundLänna IF58:12+21:0316:10
24Bengt Olof SamelssonKlubblös59:15+22:0616:27
25Evert SandahlTäby OK1:02:04+24:5517:14
26Sören ErikssonLänna IF1:02:11+25:0217:16
27Ann SjöbergEnebybergs IF1:05:01+27:5218:03
28Kristina WåhlinVästerås1:12:20+35:1120:05
29Sivert SöderbärgOK Roslagen1:15:00+37:5120:50
30Ingvar OskarssonKlubblös1:43:20+1:06:1128:42
Eva von HeijneSigtuna OKej godkänd
Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OKej godkänd

Lång

4 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindJärfälla OK33:447:29
2Peder KarlssonRånäs OK36:51+3:078:11
3Leif ÅkerblomOK Österåker39:53+6:098:51
4Anders GärderudIFK Lidingö SOK41:29+7:459:13
5Eddie BjärrenholtRånäs OK43:57+10:139:46
6Bengt ErikssonVäsby OK44:04+10:209:47
7Per-Johan VikforsOK Österåker45:47+12:0310:10
8Lars GrankvistTäby OK46:09+12:2510:15
9Willy LjungdellTäby OK47:08+13:2410:28
10Hans Andersson StrinningAttunda OK47:37+13:5310:34
11Bo WinanderJärfälla OK49:16+15:3210:56
12Åsa PettersonVallentuna-Össeby OL50:48+17:0411:17
13Eva ElnerudSigtuna OK51:24+17:4011:25
14Urban BoströmSolna OK53:39+19:5511:55
15Leif NordlundLänna IF54:22+20:3812:04
16Bo SundénKarlsbyhedens IK1:02:55+29:1113:58
17Tommy WåhlinVästerås1:05:04+31:2014:27
18Bengt FahlinIBM-Klubben1:11:07+37:2315:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser