Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Björkforskampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Björkforskampen
Arrangörsorganisation: Björkfors GOIF
Datum: söndag 16 september 2018

D21

3 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK34:068:57
2Anna-Stina PåledalOK Roxen34:31+0:259:03
3Anika GassnerLinköpings OK38:48+4:4210:11
4Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL43:15+9:0911:21
5Lova EvebornOK Roxen44:03+9:5711:33
6Kristyna HlubuckovaLinköpings OK45:57+11:5112:03
7Klara LjunggrenLinköpings OK46:05+11:5912:05
8Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping47:09+13:0312:22
9Karolina FalkOK Roxen53:12+19:0613:57
Marika LundinTjällmo-Godegårds OKej start
Erika BlixtOK Hammarenej start
Carina PolzerLinköpings OKej start

H21

4 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin ŠmelíkHellas Orientering42:028:32
2Johan AllardLinköpings OK42:32+0:308:38
3Gustav LidénLinköpings OK42:43+0:418:40
4Lukas EvebornOK Roxen48:04+6:029:46
5Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK51:30+9:2810:28
6Robert HögbergLinköpings OK56:26+14:2411:28
7Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:01:28+19:2612:29
8Martin AllardTjällmo-Godegårds OK1:07:44+25:4213:46
Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OKej start
Henrik TostebergLinköpings OKej start

D18

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva EvebornOK Roxen1:00:0515:24
Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OKej start
Lovisa TunessonSkogspojkarnas OKej start

D16

3 840 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK35:039:07
2Hanna KromnérSkogspojkarnas OK35:09+0:069:09
3Kerstin LjungemyrOK Kolmården35:51+0:489:20
4Linnea LundOK Kolmården38:15+3:129:57
5Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb42:11+7:0810:59
6Hanna RothLinköpings OK42:14+7:1110:59
7Therese NilssonOK Österåker42:33+7:3011:04
8Emmy LindgrenLinköpings OK46:36+11:3312:08
9Karolina RönnbäckOK Eken55:25+20:2214:25
10Hanna LundgrenLinköpings OK55:31+20:2814:27
11Ellen OlovssonGamleby OK55:32+20:2914:27
Jonna AlfredssonOK Roxenutgått

H16

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LiljeholmGamleby OK34:318:59
2Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping34:41+0:109:01
3Malte EvebornOK Roxen36:35+2:049:31
4Erik JohnssonOK Kolmården40:31+6:0010:33
5Oliver HöögOK Motala41:08+6:3710:42
6Måns BjörnskiöldOK Roxen41:16+6:4510:44
7David JosefssonOK Roxen57:00+22:2914:50
Erik SahlmanLinköpings OKej start
Edvin WalterssonOK Roxenej start
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej start

D14

3 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården28:538:35
2Annie LundOK Kolmården31:53+3:009:29
3Stella RosengrenTjalve IF Norrköping35:58+7:0510:42
4Sofia TunessonSkogspojkarnas OK37:12+8:1911:04
5Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK41:19+12:2612:17
6Ellen LindforsBjörkfors GOIF42:21+13:2812:36
7Hanna StalebrantGamleby OK42:30+13:3712:38
8Ida HjortOK Roxen44:48+15:5513:20
8Meja BergerAnkarsrums OK44:48+15:5513:20
10Ebba SkullmanLinköpings OK45:06+16:1313:25
11Stina SöderqvistLinköpings OK53:15+24:2215:50
Sigrid LjunggrenLinköpings OKej godkänd
Sofie EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Alice JohanssonFinspångs SOKej start
Fanny WalterssonOK Roxenej start
Tyra LindellOK Roxenej start

H14

3 360 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo PerssonOK Denseln27:158:06
2Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping30:27+3:129:03
3Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK30:40+3:259:07
4Johan ÅrbrinkLinköpings OK32:02+4:479:32
5Jacob PåledalOK Roxen33:18+6:039:54
6Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK37:56+10:4111:17
7Mattias JosefssonOK Roxen39:30+12:1511:45
8Arvid SvenssonBjörkfors GOIF40:13+12:5811:58
9Albin KjellbergBjörkfors GOIF40:16+13:0111:59
10Otto NilssonLinköpings OK40:30+13:1512:03
11Ludvig EronnLinköpings OK40:45+13:3012:07
12William SvartlingOK Motala43:49+16:3413:02
13Elis BönnerBjörkfors GOIF45:34+18:1913:33
14John KinnanderMatteus SI47:19+20:0414:04
15Rasmus PåledalOK Roxen49:02+21:4714:35
16Rasmus VibergOK Roxen1:05:26+38:1119:28
17Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:21:05+53:5024:07
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKej godkänd

D14 Kort

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda LindgrenLinköpings OK46:2318:02
Moa KleistBoxholm-Mjölby OLej start

D12

2 570 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde EvebornOK Roxen23:449:14
2Ida EkholmBjörkfors GOIF24:49+1:059:39
3Frida SamuelssonBjörkfors GOIF25:29+1:459:54
4Frida SöderqvistLinköpings OK26:59+3:1510:29
5Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL28:05+4:2110:55
6Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL28:22+4:3811:02
7Emma EngströmFinspångs SOK30:32+6:4811:52
8Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping31:55+8:1112:25
9Tyra StalebrantGamleby OK32:46+9:0212:44
10Alice EttlingSkogspojkarnas OK34:12+10:2813:18
11Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb36:32+12:4814:12
12Emmy BorgOK Denseln39:03+15:1915:11
13Alva LindforsBjörkfors GOIF39:30+15:4615:22
14Moa PihlströmOK Roxen41:42+17:5816:13
15Agnes OlovssonGamleby OK42:05+18:2116:22
16Elina OlssonSidensjö IK1:26:10+1:02:2633:31
Hilda BrantvallOK Denselnej start

H12

2 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK19:357:37
2Theo ÅrbrinkLinköpings OK21:13+1:388:15
3Edvin ÅttingLinköpings OK23:27+3:529:07
4Edvard BönnerBjörkfors GOIF24:36+5:019:34
5Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK25:20+5:459:51
6Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK26:30+6:5510:18
7Vincent DahmTjalve IF Norrköping28:13+8:3810:58
8Vidar PihlGamleby OK28:49+9:1411:12
9Linus SöderbergLinköpings OK34:04+14:2913:15
10Felix GustafssonBjörkfors GOIF41:25+21:5016:06
Filip HöögOK Motalaej start
Wilmer KempeOK Denselnej start
Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköpingej start

D10

2 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL25:2911:07
2Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb27:32+2:0312:01
3Linn BorgOK Denseln33:32+8:0314:38
4Moa ÖbergBjörkfors GOIF33:37+8:0814:40

H10

2 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix NidebornOK Roxen22:479:56
2Karl KullbergBjörkfors GOIF23:07+0:2010:05
3Lukas LarssonOK Roxen24:51+2:0410:51
4Axel NygårdhsBjörkfors GOIF37:48+15:0116:30
5Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping38:14+15:2716:41

D35

3 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet LarssonVästerviks OK57:3615:07
Anna KempeOK Denselnej start
Lina EttlingSkogspojkarnas OKej start

D40

3 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK41:3411:10
2Marie WalterssonOK Roxen1:11:13+29:3919:08
3Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping1:12:17+30:4319:25

H40

4 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK31:526:53
2Bertil EronnLinköpings OK36:03+4:117:48
3Peter EttlingSkogspojkarnas OK36:05+4:137:48
4Jonas JohnssonOK Kolmården40:07+8:158:40
5Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL40:55+9:038:51
6Richard OlovssonGamleby OK50:12+18:2010:51
7Markus HenrikssonLinköpings OK53:28+21:3611:34
8Stefan NidebornOK Roxen53:57+22:0511:40
9Matz HöögOK Motala57:21+25:2912:24
10Joakim WalterssonOK Roxen57:33+25:4112:27
11Robert SöderbergLinköpings OK1:00:55+29:0313:11
12Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:08:06+36:1414:44
Mats FröbergNynäshamns OKej godkänd

D45

3 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln28:148:46
2Jenny RöjgårdOK Kolmården31:38+3:249:49
3Tina LindgrenLinköpings OK1:15:17+47:0323:22
Jessica HallrosMotala AIF OLej start
Malin PerssonOK Denselnej start
Susanne AldénOK Roxenej start

H45

4 680 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören Nilsson PåledalOK Roxen34:307:22
2Åke LjunggrenLinköpings OK39:48+5:188:30
3Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL42:18+7:489:02
4Christian ErikssonLinköpings OK42:36+8:069:06
5Thomas JohanssonGamleby OK45:46+11:169:46
6Henrik LjungemyrOK Kolmården46:52+12:2210:00
7Magnus NilssonLinköpings OK47:20+12:5010:06
8Tomas BomanLinköpings OK52:17+17:4711:10
9Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping54:36+20:0611:40
10Leif LindgrenLinköpings OK57:12+22:4212:13
11Jonas RåbergLinköpings OK1:00:57+26:2713:01
12Jörgen HjortOK Roxen1:03:31+29:0113:34
13Johan DahmTjalve IF Norrköping1:06:55+32:2514:17
14Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:10:24+35:5415:02
Martin JarelandLinköpings OKej start
Joakim FornanderOK Roxenej start
Per KempeOK Denselnej start

D50

3 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena MalmströmTjalve IF Norrköping52:2216:15
2Helena HolmOK Roxen53:36+1:1416:38

H50

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PerssonOK Denseln35:369:07
2Per JohanssonMotala AIF OL40:26+4:5010:22
3Andreas HellgrenHammarkinds OK45:25+9:4911:38
4Ola SvärmOK Roxen45:52+10:1611:45
5Fredrik UrbergHammarkinds OK1:01:57+26:2115:53
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Magnus SahlmanLinköpings OKej start

D55

3 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK28:118:50
2Ann-Sofie FalkVimmerby OK39:49+11:3812:28
3Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK40:57+12:4612:50 Ladda ner rutt i gpx-format
4Gunnel SundbergFinspångs SOK42:11+14:0013:13
5Ingrid RoosMotala AIF OL44:13+16:0213:51
6Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL44:27+16:1613:56
7Margareta SkarpBoxholm-Mjölby OL46:08+17:5714:27
8Carina FaxénLinköpings OK48:06+19:5515:04
9Carin AnderssonOK Denseln56:42+28:3117:46

H55

3 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF27:427:26
2Anders BergLinköpings OK28:42+1:007:42
3Pedro LundqvistLinköpings OK35:29+7:479:32
4Gunnar KarlssonMålilla OK38:31+10:4910:21
5Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL43:05+15:2311:34
6Jonas KarlssonOK Tylöskog47:17+19:3512:42
7Sören BremerBoxholm-Mjölby OL56:00+28:1815:03
8Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:05:00+37:1817:28

D60

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FröbergTjalve IF Norrköping32:3612:47
2Anna-Karin ArgusSol Tranås38:42+6:0615:10
3Anne-Marie RobertssonMålilla OK50:30+17:5419:48
4Catharina ForsénOK Denseln1:06:13+33:3725:58
Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd

H60

3 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SvenssonMotala AIF OL34:059:40
2Christer FranssonMotala AIF OL40:04+5:5911:22
3Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping40:18+6:1311:26
4Leif EfraimssonMotala AIF OL44:10+10:0512:32
5Torbjörn FalkVimmerby OK44:37+10:3212:40
6Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL48:54+14:4913:53
7Hans EkTjalve IF Norrköping56:18+22:1315:59

D65

2 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin SvenskOK Hällen41:1916:12
2Maud Göthe LundgrenLinköpings OK43:14+1:5516:57
3Barbro ÖstlundOK Roxen44:20+3:0117:23
4Gerd HagströmTjalve IF Norrköping52:57+11:3820:45
5Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:19:25+38:0631:08
Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Britt-Marie AldénOK Kolmårdenej start

H65

3 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL32:1510:06
2Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK32:46+0:3110:16
3Göran BlombergTjalve IF Norrköping33:31+1:1610:30
4Pelle SkullmanLinköpings OK37:54+5:3911:52
5Kjell ErikssonStjärnorps SK38:40+6:2512:07
6Kjell JohanssonAnkarsrums OK41:23+9:0812:58
7Per ErikssonLinköpings OK41:25+9:1012:58
8Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL43:17+11:0213:34
9Anders HedinMotala AIF OL51:33+19:1816:09
10Roland FridLinköpings OK58:24+26:0918:18
11Bengt ÖstlundOK Roxen59:04+26:4918:30

D70

2 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie GunnarstorpOK Motala36:3414:41
2Louise-Marie NilssonOK Klemmingen40:07+3:3316:06
3Britt-Marie BjörklundVästerviks OK45:16+8:4218:10
4Carina LindmanFinspångs SOK49:07+12:3319:43
5Kerstin BlomOK Kolmården51:53+15:1920:50
6Gunvor FridLinköpings OK1:05:06+28:3226:08

H70

3 240 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AurellGävle OK36:0711:08
2Jerry MartinssonOK Motala45:10+9:0313:56
3Peter HagströmTjalve IF Norrköping45:18+9:1113:58
4Gunnar EnbergMålilla OK48:45+12:3815:02
5Bo JernbergOK Roxen49:46+13:3915:21
6Roland AlsénOK Roxen49:55+13:4815:24
7Rune RingsgårdOK Roxen53:47+17:4016:35
8Bernt JohanssonHäverödals SK55:12+19:0517:02
9Jan-Ulf KarlssonMålilla OK57:33+21:2617:45
10Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb58:33+22:2618:04
11Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL58:56+22:4918:11
12Jan PetterssonOK Roxen1:03:31+27:2419:36
13Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:04:44+28:3719:58
14Lars-Olof PetterssonOK Tranan1:07:19+31:1220:46
Runar AldénOK Kolmårdenej godkänd

D75

2 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK35:5315:44
2Kerstin BengtssonMotala AIF OL38:33+2:4016:54
3Sonja HanssonTjalve IF Norrköping47:16+11:2320:43
4Inger GustafssonOK Roxen48:05+12:1221:05
5Britt PetterssonOK Roxen48:55+13:0221:27
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK50:37+14:4422:12
7Gunnel Cassel-söderbäckOK Eken52:28+16:3523:00
8Gudrun ThigerLinköpings AIK1:05:39+29:4628:47

H75

3 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar BrystHjobygdens OK1:02:1519:12
2Uno BergOK Motala1:03:52+1:3719:42
3Kjell HagströmLinköpings OK1:05:14+2:5920:08
4Bengt KarlssonLinköpings AIK1:07:32+5:1720:50
5Alf MattssonOK Kolmården1:12:42+10:2722:26
6Arne AnderssonOK Motala1:15:12+12:5723:12
7Arne WallbergOK Eken1:19:41+17:2624:35
8Åke BjörklundVästerviks OK1:23:18+21:0325:42

H80

2 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig BengtssonMotala AIF OL36:5914:51
2Holger PerssonOK Eken52:02+15:0320:53
3Evert ElgefjordOK Kolmården1:03:38+26:3925:33
4Otto HolmdahlLinköpings OK1:07:38+30:3927:09
5Bo ElmgrenSundbybergs IK1:17:32+40:3331:08

Inskolning

1 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Alma HultmanBjörkfors GOIFfullföljt
Arvid JeanssonLinköpings OKfullföljt
Oskar JeanssonLinköpings OKfullföljt
Noomi LankerOK Roxenfullföljt
Sofia LarssonOK Roxenfullföljt
August NordlanderÖstgöta Helikopter SK & IFfullföljt
Oliver VibergOK Roxenfullföljt
Grete WistedtBoxholm-Mjölby OLfullföljt

U1

1 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Molly ÖbergBjörkfors GOIF40:1320:50
2Cecilia WiklundLinköpings OK47:43+7:3024:43
3Vidar HultmanBjörkfors GOIF48:57+8:4425:21
4Tilda NygårdhsBjörkfors GOIF51:33+11:2026:42
5Sirius EdmarkBjörkfors GOIF56:00+15:4729:00
6Elvira LankerOK Roxen1:14:26+34:1338:33
Matilda ThorstenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Sigrid LythOK Roxenej godkänd
Alma BrantvallOK Denselnej start
Otto BrantvallOK Denselnej start
Elsa SvenssonBjörkfors GOIFej start

U2

2 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils WistedtBoxholm-Mjölby OL21:358:52
2Cassandra GustafssonBjörkfors GOIF26:30+4:5510:54
3Hjalmar ÖbergBjörkfors GOIF30:39+9:0412:36
4Linnéa PåledalOK Roxen30:48+9:1312:40
5Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK30:53+9:1812:42
6Axel JeanssonLinköpings OK31:32+9:5712:58
7Simon OlssonSidensjö IK54:43+33:0822:31
8Liam SvenmarckLinköpings OK1:00:39+39:0424:57
Alexander LarssonFinspångs SOKej start

Öppen motion 1

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brigitte AlsénOK Roxen48:4020:01

Öppen motion 3

2 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda AlmgrenOK Kolmården32:3311:42
2Kristin OlssonSidensjö IK33:35+1:0212:04
3Ulf SvenssonKlubblös34:38+2:0512:27
4Bo LundqvistLinköpings OK36:08+3:3512:59
5Gabriella LundqvistLinköpings OK38:03+5:3013:41
6Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK41:56+9:2315:05
7Jannika JosefssonOK Roxen42:07+9:3415:08
8Sara NygårdhsBjörkfors GOIF44:14+11:4115:54
9Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL52:55+20:2219:02
10Wilma SuwannaBoxholm-Mjölby OL56:33+24:0020:20
11Elin WiklundLinköpings OK1:11:53+39:2025:51
Frida BrantvallOK Denselnej start
Cornelia LarssonFinspångs SOKej start

Öppen motion 5

3 580 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK33:479:26
2Therese WalleringKlubblös41:44+7:5711:39
3Johan LarssonOK Roxen42:29+8:4211:52
4Ola BjörnskiöldOK Roxen48:49+15:0213:38
5Arvid RothLinköpings OK50:13+16:2614:01
6Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL50:59+17:1214:14
7Torgny FaxénLinköpings OK52:52+19:0514:46
8Anneli BorgOK Denseln54:00+20:1315:05
9Ylva HolmqvistKlubblös54:36+20:4915:15
10Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK57:20+23:3316:00
11Johan LythOK Roxen59:58+26:1116:45
12Erik HörbergIFK Linköpings OS1:06:06+32:1918:27
13Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK1:09:22+35:3519:22
14Elin LankerOK Roxen1:10:25+36:3819:40
15Linus LankerOK Roxen1:14:03+40:1620:41
16Heli VibergOK Roxen1:22:39+48:5223:05
17Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:24:56+51:0923:43
18Urban HellstrandBjörkfors GOIF1:34:07+1:00:2026:17

Öppen motion 7

3 230 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus LindblomOK Roxen30:179:22
2Magnus DjerfstenLinköpings OK30:27+0:109:25
3Stina BergNAIS Orienteringsklubb41:12+10:5512:45
4Lars-Erik SpaakEksjö SOK41:55+11:3812:58
5Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping42:17+12:0013:05
6Patric MolinBoxholm-Mjölby OL43:11+12:5413:22
7Pär ForsströmStjärnorps SK43:34+13:1713:29
8Lena StrömTjällmo-Godegårds OK45:05+14:4813:57
9Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL45:07+14:5013:58
10Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF45:18+15:0114:01
11Mattias OlssonSidensjö IK45:27+15:1014:04
12Harris BrandeTjalve IF Norrköping45:31+15:1414:05
13Niclas AhlanderOK Denseln46:30+16:1314:23
14Peter SvenmarckLinköpings OK49:46+19:2915:24
15Anders KjellLinköpings OK52:05+21:4816:07
16Hans SamuelssonOK 64 Torpa52:09+21:5216:08
17Ole PedersenLinköpings OK52:39+22:2216:18
18Roger StigssonLinköpings OK53:39+23:2216:36
19Bengt SchmelingOK Roxen54:01+23:4416:43
20Monika LundqvistSkogspojkarnas OK54:15+23:5816:47
21Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL54:34+24:1716:53
22Dan JosefssonOK Roxen56:03+25:4617:21
23Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK56:41+26:2417:32
24Marianne HörbergOK Roxen56:50+26:3317:35
25Karin ErnfridssonOK 64 Torpa57:01+26:4417:39
26Per FröbergTjalve IF Norrköping57:56+27:3917:56
27Lina LiljeholmAnkarsrums OK59:45+29:2818:29
28Christer JohanssonLinköpings OK59:56+29:3918:33
29Lena FornanderSkogspojkarnas OK1:00:26+30:0918:42
30Hannes CarlssonHammarkinds OK1:00:33+30:1618:44
31Lars Åke SvenskOK Hällen1:00:43+30:2618:47
32Bo FrisbergOK Roxen1:00:52+30:3518:50
33Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK1:01:21+31:0418:59
34Tord FranssonMotala AIF OL1:01:29+31:1219:02
35Ulla NyströmVisborgs OK1:02:27+32:1019:20
36Kjell NilssonOK Klemmingen1:05:48+35:3120:22
37Ulla KjellLinköpings OK1:16:35+46:1823:42
38Susanne MagnussonKlubblös1:18:10+47:5324:12
39Jan SvenssonTjalve IF Norrköping1:31:02+1:00:4528:11
Johan LundbäckJärfälla OKej godkänd

Öppen motion 8

4 430 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundOK Kolmården38:068:36
2Emil GunnarssonEksjö SOK39:26+1:208:54
3Adam SandstedtEksjö SOK39:43+1:378:57
4Petter ValleriusGamleby OK41:16+3:109:18
5Magnus NordlanderÖstgöta Helikopter SK & IF44:09+6:039:57
6Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL46:47+8:4110:33
7Mats LundbäckJärfälla OK47:16+9:1010:40
8Josefina BerntssonLinköpings OK47:41+9:3510:45
9Börje AnderssonLinköpings OK47:51+9:4510:48
10Marie Arnesson GallerOK Löftan48:44+10:3811:00
11Roger KihlbergLinköpings OK48:51+10:4511:01
12Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL49:18+11:1211:07
13Jonas WestinKlubblös50:10+12:0411:19
14Björn JeanssonLinköpings OK50:41+12:3511:26
15Torbjörn CarlssonBoxholm-Mjölby OL51:37+13:3111:39
16Andreas BergLinköpings OK52:38+14:3211:52
17Jonas RothLinköpings OK54:58+16:5212:24
18Niclas NilssonOK Österåker56:16+18:1012:42
19Patrik ArvidssonVimmerby OK56:43+18:3712:48
20Per ZeijlonLinköpings OK58:33+20:2713:13
21Per ÖbergBjörkfors GOIF1:00:19+22:1313:36
22Markus JohanssonLinköpings OK1:00:47+22:4113:43
23Veronica LundOK Kolmården1:02:13+24:0714:02
24Johan JylltorpLinköpings OK1:02:15+24:0914:03
25Anders TostebergLinköpings OK1:02:36+24:3014:07
26Anneli ArvidssonVimmerby OK1:05:09+27:0314:42
27Joakim TostebergLinköpings OK1:05:53+27:4714:52
28Lina KromnérSkogspojkarnas OK1:09:09+31:0315:36
29Niclas KinnanderMatteus SI1:09:35+31:2915:42
30Albin PetterssonHammarkinds OK1:11:06+33:0016:02
31Filip StrömbäckLinköpings OK1:24:34+46:2819:05
32Rolf JohnssonBjörkfors GOIF1:34:12+56:0621:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser