*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Eskilstuna weekend, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 6 juli 2018 - söndag 8 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | H90 | Insk | U1 | U2 | Öppen 1 | Öppen 3 | Öppen 5 | Öppen 7 | Öppen 8 | Öppen 9 | Öppen 10

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen 7

2 960 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Johan HerbstVästerås SOK23:25
2Arne KlintbergEksjö SOK27:29+4:04
3Mikael AnderssonOK Tor28:27+5:02Ladda ner rutt i gpx-format
4Marcus RamströmOK Kåre30:22+6:57
5Håkan PalmfjordKatrineholms OK31:31+8:06
6Anders MagnussonNyköpings OK32:08+8:43
7Carin RosénGustavsbergs OK32:33+9:08
8Stellan TäckOK Hammaren33:03+9:38
9Sofie YngströmKFUM Örebro OK33:12+9:47
10Hans ÖbergOK Hällen33:31+10:06
11Ulf IsacssonOK Linné34:36+11:11
12Anders S NybergSäterbygdens OK35:25+12:00
13Anna RökenTäby OK35:40+12:15
14Johan KruskopfKorsnäs IF OK35:54+12:29
15Kristin KällströmerNyköpings OK36:50+13:25
16Bendy WallinTrosabygdens OK38:19+14:54
17Lina SöderkvistSäterbygdens OK38:51+15:26
18Marie LarssonKöping-Kolsva OK38:56+15:31
19Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL39:42+16:17
20Kurt EkbergOK Orinto39:53+16:28
21Jesper AnderssonVingåkers OK41:11+17:46
22Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK41:36+18:11
23Per-Arne RamströmSträngnäs-Malmby OL41:39+18:14
24Börje KarlssonOK Nalle41:48+18:23
25Sune LindellOK Hällen41:52+18:27
26Eva PedersenOK Skogshjortarna42:05+18:40
27Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF42:58+19:33
28Ingvar LarssonGustavsbergs OK43:17+19:52
29Johanna DalinLeksands OK44:14+20:49
30Karin SärnbrinkOK Tisaren44:20+20:55
31Lotta LindbergGymmix Huddinge44:23+20:58
32Rolf TärnfjordOK Tor45:34+22:09
33Magnus PedersenOK Skogshjortarna45:39+22:14
34Per PetterssonOK Djerf46:18+22:53
35Annika SundströmVästerås SOK46:24+22:59
36Maria HjorthDomnarvets GOIF46:37+23:12
37Bertil GranbergOK Klemmingen46:40+23:15
38Jenny OlssonStigsökarna46:49+23:24
39Peter KraftSala OK46:53+23:28
40Bo ErikssonKöping-Kolsva OK46:56+23:31
41Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL47:18+23:53
42Mona HullAlmby IK47:21+23:56
43Marcus WibergStora Sundby GoIF47:31+24:06
44Beatrice HuhtaOK Måsen48:18+24:53
45Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF48:36+25:11
46Agneta HasselkvistOK Milan48:44+25:19
47Gunilla PetterssonVästerviks OK49:08+25:43
48Maria FredrikssonNyköpings OK49:23+25:58
49Pirkko HammarströmOK Måsen49:27+26:02
50Pelle HöökKöping-Kolsva OK50:09+26:44
51Eva KindlundhTrosabygdens OK50:48+27:23
51Alice HelmerssonVandrarringen50:48+27:23
53Petra HelmerssonVandrarringen51:02+27:37
54Mats KåbergKöping-Kolsva OK51:03+27:38
55Leif ThorssonOK Grip51:05+27:40
56Elin RimhagenLinköpings OK51:16+27:51
57Toni AnderssonVästerås SOK51:28+28:03
58Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL51:59+28:34
59Bibi SilvemarkDalaportens OL55:00+31:35
60Hans AnderssonIK Gandvik56:28+33:03
61Sven JacobsonOK Milan56:46+33:21
62Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK57:13+33:48
63Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL1:01:00+37:35
64Berit GustavssonSödertälje IF1:01:18+37:53
65Niclas BjällhageOK Tor1:01:34+38:09
66Gitte JutvikTrosabygdens OK1:02:00+38:35
67Stig GustavssonSödertälje IF1:02:01+38:36
68Helene NilssonIF Start1:02:15+38:50
69Margareta JönssonÅkers IF1:04:11+40:46
70Margareta ErikssonOK Klemmingen1:04:28+41:03
71Hans PeterssonHallstahammars OK1:04:39+41:14
72Birgitta WallinTrosabygdens OK1:05:09+41:44
73Lars AndreassonOK Tor1:05:42+42:17
74Cecilia JanzonOK Måsen1:05:48+42:23
75Monica AndreassonOK Tor1:05:52+42:27
76Åsa SundbergOK Södertörn1:07:44+44:19
77Mats LiljaOK Enen1:07:50+44:25
78Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:07:53+44:28
79Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:10:24+46:59
80Nils-Gunnar LindbergSträngnäs-Malmby OL1:11:17+47:52
81Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:20:54+57:29
82Lars AlbertssonOK Tylöskog1:31:54+1:08:29
83Petronella EnströmSundsvalls OK1:46:04+1:22:39
Ove PetterssonArboga OKej godkänd
Ritva KärkkäinenAvesta OKej godkänd
Klas BringertKatrineholms OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser