Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Arosträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Arosträffen
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: lördag 27 oktober 2018

D21

4 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HelmerssonOK Roxen31:407:43
2Karin PerssonHagaby GoIF Örebro32:04+0:247:49
3Elisabeth AhlgrenLinköpings OK35:30+3:508:39
4Hanna BrusSnättringe SK40:00+8:209:45
5Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro40:31+8:519:52
6Mikaela RönnbäckVisborgs OK40:32+8:529:53
7Martina WelénKöping-Kolsva OK41:45+10:0510:10
8Evelina JohanssonGävle OK53:29+21:4913:02
9Boel SundbergOK Södertörn54:29+22:4913:17
10Frida AnsinSvaide Roma SOK58:00+26:2014:08
Joanna MalmkvistSävedalens AIKej start
Ida OlssonHagaby GoIF Örebroej start
Nina HallorOK Tisarenej start

H21

5 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HedlundÄrla IF32:555:52
2Anton HallorOK Tisaren34:45+1:506:12
3Johan HöijOK Linné34:50+1:556:13
4Markus LarssonHestra IF34:53+1:586:13
5Jonas VikströmKöping-Kolsva OK35:04+2:096:15
6Mårten WaldenfjordJärfälla OK36:59+4:046:36
7Anton LifRehns BK37:19+4:246:39
8Joel LännevallOK Roslagen37:47+4:526:44
9Marcus EkKöping-Kolsva OK39:50+6:557:06
10Anders BoströmJärfälla OK41:00+8:057:19
11Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro41:38+8:437:26
12Joel Börjesson ErikssonStorviks IF43:59+11:047:51
13Robin PousetteLånghundra IF44:29+11:347:56
14Anton SundgrenLånghundra IF44:48+11:538:00
15Johan CelanderKöping-Kolsva OK51:35+18:409:12
16Edvin WiklundOK Enen52:46+19:519:25
17Anton BacklundSäterbygdens OK53:27+20:329:32
18Olov GohdeDalaportens OL53:33+20:389:33
19Leon HanssonVisborgs OK59:18+26:2310:35
Johan ErikssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Cristian LarssonKöping-Kolsva OKej start
Henrik BrusSävedalens AIKej start

D20

3 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF28:447:14
2Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF29:59+1:157:33
3Lovisa WigertzLånghundra IF33:10+4:268:21
4Maria JanssonOK Linné35:56+7:129:03
5Emma IsacssonOK Linné38:26+9:429:40
6Iris van LoenhoutOK Hedströmmen1:00:58+32:1415:21

H18

4 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar StenviOK Linné50:5712:18

D16

3 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LindgrenVästerås SOK36:3410:28
2Enni LundbergOK Kåre52:35+16:0115:04
3Hanna HermannVästerås SOK58:44+22:1016:49
4Felicia SahlénVästerås SOK1:11:43+35:0920:32
Jennifer SvenssonVästerås SOKej start
Amanda HallVästerås SOKej start

H16

3 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RinnbäckOK Ravinen25:076:49
2Viktor JemthIF Thor26:41+1:347:15
3Kristoffer KlarinVästerås SOK27:21+2:147:25
4Tamás SzütsVästerås SOK27:28+2:217:27
5Martin SandqvistVästerås SOK28:20+3:137:41
6Aron HellgrenIF Thor29:18+4:117:57
7Sixten SlagbrandVästerås SOK37:04+11:5710:04
8Tobias DahlmarkVästerås SOK46:34+21:2712:39
9Maximilian OlofssonVästerås SOK59:24+34:1716:08
Emil AhlströmVästerås SOKej godkänd

D14

3 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa DufvaSundsvalls OK25:178:15
2Maja AhlströmVästerås SOK25:57+0:408:28
3Ellen ThorsénSurahammars SOK28:08+2:519:11
4Elin BryggarGrycksbo IF OK30:07+4:509:50
5Fanny AnderssonVästerås SOK39:03+13:4612:45
6Nova SahlénVästerås SOK40:51+15:3413:20
Clara SvenssonSurahammars SOKej start
Karolina AnderssonDalaportens OLej start
Agnes WallinKorsnäs IF OKej start

H14

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BerglundIF Thor22:397:18
2Josiah BergrothVästerås SOK25:12+2:338:07
3Arvid JonforsenHallstahammars OK27:08+4:298:45
4Elis WiklundVästerås SOK28:51+6:129:18
5Erik PalmVästerås SOK29:29+6:509:30
Edvin BerggrenOK Hedströmmenej start

D12

2 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia HermannVästerås SOK24:579:02
2Judit WennblomHagaby GoIF Örebro29:16+4:1910:36
3Stella ÄlvegranVästerås SOK31:00+6:0311:13
4Svea ForsslundGävle OK34:06+9:0912:21

H12

2 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK20:517:23
2Viggo HolmbergOK Tylöskog23:15+2:248:14
3Filip AnderssonVästerås SOK31:07+10:1611:02
4Gustav ThenanderVästerås SOK36:51+16:0013:04
5Rasmus EliassonVästerås SOK40:43+19:5214:26
6Tor NylundOK Linné41:39+20:4814:46
Samuel JanssonSala OKej start

D12 Kort

2 140 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Saga SehlerOK Kolmårdenej start

D10

2 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PalmVästerås SOK14:226:44
2Frida HerbstVästerås SOK16:56+2:347:56
3Freja MattilaHallstahammars OK16:59+2:377:58
4Kajsa BergrothVästerås SOK17:26+3:048:11
5Lovisa ThybeckLindebygdens OK19:21+4:599:05
6Emma KlarinVästerås SOK30:19+15:5714:13
7Ella Öjebo LöfKFUM Örebro OK34:31+20:0916:12
Irma MalmströmVästerås SOKej godkänd

H10

2 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig JuhlinVästerås SOK14:326:47
2Gustav JuhlinVästerås SOK15:41+1:097:19
3Alexander DufvaSundsvalls OK21:45+7:1310:09
4Theodor ThenanderVästerås SOK24:41+10:0911:32
Oscar NoringVästerås SOKej godkänd
David JonforsenHallstahammars OKej start
Alexander ThulinVästerås SOKej start
Leopold OlofssonVästerås SOKej start

D35

3 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin WiklundAlmby IK35:559:21
2Cristina HedlundVandrarringen1:00:37+24:4215:47
3Malin SehlerOK Kolmården1:18:07+42:1220:20

H40

4 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas ErikssonLänna IF33:267:29
2Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK40:21+6:559:02
3Erik GohdeDalaportens OL43:46+10:209:48
4Tony HolmbergOK Tylöskog54:06+20:4012:07

D45

3 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf31:489:24
2Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK34:38+2:5010:14
3Marie ÅsbergOK Hedströmmen40:53+9:0512:05
4Angelica BrandqvistTibro OK54:07+22:1916:00
Cecilia HolmbergOK Tylöskogej godkänd

H45

4 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LovangVästerbergslagens OL32:027:02
2Bo SegermanIF Thor36:22+4:207:59
3Per HåstlundAlmby IK36:31+4:298:01
4Rickard JonforsenHallstahammars OK38:15+6:138:24
5Stefan SehlerOK Kolmården40:18+8:168:51
6Joakim JanssonSala OK45:42+13:4010:02
7Mats ThunwallFagersta OK46:39+14:3710:15
8Magnus JonssonSundsvalls OK53:56+21:5411:51
9Christophe HerlyOK Södertörn59:09+27:0713:00
Johan LundbergOK Kåreej godkänd
Robert MikkelsenVandrarringenej godkänd
Magnus ÖhlingOK Torej start
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OKej start
Niklas ErikssonVästerbergslagens OLej start

D50

3 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SundbergOK Södertörn35:0810:29
2Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK36:10+1:0210:47
3Karin Swärd LindbergVandrarringen49:04+13:5614:38
4Ann-Sofi WelanderOK Djerf53:45+18:3716:02
5Annette WigertzLånghundra IF56:09+21:0116:45
6Lotta StålVästerbergslagens OL58:10+23:0217:21
7Louise NilssonJärfälla OK58:14+23:0617:22
8Lena LiljeforsAvesta OK1:00:03+24:5517:55
Helena HolmbergKöping-Kolsva OKej start

H50

4 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan BerglundIF Thor27:346:39
2Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK31:12+3:387:32
3Stefan BjurstedtSurahammars SOK31:56+4:227:42
4Pär StålVästerbergslagens OL32:29+4:557:50
5Per ÅgrenOK Enen33:07+5:337:59
6Mats GunnemyrSöders-Tyresö33:42+6:088:08
7Per WintherVästerbergslagens OL34:12+6:388:15
8Tommy FröjdSundsvalls OK35:29+7:558:34
9Patrik ThybeckLindebygdens OK37:53+10:199:09
10Jens LindströmTibro OK37:55+10:219:09
11Magnus BacklundSäterbygdens OK38:18+10:449:15
12Ulf K. RaskIFK Mora OK38:19+10:459:15
13Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF38:59+11:259:24
14Johan AnderssonValbo AIF41:31+13:5710:01
15Ove RinnbäckOK Ravinen42:02+14:2810:09
Tomas JonssonVandrarringenej godkänd
Thomas AnderssonDalaportens OLej start
Olle SjöforsOK Älmeej start

D55

3 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor31:589:55
2Ingrid KensbyOK Tyr35:33+3:3511:02
3Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro39:28+7:3012:15
4Eva SvanbergJärfälla OK39:39+7:4112:18
5Gunnel RaskIFK Mora OK40:17+8:1912:30
6Anna Weckner WestlundOK Tyr41:32+9:3412:53
7Mia GustafssonOK Kåre45:21+13:2314:05
8Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK49:43+17:4515:26

H55

3 970 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim IngelssonOK Hammaren24:516:15
2Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna25:17+0:266:22
3Kjell ObergerIFK Lidingö SOK30:14+5:237:36
4Anders LundJärfälla OK32:35+7:448:12
5Reinert HallorOK Tisaren33:14+8:238:22
6Sven WigertzLånghundra IF33:47+8:568:30
6Patrik AhlgrenTäby OK33:47+8:568:30
8Jan LindellLånghundra IF34:04+9:138:34
9Magnus JoelssonSOK 6834:05+9:148:35
10Johan PalmgrenTäby OK34:11+9:208:36
11Lars-Olof JanssonOK Linné35:53+11:029:02
12Stig ThunellIFK Lidingö SOK36:41+11:509:14
13Peter LundbergJärfälla OK36:51+12:009:16
14Jan NylundOK Linné37:17+12:269:23
15Mats BäckströmOK Enen39:12+14:219:52
16Torbjörn JohanssonOK Södertörn40:11+15:2010:07
17Lennart WahlgrenRehns BK42:33+17:4210:43
18Mats KensbyOK Tyr45:38+20:4711:29
19Ingvar SvenssonAlmby IK48:34+23:4312:14
20Håkan SvenssonAlmby IK51:09+26:1812:53
21Fredrik NilssonKFUM Örebro OK53:00+28:0913:21
22Jan NettelbjerJärfälla OK1:00:58+36:0715:21
23Erik BengtssonSala OK1:09:57+45:0617:37
24Bengt WisénLindebygdens OK1:34:19+1:09:2823:45
Arne HäggArboga OKej godkänd
Bo WallinKorsnäs IF OKej start

D60

2 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK26:109:12
2Barbro IsakssonOK Tisaren32:20+6:1011:23
3Helena BachmanTäby OK36:47+10:3712:57
4Gudrun PerssonHallstahammars OK40:08+13:5814:07
5Eva WareniusAvesta OK46:02+19:5216:12
6Eva ElnerudSigtuna OK1:03:43+37:3322:26
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OKej godkänd

H60

3 410 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr23:376:55
2Mats WelanderOK Djerf24:58+1:217:19
3Peter LidholmIFK Hedemora OK25:18+1:417:25
4Roger LindLeksands OK26:16+2:397:42
5Andreas HjertsonOK Linné26:44+3:077:50
6Per Ove WallénTäby OK27:29+3:528:03
7Thom SandvikAvesta OK27:32+3:558:04
8Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF28:55+5:188:28
9Mikael SternJärla Orientering30:46+7:099:01
10Tommy BergerGävle OK30:55+7:189:03
11Sten-Olof MatssonLeksands OK31:46+8:099:18 Ladda ner rutt i gpx-format
12Gunnar SvanbergJärfälla OK32:02+8:259:23
13Jan-Olof BäckOK Djerf33:26+9:499:48
14Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK33:32+9:559:50
15Svante LindgrenKorsnäs IF OK34:03+10:269:59
16Svend Erik MathiassenOK Linné36:44+13:0710:46
17Roland NotstamArboga OK38:01+14:2411:08
18Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro39:56+16:1911:42
19Reinhold LenneboIF Thor40:19+16:4211:49
20Göran HanssonTäby OK40:26+16:4911:51
21Lage JonssonLindebygdens OK47:39+24:0213:58
Torbjörn OttossonStora Tuna OKej start
Mats LandquistKöping-Kolsva OKej start

D65

2 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Linnéa ErikssonSala OK28:1010:28
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen29:12+1:0210:51
3Christina HjertsonOK Linné29:25+1:1510:56
4Mona HullAlmby IK30:44+2:3411:25
5Lena JansonArboga OK31:07+2:5711:34
6Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF31:35+3:2511:44
7Gun JanssonSala OK32:15+4:0511:59
8Helena HemströmGävle OK34:08+5:5812:41
9Marit NilssonKils OK34:43+6:3312:54
10Annika NorströmHallstahammars OK36:50+8:4013:41
11Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL37:18+9:0813:51
Marianne EinarssonFagersta OKej start

H65

3 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hasse ÅbergValbo AIF28:168:33
2Sven-Olov WiklundArboga OK28:29+0:138:37
3Göran LarssonSala OK30:18+2:029:10
4Gunnar MunkteliusSurahammars SOK32:30+4:149:50
5Per-Åke HullAlmby IK33:19+5:0310:05
6Johan KällmanNorbergs OK34:32+6:1610:27
7Jan JohanssonIF Thor34:54+6:3810:34
8Roland BergSäterbygdens OK34:55+6:3910:34
9Peder WickströmArboga OK35:45+7:2910:50
10Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL35:53+7:3710:52
11Mats HemströmGävle OK36:12+7:5610:58
12Leo JohanssonVandrarringen36:21+8:0511:00
13Harry EnbergVästerbergslagens OL36:47+8:3111:08
14Leif WadmanKöping-Kolsva OK37:53+9:3711:28
15Ingvar AnderssonOK Amne38:17+10:0111:36
16Tommy WesterbergIF Hagen40:25+12:0912:14
17Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK40:39+12:2312:19
18Ulf KjellinOK Hedströmmen41:48+13:3212:40
19Anders GunnarssonSurahammars SOK47:55+19:3914:31
Roland WareniusAvesta OKej godkänd
Bengt HanssonSäterbygdens OKej godkänd
Ola LindholmKöping-Kolsva OKej start

D70

2 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK32:1611:59
2Karin DelinAlfta-Ösa OK32:47+0:3112:11
3Lena WahssAvesta OK35:24+3:0813:09
4Eva KjellmanVandrarringen38:45+6:2914:24
5Asta SjöbergLindebygdens OK46:06+13:5017:08
6Marianne SellgrenSigtuna OK51:08+18:5219:00
7Ethel NordLindebygdens OK1:01:13+28:5722:45
Barbro MöllbergArboga OKej start

H70

3 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes NidebornStora Tuna OK33:2410:14
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK35:25+2:0110:51
3Kenneth JanssonSala OK40:23+6:5912:23
4Tommy WåhlinVästerås SOK42:31+9:0713:02
5Willy LjungdellTäby OK43:34+10:1013:21
6Johnny GustafssonGamleby OK44:30+11:0613:39
7Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb47:31+14:0714:34
8Åke HöglundTimrå SOK52:43+19:1916:10
9Ulf BackVandrarringen53:06+19:4216:17
9Bertil HolmgrenGävle OK53:06+19:4216:17
11Bo WinanderJärfälla OK55:28+22:0417:00
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Swedenej godkänd
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OKej start
Bo SundqvistOckelbo OKej start

H75

3 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog32:1710:37
2Karl JohanssonIFK Hedemora OK33:16+0:5910:56
3Ragnar ErikssonOK Hedströmmen33:57+1:4011:10
4Roland NordLindebygdens OK37:29+5:1212:19
5Olle JohanssonIFK Hedemora OK38:34+6:1712:41
6Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK39:42+7:2513:03
7Rolf HelmerssonLindebygdens OK41:14+8:5713:33
8Jan JohanssonIFK Hedemora OK44:26+12:0914:36
9Ingemar JonssonHallstahammars OK48:03+15:4615:48
10Lars KjellmanVandrarringen55:43+23:2618:19
11John VallinOK Hedströmmen1:03:31+31:1420:53
12Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:18:19+46:0225:45
Sune AhlinKöping-Kolsva OKej start
Christer SolbreckLånghundra IFej start
Per-Ivar MöllbergArboga OKej start

H80

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK29:2512:27
2Rune SandbergHallstahammars OK30:41+1:1613:00
3Hjalmar NordquistOK Järnbärarna36:25+7:0015:25
4Arvo HyvönenSkattkärrs SOK37:42+8:1715:58
5Boy NymanVandrarringen58:24+28:5924:44
Nils JanssonSkattkärrs SOKej start
Bo KarlssonKöping-Kolsva OKej start

H85

1 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signar PalmHallstahammars OK39:3022:57

Inskolning

1 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Freja EkbladKlubblös39:5820:36
Joar EkladKlubblös39:5420:34
Helmer Malmström HöijOK Linné35:1918:12
Jakob LindströmVästerås SOK55:3828:40
Elvin HedlövKlubblös41:4821:32

U1

2 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix HerbstVästerås SOK20:059:59
2Linnea DufvaSundsvalls OK23:06+3:0111:29
3Love ForsslundGävle OK26:34+6:2913:13
4Rasmus NoringVästerås SOK28:56+8:5114:23

U2

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria StenbergVästerås SOK20:329:38
2 nelly HedlöfRånäs OK22:45+2:1310:40
3Lina EliassonVästerås SOK33:21+12:4915:39

Öppen motion 1

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl StjärnesundVästerås SOK35:0416:23

Öppen motion 3

2 760 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats  StenbergVästerås SOK29:0910:33
2Hanna ErikssonLånghundra IF32:22+3:1311:43
3Anders HolmströmKlubblös33:16+4:0712:03
4Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL35:33+6:2412:52
5Anna NoringVästerås SOK35:42+6:3312:56
6Therese OlssonKlubblös37:14+8:0513:29
7Annica AhlgrenTäby OK38:26+9:1713:55
8David LiljeqvistSöderhamns OK38:50+9:4114:04
9Rolf StjärnesundKlubblös42:14+13:0515:18
10Ulrika Ekengren AllenKlubblös42:41+13:3215:27
11Rachel WillmanKlubblös42:43+13:3415:28
12daniel FogelmarkKlubblös46:49+17:4016:57
13Emelie WestbomKlubblös47:14+18:0517:06
14Anders EjewallSnättringe SK51:15+22:0618:34
15jenny bergvallKlubblös1:14:50+45:4127:06
15Erik BergvallKlubblös1:14:50+45:4127:06
15Alva BergvallKlubblös1:14:50+45:4127:06
18Sidonie WintherVästerbergslagens OL1:16:44+47:3527:48
19Mirza BuljubasicLudvika OK1:16:47+47:3827:49
Anna MalmströmOK Linnéej godkänd

Öppen motion 5

3 060 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars OlofssonVästerås SOK26:578:48
2Johan MalmströmVästerås SOK32:22+5:2510:34
3Erik ThenanderVästerås SOK37:18+10:2112:11
4Anna-Karin EklundSöderhamns OK43:47+16:5014:18
5Anna MalmströmKlubblös45:04+18:0714:43
6Sara BermingVandrarringen45:54+18:5715:00
7Malin HedbergSala OK47:29+20:3215:31
8Anna-Karin MouazzenOK Letstigen50:01+23:0416:20
9Catrine StoltOK Milan50:26+23:2916:28
10Mari BjörklundOK Letstigen51:49+24:5216:56
11Lillvor NordströmKFUM Örebro OK53:37+26:4017:31
12Eva MyrinKlubblös54:01+27:0417:39
13Ingela BengtssonSala OK1:01:41+34:4420:09

Öppen motion 7

3 180 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl WennertorpOK Linné23:587:32
2Tommy StenviOK Linné33:43+9:4510:36
3Martin ForsslundGävle OK34:08+10:1010:44
4daniel FrodinKlubblös34:44+10:4610:55
5Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro35:08+11:1011:02
6Elin VinbladHagaby GoIF Örebro38:48+14:5012:12
7Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK41:13+17:1512:57
8Erik ÖjeboKFUM Örebro OK43:05+19:0713:32
9Sara BengtsonKöping-Kolsva OK43:17+19:1913:36
10Hampus AhlnMalungs OK Skogsmårdarna43:42+19:4413:44
11Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK44:23+20:2513:57
12Ann-Sofi SandvikAvesta OK47:33+23:3514:57
13Ingmar CarlssonLunds OK48:41+24:4315:18
14Erik JohanssonAvesta OK49:56+25:5815:42
15Emma KlemetsKöping-Kolsva OK58:03+34:0518:15
16Birgitta LindellLånghundra IF1:02:03+38:0519:30
17Kristian FellVästerås SOK1:33:26+1:09:2829:22
Elias StrömgrenKlubblösej godkänd

Öppen motion 10

4 760 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus AnderssonKlubblös37:127:48
2Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK39:54+2:428:22
3Joakim DahlbergAlmby IK41:06+3:548:38
4Anders LöfgrenJärfälla OK41:23+4:118:41
5mikael Andersson IK Gandvik43:45+6:339:11
6Michael WennblomHagaby GoIF Örebro46:47+9:359:49
7Mattias AnderssonIK Gandvik47:16+10:049:55
8Laila IngelssonOK Hammaren47:31+10:199:58
9Niklas SöderlundAvesta OK49:03+11:5110:18
10Ulf IsacssonOK Linné49:15+12:0310:20
11Mats-Åke IsakssonVästerås SOK49:21+12:0910:22
12Tobias IsraelssonOK Tylöskog51:48+14:3610:52
13Tobias WestbomLånghundra IF56:26+19:1411:51
14Kurt ErikssonVandrarringen56:56+19:4411:57
15Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro58:56+21:4412:22
16Daniel ErikssonKFUM Örebro OK1:00:12+23:0012:38
17Albin ElnerudKlubblös1:01:39+24:2712:57
18Peter NordströmVandrarringen1:05:34+28:2213:46
19Jan NoringVästerås SOK1:10:17+33:0514:45

Öppen motion 17

3 180 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger ÅsbergOK Hedströmmen30:169:31
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan31:29+1:139:54
3Kjell GustafssonOK Järnbärarna34:35+4:1910:52
4Mats BirkestålKöping-Kolsva OK37:15+6:5911:42
5Mattias ThorsellKlubblös37:47+7:3111:52
6Tomas DömstedtOK Letstigen38:14+7:5812:01
7Mats HastadFellingsbro GOIF39:09+8:5312:18
8Hans WesterOK Järnbärarna45:01+14:4514:09
9Nils-Erik HjelmerVandrarringen49:20+19:0415:30
10Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK49:33+19:1715:34
11Mats KåbergKöping-Kolsva OK50:57+20:4116:01
12Erika HolmbergOK Tylöskog52:50+22:3416:36
13Janina HansellKlubblös53:23+23:0716:47
14Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK53:43+23:2716:53
15Stefan NorellAttunda OK1:03:08+32:5219:51
16Ove EkKöping-Kolsva OK1:04:30+34:1420:16
17Loke SundbergOK Södertörn1:08:36+38:2021:34
18Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:28:22+58:0627:47
19Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin1:32:39+1:02:2329:08
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser