Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna weekend, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 6 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | H90 | Insk | U1 | U2 | Öppen 1 | Öppen 3 | Öppen 5 | Öppen 7 | Öppen 8 | Öppen 9 | Öppen 10

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H45

3 810 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas HallménOK Tisaren26:07
2Dan LarssonOK Tisaren27:10+1:03
3Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK27:44+1:37
4Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF27:59+1:52
5Fredrik LindellIF Thor28:19+2:12
6Niklas HenrikssonAttunda OK28:27+2:20
7Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF28:38+2:31
8Lars LindbomMälarö SOK29:04+2:57
9Magnus ÖhlingOK Tor30:13+4:06
10Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK31:02+4:55
11Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro31:34+5:27
12Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna31:49+5:42
13Markus OlinIK Hakarpspojkarna32:56+6:49
14Henric BrohedeOK Tyr33:02+6:55
15Erik BengtssonFK Åsen33:44+7:37
16David WästlundOK Tyr34:41+8:34
17Per CarlssonStora Tuna OK34:51+8:44
18Christer CasselsjöOK Kolmården35:47+9:40
19Magnus JonssonSundsvalls OK36:11+10:04
20Daniel OlmIF Thor36:41+10:34
21Magnus AnderssonSundbybergs IK38:06+11:59
22Magnus HjorthDomnarvets GOIF38:14+12:07
22Rickard JonforsenHallstahammars OK38:14+12:07
24Mickael GöranssonAlmby IK38:58+12:51
24Mikael NyströmOK Ravinen38:58+12:51
26Joakim DahlbergAlmby IK39:25+13:18
27Krister ÅkärbjärIFK Mora OK39:49+13:42
28Fredrik NilssonLånghundra IF41:00+14:53
29Mats GustafssonKFUM Örebro OK42:34+16:27
30Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF43:47+17:40
31Jonas StåhlbrandtRasbo IK46:06+19:59
32Nic KruysIF Thor46:27+20:20
33Fredrik LandstorpOK Tor50:41+24:34
Jonas LångbergHudiksvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser