Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna weekend, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 6 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | H90 | Insk | U1 | U2 | Öppen 1 | Öppen 3 | Öppen 5 | Öppen 7 | Öppen 8 | Öppen 9 | Öppen 10

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D50

3 220 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Yvonne AnderssonTullinge SK28:18
2Hana TichovskaSK Praga31:58+3:40
3Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL34:28+6:10
4Eva-Lena NilssonNyköpings OK34:50+6:32
5Ingrid JohanssonLaholms IF OK37:16+8:58
6Lena GumaeliusWaxholms OK37:36+9:18
7Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK37:58+9:40
8Carola RayOK7738:44+10:26
9Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK39:06+10:48
10Charlotta AskeljungOK Klemmingen39:08+10:50
11Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro39:11+10:53
12Monica BomanGävle OK39:22+11:04
13Kristina ForsOK Grip40:10+11:52
14Karin TorstenssonFalköpings AIK OK41:24+13:06
15Pia Käck FritzellGudhems IF41:35+13:17
16Ebba HedegårdOK Kolmården41:57+13:39
17Berit WetterArboga OK42:21+14:03
18Petra KolsvikHägersta GF42:35+14:17
19Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro44:51+16:33
20Monica FröjdSnättringe SK47:55+19:37
21Anna NorrbomSala OK48:25+20:07
22Maria KjellmanLinköpings OK52:08+23:50
23Anna LindellGustavsbergs OK54:40+26:22
24Lotta StålVästerbergslagens OL57:40+29:22
25Margareta BerghSkarpnäcks OL59:31+31:13
26Åsa WikströmFellingsbro GOIF1:09:07+40:49
27Elisabeth StödemanSurahammars SOK1:18:21+50:03
Marie AlfredssonOK Tyrej godkänd
Barbara ZinnikerOLK Wiggertalej godkänd
Barbara LeuenbergerFinspångs SOKej start
Kristina ZillingOK Södertörnej start
Lena PetrisiVästerbergslagens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser